iiilSiviiiiiiiiliiÉbiviiiiilllfiiiki, ii GEMEENTE MIDDELBURG Gemeentelijke belastingheffing Dienstregeling busvervoer Inspraak over permanente vestiging van het AZC Restauratie Herenstraat 32/34 Ontwikkelingsvisie stadsgewest Commissievergaderingen Verkiezingen 8 maart Collecten Week 9 Tafeltje Dekje Woensdag 1 maart 1995 DE FAAM 5 h Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Een dezer dagen ontvangt u de aan slag voor de gemeentelijke belastin gen. In voorgaande jaren kreeg u voor de verschillende belastingen in de loop van het jaar diverse aanslagbiljetten. Met ingang van dit jaar worden alle gemeentelijke belastingen in écn gecombineerde aanslag cfpgelcgd. Op één aanslagbiljet staan de vol gende heffingen vermeld: de onroe rende zaakbelastingen (OZB), het rioolrecht voor eigenaren (RIOE), het rioolrecht voor gebruikers (RIOG), de afvalstoffenheffing (AFV) en de hondenbelasting (HND). Dat zal even schrikken zijn, ook omdat sommige tarieven zijn ver hoogd. U hoeft echter niet alles tegelijk te betalen. Met de aanslag krijgt u drie acceptgiro's, zodat u het totaalbedrag in drie keer kunt beta len: vóór eind maart, eind april en eind mei. Betalingsregeling Wie liever het totaal bedrag in meer dan drie keer betaalt, in kleinere bedragen dus, kan zo snel mogelijk na ontvangst van de aanslag bellen met de afdeling Financiële Zaken (Oil80 - 75475/75476/75477). U ontvangt dan een set nieuwe accept giro's. Kwijtschelding Als uw inkomen zo laag is dat u de aanslag niet kunt betalen, ook niet door middel van een betalingsrege ling, kunt u kwijtschelding aanvra gen. Dat kunt u doen door middel van formulieren, die verkrijgbaar zijn bij de sectie Voorlichting en de afdeling Financiële Zaken van de Gemeente Middelburg en bij hei Waterschap. Inmiddels heeft u namelijk ook een aanslag van het Waterschap voorde ingezetencnom- slag en de verontreinigingsheffing ontvangen. Meer mensen dan voorheen zullen voor kwijtschelding in aanmerking komen. Niet alleen omdat de bedra gen van de gemeentelijke heffingen omhoog zijn gegaan. Ook omdat bij de beoordeling van de verhouding tussen inkomen en totaalbedrag van de aanslag niet alleen gekeken foto: J. Wolterbeek. wordt naar de gemeentelijke heffin gen. maar die van het Waterschap Walcheren daarbij worden opgeteld. Verderop vindt u meer informatie over "aanvragen kwijtschelding". Tarieven Voor 1995 dient u rekening te hou den met een aantal tariefswijzigin gen. De belangrijkste wijzigingen worden hierna aangegeven. Voor de onroerende zaakbelastingen geldt dat de grondslag (de eenheid waarop het tarief is gebaseerd) wij zigt. Voorheen werd het tarief bepaald per 3.000,- van de vastge stelde waarde. In 1995 wordt dit per 5.000,- van de vastgestelde waar de. Omdat de totale belastingopbrengst gelijk dient te blijven worden de tarieven voor I995 als volgt gewij zigd. Het tarief voor het eigendom gaat van ƒ6,80 naar 11,43 en het tarief voor het gebruik gaat van ƒ5,45 naar ƒ9,15. Ondanks deze wijzigingen zal het te betalen bedrag aan OZB, voor de meesten, gelijk blijven. Een beperkt aantal echter zal iets meer of iets minder moeten gaan betalen t.o.v. 1994. Voor het rioolrecht wordt, zoals in het meerjarig beleidsplan staat ver meld. elk jaar een verhoging van 26,- doorgevoerd tot het moment dat de opbrengsten de kosten volle dig dekken. Voor 1995 betekent dit voor RIOE een wijziging van 78,- naar 92,- en voor RIOG een wijzi ging van 62,- naar 74,-. In verband met het gescheiden ophalen van het huisvuil wordt de afvalstoffenheffing als volgt ver hoogd: éénpersoonshuishoudens van 68,- naar 92,-; - meerpersoonshuishoudens van 205,- naar 275,-. De tarieven voor de hondenbelas ting blijven gelijk nl. 99,-. - voor de eerste hond en 198,- voor elke volgende hond. Het kenncltaricf bedraagt 396,-. Bedrijven Wie een aanslag ontvangt hoger dan 2.5(X),-, meestal gaat het dan om bedrijven, dient dit bedrag binnen één maand te voldoen. Hoe vraagt u kwijtschelding aan? - Zoals gewoonlijk kunt u het aan vraagformulier bij het waterschap en de gemeente ophalen. Voorheen moest u bij het waterschap en de gemeente ophalen. Voorheen moest u bij beide instanties apart een aan vraagformulier indienen. Dit jaar kunt u volstaan met het indienen van slechts één aanvraagformulier. U dient dit formulier echter bij de gemeente