Leerlingen spelen CSW Oidipous Van duivels, vampiers en magie Blues op het strand HONDERD LEERLINGEN BETROKKEN BIJ GROTE AVOND Russische kamermuziek door Reizend Muziekgezelschap Auditie Stichting Dansz 16 FEBRUARI T/M 22 FEBRUARI IN MIDDEN ZEELAND KINDERBOEKEN De leerlingenvereni ging de Schim van de Christelijke Scholen gemeenschap Walche ren (CSW) houdt haar traditionele Grote Avonden in de week van 20 februari. Drie avonden lang zal de Griekse tragedie Oidipous van Sopho cles te zien zijn in de Stadsschouwburg in Middelburg. Een aan grijpend verhaal met als thema: moet je het noodlot aanvaarden en erin berusten? Kun je het noodlot bevech ten en proberen te Woensdag 15 februari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 i®mm DONDERDAG 16 FEBRUARI Vestzaktheater Vlissingen; Toneelgroep Het Volk, Blauw druk en Het laatste kievitsei, 20.30 u. Podium 't Beest Goes; Alex d'Electrique, Cutup-Uppercut, 20.30 u. Stadsschouwburg Middel burg; Staatsopera Tatarstan, Het Zwanemeer, 20 u. Bejaardenhuis St. Willi- brord; Toneelgroep De Kameleon, Dankzij Hamma, 14.30 u. VRIJDAG 17 FEBRUARI Vestzaktheater Vlissingen; De Zeeuwse Komedie, De Bur ger Edelman 20.30 u. Arsenaaltheater Vlissin gen; Theaterconcert Vuur, Stef Bos, 20.30 u. Podium 't Beest; Erna Sas sen en Wivineke van Gronin gen, cabareteske theatervoor stelling, 20.30 u. Walk-Inn; Muddy Balls, 20.30 u. Concert- en Gehoorzaal Middelburg; Nicholas Mar tin, 20 u. Strandpaviljoen Piet Hein Koudekerke; Blues on the beach, Roy Book Binder, 20.30 u. Kloveniersdoelen Middel burg; Juliana Blaasorkest, 20.30 u. ZATERDAG 18 FEBRUARI Vestzaktheater Vlissingen; De Burger Edelman, 20.30 u. Razzmatazz Oost Souburg; David Rodriquez, 21 u. De Piek Vlissingen; Tribute to Willy Dixon, The Willie Dixongs, 22 u. Stadsschouwburg Middel burg; De Girls, Girls in love. 20.30 u. Centrum Nieuwe Muziek; De Volharding, 20.30 u. Bethelkerk Goes; Gospel koor Discipel, 20 u. Koorkerk Middelburg; Orgelconcert Erik Bruggen, 20 u. ZONDAG 19 FEBRUARI Irish Pub The Duke; Tho mas Lynch, 15 u. DINSDAG 21 FEBRUARI Danstheater Cosmo Vliss ingen; De Havenzangers, 22 u. WOENSDAG 22 FEBRUARI Stadsschouwburg Middel burg; CSW Middelburg, To neelvoorstelling Oidipous, 19.30 u. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buiten plaats lepenoord, Olga West rate; keramiek, Ko van Driel; beelden. Zeeuws Biologisch Mu seum, Duinvlietweg 6, De Manteling, 'Een verleden met toekomst', tentoonstelling. Zeeuws Biologisch Mu seum, O. Ribbens, 'De vier jaargetijden', foto-expositie. RGZ, lokatie Zonneveld, Trudi Suringa, schilderijen. VLISSINGEN DONDERDAG 16 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity" 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dis closure' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 20 uur. 't Beest Goes, 'Rouge' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Het is een schone dag geweest' 20 uur. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, 'Zeeland in de jaren dertig' 19.30 uur. VRIJDAG 17 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'River Wild' 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dis closure' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Nell' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 19 en 21.30 uur. 't Beest Goes, 'Rouge' 20.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Korte films van de Nooijer en Gebroeders Helle en Digna Sinke' 16.00 uur. 'Groeten uit Zonnemaire' 20.00 uur. 'Belle van Zuylen' 21.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek, 'Poly goon-Bioscoopjournaals en Monumentenfilms van Jaap Wolterbeek' 19.30 uur. OOST-SOUBURG Verzorgingshuis De Zoute Viever Oost Souburg, Cor v.d. Padt; schilderijen, land schappen en stadsgezichten, E. van der Molen; Modelbouw oude ambacht wagentjes. Geopend tijden kantooruren. Watertoren, Leonardo Mos- so, theater/video- en sieraad structuren, architectuur/licht en ruimte structuren. Inguana, Bellamypark 35, levende reptielen, amfibieën en insekten, dagelijks ge opend 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Bres- kens. Op dubbeldekkersveer boot ms 'Prinses Juliana' zeven wissellijsten met toeris tische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Restaurant De Gevangen toren, Boulevard De Ruyter 1a, Carla Offerman, Aquarel, pastel, acryl en olieverf. Bellamy 19, Aad Berlijn, schilderijen en tekeningen. Geopend ma.t/m vr. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Stadhuis, Lambert de Reu ver, keramiek. ZATERDAG 18 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'River Wild' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask" 14 uur. 'Disclosure' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Lion King org.' 14 uur. 'Nell' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Films van Hans Verhagen' 14.00 uur. De Zon heeft alles gezien' 16.00 uur. 'Boven de ber gen' 21.00 uur. Zeeuwse Bibliotheek, 'Zee land in de jaren dertig' 10.00 uur. 'Joantje' 13.00 uur. 'Dertig Jaar van Gewest tot Gewest' 15.00 uur. 'Zeeland in de jaren dertig' 19.30 uur. ZONDAG 19 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity' 19 en 21.30 uur. Alhambra II Vlissingen, 'River Wild' 14, 19 en 21.30 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14.00 uur. 'Disclosure' 19 en 21.30 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Lion King Org.' 14.00 uur. 'Nell' 19 en 21.45 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 19 en 21.30 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Mina Tannenbaum' 20 uur. MAANDAG 20 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity.' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dis closure' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Mina Tannenbaum' 20 uur. DINSDAG 21 FEBRUARI~ Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'River Wild' 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'Dis closure' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Nell' 20 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Mina Tannenbaum' 20 uur. WOENSDAG 22 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'Termi nal Velocity' 20 uur. Alhambra II Vlissingen, 'Dis closure' 14 en 20 uur. Alhambra III Vlissingen, 'The Mask' 14 uur. 'Disclosure' 20 uur. Alhambra IV Vlissingen, 'Lion King Org.' 14 uur. 'Nell' 20.00 uur. Grand Theater Goes, 'Junior' 20 uur. Stichting Cinema Middel burg, 'Mina Tannenbaum' 20 uur. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks ge opend. WOLPHAARTSDIJK Galerie Jan Boer, Aardebol- leweg 5, Jan Boer, olieverven. Galerie 'De Hoekweide', Klaas Boonstra, Anton Hey- boer en Lucas van Diepen. Geopend za. 14-16 uur en na tel. afspraak 01198-1152. ZATERDAG 11 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 uur. ZONDAG 12 FEBRUARI Alhambra I Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 uur. WOENSDAG 15 FEBRUAW Alhambra I Vlissingen, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Grand Theater Goes, 'De Leeuwekoning' 14 uur. Velen zullen het afgelopen najaar elke zaterdag, rond schemertijd, hebben geke ken naar de tv-serie 'De legende van de Bokkerij- ders'. Een spannend verhaal, ontleend aan het boek 'Ont snapt aan de galg' van Ton van Reen. Margreet Meulmeester Maar niet iedereeen weet dat - dat het eerste deel van een serie van vier boeken is. De serie is inmiddels voltooid met Het loon vaii de duivel. In dat boek is Mathijs, de boerezoon uit het eerste boek, inmiddels assistent van dokter Joseph Kirchhof- fs, de chirurgijn. Maar dat niet alleen. Ook bij dat ande re is Mathijs een bekwame assistent. Het gaat slecht met de Bokkerijders. Een domme streek van twee van de jong ste leden van de bende heeft rampzalige gevolgen. En keer na keer blijken de acties die de Bokkerijders onderne men verkeerd af te lopen. De schout en zijn rechters tre den hard op en voor Mathijs is de spanning af en toe te groot. Als dan ook de dokter als kapitein van de Bokkerij ders wordt ontmaskerd, blijft er voor Mathijs niet veel meer te kiezen: vluchten, of in handen vallen van de schout. De Duivel is los van Trude de Jong is heel wat