Ititllinl iiitiiiiiiiiilllbtiiil, Jl GEMEENTE MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Gemeentelijke belastingheffing gewijzigd Verkiezingen Provinciale Staten Inkomstenbriefjes Relining kaaien Rooien Ontwikkelingsvisie Stadsgewest Werkbezoek Minister Zalm Vacature Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Week 7 Tafeltje Dekje EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 15 februari 1995 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op maandag 20 februari 1995 ver gadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. U kunt de raadsvergadering bijwo nen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandi capten kunnen van te voren contact opnemen met de bodenkamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen voor u ter inzage bij de sectie Voor lichting op het adres Stadhuisstraat 2. De sectie is geopend van 08.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Tijdens de raadsvergadering wordt over de volgende voorstellen ge sproken: 1. Vaststelling notulen van de ver gadering van de raad der gemeen te Middelburg, gehouden op 2 en 4 november 1994. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Richtlijnen begroting 1996 van de gemeenschappelijke regelin gen. 4. Aankoop watertoren en omge ving. De watertoren met bijbehorende voorzieningen en het terrein met reinwaterKtlder is in 1994 door de Delta Nutsbedrijven buiten bedrijf gesteld. Toren en terrein zijn nu aan de gemeente aangeboden om te kopen. De reinwatcrkeldcr kan wor den benut ten behoeve van het riool stelsel als bergingskcldcr voor riool water. In plaats van rein komt er dan vuil water in de kelder. Het is niet nodig om voor dit doel in de buurt van het Molenwater een nieuwe ber gingskelder te bouwen, wat op zich een kostbare aangelegenheid is. De watertoren kan behouden blijven. 5. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1995. 6. Afsluiten mantel-contract lea- se/h u ur o ver een ko m st 7. Vervanging software Gemeen telijke Kredietbank. 8. Aanvraag gemeentegarantie Stichting Artemis. Van de Stichting Artemis is het ver zoek binnengekomen gemeentega rantie te verkrijgen op een geldle ning die moet worden aangegaan voor de verwerving en verbouwing van het pand Koudckerkseweg 133 te Middelburg. Artcmis. buro voor Vrouwenhulpverlening is in 1992 vanuit een particulier initiatief ont staan. Inmiddels is het buro Artcmis uit haar jasje gegroeid. 9. Klein Vlaanderen, aanpassing Verkecrsregelinstallaties. 10. Wijziging tarieventabel beho rende bij de Verordening Par keerbelastingen 1991. 11. Verplaatsen tijdelijke ruimte voor de jeugd in Dauwcndaelc. De tijdelijke ruimte voor de jeugd in Dauwendacle is gevestigd aan het Goudend. De raad wordt voorge steld een bedrag van 50.000,- beschikbaar te stellen voor de ver plaatsing van het jeugdhonk naar een lokatic naast het winkelcentrum Dauwendacle. 12. Permanente ruimte voor de jeugd in de Stromenwijk. Een ruimte voor de jeugd in de Stro menwijk zal de leefbaarheid in deze wijk ten goede komen. De gelegen heid doet zich nu voor om een aan loop- en ontmoetingspunt voor de jongeren te huisvesten in het voor malige schoolgebouw Amelaan 57. Dit gebouw is voor onderwijsdoel einden buiten gebruik gesteld. 13. Meerjarenprogramma Res tauratie Monumenten 1996-2001. 14. Aanvraag bijdrage in het kader van de Vervolgbijdragenre- geling, Ontwikkeling Gemeente lijk Milieubeleid (VOGM). 15. Deelname aan het project Opstapje. 16. Beantwoording vragen fractie Groen Links. 