GEMEENT fttfltlftlftWiéliHlIfllJMlI, ii E MIDDELBURG Controle hondenbelasting Start 2e fase ophalen GFT De wijkagenten Herinrichting Loskade Gids 'Thuis in Middelburg' iitiiiiiÉ' Dinsdag 4 oktober Avond voor nieuwe inwoners St. Janstraat - Zusterstraat Publicaties verplaatst Woensdagavond Kleurrijk Middelburg Opening zwembad Voorzieningen gehandicapten Rooivergunningen Collecten Week 39 Tafeltje Dekje uw Woensdag 28 september 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. In Middelburg betalen veel mensen hondenbelasting. Gewoon volgens de regels, zoals het hoort. In feite is er dus geen nieuws. Voor zover bekend betalen vrijwel alle inwoners van Middelburg die één of meer honden hebben daarvoor belasting. Toch is een regelmatig terugkeren de conrole noodzakelijk om tot een goede uitvoering van de "Verorde ning hondenbelasting" te komen. Het is de bedoeling binnenkort zo'n controle in Middelburg te houden. Vanaf oktober 1994 De controle wordt in opdracht van het gemeentebestuur uitgevoerd. Begin oktober gaan de controleurs op pad. Aan de hand van door het gemeentebestuur verstrekte infor matie over naam, adres en postcode van de woningen die bezocht moe ten worden, belt de controleur bij alle woningen aan. Hij kan dus ook bij u aanbellen. Hij stelt enkele vra gen over het al dan niet hebben van een hond. Het is de bedoeling dat hij de vragen aan de deur afhandelt. Als u niet thuis bent zal de controleur ter plekke een beoordeling maken over het wel of niet aanwezig zijn van een hond. Hij kan dat beoorde len als hij bijvoorbeeld een honde- hok ziet of voederbakken ziet staan voor de hond. Vanzelfsprekend kun nen de controleurs zich legitimeren met een door de gemeente verstrekt legitimatiebewijs. Bedrag per hond Op dit moment staan ongeveer 2000 hondenbezitters bij de gemeente geregistreerd. Volgens het door de gemeenteraad van Middelburg vast gestelde tarief betalen zij voor het hebben van één hond 99.00 per jaar aan hondenbelasting (tarief 1994). Mensen die twee honden hebben betalen 198,00 extra, in totaal dus 297.00. Voor elke hond méér is het bedrag 198.00. Aangeven van een hond Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gele genheid geweest daarvan aangifte te doen. Dat kan gebeuren maar wij adviseren u wel daarmee niet te lang te wachten. Volgens de bepalingen Foto: Anda van Riet. Zoals al in eerdere publicaties is bekend gemaakt wordt op maandag 17 oktober in de Stromenwijk, 't Zand, Griffioen en Sint Laurens begonnen met het apart ophalen van groente-, fruit-, en tuinafval (GFT). Ook de bewoners van die wijken zullen GFT-afval apart moeten gaan houden. Want alleen bij u in de keu ken kan het huishoudelijk afval goed gescheiden worden. Uiteraard helpen we u daarbij. Zo wordt in de week van 3 tot 7 oktober gratis een groene container of emmer bij u thuisbezorgd met uw huisnummer erop. Als u gaat verhuizen moet u deze achterlaten, want de container of emmer hoort bij uw huis en blijft eigendom van de gemeente. De containers/emmers worden voor uw deur geplaatst. Indien u niet thuis bent of met vakantie maakt u dan zo mogelijk een afspraak met buren, dat zij uw container/emmer verzetten. Bij de container/emmer ontvangt u een GFIT-wijzcr, een instruktiefol- der met allerlei wetenswaardighe den en een afvalkalendcr. Op de kalender staat precies wanneer uw huisvuilzak opgehaald wordt, (in de oneven weken) en wanneer de vuil niswagen langs komt om de GFT- containcr te legen (in de even weken). Bewoners van hoogbouwwoningen en enkele bcjaardenwoningen krij gen geen container of emmer, maar een kleine keukenemmer die geleegd kan worden in verzamcl- containers. Huisvuil, dat te groot is voor huis- vuilzakken is grof vuil. Dit kunt u