'Zelfs een jutezak moet je kunnen showen' Veel deelnemers verwacht voor Frapo's Boulevard City Run ANTIEK CURIOSA VERZAMELBEURS Zorgelijk moederschap (II) De kaart is niet het gebied Intertoys Goudswaard heropend na grondige verbouwing Voorlichtingscampagne nieuw parkeerbeleid J - O MAART Renault-dealer Dijkwel scoort hoog in service MODELLENBURO SOUPLESSE EN DE KUNST VAN HET OPVOEREN ZEELANDHALLEN - GOES Halt-school voetbaltoernooi zoekt scheidsrechters Modeshows zijn niet meer weg te denken als het gaat om het presenteren van de nieuwste kledingcol lectie. Elk seizoen opnieuw weer de sfeer creëren die het publiek de kriebels moet bezorgen. Voor model len geen makkelijke taak. Die verantwoor delijkheid reikt name lijk veel verder dan alleen dat mooie jurkje laten zien. Dansend Gespannen PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman Met veiling op zaterdag 4 maart in het beursrestaurant om 19.00 uur Gratis taxaties door deskundigen Toegang:f 10,-p.p. Kinderen 6-12 jr.: f 3,50 Info: Le Collectionneur, 01180-38595 Info: 01100-21020 Tel. 01100-21020 Woensdag 1 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Modellenburo Souplesse uit Middelburg is hard aan het werk om die opvoerkunst een professionele uitstraling te geven. Een a twee keer per week wordt de praktische kant van het lopen geoefend onder begeleiding van docenten. Daarnaast wordt er van de cur sisten verwacht dat zij theore tische kennis bestuderen en werkstukken maken. Ilse Swint, directeur van Modellen buro Souplesse: „Ik verwacht van mijn cursisten meer dan alleen een avondje gezellig heid. Er moet hard gewerkt worden anders redden ze het niet. Niet iedereen kan zomaar examen doen. Als model moet je voor alles inzetbaar zijn. Zelfs een jutezak moet je kun nen showen". De manier van kijken naar mode is afhankelijk van de tijd waarin we leven. In de vorige eeuw werd kleding nog alleen via nauwkeurig getekende modeprenten aan de op drachtgever getoond. Details en stofgebruik waren het belangrijkste. Dames hielden er over het algemeen toch een weinig actief bestaan op na. De kleding werd getoond in strenge poses en vastgelegd door een schilder. Familiepor tretten toonden de rijkdom die vooral door het dure stofge bruik de status verhoogde. Door de opkomst van alles wat met techniek te maken heeft in het begin van onze eeuw was het met de stille pose gedaan. Fotografie en vooral de film heeft de kijk naar kleding en lichaam wel zeer drastisch ver anderd. De fascinatie voor beweging nam zijn vlucht en nog ietwat schuchtere model len toonden de eerste mode creaties op film. Kleding krijgt een bewegend lichaam en dat lichaam mag getoond worden. In korte tijd vond een complete revolutie plaats in de wijze waarop mode werd benaderd. Modeshows van nu - verhaalt Swint verder - tonen modellen in actie, dansend op het plan kier en het liefst met z'n allen tegelijk. Het moet een spekta kel zijn met scetches, grappen en grollen want voor minder doen we het niet meer. Model len, de zogenaamde manne quins en dressmen, krijgen een stevige opleiding. Loop- lessen, houdingtechniek, alge hele presentatie, dansexpres- sie, poseren voor een foto graaf en nog veel meer. Het in goede staat houden van je lijf en vooral het onder controle krijgen van dat lichaam. Van je lichaam houden en het daar om met een gerust hart aan iedereen durven laten zien. Ilse Swint weet waar ze over praat. Als manager en moeder koestert ze haar modellen maar spaart ze niet. Alles wat er in zit moet eruit. „Tact en i De nieuwste lichting mannequins en dressmen. eerlijkheid zijn belangrijke eigenschappen. Wat heb ik eraan als ik zie dat het toch niks wordt". Swint benadrukt het feit dat iedereen medever antwoordelijk is voor het sla gen van een show. „We heb ben elkaar hard nodig, dus geen tijd voor jaloezie. De onderlinge verstandhouding moet perfect zijn, ik wil er geen rotte appels