VAN DE pDfktkdci}? GEMEENTE DOMBURG GEMEENTE WESTKAPELLE iihiu,nAi llfiftltll. k GEMEENTE VEERE GEMEENTEVALKENISSE GEMEENTE VLISSINGEN GEMEENTE MARIEKERKE V INFORMATIE VAN DE WALCHERSE GEMEENTEN, DE CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN, HET WATERSCHAP WALCHEREN EN HET WEGSCHAP WALCHEREN GEMEENTE MIDDELBURG CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN 23 fö E c Woensdag 18 januari 1995 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 INFORMATIE OVERHEID Beleidsvoornemens stads- en dorpsvernieuwing Burgemeester en wethouders van Domburg maken bekend dat de gemeente Domburg via de Provincie van het Rijk voor het jaar 1995 een bijdrage van 56.595,- voor de stads- en dorpsvernieuwing heeft ontvan gen. (f. 21.252- ten behoeve van particuliere woningverbetering en 35.343,- ten behoeve van andere projekten). Zij zijn voorne mens het budget van f. 21.252,- beschikbaar te stel len voor het verbeteren van door de eigenaar permanent bewoon de woningen en het budget van f. 35.343,- te benutten voor de reconstructie van de Lantsheerstraat te Oostkapelle. Het ontwerp van dit volumebe- sluit Stads- en dorpsvernieuwing I995 ligt met ingang van heden gedurende 6 weken ter gemeen tesecretarie, afdeling Ontwikkeling, Schuitvlotstraat 32 te Domburg, op werkdagen van 09.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 uur ter inzage. Gedurende genoemde periode worden inwoners en andere belanghebbenden in de gelegen heid gesteld schriftelijk of monde ling hun zienswijze over dit beleidsvoornemen kenbaar te maken bij hun college. Indien daartoe aanleiding bestaat zullen degenen die gereageerd hebben in de gelegenheid worden gesteld hierover met hun college van gedachten te wisselen. Artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening Burgemeester en wethouders van Domburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de ver zoeken van: 1. de heer H. den Hollander Randduinweg 8 te Oostkapelle om het aantal kampeermidde len op de bij hem in exploitatie zijnde boomgaarden aan de Randduinweg en Groeneweg (resp. kadastraal bekend gemeente Domburg, sectie K, nrs. I3I8, I3l9en 7I9) te verhogen van resp. 16 naar 20 en 12 naar 19 totaal der halve 39. 2. de Stichting Gemeenschapsbelangen Domburg!Oostkapelle, voor de renovatie en uitbreiding van de sporthal "De Halve Maan", Torenstraat 35 te Oostkapelle kadastraal bekend gemeente Domburg sektie H, nrs. 966 en 631. 3. de fa. Maranus Lievense, voor het bouwen van 9 wonin gen (8 sociale koopwoningen I vrije sektor woning) in het toekomstige plan "Brouwerijweg" en de aanleg van een toegangsweg vanaf de Brouwerijweg te Domburg, perceel kadastraal bekend gemeente Domburg sektie F, nr. I2I5. Plan I is in strijd met het gelden de bestemmingsplan "Buitengebied" doch in overeen stemming met de in voorbereiding zijnde herziening van het bestem mingsplan. Plan 2 is in strijd met het gelden de bestemmingsplan "Kom Oostkapelle" doch in overeen stemming met de in voorbereiding zijnde herziening van dit bestem mingsplan. (Bouw)plan 3 is in strijd met het bestemmingsplan "Buitengebied", doch in overeenstemming met het in voorbereiding zijnde bestem mingsplan "Brouwerijweg". Burgemeester en wethouders zijn voornemens door toepassing van de artikelen 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening en 50 lid 6 van de Woningwet vergunning c.q vrijstelling te verlenen nadat er burengehoor heeft plaats gehad en van het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar zijn ontvangen. In verband hiermede liggen bovengenoemde plannen tot en met I februari 1995 ter gemeen- tesekretarie, dependance Schuitvlotstraat 32 te Domburg op werkdagen van 09.00 tot 16.30 uur voor een ieder ter inzage. Gedurende bovengenoemde ter mijn kan een ieder tegen ons voornemen schriftelijke bedenkin gen inbrengen bij ons college. Verleende bouwvergunningen in de periode van 4 t/m 10 januari I995 - K. Minderhoud, voor het plaat sen van een dakkapel op de woning aan de Noordstraat I 7 £e Domburg; - Gebr. A. en J. Geldof, voor het bouwen van een mestopslag- loods op het perceel aan de Domburgseweg 68 te Oostkapelle. Er is voor belanghebbenden een wettelijke mogelijkheid om bezwaar te maken tegen over heidsbesluiten (dus ook tegen bouwvergunningen, akkoord bevonden meldingen en verleende vrijstellingen). Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht kan dat binnen 6 weken na het tijd stip waarop u van het besluit kennis heeft kunnen nemen. Een bezwaarschrift moet schriftelijk bij burgemeester en wethouders van Domburg worden ingediend en voorts worden ondertekend en gemotiveerd. U kunt hierover mondelinge infor matie krijgen bij de heer Maas (afdeling Ontwikkeling, Schuitvlotstraat 32), telefonisch bereikbaar onder nummer 01188 2710, toestel 45. Bouwaanvragen Burgemeester en Wethouders van Domburg maken ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat is binnengekomen de aan vraag om bouwvergunning van: - P.C. de Kok, voor het bouwen van een garage en het verande ren van de woning op het per ceel Oude Domburgseweg 42 te Oostkapelle; - C. von Bebber, voor het vergro ten van de woning op het per ceel Oosterpark 33 te Oostkapelle; - E.K.G. Schewe, voor het plaat sen van een verkoopkiosk op het perceel Nehalenniaweg I a te Domburg; - A.M. v.d. Slot, voor het veran deren van de westgevel van het hotel aan de P.J. Eloutstraat I te Domburg. Domburg, 18 januari I995. Burgemeester en wethouders maken bekend dat er een aan vraag om bouwvergunning is inge diend door: LC. Visser, voor de bouw van een serre op perceel Molenwal 2 7a op 4 januari 1995; P. Slabber, voor de bouw van een portaal aan de kampwinkel op de K. de Vosweg I op 9 januari 1995; K.V. de Stormvogels, voor de bouw van een kantine opslag ruimte op het sportpark "de Prelaat". Westkapelle, 18 januari I995. WET MILIEUBEHEER MELDINGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de mel dingen ingevolge de Wet milieu beheer van: 1. De heer Van de Waart te Oost-Souburg voor het in wer king hebben van een akker- bouwbedrijf aan de Molendijk 80 te Nieuw- en Sint Joosland; 2. De heer A. Kluijfhout te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een akkerbouwbedrijf aan de Waldammeweg 3 te Middelburg; 3. Handbalvereniging E.M.M. te Middelburg voor het in wer king hebben van een horeca bedrijf aan de Nadorstweg 6a te Middelburg. Ten aanzien van de voornoemde inrichtingen zijn de voorschriften van de daartoe vastgestelde alge mene maatregelen van bestuur ex. artikel 8.40 Wet milieubeheer van toepassing. TER INZAGELEGGING BESCHIKKINGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij een vergunning in het kader van de Wet Milieubeheer hebben verleend aan: 1.Meizon B.V. te Middelburg voor het veranderen van een inrichting, bestemd voor de handel in en de bewerking van bouwmaterialen (revisievergunning). De inrichting is gelegen aan de Grenadierweg 15 te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, sectie M, nr. 183; 2.De heer M. Gideonse te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een land- bouwmachinebedrijf. De inrichting is gelegen aan de Herculesweg/Voltaweg te Middelburg, kadastraal bekend gemeente Middelburg, nr. 468 (ged.). Inzage De beschikkingen en alle relevan te stukken liggen tot 16 februari 1995 elke werkdag tijdens kan tooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingse- straat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aange vraagd (01180-75241). Desgewenst wordt er door de afdeling Milieuzaken een monde linge toelichting gegeven op de voornoemde stukken. Beroep Van 19 januari tot 2 maart 1995 kan beroep worden ingesteld door degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit, de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit, alsmede belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ont werp van het besluit De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek wordt gedaan tot het treffen van een voorlopige voor ziening. Beroepschriften moeten worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van deze afde ling. Informatie Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Milieuzaken verkregen worden. BOUWPLAN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet vergunning te ver lenen voor het bouwen van een onderbemaling op de percelen: - hoek Laan der Verenigde Naties/Laurens Stommesweg; - Veerse Watergang ter hoogte van tuincentrum Verstraten- Walhout; - President Rooseveltlaan nabij de Sint Laurensewatergang. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 20 januari I995 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissing- sestraat 2 I. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schrifte lijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn binnen gekomen: a. op 5 januari 1995 voor het bouwen van een dakkapel op het perceel H. de Hasestraat 17; b. op 5 januari 1995 voor het plaatsen van sirenes t.b.v. het waarschuwen van de burgers op een perceel aan de Merwedestraat; c. op 10 januari I995 voor het verbouwen van een pakhuis tot 2 appartementen op het perceel Seisstraat 23; d. op 11 januari I995 voor het bouwen van een schuur op het perceel Noordweg 416. BOUWPLAN-ARTIKEL 19 Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat zij voornemens zijn met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan "Buitengebied" voor het aanbouwen van een garage/berging en het verbouwen van een schuur op het perceel Oude Dijk 29. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet vergunning te verle nen. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 20 januari 1995 geduren de 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissing- sestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schrifte lijk en gemotiveerd kenbcjar maken aan burgemeester en wet houders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. COMMISSIE BEZWAAR- EN BEROEPSCHRIFTEN MID DELBURG De commissie, die burgemeester en wethouders adviseert over de te nemen beslissing op ingediende bezwaarschriften, komt op don derdag 26 januari 1995 bijeen om belanghebbenden te horen. Om 16.30 uur wordt (onder voor behoud) het bezwaarschrift behandeld van een bewoner van de Penninghoeksingel. Betrokkene is het niet eens met een beslissing van burgemeester en wethouders, omdat daarmee zijns inziens onvoldoende wordt gedaan om overlast die hij ondervindt van enkele platanen nabij zijn woning, te verminderen. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf wor den ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). Zie ook de informatiepagina van de Gemeente Middelburg in de Faam van vandaag. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Veere maken, gelet op artikel 41 van de Woningwet bekend, dat de volgende aanvragen om een bouwvergunning zijn binnengeko men voor Gapinge - het bouwen van een vrijstaande woning aan de Schotsehoek (hoek Schellachseweg) Vrouwenpolder - het bouwen van een vrijstaande woning aan de Pr. W. Alexanderlaan Wij wijzen u erop, dat tegen deze aanvragen om een bouwver gunning geen bezwaarschrift kan worden ingediend. WIJZIGING BESTEMMINGS PLAN Burgemeester en wethouders van Veere maken bekend dat zij voor nemens zijn om het bestem mingsplan Serooskerke te wijzi gen met gebruikmaking van arti kel 2 I van de eerste herziening van dit plan en artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening teneinde de bestemming van het pand Torenstraat 8 te Serooskerke te wijzigen van "Woondoeleinden" in "Woondoeleinden, Kantoren". Vanaf woensdag 18 januari a.s. ligt het wijzigingsplan ter gemeen tesecretarie, Kerkstraat 7 te Veere, gedurende veertien dagen ter inzage. Belanghebbenden worden gedu rende deze termijn in de gelegen heid gesteld eventuele bedenkin gen tegen het wijzigingsplan schriftelijk ter kennis van hun col lege te brengen. COMMISSIE BESTUURSZA KEN EN WELZIJN Op donderdag 19 januari 1995 om 19.30 uur vergadert de gemeenteraad. Op de agenda staan o.a. de volgende zaken: - prioriteitsstelling beleidszaken; - verordening