in te leveren. - Dit aanvraagformulier geldt dan voor alle belastingaanslagen van zowel het waterschap als de gemeente die hierboven staan ver meld. - Dit verzoek dient binnen 5 maan den na dagtekening van de laatst opgelegde aanslag te zijn ingediend. Voor dit jaar geldt dan ook als uiter ste datum 31 juli 1995. Verzoeken die later worden ingediend worden niet meer in behandeling genomen. - De gemeente beoordeelt de kwijt- scheldingsverzockcn. Wanneer het verzoek niet volledig is ingevuld wordt dit aan u teruggezonden. U dient het formulier dan aan te vullen met de benodigde gegevens en bin nen 14 dagen terug te zenden. For mulieren die dan nog niet volledig ingevuld zijn of te laat worden inge diend, zullen worden afgewezen. Beslissing op uw kwijtscheldings- verzoek Op grond van de door u verstrekte gegevens wordt een beslissing geno men op het verzoek om kwijtschcl- ding. De gemeente en het waterschap stu ren u hiervan afzonderlijk een schriftelijke mededeling. Voor informatie over de berekening dient u echter contact op te nemen met de gemeente. Informatie Informatie over de gemeentelijke belastingen kunt u verkrijgen bij de afdeling Financiële Zaken. De medewerkers zijn elke werkdag bereikbaar van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur aan de Helm 3 (achter het stadhuis). Telefoon: 01180 75475/75476/75477. Foto: J. Wolterbeek Burgemeester en wethouders maken bekend dat van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers het verzoek is ontvangen om medewerking te ver lenen aan de wijziging van de van kracht zijnde bestemmingsplannen Dauwendaele II en Begraafplaats Nicuwlandseweg. Doel is over te gaan tot verlenging van de vestiging van het Asielzoe kerscentrum op het perceel hoek Kruitmolenlaan/Westclijke Oude Havendijk (gronden voormalige manege) voor vijfjaar. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het AZC op deze plaats slechts vijfjaar zou bestaan. Het Centraal Orgaan komt nu met het verzoek deze vestiging te verlen gen. Dit Orgaan is verantwoordelijk voor de opvang van de asielzoekers zo lang deze bij het Ministerie van Justitie de asielprocedure volgen. De druk op dit opvangsysteem is onverminderd hoog. Er zitten nog 5000 asielzoekers in noodopvangac- commodatics, zoals hotels, pensions en vakantiecentra. De (voorgeno men) maatregelen om de instroom beheersbaar te maken en de door pas op termijn effect hebben. Sinds de start van het AZC te Mid delburg is ook het opvangbeleid gewijzigd. Het Rijk gaat vanaf 1 januari 1996 zorgdragen voor de gehele centrale opvang van asiel zoekers en heeft daarvoor veel huis vestingsmogelijkheden nodig. Aan het verzoek van het Centraal Orgaan kan de gemeente medewer king verlenen door volgens de Wet op de Ruimtelijke Ordening en de Woningwet vrijstelling te verlenen van de ter plaatse van kracht zijnde bestemmingsplannen. Ook wordt een procedure gestart voor ont heffingen op grond van de Wet Geluidhinder. Daarnaast moet een nieuwe bestuursovereenkomst worden afge sloten door Rijk en Gemeente Mid delburg. Het verzoek van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers ligt met de overige hierop betrekking hebbende stukken met ingang van 3 maart 1995 voor een periode van vier weken ter inzage op de volgen de plaatsen: V.R.O., sectie Juridische Zaken aan de Vlissingsestraat 21; 2. de sectie Voorlichting; 3. het wijkcentrum Dauwendaele. Gedurende deze termijn kan een ieder naar keuze schriftelijk of mon deling zijn of haar zienswijze bij burgemeester en wethouders, Dienst Stadsontwikkeling, afdeling V.R.O., sectie Juridische Zaken, Postbus 61. 4330 AB Middelburg naar voren brengen. Het Dagelijks bestuur van de Gemeenschappelijke regeling lokaal openbaar busvervoer Vlissingcn Middelburg deelt mede dat bij besluit d.d. 22 februari 1995 de dienstregeling voor de dienstlijncn 56, 57, 58 en 59 voor de periode 1995/1996 is vastgesteld. De dienstregeling, met bijbehorende stukken, ligt ter inzage op de stad huizen te Vlissingen (sector Stads ontwikkeling, 2e etage) en Middel burg (Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21). Tegen het besluit kunnen belanghebbenden binnen 6 weken na de datum van bekendmaking beroep instellen bij het Algemeen bestuur van de Gemeenschappelijke regeling lokaal openbaar vervoer Vlissingen/Mid- delburg. p/a Stadhuisplein 2. 