iiiiiiviii illMlitftlèiiiiélillllflIlliC. ii GEMEENTE MIDDELBURG Einde gemeentegaranties Samenwerkingsovereenkomst Parkeerpassen bedrijven/bewoners Herinwijding Nieuw logo Leeuwenburg Hoorzitting Goudend synagoge Verkeersmaatregelen Verkeerslichten rond Seisplein autovrije Markt Sportinstuif Sintkoopavonden Burgerzaken Week 47 Tafeltje Dekje uw Woensdag 23 november 1994 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Hel bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 28 november tol en met 4 december 1994 maandag Rundersaucijs, rode bicten, aardappelen dinsdag Vleesballetjes in mosterdsaus, gebakken aardappelen woensdag Stamppot zuurkool donderdag Kipschnitzel "cordon bleu", wortelen, aardappelpuree vrijdag Visfilet in mosterdsaus, gesne den spinazie, aardappelen zaterdag Bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft foto: J. Wolterbeek Voor het kopen of laten bouwen van een eigen woning hebben in de afge lopen decennia velen een beroep gedaan op de gemeente om de lening die zij bij de bank aangingen te laten garanderen. Vanaf 1 januari 1995 zal dat niet meer mogelijk zijn. Doordat de minister van Volkshuis vesting. Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer de rijksregeling voor gemeentegaranties heeft ingetrok ken, is het verlenen van gemeente garantie praktisch niet meer moge lijk. Dit betekent niet dat in de toekomst mensen zonder eigen geld geen woning meer kunnen kopen. Op I januari 1995 treedt namelijk de Nationale Hypotheek Garantie van de Stichting Waarborgfonds Eigen Woningen in werking. Deze stich ting neemt het garanderen van hypo thecaire leningen van de gemeenten over. Daarbij worden ongeveer dezelfde voorwaarden gehanteerd als nu door de meeste gemeenten. Voordeel is, dat landelijk dezelfde voorwaarden gaan gelden, terwijl nu veel gemeenten hun eigen voorwaarden stellen. Nog een voordcel is, dat de kostengrens wordt verhoogd van 250.000,- naar 300.000,-. Voorts mag worden aangenomen dat sneller dan thans kan worden beoordeeld of men voor garantie in aanmerking komt, aangezien niet meer behoeft te worden gewacht op advies van een Bemiddelend Orgaan, zoals nu nog het geval is. De geldverstrekker beoordeelt namelijk zelf of men voor de Natio nale Hypotheek Garantie in aanmer king komt of niet. Er is ook een nadeel. Voor gemeen tegarantie betaalde men aan het Bemiddelend Orgaan 125,- en aan de gemeente leges (in Middelburg 257,50). De Nationale Hypotheek Garantie gaat 0,36% van de lening- kosten plus 40,- administratiekos ten. Bij een lening van 150.000.- is men dus 580,-, verschuldigd aan borgtochtprovisie en administratie kosten. Een deel hiervan krijgt u later weer terug van de fiscus. Overigens mogen deze kosten bij de verwervingskosten worden geteld, zodat ze kunnen worden opgenomen in het leningbedrag. Hebt u nog vragen, belt u dan de afdeling Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening van de dienst Stadsontwikkeling, telefoon 75287. Op 22 november 1994 onderteken den de burgemeester van Middel burg, de heer mr. C.G.J. Ruiten en de voorzitter van de Woningbouw vereniging Middelburg (WVM), de heer mr. C.J. Neijler, een samenwer kingsovereenkomst in de trouwzaal van het stadhuis. Achtergrond van deze overeen komst is de Nota Heerma, waarin staat dat gemeenten en woningcor poraties een gezamenlijke verant woordelijkheid hebben voor een goede volkshuisvesting. De gemeente stelt een volkshuisves tingsbeleid vast; de uitvoering van dit lokale huisvestingsbeleid is in belangrijke mate de verantwoorde lijkheid van de sociale verhuurders. Juist vanwege deze gezamenlijke verantwoordelijkheid is het zeer gewenst, dat toegelaten instellingen en gemeenten tot heldere afspraken komen over beleidsintenties en onderlinge taakafbakening. Het Besluit Beheer Sociale Huur sector (1992) vergroot de zelfstan digheid van woningcorporaties en verschuift de toezichthoudende rol van het Rijk voor een deel naar de gemeente. Gemeente en woningcor poraties hebben elkaar dus nodig. De overeenkomst tussen de gemeen te Middelburg en de WVM heeft geen vrijblijvend karakter. Naast procedurele afspraken over de wijze waarop beide partijen elkaar infor meren, bevat de samenwerkings overeenkomst belangrijke inhoude lijke afspraken. De WVM streeft na: de voorraad goedkope huurwo ningen (huur minder dan 