straatnaamgeving en huisnummering; - verkoop gemeentewoning Badhuistraat 2 Koudekerke; - diverse subsidieverzoeken; - subsidiestructuur VVV Zuid-west Walcheren; - aanvraag milieubijdrage 1995-1997; - krediet 30 km maatregelen Koudekerke; - bijdrage nieuwe ontsluiting Intratuin Koudekerke. De commissievergadering wordt gehouden in de raadszaal van het gemeentehuis en is voor het publiek, met de mogelijkheid van spreekrecht, toegankelijk. WET MILIEUBEHEER TERINZAGELEGGING BESCHIKKING TOT WEIGE RING VERGUNNING Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend, dat zij hebben besloten tot het weigeren van de door de heer W. Kluijfhout vergunning Wet Milieubeheer voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch bedrijf met vee en een mini-camping gelegen op het perceel Koksweg I te Koudekerke, kadastraal bekend gemeente Valkenisse sectie K. nr. 1744. Inzage en beroep De betreffende stukken liggen vanaf 20 januari 1995 ter inzage elke werkdag tijdens kantooruren en op maandagavond van 19.00 uur tot 22.00 uur (na afspraak) op de afdeling algemene zaken ter gemeentesecretarie, Dorpsplein 28 te Koudekerke. Tegen de beschikking staat inge volge artikel 20.6 Wet Milieubeheer tot en met 3 maart 1995 beroep open bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State voor: - degenen die bedenkingen heb ben ingebracht tegen de ont werp- beschikking; - de adviseurs die gebruik heb ben gemaakt van de gelegen heid advies uit te brengen over de ontwerp-beschikking; - belanghebbenden aan wie CHEMOCAR Als gevolg van de slechte weers omstandigheden van vrijdag 6 januari jl. heeft de inzameling van het klein chemisch afval in de kern Domburg geen doorgang kunnen vinden. De nieuwe inza- meldag is vastgesteld op vrijdag 20 januari a.s. Voor eventuele vragen kunt u op werkdagen tussen 08.00 en 12.00 uur contact opnemen met de afval-informatielijn, telefoon: OU 89-3009. De directeur van de Centrale Dienst Gemeentewerken redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor het einde van die ter mijn beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht junc- to artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van een ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Het beroepsschrift dient te wor den gezonden aan de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of voorlopige voorzie ning aan de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Koudekerke, 18 januari 1995 BOUWAANVRAAG Burgemeester en wethouders van Valkenisse maken bekend dat de volgende aanvraag voor een bouwvergunning is ingekomen van: - dhr. E. Leendertse te Biggekerke voor het plaatsen van een kap op de op het per ceel Vliedberg 35 te Biggekerke aanwezige garage. BOUWVERGUNNINGEN Door burgemeester en wethou ders van Valkenisse zijn de vol gende bouwvergunningen ver leend aan: - dhr. N. Blankers te Koudekerke voor het bouwen van een loods op het perceel Breeweg 4 te Koudekerke; - dhr. C. Luiken te Breda voor het plaatsen van een berging op het perceel Westduin 2 te Koudekerke; - Veraso Nederland B.V. te Krabbendijke voor het bouwen van een veranda op het perceel Stationsstraat 20 te Koudekerke; - mevr. J.C. Lankhaar-van Duijne te Koudekerke voor het veran deren van de op het perceel Oostgatlaan I te Koudekerke aanwezige garage; - Bouwbedrijf E.W. Zonnenberg te Vlissingen tot het vergroten van de op de woning Kaapduinseweg 14a te Koudekerke aanwezige garage. BOUWPLANNEN - VRIJ STELLINGSPROCEDURE Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de volgende melding is ingekomen, welke niet in overeenstemming is met de voorschriften van het gel dende bestemmingsplan: meldingen: (art 18A WROI42 Woningwet) I. P. van der Maas voor de bouw van een serre op de lokatie Van Bossestraat 54. Burgemeester en wethouders overwegen positief te beslissen op de ingediende melding, waartoe artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening de mogelijk heid opent. Alvorens een beslissing te nemen op het ingediende plan liggen de bouw- en