.«uwé» Mülüi Kraamverzorgsters krijgen verkeersles Surabaya op Zeeland-promotie in buitenland Cursus Natuur Allerlei Cultuur Gevonden Cultuur Cursus/onderwijs SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Gezondheid Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 12 oktober 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 19 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Schrijven - Anneke Schenk van het Middelburgs Instituut voor Kunstzinnige Vorming in de Kui perspoort geeft vanaf 12 oktober tWaalf lessen creatief schrijven. In de cursus wordt gespeeld met woorden en geoefend in het schrijven van korte teksten en gedichten. Doel van de cursus is experimenteren met taal, ont wikkelen van de fantasie, plezier ib schrijven krijgen en een eigen stijl ontwikkelen. De lessen wor den gegeven op de woensdag avond van 19.30 tot 22 uur. Schrijvers - Het weekblad Margriet organiseert dit jaar voor de derde keer het landelijk Schrij versfestival. Tijdens het festival, op donderdag 20 oktober van 14 tot 16 uur in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg, zullen Marijke Höweler en Mensje van Keulen zich laten interviewen en zullen ze voorlezen uit eigen werk. Tevens worden tijdens het festival de winnaars bekend gemaakt van Margriets korte verhalenwedstrijd. Museumdag - Kinderen van 7 tot 13 jaar kunnen in de herfstva kantie tijdens de jeugdvakantie- dagen terecht in het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle. Dinsdag 18 en donderdag 20 oktober staat het thema Mys terieuze Manteling centraal. Zowel een stukje geschiedenis, het heden en de toekomst van het gebied komen aan bod. De kinderen maken onder meer een boswandeling, kunnen knutse len en een speurspel doen. De activiteiten duren van 10 tot 15.30 uur. Maximaal 150 kinde ren kunnen meedoen. GEVONDEN Mondriaan - Het Zeeuws Museum in Middelburg en het Marie Tak van Poortvliet Mu seum in Domburg hanteren sinds zaterdag 8 oktober ruimere openingstijden in het weekein de. Gedurende de maand okto ber zijn beide museums in het weekeinde open van 12 tot 17 uur, in plaats vanaf 13.30 uur. De directie van het Zeeuws Muse um, verantwoordelijk voor beide tentoonstellingen rondom Piet Mondriaan en de Domburgse schilders, heeft tot deze maatre gel besloten vanwege de grote publieke belangstelling voor de pxposities. Gezamenlijk hebben de musea sinds de opening op donderdag 15 september al meer dan tienduizend bezoekers getrokken. De tentoonstellingen zijn nog te zien tot 15 januari 1995. Broche - Tussen 24 en 29 sep tember zijn bij de politie in Mid delburg de volgende zaken afge geven: giromaatpas; brandblus ser; zwarte make-uptas; diverse bankbiljetten; dameshorloge met beige bandje; zilverkleurig herenhorloge; hond; kat; diverse fietsen; damesportemonnee met inhoud; damesportemon nee (knipmodel) met inhoud; diverse sleutels; bromfietsverze- keringsplaat; zilverkleurige bro che met groene steen. Kleur - Ferry Vroom geeft maandag 24 en 31 oktober en 7 november vanaf 19 uur in het Studiecentrum Walcheren in Oostkapelle een cursus Kleur en Stijl. De lessen duren 2,5 uur. De cursus is geschikt voor iedereen die graag goed gekleed gaat, maar het moeilijk vindt uit het enorme aanbod de juiste keuze te maken. Doel van de cursus is dat de deelnemers in korte tijd leren oog te krijgen voor de stijl en de kleuren die het best bij hem of haar passen. Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, wekelijks peutergym, 9.30 u. De Parel Domburg, bowling- toernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, 20 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, 'Dante Alighieri', lezing Gepolijst Albast, Acht eeuwen Italiaanse poëzie, 19.30 u. Bachten Reede Vlissingen, Stichting Welzijn Ouderen, najaarsmode show, 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Zeeuwse Volksuniversiteit, excursie, 13.30 u. Bachten Komme Vlissingen, Stich ting Welzijn Ouderen hand werkgroep, minimarkt, 13.30-16 u. Het Wolters- huis Vlissingen, buurtavond, 20 u. Sportzaal Van Duy- venvoorde Oost-Souburg, huurderscomité Basco/Schoonenburg-Oost, openbare vergadering, 20 u. Manege De Zandbooi West- kapelle, Recreatieteam Hof Domburg, wekelijks paard rijden, aanmelden voor dins- dag 12 u., vertrek 8.30 u. Open Hof Vlissingen, Piet Brakman 'Niemandsland', 20 u. Stadsschouwburg Middelburg, Vereniging tot Expositie van Oud Speel goed, taxatiedag oud speel goed, 13 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, NVBS, maandelijkse