tussen hebben". De gemeenteraad van Middel burg heeft 55 duizend gulden beschikbaar gesteld voor een voorlichtingscampagne over het nieuwe parkeerbeleid. Met ingang van 15 april treedt de eerste fase van het veranderde Middelburgse parkeerbeleid in werking. De meest in het oog springende verandering in het autovrij worden van de Markt. Naast van de Markt worden ook parkeerplaatsen verwij derd van de Koorkerkstraat, de Sint Janstraat, gedeeltelijk uit de Lange Noordstraat en uit de Korte Noordstraat. In de laatst genoemde straat wordt tevens het eenrichtingsverkeer voor fietsers en brommers opgehe ven. Uitbreiding van het betaald parkeren vindt onder meer plaats aan de Kousteen- sedijk, Korendijk, Hout- en Turfkaai, Nieuwe Haven en de noordzijde van de Dam. In de 28e wijk (Bogardstraat/Latijnse Schoolstraat) wordt vergun- ningparkeren ingevoerd. Om de inwoners van Middel burg, de inwoners van de regio waarvoor Middelburg een centrumfunctie vervult en de toeristen op de hoogte te brengen van alle veranderin gen is het Middelburgse recla me-adviesbureau Snelders/Roth/Partners bena derd. Voor 15 april zal op Wal cheren huis aan huis een infor matieve folder worden ver spreid. Naast toelichting op de nieuwe parkeersituatie zal de folder uitleg geven over het parkeerbegeleidingssysteem. Dat systeem bestaat uit een statisch en een dynamische deel. Het moet een goede doorverwijzing regelen naar de Middelburgse parkeerac commodaties. Het dynamisch gedeelte verwijst naar de par keerkelders aan de Koestraat en de Kousteensedijk, het ter rein Hof van Tange, Damplein en het Maxisterrein. Het dyna mische gedeelte geeft tevens informatie over het al dan niet beschikbaar zijn van plaatsen op die terreinen. Via het sta tisch gedeelte van het systeem worden kleine parkeerlocaties aangegeven. De gemeentelijke parkeerfol- der die jaarlijks wordt uitgege ven voor toeristen wordt geac tualiseerd. Voor 15 april ver schijnen verder advertenties in diverse dag- en huis-aan-huis- bladen en via Omroep Zeeland zullen commercials worden uitgezonden. Met de campag ne hoopt het gemeentebestuur iedereen die in Middelburg woont of Middelburg bezoekt op de hoogte te brengen van het nieuwe parkeerbeleid. Omdat het aanbod cursisten in de loop van de tijd gestegen is was er afgelopen vrijdag een flink aantal eindexamenkandi daten. Voor jury, familie en vrienden showden de super gespannen modellen wat ze waard zijn. Gesponsord door Zeeuwse detaillisten flitste de voorjaarsmode voorbij. Sport en badkleding van Jan Jonge- pier, Hobbyhuis Baars en Sun decor in een act die iets te veel deed denken aan een bekende televisie spot. Vrije tijdskle ding van Jackie's Jeansshop en dames-en heren mode van Saluti, Shop 54 en Bijleveld. Als moeilijkste onderdeel de finale met bruidsmode van Incognito. Het showen van groteske jurken die een specia le ingetogen tred verdienen vereist wel een heel specifieke looptechniek. Zoveel stof en zo weinig beenruimte bezorgden de modellen gespannen trek ken in het gezicht, want je zal toch struikelen! Niettemin kon ieder model met een certificaat naar huis. Ugenie Theune die afgelopen jaar de titel 'model van het jaar' droeg kon de sjerp afstaan aan Daniëlle van Hemert die als multimodel het beste uit de strijd tevoorschijn kwam. Voor Paul Geelhoed een eervolle vermelding, blijk baar is de emancipatie in de modellenwereld nog niet toe aan een 'model of the year for men'. En wat na het examen? Voor velen zal het hierbij blijven. Anderen gebruiken de oplei ding als referentie voor een baan als hostess. Wie weet gaan enkelen nog hoge ogen gooien op de internationale modellenmarkt of worden deze topmannequins door jagers op talent van de straat gepikt. Modellenburo Souples se gaat door met streven naar niveauverbetering en met een eigen oefenruimte in het voor uitzicht zal Ilse Swint de Zeeuwse modewereld nog eens 'een poepje