Cadeaus bij mensen die ze verdienden KOM JIJ ONS TEAM VERSTERKEN? lMnparkJ^ HET KUSTLICHT concierge/beheerder T0P-VERK0PERS (M/V) VALENTUNSACTIE DE FAAM/DE VLISSINGER SECTOREN MTO en Economie voor regio Zeeland JUMBO TOTAAL BV Middelburg: Vlissingen: Deze actie van de PZC-Weekbladen werd mogelijk gemaakt dankzij bij gaande adverteerders: Een gulle lach, tranen van ontroering en ver driet, weerzien en een nieuwe start. Allemaal ingrediënten die de Valentijnsactie van de PZC- Weekbladen op Walcheren, De Faam en De Vlis singer, tot een succes maakten. Succes omdat de beschikbaar gestelde cadeaus bij de mensen kwamen die ze verdienden, luidde het eindoor deel na de overhandiging. Margrit Scherphuis, pr-functionaris van de PZC, overhandigde de cadeaus. De uitverkorenen er is een leesrichting voor letters en een looprichting voor papier bij den boer drukkers houden ze met beide rekening, omdat ze verstand hebben van letters en van papier middelburg 01180-81000 Woensdag 22 februari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 In de zomer van '94 zijn we onze succesvolle campagne gestart voor de verkoop van 230 luxe vakantievilla's, direkt gelegen aan de duinen van Zoutelande. Gelijktijdig met de bouw van Duinpark Het Kustlicht, worden recreatieve voorzieningen getroffen, onder de naam Aquapoolco's Sport- en Spelcentrum. Een golfbaan, driving-range, zwembad, tennis- en kegelbanen etc. maken hiervan deel uit. We zijn een jong, dynamisch en enthousiast team en zoeken iemand om ons te komen versterken. De verkoop, onze klanten en toeleveranciers, de bouw, Aquapoolco, alles roept om een Administratieve Duizendpoot. Iets voor jou? Ben je rond de 23 jaar, heb je bij de MEAO de administratieve richting tedaan, beschik je over voldoende ervaring en een goede kennis van de Duitse en ngelse taal? Schrijf ons dan, t.a.v. Monique Ebbers, waarom juist jij degene bent die wij zoeken. POSTBUS 7 43 74 ZG ZOUTELANDE Ter versterking van ons verkoopteam zijn wij op zoek naar: Voor deze funktie - bent u verkoper en werkt u graag zelf standig - bent u tussen 25-40 jaar - wenst u uw eigen salaris te bepalen - heeft u ervaring in de direkte verkoop en - bent u in het bezit van auto en telefoon Wij bieden u: - een full-time job met uitstekende perspek- tieven - een vast basisinko men met een goede provisieregeling - een prettige werk sfeer - royale onkosten vergoeding Indien u meent aan onze verwachtingen te voldoen kunt u uw schriftelijke sollicitatie sturen naar: Postbus 83 2990 AB Barendrecht Ind. Onderhouds- en Reinigingsprodukten cursussen Citybloem, Geere Passage Expert Kamperman, Lange Noordstraat Isola Sarda, Vlasmarkt Florado, Lange Delft Kantoorboekhandel Sparretak, Lange Delft Juwelier v.d. Berge, Lange Delft Bijou Lederwaren, Lange Delft Lin Cherie, Lange Delft La Boca, Lange Noordstraat Drogisterij Parfumerie Schoonheidssalon Jan Laban, Segeerstraat Fotostudio Theo v.d. Genugten, Winkelcentrum Dauwendaele Ondernemers Sint Jacobspassage i.s.m. Restaurant Valentijn, Nieuwendijk Groente en fruitspecialist Bart van de Berge, Schel- destraat Combi Back foto video, Lange Zelke Brood- en Banketbakkerij Tuilenaar, Paul Kruger- straat Bloemenhuis Minnebreuker, Scherminkelstraat Bruna/Geijsen, Walstraat Parfumerie Speciaalzaak Schoonheidssalon Louis- se, Walstraat Juwelier van Boven, Badhuisstraat Bouwman Cadeau, Scheldeplein Ook een duizendpoot heeft baat bij een goede opleiding. Vanaf september 1995 start het Zeeland College een cursus voor mensen die werkzaam zijn als Voor iedereen die meer wil weten over deze cursus, organiseert het Zeeland College een voorlichtings bijeenkomst op donderdagavond 9 maart a.s. om 20.00 uur. Deze wordt gehouden in het gebouw van de sectoren Middelbaar Technisch en Economisch Onderwijs, Ravensteijnweg 1 te Middelburg. Een routebeschrijving wordt op aanvraag toegezonden. Meneer Van Hattum uit Vlis singen kreeg van zijn vrouw een cadeau dat was aange boden door La Boca in Mid delburg. Van Hattum werkt al jaren voor de handboog vereniging d'Eendracht. Hij doet