bijeen komst, 19.45 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant De Parel Domburg, Italiaans buffet, 18 u. De Parel Dom burg, dansavond, 20.30 u. Streekziekenhuis Walcheren Vlissingen, Nederlandse Stomavereniging, bijeen komst, 14 u. Maria Magda- lenakerk Goes, eucharistie viering oud-katholieken, 10.30 u. Calvijn College Middelburg, Vrouwenver eniging Persis, najaarsver koping, 9.30-12 u., 13.30-15 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ontmoetingsavond 25+, 21.30 u. Clubgebouw VTV Vlissingen, bingo en loterij, 20 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 14 u. Vleeshal Middelburg, Eran Schaerf over zijn werk 'We is o.k.', 14 u. Hof Domburg, tennistoer nooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 11 u. De Parel Domburg, kinderpannekoek- festijn, inschrijven voor 13 u., 16.45 u. Ontmoetings centrum Dauwendaele Mid delburg, Aktiviteiten Cen trum Middelburg, dia-lezing Rocky Mountains, 13.30 u. Open Hof Vlissingen, Hobby en Computerclub, bijeen komst, 20 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 10 u. Kuurcentrum De Parel Dom burg, rondleiding, verzame len bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissin gen, Bloemenlaan, wekelijk se ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Buurthuis De Paraplu Vlissingen, cursus Spaans voor beginners en gevorderden, 8.45-9.45 u. en 10-11.15 u. Hof Dom burg, wekelijks mountainbi- ketocht, 9.30 u. Hof Dom burg, volleybaltoernooi, inschrijven in De Schelp, 19 u. Zeeuws Biologisch Museum Oostkapelle, jeugdmuseumdag, 10 u. Studiecentrum Oranjezon Oostkapelle, kunsthistori sche middag 'Mondriaan in Domburg', 13.30 u. Stu diecentrum Oranjezon Oostkapelle, diapresentatie en excursie Oranjezon, 13.30 u. Clubgebouw Iris laan Vlissingen, prijsklaver- jassen, 20 u. Zendingshuis Middelburg, John en Gwyn- neth Grant, zang en predi king, 20 u. Neeltje Jans, .excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 14 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrijven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. De Parel Dom burg, spettermiddag, spelle tjes onder begeleiding. Dienstencentrum voor oude ren Westkapelle, wekelijkse soos voor 55-plussers, 19 tot 22 u. De Schelp Domburg, wekelijks beachjogging, 9 u. Hof van Walcheren Koude- kerke, lezing over het leven en werk van Dirck van Delen, 20 u. Wijkcentrum Schel- debuurt Vlissingen, kinder- instuif, 13.30 u. Ontmoe tingscentrum Dauwendaele Middelburg, SKW de Hay- man, filmvoorstelling voor kinderen van 4-12 jaar, 10 u. Het Zuiderbaken Middel burg, SKW de Hayman, film voorstelling voor kinderen van 4-12 jaar, 14 u. Antilliaans - De ANWB-vesti- ging in Middelburg houdt van 17 tot en met 22 oktober een Antilli aanse Week, waarin vooral de eilanden Aruba en Curagao cen traal staan. Beide eilanden zijn in trek om de kerstdagen door te brengen. Er is in de ANWB-vesti- ging informatie over vluchten en vakanties naar Aruba en Curagao, een videopresentatie en toeristische en praktische informatie. Akkordeon - De afdeling Zee land van de Nederlandse Organi satie voor Akkordeon en Mond harmonica (NOVAM) houdt zaterdag 5 november een play-in voor akkordeon en andere instru menten in Wilhelminadorp. Onder leiding van twee dirigen ten wordt de hele dag gewerkt aan veelzijdig orkestrepertoire. Deelnemers ontvangen de muziek veertien dagen voor de play-in. Belangstellenden dienen zich voor 15 oktober in te schrij ven. Informatie is verkrijgbaar op 01184-70532. Oosterscheldekering - Rijks waterstaat houdt zaterdag 15 oktober van 10 tot 17 uur open dag op de Oosterscheldekering. De dag staat in het teken van de schuiven en heeft de titel 'Op de grens van lucht en water'. Op de overdekte binnenplaats van het Topshuis staan diverse exposi ties van Rijkswaterstaat die betrekking hebben op de kering. Tijdens de open dag kan ieder een de stormvloedkering, de bedieningsruimte, de dieselhal en de werkschepen gratis bezoeken. Rawa - Radio Walcheren, de omroep voor zieken, bejaarden en gehandicapten, is op zoek naar vrijwilligers. De RAWA ver zorgt bijna dertig jaar uitzendin gen in het ziekenhuis in Vlissin gen en in een aantal Walcherse bejaardencentra. De medewer kers zijn nodig voor de onderde len techniek, presentatie en assistentie. De taak van de assis tentie omvat onder meer het ophalen van verzoekplaten bij de luisteraars. De programma's, zowel de 24-uurs muziekuitzen- dingen als de live- en bandopna me-uitzendingen, worden ver zorgd vanuit het Jan Matenshuis in Middelburg. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van de RAWA (01180-28339). Zicht - MD Focus Optiek in Mid delburg verzorgt 14 en 15 okto ber samen met Veilig Verkeer Nederland, de verkeerspolitie, Verkeersschool Jasperse en Den Boer Verkeersleermiddelen de actie 'Zicht op de weg'. In een stand buiten de winkel is infor matie te vinden van WN, ver keerspolitie en Jasperse. In de etalage staan motoren opgesteld en in de zaak kan een theoriever- keerstest en een algemene ogentest worden gedaan. De activiteiteh in de winkel van MD Focus Optiek blijven doorlopen tijdens de Nieuwe Burg-Herfst- week die tot 22 oktober duurt. Verkeer - De afdeling Middel burg van Veilig Verkeer Neder land houdt een opfriscursus voor alle weggebruikers. De cursus bestaat uit vijf lesavonden van 20 tot 22 uur, waarin het hele nieuwe Reglement Verkeersre gels en Verkeerstekens aan bod komt. De eerste cursusavond is 31 oktober en de lessen worden gegeven in de Zandput in Ser- ooskerke. Informatie en aanmel den op 01180-14496, 26149, 12129. Autogordel - Aan de Gildeweg in Vlissingen staat 13 oktober van 15 tot 18 uur en 14 oktober van 14.30 en 21 uur een autogor delsimulator opgesteld. Onder deskundige leiding kan het publiek daarin een ontsnappings techniek oefenen en ervaren wat het betekent jezelf uit een hachelijke situatie te redden. De simulator komt naar Vlissingen in het kader van de regionaal geor ganiseerde autogordelcampagne van Veilig Verkeer Nederland. In Zeeland valt de campagne bin nen de activiteiten van het gericht verkeerstoezicht GVT. Herindeling - De Streek VW Walcheren Promotie houdt 22 november naar aanleiding van de gemeentelijke herindeling een bijeenkomst voor de voorzitters en directeuren van de lokale VW-kantoren op Walcheren. De herindeling betekent voor Wal cheren dat er met ingang van 1 januari 1997 drie gemeenten overblijven op Walcheren: Mid delburg, Vlissingen en de Platte landsgemeente Walcheren. De consequenties daarvan voor de VW-besturen en VW-kantoren zullen tijdens de bijeenkomst worden besproken, evenals de mogelijkheid tot verdere samen werking. De bijeenkomst wordt gehouden in de vergaderzaal van De Parel in Domburg. Voorzitter - I.Ovaa, voormalig wethouder van de gemeente Valkenisse en voorzitter van de VW-Zuidwest Walcheren, is door het dagelijks bestuur van de Streek VW Walcheren Promotie voorgedragen als nieuwe voor zitter van die organisatie. Als het algemeen bestuur de voordracht steunt, neemt Ovaa de functie over van J. van Asseldonk. Het aantrekken van Ovaa als nieuwe voorzitter is volgens de Streek VW Walcheren een extra impuls en zal, gezien zijn (bestuurlijke) ervaring, leiden tot uitbreiding en verdieping van de samenwer kingsverbanden met de lokale VW-kantoren. Fotowedstrijd - Buurthuis De Paraplu uit Vlissingen organi seert een fotowedstrijd in het kader van Moziekstad Vlissin gen. De opdracht is een aspect van de multiculturele samenle ving treffend in beeld te bren gen. Bij de beoordeling zal meer worden gelet op de inhoud van de foto dan op de technische weergave. Elke deelnemer mag maximaal vijf foto's insturen. De uitslag wordt vrijdag 18 novem ber in het Buurthuis bekend gemaakt. De foto's dienen voor 15 november binnen te zijn bij het buurthuis. Koersbal - De Zeeuwse Sport raad verzorgt donderdag 20 okto ber het negende provinciale koersbaltoernooi in Sportpunt Zeeland in Goes. Veel vrijwilli gers en verenigingen helpen bij de voorbereiding en de organisa tie van het toernooi. Ruim zeven tig teams hebben zich inmiddels opgegeven. Er wordt gespeeld in teams van drie paren. Nieuw dit jaar is dat naast het koersbal toernooi een bowlstoernooi wordt gehouden. Donorweek - De Stichting Donorvoorlichting houdt van 16 tot en met 22 oktober voor de tiende keer de Nationale Donor- week. Tijdens de week probeert de stichting het donorcodicil en daarmee het belang van orgaan- en weefseldonatie na overlijden onder de aandacht te berngen van een breed publiek. Tijdens de donorweek worden geen col lectes gehouden. De stichting richt zich uitsluitend op het uit dragen van de voorlichtings- boodschap door het verspreiden van posters, reclame, direct mail-campagnes en de organisa tie van een reclamewedstrijd voor jongeren van 10 tot 17 jaar, ZIG - De jury van de Zeeuwse Prijs Bevordering Integratie Gehandicapten (ZIG) - vorig jaar ingesteld door de Zeeuwse Stichting