situatietekeningen, ingaande 19 januari 1995 gedu rende 2 weken (derhalve tot en met I februari 1995 voor een ieder op het stadhuis ter inzage bij de sector Stadsontwikkeling, sectie Bouwen en Wonen (in de hal op de 2e verdieping). Gedurende bovengenoemde ter mijn wordt een ieder in de gele genheid gesteld schriftelijk zijn/haar eventuele bedenkingen hiertegen in te dienen bij het col lege van burgemeester en wet houders, Stadhuisplein 2, 4382 LG Vlissingen. BOUWAANVRAGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende aanvragen om bouwvergunning zijn ingekomen van: - A. Feenstra voor het verbouwen van het winkelpand met boven woning op lokatie St Jacobsstraat 2/Lepelstraat 12; - A.P. Wielemaker voor het bou wen van een woning op lokatie Albert van Dalsumlaan 24; - W. Tempelaar voor het uitbrei den van de woning op lokatie Paul Krugerstraat 134-140. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat, op grond van artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer, is ingekomen van de heer J. Jacobsen een mel ding tot wijziging van de inrichting (veehouderijbedrijf) gelegen aan de Middelburgsestraat 118 te Oost-Souburg, voor welke inrich ting eerder een vergunning is ver leend. De wijziging van de inrichting betreft een omschakeling van mestvarkens en -stieren naar schapen. De melding ligt van 19 januari 1995 gedurende 4 weken ter inzage bij de sector Stads ontwikkeling (2e verdieping van het stadhuis). Op aanvraag kan de melding ook op woensdag avond van 17.15 uur tot 20.15 uur ingezien worden, tel. 87204. Voorts maken zij bekend dat bij hen, op grond van artikel 8.40 en 8.41 van de Wet milieubeheer meldingen zijn ingekomen inge volge: Besluit horecabedrijven milieubeheer - van de heer J. van Zuylen i.v.m. het uitbreiden van een horeca bedrijf, Burg van Woelderenlaan 5, Vlissingen. Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer (in verband met het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgericht akkerbouw- of tuin bouwbedrijf) - van dhr. J. de Pagter, Dorpsweg 5, Ritthem; - van dhr. L de Visser, Zandweg 54a, Ritthem; - van dhr. L de Wolf, Westhoekweg 3, Ritthem; - van dhr. M. Vos, Gerbrandystraat 182, Vlissingen; - van dhr. J. Cevaal, Dorpsweg 13, Ritthem; - van dhr. P. Janse, Welzingseweg 4, Ritthem; - van dhr. C. Wisse, Bosschaartsweg 6, Ritthem. Besluit detailhandel milieu beheer - van C A Nederland i.v.m. het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte detailhandel in con fectie, Walstraat 140, Vlissingen; Besluit opslag vuurwerk milieubeheer - van Gembo b.v. i.v.m. het oprichten van een inrichting voor zover dit oprichten betrek king heeft op het bewaren van vuurwerk, Sint Jacobsstraat 25- 27, Vlissingen. Besluit melkrundveehouderij- en milieubeheer - van dhr. A. Koppejan i.v.m. het van toepassing worden van genoemd Besluit op een reeds opgerichte melkrundveehoude- rij, Nieuwlandseweg 6, Ritthem. Informatie over genoemde mel dingen kunt u verkrijgen bij de sectie Milieu tel.87204. Vlissingen, 18 januari 1995 Zie voor meer informatie van de gemeente Vlissingen ook de gemeentelijke infor matiepagina 'In den blauw geruiten kiel' in de Vlissinger van vandaag. VIDEO-FILM GEMEENTE MARIEKERKE Door cineast Jaap Wolterbeek uit Middelburg is een videofilm over de gemeente vervaardigd. Op 19 januari a.s. wordt de ftlm voor de bevolking en andere belangstellenden vertoond in het verenigingsgebouw "Ons Huis" te Meliskerke, vanaf 19.30 uur. Tevens bestaat dan de mogelijk heid een exemplaar van de film te bestellen. De kosten daarvan zullen (afhankelijk van de totale afname) tussen de fl. 50,- en fl. 60,- per stuk bedragen. Het bestellen kan ook telefonisch geschieden bij het gemeentehuis, tel. 01186-2010. ARNEMUIDEN I DOMBURG I MARIEKERKE I MIDDELBURG I VALKENISSE I VEERE I VLISSINGEN I WESTKAPELLE I WATERSCHAP WALCHEREN I WEGSCHAP WALCHEREN - CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN O CD CD L9 co o~ o L O q N Q. Q_ Q_ 7\~ cr Z3 <T> O CO H)

de Faam | 1995 | | pagina 19