Provincie Zeeland Maak werk van innoveren Rowi Parke VERANDA KOMPLETE NIEUWE SKISETS ZEER SCHERPE PRIJZEN SPORTSCORE Tijdelijk fl.25,- legkosten kado bij elke m2 parket! La Vaca heeft 't La Vaca fceatief La Paz bij Eline Mode Eline Mode Budgetfinanciering Landschapsverzorging (pcda& Chesterfiefdshow COMMISSIES IN BEROEP Kom nu naar de showroom! Dé verandaspecialist van Z-W Nederland HAAST U. RESERVEER TIJDIG! LANGE KERKSTRAAT 40 - GOES - TEL. 01100-28896 aanbiedingen bij La Paz en Eline Mode Vrijwilligers Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Vrijwel de helft van de economische groei in Nederland is te danken aan technologische vernieuwing in het bedrijfsleven. Omdat GS het belangrijk vinden dat Zeeland bij blijft heeft het dagelijks provinciebestuur een aantal plannen om technologische vernieuwingen te stimuleren. Toepassen Meer éanbod Overdracht SERRES - VERANDA'S - DEUREN - SCHUIF- EN WINKELPUIEN Tel. 01100 - 21221 Fax OllOO - 21170 Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes Wij verhuren W.o. ski's, schoenen, bindingen enz. Montage eventueel terwijl U wacht. Unieke koopmogelijkheid. Professioneel ski-onderhoud d.m.v. moderne machines. P.S. Tevens verhuur van sneeuwkettingen Kennisgeving Provincie Zeeland Wet milieubeheer Vergunning Koninklijke Schelde Groep Woensdag 30 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 De Stichting Landschapsverzor ging Zeeland (SLZ) kan de komen de vier jaar rekenen op 536.600,- subsidie per jaar. Voorheen kreeg de stichting ook dit bedrag maar dat moest ieder jaar opnieuw worden aangevraagd en bestond bovendien uit drie ver schillende subsidie-aanvragen. De nieuwe manier van financieren, budgetfinanciering, scheelt de provincie en de stichting een hoop papierwerk. Bovendien weet de stichting waar ze de komende vier jaar aan toe is. Afgesproken is dat aan het bedrag niet wordt getornd tenzij bijvoorbeeld de financiële positie van de provincie drastisch verandert. Tientallen vrijwilligers en ba nenpoolers zijn via de stichting druk bezig met onderhoud, herstel en aanleg van kleine natuur- en landschapselemen ten en met voorlichting. De SLZ kiest voor een zo prak tisch mogelijke werkwijze. Het di- rekt bieden van hulp bij uitvoering van onderhoud in het veld neemt dan ook een centrale plaats in. Verder heeft de stichting als uit gangspunt dat de verantwoorde lijkheid voor het beheer van de kleine natuur- en landschapsele menten zoveel mogelijk in handen blijft van particulieren. Alleen in uit zonderingsgevallen neemt een groep vrijwilligers of de stichting zelf het beheer over. Hierin onder scheidt de SLZ zich van groot- grondbezittersorganisaties als Stichting het Zeeuws Landschap en Natuurmonumenten die gericht zijn op het in eigendom of beheer verwerven van natuurgebieden. De vrijwilligers bij de SLZ zijn inge deeld per regio en werken onder begeleiding van een voorman. Voor het vervoer en het regelen van het werk zorgt de SLZ. Bij het onderhoud en herstel gaat het niet alleen om beplantingen en water partijen; ook objecten als sluisjes, bakketen en vliedbergen kunnen voor een onderhoudsbeurt in aan merking komen. De laatste jaren probeert de stichting het onder houd zo in te richten dat tegelijker tijd kwetsbare soorten worden be schermd. En dan gaat het om bijvoorbeeld kerkuilen, boomkik kers, kamsalamanders, vleermui zen, kleine marterachtigen, weide en akkervogels en vlinders. Wie belangstelling heeft voor het werk van de SLZ of zich in het weekend of op een doordeweekse dag wil inzetten kan contact opne men met de stichting, Ravelyn de groene jager 5 in Goes, tel 01100-30936. Nieuws De plannen om werk te maken van technologische vernieu wing staan verwoord in de no ta Maak werk van innoveren. GS stellen vast dat er vooral in het midden- en kleinbedrijf (MKD) een tekort is aan geld, tijd en deskun digheid om werk te maken van in novatie. Grote bedrijven beschik ken over het algemeen wel over eigen afdelingen voor onderzoek en ontwikkeling. Vandaar dat er in de nota veel aandacht is voor het MKB. De plannen van de provincie lopen langs drie lijnen: stimuleren van het toepassen en ontwikkelen van technologische kennis, het vergroten van het aanbod van ken nis (kennisinfrastructuur in de vak taal) en het verspreiden van de aanwezige