17. Rondvraag. Foto: J. Sinke Er gaat iets veranderen met de gemeentelijke belastingheffing in Middelburg. In voorgaande jaren kreeg u voor de verschillende belas tingen in de loop van het jaar diver se aanslagbiljetten. Met ingang van dit jaar, om precies te zijn eind februari, worden alle gemeentelijke belastingen in één gecombineerde aanslag opgelegd. Op één aanslagbiljet staan de vol gende heffingen vermeld: de onroe rende zaakbelastingen (OZB), het rioolrecht voor eigenaren (RlOE), het rioolrecht voor gebruikers (RIOG), de afvalstoffenheffing (AFV) en de hondenbelasting (HND). Dat zal even schrikken zijn, ook omdat sommige tarieven zijn ver hoogd. U hoeft echter niet alles tegelijk te betalen. Met de aanslag krijgt u drie acceptgiro's, zodat u het totaalbedrag in drie keer kunt beta len: vóór eind maart, eind april en eind mei. Betalingsregeling Wie liever het totaal bedrag in meer dan drie keer betaalt, in kleinere bedragen dus, kan zo snel mogelijk na ontvangst van de aanslag bellen met de afdeling Financiële Zaken (01180 - 75475/75476/75477). U Op woensdag 22 februari brengt de heer G. Zalm, Minister van Finan ciën, een werkbezoek aan college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Middelburg. Tij dens het bezoek zal onder andere gesproken worden over het vertrek van de Rijksdiensten uit Middel burg, hetgeen gevolgen heeft voor de werkgelegenheid in de regio. Tevens wordt gesproken over aspec ten op het gebied van de stadsver nieuwing, omdat de gemeenten wor den geconfronteerd met het afbou wen van de geldstroom in het kader van het Stadsvernieuwingsfonds. Na het bezoek aan de Gemeente Middelburg zal de minister nog kor te bezoeken afleggen aan de Douane Vlissingen en de Provincie Zeeland. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 20 lol en met 26 februari maandag vleesballetjes in pikante saus. gebakken aardappelen dinsdag rundergehaktballen. andijvie, gestampte aardappelen woensdag stamppot van boerenkool met worst donderdag kipfilet, bloemkool, aardappelen vrijdag visfilet in milde moslerdaus. spi nazie, aardappelen zaterdag bami goreng zondag wat de pot schaft ontvangt dan een set nieuwe accept giro's. Kwijtschelding Als uw inkomen zo laag is dat u de aanslag niet kunt betalen, ook niet door middel van een betalingsrege ling, kunt u kwijtschelding aanvra gen. Dat kunt u doen door middel van formulieren, die verkrijgbaar zijn bij de sectie Voorlichting en de afdeling Financiële Zaken van de Gemeente Middelburg en bij het Waterschap. Enkele weken vóór de gemeentelijke aanslag krijgt u namelijk ook een aanslag van het Waterschap voorde ingezetcncnom- slag en de verontreinigingsheffing. Meer mensen dan voorheen zullen voor kwijtschelding in aanmerking komen. Niet alleen omdat de bedra gen van de gemeentelijke heffingen omhoog zijn gegaan. Ook omdat bij de beoordeling van de verhouding tussen inkomen en totaalbedrag van de aanslag niet alleen gekeken wordt naar de gemeentelijke heffin gen, maar die van het Waterschap Walcheren daarbij worden opgeteld. Verderop vindt u meer informatie over "aanvragen kwijtschelding". Tarieven Voor 1995 dient u rekening te hou den met een aantal tariefswijzigin gen. De belangrijkste wijzigingen worden hierna aangegeven. Voorde onroerende zaakbelastingen geldt dat de grondslag (de eenheid waarop het tarief is gebaseerd) wij zigt. Voorheen werd het tarief bepaald per 3.000,- van de vastge stelde waarde. In 1995 wordt dit per 5.000,- van de