Londen in Kerstsfeer een belevenis! 20% KORTING Allerlei op onze vloer van de maand!! SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gevonden Cultuur REIS VAN Het verkorte opstapschema Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 23 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Winterwinkel - Sparta-spits Dennis de Nooyer heeft vorige week de winterwinkel van het Regionaal Unicef Comité Wal cheren in Vlissingen geopend. Het winkelpand is tot 25 decem ber beschikbaar gesteld door makelaar Theelen Van der Weele. In de winkel wordt tot die datum het hele Unicef-assor- timent verkocht, waarbij de nadruk ligt op wenskaarten voor de komende feestdagen. De winkel zal worden bemand door vrijwilligers en is dagelijks - inclu sief de koopavonden - geopend. Speeltuin - Speeltuinvereni ging De Oude Stad in Vlissingen heeft vorige week een 8500 gul den ontvangen van de Stichting Kinderpostzegels. De afgelopen jaren heeft De Oude Stad ruim tachtigduizend gulden geïnves teerd in nieuwe speeltoestellen. Dat was nodig omdat in het ruim veertigjarig bestaan van de speeltuin veel toestellen versle ten waren. De vernieuwde speeltuin is vorige maand her opend. Van de totale investering is ruim zeventigduizend gedekt door subsidies, zelfwerkzaam heid van de leden en giften. De gift van de Kinderpostzegels brengt het bereiken van het streefbedrag dichterbij, aldus het bestuur van de speeltuin. Ontwikkeling - Acht organisa ties en werkgroepen die betrok ken zijn bij ontwikkelingssamen werking en zending houden zaterdag 26 november een ver koop- en informatiedag in het Calvijn College in Middelburg. Tussen 10 en 16 uur worden arti kelen aangeboden uit diverse ontwikkelingslanden. De opbrengst is bestemd voor de projecten waarvoor de organisa ties zich inzetten. Daarnaast geeft elke groep informatie over haar doelstellingen en werkwij zen. Deelnemende organisaties zijn Comité Walcheren Woord en Daad, Dorkas Internationaal, Tear Fund, De Verre Naaste, Zeeuwse Stichting Steun aan Israel, Stichting Goed Werk, Zen ding Ger. Gemeente en ZOA Vluchtelingenzorg. Redding - De Van Dixhoornbri- gade en Duikteam Zeeland hou den vrijdag 25 november in Zwembad Poelendaele in Mid delburg een demonstratie Auto te water. De reddingsbrigade wil belangstellenden laten zien en ervaren hoe ze zelf een te water geraakte auto kunnen verlaten en hoe ze anderen kunnen red den. Belangstellenden met zwemervaring kunnen onder begeleiding zelf oefenen een gezonken auto te verlaten. Vanaf de kant wordt de oefening van deskundig commentaar voor zien. Looncontrole - De Industrie- en Voedingsbond FNV biedt werknemers in de horeca de mogelijkheid hun loon te laten controleren. Dinsdag 29 novem ber zijn medewerkers van de bond van 14 tot 16 uur te vinden in het Zuiderbaken in Middel burg. Ze berekenen dan of het salaris overeenstemt met loonaf- spraken in de cao voor werkne- Voor informatie: Piet Heinstraat 10 Goes tel. 01100-31990 Openingstijden: di. t/m za. 10.00 - 17.00 uur, koopavond 19.00 - 21.00 uur Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. De Schelp Domburg, ansichtkaarten maken, 10 u. De Schelp Domburg, schminkfeest, 14 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, Lectorium Rosicrucianum, thema-avond 'Is er leven na het bestaan?', 20 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vliss ingen, bingo 50+, 14 u. Herrijst Westkapelle, Stich ting Welzijn Ouderen Platte land Walcheren, informatie middag maaltijdvoorzie ning, 15 u. Ons Huis Melis- kerke, Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walche ren, koersbal voor ouderen Meliskerke en Zoutelande, 14 u. Stedelijke Scholenge meenschap Middelburg, lite rair café, Rascha Peper en Daphne Meijer, 20 u. Slaghvaert Middelburg, Vogelvereniging 't Goud haantje, vogeltentoonstel ling, 20 u. De Boog Middel burg, UW Middelburg, handwerkbazar, 10-13 u. Markt Middelburg, Reclame Commissie Weekmarkt Mid delburg, Sinterklaasactie