Natuurlijke charme van parket Dimarelle de Klerk Habro: inrichten voor weinig geld HABRO Kant-en-klaar maskers voor eenmalig gebruik Tapijt- en meubelreiniging Chem-Dry slaat goed aan Uiteenlopende collectie Dimarelle Vlot en sterk, West-Colorados van Samsonite a 01147-2128 Duurzaam Lange Noordstraat 2 Middelburg 01180-40293 Eenvoudig gelegd Deens alternatief Van den Dongen PARKET Langeviele 75 Middelburg 01180 - 37136 Parketvloeren Seisplein 5 Middelburg Tel. 01180 -26721 CHEM-DRY® DE DIJCKER LEDERWAREN Lange Delft 44 Middelburg 8 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 2 november 1994 Echt parket blijft voor velen de ultieme wens als het gaat om goed en vooral comfortabel wonen. Geen wonderwant parket past in elk interieur en heeft charme en stijl waar je niet snel op uit gekeken raakt. En de hoge kwaliteit zorgt ervoor dat parket, mits goed onderhouden, een leven lang meegaat. Parket in de keuken en de slaapkamer is tegenwoordig net zo gewoon als in de gang en de woonkamer. Dat kan zijn omdat men steeds hogere eisen aan wooncomfort stelt, maar het kan ook dat steeds meer mensen de praktische voor delen van parket ontdekken. Zoals het grote onderhoudsgemak, de charme, de anti-allergische waarde of de duurzaam heid. Parket gaat immers veel langer mee dan de meeste andere vloerbedekkingen die vaker en sneller bij het afval terecht komen. Vroeger was traditioneel parket vanwege het hoge handwerk-gehalte eigenlijk alleen weggelegd voor welgestelden. Tegenwoordig kost een parketvloer echt niet meer dan elke andere vloerbedekking van goede kwaliteit. Het leggen van tradi- Dimarelle, modezaak op het adres Lan ge Noordstraat 2 in Middelburg, is sinds 1 september jongstleden overge gaan naar Nancy de Voogd. Dimarelle heeft een uiteenlopende collec tie van bekende merken zoals Dibari, Bernd Berger, Comma, Apriori, CM, Cir- stein en Mariëlle Bolier. Van de modellen worden slechts enkele stuks ingekocht zodat er sprake is van een bepaalde exclu siviteit. Naast deze kleding verkoopt Dimarelle als één van de weinige zaken cocktail-, avond- en feestkleding. Merken zijn Hof fmann, Höpfner, Pouce en Champagne. Van deze modellen is er maar één exem plaar zodat hier een totale exclusiviteit wordt geboden. Om het geheel te completeren heeft Dimarelle byoux van het merk Beau Regard. Kortom: Dimarelle heeft het! tioneel parket blijft ambachtelijk hand werk en dat heeft uiteraard zijn prijs. Maar in vergelijking met de lange levensduur en het gegeven dat parket met de jaren steeds meer in karakter toeneemt en dus alleen maar mooier wordt, kan de aan schaf van een parketvloer op den duur zeer voordelig uitpakken. Handige men sen kunnen bovendien op de legkosten besparen, want een aantal types parket is eenvoudig zelf te leggen. Parket is onderverdeeld in drie soorten: het van oudsher bekende massieve (tradi tionele) parket, het lamel parket en het zogenaamde zwevend parket. Traditio neel parket bestaat uit massief houten vloerdelen met een dikte uiteenlopend van 6 tot 22 mm. Deze delen worden met de hand in bepaalde patronen gelegd (gespijkerd en/of verlijmd) op de bestaan de ondervloer, vervolgens verschillende malen geschuurd en afgewerkt met lak, was of olie. De bekendste vormen zijn stroken mozaïek en stroken tapis. Lamel parket bestaat uit vloerdelen opge bouwd uit verschillende houtlagen met messing en groef. Zwevend parket bestaat uit legklare voorgelijmde massie ve pre-fab parketstroken zonder messing en groef. Alle parket kan op vrijwel elke ondervloer gelegd worden. Moet parket direct op de balkenlaag komen dan is op z'n minst een dikte van 22 mm nodig. Lamel parket is opgebouwd