JiCMÉtM, Cultuur Politiek SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG^ Cursus/Onderwijs Lezing Sport Bijeenkomst Natuur/Milieu STEUN DE STICHTING DUINBEHOUD Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Vereniging Gevonden Allerlei Ouderen Woensdag 8 maart 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 SLAZ - In de Boekenweek houdt de Stichting Literaire Acti viteiten Zeeland woensdag 15 maart in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg vanaf 20 uur een bijeenkomst over 'De joodse identiteit in de literatuur'. Jessica Durlacher, literatuurrecensente en programmamaakster, onder vraagt Miriam Guensberg en Chaja Polak. Guensberg studeer de filosofie en debuteerde als schrijfster in 1989 met 'Foto Jozef'. Haar laatste boek ver scheen vorig jaar: De luchtfietser en de bloemendief, dat handelt over de grote vragen van het leven, Chaja Polak woont en werkt in Rome. Zij volgde een opleiding aan de Rietveld Acade mie en de Vrije Akademie in Den Haag. Zij debuteerde eveneens in 1989 met de verhalenbundel 'Zomaar een vrijdagmiddag'. Joodse verhalen van na de oor log, noemt ze haar werk. Haar laatste boek is 'Stenen halzen' (1994), waarin ze vier vrouwen portretteert die ieder op hun eigen wijze door de oorlog wer den getekend. Céline - De Stichting Literaire Activiteiten Zeeland en Céline- kenners E. Kummer en J. Ver steeg houden dinsdag 21 maart in de Zeeuwse bibliotheek in Middelburg vanaf 20 uur een bij eenkomst over het werk van Céline. Louis-Ferdinand Céline is bekend van boeken als 'Reis naar het einde van de nacht' en 'Dood op krediet'. Maar hij is ook de schrijver van antisemitische pamfletten. De traditionele Céline-mythe is dat de geniale schrijver, meegesleept door zijn temperament, zijn walging voor de oorlog en zijn afschuw van de rotte maatschappij in een ver keerd begrepen antisemitische vorm heeft gegoten. Volgens Kummer vormt zijn racisme ech ter de ruggegraat van zijn visie' op de wereld. Hoewel omstre den heeft Céline schrijvers als Kerouac, Ginsberg, Burroughs, Hermans en Reve beïnvloed. komst begint om 19 uur. Voordat Gijs Wanders redacteur en pre sentator werd van het NOS-Jour- naal werkte hij als correspondent onder meer voor NOS-radio in El Salvador, Guatemala en Nicara gua. In zijn boeken 'Vogelvrije vrienden' en 'Stille getuigen' schrijft hij over het onrecht in die landen. Zijn derde jeugdboek 'Spoorloos verdwenen' speelt in Uganda. Deze Lurv-bijeenkomst is bedoeld voor de jeugd vanaf 11 jaar. Midgard - Jongerencentrum Midgard verzorgt vanaf 8 maart elke woensdagavond een work shop dramatische expressie. Onder leiding van een docent drama maken deelnemers ken nis met diverse aspecten van toneelspelen. Bij voldoende belangstelling gaat de groep aan de slag met het verzinnen en spelen van een presentatie. De workshop begint om 19.30 uur. Inschrijven is ook na 8 maart mogelijk. Lurv - Journalist en schrijver Gijs Wanders is maandag 13 maart te gast op de Lurv-bijeen- komst in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. De bijeen- Asiel - Burgemeester en wet houders van Middelburg hebben besloten het Asielzoekerscen trum in Middelburg nog vijf jaar open te houden. Aanvankelijk was de bedoeling da't het AZC maar vijf jaar zou bestaan. Op verzoek van het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers - verant woordelijk voor de opvang van asielzoekers zolang ze de asiel procedure volgen - blijft het cen trum langer open. Het Centraal Orgaan deed het verzoek aan Middelburg omdat in Nederland nog 5000 asielzoekers in nood- opvangcentra zoals hotels en vakantiecentra zitten en de druk op het opvangsysteem onver minderd groot is. Voor verlen ging van de vestiging van het Asielzoekerscentrum is een wij ziging van het bestemmingsplan nodig. Vergenoeging - Het gemeen tebestuur van Middelburg ont vangt 18 maart om 14 uur in het stadhuis de leden van de jubile rende Middelburgse sociëteit De Vergenoeging. De Vergenoeging viert die dag het 200-jarig bestaan. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Centrum San-Bao Middelburg, medi tatiecursus, 20.15 u. (01180- 16193). De Schelp Dom burg, kijkdozen maken, 10 u. De Parel Domburg, bowlen in competitiever band, 20 u.