net zo graag klussen als de voorzittershamer hanteren. Ook mevrouw Hoogesteger uit Vlissingnr kreeg een ver rassing van haar dochter. Mevrouw Hoogesteger moet binnenkort voor de 54e keer naar het zieken huis. Groente- en Fruitspe cialist Bart van de Berge stelde het passende cadeau beschikbaar. En dat je het van je familie moet hebben als het er op aankomt blijkt uit de hulp die mevrouw A. van den Berge-Wolders steeds in petto heeft voor haar schoonzus. Al twee jaar betaalt de schoonzus haar vakantie, ook al moet ze zelf thuisblijven. Van juwelier Van den Berge uit Middel burg kwam het cadeau. De ambulancebroeders Roel van de Pol en Herman Moens werden extra gehul digd met een gift van Brood- en Banketbakkerij Tuilenaar en Bloemenhuis Minnebreuker, beide in Vlis singen. De familie J. Jacob- sen uit Vlissingen had een bonnetje ingestuurd omdat het tweetal op 16 januari „onze zoon thuis ter wereld hebben gebracht en met veel zorg voor moeder en kind naar het ziekenhuis hebben gereden". Kanker is niet origineel. Toch wilde mevrouw Romp- Willemse uit Oost-Souburg haar moeder verrassen. Zij hoorde op 17 januari dat de doktoren niets meer voor haar konden doen. Helaas was mevrouw Willemse-de Voogd niet aanwezig. Een dag voor Valentijnsdag was ze opgenomen in het zie kenhuis. Het cadeau, beschikbaar gesteld door Florado in Middelburg, kreeg de heer Willemse mee. Trots was de moeder zeker. Dochterlief schreef ons dat ze een heel lieve moeder had die altijd lekker kookt en meestal voor het slapen gaan een lieve dikke zoen komt geven. „Ik zou vaker iets voor haar willen kopen, maar ik heb geen geld", schreef ze op de bon. Moe der Louise van Woensel kreeg daarom van haar dochter Christel een cadeau, beschikbaar gesteld door Drogisterij Parfumerie Schoonheidssalon Jan Laban in Middelburg. Hij - Bram Ie Due uit Hein- kenszand - ontmoette haar via een kennismakingsad vertentie in de PZC. Zij ver dient respect omdat ze zeven jaar geleden achter bleef met drie zoons. En stomtoevallig was hij uitge rekend op Valentijnsdag 1995 in ondertrouw gegaan met Anna Hermina Krijgs man. Bouwman Cadeau in Vlissingen had er een pas send cadeautje voor beschikbaar gesteld. Pa en Ma Schuilwerve in Middelburg kregen van hun dochter Anita Volmer- Schuilwerve een suprise van Expert Kamperman in Middelburg. „Erg he", schreef dochterlief op de bon nadat ze verduidelijkte dat ze de net opnieuw ge spoten auto van haar ouders total loss had gere den. Een goede buur is beter dan een verre vriend, luidt het spreekwoord. Elke Dickel ondervindt dat dagelijks aan den lijve, want Greetje en Stephan Rau uit Oost-Sou burg helpen de alleenstaan de moeder van twee kinde ren niet alleen met oppas en klusjes. Nu er een inbreker is geweest slapen ze om beurten bij Elke. „Ze zijn werkelijk goud waard", schrijft mevrouw Dickel. Een diner bij Restaurant Valentijn in Vlissingen is het geschenk dat de goede buren ontvingen. Mevrouw Minnaard had een valentijnscadeau voor mejuffrouw Louws in petto beschikbaar gesteld door Lin Cherie in Middelburg. Mejuffrouw Louws had haar namelijk zeer goed verzorgd toen ze van september tot januari in het ziekenhuis verbleef. Mevrouw Den Toonder in Nieuw en St. Joosland krijgt elke zondag soep, brood, koffie en koek voor vijftien personen van mevrouw Schipper uit Middelburg. „Niets is haar teveel", schrijft mevrouw Den Toon der, vandaar dat ze oprecht meenden mevrouw Schip per te bedenken tijdens de Valentijnsactie van de huis- aan-huisbladen. Restaurant Isola Sarda stelde het cadeau beschikbaar. Mevrouw Kluten had o zo veel spijt. De uit Duitsland afkomstige jonge vrouw kende mevrouw Louws in Biggekerke al sinds haar vijfde. Maar toen ze in Nederland (Vlissingen) kwam wonen verzuimde ze het om bij haar vroegere vakantiebuurvrouw op visi te te gaan. Het verzuim wil de ze goedmaken met een Valentijnscadeau, dat beschikbaar werd gesteld door Combi Back Foto Video in Vlissingen. Vader De Wijne in Vlissinger zorgt nu al dertig jaar voor zijn zieke vrouw. Hij is 76 jaar en kookt, doet bood