Allerlei Cultuur Cultuur Beurs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG" ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Sport Politiek Natuur Cursus/onderwijs Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 9 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Maki - Het maki-theater uit Mid delburg presenteert een poëzie- voordracht door Anke Brouwer. De voordracht is een theatersolo waarin beeld en taal met elkaar verbonden zijn. Teksten van Vasalis, Rodenko, Bernlef, Bec kett en Brouwer vloeien in elkaar óver. Brouwer voltooide de toneelacademie in Maastricht, werkte enkele jaren als provinci aal toneeladviseur in Zeeland en ontwikkelt op dit moment de nieuwe theatervorm maki in Zee land, waarmee ze voordrachten, trainingen en workshops ver zorgt. Haar voordrachtavond Elke Stap wordt gehouden in Centrum San Bao in Middelburg op donderdag 17 novmeber om 20 uur en 11 december om 15 uur. Deltan - Het seinhuisje aan de Middelburgse Kanaalweg is sinds enige tijd in gebruik als ate lier voor beeldend kunstenaar Cor van der Poel, die momenteel exposeert in de Deltan-galerie van de Delta Nutsbedrijven in Middelburg. Van der Poel werd in 1929 in Rotterdam geboren en was ruim 32 jaar werkzaam bij de Koninklijke Marine. Inmiddels in Middelburg woonachtig besloot hij na zijn functioneel leeftijdsontslag bij het MIKV een cursus tekenen en schilderen te volgen. Daarna volgde hij de aca demie voor beeldende kunst in Breda. In de bibliotheek van Oost-Souburg hield hij zijn eerste expositie. Daarnaast volgde hij een cursus beeldhouwen. Van der Poel, bestuurslid van de Amateur Beeldende Kunste naars in Zeeland, exposeert tot en met 30 december abstracte werken in acrylverf. Stations - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen protesteert bij de Nederlandse Spoorwegen tegen de plannen de stations in Rilland Bath, Krabbendijke Kapel- le en Arnemuiden te sluiten. De vermindering van het openbaar vervoer is voor de bond niet acceptabel. Door sluiting van de stations vergt het wonen op het platteland het bezit van een auto en de bond vreest dat ouderen, de jeugd en ook vrouwen van de sluiting de dupe worden. Daar naast is de bond voorstander van het terugdringen van het autoge bruik, wat door de NS-plannen volgens de bond zeker niet zal lukken. Zwagerman - Literatuurrecen- sente Jessica Durlacher zal dins dag 22 november schrijver Joost Zwagerman aan een openbaar interview onderwerpen. Het interview wordt gehouden vanaf 20 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg en is een ini tiatief van de Stichting Literaire Activiteiten Zeeland (SLAZ). Zwagerman debuteerde in 1986 met de roman De Houtgreep. Na twee gedichtenbundels produ ceerde hij in 1989 zijn succesvol le boek Gimmick. In 1991 ver scheen Vals Licht, in 1992 geno mineerd voor de AKO-literatuur- prijs en in 1993 verfilmd door Theo van Gogh. Verder versche nen Collega's van God, Portret ten en polemieken, gebundelde essays en De Kus van Michael Jackson - een keuze uit verhalen en columns die Zwagerman schreef in jongerenbladen. Zojuist verscheen zijn roman De Buitenvrouw. Jessica Durlacher was eerst als recensente ver bonden aan de Volkskrant en is nu werkzaam bij Vrij Nederland. Kleuren - In de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg is tot 26 november de tentoonstelling 'Kleuren huilen niet' te zien. De expositie is een combinatie van grafische, educatieve en klank elementen in muziek en beel dende kunst. Ze bestaat uit parti turen, geluidsopnamen, een videoband en een introductie van een educatief project van de VMC voor basisscholen. Het pro ject is bedoeld om hedendaagse compositietechnieken toeganke lijker te maken voor leerlingen. Boeken - Boekenliefhebbers kunnen 12 november hun hart ophalen in de Hof van Walcheren in Koudekerke, waar in beide zalen voor de negende keer een grote tweedehands-boeken beurs zal plaatsvinden. In ruim twintig stands zullen standhou ders van binnen en buiten Zee land diverse soorten boeken aan bieden: literatuufboeken over onderwerpen van natuur tot geschiedenis, strips, prenten en Zeeuwse boeken. Verder heb ben de meeste "standhouders een specialiteit. De beurs is toe- ga nkelijkvan 12 tot 17 uur. Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. De Schelp Domburg, ansichtkaarten maken, 10 u. De Schelp Domburg, schminkfeest, 14 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, Open Universiteit, mr. W. van Wouwe, lezing geheim houding en onpartijdigheid notarissen, 20 u. Hotel Ter minus Goes, Nederlandse Vereniging voor Slechtho renden, bijeenkomst over Tinnitus (oorsuizen), 19.15 u. De Stenge Heinkenszand, Zeeuwse Sportraad, sport- congrs 'Besturen is ook een (team)sport', 19 u. Zeeuw se Bibliotheek Middelburg, Nederlandse Vereniging van Belangstellenden in het Spoor- en tramwegwezen, bijeenkomst, 19.45 u. Ont moetingscentrum Dauwen- daele Middelburg, SKW de Hayman, jeugdactiviteiten, 11 tot 15 jaar, 19.30 u. Rus tenburg Middelburg, hand- werkclub 'Zuid', verkoping van zelfgemaakte handwer ken, 14 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant De Parel Domburg, Italiaans buffet, 18 u. De Parel Dom burg, dansavond met Passé Partout, 20.30 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin- gen, prijsklaverjassen, 14 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, contactmiddag, 15 u. Zuiderbaken Middel burg, Wijkvereniging Zuid, snuffelmarkt, 10 u. Sport hal Voorborch Middelburg, Korfbalvereniging Swift, ploegpresentatie Swift 1, 19 u. Vereningingsgebouw 'Westkapelle Herrijst', Vrou wenvereniging Hoop op Zegen, jaarlijkse verkoping, 14 u. COC-café Middel burg, pyamabal, 21 u. Wijkcentrum Sint Laurens, feestelijke opening, 16.30 u. Nieuwe Kerk Middelburg, Stichting Reformatorische Hulpaktie Woord en Daad, comité Walcheren, koor- en samenzangavond, 19.30 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, wekelijks ski-trim uur, 10.30 u. Verzorginstehuis Swerfrust Middelburg, Nederlandse Rode Kruis Middelburg, ten toonstelling, verkoop hand gemaakte artikelen en verlo ting, 14 u. Zeeuwse Biblio theek Middelburg, Vrije Uni versiteit en Samenleving, prof. dr. P. Smelik, lezing: Wat is stress en hoe kun je er mee omgaan?, 20 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlis singen, Bloemenlaan, weke lijkse ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, wekelijkse soos voor alleenstaanden, 19 u. De Hoeksteen Middelburg, Regionale Werkgroep In Perspektief Walcheren, gespreksavond familiele den en vrienden psychisch zieken, 19.45 u. Getuige- niskerk Middelburg, open dag voor christenvrouwen, 9 u. Kleine Kade 47 Goes, Vrouwenvereniging Tessel- schade Arbeid Adelt, najaarsbazaar, 18.30 u. Guus-uus Oost-Souburg, open dag Wereldwinkel, 10 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks knutselochtend, 12 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding. Hotel Terminus Goes, Women's Aglow Fel lowship, bijeenkomst, 9.45 u. Ontmoetingscentrum Dauwendaele Middelburg, SKW 'de Hayman' aktivitei- tendag 'Vlissingen/Middel- burg Mozaïekstad', 4 t/m 12 jaar, 14-15.30 u. Zonnebloem - De afdelingen Vlissingen en Middelburg van de Zonnebloem verzorgen samen met de Miro in Vlissingen een winkelavond voor bejaarden en mensen die slecht ter been zijn. Dinsdag 15 november van 18.30 en 21 uur zijn in de winkels wan delwagens en medewerkers aanwezig zodat iedereen rustig en comfortabel boodschappen kan doen. In de laatste week van november houdt de Zonnebloem een actie om eenzame of zieke bejaarden met Sinterklaas een presentje te bezorgen. Deelne mers kunnen zich opgeven bij C. Suvaal in Middelburg (01180- 43773), waar zij een adres en een suggestie voor een kleine attentie ontvangen. Sinterklaas - Sint Nicolaas en zijn Pieten komen zaterdag 19 november om 13.30 uur aan bij de Visafslag Bierkade in Goes. Vanaf de Walkant Bierkade maakt hij een tocht door de stad, waarbij hij onder meer stops maakt in de Papegaaistraat, het Kolveniers Hof en de Ganzepoort Straat. De stoet gaat uiteen bij de Grote Kade. Armenië - De Dorkaswerk- groep Walcheren houdt van 20 tot 26 november een collecte in Westkapelle voor Armenië. Veel aanvoerroutes naar Armenië worden al zes jaar door islamiti sche buurlanden geblokkeerd en in het land is tekort aan voedsel, kleding, gas en electriciteit. Dor- kas Hulp International is een christelijke hulporganisatie die hulp verleent aan mensen in nood en heeft zestig projecten in 24 landen. Dorkas hoopt Armenië in de winter van voed sel en medische hulp te kunnen voorzien. Zij - Zij aan Zij, de landelijke con- tactbank voor lesbische en biseksuele vrouwen, is met ingang van 1 november een 'gewoon' tijdschrift voor die doelgroep geworden. Zij aan Zij bestaat 2,5 jaar en is begonnen als schriftelijke contactenbank. Langzaam groeide het adverten- tiekrantje uit tot een volledig tijd schrift, waarin de nadruk echter blijft liggen op ontmoeten en uit gaan. In de nieuwe vorm vervalt de als ingewikkeld ervaren werk wijze van de contactenbank. Iedere lezer kan nu adverteren en reageren op advertenties zon der lid te hoeven worden. Zij aan zij is te koop in goed gesorteerde boekhandels. Dam - Rijkswaterstaat is vorige week begonnen met het aanpas sen van de weg over de Veerse Dam. De doorgaande weg wordt iets breder en wordt een auto weg. Aan de zeezijde blijft