schoen zetten. Zeeuwse Sportraad Middelburg, the mabijeenkomst 'privatise ring in de sport', 9 u. SWOM-gebouw Middel burg, voorlichtingsbijeen komst medicijngebruik, van af 50 jaar, 10 u. Slaghvaert Middelburg, Vogelvereniging 't Goud haantje, vogeltentoonstel ling, 14 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Strandpavil joen Piet Hein Koudekerke, Sporting Walcheren, presta tieloop, 15 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Clubhuis Zee land Sport Vlissingen, Wan delsportvereniging De Vro lijke Tippelaars, Sint Nico- laastocht, diverse afstanden, start vanaf 11 u. COC-Café Middelburg, China-night, 21 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, contact middag, 15 u. Hogeschool Zeeland Vlissingen, HBO- Verpleegkunde, open dag, 10 u. Hotel Terminus Goes, algemene regiovergadering D66, 10 u. Slaghvaert Mid delburg, Vogelvereniging 't Goudhaantje, vogeltentoon stelling, 11 u. Sporthal Baskenburg Vlissingen, Vogelvereniging de Vogel liefhebbers, vogelruil- en verkoopbeurs, 10-12 u. Sporthal Baskenburg Vlis singen, snuffelmarkt, 9 u. De Spinne Goes, Vrienden kring Kapasi, ontmoetings avond voor alleenstaanden, 21.30 u. Politiebureau Zou telande, aankomst Sint Nico- laas, 13.30 uur. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, wekelijks ski-trim uur, 10.30 u. Jacob Roggeveenhuis Middelburg, Humanistisch Verbond, bij eenkomst 'Normen en waar den binnen het onderwijs', 10.30 u. Centrum San Bao Middelburg, Stichting Wu Wei, workshop 'Voeding vanuit de traditionele Chine se geneeskunde', 10 u. De Stenge Heinkenszand, Vereniging van Park- en Sierwatervogels Aviornis, lezing schimmel en wormin fecties bij vogels, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Lectorium Rosicru cianum, lezing 'Van natuur mens tot geest-zielemens', 20 u. PABO Middelburg, Hogeschool Zeeland, voor lichtingsavond, 19.30 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middelburg, kennismakings bijeenkomst cursus Noors, 19.30 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, wekelijkse soos voor alleenstaanden, 19 u. Club gebouw VCV Vlissingen, prijsklaverjassen, 20 u. De Kwikstaart Oost-Souburg, Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen, Sint Nico- laasmiddag, 14 u. St. Willi- brord Middelburg, De Zon nebloem, kerstverkoop van handwerken, 11 u. Wijk centrum Scheldebuurt Vlis singen, soos voor alleen staanden, 19 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks knutselochtend, 12 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, Aktiviteiten Centrum Middelburg, Sint Nicolaas- avond, 19 u. Zeeuwse Volksuniversiteit Middel burg, cursus 'Van Den Vos Reynaerde', 19.30 u. mers in de horeca. Aan de hand van de loonstrook wordt met de computer het juiste loon bepaald. Als er dingen niet klop pen helpt de bond CNV-leden verder, niet-leden krijgen advies over wat te doen. Verder is die middag in het Zuiderbaken infor matie te vinden over vakantie geld, overuren, arbeidsomstan digheden en reiskostenvergoe ding. Bijstand - Het FNV-district Zee land in Middelburg houdt 28 en 30 november een telefonische enquête onder Vlissingse vrou wen in de bijstand. Met de in aantocht zijnde nieuwe bij standswet krijgen alle vrouwen in de bijstand een arbeidsplicht. De FNV vraagt zich af waar de benodigde banen zijn en wat gemeenten doen om bijstands vrouwen aan het werk te krijgen. Aan de hand van de resultaten van de enquête, die ook in ande re plaatsen wordt gehouden, gaat de FNV de Sociale Diensten en gemeenten aanbevelingen doen over hoe de praktijk beter kan. De FNV wil inventariseren wat gemeenten voor vrouwen in de bijstand kunnen doen om weer terug te keren in het arbeidsproces. Bovendien wil de FNV weten welke oplossingen de vrouwen zelf zien. De infor matie uit de enquête wordt ano niem verwerkt. De Sociale Dienst is niet bij de uitvoering of de verwerking van de enquête betrokken. Oostbeer - Het torentje (de monnik) van