Iffiiiili UITGEREKEND BIJ JUMBO: L39 X' xa Gezondheid Cursus/Onderwijs Ouderen Natuur/Milieu SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG" DINSDAG WOENSDAG Allerlei NUTROMA ROMIG BONDUELLE FRANSE SPERZIEBONEN 49 BRIO PLANTENMARGARINE HONIG MIXEN 49 PEPSI COLA REGULAR 49 VARKENSFILET Jumbo is beter dan u denkt. Gevonden Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 15 februari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Seniorensport - De Middel burgse Turnvereniging '69 houdt donderdag 16 februari in sporthal de Zandkuil in Middelburg vanaf 9.30 uur een conditietest voor senioren. Getest worden onder meer lenigheid, conditie, long functie en bloeddruk. De condi tietest, onder verantwoording van een arts, is een voorloper van een of meerdere groepen seniorensport die MTV '69 bin nenkort wil beginnen. De sport- groepen zijn bedoeld voor men sen van ongeveer 50 tot onge veer 70 jaar. De lessen, gegeven door een bevoegde leiding, zijn opgebouwd uit conditie-, lenig heids- en ontspanningsoefenin gen, gecombineerd met spel elementen. inkrimping - De verzorgings huizen Swerfrust en het Jacob Roggeveenhuis in Middelburg moeten dit jaar elk twintig ver zorgingsplaatsen inleveren. De inkrimping betekent extra druk op de wachtlijsten vobr dte Mid delburgse verzorgingstehuizen. Bovendien kunnen kandidaat bewoners de komende twee jaar niet altijd in het verzorgingshuis van hun keuze worden opgeno men. De directies van beide hui zen verwachten dat de proble matiek van tijdelijke aard is. De directies wijzen erop dat zij slechts doen wat de provincie hen opdraagt en dat zij verder proberen het proces zo soepel mogelijk en met zo min mogelijk gevolgen voor de ouderen in Middelburg te laten verlopen. Bowls - Bowlsclub De Groene Mat heeft plaats voor een aantal nieuwe leden van vijftig jaar en ouder. De groep is ruim vier jaar geleden opgericht en speelt elke donderdag in de sporthal Sou burg in Oost-Soubrug. Bowls is een oorspronklijk Engelse sport, waarbij het erom gaat speciaal gevormde speelballen over een mat zo dicht mogeljk bij een klei ne witte bal te krijgen. Techniek en tactiek spelen een grote rol. Geïnteresseerden kunnen don derdags tussen 10 en 16.30 uur een kijkje nemen in sporthal Sou burg of inlichtingen vragen bij de Stichting Welzijn Ouderen Vlis- singen (01184-16957). Onderzoek - Wethouder W. Ovaa heeft vorige week het eer ste exemplaar ontvangen van het rapport Huishoudelijk Che misch Afval in Middelburg. De rapportage is opgesteld door de Werkgroep Middelburg van de Consumentenbond. Middelburg is een van de negen plaatsen in Nederland waar een lokale afde ling van de Consumentenbond onderzoek heeft gedaan naar huishoudelijk chemisch afval. Onderzocht is onder meer of burgers weten wat klein che misch afval is (en wat niet), of de manier van inzamelen bevalt en of de burgers klachten, wensen of alternatieven voor de regeling hebben. Het milieu is een van de belangrijkste aandachtspunten van de Consumentenbond. De' resultaten van alle onderzoeken worden gepubliceerd in het februarinummer van de Consu mentengids. Milieuwinkel - De Milieuwin kel van het MICMEC Walcheren in Middelburg heeft zijn activitei ten uitgebreid. Elke maand zal dit jaar in de winkel een thema wor den belicht. Samen met betrok ken organisaties wordt zoveel mogelijk materiaal over het the ma aangeboden. Deze maand is het thema Vogels, in maart zijn schoonmaakmiddelen en verf aan de beurt. Een tweede extra activiteit is het inrichten van 'milieuhoekjes' in bibliotheken, gemeentehuizen, wijkcentra en dergelijke. Op deze plaatsen wordt ruimte ingeruimd voor fol ders met milieutips en voor infor matie over activiteiten op het gebied van natuur en milieu. Bovendien wil de milieuwinkel in de toekomst ook 's ochtends open zijn. Voor het uitvoeren van de extra taken zoekt het MIC MEC extra vrijwilligers. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, Cursus Frans, 9 u. Cursus Engels, 10.15 u. Centrum San-Bao Middelburg, medi tatiecursus, 20.15 u. (01180- 16193). De Schelp Dom burg, ansichtkaarten maken, 10 u. De Parel Domburg, bowlen in competitiever band, 20 u., inschrijven voor 18 u. De Stenge Heinkens- zand, jaarvergadering Rheu- mapatiëntenvereniging Mid den Zeeland 19.30 u. jZeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru- cianum, thema-avond Kar ma, 20 u. Hogeschool Zee land Vlissingen, opening Steunpunt Studiefinancie ring, 15.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Italiaanse vereni ging 'Dante Alighieri', lezing over schrijver/dichter Gianni Rodari, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek, Kon. Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, lezing duurzaam heid, bedrijfsleven en consu ment, J. de Groene, 16.45 u. De Parel Domburg, Regen- boogschool Oostkapelle, zwemsponsorevenement, 13.30 u. Prins Willem Alexander School, St. Lau rens, schoolfeest en receptie 90-jarig bestaan, 19 u. Theo van Doesburgcentrum, Brouwenaarstraat 2 Vlissin gen, Basco e.a., opening, 15 u. Danstheater Cosmo Vlis singen, House Party, 22 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, klaverjassen, 13.30 u. Getuigeniskerk Middelburg, propaganda- avond RPF/GPV, 20 u. Ons Huis Meliskerke, Oranjever eniging Meliskerke, toneel avond, 20.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding, 14.30 u. Res taurant De Parel Domburg, Frans thema-buffet, vanaf 18 u. Theater De Parel Dom burg, dansavond met Passé Partout, 20.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, contactmiddag, 15 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, prijsklaverjas- sen, 14 u. Resto Vrouwen polder Veersegatdam, Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging, excursie 'KNNV bekijkt ganzen en bomen', 13 u. 't Beest Goes, Jungle Party, 21.30 u. De Blauwe Reiger Heinkenszand, Zeeuwse Wandelsport Bond, wintertocht, 11 u. Baskenburg Vlissingen, snuffelmarkt, 9 u. Gymzaal Prinsenhove Middelburg, Wijkvereniging Zuid Middel burg, kindercarnaval 14.30 u. Kapel Maria Magdale- nastraat Goes, Diaspora, eucharistieviering Oud- Katholieken, 10.30 u. Club gebouw VTV Vlissingen, bin go en loterij, 20 u. Karolin- geburcht Oost-Souburg, Single, dansavond alleen staanden vanaf 25 jaar, 20 u. Wijkgebouw De Spinne Goes, Kapasi, dansavond voor alleenstaanden vanaf 25 jaar, 21.30 u. Zaal Mid dendorp Zoutelande, Oran jevereniging Zoutelande, feestelijke avond, 19.30 u. De Schakel Middelburg, schaakvereniging Middel burg, jeugd-snelschaakkam- pioenschap Zeeland, 11.15 u. Schuttershoftheater Middel burg, Vereniging Lava, lezing vrouwen, moskee en emancipatie, 16 u. Jongerengebouw Poorters- hove Middelburg, SKW De Hayman, kookclub 8-12 jaar, 19 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, videopresen tatie Bevrijding Walcheren, 14 u. Wijkcentrum Schel debuurt Vlissingen, Chinese bewegingsleer, 10.45 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Slaz, Judith Herz- berg, 20 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, prijsklaver- jassen, 20 u. Buurthuis de Schuur Oost-Souburg, Womans Aglow, samen komst, 9.30 u. Kamer van Koophandel Middelburg, Voorlichtingsbijeenkomst Bedrijfshuisvesting, 19.30 u. Buurthuis Alegonde Vlis singen, Origami-avond, 19.30 u.* Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, openbaar politiek debat, 19.30 u. Dienstencentrum Ouderen Westkapelle, wekelijkse soos 55-plussers, 19 u. De Parel Domburg, spettermiddag, spelletjes onder begeleiding. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, soos voor allen- staanden, 19.