«llllMIlj GEMEENT Éiittill»«iièfllïliiililE, il. E MIDDELBURG GBA: Gemeentelijke Basisadministratie persoonsgegevens Veel mogelijkheden voor voorzieningen gehandicapten Contacta Sluis in gebruik genomen iï Per 1 oktober nieuwe bevolkingsadministratie Commissies Markt Collecten Singelweg Baaslaan Rectificatie Week 40 Tafeltje Dekje uw Automatisering Snel Privacy Uw rechten: Uw plichten: Wijzigingen Gegevens aan derden Vervoersvoorzieningen Vervoermiddelen Woonvoorzieningen Aanvraag indienen Informatie en spreek uren Woensdag 5 oktober 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Van oudsher houden de gemeenten van al hun inwoners persoonsgege vens bij in de bevolkingsadministra tie. Dat gebeurt onder meer, omdat voor het uitvoeren van veel gemeen telijke taken persoonsgegevens nodig zijn. Uit de bevolkingsadministratie wor den ook persoonsgegevens aan andere overheidsinstanties verstrekt. De gemeente geeft adreswijzigingen van haar inwoners door aan bijvoor beeld de belastingdienst. Ministeries en een groot aantal pensioenfond sen. Ook het Ministerie van Defen sie krijgt overzichten van toekomsti ge dienstplichtigen. Daarnaast is de bevolkingsadminis- In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 11 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): tweede Marap '94. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 13 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): jaarverslag '93 Stich ting Beeldende Kunst. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 17 oktober om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): Aankoop grond uit breidingsplan Veersc Poort, bodem sanering terrein voormalige gasfa briek Molenwater, verzelfstandiging hypotheekgarantie eigen woningen, bodemsanering en bouwrijp maken grond rondom VOC-gebouw in het Maisbaaigcbied, verkeerssituatie Gerbrandylaan, toepassing subsidie verordening Stadsvernieuwing, samenwerkings- en woonruimtevcr- delingsconvenant tussen gemeente en woningbouwcorporaties, voorbc- reidingsbesluiten, vergaderdata commissie. Commissie Financiën, dinsdag 18 oktober om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walravc, telefoon 75466. Onder meer wordt behan deld (onder voorbehoud): diverse voorstellen aanpassen belastingvcr- ordeningen, tweede Marap '94. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 18 oktober om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlichting en bij een commissiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecrctaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 24 oktober om 19.30 uur. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 27 oktober om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 10 lot en mei 16 okto ber 1994 maandag Gekruide frikandel. savoyckool, aardappelpuree dinsdag Stamppot met boerenkool woensdag Witlofschotel met ham-kaas saus, aardappelen donderdag Gegrillde kippepoot. gemengde groenten, aardappelpuree vrijdag Visfilet in milde mosterdsaus, spinazie, aardappelen zaterdag Nasi goreng met kipsateh zondag Wat de pot schaft tratic er ook voor de burgers zelf. Als u een paspoort, toeristenkaart, identiteitskaart of rijbewijs aan vraagt, worden daarvoor de gege vens gebruikt uit de bevolkingsad ministratie. In steeds meer gemeenten is in de afgelopen jaren de bevolkingsadmi nistratie geautomatiseerd. Beeld schermen en computers op de afde ling of sectie Burgerzaken zijn een normaal verschijnsel geworden. Tot voor kort waren de gemeenten wet telijk verplicht de gegevens van hun inwoners bij te houden op een papie ren persoonskaart. Het persoons kaartenstelsel werd ingevoerd tus sen 1936 en 1940. Per 1 oktober j.l. is evenwel de "Wet Bevolkin'gs- en verblijfregisters" ingetrokken en is de "Wet Gemeentelijke Basisadmi nistratie persoonsgegevens" in wer king getreden. Deze wet (Wet GBA) heeft geleid tot de volgende veran deringen: de papieren persoonskaarten zijn afgeschaft; in plaats daarvan worden voor alle inwoners electronische per soonslijsten bijgehouden; de uitwisseling van persoonsge gevens tussen gemeenten onder ling en tussen gemeenten en afne mers, vindt niet langer plaats op papier maar via een data-commu- nicaticnctwerk; alle