1 Gezondheid Natuur/milieu Vereniging SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG- Gevonden Cursus/onderwijs Allerlei Sport Cultuur Ouderen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 2 november 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 17 Veehouderij - De Dienst Land bouw Voorlichting Rundveehou derij Breda, het Agrarische Oplei- dings Centrum Zeeland en het Zeeuws Rundvee Syndicaat hou den donderdag 10 november een voorlichtingsbijeenkomst over het project 'geïntegreerde (melk)veehouderij'. Doel van het project is het optimaal inzetten van gewasbeschermingsmidde len en mineralen, zonder dat de opbrengst financieel tegenvalt. Afgezien van een aantal groeps bijeenkomsten over het toepas sen van meststoffen en gewas beschermingsmiddelen omvat het project veldbijeenkomsten over graslandgebruik en mecha nische onkruidbestrijding bij maïs. De individuele begeleiding van de DLV Rundveehouderij bestaat uit het opstellen van onder meer een bemestings plan, een graslandgebruiksplan en een mineralenbalans. Op de deelnemende bedrijven wordt ook de milieumeetlat geïntrodu ceerd. De bijeenkomst wordt gehouden in Motel Goes en begint om 20 uur. COC - De afdeling Midden Zee land van de NVIH COC begint donderdag 17 november een gesprekgroep voor meiden en vrouwen. Het is de bedoeling dat de groep acht keer een avond in de week bijeenkomt. Onderwer pen die aan de orde komen zijn onder meer 'omgaan met les bisch zijn', 'lesbische literatuur' en 'androgynie'. Belangstellen den kunnen zich opgeven op maandag- en woensdagavond tussen 20 en 21 uur. Autisme - De regio Zeeland van de Nederlandse Vereniging voor Autisme houdt zaterdag 12 november een themamiddag vanaf 14 uur in de Klimopschool in Middelburg. Marijke Ulrich van het Leo Kannerhuis vertoont de video 'Wonen op een plekje in de wind' en beantwoordt daarna eventuele vragen. De film geeft een overzicht van diverse voor autisten geschikte woonvormen en de voorbereiding daarop. De bewoners vertellen zelf hun ver haal. Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. De Schelp Domburg, ansichtkaarten maken, 10 u. De Schelp Domburg, schminkfeest, 14 u. Film zaal Abdijcomplex Middel burg, Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, symposium infor matietechnologie en samen leving, 13.15 u. De Zandput Serooskerke, Stichting Wel zijn Ouderen Platteland Wal cheren en de Zeeuwse Sportraad, spellenmiddag, 13.30 u. Sportlaan 18 Mid delburg, inleveren pakketten voor Polen, 18 u. Hervorm de Kerk Oost-Souburg, Gereformeerde Gemeente Vlissingen, evangelisatie zangavond, 19.45 u. Klove niersdoelen Middelburg, Stichting VMC Zeeland, Col lege van Adviseurs voor Cul tuur, studiedag podiumkun sten- en accommodatiebe- leid in Zeeland, 10 u. Buys Ballotcollege Goes, Culture le Raad Goes, vergadering, 19.30 u. Ontmoetingscen trum 'De Halve Maan' Oost- kapelle, Vogelvereniging De Nachtegaal, vogeltentoon stelling, 20-22 u. Hotel Terminus Goes, Crohn en colitis ulcerosa vereni ging, bijeenkomst, 19.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Alliance Frangaise, kunsthistorica Eliane Rous- set, dia-lezing 'Mont-St- Michel', 20 u. Aldegonde Vlissingen, praat/dansavond 25-plussers, 20.30 u. Weg wijzer Zoutelande, Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren, themamiddag, 14 u. De Goede Verwach ting Lewedorp, ruilbeurs, 19.15 u. Broeiboot Loskade Middelburg, lezingen 'Ener- gie(k) besparen' 10.10 u.; studiemiddag 'Duurzaam Bouwen' 13 u.; akoestische muziekavond 20 u. Ont moetingscentrum 'De Halve Maan' Oostkapelle, Vogel vereniging De Nachtegaal, vogeltentoonstelling, 14 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Zeelandhal len Goes, Zeeuwse duiven- manifestatie, 12 u. Gebouw MTV '69 Middel burg, Zeeuwse Wandelsport Bond, sluitingstocht, afstan den 5 tot 30 km, vanaf 10 u. Mensa Campus De Ruyter Vlissingen, Philatelica, post- zegelbeurs, 10 u. Sociaal Centrum Goes, zelfhulpor ganisatie 'Ouders van een overleden kind', open mid dag, 13.30 u. Vrije School Zeeland Middelburg, bazar, 10 u. Broeiboot Loskade Middelburg, Broeibraderie 'Engergie en duurzame ont wikkeling' 10 u.; Fietsers bond enfb, handtekeningen actie tegen voor fietsers gevaarlijke verkeerssituatie rond Konings- en Stations- brug; lezingenmiddag 'Zee land Fietst' 13.30 u.; akoesti sche muziekavond 20 u. Nadorstweg Middelburg, atletiekvereniging Dyna- mo'70, Singelloop, 13 u. Ontmoetingscentrum 'De Halve Maan' Oostkapelle, Vogelvereniging