üfófMa UITGEREKEND BIJ JUMBO: 199 1 O,98 10 O,99 8,95 Cabaret in Arsenaal Allerlei II WÏW Gezondheid Bijeenkomst Onderwijs Sport Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Lezing Gevonden Natuur Gevonden Politiek COS-Zeeland: centrum voor internationale samenwerking 98 lumbo is beter dan u denkt. Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 25 januari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 23 Chinese bewegingsleer - De Stichting Wu Wei in de Middel burgse Schuitvlotstraat nodigt eenieder uit om op 5 en 12 februari van 10 tot 13 uur kennis te maken met de Chinese bewe gingsleer tai chi chuan. Met deze leer kan de algehele conditie worden verbeterd en kunnen ziektes en andere ongemakken worden voorkomen. In China wordt deze kunst tot op zeer hoge leeftijd beoefend. Post partum depressie - Op woensdag 1 februari houdt de Werkgroep Vrouwen in Post par tum depressie Zeeland een infor matieavond. Een Post partum Repressie werd voorheen ook postnatale depressie genoemd en komt bij zo'n tien procent van de zwangere vrouwen voor. De onderwerpen die aan bod komen zijn de symptomen, mogelijke oorzaken, zelfhulp en de werkzij- ze van de zelfhulppraatgroep. Na de pauze verzorgt psycholoog Henk C.M. Hermans een lezing met als thema zorgerlijk moeder schap. De bijeenkomst wordt gehouden in het gebouw van Thuiszorg Walcheren in de Bree- straat in Middelburg en begint om 20 uur. Chinese gezondheidstrai ning - Mensen die bewust met zichzelf bezig willen zijn op licha melijk en geestelijk gebied kun nen op 31 januari terecht bij de Stichting Wu Wei in Middelburg. Er wordt aandacht besteed aan oefeningen uit de Chinese bewegingsleer, massagetech nieken uit de Tui Na-massage en de Chinese visie op voeding. Meer informatie bij Mieke Rep, tel. 01180-36054. Swingen en sport - Sociaal- kultureel werk de Hayman orga niseert in februari weer enkele activiteiten voor kinderen van 11 tot 15 jaar. Op vrijdag 3 februari wordt er in ontmoetingscentrum Dauwendaele vanaf 19.30 uur een swingavond gehouden. Vrij dag 17 februari wordt er onder deskundige leiding gesport in de gymzaal aan de Roozenburch- laan van 20 tot 22 uur. Vanaf 19.30 uur verzamelen de spor ters bij het winkelcentrum. Bij beide activiteiten wordt een bij drage van 1 gulden gevraagd. Teckelmiddag - De afdeling Noord-Brabant en Zeeland van de Nederlandse Teckel Club organiseert op 28 januari een middag voor teckelliefhebbers in 't Cromwiel in Steenbergen. Alle aanwezige teckels worden gekeurd en besproken zodat bezoekers erachter kunnen komen of hun teckel wellicht geschikt is om aan tentoonstel lingen mee te doen. Informatie 01650-44647. Huurderscomité Regen boogflats - Het huurdersco mité van de Vlissingse Regen boogflats houdt donderdag 26 januari een openbare vergade ring in wijkcentrum Open Hof aan de Alexander Gogelweg in Vlissingen. Besproken worden onder andere het schoonmaken van vuilcontainers, verhoging van huisvuilrecht en een over zicht van overige schoonmaak- werkzaamheden. De vergade ring wordt geopend om 19.30 uur. Aangepast sporten - Zater dagmiddag 28 januari staat het Sportpunt in Goes in het teken van aangepast sporten. De voor lichtingsmiddag wordt georgani seerd door de Zeeuwse Sport raad en de Nederlandse Bond Aangepast Sporten (NEBAS). Beide organisaties willen hier mee mensen met een handicap of aandoening kennis laten maken met deze vorm van sport. Het programma begint om 16 uur. Badminton - Sinds de zomer van 1994 heeft Koudekerke een nieuwe sporthal De Couburg. De gemeente heeft echter nog geen eigen badmintonvereni ging. De vereniging Sinar '75 uit Middelburg heeft echter het voornemen hier verandering in te brengen. Inwoners van Kou dekerke die interesse hebben om deze sport te bedrijven kun nen zich aanmelden bij Sinar '75, tel. 01180-35679. Facilitaire dienstverlening - Door de leerlingen van het Mid delburgse Zeeland College wordt op woensdag 1 februari de afdeling Facilitaire Dienstver lening van dit instituut geopend. Binnen deze afdeling worden opleidingen gegeven tot facilitair dienstverlener, een veelgevraag de duizendpoot die er zorg voor draagt dat een instelling of bedrijf naar behoren functio neert. Voorafgaand aan de ope ning wordt er een symposium gehouden over deze vorm van dienstverlening. Verhalenvertellers - De aula van de Zeeuwse Bibliotheek staat dinsdagavond 31 januari in het teken van de Schotse