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, klaverjassen, 19.30 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kinderclub, 14 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, VUSA-cursus hedendaagse Britse Litera tuur, 19.45 u. Aktiviteiten Centrum Vlissingen, diamid dag Turkije, 14 u. Vereni ging Lava, Wandeltocht ver dronken land van Saeftinge in april, opgeven voor 20 febr. (01180-33597/25496). Vestzaktheater Vlissingen, Wijkcomité binnenstad, openbare vergadering, 19.30 u. Bewustwording - M. Jonker, gestalttherapeut, psychosynthe- segids en relatie-adviseur in Mid delburg, begint per 20 februari een 'doorgaande groeigroep'. Het gaat daarin vooral om bewustwording van de eigen persoon in al zijn facetten: lichaam, fantasie, creativiteit, denken, relaties en opvoeding. Jonker gebruikt daarbij de levensloopbenadering, dat wil zeggen het gebruiken van erva ringen in het verleden voor het uitzetten van een nieuwe toe komst. ledereen die wil mee doen, krijgt van te voren een kennismakingsgesprek. De groepsavonden vinden plaats in Het Pand in Middelburg. Wegwijzer - Het Patiënten/Consumenten Plat form Zeeland heeft een nieuwe 'wegwijzer' uitgegeven. In de brochure staan 62 adressen van patiënten/consumentenorgani saties in Zeeland genoemd. Het gaat daarbij om categorale en algemene patiëntenverenigin gen, ouderverenigingen verstan delijk gehandicapten, ouderen bonden en organisaties op het gebied van geestelijke gezond heidszorg. Alle organisaties heb ben gemeen dat zij er zijn voor de patiënt en bestaan uit patiën ten of familieleden. Hoofddoel stellingen zijn het geven van voorlichting, het bieden van con tact met lotgenoten en belan genbehartiging. De brochure is aan te vragen bij het Patiënten/Consumenten Plat form Zeeland in Goes of het Informatie- en Klachten Bureau Gezondheidszorg in Goes. Gestalt - Gestalt- en lichaams therapeute Angèle Nederlof begint 6 maart een gestaltgroep in Middelburg. De groepsbijeen komsten bieden begeleiding en ondersteuning aan iedereen met levensvragen en problemen, bij voorbeeld tijdens relatieconflic ten, terugkerende spanning op het werk of bij een gevoel van onvrede in de huidige levenssitu atie. Door meditatieve en gestaltoefeningen en lichaams- werk stimuleert men lichaam en geest waardoor andere oplossin gen mogelijk worden. De groep komt eens in de twee weken bij een. Informatie: 01184-67542. Dieet - Voor de Zeeuwse Volks universiteit verzorgt docent mode/kleding en pedagogiek Ferry Vroom met ingang van 6 maart de cursus Diëten of gezond eten? De cursus beslaat zes middagen van 13.30 tot 15.30 uur en wordt gehouden in het ZVU-bureau in Middelburg. De cursus wil deelnemers leren wijzer met hun eten om te gaan en er nog van te genieten ook. In Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle wordt dezelfde cur sus gegeven tijdens drie cursus avonden, te beginnen 27 maart. Mishandeling - Riet Zandee, voorlichter van de Vereniging tegen Kindermishandeling ver zorgt maandag 6 en 20 maart vanaf 19.30 uur in Rozenburg laan 89 in Middelburg voorlich tingsbijeenkomsten over kinder mishandeling voor vrijwilligers van Scouting Zeeland. Aan de orde komen onder meer welke vormen van kindermishandeling bestaan, hoe kindermishande ling kan worden herkend en hoe een groepsleider met een ver moeden van kindermishandeling moet omgaan. Ook wordt geke ken wie kan worden ingescha keld bij een vermoeden van mis handeling en hoe dat moet gebeuren. Het is niet de bedoe ling dat de scoutingvrijwilligers 'hulpverleners' worden. Popmuziek - De Stichting Pop muziek Zeeland verzorgt vanaf 2 maart een cursus Management voor popgroepen. Volgens de stichting zijn echte managers schaars in de amateurpopmu- ziek. De stichting heeft Fer Abra hams (organisatie-adviseur), Dick Molenaar (belastingadvi seur), Robert Haagsma (redac teur Aardschok) en leden van Zeeuwse bands uitgenodigd om in vier lessen te vertellen over onderwerpen als bandpromotie, auteursrecht, belastingen en het uitbrengen van cd's. De cursus wordt (onder voorbehoud) gege ven in Rozenburglaan 89 in Mid delburg, op de donderdagen 2, 9, 16 en 23 maart vanaf 19.30 uur. Nadere informatie en