uit een toplaag van hardhout en een midden- en contralaag van een andere houtsoort. Deze lagen worden kruislings aange bracht, zodat de ene laag de natuurlijke werking van de andere laag tegengaat. Dat geheel wordt uiteindelijk onder hoge druk samengeperst wat een bijzonder ste vige en stabiele vloer oplevert, waar vele jaren lang intensief op geleefd kan wor den. Zwevend parket bestaat uit voorgelijmde massieve parketstroken die op eveneens voorgelijmde platen worden geklopt. Het geheel wordt op een vochtwerende, isole rende, geluiddempende en egaliserende foamlaag gelegd, welke niet op de onder vloer gelijmd wordt. Daar de voorgelijmde massieve parketstroken in elke gewenste lengte en breedte geleverd kunnen wor den is met dit systeem elk denkbaar patroon mogelijk. Men noemt zwevend parket ook wel ongespijkerd massief par ket. Voordelen van dit systeem zijn onder andere: verhuisbaarheid, gemakkelijk zelf te leggen en minimale naadvorming. Lamel parket werd pas zo'n twintig jaar geleden geïntroduceerd, maar maakt inmiddels meer dan vijftig procent van de totale parketvloermarkt uit. Deze enorme populariteit laat zich verklaren door het feit dat lamel parket wel de klasse en de kwaliteit, maar niet het prijskaartje van traditioneel parket bezit. Maar vooral met het grote leggemak gooit lamel parket hoge ogen. De vloerdelen worden kant en klaar afgeleverd in delen met meerdere stroken, volledig afgelakt met slijtvaste laklagen en rondom voorzien van messing en groef. De losse delen kunnen zo snel en eenvoudig worden gelegd door iedere handige doe-het-zelver, veelal binnen één dag. Parket is er in talloze soorten, breedte, dikte en kleuren. Ook de legmogelijkhe- den zijn legio: strakke stroken, bonte mozaïeken, visgraat motieven, geometri sche blokken, diagonale patronen en aller lei combinaties daartussen. Het aantal houtsoorten is bij parket ronduit overwel digend, variërend van bijna wit tot bijna zwart. Populaire soorten zijn berken, beu ken, esdoorn, eiken, teak, wengé, kamba- la en merbau. Zijn de natuurlijke hout soorten qua kleur niet precies wat u zoekt? Geen nood, want parket kan in elke gewenste kleur gebeitst worden. Ook bestaande vloeren kunnen op die manier een nieuw en fris uiterlijk krijgen. Een kwestie van even afschuren en opnieuw lakken. Er zijn zelfs parketvloeren die al door de fabrikant voorzien zijn van een aantal eigentijdse kleuren. Veel toegepast wordt ook het zogenaam de Deens parket dat bestaat uit massief houten delen, veelal beuken, maar ook essen en eiken, die in dikte variëren van 8 tot 22 mm. Nieuw daarbij is een kant en klare geoliede vloer, die probleemloos de grootste 'verkeersdrukte' aankan. Een maal gelegd heeft deze vloer geen nabe handeling meer nodig en kan worden vol staan met minimaal onderhoud. Het grote voordeel van deze vloeren is voorts dat zij middels een uniek en handig clipsysteem eenvoudig zelf te leggen zijn. Iedere vlak ke, droge en stevige ondergrond is ervoor geschikt. Bovendien worden deze vloeren 'zwevend' gelegd, dat betekent dat er geen lijm aan te pas komt en de vloer gewoon kan meeverhuizen. Zo wordt par ket met recht een vloer voor het leven. Parket vereist bijna altijd een tussenlaag van vilt of foam, niet alleen ter bescher ming, maar ook voor geluids- en warmte- isolatie. Dat laatste wil overigens niet zeg gen dat houten vloeren een bron van kou zijn. Eerder het tegendeel is waar. Hout is een produkt dat van nature uitstekende isolerende eigenschappen bezit en weinig warmteverlies toelaat. *40 üjtuumvt viofHEN Tijdens de huidige recessie moet een hoop bezuinigd worden. Dat geldt niet alleen voor de regering, maar voor