'Waswax' in Middelburg Cabaret en jazz in Arsenaaltheater Blues Raggende Manne in 't Beest Dubbelconcert in de Piek Apologie van Sokrates in podium 't Beest Theater van het Oosten speelt grimmige komedie Demo presentatie Mamilla Paradise 9 MAART T/M 15 MAART IN MIDDEN ZEELAND Woensdag 8 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 9 Het Susaku Dormu Dance Theatre brengt donderdag 9 maart de voorstelling 'Was wax' in de Stadsschouwburg in Middelburg. De voorstelling begint om 20.30 uur. Shusaku Takeuchi is een Japanse choreograaf die al jaren in Nederland woont en werkt. Als artistiek leider van Shusaku Dormu Dance The atre vermengt hij in zijn dans stukken zijn eigen oosterse achtergrond met hedendaagse westerse inlvoeden. De nieuw ste voorstelling van Shusaku, Waswax, is een produktie met film, muziek, eigentijdse dans en grillige, vaak hallucinante beelden. Zoals uit de titel blijkt vormde het materiaal was voor Takeuchi een inspiratie bron. Was is een stof die, afhankelijk van de tempera tuur, manipuleerbaar is, die kan smelten en stollen. Waswax is dan ook een chore ografie over transformatie en metamorfose, over verande rende vormen, lichamen en materiaal. Een sterk beeldend theaterstuk dat drijft op de spanning tussen realisme en surrealisme. Het decor en de objecten die voor Waswax zijn ontworpen spplen een uiterst prominente rol. Ook deze zijn 'veranderbaar' en lijken van was gemaakt. Waswax. Foto: Maurice Boy er. De Vlaamse acteur Julien Schoenaerts is donderdag 9 maart te zien in podium 't Beest in Goes met zijn be werking van de verdedigings rede van Sokrates: 'De Apolo gie van Sokrates'. De voorstel ling begint om 20.30 uur. Schoenaerts speelde de monoloog voor het eerst in 1970 als theatervoorstelling. Sindsdien heeft hij de eeuwen oude nalatenschap met tus senpozen en in steeds wisse lende vorm aan het publiek doorgegeven. En elke keer met succes. 'Sokrates bemoeit zich met dingen die hem niet aan gaan en ongeoorloofd zijn, daar hij navorst wat onder de aarde en in het hemelruim gebeurt, het kromme recht praat en precies dit alles aan anderen leert'. Zo luidde de aanklacht tegen Sokrates toen hij in 399 voor Christus voor de rechtbank verscheen. 'De Apo logie van Sokrates' is de rede die de Griekse wijsgeer als zijn verdediging uitsprak. Andere punten die hem werden ver weten door rijke en invloedrij ke Atheners waren dat hij een verderfelijke invloed zou heb ben op de jeugd van Athene en dat hij zich niet zou gedragen volgens de wetten van de stad. Ondanks zijn subliem betoog werd Sokrates ter dood ver oordeeld. Sokrates' leerling Plato stelde de pleitrede later op schrift. Vooral de inhoud van de rede is merkwaardig. Sokrates pro beerde niet de aanklachten tegen zijn persoon recht streeks te weerleggen. In plaats daarvan analyseerde hij de personen en het systeem die hem aanklaagden en moti veerde hij hun gedragingen. De rede is exemplarisch voor de filosofie van Sokrates en is omwille van zijn vorm en inhoud nog steeds actueel. Het Theater van het Oosten brengt woensdag 15 maart de grimmige komedie 'Liefde en Lippendienst' in de Stads schouwburg van Middelburg. De voorstelling begint om 20 uur. In 1742 schreef de toen in Frankrijk zeer gevierde toneel auteur Pierre Carlet de Mari- vaux 'La Fausse Suivante', een verhaal over hebzucht, geld en onechte liefde. Ruim 270 jaar later brengt het Theater van het Oosten het stuk onder de titel 'Liefde en Lippendienst' opnieuw op de planken. In Liefde en Lippendienst heeft een jonge vrouw zo haar twij fels over de oprechtheid van haar aanstaande echtgenoot. Om zijn gevoelens beter te leren kennen vermomt zij zich als man en dringt in die hoeda- vr--:. ii> nigheid zijn wereld binnen. Deze maskerade leidt tot een aantal onthutsende inzichten. Chantage en manipulatie lijken in dit milieu doodnormale zaken en verraad is er een leef regel. En de liefde is slechts handelswaar die in het kas boek wordt bijgeschreven. Men trouwt degeen die het meest kapitaalkrachtig is om zo de genoegens van het eigen bestaan te verzekeren. Regisseur Jos Groenier ont deed deze society-komedie 'avant la lettre' van alle prui ken en overbodige tierelantij nen en zette zijn spelers in een koel decor van chroom en staal. Het effect van deze hedendaagse enscenering is dat Marivaux het publiek ook in 1995 nog een spiegel voor houdt. Liefde en Lippendienst in de Stadsschouwburg. Het Vlissingse Arsenaal theater biedt