4382 LG Vlissingen. Degenen die een beroepschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuurs recht bij de voorzitter van het Colle ge van beroep voor het bedrijfsle ven, Postbus 2001. 2500 EA in 's- Gravcnhage verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen indien onverwijlde spoed, dat gelet op de betrokken belangen vereist. Terzake is griffierecht verschuldigd ad. 200,- voor natuurlijke personen en 400.- voor andere dan natuurlijke personen. stroomsnelheid te bevorderen zullen 1. de gemeentelijke afdeling In dit verband zal er op maan dag 6 maart 1995 om 19.30 uur een informatie/inspraak avond in de aula van de Peda gogische Academie Basis Onderwijs (PABO) aan de Kruitmolcnlaan plaatsvinden. Een ieder wordt in de gelegen heid gesteld op deze avond zijn of haar zienswijze mondeling naar voren te brengen of vragen te stellen. Voor schriftelijke zienswijzen kan gebruik worden gemaakt van de op bovenge noemde adressen aanwezige inspraakformulieren. Onlangs zijn de oproepkaarten bij de kiezers bezorgd. Bepalend voor wie door Middelburg werd opgeroe pen, is de datum van de kandidaat stelling (24 januari jl.). Degenen die menen ten onrechte geen oproep kaart te hebben ontvangen worden verzocht contact op te nemen met Burgerzaken (verkiezingen), telefo nisch bereikbaar onder de nummers 01180 - 75440 en/of 75441. De lijsten van kandidaten zijn gepu bliceerd in DE FAAM van 15 febru ari jl. Eventueel is (nog) een lijstje met de namen van kandidaten ver krijgbaar bij de sectie Burgerzaken. Op verzoek van zowel kiezers, als ook het bestuur van de "Jacob Rog- genveenstichting", is nu ook een stembureau gevestigd in het Jacob Roggeveenhuis Buitenruststraat. Het stembureau in De Hoeksteen is vervallen. Met name wordt de kie zers, die in Dauwendaele en de omgeving van Schroeweg en Statcn- laan wonen, uitdrukkelijk verzocht op hun oprocpingskaart na te gaan in welk stembureau zij zijn opgeroe pen. Gezien de grootte van één der stemdistricten is nog een kleine aan passing van stemdistricten in Dau wendaele en de Magistraatwijk doorgevoerd. Op woensdag 8 maart brengt mevrouw J.C. van Dijk-Sturm. pre sident-commissaris van de B.V. Monumentenbchcer Middelburg, om 16.00 uur een restauratieplaquet- te aan in de gevel van het pand Herenstraat 32/34 te Middelburg. Deze plaquette markeert de restau ratie van dit woonhuismonument door de B.V. Monumentenbchcer Middelburg, die dit pand heeft aan gekocht om het te restaureren en als monument te kunnen behouden voor Middelburg. De B.V. Monumcntenbcheer Mid delburg, actief sinds medio 1992, 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 6 tut en met 12 maart maandag gehaktbal in jachtsaus. bloem kool. aardappelen dinsdag rundersaucijs, rode bieten, aard appelen woensdag boerenschotcl van gebakken aardappelen met rundvlees worst, spinazie donderdag visfilet, groente, aardappelen vrijdag kip, groente, aardappelen zaterdag broccoli, aardappelschotel met reepjes ham en kaas-roomsaus zondag wat de pot schaft foto: Anda van Riet Wie een dezer dagen Middelburg binnen komt rijden via de Schroeweg wordt verwelkomd door een zee van crocussen nabij het Groene Woud en de Blauwedijk. In november 1994 zijn er 175.000, ja u leest het goed. hon derdvijfenzeventig crocusbolle geplant nabij het Groene Woud en de Blauwedijk door de afdeling Groenbe- heer. Ook dit jaar werden er weer duizenden bollen van o.a. narcissen, sneeuwklokjes, bosanemonen, kievits bloemen door de tuinmannen van de afdeling Groenbeheer geplant in de diverse wijken, de bolwerken, het Mei veld en park Toorenvliedl. T.a.v. de broedgelegenheid van onze eenden zal de afdeling Groenbeheer binnenkort weer zorgen dat de een- denkorven en de drijvende eendenhokken onze vijvers en vesten weer zullen verfraaien zodat er net als vorig jaar door onze eenden weer dankbaar gebruik van kan worden gemaakt. De proef in 1995 van de afdeling Groenbeheer m.b.t. het uitzetten van 1 paar kolganzen en 1 paar brandgan- zen is succesvol verlopen zodat besloten is om ook in 1995 weer van beide soorten een paartje uil te gaan zet ten. Mocht u vragen of ideeën hebben i.v.m. bovengenoemde zaken of de flora en fauna in het algemeen in hel Mid delburgse, dan kunt u contact opnemen met de heer H. ten Klooster, opzichter groenbeheer. telefoonnummer 01180-75312. tracht gebouwen te behouden die een waardevol onderdeel zijn van het Middelburgse stadsbeeld. Soms koopt de B.V. voor dit doel ook gebouwen aan. De waarde van het gebouw kan bepaald worden door de architectuur, de historische waar de of de karakteristieke plaats in het stadsbeeld. Zo mogelijk wordt met de instandhouding van deze monu menten ook de volkshuisvesting bevorderd. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-collcc- te te houden: Legers des Hei Is tot en met 4 maart; Nationaal Reuma Fonds van 13 tot en met 18 maart. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 7 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Onder meer wordt behandeld (onder voor behoud): de derde managementsrapportage '94, voorlopig meerjarig beleids plan'96-'99. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 9 maart om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers. telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 13 maart om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Mar cus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 14 maan om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 14 maan om is de heer 75304. 19.30 uur. Secretaris J.A.Wolf, telefoon Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlich ting en bij de commissiesecrctaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 20 maart om 19.30 uur. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MID DELBURG De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissing op ingediende bezwaarschriften, komt op donder dag 9 maart 1995 weer bijeen om belanghebbenden te horen. Behan deld worden (onder voorbehoud) de volgende zaken. 16.30 uur: Een inwoonster van Middelburg is het niet eens met de bijdrage, die burgemeester en wet houders haar op grond van de Regeling geldelijke steun huisves ting gehandicapten 1992 hebben toegekend voor de aanpassing van haar woning. Zij heeft daarom een bezwaar schrift ingediend tegen deze toe kenning. 17.00 uur: Op dit tijdstip wordt het bezwaarschrift behandeld van een inwoner van Vlissingen, die het niet eens is met de weigering van burgemeester en wethouders om toe te staan, dat hij met zijn motor schip langer dan veertien dagen achtereen een ligplaats aan de Los- kade te Middelburg inneemt. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). Gemeenteraden Middelburg en Vlissingen vergaderen samen over ont wikkelingsvisie Onlangs verscheen de nota "Ieder uniek en samen sterk", de ontwikkclings- visie voor het stadsgewest Vlissingen/Middelburg. Het is een gezamenlijke nota van de gemeenten Vlissingen en Middelburg. De beide gemeenteraden zullen de nota ook samen in één vergadering bespreken. In grote lijnen staat er in waar in de toekomst beide gemeenten zouden willen bouwen, waar bedrijven zouden kunnen konten en wat er met het gebied tussen Vlissingen en Middelburg zou moeten gebeuren. De nota doorloopt momenteel een inspraakprocedure. Vlissingen en Middelburg hopen dat de provincie Zee land de ideeën uit hun nota overneemt in het streekplan Zeeland. Inspraakavonden In het stadhuis van Middelburg vond op 15 februari jl. een hoorzitting plaats over de nota. In Vlissingen is er op 7 maart a.s. een inspraakavond over de nota in de bur gerzaal van het stadhuis (aanvang 19.30 uur). Schriftelijke reacties Eerder was aangekondigd dat tot 1 maart schriftelijk op de nota kon worden gereageerd. Omdat de Vlissingsc inspraakavond na deze datum valt, is besloten de schriftelijke inspraaktermijn te verlengen. Er kan schriftelijk op de nota worden gereageerd tot 15 maart 1995. Reacties kunnen worden ingediend bij zowel het college van b en w van Middelburg als van Vlissingen. Het maakt niet uit bij wie, alle reacties wor den gezamenlijk verwerkt. Gezamenlijke bijeenkomst gemeenteraden Alle indieners van oen reactie ontvangen nader bericht in april. De verdere behandeling van de nota en de inspraakreacties vindt plaats tijdens een geza menlijke openbare bijeenkomst van de gemeenteraden van Middelburg en Vlissingen op 15 mei 1995 in het stadhuis van Vlissingen (aanvang 20.00 uur). In juni stellen de gemeenteraden van Vlissingen en Middelburg in afzonder lijke vergaderingen - voorafgegaan door openbare behandeling in de com missies - de nota vast. Foto: J. Wolterbeek

de Faam | 1995 | | pagina 5