vastgestelde waar de. Omdat de totale belastingop brengst gelijk dient te blijven wor den de tarieven voor 1995 als volgt gewijzigd. Het tarief voor het eigendom gaat van 6,80 naar 11,43 en het tarief voor het gebruik gaat van ƒ5,45 naar 9,15. Ondanks deze wijzigin gen zal het te betalen bedrag aan OZB, voor de meesten, gelijk blij ven. Een beperkt aantal echter zal iets meer of iets minder moeten gaan betalen t.o.v. 1994. Voor het rioolrecht wordt, zoals in het meerjarig beleidsplan staat ver meld, elk jaar een verhoging van 26,- doorgevoerd tot het moment dat de opbrengsten de kosten volle dig dekken. Voor 1995 betekent dit voor RIOE een wijziging van 78,- naar 92,- en voor RIOG een wijzi ging van 62,- naar 74,-. In verband met het gescheiden ophalen van het huisvuil wordt de afvalstoffenheffing als volgt ver hoogd: - éénpersoonshuishoudens van 68,- naar 92,-; - meerpersoonshuishoudens van 205,- naar 275,-. Foto: J. Wolterbeek De tarieven voor de hondenbelas ting blijven gelijk nl. 99,- voor de eerste hond en 198,- voor elke vol gende hond. Het kenneltarief bedraagt 396,-. Bedrijven Wie een aanslag ontvangt hoger dan 2.500,-, meestal gaat het dan om bedrijven, dient dit bedrag binnen één maand te voldoen. Hoe vraagt u kwijtschelding aan? - Zoals gewoonlijk kunt u het aan vraagformulier bij het waterschap en de gemeente ophalen. Voor heen moest u bij beide instanties apart een aanvraagformulier indienen. Dit jaar kunt u volstaan met het indienen van slechts één aanvraagformulier. IJ dient dit formulier echter bij de gemeente in te leveren. - Dit aanvraagformulier geldt dan voor alle belastingaanslagen van zowel het waterschap als de gemeente die hierboven staan ver meld. - Dit verzoek dient binnen 5 maanden na dagtekening van de laatst opgelegde aanslag te zijn ingediend. Voor dit jaar geldt dan pok als uiterste datum 31 juli 1995. Verzoeken die later worden ingediend worden niet meer in behandeling genomen. - De gemeente beoordeelt de kwijt- scheldingsverzoeken. Wanneer het verzoek niet volledig is inge vuld wordt dit aan u teruggezon den. U dient het formulier dan aan te vullen met de benodigde gege vens en binnen 14 dagen terug te zenden. Formulieren die dan nog niet volle dig ingevuld zijn of te laat worden ingediend, zullen worden afgewe zen. Beslissing op uw kwijtscheldings- vcrzock. Op grond van de door u verstrekte gegevens wordt een beslissing geno men op liet verzoek om kwijtschel ding. De gemeente en het water schap sturen u hiervan afzonderlijk een schriftelijk mededeling. Voor informatie over de berekening dient u echter contact op te nemen met de gemeente. Informatie: Informatie over de gemeentelijke belastingen kunt u verkrijgen bij de afdeling Financiële Zaken. De medewerkers zijn elke werkdag bereikbaar van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.00 uur aan de Helm 3 (achter het Stadhuis). Telefoon: 01180 75475/75476/75477. Op woensdag 8 maart hebben de verkiezingen plaats van de leden van de Provinciale Staten van Zeeland. Alle kiesgerechtigden kunnen dan hun stem uitbrengen op één van de kandidaten van de 14 ingediende kandidatenlijsten. De stembureaus zijn geopend van 08.00 tot 19.00 uur. Stemmen met rolstoel Ook rolstoelgebruikers kunnen zelf standig hun stem uitbrengen in een stembureau, dat voor hen toeganke lijk is gemaakt. Welke stembureaus dat zijn staat met een sterretje aan gegeven in onderstaand overzicht. Indien een rolstoelgebruiker is opgeroepen voor een nict-toeganke- lijk