komend week einde zowel een podium aan onbekend talent uit de caba retwereld als aan twee geves tigde namen op het gebied van de Nederlandse jazz. Vrijdag 10 maart treden weer drie finalisten aan van het Postbank Kleinkunstfestival. Binnenkort stijrden zij in Amsterdam om de Wim Son- neveld Trofee, een jaarlijkse aanmoedigingsprijs voor jong cabarettalent. De zes meestbe- lovende nieuwe acts die na een open inschrijving en twee auditierondes zijn geselec teerd, krijgen een landelijke try-oüt toernee aangeboden om zich zo goed mogelijke voor te bereiden op deelname aan het festival. De kennisma- kingstoernee doet traditiege trouw Vlissingen aan. Vorige maand waren de eerste drie finalisten al te zien. Dit keer is het de beurt aan het trio Herenleven en de solisten Bert Koster en Frank van Pamelen om in een mini-programma van ongeveer dertig minuten te laten zien wat ze in hun mars hebben. Een dag later, zaterdag 11 maart, treden in het Arsenaal theater Pim Jacobs en Rita Reys aan. Artiesten die na een nationale en internationale carrière van vijftig jaar, talloze cd's en ettelijke onderscheidin gen geen verdere aanbeveling behoeven. Net als de cabaret voorstelling begint ook hun programma om 20.30 uur. Keith Dunn is vrijdag 10 maart te zien en te horen in Strandpaviljoen Piet Hein bij Koudekerke. Dunn was als blueszan ger en mondharmonica speler enige tijd frontman van Roomfull Of Blues. Dunn speelt in het pavil joen bij strandovergang Westduin samen met gitarist Willem van Dulle- men van de bluesband The Groovestones. Ver der is hij actief in het bluesduo The Taildrag- gers. Van Dullemen geldt als een van de toonaange vende bluesgitaristen van Nederland. Dunn en Van Dullemen repeteren nooit samen: hun blues wordt ter plekke gecreëerd. In het voorprogramma van deze bluesartiesten staat Champagne Charlie. Het optreden begint om 20.30 uur. DOMBURG Het begon als een geintje: een groep die onder de naam Rag gende Manne de Nederlandse popwereld onveilig maakte met een hoop geschreeuw en kabaal. Inmiddels is de groep uitgegroeid tot een van de meest bijzondere bands van de lage landen. Zaterdag 11 maart zijn ze te zien in 't Beest in Goes. 'Ragge' is lucht geven aan woede, onmacht en frustratie, zoals de bandleden het zelf omschrijven. De groep rond Bob Fosko is sinds haar ont staan met twee muzikanten uitgebreid. De combinatie van anarchistische, stuurloze her rie en zeer originele teksten (bij vlagen poëtisch) maakt de Raggende Manne tot een spraakmakende band. In het voorprogramma staat Plunk uit Eindhoven. Plunk maakt puntige gitaarrocknum mers met scheurende gitaren en pakkende refreintjes. Met twee demo's op zak veroverde de band al snel de regionale podia. De presentatie van Plunk is vrolijk en fris. Met een platencontract van Gap-recor dings op zak en de debuut-cd 'Swell' in de winkel is Plunk de nieuwste lichting gitaarband jes een slag voor. Het concert in 't Beest begint om 22 uur. In de Piek in Vlissingen is vrij dag 10 maart een dubbelcon cert bij te wonen van de uit Goes afkomstige instrumenta le rockgroep The Gain en de Walcherse New Wave-forma tie Drown. Drown presenteert die avond de eerste demo 'Dying Clouds'. De aanvang is 22 uur. De uit Goes afkomstige rock groep The Gain is opgericht in januari 1994. De band speelt in de stijl van Joe Satriani, Whist- Ier en Dream Theatre. The Gain deed een eerste try out in de Pompe in Goes op 3 febru ari dit jaar. Een eerste optre den was er op 10 februari in Krabbendijke. In de Piek is de nieuwe drummer van de band te horen: Stefan Nagelhout verving Erwin Polderman. De andere bandleden zijn André Nagelhout, Eric Boomgaard en Jacco Havenaar. De Walcherse New Wave-for matie Drown is opgericht door Glen Heimig en Martin Meul- meester. Na lang met zijn tweeën te hebben geoefend, besloten ze met Heieen van Leerzem en Marijn Knops de band volledig te maken. In deze bezetting deden ze al optredens in Plexat en Mid- gard in Middelburg. In de Piek nam de band op 27 en 28 december de eerste demo op. 