( inschrijven voor 18 u. Zuiderbaken Middelburg, SKW de Hay- man, kookclub 8 tot 12 jaar, 19 u. Ontmoetingscen trum Middelburg, SKW de Hayman, club 8 tot 10 jaar, 19 u. Aktiviteiten Centrum Vlissingen, crea-doe cursus, 9.30 u. Dorpshuis Vrou wenpolder, informatiebij eenkomst maaltijdservice voor ouderen, 11 u. Ver enigingsgebouw Westka- pelle Herrijst, informatie uitwisseling politie en inwo ners, 20 u. Café De Blauwe Reiger Heinkenszand, Par kieten Club Speciaal Mid den Zeeland, 19.45 uur. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo, 19.30 uur. Hoge School Zeeland Vlissingen, open avond Hoger Gezond heidszorg Onderwijs, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, bijeenkomst Ned. Ver. Belangstellenden Spoor- en tramwegwezwen, 19.45 u. Badhotel Dom burg, kunstworkshop, inl. 01188-8888. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Res taurant De Parel Domburg, Frans thema-buffet, vanaf 18 u. Theater De Parel Domburg, dansavond met Passé Partout, 20.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag, 15 u. Korzackschool Vlis singen, rommelmarkt, 9 u. Hotel Walcheren Koudeker- ke, boekenbeurs, 12 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans avond alleenstaanden, 21.30 u. Karolingenburcht Oost Souburg, Single, dansavond voor alleen staanden, 20 u. Welzijns- centrum Adriaen Coorter- laan 1 Vlissingen, Willen is Kunnen, pannekoekentocht, 11 u. Badhotel Domburg, vervolg kunstworkshop. Johanneskerk Vlissingen, Interkerkelijk Comité Vlissin gen zingt, 16.30 u. Badho tel Domburg, vervolg kunstworkshop. Prins van Oranje Goes, boekenbalpre sentatie door Freek de Jon ge, 20 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer, 10.45 u. Zeeuwse Bibliotheek, Lurv, Gijs Wanders, kinderen van af 11 jaar, 19 u. Gerefor meerde Kerk Oost-Souburg, christelijke zangvereniging Soli Deo Gloria, openbare zangrepetitie, 20 u. Theo van Doesburg Centrum Vlis singen, lezing Russische schilder-, bouw- en beeld houwkunst, 20.15 uur. De Schelp Domburg, slin gers maken, 14 uur. Hof Domburg, rondleiding kuur- afdeling, 11.30 uur. Zeeuw se Volksuniversiteit Middel burg, cursus Art Nouveau, 19 uur. Gebouw Educatief Toerisme Oostkapelle, St. Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, kookcursus voor mannen 55+, 10 uur. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Ned. Ver. Slechtho renden, bijeenkomst, 14.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermiddag, spelletjes onder begeleiding, Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor alleenstaanden, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kin derclub, 14 u. De Schelp Domburg, schminken, 10 u. Hof Domburg, speurtocht, 14 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, kinder- activiteitenmiddag 6 t/m 8 jaar. Alg. Ned. Bond Oude ren, busreis naar Wemeldin- ge, inl. 01184-18147. Jacob Catsstraat 62 Middelburg, La Leche League, informatie avond borstvoeding, 20 u. J.H. van Dale School Oost- Souburg, kleding- en speel goedbeurs, 19.30 u. (inname 14 maart) Activiteiten Cen trum Vlissingen, cursus leren ontspannen voor uitkerings gerechtigden, 9.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middel burg, Slaz, J. Durlacher in gesprek met Joodse schrijf sters, 20 u. Ondernemers - De Kamer van Koophandel in Middelburg en het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf verzorgen vanaf 18 maart de cursus Een eigen bedrijf beginnen. De cursus beslaat zes zaterdagen en is een vervolg op de startersbijeen- komst. Aan het eind van de cur sus hebben startende onderne mers een plan op papier staan. Tijdens de lessen krijgen de deelnemers begeleiding en adviezen aangereikt. Op het pro gramma staan het zelf maken van een commercieel plan, ver kooptechnieken en -training, het opstellen van een financiële begroting en de presentatie van het eigen plan. Acquisitie - De Kamer van Koophandel en het Instituut voor Midden- en Kleinbedrijf verzor gen 14 en 21 maart de cursus Verkoop en Acquisitie. Deelne mers leren tijdens de cursusdag hoe ze zich kunnen voorbereiden op een goed verkoopgesprek en hoe ze zo'n gesprek effectief kunnen voeren. De cursus staat stil bij onderhandelingstechie- ken, een goede afhandeling van vragen en klachten en het bou wen aan een vaste relatie met de klant. Artemis - Het bureau voor vrouwenhulpverlening Artemis m Middelburg begint dit voorjaar met de volgende groepen en cursussen. Een jaargroep voor getraumatiseerde vrouwen ten gevolge van seksueel misbruik en/of mishandeling, vanaf 7 maart op dinsdagochtend om 9.30 uur. In deze groep worden de drie fasen van