600,- per maand, prijspeil 1994) op het huidige niveau te handhaven, te weten afgerond 2700 woningen. Dat is 45% van haar totale bezit; de vrijkomende goedkope woningen voor 90% toe te wijzen aan de primaire doelgroep ofwel lagere inkomensgroepen; een uiterste inspanning te leveren om de door het Rijk aan de gemeente opgelegde taakstelling met betrekking tot de huisvesting van asielzoekers/statushouders te realiseren. De WVM is bereid om huurwonin gen boven de 950,- per maand en koopwoningen te ontwikkelen. De gemeente streeft na: een uiterste inspanning te leveren om door de particuliere verhuur ders en overige toegelaten instel lingen in Middelburg tenminste 25% van de door het Rijk aan de gemeente opgelegde taakstelling met betrekking tot de huisvesting van asielzoekers/statushouders te laten realiseren; de gemeente is bereid daartoe indien noodzake lijk tot vordering van woonruim te over te gaan; de gemeente erkent de WVM voor projecten in de huursector tot 950,- (prijspeil 1994) als de eerst aangewezen ontwikkelaar en zal indien de grond in eigen dom is van de gemeente de WVM een aanbieding doen; de gemeente erkent de noodzaak van een systeem van normgrond- kostcn sociale woningbouw om de huren betaalbaar te houden en wil, mits dit past binnen de des betreffende grondexploitatie, de tabel van de thans nog geldende Rijksregeling in de toekomst blijven hanteren. Foto: Ando van Riet. Op vrijdag 11 november maakte wethouder van onderwijs drs. W. Ovaa in het Zuiderbaken tijdens een feestelijke ochtend het logo bekend van de openbare basisschool "De Leeuwcnburch", die per 1 augustus 1995 ontstaat door de fusie van de huidige openbare basisscholen De Boomenburch, Zecburch en Zuid- burch. Het nieuwe logo is ontwor pen door de leerlingen van de basis scholen in het kader van een wed strijd. De jury stond onder voorzit terschap van wethouder drs. W. Ovaa, die de prijzen zal uitreiken en tevens de namen bekend zal maken van de nevenlokaties van de nieuwe school. Ook deze namen vormden onderdeel van de uitgeschreven wedstrijd. Op de foto staan naast de wethouder: Hiltram Kibaci, die het logo heeft ontworpen en Elisabeth de Pagter die de letters heeft geschreven. D sport-instuif in de sporthal Kruitmolen is een sport- en spelactiviteit waraan iedereen deel kan nemen, naar eigen interesse en op eigen niveau. D instuif vindt plaats op maandagmiddag van 13.15 tot 14.45 uur, maan- dgavond van 21.00 tot 23.00 uur en op woensdagmorgen van 9.15 tot li.45 uur. Tdcns de instuif is een groot aantal bewegingsactivitciten mogelijk, dat a igepast wordt aan de wensen van de deelnemers. Z vindt er elke keer een trim-activiteit plaats waaraan ieder vrijblijvend me kan doen. Daarnaast is er de mogelijkheid om o.a. badminton en vol- lebal te spelen. As deelnemer betaalt u geen lidmaatschap, er wordt een bijdrage van 2.50 pr keer gevraagd. E is deskundige leiding aanwezig. Dit betekent dat op verantwoorde manier kn worden deelgenomen. Heft u na deze informatie nog vragen dan kunt u telefonisch contact opne- rnn met de heer W.G.J. Caljouw of de heer J.J.A. Lancée, telefoon 01180- 7.674. Burgemeester en wethouders van Middelburg zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstel ling van het bestemmingsplan Dau- wendaele Centrum te verlenen om Stadsontwikkeling. Vlissingscstraat 21 en bij het wijkondersteunings- punt Dauwendaelc, Vrijlandstraat 51 (geopend van 9.00 tot 12.00 uur). Gedurende deze termijn kan een ieder zijn/haar zienswijze met betrekking tot het bouwplan schrif telijk bekend maken bij burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg.' In 1705 werd in Nederland de eerste lentie de heer M. Bavly, ambassa deur van de Staat Israël in Neder land. De ambassadeur van de Staat Israël, de heer M. Bavly \olgens de wet staat het de winkels in Middelburg vrij op vier "Sintkoop- aonden" open te zijn: dinsdag 29 en woensdag 30 november en donderdag len vrijdag 2 december. deze koopavonden geldt het betaald parkeren zowel binnen als buiten d parkeergarages Geere en Kouseteensedijk. D parkergarages Geere en Kousteensedijk zijn extra open op de genoemde loopavonden tot 21.30 uur. t Aanvragen parkeerpassen voor bewoners: Per bewoner in het attractiegebied van de binnenstad wordt maximaal écn parkeerpas afgegeven. Het daar voor verschuldigde