laten ruiken'. Naast lichamelijke brengt het moederschap ook enkele belangrijke sociale veranderingen met zich mee. Allereerst veranderingen in de relatie met het gezin van herkomst; het stam- gezin. Het jonge moederschap leidt ertoe, dat de relatie met de eigen ouders gaat verande ren. Er treedt een verandering in rollen op: dochter wordt moeder en moeder wordt oma. Dat kan tot spanningen leiden en in sommige gevallen zijn er zelfs sterke krach ten die zo'n verandering proberen tegen te houden. De kersverse oma kan weigeren om haar dochter de verantwoordeljkheid van het moederschap te geven. Ze handelt alsof haar gezin is uitgebreid. Maar ook de jonge moe der kan zich actief aan haar nieuwe rol ont trekken. Ze kan te sterk blijven leunen op oma en blijven hangen in de rol van 'hulp-ouder'. Ook de relatie tussen de jonge moeder en haar partner gaat veranderen. Deze wordt als gevolg van het gezamenlijke ouderschap intensiever, maar ook minder intens. Het kind vraagt immers ook aandacht en is in dat opzicht een rivaal voor de jonge vader. Dat kan soms tot hevige rivaliteitsgevoelens lei den, of tot compensatiegedrag zoals vlucht in het werk. Het ouderschap is tevens een toets voor de aanwezigheid van onderlinge steun. In hoeverre kan de jonge moeder rekenen op praktische en emotionele steun van haar man? Ook in maatschappelijk opzicht komen er veranderingen. De jonge moeder staat voor vragen als: hoeveel waarde hecht ik aan mijn eigen maatschappelijke carrière? Zal ik blijven werken? Zo ja, voor hoeveel uur dan? Ofschoon werkende moeders inmiddels alge meen geaccepteerd zijn, geldt dat zeker niet voor moeders die carrière willen maken. Het moederschap betekent daarom vaak een forse inperking van de persoonlijke ambities. Zijn er moeilijkheden bij de kinderoppas, dan drukt dat vaak op de schouders van de moeder, het werk van de man gaat meestal voor. En leidt de combinatie moederschap en werk tot span ningen, dan luidt de reactie van de omgeving in de regel: 'Jij moet toch zonodig werken...!' Het moederschap gaat ook samen met enkele psychologische veranderingen. Allereerst de bereidheid om de moederlijke zorgzaamheid te praktiseren. Zoals de jonge moeder zal ont dekken, ligt er een wereld van verschil tussen spelen met Barby-poppen en de verzorging van een baby. De hulpeloosheid van de baby doet een appèl op haar zelfvertrouwen. Ze ziet zich gesteld voor vragen als 'Wat moet ik doen als hij de hele dag huilt, als hij niet drinkt, als hij per ongeluk iets inslikt...' Als je voor één beroep stressbestendig moet zijn, dan is dat wel het moederschap. Het aangaan van con tacten met buren en andere moeders vergt goede sociale vaardigheden. Het moederschap is stressbron nummer 1 voor veel vrouwen en die stress kan zich uiten in lichamelijke klachten: vermoeidheid, prik kelbaarheid, huilbuien, pijnklachten. Deze klachten kunnen op den duur weer een aan slag plegen op het zelfvertrouwen ('Wat is er toch met mij aan de hand? Eigenlijk zou ik gelukkig moeten zijn!') en dat leidt weer tot nieuwe stress. Omdat veel mannen onvol doende emotionele steun bieden bij dergelijke klachten ('Nou, dan stop je toch met werken'), kan de aanvankelijke vreugde van het moe derschap uiteindelijk plaats maken voor som berheid en depressie. Maar ook de stress van het moederschap is beheersbaar. Een training stressmanagement voor jonge moeders zal dan onder andere de volgende elementen moeten omvatten: Een gezond zelfbewustzijn. Onder een gezond zelfbewustzijn versta ik een bewust zijn van de rechten die je als moeder hebt. Zorg ervoor dat het moederschap niet alleen in het teken staat van lasten en verantwoorde lijkheden. Wees u bewust van de rechten die u heeft: het recht op tijd voor ontspanning, het recht steun te vragen van uw partner, het recht om op te komen voor het eigen belang, het recht om te voelen wat u voelt (ook al is dat erg