Judith Her mann gehanteerd: veiligheid en vertrouwen, traumaverwerking en de herstelfase. Dinsdag 21 maart om 20 uur begint een cur sus lichaamswerk met Irene Roozenburg. Lichaamswerk is een verzamelnaam voor verschil lende lichaamsgerichte metho den om in contact te komen met jezelf. Onder het motto 'besteed je krachten aan je eigen leven' begint 22 maart om 20 uur de Robin Norwoodgroep over mede-afhankelijkheid. De groep is bedoeld voor vrouwen die leven met een verslaafde en zelf verslaafd zijn aan de crisis. De groep zal doorgaan als zelfhulp groep. Begeleiding is in handen van Ria Geerse en Ellen Wijmer. Honden - Op uitnodiging van de Bond tot Bescherming van Honden houdt Cok Verhoek 13 maart in Hotel Terminus in Goes een lezing over gedrag en opvoe ding van honden. Gedragsthera peut Verhoek legt uit waarom en hoe een hond moet worden opgevoed. Aan de orde komen problemen als slopen, janken en blaffen, onzindelijkheid en agres sie. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Blessures - De Zeeuwse Sport raad verzorgt 14 maart de eerste les van de twee lessen tellende cursus over spierblessures. Vooral het ontstaan van spier blessures, de verschillende vor men en het herstelproces wor den behandeld. Gedurende de cursus staan praktijkvoorbeelden centraal die direct worden gekoppeld aan de theorie. De cursus begint om 19.30 uur in het wijkgebouw het Zuiderbaken in Middelburg. Waterschap - Het waterschap Walcheren houdt woensdag 15 maart om 19.45 uur een voorlich tingsbijeenkomst in Hof van Wal cheren in Koudekerke. Tijdens de bijeenkomst zal worden gesproken over de gevolgen van de aanstaande waterschapsfusie en het Kustbeleidsplan van het Zeeuws Overlegorgaan Water keringen. Een korte film geeft informatie over de voor- en nade len van zandsuppletie en er is aandacht voor de actuele stand van zaken van de ruilverkaveling van Walcheren. Verder bestaat ruimschoots gelegenheid bestuur en medewerkers van het Waterschap vragen te stel len. KNNV - De afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Natuurhistori sche Vereniging KNNV verzorgt donderdag 16 maart een exposé over het vogelleven in Israel. Toti Koppejan vertelt over de vogels in De Kloek in Vlissingen vanaf 20 uur. Zaterdag 18 maart houdt de KNNV een excursie naar de dijktuin op de Neeltje Jansplaat. Anton van Berchun geeft uitleg over de plantenontwikkeling in dat gebied. Petra Sloof vertelt over de recente en toekomstige ontwikkelingen op het natuurter rein. De groep vertrekt om 13.30 uur van het parkeerterrein bij Resto Vrouwenpolder. Dinsdag 21 maart verzorgt de KNNV een strandexcursie onder leiding van Angelique de Cock. Zij vertelt over het natuurgebied rondom Fort Rammekens. Deelnemers worden om 11 uur verwacht op de dijk bij het fort. Meanderhof - Nog voor de zomer laat de gemeente Middel burg de vijver aan de Meander hof uitbaggeren. Wethouder W. Ovaa benadrukt het belang van deze baggerwerkzaamheden voor de flora en fauna in en rond de vijver. Aangezien de diepte van de vijver medebepalend is voor de waterkwaliteit zijn bag gerwerkzaamheden, ook in ver band met verwijderen van zwerf vuil en andersoortig afval, nood zakelijk. Het watermilieu van de vijver aan de Meanderhof is vol gens de gemeente nog goed te noemen, maar het op peil hou den daarvan vraagt om uitvoe ring van genoemde werkzaam heden. Beestenboel - De Beesten boelmiddag die het Zeeuws Bio logisch Museum in Oostkapelle woensdag 15 maart houdt, staat in het teken van de wulk. Onder het motto 'Kruip uit je schulp' brengt Corinda van Tilborg een wulkelied ten gehore. Eikapsels van de wulk worden onder de microscoop bekeken, er wordt geknutseld met wulkeschelpen en in de filmzaal wordt de Oos- terscheldefilm vertoond. 'Kruip uit je schulp' duurt van 14 tot 16 uur en is bedoeld voor kinderen van 6 tot 8 jaar. Maximaal dertig kinderen kunnen meedoen. Bel vandaag nog 071 -131800/140548 voor meer informatie Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 9 maart t/m wo. 15 maart AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruyn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo 9.30 en 15 uur: A. van Brummelen. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30: R.G. van de Zwan Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: ds. Poll. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Geen opgave. Hoorns Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: J.H. de Koe, 14.30 uur: M. van der Pol. Hervormde Gemeente. Geen opgave (gez. diénst in de ger. kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo 10 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: M.C. Baart. Oosterscheldestraat. Zo. 10 uur: L. Wullschleger, 17 uur: W.J. Gorissen. Engelse Kerk. Simpelhuis- straat. Zo.: 19 uur: K. Hendrikse. Thomaskapel. Geen opgave ontvangen. Oostkerk. Oostkerkhof. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Ontmoetings- kerk) 10 our: L. Wullschleger, 17 uur: W.J. Goris sen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Geen opgave ontvangen. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 en 19 uur: R. Pippel. Evangelisch Lutherse Gemeente. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A. van Klaveren en T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo 9.30 en 17 uur: H.J. Bruins. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C.J.G. Vonk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: L. Tonneau. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. 16 uur. Do. 19.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. 10 uur. Di. 19.30 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: ds Gijzen. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: D. van Boven. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Elke zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 14.30 uur J. Bakker. Hervormde Kerk. Zo. 9 uur: ds. Grootjans. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20-uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek Evangelische Babtistengemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. van Rhijn (sr.). Gereformeerde Gemeente Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: H.J.Th. Velema. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, 14.30 uur: J.S. Koops De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 en 17 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktKlein Vlaande ren 75. Za. 20 uur: zang- en declamatieavond 'Tus- sen Kerst en Pasen'. Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groen markt. Zo. 10 uur: O. Elseman. Ontmoetingskerk. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: J.B. van den Beukei, 17 uur: P.A. den Braanker. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: Bijbellezing, H. Paul. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A Bruin. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J. van de Haagen, 17 uur: A.A. van de Spek. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer, 19 uur: O. Elseman. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: ds. C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J. Kleij. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: J.L. 't Hart. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer, 16.30 uur: Vlissin gen zingt. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi. Papegaai enburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: P.J. van Hecke Ter Reede. Zo. 19 uur: J. van de Wal. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19 uur. Zo. 10 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19 uur. Zo. 15.30 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19 uur. Za. 17.30 uur. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laat ste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst. 17 uur: C. Hogchem. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: J. Rothuizen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: H. Mostert. Lieve Vrouwe Kerk. Singel. Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. VROUWENPOLDER Hen/ormde Gemeente. Zo. 10 uur: Gez. dienst in de Ger. Kerk. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Doopdienst ds. Spaans, 19 uur: ds. den Braanker. dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187- 1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: C. Westveer, Loskade 27, Middel burg, tel. 01180-26694. zondag: P. Laverman, Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180-35787. APOTHEKEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 9 maart t/m wo. 15 maart HUISARTSEN VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion. 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: R. Harmsen en P. de Bruin. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: C. Bijl, 16.30: ds. H. Mos tert. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: 14/. van Ouwer- kerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burgemeester van Woelderen- laan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg-Zuid (praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Vis ser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw!and, tel. 01182-1340. zondag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater- Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Pauwenburg, Dreesstraat 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: E. van de Akker, Kanaalstraat 3, Oost- Souburg, tel. 01184-60860. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: geen dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: L.H. Moseman, Dorpsplein 47, Nisse, tel. 01194-9663. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder- en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting 'Blijf van m'n lijf Zeeland': 01184- 69869 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333. Kynologen - De Kynologen- club Zeeland houdt 11 maart een onderzoek naar erfelijke oogaf wijkingen, zoals staar en net vliesproblemen, bij honden. Die renarts A. Heijn verricht het onderzoek in de kantine van de Kynologenclub in Wilhelmina- dorp vanaf 13 uur. Inlichtingen: 01107-1149. COC - De afdeling Midden-Zee land van het COC heeft vanaf vandaag een nieuw bestuur. Het oude bestuur heeft zich niet opnieuw verkiesbaar gesteld voor de functies die vandaag worden verdeeld. Ter gelegen heid van de bestuurswisseling geeft het COC 11 maart een feest in het pand in de Eigen- haardstraat in Middelburg. Een andere vernieuwing in het COC- pand betreft de verlichting die diezelfde avond wordt gepresen teerd. Het COC-café beschikt met de nieuwe appartuur over een complete lichtshow. Het tweede COC-feest deze maand is de Surprise Night op 25 maart. CHC - De Zeeuwse afdeling van het CHC, de vereniging voor gelovige homo's en lesbiënnes, verzorgt 11 maart een culturele avond. De bijeenkomst begint om 17.30 uur bij een van de leden thuis. Na gezamenlijk te hebben gegeten, bezoekt de groep het dorpshuis Luctor Emergo in Rilland, waar Engel Reinhoudt en de Zeeuwsch- Vlaamse groep Ambras optre den. Aansluitend gaat de groep op stap in Antwerpen. Voor meer informatie over de bijeen komst of over het CHC kunnen belangstellenden bellen naar 01100-11634. Leesbril - Tussen 18 en 24 februari zijn bij de politie in Mid delburg de volgende voorwer pen afgegeven: leesbril, bruin etui met grijze herenbril, groen etui met goudkleurige bril, zilver kleurige zonnebril, bruine paard- rijcap, goudkleurige ketting met hangertje, zwarte herenhand schoen, zwarte verstelbare wan delstok, grijze herenfiets, diver se sleutels, blauwe dubbele fiet stas, beige damestas met hand- werkartikelen. Dodenherdenking - De 4 mei-dodenherdenking in Middel burg vindt dit jaar weer plaats op het Abdijplein. De herdenking begint om 19.30 uur met koraal- muziek door de Brassband Onda uit Middelburg. Na een toe spraak volgen samenzang en een declamatie door A. van Noort. Na koraalmuziek van Onda volgt nog een declamatie van A. van Noort en vervolgens weer koraalmuziek. Om 20 uur vinden op het Abdijplein achter eenvolgens plaats een hoornsig naal, twee minuten stilte, het spelen van Last Post, de krans- legging en samenzang van het zesde couplet van het Wilhel mus. Tijdens de samenzang wordt de vlag gehesen. De plechtigheid zal rond 20.15 uur zijn beëindigd. Apparatuur - De Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen en het Educatief Centrum Walche ren verzorgen op woensdagoch tend in het gebouw van de Basiseducatie in Vlissingen de cursus Omgaan met moderne apparatuur. In tien lessen leren mannen en vrouwen vanaf 50 jaar hoe ze moeten omgaan met pincode, magnetron, videorecor der, cd-speler, telefoon met geheugen en dergelijke. Deelne mers leren aan de hand van adviezen van deskundigen hoe ze zelf kunnen werken met moderne apparaten. De cursus groep biedt plaats aan tien per sonen. Bij meer aanmeldingen wordt een wachtlijst gemaakt voor de volgende cursus. Aan melden kan bij de Stichting Wel zijn Ouderen in Vlissingen. Vraag naar de Bata Vip Card Weinbrenner Industry. Diverse modellen in verschillende kleuren en materialen. Maten 40-46. Laag model van voor 69,95. Aanbiedingen geldig t/m 18 maart '95 en zolang de voorraad strekt U vindt onze winkels in het hele land én in de Gouden Gids

de Faam | 1995 | | pagina 25