Provincie Zeeland Statenvergadering Beurs voor antieke auto's, motoren en tweewielers P0ELZICHT PROVOOST - NAVEST APK KEURINGS STATION Bezwaar maken Blind of slechtziend Open dag succesvol VEHIKEL 95: APK MILIEUKEURING KNAUS AWARD BEYERLAND BEL:01184-64061 Caravancentrum WIJ LATEN U NIET IN DE KOU ZITTEN Het cassettebandje is vanaf 1 maart verkrijg baar bij de Zeeuwse Stichting voor Gehan dicaptenbeleid tel. 01100-49290, en bij de Nederlandse Ver eniging van Blinden en Slechtzienden, tel. 01184- 15322. Op 3, 4 en 5 maart wordt in de Jaarbeurs te Utrecht weer de Oldtimer Jaarbeurs Ve hikel gehouden. Het evenement is inmid dels uitgegroeid tot Nederlands grootste beurs voor antieke' auto's, motoren en tweewielers. Geopend: 08.00-12.30 uur en 13.00-17.00 uur Zonder afspraak Klaar terwijl u wacht KEURINGSSTATION TE VLISSINGEN KEURINGSSTATION TE GOES garage de jager goes Ringbaan-west 24 - Goes - Tel. 01100-31110 Vert. R. Ketelaar-Tel. 01100-20873 Betaalbare kwaliteit caravans Modellen 1995 OOK CARAVANVERHUUR CV INSTALLATEURS - LOODGIETERS Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Vorig jaar is de Algemene wet be stuursrecht (Awb) ingegaan: re gels voor de relatie tussen de overheid en de burgers, dus ook tussen de provincie Zeeland en haar inwoners. De wet regelt on der meer hoe men bezwaar kan maken tegen besluiten van de pro vincie waarbij sprake is van een persoonlijk belang. Bij het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Mid delburg, tel. 01180-31400, is een folder beschikbaar die gaat over 'wanneer' en 'hoe' men bezwaar kan maken bij de provincie Zeeland. Wanneer Als u het niet eens bent met een besluit van de provincie waarbij u rechtstreeks bent betrokken, kunt u daartegen in de meeste gevallen bezwaar maken bij hetzelfde be stuursorgaan dat de beslissing nam. Het gaat dan om een schrif telijke beslissing van Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten of de Commissaris van de Koningin. Die beslissing kan bijvoorbeeld gaan over het verlenen, intrekken of weigeren van vergunningen, ontheffingen van subsidies, maar ook over plannen of maatregelen. Om bezwaar te kunnen maken hoeft een besluit niet persoon lijk tot u te zijn gericht, maar het moet wel betrekking heb ben op u. In de meeste gevallen kan ook be zwaar worden gemaakt tegen de schriftelijke weigering van de pro vincie om een besluit te nemen of tegen het niet op tijd beslissen. Ook zijn er gevallen waarin geen bezwaar kan worden gemaakt. Bij voorbeeld als: - het besluit nog niet definitief is genomen, of nog moet worden goedgekeurd; - het besluit gaat over de voorbe reidingsprocedure van een be sluit; - het besluit van de provincie be trekking heeft op al dan niet goedkeuren van besluiten van 8 Maart zijn er verkiezin gen voor Provinciale Sta ten. Om ook blinden en slechtzienden goed te in formeren is er een cas settebandje gemaakt waarop alle namen van politieke groeperingen en hun kandidaten staan ver meld. anderen, zoals gemeenten en waterschappen; - het besluit is genomen naar aanleiding van een bezwaar of beroepschrift; - aan het besluit een zogenaam de 'uitgebreide openbare voor bereidingsprocedure' is vooraf gegaan (een inspraakprocedure volgens de Awb). Aan het eind van ieder besluit ver meldt de provincie trouwens of u bezwaar kunt maken, bij wie u dat moet doen en binnen welke ter mijn. De folder gaat verder in op de ma nier van bezwaarmaken, de be handeling van het bezwaarschrift en de beslissing. Vrijdag 24 februari vergaderen Provinciale Staten (PS). Zoals gebruikelijk is de vergadering openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune en vanaf die plek de debatten volgen. De statenvergadering begint om 10.00 uur en vindt plaats in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middelburg. Op een aantal ingekomen stukken na is de bijeenkomst geheel gewijd aan de Westerschelde Oeververbinding (WOV). Gedeputeerde Staten zijn 8 fe bruari afgereisd naar Den Haag om met de minister van verkeer en waterstaat, mw. A. Jorritsma-Lebbink, verder te praten over het eindontwerp en de financiering en exploita tie van de WOV. Het is