stembureau, dan kan hij/zij de oprocpingskaart op de sectie Bur gerzaken laten omzetten in een kie zerspas. Daarmee kan in ieder wille keurig stembureau in Middelburg worden gestemd. Dit omzetten kan tot 3 maart aanstaande. Volmachten Als u op 8 maart verhinderd bent, hoeft u uw stem niet verloren te laten gaan. U kunt iemand die op hetzelfde stembureau gaat stemmen toestemming geven uw stem uit te brengen. Hoe dat werkt staat in uw oproepingskaart. In het stemhokje U krijgt tegen inlevering van de oprocpingskaart een stembiljet met van links naar rechts de politieke partijen en van boven naar beneden de verkiesbare personen. Bovenaan de rij vindt u de lijsttrekker, daaron der staan de overige kanidaten. U kunt op de lijsttrekker stemmen of een voorkeurstem uitbrengen op een van de overige kandidaten. In ieder geval mag u maar één hokje rood maken, anders is uw stembiljet ongeldig! Stenidistricten Middelburg is verdeeld in 28 stern- districten met even zoveel stembu reaus. Op uw oprocpingskaart staat op welk stembureau u kunt stem men. De stcmdistrictcn in de Magistraat- wijk en de wijk Dauwendacle zijn enigszins gewijzigd, in verband met de grootte van één der districten en het aanwijzen van een andere lokali teit. Hierover wordt u nog nader geïnformeerd. 01. Bcj. tehuis St. Willibrord, Bachtcnsteenc 1 02. De Casembrootschool, Zuid singel 128 03. Lokaal Ger. Gem.-kerk, Segeersstraat 19 04. Het Verenigingsgebouw, van Cittersstraat 64 05. Eben-Haëzer, Briandlaan 2 06. Jacob Roggevccnhuis, Noord singel 106 07. Oranje Nassauschool, Oranje- laan 11 08. De Arneburch, Nederstraat 37 09. De Boomcnburch, Oude Vlis- singseweg 40 c 10. Dorpshuis, Veerstraat 2 11Chr. L.T.S., Gen. Eisenhowcr- laan 25 12. MAVO-school (dependance), Olenlaan 8 13. Swerf-Rust, Laurcnd Stommcs- weg 1 14. De Oosterburch, Hooge Mee- straat 4 15. Torenhoveschool. Kriekenhof 16. Gctuigeniskerk, Adr. Lauwe- rcyszstraat 6 17. Ontmoctingskerk, Oosterschcl- destraat 1 18. De Beverburch, Baarsjcsstraat 45 19. Klim-op school, Grevelingen- straat 10 20. De Zuidburch, Sam. Radcma- cherstraat 3 21. De Zeeburch, Kcurhovc 3 22. De Eendragtsburch, Vromold- straat 67 23. Rustenburg, Vrijlandstraat 23 24. Jacob Roggevccnhuis Buiten rust, Buitenruststraat 221 25. De Vrijburch, Gen. Hakewill Smithlaan 15 26. Cypressenhof, Prinsenhove 5 27. Zuiderbaken, Marcus de la Pal- mastraat 28. Zeeuwse Bibliotheek, Kou- steensedijk 7 De inleverdatum Inkomstenbrief- jes ABW (Algemene Bijstandswet), BZ (Bijstand Zelfstandigen) en Zak- en Kleedgeld is aanstaande woensdag 22 februari tijdens kan tooruren. Voor de RWW (Rijksgroepsrege ling Werkloze Werknemers) en IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en Gedeeltelijk Arbeidson geschikte Werknemers) is dat vol gende week vrijdag 24 februari tij dens kantooruren. Tijdig inleveren voorkomt proble men, ook in verband met het moment van uithalen. Als u inkom sten heeft gehad, voeg dan een kopie daarvan bij het inkomstenbriefje! De uitkeringsadministratie van de gemeente Middelburg is met ingang van 1 januari 1995 uitsluitend tele fonisch te bereiken van maandag tot en met vrijdag tussen 9.00 en 11.30 uur. Voor de verschillende soorten uitke ringen gelden aparte telefoonnum mers. RWW (Rijksgroepsregeling Werk loze Werknemers) 75683 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met A tot en met L. 75686 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met Z. IOAW (Inkomstenvoorziening Oudere en gedeeltelijk Arbeidson geschikte Werknemers) 75696. ABW en BZ (Algemene Bijstands wet en Bijstand Zelfstandigen). 