kennis naar de bedrij ven. Om er voor te zorgen dat bedrij ven gaan innoveren, technologie ontwikkelen en toepassen, wil de provincie meewerken aan een aan tal acties. Zo zijn er tal van Euro pese en nationale stimuleringsre gelingen. Die worden op een rijtje gezet en samen met onder meer het Innovatiecentrum Zeeland en de Kamers van Koophandel wordt heel systematisch nagegaan wel ke bedrijven voor welke regelin gen in aanmerking kunnen komen. De provincie heeft daar 25.000,- voor uitgetrokken. Er ligt een ton klaar om bedrij ven die in aanmerking komen voor een regeling een extra duwtje in de rug te geven de stap naar technologische ver nieuwing te wagen. Bedrijven die patent of octrooi wil len aanvragen, kunnen eveneens op steun rekenen. Voor de kosten van onder meer octrooi-aanvragen heeft de provincie 15.000,- klaarliggen. Eens in de twee jaar maakt een bedrijf in het MKB dat werk maakt van innovatie kans op een prijs van 10.000,-. Er zijn in Zeeland nauwelijks on derzoeksinstituten. Op plekken waar universiteiten zijn ligt dat na tuurlijk anders. Dat neemt niet weg dat er wel een paar mogelijk heden zijn het aanbod van kennis te verbreden. Dat kan bijvoorbeeld door de samenwerking van de Ho geschool Zeeland met de universi teit van Gent te versterken en door steun te geven aan de op richting van een Zeeuws Centrum voor Techniek dat er voor moet zorgen dat leerlingen van de ba sisschool al vertrouwd raken met techniek. Medewerking van het be drijfsleven is hierbij noodzakelijk. Om technologische vernieuwingen in bedrijven te kunnen doorvoeren is het belangrijk te kunnen be schikken over mensen die op de hoogte zijn van de laatste techni sche snufjes. Dat zijn de zogehe ten kennisdragers. In het kader van een landelijk project gaan ne gen van deze mensen voor een periode van drie jaar op kosten van het rijk in Zeeland aan de slag. Samen met het bedrijfsleven gaat de provincie dit aantal ver dubbelen naar achttien. Een bedrijf moet zelf aange ven voor welk werk een techni sche oplossing moet worden gevonden. De deskundige kan dan maximaal een jaar bij dat bedrijf aan de slag om de ver nieuwing op poten te zetten samen met de medewerkers van het bedrijf; zij moeten er immers voor zorgen dat het bedrijf ook na deze periode met de nieuwe technieken kan werken. Alles bij elkaar is de provincie van plan 250.000,- per jaar te be steden aan het stimuleren van technologische vernieuwing. Het geld is bedoeld om projecten mo gelijk te maken, niet om projecten volledig te financieren. Door de deelname van het bedrijfsleven, Arbeidsvoorziening, de Kamers van Koophandel en de Hoge school Zeeland gaat het bij de uit voering van de plannen in werke lijkheid om veel meer geld dan de 2,5 ton die de provincie wil inzet ten als ook de staten instemmen met de nota. Dat de provincie sti mulerend kan werken bleek afge lopen donderdag bij de presenta tie van de nota. Het ministerie van economi sche zaken bleek enthousiast over de Zeeuwse plannen en zegde steun toe om het moge lijk te maken dat vijftien werk loze afgestudeerden van mbo en hbo aan de slag kunnen in een technologische werk plaats. Ze kunnen zo projecten voor het bedrijfsleven uitvoeren en steun en begeleiding krijgen om zelf standig projecten op te gaan zet ten. Vrijdag 10 februari zullen provin ciale staten zich uitspreken over de nota. De nota is verkrijgbaar bij het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg, tel 01180-31400. Vrijdag 9 december, aanvang 11.00 uur, komt de Provinciaal Planologische Commissie bijeen voor een openbare vergadering in gebouw De Burg, Groenmarkt 13 in Middelburg. De commissie gaat vergade ren over de notitie beoorde lingscriteria ruimtelijke uitbrei dingsplannen verblijfscom- plexen. De agenda en bijbehorende stuk ken liggen ter inzage in het infor matiecentrum van de provincie, Abdij 9 in Middelburg. Dinsdag 6 december komt de ad viescommissie ruimtelijke orde ning bijeen voor de openbare be handeling van bezwaren die zijn gemaakt tegen twee weigeringen van GS om verklaringen van geen bezwaar af te geven en tegen twee door GS afgegeven gedoog- beschikkingen. Om 14.00 uur gaat het om de wei gering van een verklaring van geen bezwaar voor de bouw van een woning, werktuigenberging en varkensstal aan de Galgeweg in