UITGEREKEND BIJ JUMBO: 2,79 .27 ior HONIG MACARONI RIGATE C\79 CALIFORNIA ERWTENSOEP 98 ZWAN VERSE ROOKWORST SCHWARZKOPF CREMESPOELING SMITHS SUPERCHIPS -1 29 KIPFILET Jumbo is beter dan u denlct. Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Natuur/milieu Lezing Bijeenkomst Kerk Cursus/onderwijs Sport Gezondheid Gevonden Ouderen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 1 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg pak a 500 gram van l ,79 voor blik a 1,3 liter van 2,79 voor per stuk a 250 gram, van 3,69 voor diverse soorten, (lacon a 400 ml, van 4,99 va diverse smaken, zak a 150 gram van 1,79 vc XX 1, verse blanke filet, per kilo, van 1 7.90 voor Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 4 maarl 1995. Per aanbieding max. 3 eenheden per klant. Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06 0220161 Watersnood - Het benefiet concert van vrijdag 17 februari in de Stedelijke Scholengemeen schap Middelburg heeft twee duizend gulden opgeleverd. Het concert was georganiseerd door de leerlingenvereniging Nihil Sine Labore van de SSGM voor de slachtoffers van de water overlast in Zuid-Nederland. De leerlingen hadden gehoopt dat zelfde bedrag bijelkaar te kunnen krijgen. De entreegelden lever den 1900 gulden op. Café Rock- desert in Middelburg vulde met honderd gulden het streefbedrag aan. Monument - Wethouder J. van Dijk-Sturm brengt als presi dent-commissaris van de BV Monumentenbeheer Middelburg woensdag 8 maart om 16 uur een restauratieplaquette aan in de gevel van het pand Heren straat 32/34 in Middelburg. Monumentenbeheer Middelburg heeft het pand aangekocht om het te restaureren en als monu ment voor de stad te behouden. Monumentenbeheer is actief sinds half 1992 en tracht gebou wen te behouden die waardevol zijn voor het Middelburgse stadsbeeld. Soms koopt de bv voor dat doel gebouwen aan. De waarde van het gebouw kan worden bepaald door de archi tectuur, de historie of de karakte ristieke plaats in het stadsbeeld. Zo mogelijk wordt met de instandhouding van deze monu menten ook dé volkshuisvesting bevorderd. Artemis - Het Juliana Welzijn- fonds heeft aan Stichting Arte- mis, bureau voor vrouwenhulp verlening in Middelburg, een bij drage toegekend van 25 duizend gulden voor de verbouw en Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Centrum San-Bao Middelburg, medi tatiecursus, 20.15 u. (01180- 16193). De Schelp Dom burg, kijkdozen maken, 10 u. De Parel Domburg, bowlen in competitieverband, 20 u., inschrijven voor 18 u. Zui derbaken Middelburg, SKW de Hayman, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetings centrum Middelburg, SKW de Hayman, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Cen trum Vlissingen, crea-doe cursus, 9.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, bingo 50+, 14 u. Bach- ten Reede Vlissingen, St. Welzijn Ouderen, bingo, 19 u. ZVU, Spanjaardstraat 51, Middelburg, Cursus Frans op reis, 19.30 u. Zui derbaken Middelburg, SKW de Hayman, popinstuif 4-12 jaar, 14 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele, Akti viteiten Centrum Middel burg, spelmiddag met bin go, 13.30 u. De Stenge, Heinkenszand, Zeeuwse Sportraad, Senioren dans- festijn, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Midgard Middel burg, jamsessie. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Patiëntenvereniging Harte- zorg, ledenvergadering, le zing dr. E. Kamerbeek, 19.30 u. De Beurs Vlissingen, Politieke Jongeren Organi saties Zeeland, debat Pro vinciale Staten verkiezingen, 19.30 u. Aldegonde Vlissin gen, praat/dansavond 25 plussers, 20.30 u. De Goe de Verwachting Lewedorp, ruilbeurs, 19.15 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Res taurant De Parel Domburg, Frans thema-buffet, vanaf 18 u. Theater De Parel Dom burg, dansavond met Passé Partout, 20.