een fietspad in twee richtingen. Aan de Veerse Meerzijde komt een parallelweg voor langzaan ver keer. Voor het oversteken van de hoofdrijbaan komt op drie plaat sen een voetgangersbrug. Hier door moet de verkeersafwikke ling op de dam veiliger worden. Het totale werk moet eind 1995 klaar zijn en kost 11 miljoen gul den. Weggebruikers zullen in het voorjaar van '95 enige hinder van het werk ondervinden. Vakantiepark - De Stichting CNV-Vakanties bouwt een bun galowpark in Oostkapelle. Het park komt op het terrein van het huidige vakantiepark Bos en Duin. Het krijgt de beschikking over 56 bungalows en vormt de laatste fase van het vernieu wingsplan van het park. In 1988 werd ter plekke een hotel geo pend. Met de sloop van het hui dige appartementencomplex en de vakantiewoningen is een begin gemaakt. Vanmiddag wordt op het bouwterrein de eerste paal voor het bungalow park geslagen. Na de oplevering, midden -volgend jaar, beschikt het park over 462 bedden. Godshuizen - Het bestuur van Stichting de Godshuizen stelt voor volgend jaar maximaal hon derdduizend gulden beschikbaar voor projecten in de gezond heidszorg op Walcheren. De bij dragen zijn bedoeld voor eenma lige projecten of investeringen die via normale financieringen - wettelijke regelingen en subsi dies van overheden - niet of slechts gedeeltelijk realiseerbaar zijn. De stichting heeft het beheer over een beperkt vermo gen dat is ontstaan uit erfenis sen en schenkingen. Het is de bedoeling dat de Stichting jaar lijks een bedrag voor projecten beschikbaar stelt. Het resultaat van deze eerste mogelijkheid zal mede bepalend zijn of een der gelijke besteding voor de Wal- cherse samenleving ook in de toekomst mogelijk is, aldus het bestuur van de Godshuizen. Unicef - Unicef, het kinder fonds van de Verenigde Naties, staat centraal op de nieuwe serie telefoonkaarten van PTT Tele com. De serie is sinds 2 novem ber te koop. Op de kaarten zijn kindertekeningen afgebeeld van de hand van de winnaars van de tekenwedstrijd die PTT Telecom vorig jaar hield onder kinderen van KPN-werknemers. Het onderwerp van de wedstrijd was het Unicef-thema van 1994 'Het jaar van het gezin.' Voortaan zal PTT Telecom elk jaar de decem- berserie wijden aan een charita tieve instelling. Riool - De gemeente Vlissingen is vorige week begonnen met de vernieuwing van de riolering van een deel van de Kromwegesin- gel. Ook de huisaansluitingen van het riool worden vernieuwd. Het werk zal vijf weken in beslag nemen, als de (weers-)omstan- digheden niet tegen zitten. Het deel van de Kromwegesingel tussen de Willem Alexander- straat en de Ritthemsestraat is tijdens de werkzaamheden voor alle verkeer gesloten. Het ver keer wordt omgeleid via de Wil lem Alexanderstraat en de Rit themsestraat. Werkstraf - De Zeeuwse Raad voor de Kinderbescherming en de Stichting Reclassering Zee land houden 18 november een ontmoetingsmiddag over werk straffen in de PZZ in Goes. De rechtbank in Middelburg begon in 1984 met het opleggen van de eerste werkstraffen. Ter gele genheid van de tienjarige praktijk krijgen medewerkers van de bij na honderd werkstrafprojecten in Zeeland de gelegenheid elkaar te ontmoeten. Naast het uitwis selen van ervaringen kunnen vra gen worden gesteld aan de aan wezige officier van justitie of rechter. De werkstraffen blijken een positief effect te hebben op de resocialisatie van wetsover treders. In Zeeland werden vorig jaar zo'n driehonderd werkstraf fen opgelegd. Thuiswerken - Op het FNV- districtskantoor ligt voor thuis werkers en hun werkgevers een informatiepakket klaar waarin staat waar een thuiswerker alle maal recht op heeft. Sinds 1 november is een wijziging in de Arbowet van kracht die onder meer inhoudt dat een werkgever vanaf nu verplicht is zijn thuis werkers te vertellen met welke stoffen zij werken en of het materiaal en de apparatuur die zij gebruiken gevaar oplevert voor de gezondheid. Daarnaast is de werkgever verantwoordelijk voor onderhoud en reparatie van de machines en hulpmiddelen die thuiswerkers gebruiken en moet hij zorgen voor een goede inrich ting van de werkplek. Over al deze zaken is informatie te vin den op het FNV-districtskantoor. Waterschap - Het bestuurlijk overleg van de vier te fuseren waterschappen heeft vorige week besloten aan gedeputeer de staten voor te stellen drs. H. Everdijk te benoemen tot inte rim-dijkgraaf. Eversdijk is nu voorzitter van zowel de Stuur groep als het Bestuurlijk Overleg en zal als interim-dijkgraaf optre den van 1 september volgend jaar tot het moment dat de nieuw te benoemen dijkgraaf in functie treedt. De huisvesting van de gefuseerde waterschap pen, verenigd in waterschap Zeeuwse Eilanden