het verdedigings werk De Oostbeer in Vlissingen heeft vorige week een nieuwe top ('muts') gekregen. Begin dit jaar is de beer al gedeeltelijk in ere hersteld. De monnik werd opnieuw geplaatst, nadat hij begin deze eeuw plaats moest maken voor een houten brugge tje over de beer. Wat nog ont brak was de muts. Onlangs werd bij graafwerkzaamheden naast de beer het restant van de natuurstenen muts gevonden. Daar deze niet gerestaureerd kon worden is een nieuwe top gemaakt van beton. De Oost beer had in de Napoleontische tijd naast een waterkerende ook een militair-strategische functie. De monnik was bedoeld om te voorkomen dat eventuele aan vallers over de gladde ezelsrug probeerden te lopen. De restau- tatie van De Oostbeer is onder deel van de Groene Boulevard. Op deze boulevard zijn kunst werken, speciale verlichting, bestrating en kanonnentraverses gerealiseerd. Hond - Tussen 20 oktober en 7 november zijn bij het politiebu reau in Vlissingen de volgende zaken afgegeven: fietsslot, lees bril, twee honden, diverse porte monnees, zeem, halsketting, diverse sleutels. Genoegen - Zangvereniging Nut en Genoegen uit Aagtekerke bestaat 25 november honderd jaar. Om dit te vieren houdt de vereniging die avond om 19.30 een jubileumuitvoering in vereni gingsgebouw Amicitia in Aagte kerke. Het koor zingt die avond uiteenlopende werken van Brahms en Verdi, maar ook van Lennon en McCartney, Abba en Nederlandse volksliedjes. Na een pauze met verloting wordt het blijspel Wat 'n Dorp opge voerd. Het blijspel is geschreven door Willem Hekkert en de regie is van Ma Dekker-Louws. Cosmo - Voor de vierde keer verzorgt Dansteater Cosmo in Vlissingen vrijdag 16'december het Cotton Club Gala. Het Gala is bedoeld voor iedereen van 25 jaar en ouder die een avond in stijl wil uitgaan en daar wat voor over heeft. Bij binnenkomst krij gen de gasten een champagne cocktail. De muzikale verzorging is in handen van het tv-orkest Hollywood Boulevard. Dit orkest begeleid ook de optredens van Lee Towes en The Magic Plat ters. In de Foyer naast Cosmo is een casino ingericht. Het Gala begint om 21 uur. Voor de gele genheid is Cosmo in kerstsfeer gestoken en gepaste kleding is gewenst. Conservatoria - Het symfo nie-orkest van studenten van de conservatoria in Antwerpen, Maastricht en Tilburg geven vrij dag 25 november een concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het nieuwe samen werkingsverband tussen de con servatoria biedt de mogelijkheid orkestprojecten te organiseren waarbij grote werken op het pro gramma staan. Het orkest bestaat uit geselecteerde stu denten die auditie hebben gedaan om aan het project mee te kunnen doen. Het eerste pro ject heeft als thema 'Engelse componisten uit het begin van deze eeuw'. Op het programma staan de American Overture van Benjamin Britten, het Concert voor Tuba en Orkest van Vaug- han Williams en de Enigma Variaties van Edward Elgar. Het concert begint om 20.15 uur en dirigent is Jan Stulen. Pastel - In het kantoor van de ING Bank in Vlissingen is tot en met 16 december een tentoon stelling te zien van grafische werken en pasteltekeningen van de Hongaars/Roemeense kun stenaar Géza Kovécs, alsmede foto's van Jan Smith. De opbrengst van de verkoop van de tentoongestelde werken komt ten goede aan het werk van de Stichting Friends of the Romanian People, die hulptrans porten verzorgt naar Roemenië. De landschappen zoals Kovécs die in zijn schilderijen verbeeldt, hangen ter aanvulling en vergelij king naast foto's van soortgelijke onderwerpen zoals Jan Smith, een kennis van Kovécs, die in Roemenië maakte. Zeeuws -Liefhebbers van Zeeuwse muziek kunnen zondag 27 november terecht in de Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek. Om 14.30 uur begint daar een optreden van de Zeeuws-Vlaam- se muziekgroep Ambras, in samenwerking met de Beve- landse troubadour Engel Rein- houdt. Ze zullen zowel apart als samen optreden met nieuw en oud werk. Het programma