brengen naar de Stadsreiniging aan de Oude Veerseweg. U kunt het ook laten ophalen, bel dan 01 180-75322. Dit kost twintig gulden per keer. Meer afval-informatic vindt u in de gids "Thuis in Middelburg". Mocht u nog vragen hebben over GFT, bel dan de GFT-infolijn 01180-75322 of bezoek de GFT- bus. De GFT-bus staat op donderdagmiddag 20 oktober op de "gele steentjes" voor het stadhuis: en op zaterdag 22 oktober 's och tends bij winkelcentrum Maasstraat (tot ongeveer 11.30 uur), vervolgens op de Euromarkt (tot ongeveer 15.00 uur) en dezelfde zaterdag van af ongeveer 15.15 uur in Sint Lau rens bij het Wijkcentrum aan de Van Cittcrstraat. Sint Laurens Voor bewoners van Sint Laurens vanaf de Pr. Willcm-Alcxander- school geldt met ingang van 17 oktober een nieuwe ophaaldag: dit wordt maandag in plaats van woensdag! Voor de bewoners van de andere wijken blijft de ophaaldag als van ouds op maandag. 'Tafeltje Dekje" is een activiteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een war me maaltijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maan dag tussen 8.45 en 9.30 uur wor den besteld. U kunt hiervoor bel len met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 3 lol en mei 9 oktober 1994 maandag Gekruid gehakt, savoyekool. aardappelen dinsdag Gegrillde worstjes met gehakt in tomatensaus, gebakken aardap pelen woensdag Rundergoulash in paprikasaus. groentemix donderdag gepaneerde visfilet, wortelen, gestampte aardappelen vrijdag Kipfricandeau in gemengde groente, rijst zaterdag Indische vleesschotel met Gado Gado zondag wat de pot schaft De burgerzaal van het Stadhuis. Foto: Anda van Riet. Op dinsdag 4 oktober kunnen nieu we inwoners, die zich in een bepaal de periode van het afgelopen jaar in Middelburg hebben gevestigd, in het stadhuis kennismaken met de bestuurders van Middelburg en met andere nieuwe inwoners tijdens de zogenaamde "avond nieuwe inwo ners". De ontvangst in de Burgerzaal waar voor de nieuwe inwoners een per soonlijke uitnodiging hebben ont vangen. begint om 19.30 uur; het officiële gedeelte start om 20.00 uur. Tijdens de bijeenkomst zal burge meester mr. Chr.G.J. Rutten de gas ten welkom heten en stellen de wet houders zich aan de nieuwe inwo ners voor. In het hierna volgende informele deel van de avond kan men kennis maken met de leden van de gemeen teraad en de directeuren van de gemeentelijke diensten. Tevens wordt een film over Middel burg vertoond en zijn er rondleidin gen door het gotische gedeelte van het stadhuis. van de verordening hondenbelasting bent u verplicht om binnen veertien dagen nadat u houder van een hond bent geworden hiervan aangifte te doen bij de gemeente. Wanneer door de controleur wordt geconstateerd dat aan deze verplichting niet is vol daan. kan dit leiden tot een verdub beling van de aanslag. Bij de afde ling financiële zaken van de gemeente Middelburg liggen formu lieren die u kunt gebruiken om aan gifte te doen. Informatie Wilt u meer weten en heeft u nog vragen? U kunt dan contact opne men met één van onze medewerkers belastingen, telefoon 01180- 75474/75475/75476/75477. In de eerste weck van de maand oktober zal met de herinrichting van de St. Janstraat en Zusterstraat worden begonnen. Deze herinrichting beslaat de gehele St. Janstraat en het grootste gedeelte van de Zusterstraat en wel het deel vanaf de St. Janstraat tot de Gravenstraat. Om de overlast voor bewoners, winkelend publiek, bedienend verkeer c.d. te beperken wordt in fasen gewerkt. De fase waarmee gestart wordt, betreft de St. Janstraat tussen de Lange Delft en de Zusterstraat. Hierna volgen: fase 2: Zusterstraat (deel St. Jansgang-St. Janstraat) fase 3: St. Janstraat (deel Zusterstraat-Vismarkt) fase 4: St. Janstraat (deel