i.o., wordt per 1 januari 1996 definitief het gebouw Magnolia in Goes. Inmiddels is begonnen met de voorbereiding van de verbou wing en de herinrichting van het gebouw. Sinterklaas - De Stichting Ceremoniemeesters Middel burg, evenementencommissie van het VWA/OM en oranjever eniging Uit het Volk, Voor het Volk verzorgen zaterdag 19 november de intocht van Sint Nicolaas. Sinterklaas hoopt om 13.30 uur aan de Punt in Middel burg te arriveren, waarna hij te paard vertrekt naar de Markt. De route die hij volgt gaat onder meer over de Rotterdamsekaai, het Damplein en de Lange Delft. De stoet wordt vooraf gegaan door een orkest dat sinterklaas liedjes speelt. Op de Markt wordt Sinterklaas verwelkomd op een podium. Rond half drie vertrekt hij voor een rondgang door het centrum. Kinderzegels - J. Kleine, bedrijfsleider van de Albert Heijn op het Miroterrein in Vlissingen, heeft vanochtend om 9 uur de eerste kinderpostzegel gekocht. Ontwerpster Margriet Heijmans heeft zich bij het maken van de zegel laten inspireren door het thema 'Samen Doen'. De Vlis- singse vrijwilligers van de kinder postzegels verkopen ook een uit gebreide collectie kerst- en nieuwjaarskaarten in een stand in het Albert Heijn/Miroverkoop- centrum. De zegelstand is daar te vinden woensdagmiddag van 13 tot 16 uur, vrijdag van 13 tot 21 uur en zaterdags van 10 tot 16 uur. en 16 uur kunnen kinderen van 6 tot 12 jaar op zoek naar sporen zoals spinnewebben, molsho pen, resten van dennekegels, drollen en pootafdrukken. Maxi maal dertig kinderen kunnen meedoen. Persprotocol - Alle medewer kers van de gemeente Middel burg hebben nieuwe instructies gekregen voor het omgaan met de pers in de vorm van een pers protocol. Met het opstellen en uitreiken van de instructie wil het gemeentebestuur van Middel burg het belang onderstrepen dat wordt gehecht aan een goe de verstandhouding met en een goede berichtgeving in de pers. In het persprotocol wordt gere geld welke gemeentelijke mede werkers de media over welke zaken te woord mogen staan. Het persprotocol moet een vorm van bescherming bieden aan zowel de medewerkers als het bestuur van de gemeente en moet voorkomen dat medewer kers 'struikelen'. Het nieuwe protocol vervangt het oude dat stamt uit april 1973 en is volgens de gemeente aangepast aan de 'eisen des tijds'. Trekvogels - De afdeling Wal cheren van de KNNV houdt zaterdag 12 november een dag excursie naar de Oosterschelde. Tijdens de excursie staan de trekvogels centraal. Belangstel lenden kunnen zich om 10 uur verzamelen bij het NS-station in Middelburg. De excursie duurt tot ongeveer vijf uur. Dolf Schaap verzorgt tekst en uitleg. Detective - Als detective op zoek gaan naar sporen van men sen en dieren. Dat is mogelijk tij dens de Beestenboelmiddag die het Zeeuws Biologisch Museum woensdag 16 november ver zorgt in Oostkapelle. Tussen 14 Indoor - Voor de zeventiende keer wordt zaterdag 12 novem ber in de Zeelandhallen in Goes de Indoor Zeeland Atletiek gehouden. Nellie Cooman zal de wedstrijddag om 9.25 uur ope nen. Het programma duurt tot ongeveer 18.30 uur en in totaal zullen zo'n zeshonderd atleten aan de start verschijnen. De atle- tiekonderdelen die die dag wor den afgewerkt zijn sprint, ver springen, hoogspringen, lange afstandlopen en kogelstoten. Leeuwenburch - W. Ovaa, wethouder van onderwijs van Middelburg, maakt vrijdag 11 november om 10.15 uur het logo bekend van de openbare basis school De Leeuwenburch die per 1 augustus 1995 ontstaat door een fusie van de openbare basisscholen de Boomenburch, Zeeburch en Zuidburch. Het logo is ontworpen door de leerlingen van de basisscholen in het kader van een wedstrijd. De jury stond onder voorzitterschap van Ovaa, die de prijzen zal uitreiken en de namen bekend zal maken van de nevenlocaties van de nieuwe school. Ook de namen waren onderdeel van de wedstrijd. Gehandicapt - De Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbe leid (ZSG) houdt 1 en 2 decem ber twee studiedagen voor men sen met een handicap en hun belangenorganisaties in het Zee land Studiecentrum in Aarden burg. De dagen zijn bedoeld om de belangenbehartiging van en voor mensen met een handicap te bevorderen en de werkwijze van de werkgroepen gehandi captenbeleid en gehandicapten organisaties te versterken. Daar naast is de cursus bedoeld om de onderlinge samenwerking tussen de organisaties te stimu leren. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 10 november t/m wo. 16 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.40 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: P. Boe- kesteijn. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: W. Grootenboer. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: M. Lorier. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: M. Lorier, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: B. Ridder, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: B. Ridder. HOOGELANDE -ChristengemeenschapKapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: J. de Boer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 10 uur: P. Noordam. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 10 uur: M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A.P. Nauta, gez. dienst in de Herv. Kerk, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: A.P. Nauta. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: R. Schoonhoven. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Do. 19.30 uur: G.J.N. Moens. Zo. 9.30 en 18.30 uur: leesdienst, 14 uur: Th. van Stuyvenberg. Di. 19.30 uur: C. Hogchem. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: O. Elseman, 14.30 uur: P. Paulus. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 en 14.30 uur: W.A. v.d. Berg. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuige niskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: C. Brakema. Thomaskapel, Zo.: zie De Hoek steen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. Wi/kgemeente Geref.Bond, Zo. 11 en 17 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst. Leesdienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond. 10 en 19 uur: C. Heijnsdijk. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: B. Schel haas. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: J.C. Schaeffer. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND~ Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: Th. Teijlingen, 17 uur: J.L. 't Hart. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J. Sinke. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 19.30 uur: H. Paul, bijbellezing. Zo. 9.30 uur: H. Paul, 15 uur: leesdienst. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.T. Witkamp, 19 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: J. Bakker. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: C.A. Schoorel. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo 10 uur: F. Walhout, 17 uur: R.G. v.d. Zwan. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L.C. Ladenberg- Deij, 19 uur: L.A. Woltering. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: B. de Haan, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: B. de Haan. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: gespreksdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G F. Overweg. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt. Zo. 10 uur: N H.J.E. Boomer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Johanneskerk, Bonedijke- straat 165, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalks- ma. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koude- kerkseweg 88, Zo. 10 uur: P. van Hecke. Ter Ree- de, Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie. Leesdienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 18.30 uur: H. Paul. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: A. van Polen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia' Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61. Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Herweyer Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81 Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. burg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: M.H. Rackwitsz, Volder- ij laagte 1, Middelburg, tel. 01180-35688. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J.W. Thibautstraat45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34. tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, zangdienst, 19 uur: De Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Do. 10 november t/m wo. 16 november HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. zondag tot 24 uur: De Vries- Prins, Herenstraat 18, tel. 39933. Visites aanvra gen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende geval len 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan 15, tel. 12525. zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingse- weg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: J.F.M. BergenKanaalstraat 89, Oost-Sou- DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, Dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen. tel. 01184-10910. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten: M.'Oosthoek, Cort van de Lindenstraat 109, Goes, tel. 01100-50194. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015 Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 17