'Dying Clouds' laat duidelijk invloeden horen van The Cure, Joy Division en The Cranes. Mamilla Paradise presen teert zondag 12 maart in café 't Schuttershof in Mid delburg om 17 uur de demo 'In the flesh'. Mamilla Para dise is ontstaan uit de gele genheidsformatie Rick, Ruud and the Belt. Door een aantal wisselingen van bandleden was deze naam niet meer van toepas sing en sinds maart vorig jaar gaat de band door het leven als Mamilla Pradise. De band telt zes ervaren muzikanten en speelt voor namelijk eigen nummers. Invloeden van rock, blues, funk en soul zijn duidelijk aanwezig, met een knipoog naar de jaen zeventig. Mamilla Paradise. Aparthotel Bommelje, Jeanette Sa la, verschillende technieken. GOES Galerie Van den Berge, Har- aldur Jonsson; extracts, Dario Urzay; schilderijen, Roel Ach terberg; editie voor Picaron/Parijs, t/m 11 maart. Galerie 'Mi Parti', Thema expositie; kasten, kastontwer- pen, keramiek en glaswerk. Gezondheidscentrum 'Magnolia', Ada Dekker en Joyce Steijvers, gemengde technieken. Galerie Bekenes, Diane en Toon Capello, aquarellen, keramiek en pentekeningen. Stadskantoor, Safian Ashot, werken van Armeense kunste naar. Museum voor Zuid- en Noord Zeeland, Kees de Back, schilderijen. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+S Zöl- ner-Krumne, sieraden. Ge opend za. van 14-17 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mau rice en Saskia Góth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pastels. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Groot Mede 66, tel. 01180- 16323, staal- en touwplastie- ken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, ten toonstelling van diverse ker ken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, Dor pen op Schouwen-Duiveland, Eikerzee, Ellemeet, Noordwel- le, Serooskerke en Burgsluis. Galerie Het Gouden Brief- ke, Valerie Lottier, olieverf schilderijen. Brasserie Bleue, Damplein, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aquarel. Maandag en dinsdag gesloten. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Anton Meijaard; acryl, aquarel, pastel en houts kool, Ad van Noort; olieverf en aquarel. Zeeuwse Bibliotheek, Hen- ny Schrijver, 'Inner Landsca pes', t/m 11 maart. Zeeuwse Bibliotheek, NOVIB, Wereldvrouwen in Uganda. Zeeuws Museum, Piet Rij ken, 'Stillevens en landschap pen'. Kuiperspoort, Adrie van Zielst, schilderijen, tekeningen en objecten. Janneke Dierxschool, Expositie door MIKV-cursis- ten. Concert- en Gehoorzaal Middelburg, selectie van werk van de Amateur Beel dende Kunstenaars Zeeland. Zeeuws Museum, 4 x Kunst ambachten van West-Vlaan- deren, 4 maart tot en met 7 mei. Galerie 't Haentje te Paart, Helma Berghout en Jan Berg hout, schilderijen. Geopend do., vr., en za. van 14 tot 16.30 uur. De Vleeshal, Aernout Mik, Adam Kalkin, 'Mommy, I'm sorry', 11 maart tot 9 april. NEELTJE JA~NS~ Delta Expo, Windenergie, tentoonstelling. Dagelijks ge opend van 10-17 uur. Delta Expo, Water, expositie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buiten plaats lepenoord, Olga Westrate; keramiek, Ko van Driel; beelden. Zeeuws Biologisch Muse um, Duinvlietweg 6, De Man teling, Een verleden met toe komst. Zeeuws Biologisch Muse um, O. Ribbens, 'De vier jaar getijden', foto-expositie. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever Oost-Souburg, L. de Vlieger; schilderijen, land schappen en stadsgezichten, DONDERDAG 9 MAART 't Beest Goes, De Apologie van Sokrates, 20.30 uur. Prins van Oranje Goes, Theater van de Lach, Japon over het balkon, 20 uur. St. Jacobskerk Vlissingen, Zeeuws Orkest m.m.v. het Zeeuws Filharmonisch Orkest, 20 uur. Stadsschouwburg Middel burg, Shusaku Dormu Dan ce Theatre, Waswax, 20.30 uur. VRIJDAG 10 MAAR? Strandpaviljoen Piet Hein Koudekerke, Keith Dunn en Willem van Dullemen, 20.30 uur. De Piek Vlissingen, The Gain en Drown, 22 uur. The Duke Middelburg, Coracle, 21 uur. Arsenaaltheater Vlissin gen, Postbank Kleinkunstfes tival, 20.30 uur. Engelse Kerk Middelburg, Erik van Bruggen, pedaalklavi- chord, 20 uur. Grote Kerk Goes, Zeeuws Orkest m.m.v. het Zeeuws Fil harmonisch Orkest, 20 uur. Stadsschouwburg Middel burg, Theater van de Lach, Japon over het balkon, 20 uur. ZATERDAG 11 MAART Arsenaaltheater Vlissin gen, Pim Jacobs Trio en Rita Reys, 20.30 uur. De Piek Vlissingen, Ragga Muffin Road Show, 20 uur. Vestzaktheater Vlissingen, Amateur Comedie Zierikzee, Het flauwgevallen paard, 20.30 uur. 