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, contactmiddag, 15 u. Villa Der Boede, Koudeker- ke, onthulling spuikom- sculptuur Leonardo Mosso, 13 u. Zeeuwse Stichting Toegepaste Hypnose, Noordweg 407 Middelburg, vervolgcursus hypnose, inl. 01180-16839. Buurthuis de Zwaan Oost-Souburg, Sjoel vereniging Schijf '83, open toernooi, 11 u. Kinderboer derij De Klepperhoeve, Mid delburg, rommelmarkt, 10 u. Ontmoetingskerk Middel burg, Provinciale Gebeds dag, 10.30 u. Creativiteits centrum Multi Colour, kaar ten maken en theezakjes vouwen, 10 u. Driewegen inrichting van het nieuwe pand van de stichting. Station - De Nederlandse Spoorwegen gaan een perron van het station Middelburg ingrij pend verbouwen. Het perron waar de treinen richting Goes vertrekken wordt breder, er wordt een verwarmde wacht ruimte geplaatst en het verlich tingsniveau wordt verhoogd. De werkzaamheden beginnen op 3 maart en duren tot half juni. Van 3 tot en met 6 maart is het per ron niet toegankelijk voor reizi gers. De treinen richting Arne- muiden vertrekken dan van het eerste perron. Door de verbou wing wordt ook de bereikbaar heid voor gehandicapten verbe terd. In totaal wordt een kleine twee miljoen gulden geïnves teerd. Godshuizen - De Stichting De Godshuizen in Middelburg heeft 100 duizend gulden beschikbaar gesteld voor projecten in de gezondheidszorg die ten goede komen aan de Walcherse bevol king. Het geld wordt verdeeld onder de Unie van Vrijwilligers Middelburg, voor een diepvries- kist, Ziekenhuis Walcheren voor een teksttelefoon, Activiteiten Centrum Middelburg voor een microcomputer en een oven, Stichting Welzijn Ouderen Plat teland, ten behoeve van 'Veilig heid in en om de woning', Stich ting Zeeuwse Instelling Be schermd Wonen voor de verbou wing van Het Witte Huis in Vliss ingen, Ziekenhuis Walcheren voor een directe videoverbinding tussen de kinderafdeling en de afdeling gynaecologie, Stichting Thuiszorg Walcheren en Zieken huis Walcheren ter verbetering van de verpleegkundige samen werkingsmogelijkheden, Zeeuw se Stichting voor Gehandicap tenbeleid voor onderzoek, hulp hof Middelburg, MMK, rom melmarkt, 12 u. Café Boschhoek Duinweg Oostka- pelle, massaloop, 13 u. De Meerkoet Muidenweg Veer- se Meer, Natuurmonumen ten, excursie over de Mid delplaten, aanm. tussen 19 en 21 uur (01195-5983), 10 u. Karolingenburcht Oost- Souburg, Single, dansavond allenstaanden vanaf 25 jaar, 20 u. Kloverniersdoelen Middelburg, The Houdini's, 20.30 uur. De Vier Elementen Middel burg, Sacred Dance, dansbij- eenkomst, 13.30 u., inl. 01180-33491. Neeltje Jans, Natuurmonumenten en Het Zeeuwse Landschap, excur sie, 14 uur. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer, 10.45 u. Imkerij Poppendamme, L'lmmortelle, cursus werken met droogbloemen, inl. 01189-1948. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, lezing Catherine Bressac over het Parijse kerkhof Père Lachaise, 20 u. Bachten Reede Vlissingen, ANBO thema-middag ouderen en gezondheid, 14 uur. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Koersbal, 13.30 uur. De Schelp Domburg, slingers maken, 14 uur. Hof Domburg, rondleiding kuurafdeling, 11.30 uur. Heer Hendrikhuis 's H-Hen- drikskinderen, Ypsilon, ledenbijeenkomst, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Aula Zeeland, lezing Geert de Vries, Het pedagogisch regiem, 20 u. Grote Kerk Goes, carrilion- bespeling Sjoerds Tammin- ga, 13.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor allen staanden, 19.30 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vliss ingen, kinderclub, 14 u. De Schelp Domburg, schmin ken, 10 u. Hof Domburg, speurtocht, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek, voorlezen voor kinderen van 5-8 jaar, 14 u. Thuiszorg Walcheren Mid delburg, cursus 'Beter Sla pen', 19.30 u. Hotel Termi nus Goes, Women's Aglow Fellowship Goes, lezing Mies Kuyper 'Overwinning', 01182-2835. Midgard, workshop dramatische expressie, 19.30 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, VUSA-cursus, hedendaagse Britse literatuur, 19.45 u. middelen en aanpassingen van musea, voor mensen met een visuele handicap. COC - In maart begint het COC Midden-Zeeland met een ge spreksgroep voor jongens en mannen. In een groep van maxi maal tien personen zal onder begeleiding worden gesproken over homoseksuele gevoelens en hoe daar meer om te gaan. De groep zal zo'n zes keer bijeen komen op donderdagavond. Geïnteresseerden kunnen 2 maart om 20 uur binnenstappen bij het COC in Middelburg. Voor informatie 01180-12280. Schoonmaak - Het thema in de Middelburgse Milieuwinkel voor de maand maart is 'De gro te schoonmaak'. Met het voor jaar in aantocht ontstaat bij veel mensen de behoefte het huis schoon te maken en in de verf te zetten. De Milieuwinkel van het MicMec Walcheren wil deze maand, samen met de verfhan del, laten zien hoe dat milieu vriendelijk kan. Pedagogisch - Op uitnodiging van Aula Zeeland houdt Geert de Vries dinsdag 7 maart om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek een lezing over het Pedagogisch Regiem, het onderwerp waarop hij in 1993 aan de Universiteit van Amsterdam promoveerde. Kinderen, jongeren en volwasse