orale traditie Storytelling. Vanaf 20 uur vertellen en zingen Duncan Wil liamson, David Campbell, Linda Bandelier en Lindsay Porteous hun folkloristische verhalen. Sportzaal van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 u., 20 u. Centrum San-Bao Middel burg, meditatiecursus, 20.15 u. (01180-16193). De Schelp Domburg, schmin ken, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo 50+, 14 u. In- en Uit loophuis Vlissingen, J. Lam- mers, streetmanager van het huiskamerproject voor drug gebruikers, 10 u. In- en Uit loophuis Vlissingen, leer- groep: 'Jezelf en anderen', 19.30 u. Onmoetingscentrum Dau wendaele, skw 'de Hayman', spelletjes en creatief omgaan met verf en sjablo nen, van 11 tot 15 jaar, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, lezing milieu-economie: Stamboon van een problematische relatie 16.45 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, Wijvereniging Dauwendaele, bingo, van 7 tot 12 jaar, 19 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Wijkvereniging Dauwendaele, bingo-dan sant, 20 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Wijkvereniging Dauwendaele, rommelmarkt 10 u. Wijkgebouw De Spin- ne Goes, Kapasi, onmoe- tingsavond voor alleen staanden vanaf 25 jaar, 21.30 u. 's Lands Welvaren Kwadedamme, Zeeuwse Wandelsport Bond, wandel tocht, starttijd 11 tot 13 u. Wijkgebouw de 'Vergulde Baars' Middelburg, Wijkver eniging 't Zand, toneelavond met bingo, 19.30 u. COC- Café Middelburg, hoeden- bal, 21 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, kontaktmiddag, 15 u. Kas teel Westhove Domburg, atletiekvereniging Dynamo '70, prestatieloop, 14 u. Bachten Reede Vlissingen, ANBO, thema-middag en bingo, 'Walcheren vóór en na het water', 14 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, wekelijkse ontspan ningsochtend, vanaf 9.30 u. Koetshuis Der Boede Vlis singen, MS-vereniging, bij eenkomst, 10.30 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, traditionele verhalenvertel lers uit Schotland, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru- cianum, cursus 'Het gnostie- ke pad', 20 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum ouderen Westkapelle, weke lijkse soos 55-plussers, 19 tot 22 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spel letjes onder begeleiding. De Schelp Domburg, Klie- der-Kladder-Verfspektakel, 10 u. De Schelp Domburg, Schminkfeest, 14 u. Sport hal De Voorborch Middel burg, korfbalvereniging Swift, wedstrijd Swift-Bel- gië, 20.30 u. Dorpscen trum Biggekerke, informatie bijeenkomst politie - bevol king Gemeente Valkenisse, 20 u. Waterschappen - Vorige week hebben de personeelsle den van de waterschappen Noord- en Zuid-Beveland, Schou- wen-Duiveland, Tholen, Walche ren en van het wegschap Wal cheren te horen gekregen welke functie zij gaan bekleden in het nieuwe waterschap Zeeuwse Eilanden. In december hebben zij drie functie-voorkeuren opge geven, Per 1 januari van het vol gende jaar moet de fusie van de waterschappen een feit zijn. Unie van Vrijwilligers - De Unie van Vrijwilligers in Middel burg heeft van het Juliana Wel zijn Fonds een financiële bijdrage ontvangen van 9500 gulden. Het geld is bedoeld voor de aanschaf van nieuwe vloerbedekking en meubilair. Het Juliana Welzijn Fonds besteedt dit jaar ruim 21 miljoen gulden aan initiatieven die het maatschappelijk welzijn bevorderen. Filatelie - De Vlissingse Filate listen Vereniging houdt zaterdag 4 maart haar traditionele voor- jaarsbeurs. De beurs die gratis toegankelijk is wordt gehouden van 10 tot 17 uur in de Mense Campus De Ruyter aan de Van Hogedorpweg in Vlissingen. Om 15 uur is er een grote veiling die om 16 uur gevolgd wordt door een verloting. Mocici - De Zeeuwse Stichting Heropbouw Konavle (SHK) begint op 8 februari een tweetal acties om geld in te zamelen voor de herbouw van een schooltje in Mocici. Tijdens de aanvallen op Dubrovnik in 1991 in de helft van het plaatsje Moci ci in het huidige Kroatië met de grond gelijk gemaakt. Via deze krant verspreidt de SHK een fol der waarin uit de doeken wordt gedaan hoe eenieder zijn steen tje kan bijdragen. Wereldcontact - De vereni ging en reisorganisatie Wereld contact houdt donderdag 26 januari een informatieavond over reizen naar Amerika, Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. Aan de hand van in eigen beheer ver vaardigde videobanden worden bezoekers geïnformeerd over