't Beest Goes, Plunk en Rag gende Manne, 22 uur. Stadsschouwburg Middel burg, The Burgundy Street Jazzmen, 21 uur. St. Welzijn Ouderen Mol straat 13 Middelburg, Dank zij Hamma, 14 uur. Kloveniersdoelen Middel burg, Het dansend Hart. Concert en Gehoorzaal Middelburg, Zeeuws Orkest m.m.v. het Zeeuws Filharmo nisch Orkest, 20 uur. ZONDAG 12 MAART Concert en Gehoorzaal Middelburg, Zeeuws Orkest m.m.v. het Zeeuws Filharmo nisch Orkest, 14.30 uur. Prins van Oranje Goes, inleesvoorstelling boeken bal m.m.v. Freek de Jonge. Café 't Schuttershof Middel burg, Mamilla Paradise, 17 uur. Kapel van St. Maarten Hoogelande, Avondconcert in de schuur, 20 uur. Bar American Middelburg, Tracer, 15.30 uur. DINSDAG 14 MAART Frapo Vlissingen, Jamses sie. WOENSDAG 15 MAART Stadsschouwburg Middel burg, Theater van het Oosten, Liefde en lippendienst, 20 uur. E. van der Molen; Modelbouw oude ambacht wagentjes. Geopend tijden kantooruren. Watertoren, Leonardo Mos- so, theater/video- en sieraad structuren, architectuur/licht en ruimtestructuren. Openbare Bibliotheek, ZCAD; Alcohol, denk meer over minder. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks ge opend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens, Ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeris tische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Restaurant De Gevangen toren, Boulevard De Ruyter 1a, Carla Offerman, Aquarel, pastel, acryl en olieverf. Stedelijk Museum, Bellamy park 19, Dave Meyer, schilde rijen, t/m 7 mei. Café Soif Vlissingen, werk van beeldend kunstenares J. Sondervan. Bibliotheek Vlissingen, ten toonstelling tuinen, planten,bloemen en bloem schikken. De Kleine Galerie, werk van Karin Starmans. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebol- leweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'De Hoekweide', Janna, Geopend za. 14-16 uur en natel, afspraak01198-1152. DONDERDAG 9 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 20 uur Alhambra II Vlissingen, 'Dumb and dumber' 20 uur Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River wild' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Dis closure' 20 uur. 't Beest Goes, 'Sonatine' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Innocent' 20 uur. VRIJDAG 10 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dumb and dumber' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River wild' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The Lion King' 19 uur, 'Disclosure' 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Sonatine' 20.30. Stichting Cinema Middel burg, 'The Innocent' 20 uur. 'Manhatten Murder Mystery' 22.30 uur. ZATERDAG 11 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dumb and dumber' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River Wild' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The Lion King', 19 uur. 'Disclosure' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Innocent' 20 uur. 'Manhatten Murder Mystery' 22.30 uur. ZONDAG 12 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dumb and dumber' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River Wild' 19 en 21.30 uur. Grand Theater Goes, 'The Lion King' 19 uur, 'Disclosure' 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Innocent' 20 uur. MAANDAG 13 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dumb and dumber' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Dis closure' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Manhattan Murder Mys tery' 20 uur. DINSDAG 14 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dumb and dumber' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Dis closure' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, Filmcollege 'Double Vie de Veronique' 19.30 uur. WOENSDAG 15 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, Dumb and dumber' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Ter minal Velocity' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'River Wild' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Dis closure' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'The Innocent' 20 uur. ZATERDAG 11 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Leeuwekoning' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Jurassic Pare' 14 uur. ZONDAG 12 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Leeuwekoning' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Jurassic Pare' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Lion King Org.' 14 uur. Grand Theater Goes, 'Leeu wekoning' 14 uur. WOENSDAG 15 MAART Alhambra I Vlissingen, 'Leeuwekoning' 14 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Jurassic Pare' 14 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Lion King Org." 14 uur. Grand Theater Goes, 'Leeu wekoning' 14 uur. J De Raggende Manne. Foto: Jan-Reinier van der Vliet.

de Faam | 1995 | | pagina 9