BEHA'S 50% ASB VACATURES Stijlvolle verfijning in Arnemuiden Vrouw en Werk geeft oriëntatiecursussen De plannen van het waterschap Op je lijf geschreven DIVERSE RESTANTEN SPEKTAKULAIR AFGEPRIJSD Vrouwa Werk §gf Ruimte voor artistieke ontwikkeling KORTING LUOterSChap 4330^!^^ Walcheren Tel 0118°--71500 nj 4 st. 10,00 RESTANTEN TOT sïkr WERKT. MIKV KOMT MET CURSUSKRANT Een adviesgesprek of oriëntatiecursus bij' Vrouw en Werk kan het begin zijn van een omscholing, het star ten van een bedrijf of van gericht solliciteren naar een betaalde baan. In januari begin nen weer Algemene Oriëntatiecursussen bij Vrouw en Werk in Vlissingen en Middel burg. Opril Grote Markt 13, Goes Langeviele 11-13, Middelburg St. Jaeobsstraat 11, Vlissingen Bij het Middelburgs Instituut voor Kunst zinnige Vorming wordt getekend, ge schilderd, gefotogra feerd, geboetseerd, beeldgehouwen, ge danst enzovoorts. Beter waterpeil Inspraak Zoals elk bedrijf of organisatie van tijd tot tijd plannen maakt en doelstellingen formu leert, zo doet het waterschap dat ook. In het 'Waterbeheersplan 1994-1998' wordt con creet beschreven hoe het waterschap de komende jaren het beheer van het Wal- cherse oppervlaktewa ter gestalte gaat geven. Omdat het waterschap zijn werk doet voor de inwoners van Walcheren, heb ben zij uiteraard inza ge en inspraak in de waterschapsplannen. Hieronder leest u een kleine bloemlezing uit het ontwerp-waterbe- heersplan en informa tie over de inspraak procedure. Minder overstorten Meer controle PRODUKTIE Tekenaar Weg Waterbouw. Voor een bedrijf in Zeeuws I Vlaanderen zijn wij op zoek naar een tekenaar Weg en Wa- terbouw op MTS-niveau. I let betreft een fulltime functie voor langere tijd. Ervaren technici. Tevens zijn wij op zoek naar ervaren technici in zowel elektro- als metaalrichting. Liefst in bezit van eigen handgereedschap en PBM. Dit is slechts een greep uit ons aanbod. Voor soortgelijke en andere functies kunt u bij alle ASB vestigingen terecht. ASB Uitzendbureau Lange Noordstraal 24, Middelburg, (01180) 23855. Kolvenierstraai 2. Vlissingen. (01184) 12620. Grote Markt 12, Goes, (01100) 23220. Xoordstraat 81. Terneuzen, (01150) 18600. Vismarkt le etage (WC Trefpunt). Hulst. (01140) 16100. MIKV Kuiperspoort 18, 433I GS Middelburg -i -r 1 ji T Groenmarkt 10 NIEUW ADRES IS St. Sebastiaanstraat 12, 4331 PL Middelburg Uitzendbureau ASB l itzendbureau heeft tal van leuke banen. Zo kunt u di rect aan de slag in één van de volgende functies (M/V). Aflatters. Voor een bedrijf in Viissingen-Oost. zijn wij op zoek naar een aflaiier voor een houtdrogerij. De werkzaamheden zijn fulltime en voor langere tijd. Leeftijd 18 tot 20 jaar. VOOR EEN STIJLVOL ADVIES Langstraat 2-4, Postbus 8, 4340 AA Arnemuiden tel. 01182-1273/1544, fax 3712 Openingstijden: maandag t/m zaterdag en vrijdagavond. Exclusieve woningtextiel, accessoires, meubelen en verlichting Woensdag 28 december 1994 Oogstrelende bekleding van slaap plaats en rustpunt, op boxspring en pocketspring. De basis van persoonlijke slaapwensen en vitaliteit tot in lengte van jaren De cursussen duren twaalf weken en zijn bedoeld voor vrouwen die op zoek zijn naar betaald werk of via een oplei ding een kans op een baan wil len vergroten. Tijdens de orën- tatie krijgen de deelneemsters een reëel beeld van de arbeids-en scholingsmarkt zodat ze aan het eind van het traject een gemotiveerde keu ze voor opleiding en of werk kunnen