aan de statenleden om de uitkomsten van dit overleg goed- of af te keuren. Als PS accoord gaan met de uit komsten van het overleg wordt er verder gewerkt aan de WOV. Voor de periode tot 1 juli is er dan een voorbereidingskrediet nodig van 550.000,-. Om de kosten van de WOV helemaal te kunnen afdek ken, stellen GS voor de opcenten voor de motorrijtuigen te verho gen. Die verhoging moet dan in gaan per 1 april 1996. Om ook deze twee voorstellen te kunnen uitvoeren, hebben GS de instem ming nodig van de statenleden. Bestuurlijk overleg De minister en het dagelijks pro vinciebestuur zeggen er vertrou wen in te hebben dat de laatste hindernissen rond de zomer kun nen zijn weggenomen. Het werk wordt uitgevoerd voor een vaste prijs, inclusief de finan ciering van de bouw: 1.254 mil joen gulden. Dat is veertig miljoen gulden meer dan de eerdere aan bieding. Dat komt omdat onder de Zuid Bevelandse oever veel puin ligt waardoor de tunnel moet wor den verlegd en 250 meter langer wordt. De loon- en prijsstijgingen zijn afgekocht en de bouw- en boorrisico's zijn voor rekening van de aannemer. Een uitzondering wordt gemaakt voor natuurram pen. Daarbij wordt er vanuit ge gaan dat het rijk dan zijn verant woordelijkheid neemt. De exploitatierisico's, waarbij de ver- voersprognoses belangrijk zijn, zijn voor rekening van de exploi tant. Als de nu ingediende plannen doorgaan, kunnen per 1 januari 2002 de eerste au to's door de tunnel. Dat is een jaar eerder dan was voorzien. In overleg met de gemeentebestu ren van Borsele en Terneuzen wordt er hard aan getrokken de planologische procedures en aan koop van gronden af te stemmen op een tijdig begin van de bouw. Financiering Voor de financiering moet nog een oplossing worden gevonden voor de laatste 100 miljoen gulden. Daarvoor is verder overleg met de bouwmaatschappij nodig. Behalve met de prijs voor de bouw moet rekening worden ge houden met bijkomende kosten: bouwrente, aankoop gronden, le ges voor vegunningen, toezicht op de bouw en een post onvoorzien. Alles bij elkaar ziet het er naar uit dat er een financiering nodig is van 1.700 miljoen gulden. Om de bijdrage van de provincie rond te krijgen gaan de provincia le opcenten op de motorrijtuigen belasting met 7 opcenten om hoog. Met deze verhoging is reke ning gehouden met de kosten die zijn gemoeid met de inpassing van de WOV in het landschap. Landinrichting Overleg met de gemeente Borsele heeft er toe geleid dat het tracé van de WOV ter hoogte van de Staartsche Nol is aangepast. De aansluiting van de weg op Zuid Be veland doorsnijdt landbouwperce- len, wegen en waterlopen. Van daar dat de minister van landbouw, natuurbeheer en visse rij is gevraagd om een zogeheten aanpassingsinrichting; dat is een middel om de kosten te drukken en nadelige gevolgen op te heffen of te verminderen. Met name de verkaveling voor de landbouwers moet goed worden opgevangen. Ook is er compensatie nodig voor het verlies aan natuur- en land schapswaarden. De agenda van de bij de sta tenvergadering behorende vergaderstukken liggen ter in zage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. De open dag van de provincie Zeeland is naar schatting be zocht door 5000 tot 6000 mensen. Ongeveer 1000 mensen maakten gebruik van het gra tis vervoer met pendelbussen naar Middelburg. Eenmaal op het Abdijplein kon den bezoekers kiezen uit di verse mogelijkheden. Grote publiekstrekkers waren de statenzaal en het provinciehuis waar men de vergaderzaal van Gedeputeerde Staten kon bezoe ken. Ondanks het massale bèzoek wa ren er nergens opstoppingen. Van tevoren was gezorgd voor route ringen die het geheel in goede ba nen hebben geleid. De EHBO hoefde slechts eenmaal in actie te komen voor een jonge tje dat zich had bezeerd op een springkussen. De kinderopvang bleek in een gro te behoefte te voorzien. Van het totaal aantal bezoekers bezochten ongeveer 900 perso nen het gebouw van de directie Milieu en Waterstaat aan het Groe ne Woud; 400 mensen gingen naar het gebouw van VMC Zee land. Wie geïnteresseerd is in het WOV- debat hoeft niet persé naar Mid delburg te komen orn de reacties van de verschillende