parkccrgcld bedraagt voor het jaar 1995 375,-. Door het aanvragen van een par keerpas doet men tevens aangifte van parkeerbelasting. Irverband met cursussen van de medewerkers zal de sectie Burgerzaken de kmende weken op enkele dagen slechts tot 10.00 uur geopend zijn voor zxen betreffende burgerlijke stand, militaire zaken en naturalisatie. Ht betreft de dagen: maandag 28, dinsdag 29 en woensdag 30 november. Neer bepaald gaat het om de volgende zaken: - ïurgcriijkc stand (aangifte van geboorte/over!ijden/erkenning, bespreken vn huwelijkszaken, uittreksels uit de registers van de burgerlijke stand); -nilitaire zaken (aanvragen van uitstel of vrijstelling van militaire dienst eJ.); - lationaliteitsaangelegenheden en naamswijzigingen (informatie over en anvragen van naturalisatie e.d.). V>or wat betreft de andere werkzaamheden (afschriften uit de Gcmccntclij- k Basisadministratie persoonsgegevens, aanvragen van reisdocumenten, ribewijzen, opgave van verhuizingen e.d.) kunt u zoals gebruikelijk wel op d sectie Burgerzaken terecht tussen 8.00 en 13.00 uur. medewerking te kunnen verlenen aan de bouwvraag van Woning bouwvereniging Middelburg voor het realiseren van 30 woningen aan het Goudend. Op 24 november 1994 om 19.30 uur zal er een hoorzitting/informatie avond plaats vinden in het ontmoe tingscentrum Dauwendaele waarbij informatie zal worden verstrekt over het bouwplan. Er zal gelegenheid zijn voor het stel len van vragen of het geven van reacties. De hoorzitting/informatie-avond zal worden voorgezeten door mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen, wethouder ruimtelijke ordening. Het bouwplan ligt vanaf 25 novem ber 1994 gedurende twee weken voor een ieder ter visie bij de sectic Juridische Zaken van de Dienst In de weken 48 tot en met 50 van dit jaar (28 november tot 16 december) wordt een aantal werkzaamheden verricht aan de verkeerslichtenin stallaties te Middelburg. Het betreft hier de installaties op de kruispunten Sandberglaan/Seissingel-Noord, SeispIein/KIein Vlaanderen en Klein Vlaanderen/Volderijlaagte. Op het kruispunt Seisplein/Klein Vlaanderen zullen alle verkeerslich- tenmastcn, de bekabeling en de vcr- keerslichtenautomaat vervangen worden. Voor de overige twee kruis punten zullen er kleinere werkzaam heden aan de verkeerslichteninstal latie plaatsvinden. Dit houdt in dat gedurende genoem de weken de verkccrslichteninstalla- tic op het Seisplein buiten werking of verwijderd is. Het auto- en ficts- verkeer wordt dan geregeld door de voorrangsregelingen op borden en op het wegdek van het kruispunt. De verkeerslichten op de kruispun ten Sandbcrglaan/Seissingelnoord en Klein Vlaanderen/Volderijlaagte zullen tijdens de werkzaamheden zoveel mogelijk "normaal" blijven draaien. Het auto- en fictsvcrkeer kan gedu rende de werkzaamheden aan de verkeerslichten hier en daar overlast ondervinden. Daarom wordt er geadviseerd, voor het doorgaande autoverkeer, om zo min mogelijk gebruik te maken van de Tangent en het Seisplein en zoveel mogelijk gebruik te maken van de rondweg (Laan der Verenigde Naties, Stro- menweg. Nieuwe Vlissingscwcg en de Poelendaelesingcl). synagoge buiten Amsterdam in Middelburg gebouwd omdat zich hier, naast een langer bestaande Sephardischc, ook een Ashkenazi- schc gemeenschap had gevestigd. In 1944 trof een granaat het dak van de synagoge waardoor aan het gebouw ernstige schade werd toegebracht. Na de Tweede Wereldoorlog kon den geen erediensten meer in de synagoge worden gehouden. Hier door trad verder verval in. In 1987 werd de Stichting Synagoge Mid delburg opgericht met als doel de restauratie van de synagoge te reali seren. De plechtige herinwijding van de gerestaureerde synagoge aan de Herenstraat vindt plaats op dinsdag 29 november 1994 (26 KISLEW 5755). Als eregast zal bij deze herin- foto: R. Oreel wijding aanwezig zijn Zijne Excel- Markt. Lange Delft, Korte Delft en Damplein, waarbij de panden aan de noordzijde van die straten in zone 1 zijn gelegen en de panden aan de zuidzijde in zone 2. Verder zijn de parkeerpassen niet geldig op de Markt, Plein 1940, Vlissings Bolwerk, parkeerkelder Geere en parkeergarage Kousteen sedijk én bij.parkeermeters waar een half-uur tarief geldt. Overigens is aan alle houders van een parkeerpas 1994 een aanvraagformulier met toelichting toegezonden. Wanneer