iedereen. Het eerste waar dan op bezui nigd moet worden, zijn de luxe goede ren. Zoals nieuwe meubelen of een nieuwe televisie of video. Maar sinds kort hoeft men niet meer te bezuinigen. Bij Habro is het namelijk mogelijk om uw huis compleet anders in te richten met zeer weinig geld. Het assortiment bestaat voornamelijk uit gebruikte goederen, zoals wandkasten, bankstellen en eethoe- ken. Ze zijn zo goed als nieuw en zeer laag geprijsd. Bovendien is het mogelijk om uw oude meubelen bij Habro in te ruilen. Dus het is wel degelijk mogelijk om uw huis compleet opnieuw in te richten zon der veel geld uit te geven. Behalve meubelen heeft Habro ook gebruikte televisies en video's. Het zijn goed spelende apparaten waar u tevens drie maanden garantie op krijgt. Habro heeft namelijk een eigen service-afdeling. Stel uw koelkast of wasmachine gaat kapot, maar u kunt uw vakantiegeld wel beter besteden. Ga dan eens bij Habro kij ken. Daar kunt u met weinig geld een goede gebruikte koelkast of wasmachine kopen. Sinds kort heeft Habro zijn assortiment uitgebreidt. De inkopers van Habro gaan regelmatig op pad om grote fabriekspar- tijen koelkasten, wasmachines, gasfornui- Op Walcheren gratis thuisbezorgd. Rilthemsestraat 9 Oost-Souburg (zijstraat Oranjeplein) Tel. 01184-63966 Looierssingel 4 Middelburg naast brandweerkazerne) Tel. 01180-41208 Beide zaken maandag gesloten De huid heeft regelmatig een extra oppepper nodig. Maskers zijn dan het ideale middel om de huid eens lekker te verwennen. Op die manier krijgt de huid in één keer een flinke dosis werk- stoffen toegediend, die de huid reini gen, voeden en verfrissen. Het resultaat is verbluffend. Je ziet er stralender uit en je voelt je meteen een stuk beter. Dr. van der Hoog, maskerspecialist bij uit stek, heeft de collectie kant-en-klaar mas kers nu uitgebreid met twee crème-mas kers voor éénmalig gebruik. Het Aloë Vera en het Avocado Masker, beide verpakt in een sachet en handig voor een snelle behandeling tussendoor of bijvoorbeeld om mee te nemen op reis. Het Aloë Vera Masker, voor de normale en gemengde huid, is ontwikkeld op basis van Aloë Vera. Deze cactusplant werd al in de vroege oudheid gebruikt om zijn heilzame werking. De Egyptenaren, Grie ken en Romeinen behandelden hun huid met het sap van de Aloë Vera-plant bij bij voorbeeld insektebeten, verbrandingen en kleine schaafwonden. Het Aloë Vera Masker bevat vijfentwintig procent van dit Aloë Vera-sap en heeft vochtregule- rende bestanddelen die de huid bescher men tegen uitdrogen en die het vochtge halte van de huid herstellen. Hierdoor wordt de huid weer soepel en elastisch. Het masker dient te worden opgebracht op een goed gereinigde droge huid; de gevoelige huid rond de ogen moet echter vrij blijven. Het masker wordt niet hard en kan nadat het vijf tot zeven minuten heeft ingewerkt, nog even licht worden inge- masseerd. Daarna kan het masker met een tissue worden verwijderd. Het Avocado Masker is voor de vermoeide droge huid. Door de handige verpakking is het masker nu nog sneller en makkelij ker uit te proberen. Door de weldadige avocado-extracten en de zuiverende kao- line wordt de huid intensief gereinigd zonder dat het natuurlijke evenwicht van de huid wordt verstoord. De milde reini ging van dit masker laat dode huidcellen en onzuiverheden verwijderen. De huid ziet er na de behandeling weer fris en stralend uit en voelt heerlijk zacht aan. Het masker kan op dezelfde manier wor den gebruikt als het Aloë Vera Masker, maar heeft een inwerktijd van vijf tot vijf tien minuten. Met de nieuwe kant-en-klaar maskers van Dr. van der Hoog ziet de huid er niet alleen oogstrelend uit, maar