gemeenten moeten beschik ken overeen volledig geautomati seerd bcvolkingssystecm dat aan de GBA-eisen voldoet. Dankzij de nieuwe GBA kan de overheid uw persoonsgegevens effi ciënter registreren en uitwisselen. De kans op fouten wordt kleiner en de dienstverlening aan de burgers kan versneld en verbeterd worden. Zo is het de bedoeling, dat u in de toekomst bij een verhuizing uw nieuwe adres maar één keer behoeft op te geven. Want door u opgegeven wijzigingen worden automatisch en ook snel aan andere organisaties doorgegeven. Die organisaties moeten daar wel recht op hebben, want ook binnen de GBA speelt de bescherming van uw privacy een grote rol. Sommige persoonsgegevens mag iedereen weten. Andere gegevens zijn gevoelig. Daarom gaat de over heid zorgvuldig met uw gegevens om: er mogen alleen maar gegevens worden verzameld die voor het doel van de registratie strikt nood zakelijk zijn; de uitwisseling van gegevens is aan wettelijke regels gebonden; de overheid mag uw persoonsge gevens niet zomaar aan iedere instantie doorgeven; de gegevens moeten beveiligd zijn; wanneer u het redelijkerwijs niet op een andere manier zou kunnen weten, dan moet u worden inge licht over de opname van uw gegevens in een registratie. U kunt in uw gemeente kosteloos inzage krijgen in de gegevens die van u in de GBA zijn opgenomen. Binnen een jaar na inwerkingtreden van de Wet GBA (vóór I oktober 1995) hebt u het recht op het éénma lig verkrijgen van een gratis per soonslijst. Bij een eerste inschrijving (vesti ging uit het buitenland en geboorte) én bij inschrijving na hervestiging vanuit het buitenland, wordt belang hebbende een persoon lijst toegezon den. Dit gebeurt binnen 4 weken na de eerste inschrijving of herinschrij ving. Toezending geschiedt koste loos en aan betrokkenen, of - bij minderjarigen jonger dan 16 jaar - aan ouders, voogd(es) of verzorgers en - met betrekking tot onder cura tele gestclden - aan de curatoren. Ook hebt u het recht correctie te vra gen van gegevens, die onjuist of onvolledig zijn. Tot slot hebt u het recht om van het gemeentebestuur te vernemen welke gegevens van u in het voorafgaande jaar(vanaf 1 okto ber 1994) aan welke instanties vers trekt zijn. Tegenover rechten staan ook plich ten. De burger heeft de verplichting aangifte te doen met betrekking tot vestiging vanuit het buitenland, her vestiging, adreswijziging en vertrek. Daarnaast heeft de burger de ver plichting inlichtingen te verstrek ken. zonodig in persoon te verschij nen en stukken te overleggen (even tueel met beëdigde verklaring) over: a) feiten betreffende de burgerlijke staat en nationaliteit, die zich buiten Nederland hebben voor gedaan; b) aangiften met betrekking tot ves tiging buitenland, adreswijzi ging, verblijf en vertrek; c) feiten betreffende zijn burgerlij ke staat en nationaliteit; d) feiten, die noodzakelijk zijn voor de bijhouding van zijn gegevens in de basisadministratie, indien er een redelijk vermoeden bestaat dat hij in gebreke is gebleven aangifte te doen. Met andere woorden: De burger is verplicht aan de gemeente iedere wijziging in zijn persoonsgegevens op te geven, zowel adreswijziging als ook wijziging m.b.t. burgerlijke staat, nationaliteit c.d. Opgepast: Volgens de nieuwe voor schriften moet. bij verhuizing van de ene naar een andere gemeente in Nederland, geen aangifte meer wor den gedaan bij de vertrekgemccntc, maar bij de vest igi n gsge mee nte Vertrek naar het buitenland moet worden gemeld bij dc gemeente van vertrek. Bij een aangifte van adreswijziging Burgerzaken is open van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00-20.00 uur. (foto: E. Engel). c.d. moet dc burger zich legitimeren. In een volgend artikel wordt inge gaan op de vraag hoe men zich dient te legitimeren en welke documenten moeten worden overgelegd. Door het Ministerie van Binnen landse Zaken worden circa 200 afnemers aangewezen en geautori seerd. die recht hebben op het ver krijgen van gegevens uit dc GBA. Deze afnemers zijn of worden aan gesloten op het netwerk. Buitenge meentelijk afnemers hebben geen rechtstreekse toegang op het sys teem. De verstrekking van gegevens gaat via het systeem van postbussen. Het verstrekken van gegevens aan binnengemeentelijke afnemers en aan derden, wordt geregeld in een privacy-verordening. Voorzover nodig wordt het verstrekken van gegevens geprotocolleerd. Gehandicapte inwoners van Walcheren kunnen vergoedingen krijgen voor bepaalde woon-, vervoers- en vervoermiddelen voorzieningen op grond van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG). Hiervoor zorgt Maatschappelijke Zorg Walcheren (MZW). In verband met de spellenmiddag voor kinderen, die Recreatiewcrk Zeeland organiseert op de Middel burgse Markt op zaterdag 8 okto ber, is dc Markt die dag niet beschikbaar als parkeerruimte. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in dc komen de periode een huis-aan-huis-collcc- te te houden: Dierenbescherming van 3 tot en met 8 oktober; Nationale Collecte Geestelijke Gehandicapten van 10 tot en met 15 oktober. De gemeenten Vlissingen en Mid delburg en een aantal Walcherse bedrijven nemen met een geza menlijke stand deel aan de bedrijfsbeurs Contacta in de Zee landhallen in Goes. Dc beurs Contacta is geopend op 10 oktober van 19.00 - 22.00 uur en op 11 en 12 oktober van 14.00 - 22.00 uur. Deelnemers In de stand van het stadsgewest Vlissingen - Middelburg nemen behalve dc gemeenten Vlissingen en Middelburg ook deel: Lips Beveili ging, Sinke Komejan makelaar o.g„ P.C. Koole horecagroothandel. Her tel Service, verhuisbedrijf Wini Vogel, Viavox Dc Delta. Flos Diclc- man Advocaten. Koninklijke Schel de Groep Services met dc volgende Business Units: Maintenance, Lab Vlissingen. Milieu. MT Consulting en Franken, Horeca Centrum Vliss ingen, Zeeland College, restaurant De Gevangentoren en brasserie De Huifkar. ningen tijdelijke huisvesting en huurder- ving verwijderen van voorzieningen Bouwkundige woonvoorzieningen Er is een financiële bijdrage moge lijk van maximaal 45.000,- voor bouwkundige aanpassing van dc gehele woning van een gehandicap te. Er zijn ook vergoedingen mogelijk voor kleinere, direct te leveren zaken als verhoogde toiletbrillcn, beugels voor douche of toilet en der gelijke. Ontvangst Op dinsdag I I oktober is er van 20.00 - 22.00 uur in dc stadsgewes telijke stand een ontvangst van de Walcherse ondernemers door de colleges van burgemeester en wet houders. Hiervoor zijn uitnodigin gen verzonden. Op maandag 10 oktober starten de werkzaamheden aan de bestrating, eerst in de Burgemeester Baaslaan en vervolgens in dc Singelweg. De werken zullen ongeveer tien weken in beslag nemen. Het verkeer wordt met borden omgeleid. Zijn de kosten van de aanpassing hoger dan 45.000,- dan moet dc aanvraag worden gericht aan de Zie kenfondsraad. Deze instantie han delt dan uw aanvraag af. Als u in een huurwoning woont is er voor dc aanpassingen toestemming van de eigenaar nodig. Vanaf een bepaald inkomen geldt een eigen bijdrage. Hoofdverblijf De woning waar de voorzieningen moeten worden uitgevoerd, moet het hoofdverblijf van dc gehandi capte zijn. Voorzieningen zijn ech ter ook mogelijk in een woning van een gezin dat regelmatig bezocht wordt door een gehandicapt gezins lid dat in een instelling verblijft. Tot dc vervoersvoorzieningen behoort het collectief vervoer per In dc huis-aan-huis verspreide gids "Thuis in Middelburg" zijn enkele ver velende fouten geslopen. De sectie Burgerzaken, waar u voor paspoorten, rijbewijzen c.d. terecht kunt, is 's middags niet open tot 15.00 uur. maar op maandag tot en met vrij dag vanaf 8.00 uur tot 13.00 uur. Op donderdagavond is Burgerzaken open van 18.00 tot 20.00 uur. Bij het hoofd van de afdeling Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening staat "vacature", dit moet zijn dc heer ir. J. Snoey. Onder de kopjes "containers huren" en "Klein Chemisch Afval" staat nog het oude telefoonnummer van dc Stadsreiniging. Dit moet zijn: 01180- 75322. taxi, minibus, of rolstoelbus op Wal cheren (per I -1 -'95 ook op Noord en Zuid-Bevel and en Schouwcn- Duivcland) en naar elke gewenste plaats in Nederland. U kunt ermee naar bijvoorbeeld familie, winkels, de kapper of naar een andere bestemming die u wilt. Er kan op elk gewenst moment op afroep van dit vervoer gebruik worden gemaakt. Doordat er meestal gezamenlijk gereisd wordt, is dit collectieve ver voer