De Nachte gaal, vogeltentoonstelling, 10 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ontmoe tingsavond voor alleen staanden, 21.30 u. Parkeerplaats Skandia Sauna Vlissingen, wekelijks ski-trim uur, 10.30 u. De Vier Elementen Middelburg, Sacred Dance, opgave Kitty Hegie 01180-33491, 13.30 u. Busstations NS Goes, Nivon, vertrek excursie Bres- kens, houtsnijwerk Pater Geilliet, info 01100-13216, 12 u. Broeiboot Koopmansha ven Vlissingen, 'Zuivere kof fieconcert' 11 u.; Workshop 'Panfluit maken' 14 u. Cen trum San Bao Middelburg, Stichting Wu Wei, workshop 'voeding vanuit de traditio nele Chinese geneeskunde', 10 u. Gereformeerde Kerk (vrijgemaakt) Middelburg, welkomstkerkdienst 'Gelo ven in God: Bevrijdend?', 9.30 u. Vrije School Zeeland Mid delburg, informatie-avond, 20 u. Wijkcentrum Open Hof Vlissingen, Wijkcomité Paauwenburg, vergadering, 13.30 u. Huize 's-Hertogen- bosch Middelburg, Werk groep Historie Archeolo gie Zeeuws Genootschap, voordracht historisch onder zoeksproject Drs. C. Rooze- Stouthamer, 20 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Kuurcentrum De Parel Domburg, rondleiding, ver zamelen bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45 en 10 u. Hof Domburg, wekelijks kleurfestijn, 10 u. Wijkcen trum Scheldebuurt Vlissin gen, wekelijkse soos voor alleenstaanden, 19 u. Zionskerk Oostkapelle, her denkingsbijeenkomst bevrij ding Oostkapelle, 19.30 u. Hervormde Gemeente West- kapelle, CDA Zeeland, open bare bijeenkomst, 20.15 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, Nederlandse Ver eniging voor Slechthoren den, bijeenkomst en het maken van kerstkaarten, 14.30 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 12 u. Dienstencentrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55- plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks knutselochtend, 12 u. De Parel Domburg, spettermid dag, spelletjes onder bege leiding. Rehobothstraat 9 Oost-Souburg, koffie-och- tend, thema 'Kostbaar en bruikbaar', 9.15 u. Peuter speelzaal 't Pietepeutertje Middelburg, speelgoed beurs, inleveren 10.30-11.30 u., verkoop 19.30-20.30 u. Zuiderbaken Middelburg, vrouwencontactgroep 'Kom uit je Huis', herfst- en winter- kiedingbeurs, inleveren 9- 10.30 u., verkoop 13.30-15 u. Hof van Walcheren Koude- kerke, Heemkundige Kring Walcheren, lezing 'De bevrij ding van Walcheren en hard nekkige misverstanden', 20 u. Abdij Middelburg, Nederlandse Vrouwenver eniging Tesselschade Arbeid Adelt, najaarsbazaar, 10.30 u. Gehandicapt - De Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbe leid (ZSG) heeft Zeeuwse gemeenten en werkgroepen voor gehandicaptenbeleid een handreiking gestuurd over voor zieningen voor mensen met een handicap op straat. Volgens de ZSG biedt de openbare straat steeds vaker problemen voor mensen met een handicap. Knel punten zijn bijvoorbeeld uitstal lingen bij winkels, terrassen op het trottoir, glasbakken naast invalidenparkeerplaatsen en slecht zichtbare palen. De hand reiking is bedoeld voor gemeen ten en adviseurs voor de inrich ting van openbare ruimten en voor werkgroepen gehandicap tenbeleid als toetsingsinstru ment. Bestaande knelpunten in Zeeland zijn volgens de ZSG (in fasen) op te lossen en nieuwe zijn te voorkomen door plannen vooraf te toetsen aan de voor mensen met een handicap gel dende normen. Fietsslot - Tussen 19 septem ber en 19 oktober zijn bij de poli tie in Vlissingen de volgende zaken afgegeven: kinderarm band: fietsslot: agenda; diverse brillen; bodywarmer; jas; insuli- nepen; bromfietsverzekering- plaat; buggy; diverse fietsen; diverse portemonnees; kinder schoen; diverse sleutels; tassen; fietstas. Zonnebril - Tussen 15 en 21 oktober zijn bij de politie in Mid delburg de volgende zaken afge geven: creditcard; Visa-card; ANWB-pas; giromaatpas; kinder- bril; leesbril; zonnebril in blauw etui; diverse bankbiljetten; scou- tingpet; twee dameshorloges; dameshorloge met zwart bandje; blauw ski-jack; wit kinder t-shirt; kindersokken; rode trainings broek; vijf paraplu's; blauw/gou den zijden sjaal; kentekenplaat; groene damesfiets; grijze damesfiets; blauwe damespor temonnee met giromaatpas; rode kinderlaars maat 22; bruine damesschoen; diverse sleutels; gouden broche met twee steen tjes; goudkleurige tas. Midgard - Jongerencentrum Midgard in Middelburg verzorgt 8, 9 en 10 november een PA- workshop. Tussen 20 tot 24 uur kunnen jongeren die dagen leren omgaan met de geluidsinstallatie die wordt gebruikt