men op 2 januari 1995 niet in het bezit is van een geldige par keerpas, moet normaal de parkeer- meter of -automaat in werking wor den gesteld. Aanvragen parkeerpassen voor bedrijven Per bedrijf in het attractiegebied van de binnenstad (globaal het gebied waar parkccrmeters en -automaten staan) is gevestigd, worden maxi maal twee parkeerpassen afgegeven. Het daarvoor verschuldigde par- keergeld bedraagt voor het jaar 1995 525,- per parkeerpas. Door het aanvragen van één oi" twee parkeer passen doet men tevens aangifte van parkeerbelasting. Aanvraag van één of twee parkeerpassen kan uitslui tend geschieden door middel van het daartoe bestemde aanvraagformu lier. Dit formulier kan worden afge haald en ingevuld ingeleverd bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de Dienst Stadsbeheer, Vlis singscstraat 21. De aandacht wordt erop gevestigd dat maximaal 300 bcdrijfspassen zullen worden afgegeven. De afgifte zal geschieden in volgorde van bin nenkomst van de aanvraagformulie ren, waarbij geen voorrang zal wor den verleend aan de huidige par- keerpashouders. Verleende parkeerpassen worden tijdig aan de aanvragers toegezon den. De inning van het verschuldig de parkeergekl zal geschieden door middel van toezending van een aan slag parkeerbelasting. Aanvraag van een parkeerpas voor bewoners kan uitsluitend geschie den door middel van het daartoe bestemde aanvraagformulier. Dit formulier kan worden afgehaald en ingevuld ingeleverd bij de sectie Interne en Juridische Zaken van de Dienst Stadsbeheer. Vlissingscstraat 21. Op het aanvraagformulier dient naast de naam en het adres ook het kenteken, merk en kleur van de auto te worden vermeld. Verleende par keerpassen worden tijdig aan de aanvragers toegezonden. De inning van het verschuldigde parkeergeld zal geschieden door middel van toe zending van een aanslag parkeerbe lasting. Het gemeentebestuur heeft besloten met ingang van 15 april 1995 de Markt autovrij te maken. In overleg tussen vertegenwoordigers van het bedrijfsleven en het gemeentebe stuur zijn plannen uitgewerkt. Hier voor zijn tekeningen gemaakt waar op terrassin, rijlopers (bevoorra- dingsroutcs) en de verkeersmaatre gelen zijn aangegeven. In het plan is er vanuit gegaan, dat de lijnbussen van de Z.W.N. met ingang van 15 april 1995 de Markt niet meer aan doen. In afwachting van een volle dig nieuwe dienstregeling zal de zogenaamde kemiisroute worden gevolgd (Kocstraat-Turfkaai). De bevoorrading van de panden rond de Markt zal. zoals dat bijvoor beeld in de Lange Delft ook het geval is, dagelijks tot 12.00 uur kun nen plaatsvinden. Gedurende de avonduren zal de rijlopcr rond de Markt wel bereikbaar zijn. Con- creet-houden de maatregelen dus in, dat de Markt wordt afgesloten voor alle verkeer (m.u.v. brom fietsers en fietsers) tussen 12.00 en 18.00 uur, en dat de nieuw aan te geven rijlopers op de overige uren bereden mogen worden door bevoorradings- en bestemmings verkeer. Parkeren wordt op de Markt niet langer toegestaan. De hierop betrekking hebbende -tekeningen liggen nog tot I decem ber 1994 ter inzage bij de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingscstraat 21. De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Gedurende een periode van vier weken kunnen belanghebbenden Ier 31 december a.s. verliezen de prkeervergunningen (parkeer- pssen) 1994 voor bedrijven en \)or bewoners in het zogenaamde atractiegebied van de binnenstad hm geldigheid. Ie regeling van de uitgifte van prkeerpassen is voor wat betreft d' wijze van aanvraag, de verle- hng en het gebruik van de par- leerpassen niet gewijzigd. Dit budt in dat voor het verkrijgen Mn parkeerpassen voor bedrijven a bewoners voor het jaar 1995 de wlgende regeling geldt: let attractiegebied bestaat weer uit tvee zones. Parkeerpasbezitters kinnen alleen gebruik maken van hin parkeerpas(sen) in de zone wiarin hun vestigings- of woon- alres is gelegen. Op het Damplein ei Hof van Tangc zijn alle parkeer- pssen geldig. Ee scheidingslijn tussen de noordc- like zone (1) en de zuidelijke zóne loopt via de volgende straten: k)f van Tange, Achter de Houttui- rtn, Langeviele, Pottenmarkt, hun zienswijze op het plan kenbaar maken, bij voorkeur door middel van speciale formulieren, die bij de dienst verkrijgbaar zijn. foto: J. Wolterbeek

de Faam | 1994 | | pagina 5