negatief). Een gezonde denkwijze. Bevrijdt u van node loze stress, door op te passen voor een irreële denkwijze. Voorkom vooral een perfectionisti sche denkwijze ten aanzien van het moeder schap. Voorbeelden van perfectionistische gedachten zijn 'Alles moet altijd goed gere geld zijn', 'Ik mag mijn kind in geen enkel opzicht tekort doen' en 'Als je fouten maakt, ben je een slechte moeder'. Bevrijdt u van het idee, dat u het anderen steeds naar de zin moet maken (zelfs ten koste van uzelf) en dat u uw eigen wensen steeds weg moet cijferen ten koste van het gezin. Een gelijkwaardige partnerrelatie. Zorg ervoor dat de lusten en de lasten van het ouderschap gelijk verdeeld zijn tussen u en uw partner. Onderhandel met uw partner ingeval de weegschaal teveel naar uw kant doorslaat. En zorg ervoor dat er naast het ouderschap ook nog tijd is voor het partner schap. Hoewel de Frapo's Boulevard City Run voorlopig geen wereldtoppers aan de start zal brengen, blijft deze twintig kilometer loop voor Zeeuwse begrippen een hoogtepunt in de atletiek. „Wij hebben niet het geld er voor over om top atleten startgeld te geven", legt organisator Rein Swint uit. „Het gaat ons om de voortzetting van een traditie. En dat lukt". Zaterdag 25 maart is de zoveelste aflevering van dit jaarlijkse sportieve evene ment. Zes jaar geleden werd de loop voor de eerste keer gehouden onder de naam Fra po's Boulevard City Run. Voor al de sponsor was er op gebrand dat de stad niet ontlo pen zou worden. Voor de eer ste keer waren start en finish toen op het Bellamypark. Vol gens Swint was dat een gou den greep. Want toevallige passanten werden geconfron teerd met een atletiekwedstrijd van niveau. In de daaropvol gende jaren werd druk gesleu- leder van ons heeft voor zichzelf in de loop der jaren een wereldbeeld geconstrueerd: een aantal modellen en plattegronden die tot op grote hoogte bepalen hoe we de wereld waarnemen en welke keuzemogelijk heden we opmerken. Zonder onze modellen zouden we hopeloos verward raken door de immense hoeveelheid informatie die ons zenuwstelsel binnenstroomt. Maar elk model, elk referentiekader sluit ook bepaal de keuzemogelijkheden uit. De beperking die mensen in hun leven ervaren zijn geen beperkingen van de werkelijkheid zelf, maar beperkingen in hun plattegrond van die wer kelijkheid: de kaart is niet het gebied! Het is de context waarin we een bepaalde ervaring plaatsen die bepalend is voor de betekenis ervan. Stel een man loopt op straat en hoort een luide knal. Omdat hij niet pre cies weet wat er aan de hand is raakt hij in een toestand van verwarring. Hij kan op dat moment de ervaring niet in een kader plaat sen. Roept iemand even later echter: „Vuurwerk!", dan is hij gerustgesteld. Er is een 'geruststellend' kader rond zijn ervaring geplaatst. Als die iemand echter had geroe pen: „Help, ze schieten ons dood!", dan had de man waarschijnlijk heel anders gere ageerd op de knal (bron: NLP in Nederland). Goethe stelde niet voor niets, dat geen groter gevaar ons treffen kan dan een plotselinge wijziging van omstandigheden waarop ons denken en voelen niet is voorbereid. Hoe komt het toch dat zoveel mensen met de handen in het haar zitten als er naar hun gevoel geen adequate oplossing is voor de problemen waarmee ze worden geconfron teerd? Hoe komt het toch dat onderhandelin gen tussen werknemers- en werkgeversorga nisaties zo vaak vastlopen? Hoe komt het toch dat bij zoveel kwakkelende ondernemin gen de leiding geen mogelijkheid ziet te ont snappen aan de neerwaartse spiraal? Het antwoord is simpel: omdat ze problemen altijd op dezelfde manier benaderen! Mensen construeren ieder voor zich een eigen werkelijkheid. Als problemen niet pas sen binnen de eigen geconstrueerde werke lijkheid zijn ze onoplosbaar. Tenzij ze geplaatst worden in een andere context. Vaak gebeurt dat met de hulp van een bui tenstaander. Deze heeft doorgaans