fracties en het dagelijks provinciebestuur te vernemen. Wie vanaf 10.00 uur de radio afstemt op Omroep Zee land krijgt alles letterlijk te horen; de omroep zendt het debat live uit. -SmM M Na 26 Vehikels neemt het aantal deelnemers nog steeds toe. Het zijn er dit keer niet minder dan 1.100. Deze expo santen bieden de bezoeker een indrukwekkend aanbod van allerlei antieke auto's, motoren en tweewielers. Daar naast zijn er op Vehikel ook weer volop onderdelen en aanverwante verzamelobjecten te vinden. Vehikel is er echter niet alleen voor de liefhebbers die op zoek zijn naar een onderdeel of een collector's item. Ook voor het kijkerspubliek biedt de beurs volop beziens waardigheden. Met de name 'speciaal voor de show' aangevoerde pronkjuwelen zijn stuk voor stuk uniek. Door de grote variëteit is er voor iedereen iets van zijn gading aanwezig. Naast het grote aanbod auto's en motoren, onderdelen en verzamelstukken zijn als vanouds op Vehikel ook de meeste auto- en motorclubs aanwezig. Hier kan de bezoeker terecht voor informatie of zich als lid aanmel den. Bovendien zijn er op de clubstands leden van de club aanwezig, zodat geïnteresseerden met hen van gedachten kunnen wisselen over de clubactiviteiten. Vehikel '95 is een complete beurs die niemand zal teleur stellen. Het is ook de enige beurs in Nederland met zo'n uitgebreid aanbod van orginele onderdelen, folders of informatie. Dat alles maakt een bezoek aan Vehikel meer dan ooit de moeite waard. AUTOSERVICE Paul Krugerstraat 69 (naast Shell station) Tel.: 01184-17082 'S-Heer Hendrikskinderendijk 117 (tussen Zandee en Van Dijke) Tel.: 01100-14107 scan ia-saab-daihatsu Saab 900 SE V6, 5-drs., Demo 9-'93 Saab 900 GL, 3-drs. 7-'89 Saab 900 Turbo Cabriolet 2-'88 Saab 9000 CDi 2.0 11-'93 Saab 9000 CDi 2.3 automaat ACC 7-'90 Saab 9000 CDi 2.3 Sunroof - Alu 7-'90 Saab 9000 CD 2.0 Turbo 10-'89 Daihatsu Applause Xi 11 -'92 Daihatsu Applause Li automaat 9-'91 Daihatsu Applause Xi automaat 3-'90 Daihatsu Charade 1.3 TX 1 -'92 Daihatsu Cuore TS 7-'89 Hyundai Pony 1.3 LS, 3-drs. 8-'92 Opel Kadett 1.6i, 5-drs., Hatchback 10-'88 Seat Marbella Special 3-'90 Seat Ibiza (sunroof) 3-'90 Volvo 850 GLT 2.5i LPG 9-'92 VW Golf 1.6i Manhattan 1-'90 VW Passat 1.8 CL LPG 1-'91 Aanbiedingen beneden 5.000,- incl. APK: Daihatsu Cuore TS 1986 Honda Civic Automaat 1985 Saab 900 L, 3-drs. 1984 Saab 99 GL 2-drs. 1981 Bedrijfswagens: Ford Transit 100 VAN 1991 Suzuki Vitara JLX 4x4 1992 Uw Saab en Daihatsu dealer Is er ook voor: financiering leasing inruil garantie APK keuren en vakkundig schadeherstel Directie Economie, Ruimtelijke ontwikkeling en Welzijn Bekendmaking Provincie Zeeland Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij in hun vergadering van 20 december 1994 hebben vast gesteld de beleidsnotitie "nieuwe verblijfsrecreatie in het Noordzeekustgebied en de beantwoording van de reacties hierop. De notitie bestaat uit de delen 'criteria voor pijplijn-pro jecten" en regionale verbijzondering". De notitie geeft een nadere uitleg van één van de be leidslijnen (§4.1) uit het beleidsplan Recreatie Toerisme in Evenwicht. Verklaard wordt wat onder het begrip pijplijn moet worden verstaan en voorts bevat de notitie een regionale verbijzondering op de eerder ge noemde beleidslijn voor het kustgebied van Wester- schouwen, Noord-Beveland en Walcheren, en West Zeeuwsch-Vlaanderen. De beleidsnotitie ligt voor een ieder ter inzage op werk dagen tussen 9:30 en 12:30 uur en tussen 14:30 en 16:30 uur bij het informatiecentrum van buro voor lichting van de Provincie Zeeland Abdij 9 te Middelburg. Een exemplaar van de notitie kan worden opgevraagd bij bovengenoemd informatiecentrum (tel. 01180-31400). Dealer van: KNAUS AWARD en BEYERLAND Verrijn Stuartweg 4 (Industrieterrein de Poel 1), Goes. Telefoon 01100-23277 I Provoost-Navest kan veel werkzaamheden in en rondom de woning vakkundig voor u opknappen. Wij verzorgen de installatie, reparati onderhoud aan uw CV-installatie, alle sanitaire- en loodgieters- werken en nog veel meer. Andorraweg 4389 PG Vlissingen Oost Tel. 01184-64061 Fax 01184-78575

de Faam | 1995 | | pagina 11