tijdens mu- ziekoptredens. Er is plaats voor een beperkt aantal deelnemers, dus belangstellenden dienen zich vooraf aan te melden bij Midgard. Hypnose - De Zeewuse Stich ting voor Toegepaste Hypnose verzorgt in Middelburg in novem ber en december een basiscur sus hypnose. De cursus omvat vier avonden van 19.45 tot 22.15 uur. Informatie en aanmelding 01180-16839. ZVU - De Zeeuwse Volksuniver siteit verzorgt vanaf 7 november een cursus Introductie van het Copperplateschrift. Copperplate- schrift of Engels Roundhand is het elegante schrift van de acht tiende eeuwse Engelse schrijf meesters en is zeer geschikt voor het maken van uitnodigin gen. De cursus omvat zes les- avonden van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gegeven in de CSW in Middelburg. Zowel beginners als gevorderden in de Kalligrafie kunnen deelnemen. se organisaties hechten aan het beleidsinstrument public rela tions. Tafeltennis - Het eerste grote evenement dat de Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand houdt in het kader van het 25- jarig bestaan is de jeugdinterland Nederland-België vrijdag 4 november. Zandspeler Kalun Yu treedt aan voor eigen publiek. Uit België komt een jeugdselectie van de Vlaamse Liga. Mogelijk komt ook een Luxemburgse selectie naar Middelburg. De wedstrijden worden gespeeld volgens het systeen van de ere divisie heren, dat wil zeggen dat de spelers en speelsters in een eerste en een tweede paar zul len optreden. Naast de vier enkelpartijen zal een dubbel wor den gespeeld. De wedstrijden beginnen om 17 uur. Kledingactie - De kledingactie voor Mensen in Nood die 28 en 29 september is gehouden in Middelburg heeft ruim vierdui zend kilo kleding opgebracht. De Stichting Mensen in Nood wil iedereen die daaraan mee heeft geholpen bedanken. De kleding zal voor een belangrijk deel wor den gebruikt voor vluchtelingen uit Rwanda. De vrijwilligers zijn van plan ook volgend jaar in dezelfde periode een kledingin- zameling te organiseren voor Mensen in Nood. Marokkaan - Het Juliana Wel zijn Fonds heeft aan de Demo- kratische Vereniging voor Marok kaanse Immigranten in Zeeland in Vlissingen een bijdrage van 15 duizend gulden toegekend voor de inrichting van haar opgeknap te accommodatie. Collecte - Onder het motto 'Jantje Beton laat het er niet bij zitten' vindt van 5 tot en met 12 november de landelijke Jantje Beton Collecte plaats. In Middel burg wordt de actie georgani seerd door de Scouting Gouden Cirkel, Lutemgroep, Paul Kruger- groep, Kazan de Wolfgroep, Stichting Kinderopvang, Interker kelijk jongerenwerk en jongeren pastoraat. De helft van de opbrengst van de collecte is bestemd voor het jeugdwerk van de deelnemende verenigingen. Met de andere helft steunt het Nationaal Jeugdfonds jaarlijks zo'n vijfhonderd projecten voor de jeugd. Communicatie - Thema Com municatie, een adviesbureau voor public relations, heeft giste ren een vestiging geopend in Goes. Bij die gelegenheid is het eerste exemplaar overhandigd van het onderzoeksrapport 'Pr en Beleid'. Aanleiding voor het rapport is een ondezoek naar de positie van het instrument public relations in het beleid van Zeeuwse bedrijven en organisa ties. Het onderzoek is gedaan door twee studenten van de Haagse Hogeschool in opdracht van Thema Communicatie. Vol gens het adviesbureau bevat het rapport een aantal opmerkelijke conclusies en is het voor het Zeeuwse bedrijfsleven waarde vol omdat het een goed beeld geeft van het belang dat Zeeuw- ZWN - Onlangs heeft de ZWN- Groep de nieuwe huisstijl bekend gemaakt. De organisatie is ontstaan uit een fusie tussen de Westnederland Groep en Zuid-West-Nederland. De onder neming biedt een totaalpakket aan personenvervoer. Het nieu we beeldmerk dat op de bussen zal worden aangebracht is vol gens de ZWN Groep veelkleurig, modern, degelijk en zonder over bodige franje. Het staat daarmee model voor de doelstelling van het bedrijf dat zakelijk wenst te werken en de klant een kwalita tief hoogstaand en veelzijdig totaalaanbod wil doen. De nieu we ZWN Groep telt 3300 mede werkers op 45 locaties, een wagenpark van 1100 bussen en 250 taxi's en een jaaromzet van 400 miljoen gulden. De activitei ten vinden plaats in Zuid-Holland en Zeeland. Oorkonde - In de Goese wijk Overzuid wordt een gezinsver vangend tehuis gebouwd voor lichamelijk gehandicapte kinde ren. Tijden een bijeenkomst op de bouwplaats zal 4 november een oorkonde worden ingemet seld door twee toekomstige bewoners van het huis en door