zal tot ongeveer 17 uur duren. Honderd - Zo'n twintig van oor sprong Zeeuwse kunstenaars Als laatste lezersreis van 1994 kozen wij voor de hoofdstad van Engeland. Nergens anders vindt u die typische Engelse kerstsfeer immers meer dan in Londen. De grote warenhui zen, de beroemde pleinen maar evenzo de huizen onder weg vanaf de veerboot, ade men een kerstsfeer uit die uniek is in de wereld. DEMAAND Na een vroeg vertrek zijn we - via de P&O ferry Calais-Dover - rond kwart voor elf al in Lon den. U heeft daar vrije tijd genoeg want pas in de avond nemen we de veerboot terug naar Calais. Vergeet vooral uw tax free inkopen aan boord niet. Belangrijk is dat we in Londen eerst enkele uitstappunten hebben - ondere andere bij Harrod's en Marble Arch - en daarna voor de liefhebbers een korte rondrit door de stad organiseren. U kunt in beide gevallen naar hartelust winke len in bijvoorbeeld Oxford Street of het fameuze Harrod's warenhuis en daarbij profite ren van de gunstige koers van de Engelse pond. Ook is het leuk om met de foto- of video camera Londen in kerstsfeer vast te leggen. De prijs is een verrassing op zich: voor slechts vijfenzeven tig gulden uit en thuis. Profi teer daarom snel van deze supervoordeelaanbieding en kies daarbij uit de twee moge lijke data: vrijdag 9 december of donderdag 15 december. Voor lezers van de Faam/Vlis- singer/Bevelander kost de reis 75,- per persoon. Kruiningen Zeeuwsche Paerel 03.40 Goes NS Station 03.55 Middelburg - NS Station 04.20 Souburg Bushalte Brug 04.30 Vlissingen NS Station 04.35 Boek snel bij Reisburo Carlier in Middelburg (Gravenstraat 4, telefoon 01180-39839) of Goes (Opril Grote Markt 2, telefoon 01100-20280). De reisbureaus zijn geopend van maandag tot en met vrijdag van 09.30-17.30 uur en op zaterdag van 10.00-13.00 uur. Lezersreizen van de Maand kunt u voortaan ook boeken bij Wolf's Reizen - Walstraat 41 - Vlissingen. Telefoon 01184-18715. Geopend maandag tot en met vrijdag van 09.00-17.30 uur en zaterdag van 10.00-16.00 uur. Deze reizen worden onder voorbehoud van voldoende deelname uitgevoerd. exposeren tot 11 januari in de Expogang van het Oosterschel- deziekenhuis in Goes. Alle wer ken zijn te koop en kosten tus sen de honderd en tweehonderd gulden. Het zijn onder meer olie verfschilderijen, aquarellen, betaalbare prijzen aan een breed foto's en etsen. De honderd-gul- publiek aan te bieden, den-expositie wordt al een aantal jaren georganiseerd en is bedoeld om het werk van Zeeuwse kunstenaars tegen VERVOLG PAGINA ABDIJNIEUWS Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg KERKDIENSTEN: do. 24 november t/m wo. 30 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: P. Joosse, 14.30 uur: J.S. Koops. Wo. 9.30 uur: G. Warner, 19 uur: J. Bakker (dankdag). Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: Kley. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: P. Melse. Wo. 19 uur: M. van der Poll (dankdag). Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg. Wo. 19.30 uur: J.S. Koops (dank dag). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.A. v.d. Berg, gez. dienst in de Geref. Kerk. Wo. 19.30 uur: J.S. Koops, gez. dienst in de Geref. Kerk (dankdag). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.E. de Bruijn. Wo. 19 uur: P. den Braanker, gez. dienst in de Herv. Kerk (dankdag). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan ker, 14.30 uur: A.E. de Bruijn, gez. dienst in de Geref. Kerk. Wo. 19 uur: P. den Braanker (dank dag). HOOGELANDE Christengemeenschap, Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: J. van Veen. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: G. Warner. Wo. 19.30 uur: R.G. v.d. Zwan (dankdag). Hervormde Kerk Zo. 10 uur: Binnenmarsch. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30,14 en 18.30 uur: leesdienst. Wo. 9.30,14 en 19 uur: C.A. van Dieren (dankdag). Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Wo. 14.30 en 19.30 uur: J.G. Schenau (dankdag). Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst, gez. dienst kleine kerken Middelburg - Koorkerk. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: O. Elseman. Hofplein- kerk, Zo. 9.30 uur: G.J. Smit, 14.30 uur: A.C. Ver- weij. Wo. 9.30 en 19.30 uur: W.A. v.d. Berg (dank dag). De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 en 17 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuige niskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: G.J. Smit. Thomaskapel, Zo.: zie De Hoek steen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wo. 10 en 19.30 uur: L. Wüllschleger (dankdag). Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. 11 uur: W. Markus, 17 uur: M. Goudriaan. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. J. Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 en 19 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo.: dienst in Koor kerk. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A, Zo. 10 uur: J. Olde-v.d. Neut, 19 uur: G. Olde, gez. dienst in de Herv. Kerk. Wo. 10 uur: J. van Veen, 19.30 uur: P. Paulus (dankdag). Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: G. Olde. Wo. 19 uur: A.C. den Hollander (dankdag). Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. Wo. 9.30, 15 en 19.30 uur: H. Paul (dankdag). RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: R.G. v.d. Zwan, gez. dienst in de Herv. Kerk. Wo. 10 uur: J. Bakker, 19 uur: G. Warner (dank dag). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: P. Boeksteijn, 19 uur: R.G. v.d. Zwan. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: S. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: J. Bakker, 17 uur: dienst. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: gebedsdienst. Wo. 19.15 uur: L.A. Wolte ring (dankdag). Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: K.W. Kakes, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: K.W. Kakes. Wo. 19 uur: J. Lukasse (dankdag). Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk VrijgemaaktDe Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Wo. 19.30 uur: H. Mostert (dankdag). Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo.: geen dienst. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo.: geen dienst. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel, 19 uur: vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: N. Köther-Middelhoek. Ter Reede, Zo. 19 uur: C. van Dam. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. W. Verdouw. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: W. Harinck. Wo. 9.30 en 16 uur: L. Huisman. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: K. van Balen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. de Boer, gez. dienst in de Geref. Kerk. Wo. 19 uur: dank dag. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Riepma, jongerendienst. Wo. 19 uur: Spaans (dankdag). Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg 6, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zon dag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: F. van Eede, De Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: J.P.F. Kremer, Pijpstraat la, Middelburg, tel. 01180-12565. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek L. v.d. Boogert, Vrijlandstraat 79, tel. 27471. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. Do. 24 november t/m wo. 30 november HUISARTSEN VLISSINGEN- Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer, 19.30 uur: Holy Communion. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein 1, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791. zondag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12. tel. 13933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Klassiek Homeopaten: J. van Dam, Vronesteyn 21, Oostkapelle, tel. 01188-3607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur. 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 19