nen zijn de laatste tweehonderd jaar steeds meer naar school gegaan. Diploma's zijn toegang- bewijzen geworden tot de arbeidsmarkt en andere gebie den van het maatschappelijk leven. Maar waarom zijn diplo ma's zo belangrijk geworden? Is een verdere groei van het onder wijs wel zo'n gunstige ontwikke ling? Andere problemen die De Vries aanstipt zijn diploma-infla tie en de nieuwe maatschappelij ke ongelijkheid die het onderwijs teweegbrengt. Wereldvrouwen - 'Wereld vrouwen' is de titel van een pro gramma voor en over vrouwen en duurzame ontwikkeling. De bijeenkomst, georganiseerd door het Centrum voor Ontwik kelingssamenwerking Zeeland, begint vrijdag 10 maart om 13.30 in de Stenge in Heinkenszand. I. van Gelder (landelijk bestuurslid van de NCVB) houdt een inlei ding over de vierde VN Wereld vrouwenconferentie die in sep tember in Beijing wordt gehou den. Rebecca Nsimbe Nabisubi uit Uganda (in Nederland in het kader van de Novib-campagne Vrouwen en Duurzame Ontwik keling) toont aan de hand van dia's hoe vrouwen in Uganda leven en werken. Voor de kinde ren is er de hele middag een eigen programma met om 16 uur de voorstelling 'Anansi komt naar Nederland' van poppen theater Parabel. Vrijzinnig - De Vereniging van Vrijzinnig Hervormden Middel burg viert 18 en 19 maart haar honderdjarig bestaan. De viering begint 18 maart om 10.30 uur in de Wandelkerk. Er zijn onder meer een diavoorstelling en een fototentoonstelling te bezichti gen. 's Middags is er een sym posium over 'Geloven en religi eus besef in deze tijd'. Om 15.15 uur treedt de cabaretgroep Variant op en om 16 uur begint de receptie. Zondag is er om 11 uur in de Koorkerk een speciale jubileumdienst onder leiding van ds K. Hendrikse, met daarin een theaterbewerking van het Hoog lied door de Staf van het Graf Durckheimhuis. Welkomdienst - In de Getui- geniskerk in Middelburg wordt zondag 5 maart om 18.45 uur de maandelijke welkomdienst ge houden. Voorganger in ds P. Bar- mentlo uit Nieuw en St. Joos- land. Medewerking wordt ver leend door het interkerkelijk jeugdkoor Glorify, het combo Acirac en Youth for Christ. Plannen - Het Oosterschelde College in Goes houdt woens dag 15 maart een open avond over de cursus Vrouw-Kind- Werk. Cursusleidster Ellen Ken- gen houdt een inleiding en ver volgens geven drie vrouwen hun ideeën en ervaringen over de combinatie vrouw, kind en werk. De cursus wil vrouwen die werk binnens- en buitenshuis combi neren met de opvoeding van een of meer kinderen leren de op het eerste gezicht tegenstrijdige belangen met elkaar in even wicht te brengen. Ook zullen de deelneemsters leren als een manager hun doelen te bepalen en hun tijd in te delen. De open avond begint om 20 uur. Belang stellenden voor de open avond en/of de cursus kunnen zich aan melden bij het Oosterschelde College (01100-31170). ZVU - De Zeeuwse Volksuniver siteit begint in de week van 13 tot en met 19 maart met de vol gende cursussen. 'Straatbeeld' omvat drie cursusmiddagen van 13.30 tot 15.30 in het ZVU- bureau in Middelburg. 'Art Nou veau' telt vier lesavonden en een excursie naar Brussel. De Vakan tiecursus Hongaars omvat tien lesavonden. Woensdag 15 maart is er een kennismakingsbijeen komst om 19.30 uur in het ZVU- bureau in Middelburg. Catalogus - De Zeeuwse Bibli otheek verzorgt in maart vijf keer een instructie-ochtend, -middag of -avond over het gebruik van de catalogus van de bibliotheek. Veel klanten van de bibliotheek hebben moeite met de geauto matiseerde catalogus. Om daar wat aan te doen geven mede werkers van de bibliotheek de komende weken individueel uit leg over het gebruik en de zoek mogelijkheden van de catalogus. In de catalogus zijn onder meer publikaties te vinden die zich in het magazijn van de bibliotheek bevinden (zo'n zeventig procent van het boekenbezit). Verder geeft de catalogus aan of een publikatie is uitgeleend en of de bilbiotheek over een bepaald onderwerp nog meer boeken of tijdschriften heeft. De instructie vindt plaats op de eerste verdie ping van de bibliotheek in de ochtend, middag of avond van 2, 7,' 16, 22 en 28 maart. Voor instructie in groepsverband kan contact worden opgenomen met I. van der Goot (01180-30314). Schoolvoetbal - De negentien basisscholen van de dorpen op Walcheren houden 5 en 12 april op het terrein Prelaat in Westka pelle hun jaarlijkse schoolvoet- baltoernooi. De jongens spelen op 5 april, de meisjes op 12 april. De wedstrijden beginnen om 13 uur. In totaal nemen 69 teams deel aan de wedstrijden: 39 jon