Zeeland Sport in het nieuw SPORT EN SPONSOR Acht eeuwen kerkbouw in boek gepresenteerd Britten bespelen theaterorgel Foto-expositie Mondriaan Cultuur Gezondheid Politiek Cursus/onderwijs Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG DINSDAG woensdag de Faam - de Vlissinger UW WEEKBLAD WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 30 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 21 Vliegenzwam - De Middelbur ger Phons Bakx heeft onlangs een cultureel-antropologisch boekje doen verschijnen over de vliegenzwam (Amanita musca- ria). In het boekje belicht Bakx het vroegere magische gebruik van de bekende rode paddestoel met witte stippen, de afkeuring van het opkomende christen dom, de betekenis van de zwam in de Europese folklore, de wezensverbeelding bij vroeg- Indische culturen, Maya's en Siberische volkeren. Andere hoofdstukken zijn gewijd aan biologie en biochemie van de vliegenzwam, de rol van de zwamkarikatuur in de heden daagse industriële vormgeving en een interview met een vergif tigde. Het boekje telt 68 pagina's en is voorzien van zwart-wit foto's en illustraties. Blöf - De Nederlandstalige rock band Blöf uit Vlissingen is begon nen met opnames voor de debuut-cd 'Naakt onder de hemel'. De opnames duren een week en vinden plaats in Zierik- zee waar de band voor de gele genheid een eigen studio heeft ingericht. De produktie en tech niek is in handen van SMP uit Rotterdam. De cd zal waarschijn- ijk twaalf eigen nummers bevat ten en de presentatie is 25 febru ari in het Arsenaaltheater in Vlis singen. Midgard - OJC Midgard in Mid delburg houdt vrijdag 2 decem ber een percussieworkshop. De cursus onder leiding van Duo St. Victor Jara is bedoeld voor jonge ren die verschillende percussie instrumenten willen leren bespe len. De avondvullende workshop (van 21 tot 24 uur) wordt afge sloten met een presentatie van de aangeleerde vaardigheden. Energie - Wethouder W. Ovaa van Middelburg reikt vandaag om 17 uur in de Trouwzaal van het Middelburgse stadhuis de prijzen uit van de stadsgeweste lijke energieprijsvraag, die luid de: ,Wat verbruikt gemiddeld de verwarmingsinstallatie in het Vlissingse stadhuis, in kubieke meters aardgas per jaar over de jaren 1991 tot en met 1993'. Het antwoord is 98.627 kubieke meters. De drie prijswinnaars zaten allen zeer dicht bij het goe de antwoord. De prijsvraag sloot aan bij de presentatie van het energiebeleid van het stadsge west tijdens het Broeibooteve- nement, dat zich begin novem ber in Vlissingen en Middelburg afspeelde. Vijvervreugd - Gedeputeerde A. Dijkwel heeft vorige week de bewoners/deelnemersraad van de Cluster Verstandelijk Gehan dicaptenzorg Walcheren geïn stalleerd. De raad komt maande lijks met het management bijeen om zaken te bespreken die de cluster aangaan. De raad telt uit 84 leden. De vergaderingen wor den voorbereid door een bestuur van zeven leden. Bij de installatie greep de raad de gelegenheid aan om wensen voor de nieuw bouw van Vijvervreugd kenbaar te maken. Als inspraakmogelijk heden voor ouders en bewo ners/deelnemers kende de clus ter al een oudervereniging en een clustercliëntenraad. Via de installatie van de nieuwe raad heeft de directe inspraak van de bewoners/deelnemers gestalte gekregen. Tekenen - Het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vor ming verzorgt vanaf 23 januari een oriëntatiecursus tekenen en schilderen voor mensen op het platteland van 55 jaar en ouder. De cursus duurt tien weken en wordt gegeven in de Kuipers poort in Middelburg van 9.30 tot 12 uur. In de cursus maken de deelnemers kennis met diverse materialen, technieken en gereedschappen. Vivoka - Aquariumvereniging Barbus Conchonius, de Vogel liefhebbers en Aviornis verzor gen van 2 tot en met 11 decem ber de elfde Vivoka-show in de Vleeshal in Middelburg. Tijdens de Vivoka zijn diverse zout- en zoetwatervissen te zien, een grote verscheidenheid aan vogels (waaronder papegaaien en ara's) en verschillende soor ten siereenden. Ook is de cac tusvereniging Socculenta verte genwoordigd met een ruime sor tering cactussen en vetplanten en zijn er diverse knaagdieren en eekhoorns te zien. Paranormaal - Lenie van der Heyden houdt woensdag 7 december een paranormale avond met helderziende waarne mingen in wijkcentrum de Spin- ne in Goes. De opbrengst van de avond gaat naar Veroniek Huls man, die haar huidziekte Vitiligo in een Cubaanse kliniek wil laten behandelen. Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Centrum San-Bao Middel burg, wekelijks meditatie cursus, 20.15 u. Sportlaan 18 Middelburg, inleveren kerstpakketten voor Polen, informatie 01180-27748, 18- 22 u. Theo van Doesburg Centrum Vlissingen, creatie ve handwerkgroep Stichting Welzijn Ouderen, op heffingsuitverkoop, 13.30 u. Stichting Ambrosius Grijpskerke, ingebruikname bezoekerscentrum, 10.30 u. Ontmoetingscentrum Dau- wendaele Middelburg, SKW 'de Hayman', spelletjes, leef tijd 11-15 jaar, 19.30 u. Wijkcentrum Open Hof Vlis singen, bridge drive, 19.30 u. Aldegonde Vlissingen, praat- en dansavond 25- plussers, 20.30 u. Aktivitei- ten Centrum Vlissingen, kerstkaarten maken, 9 u. Café-pension 'De Goede Verwachting' Lewedorp, avondruilbeurs, 19.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, lezing P. Sondaar 'Evolutie van het paard', 16.45 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Karolingen- burcht Oost-Souburg, Socië teit Alleenstaande Zeeuwen Single, Sinterklaas/dans avond, 20 u. Waterschaps- loods Driewegen, Nivon, lin debomen planten, 13.30 u. Hervormd Jeugdgebouw Westkapelle, december- markt, 10 u. Café-bar Tramzicht Domburg, Zeeuw se Wandelsport Bond, win- terwandeltocht, diverse afstanden, 11 u. Arsenaal theater Vlissingen, Kevin Vil lage Project, cd-presentatie 'Music Round the World', 20.30 u. Kasteel Westhove Oostkapelle, atletiekvereni ging Dynamo '70, Sint Nico- laascross, vanaf 10.30 u. Fort Ellewoutsdijk, Vereni ging Natuurmonumenten, excursie natuurgebied Zuid gors, aanmelden 01195- 5983, 10 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, wekelijks ski-trim uur, 10.30 u. Resto Vrouwenpolder, LAVA, wan deling en bowlen voor vrou wen, 12 u. Pand Kerksteeg Middelburg, Vrij Gezellig, Sint Nicolaas-middag en programmabespreking, 14 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, wekelijkse soos alleen staanden, 19 u. Spring plank Nieuw- en St. Joos- land, SKW 'de Wijken', acti viteiten kinderen 8-12 jaar, 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Andreas Bur- nier, lezing over religie, cul tuur en jodendom, 20 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum ouderen Westkapelle, weke lijkse soos 55-plussers, 19 tot 22 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding. Springplank Nieuw- en St. Joosland, SKW 'de Wijken', activiteiten kinderen 4-8 jaar, 14 u. Cittershof Sint Lau rens, SKW 'de Wijken', knut- selmiddag kinderen 4-12 jaar. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, SKW 'de Hayman', kerst kaarten maken, 9.30 u. Aktiviteiten Centrum Vlissin gen, kerstkaarten maken, 13.30 u. Kerstmarkt - Het Ambachts centrum in Goes houdt 9, 10 en 11 december een kerstmarkt. Ambachtslieden geven demon straties van hun kunnen en ver zorgen workshops. Vrijdagmid dag is de workshop Kreatief met stof, vrijdag- en zaterdagavond Kerststukjes maken, zaterdag middag Droogbloemkransen maken en zondagochtend Kerst- rozenbollen maken van klei. Zaterdag en zondag is er om 14 en 16 uur een modeshow van kinderkleding. Zondag wordt om 15 uur voor de kinderen een kerstverhaal voorgelezen. Kerstbrieven - Het Protes tants Interkerkelijk Thuisfront (PIT) houdt een kerstbrieven en - kaartenactie voor dienstplichti gen en vrijwilligers op vredes missie in diverse crisis- en oor logsgebieden in de wereld. Wie de VN-militairen een kerstgroet wil sturen kan een normaal gefrankeerde kaart of brief voor 10 december zenden aan VN- militair, p/a Stichting PIT, Geest brugweg 91, 2281 CH Rijswijk. Het PIT-bureau stuurt de wens door. Melkmeisje - Nabij het Ronde Putje in Oost-Souburg wordt vrij dag 9 december het beeldhouw werk Het Melkmeisje onthuld. Het Ronde Putje is in 1992 door de gemeente Vlissingen gereno veerd. De werkgroep Het Ronde Putje van de opbouwcommissie Oost-Souburg heeft vervolgens zelf de nodige financiële midde len opgebracht voor een kunst werk van Jan Haas. Volgens de legende van het Ronde Putje is het Melkmeisje in deze put ver dronken. Het meisje verkocht dagelijks melk aangelengd met water uit de Ronde Put. Van de winst kocht ze gouden oorkrul- len. Toen ze in de put haar krul len wilde bewonderen, vielen deze in het water. In een poging ze te pakken, verloor het Melk meisje haar evenwicht en ver dronk in de put. 's Nachts om 12 uur rijst haar witte gedaante uit het water en roept haar stem uit de diepte: „Half water, half melk. Te krap gemeten! De ziel vergeten!" Christmas - Imkerij Poppen- damme houdt in december de jaarlijkse Christmas Fair. Tussen 1 en 24 december tonen diverse ambachtsmensen hun vaardig heden. Bijzonder dit jaar zijn de veertig kerststallen van Han de Ridder uit Middelburg. De Fair is te bezoeken dinsdag tot en met vrijdag van 12 tot 17 en zaterdag van 10 tot 17 uur. Voor kinderen is er woensdag en zaterdag van 14 tot 16 uur een workshop 'werken met bijenwas'. Na de Christmas Fair is in de imkerij van 28 tot en met 30 december het Zeeuwse Berenfestival te bezoeken. Er zijn stands met beren, verzamelberen en beren makers. Berendokter Gerda Tonen houdt 28 december spreekuur. Voor de kinderen is er doorlopend film en een work shop en