betaalbaar. In het collectief vervoer mag niet gerookt worden. Vervoerspas en bonnen Deelnemers aan het collectief ver voer ontvangen een vervoerspas. Daarmee kunt u per jaar 400 bonnen van I,- kopen. Dit is het geredu ceerde tarief. Met één bon kunt u één zone reizen op alle dagen tussen 09.00-24.00 uur op Walcheren (per 1 -1 -'95 ook op Noord- en Zuid- Bcvcland en Schouwcn-Duivcland). Dc zones zijn opgenomen in een zonctabel van het collectief vervoer. Het is mogelijk meer dan 400 bon nen per jaar te kopen. U betaalt daar voor het volle tarief van ƒ5,- per bon. Deelnemers aan het collectief ver voer met taxi's en minibussen krij gen bovendien een vast bedrag van 350,- per jaar voor vervoer naar elke gewenste plaats in Nederland of voor vervoer 's nachts tussen 24.00-09.00 uur. Voor deelnemers aan het collectief rolstoelvervoer is dit bedrag 525,- per jaar. In deze gevallen wordt gereden volgens het zogenoemde taxi metertarief. Vrienden of familieleden mogen met u meereizen. U kunt voor hen ook met de bonnen van 1,- beta len. Bij uw vervoerspas ontvangt u een uitgebreide instructie over het gebruik van dc pas, de tarieven, dc spelregels en een zönc-tabcl. Onder de regeling vallen vervoer middelen voor gehandicapten, onge acht dc leeftijd. Vervoermiddelen die aan gehandicapten op medisch advies beschikbaar kunnen worden gesteld zijn: vervoermiddelen voort te bewe gen met handkracht: actief rolstoelen Woonvoorzieningen stellen indivi duele gehandicapten in staat zo nor maal mogelijk gebruik te maken van hun woning. Woonvoorzieningen kunnen bouwkundig of niet-bouw- kundig zijn. duwwandelwagcns kinder duwwandelwagcns rolstoelen voor algemeen gebruik rolstoelen voor incidenteel ge bruik kindcrrolstoclcn driewielfietsen rolstoel fietsen vervoermiddelen, electrisch of motorisch aangedreven: motorische driewiel-fietsen electronische driewiel-fietsen scootmobielen clectrischc rolstoelen clectrische kinderrolstoelen open buitenwagens gesloten buitenwagens Vanaf een bepaald inkomen geldt een eigen bijdrage. In zeer bijzondere gevallen is het mogelijk bijdragen te verstrekken in de kosten van het aanschaffen of van het aanpassen van fietsen, tandems, driewielers of auto's. Dc hoogte van de bijdrage in de aan schafkosten van de middelen is afhankelijk van het inkomen van de aanvrager. Aanvraagformulieren zijn verkrijg baar bij alle gemeentehuizen op Walcheren en bij Thuiszorg Wal cheren in Middelburg (zie hierna). Na het indienen van het aanvraag formulier volgt een gesprek en ont vangt u bericht overde verdere gang van zaken. Voor informatie over de Wet Voor zieningen Gehandicapten (WVG) kunt u tijdens kantooruren terecht bij Maatschappelijke Zorg Walche ren (MZW), per adres: Thuiszorg Walcheren, Bezoekadres: Brccstraat 15, 4331 TS Middelburg Postadres: Postbus 323, 4330 AH Middelburg, telefoon (01180)- 84000. Foto: Anda van Riet Wethouder mevrouw J.C. van Dijk-Sturm opent met de collega-wethouders dc schutsluis en maakt hierdoor dc weg vrij voor dc rondvaartboot. Met deze handeling is de drievoudige restauratie van de getijdemolen/spuisluis/schut- en keersluis afgerond en is Middelburg een uniek stuk stadje rijker. Over de sluis komt nog een voetgangersbrug. Voor wie meer wil weten staan er informatieborden op het sluisterrein. Zo is het aardig te melden dat de rondvaartboten nu afmeren aan een steiger achter de houttuinen, de plaats waar in het verleden dc houtschepen met hardhout uit Suriname hun handelswaar losten. Om de doorgang voor o.a. de houtschepen van de Westindischc Compagnie te waarborgen is in het jaar 1763 deze schut- en keersluis gemaakt. Nadat dc sluis was aangelegd kon men, ten behoeve van uitbreiding van dc stad, de bui tenhaven dempen. Niet-bouwkundige voorzieningen Voor de volgende niet-bouwkundi ge voorzieningen kunt u een finan ciële bijdrage krijgen: vergoeding van 4.000.- voor verhuis- en inrichtingskosten van een gehandicapte vergoeding van 4.000,- voor verhuiskosten van niet-gehandi- captc huisgenoten die een gehan dicaptenwoning verlaten aanbrengen van rolstoelvast tapijt woningsanering in verband met Cara onderhoud, keuring en reparatie van lift- en beweegbare voorzie-

de Faam | 1994 | | pagina 5