een totaal andere manier van kijken. Doordat de buiten staander geen gevangene is van het referen tiekader van de probleemhebber (hooguit van dat van hemzelf) kan hij met oplossingen komen die achteraf bekeken voor de hand lagen. Ik zie dat in mijn eigen adviespraktijk. Een ondernemer komt binnen en klaagt over zijn personeel. „Ze zijn lui en ondernemen niets. Wat heb ik daar nu aan? Mijn produkti- viteit gaat achteruit. Ik zie geen mogelijkheid hun gedrag te veranderen." Na wat vragen over en weer wordt duidelijk dat de onderne mer alles zelf doet. Hij is bang taken aan zijn personeel te delegeren. „Ze zijn immers lui en ondernemen niets." Hij denkt dat als hij het zelf niet doet er helemaal niets van terecht komt. De ondernemer sluit als gevolg van de beperkingen van zijn wereldbeeld de keuzemogelijkheid 'delegeren' uit. Plaatsen we het probleem van de achterblijvende pro- duktiviteit echter in de context van 'het effi ciënter kunnen werken door delegatie van een deel van het takenpakket' dan kan de ondernemer twee vliegen in een klap slaan: èn de bedrijfsvoering stokt minder door een efficiëntere verdeling van taken èn zijn werk nemers krijgen meer lol in hun werk, want hun verantwoordelijkheid is toegenomen! Problemen worden oplosbaar door ze in een andere context te plaatsen. In het vakjargon noemen we deze techniek van beschouwen (of vergroten van de keuzemogelijkheden) 'reframing'. De manier waarop we kijken bepaalt wat we tot de mogelijkheden beschouwen, maar nog meer wat we niet tot de mogelijkheden beschouwen: de kaart is niet het gebied! Leo de Leeuw van AV56 kwam vorig jaar met twintig seconden voorsprong binnen. teld aan een afwachtingspro- gramma. Ook dat werd samen gesteld. „Dit jaar hebben we weer een scholierenwedstrijd onder de naam De Ruiter Scholierenloop over 1200 meter en de Rabomijl. Als de twintig kilometer loop is begonnen, werken we die pro gramma's af. We hebben tot- nutoe mooi terrasweer gehad, behalve de eerste keer. Ik hoop dat het dit jaar weer meezit. Overigens is het Bellamypark voor de helft afgesloten". Absolute toppers zijn er waar schijnlijk niet, ook geen Zeeuwse. Die doen mee aan de City Pier City Run in Den Haag een dag na de Zeeuwse wedstrijd. Niettemin is er een aantal lange afstand lopers dat voor vuurwerk kan zorgen. Het staat vrijwel zeker vast dat de winnaar van vorig jaar Leo de Leeuw meedoet. De Goese- naar (lid van AV56) krijgt ech ter geduchte weerstand van coming man Ron Ie Roy uit Vlissingen, lid van Atletica. Insiders zien dat hij stapje voor stapje steeds verder door schuift naar een topplaats in de landelijke middenmoot. „Maar een goed overzicht van deelnemers hebben we nog niet. De meeste inschrijvingen moeten nog binnenkomen", verklaart Swint. Speelgoedwinkel Intertoys Goudswaard in de Nieuwe Burg in Middelburg is vorige week heropend na een grondi ge verbouwing. De zaak heeft zo'n honderd vierkante meter aan winkeloppervlak gewon nen en heeft een uitstraling gekregen die meer eigentijds en open is. De sortering van Goudswaard blijft hetzelfde. „We zijn samen met een speelgoedwinkel in Goes de enige die nog een brede sorte ring speelgoedtreinen heeft. Die staan nu ook beter opge steld in de winkel. De elektri sche treinen zijn nog steeds erg in trek", vertelt eigenaar Steven Klatte. Speelgoedwinkel Goudswaard bestaat dit jaar dertig jaar. De zaak die nu gevoerd wordt door oprichter Goudswaard en zijn schoonzoon Klatte werd opgericht in de Noordstraat. In 1974 vestigde de speelgoed winkel zich op de Nieuwe Burg. In de drie decennia dat het bedrijf bestaat heeft het al diverse uitbreidingen onder gaan. Klatte: „In '79 is de ach terkant erbij getrokken. Aan vankelijk waren we aangeslo ten bij het Speelboom-con- cern. Begin jaren tachtig zijn we naar Intertoys gegaan". Nadat ook in de jaren tachtig het pand nog twee keer is ver bouwd hebben Goudswaard en Klatte