gensteams en 30 meisjesteams. WAO - Het FNV-district Zeeland houdt 7 maart om 15 uur een manifestatie in de Prins van Oranje in Goes, onder het motto 'WAO-keuring is geen werk'. Sprekers op de bijeenkomst zijn Sjaak Tichelaar namens de FNV en Karin Adelmund, woordvoer der voor de PvdA in het WAO- debat. De manifestatie in Goes is één van tien regionale protest manifestaties, bedoeld als opwarmer voor de landeijke bij eenkomst in maart later dit jaar. Grootste grief van de FNV tegen de WAO-wetgeving, die nu ruim een jaar van kracht is, zijn de te ver doorgeschoten herkeuringen van arbeidsongeschikten. Door die keuringen raakt volgens de FNV meer dan veertig procent de uitkering geheel kwijt en krijgt tien procent een lagere uitkering. Diabetes - De afdeling Walche ren van de Diabetes Vereniging Nederland houdt woensdag 15 maart haar jaarlijkse ledenverga dering in De Schakel in Middel burg. Voorafgaand aan de verga dering zal de internist W.L. Blok een lezing houden over de nieu we ontwikkelingen op het gebied van diabetes mellitis. De lezing begint om 19.30 uur. Na afloop van de lezing is er gele genheid tot het stellen van vra gen. Skippy - Bij de politie in Middel burg is tussen 11 en 17 febrauri het volgende afgegeven: zilve ren naamplaatarmband; zilveren armband; ABN-pas; chroomkleu- rig herenhorloge; plastic tas met blauwe joggingbroek, groene gymschoenen en grijs t-shirt; zwarte rechterhandschoen; brui ne dameshandschoenen; rode kindertrui; witte bromfiets; blau we damesportemonnee met inhoud; zwart-wit gestippelde portemonnee; blauwe kinderpor temonnee; gouden damesring; skippybal; zwarte damestas. Medicijnen - De ouderenorga- nisaties ANBO en PCOB houden 7 en 14 maart twee bijeenkom sten over 'Ouderen hoeven niet alles te slikken'. In tegenstelling tot eerdere berichten worden de bijeenkomsten vanaf 14 uur gehouden in Bachtenpoorte in Oost-Souburg. De bijeenkom sten zijn niet los van elkaar te volgen. De eerste gaat hoofdza kelijk over het effect van medicij nen en tijdens de tweede komen de rechten en plichten van de patiënt ter sprake. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 2 maart t/m wo. 8 maart AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: B. de Ridder. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: M. Goudri- aan, 15 uur: W. Westland. Wo. 8 maart Biddag 9.30 uur: M. Goudriaan, 15 uur M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: G.J. van der Linde, 14.30: F. van Vliet. Wo. 8 maart Biddag 9.30 uur: A.W. Riepma, 19 uur: J. Bakker Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10.15 uur: Dhr Kley, vr. 3 maart 19 uur: Wereldgebedsdag. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: L.Th. Wit kamp, 19 uur: R. Louws. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 14.30 uur: Kand. de Ridder. Wo. 8 maart Biddag 19.30 uur J.S. Koops Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10 uur: C.K. Koekoek. GRIJPSKERKË Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: G. Warner. Wo. 8 maart 19 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. de Ridder, 14.30 uur: G. Warner (gez. dienst in de ger. kerk). HOOGELANDË Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten, geen dienst. KLEVERSKERKË Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: ds. E. Wijnands. Wo. 8 maart Biddag 19.30 uur: ds. E. Wijnands. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: ds. P.C. Klijnsma. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Iedere zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: mevr. S. Ridder, 14 uur P. Boekesteijn, wo. 8 maart 19.30 uur: Bid dag R.G. van der Zwan. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: ds. Kleij. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Wo. 1 maart 9.30 en 14.00 uur 19 uur: M. Mondria. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. Plantinga. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur en 14.30: W.A. van de Berg. Wo. 8 maart 9.30 en 19.30: W.A. van de Berg De Hoeksteen. Roozen- burglaan 22. Zo. 9.30 uur en 17 uur: J. Crans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groen markt. Zo. 10 uur: G.J. Smit. Ontmoetingskerk. Oosterscheldestraat. Zo. 10 uur en 17 uur: L. Wullschleger. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo.: 19.00 uur: O. Elseman. Thomaskapel. Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk. Oostkerkhof. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wo. 8 maart 10 en 19.30 uur L. Wullschleger Wijkgemeente Geref. Bond (in de Oostkerk). Zo. 10 en 19.30 uur: L. Wullsch leger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: 10 uur: geen opgave ontvangen. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: br. en zr. van Riet, 19.00: C. Bijl (gez. in vlissingen). Lu therse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo.: 9.30 en 17 uur: ds. J.D. Smit. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: K. Hendrik- se. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. van 16-18 uur. Do. van 19.30-21.15 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. van 10-12 uur. Di. van 19.30-21.15 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J. van Veen, 17 uur: E.V.E. Wijnands, wo. 8 maart 10 uur J.S. Koops, 19.30 uur C. Bra- kema. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Wo. 1 maart 9.30, 15 en 19.30 uur: H. Paul, Zo. 9.30 en 15 uur: ds. H. Paul. Wo. 8 maart 15 en 19.30 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner 19 uur B. de Ridder, Woensdag 8 maart 10 uur: J. Bakker, 19 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, Wo. 8 maart Biddag 19 uur: A. Cornet. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: H.A. ds. S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: P. Melse, 17 uur: A.G. Baas. Wo. 8 maart Biddag 19 uur: A. van Westen. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: M.C. Kampstra. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: B. de Haan, 19 uur: Wereldgebedsdienst. Wo. 8 maart 19.15 uur: L Woltering, Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat IElke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: Q. van de Vrie. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: dienst in de Ger. Kerk. Woensdag 8 maart Biddag 19 uur: J. Lukas- se in de Ger. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Wo. 1 maart Aswoensdag 19.30 uur: Holy Communion, Zo. 10.30 uur: Holy Com munion 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Wo. 1 maart 15 en 19.30 uur: J. van der wal Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezin- de Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: C.G. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur en 16.30: H.A. ds. H. Mos- tert. Wo. 8 maart biddag 19.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J. de Boer Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Wo. 8 maart Bid dag 19.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Ziekenhuis Walche ren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: ds. Boomer Ter Reede. Zo. 19 uur: Ch. van Dam, vr. 3 maart 16 uur: Wereldgebedsdag. Scheldehof Pauwen burg vr. 3 maart 19 uur: Wereldgebedsdag. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19-20.45 uur. Zo. 10-12 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19-20.45 uur. Zo. 15.30-17.30 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19-20.45 uur. Za. 17.30-19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161 Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30: leesdienst, 16 uur: C. Sonnevelt. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: M. Nieuwenhuize. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Pannekoek. Wo. 8 maart Biddag 19 uur: G.P.C. Pennekamp WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Mesu, 19 uur: Dhr. Murre. Wo. 8 maart Bid dag 19 uur: ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Ds. P. Boekesteijn. Wo. 8 maart Biddag 19 uur: P. Boekesteijn. Do. 2 maart t/m wo. 8 maart HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel'. 39933. zondag tot 24 uur: A.P Bruijnzeel, Herengracht 68, tel. 39933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6 Oost- Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184- 61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpstraat 2 Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, DomburgKoudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: A. van der Male. Duinweg 49, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melisker ke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180-28420. Zondag:M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel. 01180-28207. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek van de Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678 Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg, tel. 01180-11011Spreekuren zonder afspraak: 11 -12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Scha ik, Sabalaan 4 Vlissingen tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 13