opgave voor 23 februari bij de Stichting Popmuziek Zeeland (01180- 34880). Artemis - Het Buro voor Vrou wenhulpverlening Artemis in Middelburg begint een wekelijk se sport- en spelgroep voor vrou wen met trauma's als gevolg van seksueel misbruik of mishande ling. Volgens Artemis zijn lichaam en geest onlosmakelijk met elkaar verbonden. Sporten is volgens het bureau een methode om zowel met je geest als met je lichaam bezig te zijn. De ene maandagavond gaat de groep zwemmen, de andere maandag sporten de vrouwen in een zaal. Verder houdt Artemis woensdag 1 maart een informa tieavond over een op te zetten groep voor vrouwen, van wie de partner te maken heeft gehad met seksueel misbruik of mis handeling. Volgens Artemis is dit een vergeten groep in de hulp verlening. Om 20 uur begint in het pand Herengracht 120 een bijeenkomst waarin de opzet van de groep nader wordt toegelicht. Voor informatie: 01180-42979. Deep River Quartet. Tevens is er een lasershow en een videopre sentatie van de nieuwe NCRV- programma's te zien. Toegangs kaarten kunnen een week vante- voren worden afgehaald bij de Stadsschouwburg. Het program ma is vanaf 20.15 uur ook toe gankelijk voor niet-NRCV-leden. Vluchtelingen - Vluchtelingen werk Vlissingen zoekt vrijwilli gers die tijdens de vrijdagavon den kinderen van vluchtelingen en asielzoekers willen begelei den. Vluchtelingenwerk verzorgt elke vrijdag een ontmoetings avond voor vluchtelingen en asielzoekers. De avonden zijn bedoeld als ontmoetingsmoge lijkheid voor mensen met weinig sociale contacten. Voor kinderen zijn er aparte activiteiten. Vluch telingenwerk zoekt vrijwilligers die deze kinderactiviteiten willen begeleiden. Voor informatie: Kees Catsman, 01184-11444 Confetti - De Avro zoekt kandi- daatjes tussen 9 en 12 jaar die een leuke of speciale act willen laten zien in het jeugd-tv-pro- gramma De Confetticlub. Wie iets bijzonders kan of wil laten zien kan een briefje schrijven naar de Avro, De Confetticlub, onder vermelding van De Ver- zoekenman, Postbus 2, 1200 JA Hilversum. In het briefje moet duidelijk naam, leeftijd en tele foonnummer worden vermeld. NRCV - Onder de titel 'NCRV's Ronde van Nederland' houdt de NCRV maandag 6 maart een bij eenkomst in de schouwburg van Middelburg. Om 18.45 uur begint de ledenvergadering. Van af 19.45 treden in de schouw burg op Arne Jansen en The Herdenking - Beeldend kun stenares L. Kootstra-Feenstra uit Veere gaat in opdracht van het Comité 4 - mei Herdenking een monument vervaardigen ter her denking van de Tweede Wereld oorlog en de bevrijding. Het Comité 4 - mei Herdenking bestaat uit J. Wattel, namens het gemeentebestuur, E. Groothuis namens de bewoners en J. Quist namens de verenigin gen in Veere. Het college van B en W heeft uit enkele ontwerpen het beeld gekozen van drie per sonen, die met de ruggen tegen elkaar en met hun hoofden opge richt staan. Het beeld symboli seert kracht en hoop. Kootstra vervaardigt het beeld - thuis, tegen kostprijs - uit een 1200 kilo wegend stuk arduinsteen uit Gent. Het zal waarschijnlijk wor den geplaatst tussen de bomen achter de Grote Kerk. Ter finan ciering van het monument -. geschatte kosten acht- tot tien duizend gulden - houdt het Comité tussen 13 en 17 februari een huis-aan-huiscollecte in Vee re. Zanddijk en de buitengebie den. Riool - In opdracht van de gemeente Middelburg begint een aannemer uit Schiedam 28 februari met het vernieuwen van het riool tussen de Koestraat en de Kuiperspoort. Het riool wordt in twee fasen schoongemaakt en geïnspecteerd en er worden vier nieuwe 'kousen' in aange bracht. De werkzaamheden zul len bij goed weer half april zijn afgerond. Open Dag - In het kader van de open dag van de Provincie Zee land heeft VMC Zeeland voor zaterdag 18 februari een geva rieerd programma ontwikkeld. Het VMC-gebouw aan de Dam in Middelburg is van 10 tot 16 uur open. Er zijn tentoonstellingen en presentaties van activiteiten van de diverse sectoren van VMC (onder meer amateur theater, een tentoonstelling over sieraden en een presentatie van de Kunstbende door de sector cultuur en fototentoonstellingen 2 flesjes o 10 cl, van l ,89 voor zeer fijn, blik 800 gram, van l ,99 voor pakje a 250 gram, van l ,05 voor voor Babi Pangang, Babi Ketjap of Foo Vong Hbi, per pok van 2,49 voor fles a 150 cl. van 2,19 voor' aan het stuk of lapjes, per kilo, van 21,90 voor Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 18 februari 1995. Per aanbieding max. 3 eenheden per klant. Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06-0220161 en muziek van de steunpunten minderheden). Verder kunnen bezoekers de drukkerij in wer king zien en een rondleidng door het gebouw volgen. Op diverse plaatsen is muziek te horen. Schrijver Wim Hofman houdt om 13.30 uur een lezing over Zee land en haar schrijvers en Nico Out spreekt vanaf 15 uur over Wat betekent Zeeland in de hedendaagse kunst? Trouwring - Tussen 1 decem ber en 6 februari zijn bij de politie in Vlissingen de volgende gevon den voorwerpen afgegeven: zil veren broche, goudkleurige hals ketting, dameshorloge (Infra), lila-roze bril, diverse armbanden, oorbel, trouwring, herenring met steen, videokoffer, camera, bankbescheiden, zwart-rode honderiem, hijsonderdelen, nap pa herenhandschoen, paar sok ken, kinderpantoffel (maat 21), ondergebit, zak met St. Nicolaas- cadeautjes, diverse portemon nees, sleutels, stoffen dames- riem met Egyptisch motief, fiet stas, surfplank, knuffelkonijn met roze broek. Fietspomp - Tussen 28 januari en 3 februari zijn bij de politie in Middelburg de volgende zaken afgegeven: zwarte fietspomp, leren armband, Rabopas, VSB- pas, twee VW-bonnen, geld, goudkleurige kassa, zwarte motorhandschoenen, grijze sjaal, blauwe damesfiets, floppy, wit koraal, diverse sleutels, zwarte (motor)fietstas. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 16 februari t/m wo. 22 februari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Pannekoek, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30: M. Goudriaan, 15.00 uur:M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur. J. Bakker, 14.30: R.G. van de Zwan Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: P. Boe- kesteyn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: J. Sinke, 19 uur: H.J. Schoenmaker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 14.30 uur: L.A. Woltering. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10 uur: A.V. de Nooy GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19.00 uur: J.A. Murre, jeugddienst (gez. dienst in de Geref. Kerk). HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten, geen dienst. KLEVERSKERKE markt. Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Koorkerk Koor kerkhof. Zo. 10 uur: R. Oort. Ontmoetingskerk. Oosterscheldestraat. Zo 10 uur: W. Pieterse. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo.: 9.30: K. Hol- werda, 17.00 uur: K. Holwerda. Thomaskapel. Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk. Oostkerkhof. Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe Kerk). Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62. Za.: P. Sol, HA Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur' Lt. J Pippel, 17.30: Lofprijzingssamenkomst in Goes Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: Nien- huis. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo.: geen opgave ontvangen. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: R. Oort. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. van 16-18 uur. Do. van 19.30-21.15 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. van 10-12 uur. Di. van 19.30-21.15 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: s.o.w. dienst in de Herv. Kerk, E.V.E. Wijnands. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9 en 10.30 uur: s.o.w. dienst, E.V.E. Wijnands. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Iedere zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J.S. Koops, 14.30 uur: P. Boekesteyn. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Binnenmarsch. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11 Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: R. Schoonhoven. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk. Zo. 9.30 en 18.30: leesdienst, 14.00 uur: Th. van Stuyven- berg. Evangelische Babtisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30: J. Star- reveld, 16.30 uur: J. Starreveld. Doopsgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Hofpleinkerk. Zo. 10 uur en 14.30 uur: W.A. van de Berg, 14.30 uur G.J. Smit. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Hervormde Gemeente. Nieuwe Kerk, Groen- Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Gezinsdienst P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: L. Wüllschleger, 17.00 uur: J.F. Ezinga. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4 Zo. 10 uur: Doopdienst, A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: A.V. de Nooij. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo 10 uur: A. Cornet. ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: G. J. van der Linde, 17 uur: J.S. Koops. OOST-SOUBURG Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: P. Joosse. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: J. Wessel. Ziekenhuis Walcheren. Koudekerkseweg 88. Zo. 10 uur: D. Jobse Spierings. Ter Reede. Zo. 19 uur: Koetsier. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19-20.45 uur. Zo. 10-12 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19-20.45 uur. Zo. 15.30-17.30 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh. Van Dishoeck straat 534. Wo. 19-20.45 uur. Za. 17.30-19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: Eredienst. 10.30 uur: Bijbelstudie. P. Soil. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30: leesdienst. 16 uur: H Paul. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo.: geen opgave ontvangen. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdom weg 1. Zo. 15 uur: D. Niemandsverdriet. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweijer. Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur. Open Hof (Paauwenburg). Alexander Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Spaans, 19 uur: Jongerendienst Ds. Spaans. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Ds. van Tuyll. Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: J.C. Mesu. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: G.J. van der Linde. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30: leesdienst, 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: C.G. Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur en 16.30: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Do. 16 februari t/m wo. 22 februari HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meyer, De Krammer 14, tel. 39933. zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W.N.Osterman. De Kempenaerstraat 2. tel. 79791. zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vllssingse- weg 13 Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost-Sou burg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B.Bouwense, valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag P.H.E. Cappenberg, Open Hof, A Gogelweg 59, Vlissingen, tel. 01184-65557. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek De Singel 9, tel. 12730. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: AL Hoogveld R.B.M. Meesters, Kor te Noordstraat 61 Middelburg, tel. 01180-37077. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. Zaterdag en zondag: dienst. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M. Oosthoek, Cort van de Lindestraat 109, Goes tel. 01100-50194. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 17