Vismarkt-Nicuwchavcn) fase 5: Zusterstraat (deel St. Jansgang-parkeergcbicd Zusterstraat) fase 6: Zusterstraat (parkeergebied). De tijd die de aannemer nodig heeft om de straat te hcrinrichlen zal voor wat betreft fase 2 en 5 twee weken en voor wat betreft de overige fases vier weken in beslag nemen, uiteraard onvoorziene omstandigheden daargelaten. Dit betekent dat omstreeks maart 1995 de herinrichting voltooid zal zijn. U bent gewend op deze pagina van de gemeente Middelburg in de Faam en dezelfde dag ook in een advertentie in de Provinciale Zeeuwse Courant publicaties aan te treffen over vcrkccrsbesluiten, bouwvergunningen, milieubeheer, verordeningen, bestemmingsplannen, enzovoorts. Ze stonden in het meest rechtse gedeelte van deze pagina. Met ingang van I september is hierin verandering gekomen, onder meer omdat het niet meer wettelijk verplicht is in een dagblad te adverteren. De publicaties staan niet meer in de PZC en niet meer op deze pagina, maar op een andere pagina in de Faam samen met de advertenties van de andere Walchcrse gemeenten, de Centrale Dienst Gemeentewerken, het Wegschap en het Waterschap Walcheren. De bekenmakingen van onze gemeente zijn herkenbaar aan het gemeentelijk logo. Tevens worden de bekendmakingen opgehangen in het gemeentelijk publi- katicbord aan de gevel van het pand Stadshuisstraat 2 en liggen ze ter inza ge in de gemeentelijke Voorlichtingswinkcl. onze gemeente en op de vraag, wat wij voor hen kunnen betekenen. Bijdragen worden geleverd door sprekers uit Somalië en Koerdistan, die thans in Middelburg wonen, door mevrouw C. Renema van de Stichting Heropbouw Konavlc (ex- Jocgoslavië) en het Intercultureel Gospelkoor onder leiding van de heer R. Deug. Daarnaast zijn enkele Middelburgse werkgroepen aanwezig om voor lichting te geven over hun activitei ten Op woensdag 28 september houdt de werkgroep Mondiaal Beleid van de Gemeente Middelburg om 19.00 uur in de Burgerzaal van het stad huis de informatieavond "Kleurrijk Middelburg". De aanwezigen wor den om 20.00 uur welkom geheten door de burgemeester mr. C.G.J. Rutten. De avond "Kleurrijk Middelburg" wordt voor de tweede maal gehou den en heeft het thema "Vrede en Veiligheid". Door middel van deze avonden wil de werkgroep aandacht vestigen op de buitenlanders binnen In een vorige editie van deze infor matiepagina zijn er foutjes geslopen in het overzicht van de openingstij den van het zwembad Poelendaele. Daarom nog eens het complete overzicht: Buitenbad ma. 07.00-19.00 di. 07.00-19.00 wo. 07.00-19.00 do. 07.00-19.00 vr. 07.00-19.00 za. 09.00-16.00 zo. 10.00-16.00 Binnenbad ma. 07.00-08.00 08.30-15.00 16.00-19.00 di. 07.00-08.00 08.30-19.00 wo. 07.00-08.00 08.30-21.00 do. 07.00-08.00 08.30-19.00 vr. 07.00-08.00 08.30-19.00 za. 09.00-16.00 zo. 10.00-13.30 Voor informatie en aanmelden: Thuiszorg Walcheren Een aanvraag voor een rooivergunning is binnengekomen voor: I wilg, Ed. Watermanstraat; 1 ceder. Park de Moucheron; 1 berk. Tussenmedc; I populier, Buitenhove; 1 berk, Noord weg; 5 essen. Dauwendaelselaan; 7 meidoorns, 1 lijsterbes, 5 berken. 3 elzen, 2 esdoorns, 2 abelen, Laan der Verenigde Naties. Voor informatie over deze rooivergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbehccr, telefoon 01180-75312. Verschillende wijken in Middelburg hebben hun "eigen" wijkagent. Op de fiets of te voet houden zij toezicht en zo vormen zij op den duur ver trouwde personen, die door iedereen in de buurt kunnen worden aange sproken. Omdat zij intensief samen werken met wijkbcmiddelaars en wijkverenigingen zijn de wijkagen ten goed op de hoogte van wat er speelt in de wijk. De wijkagenten werken vanuit het bureau Achter de Houttuinen, tele foon 01180-88000. Op de foto worden