75654 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met A tot en met L. 75696 - voor mensen met een ach ternaam beginnend met M tot en met Z. Zak- en kleedgeld 75696. Op 31 januari 1995 heeft de dienst Stadsbeheer informatie over de reli- ningswerkzaamheden (riool ver nieuwen van binnenuit) gegeven aan bewoners en belanghebbenden van Koestraat tot Kuiperspoort. Inmid dels is begonnen met het opgraven van huisaansluitingen bij de Hoog straat richting Kuiperspoort. Vanaf 28 februari 1995 wordt gestart met het aanleggen van een rioolwater rondpompleiding. Deze wordt bij wegkruisingen ingegra ven. Indien de weersomstandighe den het toe laten wordt op 6 maart het riool schoongemaakt en geïn specteerd en op 8 maart wordt de eerste kous ingebracht (lengte 211 meter) van St. Janstraat richting Koestraat. Vanaf de zelfde plaats wordt de 2e kous (lengte 239 meter) ingebracht richting Segeersstraat. De tweede fase van het werk begint op 20 maart met het verplaatsen van de rondpompinstallatie. Op 27 maart wordt het riool schoonge maakt en geïnspecteerd en op 29 maart wordt de 3e kous (lengte 217 meter) ingebracht van Bcllinkbrug richting Segeersstraat en de vierde Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnen gekomen voor: 2 wilgen, Elektraweg; 35 populieren, Langewcg, Nieuw en Sint-Joosland. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u contact opnemen met de gemeentelijke afdeling Groenbeheer, tel. 75312. kous (lengte 83 meter) van Bcllink brug richting Kuiperspoort. De aan nemer BFI uit Schiedam hoopt de werkzaamheden op 13 april af te ronden. De planning gaat uit van goed weer. Onwerkbaar weer schuift de werkzaamheden automa tisch op. Voor inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Eigendomsbeheer sectie Civiele Techniek. De heer J. Gabriëlse, die de werken van gemeentewege begeleidt, is bereikbaar onder nummer 75333. Onlangs verscheen de nota "Ieder uniek en samen sterk", de ontwik- kelingsvisie voor het stadsgewest Vlissingen/Middelburg. De nota bevat de gezamenlijke visie van de colleges van burgemeester en wet houders van beide steden. In grote lijnen staat erin waar in de toe komst kan worden gebouwd, waar bedrijven kunnen komen en wat er met het gebied tussen Vlis singen en Middelburg moet gebeuren. Op de nota is inspraak mogelijk. Inspraakavond Mondelinge reacties kunnen worden ingediend tijdens een stadsgeweste lijke hoorzitting die heden, woens dag 15 februari, in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg plaats heeft (aanvang 19.30 uur). Op deze avond zullen vertegenwoordi gers van de colleges van b. en w. van Vlissingen en Middelburg aanwezig zijn. Alle aanwezigen die de presen tielijst tekenen, ontvangen nader bericht, op gelijke wijze als diege nen die schriftelijk reageren (zie hierna). Inspraakreacties Schriftelijk reageren kan ook. Schriftelijke reacties zijn mogelijk tot 1 maart 1995 bij b. en w. van Middelburg of Vlissingen. Het maakt niet uit bij welk college een reactie wordt ingediend. Alle reac ties -ook die van de hoorzitting- worden in één inspraakschrift ver werkt en van gezamenlijk commen taar door beide colleges voorzien. Dit zal leiden tot één gezamenlijk voorstel -via de commissie(s) van advies- aan de gemeenteraden van Vlissingen en Middelburg. Gezamenlijke commissievergade ring Op woensdag 22 februari is er om 19.30 uur een openbare informatie ve bijeenkomst