reizen naar de genoemde lan den. Wereldcontact is een non profit organisatie die zich tot doel heeft gesteld reizigers voor te lichten. Het bijeenkomst wordt gehouden in de Prins van Oranje in Goes. Het programma begint om 18.45 uur. BOOT Düsseldorf - De provin ciale VW's van Zeeland en Zuid- Holland presenteren zich van 21 tot en met 29 januari op de grote watersportbeurs BOOT Düssel dorf. Gezamenlijk willen de VW's de mogelijkheden voor watersporters in de Delta van zuid-west Nederland tonen. Van de ruim 1540 exposanten die aan de beurs deelnemen komen er zo'n tweehonderd uit Neder land. De beurs trok vorig jaar een record-aantal van 410.000 bezoekers. Ouder worden - Het centrum Vrije Universiteit en Samenle ving verzorgt 6 februari een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Prof. A. Knoop zal vanaf 19.45 uur spreken over de achtergronden van het ouder wordingsproces. Door de afne ming van infectieziekten is in deze eeuw de levensverwach ting toegenomen van ongeveer 50 tot ongeveer 80 jaar. Thans is de levensverwachting groten deels afhankelijk van de leefge woonten. Wanneer de huidige kennis van leefgewoonten wordt toegepast zal - afhankelijk van erfelijke factoren - de levensver wachting kunnen oplopen tot 100 jaar. Knoop zal aandacht schenken aan erfelijke en niet- erfelijke factoren in het veroude ringsproces. Drie fopspenen - Op het bureau Middelburg van de politie Zeeland zijn in de periode van 7 januari tot en met 13 januari de volgende voorwerpen aangege ven. Een plastic tas met met inhoud, een spijkerbroek, gym schoenen met sokken, diverse handschoenen, diverse sjaals, drie fopspenen, een speelgoed- beer, een speelgoedmuis, speel goedkonijn Nijntje, paar beige sokken, groene babyslof, zwart etui met voorzetglazen, plastic tas met herenshirt, diverse sleu tels, telefoonkaart, zwart/wit pasfoto, zonnebrilclip met bruine glazen, bankbiljet, Flik-flak horlo ge, rode kater, grijze herenhand schoen, zwarte driedelige wan delstok, blauwe herenfiets, zwarte herenportemonnee met inhoud, witte damesportemon nee, zwarte knijpbeurs met inhoud en een bruine portemon nee met inhoud. Westerschelde - Rijkswater staat is van mening dat de op handen zijnde verdieping van de Westerschelde geen desastreu- se gevolgen voor de natuur mag veroorzaken. Tientallen miljoe nen guldens zijn beschikbaar om aantasting van de natuur zoveel mogelijk te voorkomen. Heide- mij Advies heeft van Rijkswater staat opdracht gekregen na te gaan hoe men tot de beste maat regelen kan komen. Naar ver wachting vangen de werkzaam heden in 1996 aan. Verkiezingsprogramma PvdA-gedeputeerde D. Bruin- ooge spreekt donderdag 2 febru ari voor de afdeling Vlissingen van de PvdA over het verkie zingsprogramma voor de Provin ciale Staten. De bijeenkomst wordt gehouden in Bachten Ree- de aan de Vredehoflaan in Vlis singen en begint om 20 uur. Handschoen - Bij de politie in Vlissingen zijn tussen 8 novem ber en 2 december vorig jaar de volgende gevonden voorwerpen afgegeven: wieldop; portefeuille; diverse portemonnees; halsket ting; diverse sleutels; drie schou dertassen; badkaart; auto-emble men; handschoen; medaillon. In Middelburg zijn tussen 1 en 6 januari bij de politie afgegeven: paar rood/zwart/gele kinderhand schoenen; bruine suède linker herenhandschoen; zwarte hond; grijsblauwe herenfiets; diverse sleutels; gouden sierspeld met steentje; (brom)fietsreflector; zil verkleurige wieldop; Barbiepop. Het Centrum voor Ontwikke lingssamenwerking (COS) in Goes presenteerd zich sinds begin dit jaar als COS, cen trum voor internationale sa menwerking. Het orgaan blijft zich richten op de ongelijke relatie tussen arm en rijk maar gaat zich ook meer richten op grote internationale vraag stukken. COS-Zeeland werkt in de pro vincie als erkende professione le basisvoorziening en als schakelpunt tussen landelijke en plaatselijke netwerken voor internationale samenwerking. Gemeenten vragen het COS om advies over mogelijkhe den voor gemeentelijk interna tionaal beleid. In het verleden richtte het orgaan zich voorna melijk op de kloof tussen arm en rijk. Onder de grote interna tionale vraagstukken waarop ze zich nu ook gaan richten verstaat het COS de multicul turele samenleving, de nale ving van mensenrechten, internationale migratiestro ming en vrede en veiligheid. Voor 1995 staan onder andere een 500 km fietsactie voor het woon-werkverkeer, het festival Cultureel gekleurd, de Intercul turele Vrouwendag en een duurzaamheidsdebat over toe risme op het programma. KOTEX CURVED super of normaal, per pak van 4,29 voor YOGHO-YOGHO diverse smoken, pak I liter van l ,79 voor MAGERE RUNDERSTOOFLAPJES kilo van 20,90 voor CROKY CHIPS noturel, paprika, bolognese of ketchup, zak a 200 gram, van 1,89 voor MANDARIJNEN CLEMENTINES 1 49 net 1000 gram, van 2,98 voor BELEGEN KAAS vers van 't mes, per kilo van 14,50 voor Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 28 januari 1995. Per aanbieding max. 3 eenheden per klant. Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06-0220161 Het Vlissingse Arsenaal theater biedt vrijdag 27 januari een podium aan twee nieuwe cabaretnamen: Kees Torn en het duo Bert en Dictus. De voorstelling begint om 20.30 uur. Kees Torn won precies een jaar geleden zowel de jury- als de publieksprijs van het zes tiende Leids Cabaret Festival. De jury vergeleek hem met de hedendaagse Louis Davids en bij de publieksprijs werd even eens slechts lovend gepraat. Zijn liedjes doen denken aan die van Drs. P. -intelligent en absurdis. Laat maar Laaien is de titel van het programma dat Torn brengt. Vooraf komt het Brabantse duo Bert en Dictus op de plan ken van het Arsenaaltheater. Het tweetal brengt een deel uit het programma Ongeneeslijke melodiën waarin vet wordt geknipoogd naar genres als het betere levenslied, maar dan anders. Kees Torn. FOTO: HANS BROK Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 26 januari t/m wo. 1 februari. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: B. Ridder. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: A.A. v.d. Spek. Volle Evangelie-gemeente 'Immanuel'. Westdijk- straat 5-7, samenkomst do. 20 uur, zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: Spanjer. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.V. de Nooij. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. Zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 10 uur: S. Ridder-van Meggelen (gez. dienst in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.E. de Bruijn (gez. dienst in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: A.E. de Bruijn. HOOGELANDE Hervormde Gemeente. SOW Nieuwe Kerk, Groenmarkt. Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Koorkerk. Koorkerkhof. Zo. 10 uur: C. Lecompte. Ontmoe- tingskerk. Oosterscheldestraat. Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat. Zo. 19 uur: K. Hendrikse. Thomaskapel. Zo.: geen opgave ontvangen. Oostkerk. Oostkerkhof. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. Wijkgemeente Geref. Bond (in de Nieuwe Kerk). Zo 11 uur: J.T. Cazander, 17 uur: P.C. Zorge. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordsüaat 62. Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: Eredienst J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 en 19 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70 Zo. 10 uur: C. Kleij. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: W. Rie- mens, 17 uur: F. Huisman. Vereniging van Vrijzinnige Hervormden en Remonstranten. Koorkerk. Zo. 10 uur: C. Lecomp te. Rooms-Kathoheke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1. Zo. 10 uur en elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente 'De Wijngaard'. Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren. Olmen laan 8. Zo. 9.30 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove. Dauwendaelselaan 35. Zo. van 16-18 uur. Do. van 19.30-21.15 uur. Jehova's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum. Dauwendaelselaan 35. Zo. van 10-12 uur. Di. van 19.30-21.15 uur. Volle Evangeliegemeente Sion. Thomaskapel, Vrijlandstraat 68. Zo. 10 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: P. Barment- lo. Christengemeenschap. Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. OOSTKAPELLE KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: G.J. v.d. Linde, 19 uur: Oostkappel zingt (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Waterstraat 4. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM MELISKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Gemeente. Valkenburgstraat 25. Iedere zondag om 9.30 en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Kalksma, 14.30 uur: P. Boeksteijn. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: Baart. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avond do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Herberds- land 11. Baptistengemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Di. 19.30 uur: J. Kat- tenberg. Evangelische Babtisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.P. v.d. Boomgaard. Doopgezinde Gemeente. Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigniskerk, Adr. Lauwe- rijszstraat 6. Zo. 10 uur: J.S. Koops. Hofpleinkerk. Zo. 9.30 uur: C. Brakema, 14.30 uur: G.J. Smit. De Hoeksteen. Roozenburglaan 22. Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur: Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43. Wo. 19.30 uur: Bijbelstudie, Dam 6. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: G. Warner (gez. dienst in de Geref. Kerk). ST. LAURENS Hervormde Gemeente. Van Cittersstraat 69. Zo. 10 uur: T. Rinkema. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: A.O. Poppe. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur. Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk. Oude Markt. Zo. 10 uur: J. de Bie. Petruskerk. Paul Krugerstraat 17. Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk. Bonedijkestraat 165. Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexa nder Gogelweg 57 Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg. Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenliuis Walcheren. Koudekerk- seweg 88. Zo. 10 uur: J. Aarts. Ter Reede. Zo. 19 uur: J.D. de Boer. Jehova's Getuigen Centrum. Van Dishoeckstraat 534. Do. 19-20.45 uur. Zo. 10-12 uur. Jehova's Getuigen Souburg. Van Dishoeckstraat 534. Di. 19-20.45 uur. Zo. 15.30-17.30 uur. Jehova's Getuigen Bossenburgh Van Dishoeck straat 534. Wo. 19-20.45 uur. Za. 17.30-19.30 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. Iedere zondag 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 16. Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. G. de Rond. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 19.45 uur: C.G. Vreugdenhil. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur: W. Engels. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur: samenkomst. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolisch Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur. Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster'. Dr. Stavermanstraat 61Zo. 10 en 17 uur. Rooms-Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar. Elke tweede, vierde en vijfde zaterdag van de maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: Leger des Heils Middelburg. Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur. Open Hof (Paauwenburg). Alexander Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J, de Boer. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 14.30 uur: Baas (SOW-dienst in 'Bethel'). ZOUTELANDE Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur tot zondag 24 uur: P.K. Noorlan- der, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Rapenburgweg 4, Melisker ke. tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R.J. Arratoon, Badhuis straat 45, Vlissingen, tel. 01184-14643. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro- menwijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk. Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk. Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis 'De Zoute Viever'. Dongestraat 1Elke eerste en derde zaterdag van de maand om 9 uur. Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Hervormde Gemeente. Willibrordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 26 januari t/m wo. 1 februari HUISARTSEN VEERE Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: J. Lukasse (gez. dienst in de Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur. Wo. 19.30 uur. Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo.: geen opgave ontvangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 16.30 uur: G.F. Overweg. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: De Vries-Prins, Herenstraat 18, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: 6. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Stationsplein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. D rijd ijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Spreekuren zonder afspraak: 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: A. van Schaik, Saba laan 4, Vlissingen, tel. 01184- 78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1995 | | pagina 23