voor Gehandicaptenbe leid - heeft de projecten bekend gemaakt die dit jaar in aanmer king komen voor de prijs. De genomineerden zijn de Stichting Ambrozius, bezoekerscentrum Poppendamme in Grijpskerke, Cadeauwinkel Dustoch en fiet senstalling Deltacycle van de Kraamverzorgenden van de Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland krijgen maandag 17 oktober op het Molenplein in Goes een veiligheidstraining. Vol gens de Stichting is de ver- keerstraining nodig met het oog het grote aantal autokilometers die de kraamverzorgsters afleg gen. De Provinciale Kraamzorg Zeeland heeft tweehonderd kraamverzorgsters in dienst. Jaarlijks legt elk van hen zo'n vierduizend kilo meter af in de auto - bij nacht en ontij en onder alle weersomstandigheden. De meesten van hen zijn tus sen de 20 en 26 jaar - een groep die in het verkeer de grootste risico's neemt, stelt hoofd-Kraamzorgver- pleegkundige José Muller. Daarom opperde zij, nu het weer binnenkort vooral mist, regen en gladheid zal brengen, aandacht te besteden aan de verkeers veiligheid en het verkeers gedrag van de kraamver zorgsters. Door uitgebalanceerde oefeningen leren de kraam verzorgsters praktische vaardigheden die in een noodsituatie van beslissen de betekenis kunnen zijn. Veel aandacht wordt besteed aan stuur-, rem- en uitwijktechnieken. Zo wordt geremd bij verschil lende snelheden en moe ten de kraamverzorgsters remtechnieken en nood stops oefenen op uiteenlo pende wegdekken. De Goese afdeling Gemeentewerken zorgt er voor dat het wegdek op een gegeven moment blank wordt gezet. Op een nat wegdek worden bochtentechniek en rem men in de bocht geoefend. Aan het eind van de dag krijgen de eerste 24 kraam verzorgenden een certifi caat en een naslagwerk. Het is de bedoeling dat alle kraamverzorgenden een eendaagse veiligheidstrai ning volgen. Cluster Verstandelijk Gehandi captenzorg Walcheren in Middel burg en de Speeltuinvereniging Meiveld in Middelburg. De win naar wordt 14 oktober bekend gemaakt. De ZIG-prijs is een erkenning voor een persoon of organisatie die zich op uitzonder lijke wijze verdienstelijk maakt voor de integratie van mensen met een handicap in de Zeeuw se samenleving. In totaal waren negen projecten voor nominatie voor de ZIG-prijs aangemeld. Indonesisch Restaurant Sura baya uit Middelburg gaat 4 en 5 oktober in Zurich en Wenen een Indonesisch Buffet mede presenteren. Het buffet is onderdeel van een aantal pro motie-avonden waarop Nederland in al zijn facetten zal worden gepromoot. Sura- baya-eigenaar Ernst van Toll is van plan ook Zeeland in de promotiecampagne te betrek ken. Het Nederlands Bureau voor Toerisme, organisator van de promotie-tour, heeft voor het Indonesisch Buffet de organi- saite van Selected Indonesian Restaurants (SIR) benaderd, waarvan Surabaya deel uit maakt. Ernst van Toll, chefkok en eigenaar van Surabaya, ziet de uitnodiging niet alleen als een promotie voor zijn restau rant en de SIR. Hij wil ook de provincie Zeeland in de pro motie betrekken. Van Toll meent dat Zeeland nog veel onbekende attracties heeft te bieden aan toeristen uit het buitenland. Van Toll wil van de gelegen heid gebruik maken om de provincie te promoten bij de Zwitserse en Oostenrijkse tour-operators die op de pro motie-avonden aanwezig zul len zijn. Hiervoor heeft Van Toll al bestaande samenwer kingsverbanden met diverse hotels en de provinciale VVV aangesproken om thema avonden - met rijsttafelbuffet ten - voor Zeeland op te zetten. Hotel Zuiderduin uit Westka pelle, Britannia uit Vlissingen, Badhotel Domburg en De Doe len uit Middelburg zijn de deel nemende hotels. Ook de cate ring-afdeling van station Vlis singen zal aan de campagne deelnemen. Verder zal Sura baya in Zurich en Wenen enke le oosterse produkten presen teren waarin mosselen zijn verwerkt, die worden geleverd door Mosselkweker Prins Dingemanse uit Yerseke. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 13 oktober t/m wo. 19 oktober AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Smit, 19 uur: J. de Goei. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: F. Hoek, 15 uur: A. Schaap. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Bakker, 14.30 uur: G. Warner. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: De Nooy. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: J. Bakker. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: J. de Boer, gez. dienst in de Herv. Kerk, 14.30 uur: C. Brakema. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: J. de Boer. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: E. Hoogerwerf, 14.30 uur: E. Hoogerwerf, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 14.30 uur: E. Hoogerwerf. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C. Kley. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: J. Bakker. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: De Nooy. Koorkerkhof, Zo. 10 uur: M.A. Bosman-Huizinga. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: J.S. koops. Thomaskapel, Zo Zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: A. de Reuver. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: bijbelstudie, 11 uur: eredienst, A. Engler. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 en 19 uur: van Riet. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: R. Brands. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: M.A. Bosman-Hui zinga. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN STTJOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo.: geen dienst, zie Rit- them. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo.: geen opgave ontvangen. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J.A. Murre. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: A. Spaans, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: L.C. Manuputty, 19 uur: A. Spaans. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: Ph. Kroes. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde. Johanneskerk, Bonedijke- straat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: L v.d. Jagt. Ziekenhuis Walcheren Kou- dekerkseweg 88, Zo. 10 uur: D. Jobse-Spierings. Ter Reede, Zo. 19 uur: C. van Dam. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: eredienst, 10.30 uur: bijbelstudie, A. Engler. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: J.J. Tanis. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 en 19 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: C. v.d. Laan. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: D. Coppoolse. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol. Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: W. Spek- horst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: L. Slingenberg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180-28420. zondag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 01180- 15306. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Stro men wijk 't Zand, Maasstraat 58, tel. 35565. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. D rij dijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Lukasse. WESTKAPELLE ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: A. Davidse. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 uur: leesdienst, 14 uur: C. de Jongste, 18.30 uur: J.J. Tanis. Di. 19.30 uur: B. v.d. Heiden. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Lok. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: zie Ontmoetingskerk. Hof- pleinkerk, Zo. 9.30 uur: O. Elseman, 14.30 uur: G.J. Smit. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: J. Crans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: R. Kuipers, 16.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 10 uur: G.J. Smit. Koorkerk, Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: P.H. Zaadstra. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: H. Hondius. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boom- er, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1Zo. 9.30 uur: Koopmans. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: R.G. van der Zwan. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 13 oktober t/m wo. 19 oktober HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: P.F. de Doelder, Bellinkplein tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: B. Bosch. Bad huisstraat 81tel. 12233. zondag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevailen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: P. Kodde, Oude Vlissingse- weg 13, Middelburg, tel. 01180-15810. zondag tot 24 uur: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Souburg, tel. 01184-61212. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys. Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns: Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN Klassiek Homeopaten: A. van Schaik, Sabalaan 4, Vlissingen, tel. 01184-78969. Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 21