maken. De oriëntatie cursus wordt gegeven in het Arbeidsbureau, één dag per week van half tien tot twee uur. Daarnaast heeft Vrouw en Werk de cursus Vrouw en Eigen Bedrijf op het program ma staan. Die cursus duurt zeven weken en wordt even eens een dag per week gehou den. Vrouwen die overwegen om zelfstandig ondernemer te worden, wordt aangeraden aan deze cursus deel te nemen. In de oriëntatie wordt informatie gegeven over alles waarmee een aspirant-onder nemer krijgt te maken. Bijvoor beeld: de eisen die aan een zelfstandige worden gesteld, een ondernemersplan, met welke belastingen men reke ning dient te houden en hoe combineert een vrouw haar zorgtaken met die van haar taak als zelfstandige. Een andere cursus - start in maart - is Vrouw en Techniek. Deze oriëntatie is bedoeld voor vrouwen die willen onderzoe ken of de techniek een richting is die geschikt voor ze is. In twaalf weken gaan de deel neemsters daarvoor twaalf uur per week naar school. Er wordt een aantal praktische vaardig heden aangeleerd met hout en metaal, er zijn theorielesssen gereedschapsleer alsook materialenkennis wordt gedo ceerd. Daarnaast worden de beroeps- en opleidingsmoge lijkheden onder de loep geno men alsook de kansen op de arbeidsmarkt. Ook wordt bezien of de individuele wen sen van de cursisten kunnen worden ingewilligd. Wie meer wil weten kan bellen met Vrouw en Werk op het Arbeidsbureau in Middelburg van maandag tot en met vrij dag tussen 09 en 13 uur, tele foon: 01180-83400. Bculjas in lusvaste badstof. Mint of zalm. M-L-XL. VanJ&dS Voor 49,95 Piama in streepdessin. Groen of marine. M-L-XLVan39j9b Voor 29,95 Onderblouse, korte mouw. Wit, zwart of ivoor. M-L-XL-XXL. Per stuk 16,00 2 St. 25,00 Niet afgebeeld: onderblouse met lange mouw. Dezelfde kleuren en maten. Per stuk 20,00 2 St, 30,00 DE FAAM - DE VLISSINGER Daar kan iedereen aan mee doen, ervaren of onervaren, jong of oud. Natuurlijk hebben we wel voor ieder aparte cur sussen. Er is een leertraject van oriëntatie tot vergevorder den. Er zijn jeugdateliers en danscursussen voor jongeren en er zijn in samenwerking met de Stichting Welzijn Oude ren in Middelburg en het Plat teland, cursussen voor oude ren. We zijn landelijk erkend door de Inspectie en we zijn lid van de VKV. Dat zijn instellingen die u garanderen dat ons insti tuut kwaliteit levert. Kwaliteit in de zin van bevoegde docen ten die hun vakspecifieke ken nis en vaardigheden op peil houden. Kwaliteit op het gebied van het leerplan en kwaliteit wat betreft de eisen die aan de inrichting worden gesteld. Hoewel op dat punt wensen overblijven. Ons jasje is te nauw geworden door al die mensen die ons op dit mooie plekje van Middelburg al weten te vinden. Vanaf heden ligt de korte cur suskrant voor de periode januari - mei 1995 voor u klaar. U kunt uw artistieke loopbaan beginnen in een aantal oriën tatiecursussen. Het zijn korte cursussen waarin u met aller lei facetten van tekenen, schil deren, boetseren, beeldhou wen enzovoorts kennis kunt maken en dat is het unieke, met verschillende docenten die binnen één cursus les geven. Kom of bel voor de cursusfol der of vraag informatie over onze kunstreis naar Rome, voorjaar 1995, onder leiding van Nico Out. Telefoon 01180- 34711, maandag tot en met donderdag tussen 9.00 en 12.00 uur. Gesloten van 23 december tot en met 8 januari. door ondermeer voorlichting over de gevolgen ervan. Het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen door het water schap zal zoveel mogelijk wor den vervangen door mechani sche bestrijding. In de binnen wateren wordt voor beschoei ing geen gebruik meer ge maakt van hout dat behandeld is met schadelijke chemische middelen (m.n. creosoot). Het waterpeil in de sloten en watergangen wordt beter afgestemd op de functies van het gebied (bijv. landbouw, natuur). De bouw van drie gemalen bij Middelburg in 1995 maakt dit mogelijk. Om verdroging van de Wal- cherse natuurgebieden tegen te gaan worden de waterpeilen daar verhoogd. Er zullen extra stuwen worden geplaatst die voorkomen dat goed water te snel wegloopt. Op andere plaatsen worden enkele watergangen verbreed. Over het geheel genomen zal het waterpeil beter beheers baar worden gemaakt, ook door automatisering van stu wen. De waterpartijen rond Westho- ve en de Rammekenskreek krij- gen vanwege de slechte water kwaliteit een opknapbeurt. Op verschillende plaatsen zullen natuurvriendelijke oevers wor den aangelegd. Het 'ontwerp-Waterbeheers- plan 1994-1998' is een flink boekwerk met tal van concrete gegevens, dat tot 9 februari 1995 in te zien is bij het water schap of bij de gemeenten. Het is verstandig om daar tevoren even over te bellen. Belanghebbenden kunnen eventuele bezwaren tot die zelfde datum schriftelijk ken baar maken aan de Algemene Vergadering van het water schap (adres onderaan de pagina). Na de periode van inspraak wordt het 'Waterbe heersplan 1994-1998' definitief vastgesteld en aan Gedepu teerde Staten ter goedkeuring voorgelegd. Nachthemdje, trikot in blauw of mint. M-L-XL-XXL. Van jVoor 19,95 Piama, trikot in blauw of mint. M-L-XL. VanJ&fé Voor 29,95 Diverse slips. Normaal 3,50 of 3,95 Bigshirts. 100% katoen. Diverse prints en kleuren. One size. Per stuk 2 St, 20,00 Katoenen setje, ecru-melange. A-B-cup, slip S-M-L. Van Pavoor 19,95 Beugelbeha, wit of zwart. A-B-C-cup. proUD! Beha. Wit. Van l&dA B-C-cup. Voor 14,95 Nu voor 10,00 Walcheren is jaarlijks goed voor zo'n zesduizend ton zui veringsslib. Slibvergassing lijkt de oplossing voor dit pro bleem te zijn. Met ingang van 1995 dient bij het zuiveren van het afvalwa ter 75% van de fosfaten verwij derd te worden. De overheid schrijft dat voor met het oog op de kwaliteit van het water waarin het gezuiverde water wordt geloosd. Bij het zuive ringsproces blijft slib over. Wat met die grote hoeveelhe den alvalstof moet gebeuren, is een groot milieuprobleem. Bij wijze van proef wordt komend jaar een installatie in het Sloegebied gebouwd waar het slib zal worden vergast: een methode die het milieu ontziet én energie levert. Het waterschap zal zich de komen de jaren ook richten op het ver minderen van zg. rioolover- storten: rioolwater komt door te geringe capaciteit van het rioolstelsel in oppervlaktewa ter terecht. Het aantal plaatsen waar overstorten zijn, zal moe ten verminderen, voor de overgebleven overstorten zal gelden dat ze alleen mogen plaatsvinden als er een ver gunning voor is. Aan een der gelijke vergunning zijn strenge eisen verbonden. Deze proble matiek zal in nauw overleg met de betrokken gemeenten wor den aangepakt. Er zal door het waterschap intensiever worden gecontro leerd op de naleving van de vergunningsvoorschriften en op het voorkomen van lozin gen van o.a. bestrijdingsmid delen en mest in het water. Het afbranden van slootber- men zal worden tegengegaan

de Faam | 1994 | | pagina 6