poppentheater Parabel speelt dagelijks om 1114 en 15 uur een oud-Hollands Jan Klaas- senspel. Vuurwerk - Het Regionaal Halt Buro Walcheren heeft in overleg met justitie en politie een aantal doelstellingen opgesteld in het kader van het 'Vuurwerkproject'. De doelstellingen zijn onder meer terugdringen van overlast door vuurwerk en jongeren wij zen op de gevaren van vuurwerk. Daarnaast is met justitie en poli tie een aantal richtlijnen opge steld om een alternatief aan te bieden zodra jongeren buiten de toegestane tijden vuurwerk afsteken, in het bezit zijn van ver boden vuurwerk of lastig doen met vuurwerk. Normaal gespro ken zouden deze jongeren een transactie (boete) opgelegd krij gen. Als alternatief krijgen de jongeren bij Halt Buro Walcheren een werk- en een leermoment aangeboden. Het werkmoment bestaat uit drie uur werken en het leermoment uit het bekijken van een videofilm over de geva ren van vuurwerk. Hel gaal hard bergafwaarts met de dui nen Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de düinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. De Engelse organisten Len Rawle en Russel Holmes bespelen 2 december om 20 uur het Compton-theaterorgel in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Len Rawle is een veelgevraagd organist en entertainer. Hij begon zijn studie aan het Lon don College of Music waar hij klassiek orgel en piano stu deerde. Hij heeft zich voorna melijk gespecialiseerd in de Amerikaanse stijl, waarin de mogelijkheden van het thea terorgel goed tot uiting ko men. Russel Holmes is een 20- jarige organist die inmiddels drie keer de titel Young Orga nist of the Year heeft gewon nen in de door de American Theatre Organ Society georga niseerde competitie. Holmes zal naast het Compton-theater orgel ook een Allen 4600 digi taal theaterorgel bespeien. In Dorpshuis Westkapelle Herrijst in Westkapelle is van 3 december tot en met 15 januari de tentoonstelling 'Fotografen ontmoeten Mondriaan' te zien. De tentoonstelling bestaat uit ruim honderd foto's die alle een relatie hebben met de schilder Piet Mondriaan. In chronologische volgorde toont de expositie werk van professionele, vaak wereldberoemde fotografen zoals Cas Oorthuys en Arnold Newman. De oudste foto's zijn in 1926 gemaakt in Parijs en laten Mondriaan en zijn omgeving zien. De foto's 'Chez Mondrian' en 'Les lunettes et la pipe de Mondrian' van André Kertész behoren tot de meesterwerken van de twintigste eeuwse fotografie. De expositie eindigt met foto's van na Mondriaans dood. Fernand Fonssagrives legde het verlaten atelier van de schilder vast. De tentoonstelling is sa mengesteld door Ria Draaijer en Ger Fiolet. Eerder was de tentoonstelling te zien in Winterswijk, Uden en Leeuwarden. Straks gaan de foto's naar Den Haag, New York en Washington. Zeeland Sport BI is in een nieuw tenue gestoken door Auto Rij school Janny Hart. Op de foto staan van links naar rechts sponsor J. Hart, D. Ver- schoore, E. Houmes, F. Heystek, T. Geselle, A. Youssoufahmed, H. de Keyzer, A. Kruit, M. Geluk, J. Wouters en F. van de Bulck. Zittend van links naar rechts: E. de Keyzer, R. Peters, B. Willems, J. Wener, B. Verschoore, Y. Castel en D. Verschoore. M.P. de Bruin, historicus en voormalig hoofd van het Zeeuws Documentatiecen trum, presenteert vrijdag 2 december zijn nieuwste boek je 'Hoog van de toren' aan cul tuurgedeputeerde G. de Kok. 'Hoog van de toren' - over ker ken in Zeeland van de twaalf de tot de twintigste eeuw - is het tweede boekje dat uit komt onder de vlag recreatie en cultuurhistorie, zoals omschreven in het provinciaal beleidsplan 'Recreatie en toe risme in evenwicht'. Vorig jaar verscheen in deze reeks 'Karolingische burchten in Zeeland', geschreven door provinciaal archeoloog M. van Heeringen en M.P. de Bruin. Toen werd de intentie uitge sproken elk jaar een publicatie te verzorgen over een Zeeuws cultuurhistorisch onderwerp. Om voor uitgave in aanmer king te komen moeten de boekjes wetenschappelijk onderbouwd met een relatieve nieuwswaarde en voor een groot publiek toegankelijk zijn. Bij elkaar vormen de boekjes een overzicht van een deel van de Zeeuwse geschiedenis. 