onschuldi ger dan het bovenstaande. Het gaat in dit verhaal over Het loon van de duivel, Ton van Reen, vanaf 12 jaar, Uitgeverij Wildeboer Amsterdam, f 24,95 De duivel is los!, Trude de Jong, De Harmonie Amsterdam, f 24,50 Duivelse verhalen, over witte en zwarte magie, Leopold Amsterdam, f27,50 Het magisch oog II, uitge verij Casterman, Dronten, f34,- Het Magisch Museum, realisatie en tekst Rita Stiens, Het Spectrum Utrecht, f29,90 Het Vampiertje en Vam- piertje mag niet alleen blijven, Ren ate Welsh, vanaf 6 jaar, C. de Vries- Brouwers Rotterdam, f 22,90 per deel. Volgens de leerlingen van de Schim roept het stuk vragen op die van alle tijden zijn, maar die zeker ook in deze tijd gel den: de onzekere toekomstver wachtingen, de vraag of het zin heeft je in te zetten, te wer ken voor iets waarvan je niet weet of je het ooit bereiken zal. Oidipous is het kind van koning Laïos en koningin Jokastè, heersers van de stad Thebe. Het Orakel van Delphi had voor Oidipous' geboorte voorspeld dat een eventuele zoon zijn vader zal doden en zijn moeder zal huwen. Vlak na zijn geboorte wordt Oidipous dan ook op een berg achterge laten om te voorkomen dat de vloek bewaarheid wordt. Het kind wordt echter gered en gaat, eenmaal volwassen, op zoek naar zijn werkelijke ouders. Van het Orakel van Delphi krijgt ook hij te horen dat hij zijn vader doden en zijn moeder huwen zal. Oidipous vlucht weg van zijn vermeende ouders en reist naar Thebe. Daar volgt een gevecht met een koning die hem de doorgang naar de stad weigert. Hij doodt de koning: zijn vader. Vervolgens redt Oidipous de stad Thebe van de 'Sfinx der vele raadselen', waarna hij wordt uitgeroepen tot nieuwe koning van Thebe. Hij krijgt de weduwe van de oude koning als vrouw: zijn moeder. Zo voltrekt zich het noodlot. De vele leerlingen die aan de - niet eenvoudige - produktie meewerken doen dit volgens de CSW met een zeer grote inzet. Dat geldt zeker ook voor de negen brugklassers die dit jaar het spits afbijten. Zij bren gen in het voorgramma het toneelstuk Charlie 9, geregis seerd door de leerlingen Roos Antheunisse en Arvi Wattel. Charlie 9 speelt zich af in het jaar 2020. Na een atoomoorlog zijn kinderen met verschillen de nationaliteiten geëvacueerd naar de maan. Ze brengen daar - niet zonder problemen - de tijd door tot ze kunnen terugkeren naar de aarde. Het eind van het stuk reikt een oplossing aan voor het voort bestaan van deze jongeren. De ongeveer 35 leden tellende spelersgroep van Oidipous repeteert momenteel nog zeer intensief onder leiding van GOES De grime van 'Oidipous' wordt verzorgd door acht leerlingen van de CSW, onder lei ding van Evelien Schapelhouman. Dick Zwitser. Maar niet alleen het oefenen van het toneelspel houdt de leerlingen van de Schim druk bezig. Onder lei ding van Bert Metselaar heeft de decorgroep rekwisieten en decorstukken gebouwd. De 'Griekse' kleding wordt gemaakt door een groep leer lingen onder leiding van Jan- neke Beth. In totaal zijn zo'n honderd leerlingen bij deze Grote Avonden betrokken. Woensdag 22 februari houden de leerlingen hun generale repetitie in de schouwburg in Middelburg, 's Avonds om 19.30 uur volgt de eerste uit voering; donderdag en vrijdag de tweede en de derde. Kaar ten zijn te verkrijgen via de leerlingen van de CSW of op de speeldata vanaf 18.30 uur in de foyer van de schouwburg. In samenwerking met de Stichting Nieuwe Muziek en de Stichting Kamermu ziek Zeeland komt het Rei zend Muziekgezelschap 25 februari voor de vijfde keer naar Middelburg. In de Klo veniersdoelen speelt het ensemble kamermuziek van Russische componis ten. Het Reizend Muziekgezelschap is een ensemble van musici die allen kunnen bogen op een lange muzikale carrière. Bovendien hebben veel leden in de jaren zeventig kamermu- De Stichting Dansz houdt zaterdag 18 februari om 16 uur audities. De stichting, die zich bezig houdt met het scheppen van meer kansen voor ballet dansers uit de streek, zoekt nieuw talent nu in de loop der jaren een aantal leden wegens een verdere carrière in het bal let de groep