Nieuwerkerk. De gemeente Duive- land en de bezwaarmakers zijn uit genodigd hun standpunten te ko men toelichten. Om 14.30 gaat het om de weige ring van GS mee te werken aan een uitbreiding van het aantal kampeerplaatsen, van 13 naar 21, aan de Vertonsweg in Burgh- Haamstede. Het gemeentebestuur en de bezwaarde zijn uitgenodigd hun mening toe te lichten. Gs hebben een gedoogbeschik- king afgegeven voor de opslag van puin aan de Deltastraat in Zierikzee en voor twee baggerde- pots in Hulst, aan de Plattendijk en aan de Hogendijk. Het bezwaar te gen de opslag van puin komt om 15.00 uur aan de orde, om 15.30 uur gaat het om de bezwaren te gen de baggerdepots. De besliscommissie algemene bijstandswet komt 6 december eveneens bijeen. Het gaat om drie eerdere uitspraken van de ge meente Axel over bijstandsuitkerin gen waar belanghebbenden het niet mee eens zijn. Belanghebben den en hun gemeentebestuur zijn uitgenodigd hun mening te komen geven. De zaken dienen achter eenvolgens om 16.00, 16.20 en 16.30 uur. Om 17.00 uur komt de uitvoering van de legesverordening aan de orde in een openbare zitting. Te gen de toepassing van de veror dening is bezwaar gemaakt door een scheepswerf uit Walsoorden. Plaats van handeling: Provin ciehuis, Abdij 6, Middelburg. r V V Maak nu uw keuze iiii het grootste parketassortiment van Nederland en laat het: gratis leggen volgens het Rowi-systeem. Dat scheelt zO'n 25 Vo op de prijs van uw nieuwe parketvloer. Diis kom nu langs voor de mooiste parketvloeren (Rowi Stil sys teem), perfekt en gratis gelegd. Wat mag u van het grootste parketbedrijf van Nederland verwachten? gepatenteerd, uniek legsysteem met de hoogste geluidisolatie (TNO getest); kompleet assortiment parketsoorten en laminaat, in alle legpatronen; deskundige en uitgebreide advisering; VPL-garantie en 5 jaar Rowi Garantie. Bij aankoop van een parketvloer kans op 100.000,-! Geldig tot 31-12-1994 I I c Piel Hcinstraat 10 - Goes Tel. 01100-31590 Openingstijden: di t/m za 10.00 tot 17.00 uur, koopavond 19.00-21.00 uur Alles in één hand: advies - produktie - montage Bezoek onze showroom of bel voor éen gratis offerte/schetsontwerp Showroom geopend: dagelijks 09.00 - 17.00 uur - Zaterdag 10.00 - 16.00 uur "Katoen f(Timp-/strijf(vrij (roodgroen) 1.40 6reed 12.p.m. 2.40 6reed 19?p.m. Kerststofjes 15? p.m. Lintjes satijnSand piepscHuim ((erstversiering etc. Kerenstraat 4, fMiddeCSurg Wolstraat 44, VCissingen SKIVERHUUR Chesterfields rechtstreeks van de fabriek uit Engeland. Grote collec tie voor u op maat gemaakt. Prijsvoorbceld 3 2 1 zits ƒ.5995,- Gciitw'vn.ii'i I t K.i|vlk'lïiuu Hulst .gun- l'.Jcw \I rel 011 lo 2UH2S Directie Milieu en Waterstaat Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven kennis van het volgende. Op 14 juli 1994 is bij hen een aanvraag ingediend door Koninklijke Schelde Groep BV te Vlissingen om vergun ning ingevolge de Wet milieubeheer voor diverse veran deringen van Schelde Scheepsnieuwbouw, Schelde off shore en reparatiewerf Scheldepoort locatie Schelde- Oost aan de Ritthemsestraat 500 te Vlissingen-Oost, ge meente Vlissingen. De vergunning is verleend met voorschriften ter bescher ming van het milieu. Ter inzage De vergunning en overige stukken kunnen worden inge zien van 1 december 1994 tot en met 11 januari 1995: bij de directie Milieu en Waterstaat, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woens dagavond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woens dagavond telefonisch afspreken: 01184-87204). Beroep Vanaf 1 december 1994 tot en met 11 januari 1995 kan tegen voornoemde vergunning beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aanvrager, de adviseurs, degenen die die naar aanleiding van de ontwerp-vergunning bedenkingen hebben inge bracht en doGr belanghebbenden die kunnen aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest bedenkin gen in te brengen. De vergunning wordt op 12 januari 1995 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is gedaan bij de Voorzit ter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en/of de benodigde bouwvergunning nog niet is verleend. Het Groene Woud 1, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. onder één dak L. Vorststraat 37 Lingerie, badmode Goes bovenkleding Q1100-30940

de Faam | 1994 | | pagina 11