'Hoog van de toren' gaat over kerken in Zeeland. Gekozen is voor zoveel mogelijk verschil lende soorten kerken en dan voornamelijk kerken die nog bestaan. Alle besproken ker ken vallen op door hun geschiedenis, bouwwijze, inte rieur of om een andere reden. De keuze is subjectief: veel ker ken die zijn gebouwd tijdens de opleving van het katholicis me vanaf 1850 worden niet genoemd - volstaan wordt met een voorbeeld. Dat geldt voor meer soorten kerken, zoals bij voorbeeld de zaalkerken. De gepresenteerde kerken zijn geplaatst in de geschiedenis van het dorp of de stad waar ze zijn gesticht. Samen geven ze een beeld van de kerkbouw die door de eeuwen heen in Zee land vanaf de twaalfde eeuw heeft plaatsgevonden. Uit de twintigste eeuw zijn geen voorbeelden meer opgeno men, volgens de samensteller omdat over de twintigste eeuw alleen al weer zoveel valt te schrijven. In het boekje zijn negen routes uitgestippeld waarlangse de lezer kan rei zen. Uitgegaan is van bezoe kers die vanuit verschillende kanten Zeeland binnenkomen. De routes zijn West-Zeeuwsch- Vlaanderen, Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, Oost-Zuid-Beve land, West-Zuid-Beveland, Walcheren I en II, Noord-Beve land, Schouwen-Duiveland en "holen/Sint Philipsland. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 1 december t/m wo. 7 december. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: L.W.C. Ruijgrok, 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. van der Zwan. Volle Evangelie-gemeente ImmanuelWestdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: Binnen- marsch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: Koetsveld. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 9 uur: St. Spanjer, gez. dienst in de Herv. Kerk, 14.30 uur: J.S. Koops. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: St. Spanjer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: P. Joosse, 14.30 uur: P. Melse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Bezemer, 14.30 uur: P. Melse. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: J. Bakker. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: J. de Boer. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Weeteling. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: geen dienst, gez. dienst in Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: zie Ontmoetingskerk, 19 uur: Welkomsdienst. Hofpleinkerk, Zo. 10 en 14.30 uur: O. Elseman. De Hoeksteen, Roozen- burglaan 22, Zo. 9.30 en 17 uur: B.J.W. Schel haas. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: H. Mostert. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: G.J. Smit. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: C. Lecompte. Ontmoe tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: W.A. v.d. Berg. Thomaskapel, Zo.: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. 11 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: P. Barmentlo. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. C. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: J. Pip- pel, 19 uur: Welkomsdienst in e Getuigeniskerk. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: W. v.d. Wind. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: C. Lecompte. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: Kleinsma. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 17 uur: P.H. Zaadstra. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 30 uur: R. Louws. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.O. Poppe, 19 uur: L. Th. Witkamp, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: P. den Braanker, 19 uur: L. Th. Witkamp. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10.30 uur: G.P.R. Pennekamp, 17 uur: A.G. Baas. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: J.P. Bijl, 19 uur: B. de Haan. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: C.J. Kleij. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: P. Köther-Middelhoek. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.G Baas. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.G. Baas. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: A. Scheermeijer. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster'. Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Sinke. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: H. Koetsveld, gez. dienst in de Geref. Kerk. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo.: geen opga ve ontvangen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. tel. 01184-61630. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: J.M. de Hek, Damplein 26, Middel burg, tel. 01180-28207. zondag: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180- 28420. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. van der Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissin gen, tel. 01184-66548. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Engelgeer. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A.J. van Zuylenkom. Do. 1 december t/m wo. 7 december HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: G.J.M. Meijjer, De Krammer 14, tel. 39933. zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Stationsplein la, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, Klassiek Homeopaten, zaterdag en zondag: M. Oosthoek, C. v.d. Lindenstraat 109, Goes, tel. 01100-50194. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 21