heeft verlaten. Tijdens de auditie komen vier onderdelen aan bod, te weten klassiek, modern, jazz en mime. Iemand kan worden aangenomen als hij goed is in een of meerdere onderdelen. Dansz zoekt niet alleen leerlin gen die een volledige balletop- Foto: Benny Krajenbrink. leiding hebben gevolgd, maar ook gevorderde amateurs met grote inzet en motiviatie. Verder hoopt de stichting een aantal jongens te kunnen selecteren. Volgens Dansz hebben veel jongens nog een zekere drempelvrees. Toch heeft Dansz de afgelopen jaren een aantal jonge dansers kun nen opleiden die nu in profes sionele groepen dansen. Voor waarden zijn een minimum leeftijd van 12 jaar en het vol gen van balletlessen bij een balletschool of -vereniging. Stichting Dansz is bereikbaar op 01195-5566 en 01100- 32281. ziek gestudeerd in de master class van de violist Jascha Heifetz en de cellist Gregor Piatigorsky in Los Angeles. Kamermuziek vereist een per fecte beheersing van het in strument en een hoge concen tratie. Zo'n vijf keer per jaar komen de leden van het Reizend Muziekgezelschap gedurende enkele weken bij elkaar en tre den dan op - ook buiten Neder land. In de loop der jaren zijn ook musici van buiten de oor spronkelijke masterclass tot het gezelschap toegetreden, hetgeen een nieuwe dimensie aan het spel toevoegt. In Middelburg spelen Christi- aan Bor (viool), Paul Rosenthal (viool), Rainer Moog (altviool), Gerrit Oldeman (altviool), Godfried Hoogeveen (cello), Nathaniel Rosen (cello) en Staffan Scheja (piano). Op het programma voor de uitvoering in de Kloveniers doelen staan het Strijkkwartet in a van Anton Arensky, het Pianokwintet in g van Sergei Ivanovitch Tanejev en 'Souve nir de Florence' voor strijksex- tet van Peter lljich Tsjaikovski. De drie Russische componis ten waren onderling bevriend en stonden onder eikaars invloed. Zo speelde Tanejev als pianist bijna alle premières van de kamermuziekwerken van Tsjai- kovsky. Galerie Van den Berge, Haraldur Jonsson; extracts, Dario Urzay; schilderijen Roel Achterberg; editie voor Picaron/Parijs. Galerie 'Mi Parti', Rob Ver- degaal; Spiegel-serie, diverse kunstenaars; ontwerpen van tassen en sieraden t/m 19 febr. Gezondheidscentrum 'Magnolia', Ada Dekker en Joyce Steijvers, gemengde technieken. PZZ Kloetinge, Linda Beu man, aquarellen. Prins van Oranje, werk leer lingen van Jacqueline van Tri rum. De Vlijt, Rie Baauw, schilde rijen De Jager-Tolhoek, Conny Folmer, aquarellen. Galerie Bekenes, Diane en Toon Capello, Aquarellen, keramiek en pentekeningen, Stadskantoor, Safian Ashot, werken van Armeense kunste naar. KAMPERLAND Restaurant Papilion, Lydia Klop-Steendijk, aquarellen en portretten. Geopend ma. t/m za. vanaf 10 uur, zo. vanaf 17 uur. KATTEN DUKE Foto: Sjef Hermans. Onder het motto 'Blues on the Beach' is de Ameri kaanse zanger/gitarist Roy Book Binder vrijdag 17 februari vanaf 20.30 uur te zien in strandpaviljoen Piet Hein bij Koudekerke. The Middelburg Jug Band ver zorgt het voorprogramma. Roy Book Binder is 'A traveling Hillbilly Bluesman'. Al meer dan 25 jaar treedt hij overal in de Verenigde Staten op. Zijn muziek is een kruising tussen die van de legendarische Reverend Gary Davis en die van de Medicine showman Pink Anderson. Inmiddels heeft hij zeven cd's en platen uitgebracht. Naast een voortreffelijk zanger en 'fingerpicking' gitarist is Book Binder een begenadigd entertainer. Hij weet het vertellen van een verhaal, meestal over zijn gro te voorbeelden uit de bluesge schiedenis, tot kunst te verhef fen. Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderijen, U+S Zöl- ner-Krumne, sieraden. Ge opend za. van 14-17 uur. P2Chr. Basisschool 't Klin ket, Tramstraat 36, Quilt tentoonstelling. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Mau rice en Saskia Góth, tekenin gen, aquarellen, gouaches en pastels. Achter de Houttuinen 50, Martin Richardson, hologram men. Geopend ma. t/m za. 10.30-17.30 uur. Galerie Willem Vader, L. Noordstraat 56, schilderijen, tel. 01180-29419, dagelijks geopend. Atelier Anneke Ruimscho- tel. Groot Mede 66, tel. 01180-16323, staal- en touw- plastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstelling van diverse kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, Kousteensedijk 7, Middelburg in vogelvlucht. Meubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Kleverskerkseweg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Zeeuwse Bibliotheek, Dor pen op Schouwen-Duiveland, Eikerzee, Ellemeet, Noordwel- le, Serooskerke en Burgsluis Galerie Het Gouden Brief- ke, Valerie Lottier, olieverf schilderijen Brasserie Bleue, Damplein, Thea van Soelen, olieverf, acryl en aquarel. Maandag en dinsdag gesloten. Stichting Welzijn Ouderen, Molstraat 13, Anton Meijaard; acryl, aquarel, pastel en houtskool, Ad van Noort; olie verf en aquarel. Rabobank, Lange Geere 3, Ron Kalle, olieverfschilderij en. Delta Nutsbedrijven, Trix Meindersma, Zeeuws en Frans landschap uitgevoerd in olieverf en aquarel. Galerie 't Haentje te Paart, Gerard Menken; recent ab stracte schilderijen, Leo Frenks; kerkamiek. Geopend do., za. en zo. 14-16.30 uur en na tel. afspraak 01180-13288. Het Middelburgs Koffie huis, Paula van de Dood en Martha Branten, kunstexposi tie verstandelijk gehandicap ten. Zeeuwse Bibliotheek, Hen- ny Schrijver, 'Inner Landsca pes'. Zeeuwse Bibliotheek, 'De verborgen ramp', reizende tentoonstelling van het Liliane Fonds, tot 18 febr. De Vleeshal, Jan Fabre, vier nieuwe sculpturen. Zeeuws Museum, Piet Rij ken, 'Stillevens en landschap pen'. Kuiperspoort, Adrie van Zielst, schilderijen, tekenin gen en objecten. Janneke Dierxschool Mid delburg, Expositie door MIKV cursisten. N EELT JE JANS Delta Expo, Windenergie, tentoonstelling windenergie. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo, 'Water', exposi tie over Integraal Water Beheer. Buitenhaven, bij het Tops- huis, Trechter 5, kunstproject Framework Invitation. Ilustratie van Georgien Overwater bij 'De Duivel is los!' Flip, zoon van zeer succes volle ouders, die het aan werkelijk niets ontbreeekt, maar daardoor eigenlijk aan juist heel veel. Als hij voor zijn tiende verjaardag een paard krijgt, waar hij bang voor is, is de maat vol. Hij besluit, mede dankzij een geheimzinnige verschijning, het lot in eigen handen te nemen. En daarmee veran dert er veel, heel veel. Zo veel, dat het bijna nog ver keerd afloopt. Duivelse verhalen is een boek over witte en zwarte magie. Je vindt er verhalen in van bekende schrijvers als Paul Biegel, Tonke Dragt en Wim Hofman. Mensje van Keulen beschrijft in dicht vorm hoe Duivelse soep wordt gemaakt. Verder kun je in dit boek het recept vinden voor manne- lokzalf, in een verhaal van Ted van Lieshout. Ook het ware verhaal van 'De Vlie gende Hollander' wordt ver teld. Door het boek heen is er ten slotte nog een duivels lexicon samengesteld dat loopt van 'aardgeesten', via 'duivelskus' en 'magische spiegel' naar 'Het Zwarte Boek'. In totaal worden maar liefst zestig begrippen uitge legd. En nu we het toch over magie hebben: er verscheen de afgelopen maanden een groot aantal boeken met driedimensionale afbeeldin gen, waarbij het woord magie regelmatig ter sprake komt. Ik noem er hier twee. Het magisch oog II is gemaakt voor de wat meer getrainde kijker. Op enkele pagina's kun je de afbeeldin gen moelijker zien of begrij pen. Maar de overige pagina's bieden ook de beginner vol doende fascinatie. Het Magisch Museum geeft de afbeeldingen van 25 mees terwerken uit de schilders kunst. Maar daarnaast wordt aan elke afbeelding nog een dimensie toegevoegd: een liefhebberij of een bijzonder heid omtrent de schilder. Bij elke afbeelding staat be schreven wat je over de betreffende kunstenaar te weten kunt komen. En als je er niet uitkomt, vind je achter in het boek de oplossing. Voor jongere kinderen die zijn geïnteresseerd in ge heimzinnige wezens noem ik nog twee boeken van Renate Welsh: Het Vampiertje en Vampiertje mag niet alleen blijven. Beide boeken heb ben alles te maken met een oud en pittig dametje, mevrouw Lizzie, en met de vondst die ze doet in een spinneweb.

de Faam | 1995 | | pagina 7