het in dit jubileum jaar groots aangepakt. Waar voorheen het magazijn, de toi letten, kantoorruimte en bin nenplaats waren staat nu ook speelgoed uitgestald. Het achterste gedeelte van de winkel dat meer dan een meter lager ligt dan het straatniveau is nu ook voor kinderwagens en rolstoelen bereikbaar mid dels een helling. Klatte: „Zelf vind ik dat een hele vooruit gang. Zeker in een speelgoed winkel komen veel klanten met kinderwagens. Verder is alles nu veel ruimer opgesteld. De paden zijn breder geworden en alles is veel lichter. In het nieuwe plafond zijn drie airco units opgenomen die ook in een warme zomer de tempera tuur op zo'n twintig graden moeten houden. Zeker met een zomer als het afgelopen jaar geen overbodige luxe". Als service naar de klanten toe heeft Intertoys Goudswaard ook een pin-apparaat geïnstal leerd. Eigenaars Goudswaard (links) en Klatte van Intertoys Goudswaard. Renault-dealer Dijkwel in Vlis singen is om zijn goede pres taties gehuldigd. Dat gebeur de in het kader van de actie Back to Basics die importeur Renault Nederland bv had ingesteld. Bij dat onderzoek werd bekeken of de dealers wel servicegevoelig genoeg waren om hun klanten tevre den te stellen. Volgens de Vlissingse dealer Hans Dijkwel kwam de titel als een verrassing. Hij wist wel dat hij en zijn mensen de klanten steeds tevreden proberen te stellen, maar dat ze daarmee landelijk in het oog liepen, was niettemin zeer verblijdend. „Ook de andere dealers doen hun best. Dat pas nu eenmaal binnen de Renault-organisatie. Bij Back to the Basics is geko zen voor een werkmethode waarbij dealers de uitkomst niet kunnen beinvloeden. De importeur nam voor het onderzoek stagiairs van de opleiding MTS Autotechniek in Apeldoorn in de arm. Er werd bij de voorbereiding gelet op uniformiteit in de beoordeling van elke dealer. Dat gebeurde aan de hand van 125 controle punten. Daardoor kon elk toe val bij de beoordeling worden uitgewist, meldt de importeur. Met Back to the Basics wil Renault Nederland ook zelf meer inzicht krijgen in wat de klant van de dealer verwacht. De importeur noemt zich „ver antwoordelijk voor de klan ten". Dijkwel is het daarmee eens en voegt er aan toe: „We zien het resultaat als een bekroning op het voortdurend streven naar optimale tevre denheid bij de klanten. Per slot van rekening zijn zij ons belangrijkste goed". Het schoolvoetbaltoernooi voor basisscholen in de ge meente Vlissingen is onlangs omgedoopt in Halt School voetbaltoernooi Gemeente Vlissingen. De schooivoetbal- commissie gaat samen met het Regionaal Halt Bureau Walcheren activiteiten organi seren rondom het voetbaltoer nooi. Voor de te spelen wed strijden is de commissie mo menteel op zoek naar scheids rechters. Aan de praktische uitvoering van het schoolvoetbaltoer nooi, zoals de schoolvoetbal- commisie dat al jaren in Vlis singen organiseert, verandert na de nieuwe naamgeving niets. In overleg met Chris van Wezel van de gemeente Vlis singen en Nel van Welsum van het Haltbureau worden rond om het voetbal activiteiten georganiseerd, die zijn bedoeld om voorlichting te geven over de werkzaamhe den van het Haltbureau. Het Haltvoetbaltoernooi wordt gespeeld op 12 en 26 april door jongens en meisjes van groep 5 tot en met 8 van de basisscholen. De laatste jaren deden meer dan honderd teams mee (zo'n 1250 deelne mers). De uitwijkdatum is dit jaar vastgesteld op 10 mei. De wedstrijden worden gespeeld op de sportvelden aan de Iris laan en Baskensburg in Vlis singen en op de RCS- en de korfbalvelden in Oost-Sou burg. Omdat er tegelijkertijd dertig wedstrijden worden gespeeld zijn per dag onge veer vijftig scheidsrechters nodig. Wie tijdens het toernooi als scheidsrechter wil funge ren kan contact opnemen met Jurjen Swiers (01184-11312), Piet Westerweele (01184- 62080) of met een van de basisscholen in Vlissingen, Souburg of Ritthem.

de Faam | 1995 | | pagina 15