voelt ook aan om te strelen. De kant-en-klaar maskers voor één behandeling kosten fl. 3,75 per sachet en zijn vanaf oktober verkrijgbaar bij de drogist. Drogisterij Krijnen D reesstraat 6 Vlissingen, 01184-60858 Drogisterij Kama 't Groentje 6a Domburg, 01188-3703 Drogisterij de Vijzel De Ruyterstraat 21 Middelburg, 01180-13328 Drogisterij van Looy Vrijlandstraat 77 Middelburg, 01180-12862 Drogisterij Luitwieler Lange Zelke 50 Vlissingen, 01184-12431 zen en dergelijke op te kopen. Deze goe deren hebben vaak op een beurs gestaan en zijn dan licht beschadigd, zoals een krasje of een putje. De apparaten zijn technisch helemaal in orde. Er zit, zoals normaal, gewoon een jaar fabrieksgaran tie op. Het enige verschil zit in de prijs. Die is vaak honderden guldens lager dan de normale winkelprijs. Nog een groot voordeel is dat het assorti ment van Habro vier keer per week wordt aangevuld met andere spullen. Dus zit het er de ene keer niet bij, dan vindt u het wel licht de volgende keer. Bovendien worden de goederen op geheel Walcheren gratis thuis bezorgd. Chem-Dry Brooymans-de Dijcker heb ben een gat in de markt aangeboord met het op een speciale manier reinigen van tapijten en meubels bij bedrijven en particulieren. Chem-Dry maakt tapijt weer prachtig schoon, verlengt de levensduur en is bovendien niet duur, aldus Brooymans-de Dijcker. Het Chem-Dry procédé is wereld wijd al geruime tijd nummer één in tapij treiniging. Zeventien jaar geleden startte de Chem-Dry organisatie in Amerika en maakte in korte tijd een enorme groei door. Alleen al in Nederland zijn er in een periode van vier jaar ruim 120 vestigingen door het gehele land gerealiseerd. Dat deze Amerikaanse vinding zo snel furore maakt is niet verwonderlijk. Chem- Dry biedt talrijke voordelen. Hardnekkige vlekken als inkt, olie, teer en kauwgom verdwijnen als sneeuw voor de zon. Voor vlekken die zich moeilijk laten verwijde ren is er een speciale behandeling. Belangrijk is dat met Chem-Dry geen vuil aantrekkende resten achterblijven. Een gereinigd tapijt blijft daardoor net zo lang schoon als een nieuw tapijt, aldus Brooy mans-de Dijcker. Een belangrijk voordeel is dat het tapijt na de behandeling binnen één uur al weer droog en klaar is voor gebruik. Gevaar voor krimp of schade aan de vloer in uitgesloten. Met Chem-Dry worden ook geen schadelijke stoffen gebruikt. Het procédé is ongevaarlijk voor mens en dier. Bovendien wordt er een beschermende laag aangebracht zodat het tapijt langer schoon blijft. Wilt u meer informatie of een gratis en vrijblijvende prijsopgave bij u aan huis of kantoor, dan kunt u altijd even bellen naar Chem-Dry Brooymans-de Dijcker, 01180-39623. SPECIALISTEN TAPIJT- EN MEUBELREINIGING Bel voor vrijblijvende afspraak of demonstratie Voor particulieren - winkels - bedrijven Origineel, vrolijk, stevig, modieus en praktisch. Zo laten de nieuwe, jeugdige 'West-Colorados' tassen van Samsonite zich het beste omschrijven. Er is keuze uit drie praktische, zeer ruime week end-tassen (waarvan er één wieltjes heeft), vier verschillende rugzakken van klein naar groot) en een schooltas. Aan elk model hangt een klein beursje voor bijvoorbeeld munten of sleutels. De tassen en rugzakken zijn gemaakt van stevig materiaal dat gemakkelijk schoon te houden is. Ze zijn licht van gewicht en lenen zich voor vele doeleinden: een spor tieve vakantie, een weekendje weg of bij voorbeeld voor de sport. Verkrijgbaar bij de Samsonite-dealer in twee verschillen de uitvoeringen: zwart met groen en groen met bordeaux. De prijzen variëren van f79,- voor een rugzak tot f189,- voor een zeer ruime weekendtas met wielen.

de Faam | 1994 | | pagina 8