schappen, wast en zorgt voor het huishouden en is er op gebrand dat het zijn vrouw aan niets ontbreekt. Daarom - zo meende zijn dochter C. Krijger-de Wijne - dat vader maar eens in het zonnetje gezet moest wor den. Dat lukte met de bon en het geschenk was beschikbaar gesteld door Citybloem in Middelburg. Sarijke Aerts in Middelburg wilde zus en schoonbroeer Conny en Rien de Rooy laten weten dat ze grote bewondering voor hen heeft. Enkele dagen voor Valentijnsdag kwam haar zus na een levertransplanta tie en twee keer een long ontsteking terug uit het zie kenhuis. Juwelier Van Boven in Vlissingen stelde het cadeau beschikbaar. Mevrouw De Rijke uit Hend rik Vroomland is in tien jaar tijd van een vage kennis een echte oma geworden die luistert, zorgt en voor ieder een in de familie klaar staat. De 73-jarige kreeg daarom een cadeau van Anja Hage naars uit Vlissingen, beschikbaar gesteld door Bijou Lederwaren In Middel burg. De apotheose van de Valen tijnsactie van De Faam/De Vlissinger was wel heel bij zonder. „Ik wist niet dat de Walcherse huis-aan-huis- Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Zeeland College, sectoren MTO en Economie, Postbus 279, 4330 AG Middelburg, tel. 01180-16457, dhr. M.C.F. Nelen. bladen ook in Friesland wor den gelezen", stelde Scherphuis verrast vast voordat ze de heer en mevrouw Troostheide uit Dokkum een cadeau liet geven aan Susanne Eve raars. De Vlissingse had namelijk belangeloos haar flatje beschikbaar gesteld aan het Friese echtpaar voor een vakantie terwijl ze zelf op de vier kinderen in Dok kum ging passen. Een dub bel cadeau viel haar ten deel, namelijk van de geza menlijke winkeliers in de Vlissingse St. Jacobspassa ge en nogmaals van Restau rant Valentijn in Vlissingen. Op de foto's beelden van de overhandiging van cadeaus voor de valentijnsactie van De Faam/De Vlissinger. Het idee voor deze Valentijns actie werd vijf jaar geleden geboren in het overleg tussen redactie en acquisitie van de Walcherse weekbladen. Talrij ke ondernemers hebben inmiddels belangeloos meege werkt. „Zonder die onderne mers zou de actie ondenkbaar zijn", stelde Scherphuis in haar openingstoespraak vast. Om aan de actie te kunnen meedoen werd een aantal weken geleden in genoemde huis-aan-huis-bladen een ver haaltje over Valentijnsdag geplaatst. Op een daarbij afge drukte bon konden lezers iemands naam invullen voor wie ze pertinent een cadeautje in petto hadden. De redacteu ren Liesbet Mallekoote en Ad Hannemen bestudeerden de hondervijftig binnengekomen bonnen en zochten er meer dan twintig uit die qua origina liteit er uit sprongen. Jammer vinden ze het dat de gedeti neerde die in de gevangenis zit en onder meer zijn leven wilde beteren door met een Vlissing se in het huwelijksbootje te stappen geen vrijaf kreeg. Voordat Scherphuis de cadeaus overhandigde ging ze nog in op de achtergronden van Valentijnsdag. Op de feestdag van de heilige Valen tijn, zo had ze opgezocht, was de traditie vooral in Engels sprekende landen dat een aan bidder (m/v) anoniem een lief desverklaring kon afgeven. Tegenwoordig krijgt Valen tijnsdag ook in andere landen een steeds meer traditioneel karakter. Rond die dag maken winkeliers de consument bij voorbeeld attent op de surpri ses die ze in hun schappen hebben liggen. Paola Pirovano kreeg van mevrouw Bal uit Vlissingen een cadeautje omdat ze samen met haar man de zorg voor het zwaar gehan dicapte zoontje op zich neemt.,Ze kreeg een cadeau van Parfumerie Speciaal zaak Schoonheidssalon Louisse in Vlissingen. De Heer en mevrouw Akiha- ry kregen van hun dochter een cadeau dat beschikbaar was gesteld door Fotostu dio Theo van de Genugten in Middelburg. Beiden ston den dag en nacht klaar toen het zesjarige dochtertje van mevrouw Telepary in 1990 was overleden. Nol Wouters uit Vlissingen kreeg van de Oostsouburg- se Ina Wouters een cadeau omdat hij om en nabij de 27 jaar de kantine van Sporthal Baskensburg heeft beheerd en zonder feestje vertrok. Bruna Geijsen in Vlissingen stelde het cadeau beschik baar.

de Faam | 1995 | | pagina 13