in de Burgerzaal van het stadhuis in Middelburg, waar voor zijn uitgenodigd de leden van de Vlissingsc commissies van advies voor Ruimtelijke Ordening en voor Economische Zaken en de Middelburgse Commissie Stadsont wikkeling. Tijdens deze informele bijeenkomst -die wordt voorgezeten door de voorzitter van de Commis sie Stadsontwikkeling, de heer G.B. Schoenmakers- wordt een nadere toelichting gegeven op de ontwikkc- lingsvisie. Informatie De nota is voor belangstellenden te koop voor 25,- bij de sectie Com municatie in het stadhuis van Vlis singen en bij de sectie Voorlichting van de gemeente Middelburg, laatst genoemde sectie biedt de nota ook te leen aan. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de heer C.P. van Leerdam (Vlissingen), tel. (01184)-87229 of bij de heer AJ.F. Suilen (Middel burg), tel. (01180-75231. Bij de gemeente Middelburg func tioneert een Commissie Bezwaar- en Beroepschriften. Deze com missie heeft tot taak advies uit te brengen aan de gemeenteraad, het college van burgemeester en wet houders of de burgemeester over de afdoening van de bij hen inge diende bezwaar- en beroepschrif ten. Hierbij kan gedacht worden aan zaken op het gebied van onder meer het algemeen bestuursrecht, welzijn en ruimtelijke ordening. Üitgezonderd zijn zaken op het gebied van de rechtspositie van het gemeentelijk personeel en de sociale wetgeving. De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften bestaat uit een voorzitter en twee leden, alsmede twee plaatsvervangende leden. Benoeming vindt plaats door de gemeenteraad, op voordracht van burgemeester en wethouders. De commissie wordt bijgestaan door een ambtelijk secretaris. De ver gaderingen van de commissie vin den in de namiddag plaats, meest al op de laatste donderdag van de maand. Wegens het vertrek van één van de commissieleden is er momenteel een vacature voor een lid van de Commissie Bezwaar- en Beroepschriften. Van gegadig den voor deze functie wordt ver wacht dat zij beschikken over een relevante opleiding op tenminste HBO-nivcau. Gelet op de gewens te brede samenstelling van de commissie gaat de voorkeur uit naar een vrouwelijke kandidaat met ruime kennis op het gebied van de ruimtelijke ordening. De commissie is een onafhanke lijk adviesorgaan. Om die reden mogen de leden en hun plaatsver vangers geen deel uitmaken van of werkzaam zijn onder verantwoor delijkheid van een bestuursorgaan van de gemeente Middelburg. Aan het bijwonen van de vergaderin gen is een presentiegeld verbon den. Daarnaast wordt een tege moetkoming in cvt. reiskosten verstrekt. Omdat het vertrekkende commis sielid tevens lid is van de Com missie Bezwaar- en Beroepschrif ten van de gemeente Domburg, ontstaat daar eveneens een vacatu re. Deze wervingsproccdurc wordt daarom in samenwerking met de gemeente Domburg gevoerd. Kandidaten worden verzocht, in hun brief aan te geven of zij even eens geïnteresseerd zijn in het lid maatschap van de Domburgse commissie. Belangstellenden voor het lid maatschap van de Commissie Bezwaar- en Beroepschriften wor den uitgenodigd zich binnen 10 dagen na het verschijnen van dit artikel schriftelijk te richten tot het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, t.a.v. mevrouw mr. A.C. Beije, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de secre tarissen van de commissies. Voor Middelburg is dit mevrouw mr. A.C. Beije, tele- foonnr. 01180-75434 en voor Domburg de heer R. Waverijn, 01188-2710.

de Faam | 1995 | | pagina 5