de voorzitter van de oudervereni ging. Met de oorkonde worden munten, kindertekeningen en foto's voor het nageslacht bewaard. Het gezinsvervangend tehuis zal na oplevering, waar schijnlijk in april 1995, de leef groepen op Zonneveld in Oost kapelle vervangen. Er komen drie wooneenheden met elk een eigen voordeur waar maximaal 25 kinderen en jongeren kunnen wonen, op loopafstand van de Mytylschool de Sprienke. Met het tehuis komt een duidelijke scheiding tot stand tussen behandelen en wonen. Zeeland is de eerste provincie in Neder land waar dit nieuwe beleid wordt uitgevoerd. Met de voor zieing is een bedrag gemoeid van bijna vijf miljoen gulden. Dwars - In verband met de her denking van de Kristallnacht van 1938 is 9 november uitgeroepen tot internationale dag tegen fas cisme en antisemitisme en staat de dag in het teken van gelijke rechten en bescherming voor zigeurners. Dit laatste omdat op dit moment zigeuners en joden in Oost-Europa worden bedreigd en vervolgd. De afdeling Walche ren van Dwars, de jongerenorga nisatie van Groen Links, wil 9 november een stille tocht hou den. De tocht zal om 20 uur beginnen bij het gemeentehuis in Vlissingen. Deelnemers wordt gevraagd fakkels en kaarsen mee te brengen. Kunstuitleen - 'Stilleven' is zaterdag 5 november het thema van de Dag van de Kunstuitleen. De drie kunstuitleencentra in Zeeland verzorgen die dag een aantal activiteiten. In Middelburg heeft beeldend kunstenaar Peter Terhorst een aantal stillevens samengesteld en om 11 en 15 uur verzorgt Nico Out een lezing waarbij hij met bezoekers de col lectie van de kunstuitleen door loopt en de betekenis van het stilleven uitlegt. In Goes zullen Reinier de Muynck en Gerard Verkerke aan de gevel van het pand in de Wijngaardstraat een stilleven creëren en schildert Johan Adriaanse een stilleven in de kunstuitleen. In Vlissingen is een tentoonstelling te zien uit de collectie van de kunstuitleen en van particulieren met het thema stilleven. Barbara Jean en Eve line van Duyl creëren een eigen tijds tableau. Nico Out verzorgt om 13 uur een lezing. De kunst uitleen in Vlissingen is sinds van daag, woensdag 2 november, gehuisvest in de Brouwenaar- straat. Swindle - Swindle, de punk band uit Vlissingen en Middel burg, figureert vrijdag 4 novem ber in de tv-serie 'Help' van de NCRV. Swindle speelt punkklas- siekers uit de beginjaren van de punk (1976-1980). In de afleve ring van 'Help' zijn stukjes te horen van vijf door Swindle gespeelde nummers. Verder is Swindle 12 november te zien in de Walk-inn in Vlissingen (anti racisme festival) en 2 december in de Stadsdanszaal in Middel burg. Binnenkort komt er een tweede demo van de band uit. spreekt hij vanaf 20 uur over zijn twee laatste boeken (Voor een verloren soldaat en Het spoor van een komeet), vertelt hij over het maken van balletten en toont hij video-opnamen van repetities van Rudolf Nureyev, die in 1968 vroeg als gastsolist te mogen optreden in Van Dantzigs ballet 'Monument voor een gestorven jongen'. Van Dantzig is in 1991 teruggetreden als enig artistiek leider van Het Nationale Ballet, waaraan hij sinds 1965 was ver bonden, en beperkte zijn taak tot die van choreograaf. Tafeltje - De Stichting Huisves ting en Verzorging voor Ouderen Vlissingen (HVOV), de beheerder van de drie Vlissingse zorgcen tra, heeft in oktober naast het koken ook de organisatie van de bezorging van de maaltijden van Tafeltje Dekje overgenomen. Voorheen was de organisatie van de maaltijdvoorziening in handen van de Stichting Welzijn Ouderen Vlissingen en de gemeente. Omdat deze bezighe den echter geen kerntaak vor men voor de overheid is in over leg met betrokkenen besloten dat de HVOV het werk over neemt. De doelgroep van de maaltijdvoorziening is, naast ouderen vanaf 65 jaar, uitgebreid met gehandicapten. Vanaf 1 november kan naast de warme maaltijd-service, die vijf keer per week langs komt, ook een diep vriesmaaltijd worden besteld. Die maaltijden zijn bedoeld voor gebruik in het weekeinde en voor hen die niet per se tussen de middag warm willen eten. H Dantzig - Choreograaf en auteur Rudi van Dantzig verzorgt dinsdag 8 november een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. Op uitnodiging van Aula Zeeland Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 3 november t/m wo. 9 november. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: P. v.d. Kraan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10 uur: Hiensch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: C.F.H. van Tuyll, 19 uur: M.C. Baart. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: R.J. Blokland, gez. dienst in de Herv. Kerk, 14.30 uur: A.G. Baas. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: R.J. Blokland. GRIJPSKERKE 10 Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. uur: B. Ridder, 14,30 uur: M. Allewijn. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: B. Ridder, gez. dienst in de Geref. Kerk, 14.30 uur: P. den Braan- ker. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan en E.V.E. Wijnands, bevrij dingsdiensten in de Herv. Kerk. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9 en 10.30 uur: B. de Haan en E.V.E. Wijnands. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: C. Brakema, 15 uur: oecumenische dienst 50 jaar bevrijding Middel burg. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: E.C. Roos. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: zie Getuigeniskerk Engelse Kerk, Simpel- huisstraat, Zo.: zie Nieuwe Kerk. Thomaskapel, Zo.: zie Hoeksteen. Oostkerk. Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, Zo. 11 uur: L Wüllschleger, 17 uur: J.C. Mesu. Kerkgenootschap tder Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: geen dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opcave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: A. Bud ding, 17 uur: W Riemens. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: E.C. Roos. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pau lus kerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: A.C. Hol lander, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, gez. dienst in de Geref. Kerk, 19 uur: A.C. den Hollander. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: H. Paul, 15 uur: leesdienst. RITTHEM MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: J. Bakker. Hervormde Kerk Zo. 10 uur: Braanker. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. de Visser. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.P. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: M. Postema, gez. dienst met Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: J.S. Koops. Hofplein- kerk, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: zie Nieu we Kerk. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas, doopdienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: H. Mostert. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie. Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: Schouwe- naar. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: L.T. Witkamp, 19 uur: L.T. Witkamp, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: L.T. Witkamp, gez. dienst in de Geref. Kerk, 19 uur: L.T. Witkamp. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: E. Hoogerwerf, 17 uur: J.S. Koops. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: P. Joosse. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: Q. v.d. Vrie. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: A. de Snoo. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur. A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.V. de Nooij. Ziekenhuis Walcheren Koudekerk- seweg 88, Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings en C. van Rosmalen. Ter Reede, Zo. 19 uur: oogst- dienst. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: E.J. Hubregtse. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: Q. v.d. Vrie. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, 01180- 37431. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: G.A.M. Jansen, Oost- straat 21, Zoutelande, tel. 01186-1525. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, herdenking bevrijding, 19 uur: De Bruijn. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo.: geen opgave ontvangen. Do. 3 november t/m wo. 9 november HUISARTSEN Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: gez. dienst. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo.: geen opgave ontvangen. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 10 uur: bevrijdingsdienst in Middelburg. Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gerbrandylaan 6, tel. 65498. Visi tes aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor drin gende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten: J. van Dam, Vronesteyn 21, Oostkapelle, tel. 01188-3607. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404 Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 17