de vier wijkagen ten voor Middelburg gepresenteerd. Het zijn van links naar rechts: Foto: Anda van Riet. voor de Stromenwijk de heer J. van der Werf; voor Dauwendaelc de heer B. van Veelen; voor het Centrum de heer P. van Riel; en voor Middelburg-Zuid dc heer J. de Koning. Breestraat 15, telefoon 01 180- 84000, telefonisch spreekuur elke werkdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. Postadres: Postbus 323, 4330 AH Middelburg. Contactpersoon bij de gemeente Middelburg zijn de heren W.J. van Kooten (telefoon 75636) en R.W. Westveer (telefoon 75675), Stad huisstraat 2. Bezwaarschriften Zenden aan het bestuur van Maat schappelijke Zorg Walcheren, Post bus 570, 4330" AN Middelburg onder vermelding van "bezwaar schriften WVG". Tot in februari 1995 wordt gewerkt aan de herinrichting van de Loska de. De plannen hiervoor zijn in overleg met de bewoners tot stand gekomen. Om u een indruk te geven van dc herinrichting volgt hieronder een beknopte beschrijving. Op de huidige asfaltrijwcg komt een toplaag van 3 cm asfalt met op 3 plaatsen verkeersdrempels in asfalt. Direct achter de kademuur wordt een strook van 2.00 m veldkcien teruggestraat. waar de bestaande afmecrbolders terug zullen komen. Bovendien zullen in diezelfde strook nog 3 aansluitkasten voor vervangende stroomvoorziening ten behoeve van dc scheepvaart komen. Naast deze keistrook komt een loop- strook ter breedte van 3.00 m rode klinkertjes waalformaat met zitban ken, afvalbakken en een decoratie ve verlichting. Vanaf deze loopstrook worden naar de eerdergenoemde verkeersdrem pels oversteekpunten gecreëerd, waar nog enkele fietsenrekjes en vaste Afvalcontaincrplaatsen ten behoeve van de scheepvaart komen. Het overblijvende gebied tussen asfaltrijwcg en loopstrook wordt herbcstraat met de bestaande natuur steen- c.q. veldkcien. waarbij over de gehele lengte een 18-tal bomen (grauwe abeel) op afstanden van 20.00 m. komen. Ter hoogte van de meest naar het Kanaal door Walcheren gelegen Hat komt een zgn. "V.O.C.-kunstwcrk- jc", dat samengesteld wordt uit zes 400 jaar oude schccpshcllingbalkcn uit dc Verenigde Oostindische Com- pagnictijd. Deze balken werden bij de aanleg van de Dokhaven (1987) aangetroffen. Voor het parkeren van personen auto's zullen verder in dit gebied vóór de "Compagnie"-flat 21 stuks en voor dc "W.V.M."-fIat 12 stuks geclusterde parkeerplaatsen aange bracht worden, alleen geschikt voor het parkeren van personenauto's. Het gebied tussen Goesc Koren markt en Nieuwe Poortstraat zal bestemd worden voor 39 stuks haak se parkeerplaatsen tegen dc asfaltrij- weg voor personenauto's met tegen de loopstrook bij dc kademuur een langparkcerhavcn ten behoeve van dc tocristcnbussen voor alleen het in- en uitstappen van dc toeristen. Ter hoogte van de Nieuwe Poort straat komt een keerlus om de toeris tenbussen c.q. auto's te laten keren. De werken zullen met de nodige overlast voor het verkeer plaatsvin den. Dc aannemer zal trachten dit ongemak zoveel mogelijk te beper ken. Het meeste ongemak zal u tijdens dc asfaltcring (weck 41, 10 tot en met 14 oktober) ondervinden. Dc huidi ge kciverharding van dc Loskade naast dc asfaltrijwcg, of dc route via de Dokbrug c.q. Korendijk zal hier voor als tijdelijke omleiding funge ren. Dc nieuwe editie van dc gemeente lijke informatiegids is er weer. Dc editie 1994/1995 van 'Thuis in Mid delburg" heeft u in uw brievenbus gekregen. Deze handige wegwijzer, die jaarlijks wordt uitgebracht, bevat een grote hoeveelheid aan nut tige informatie, zoals een opsom ming van verschillende instanties en verenigingen. Voorts kunt u er onder andere in vinden wanneer het Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in dc komen de periode een huis-aan-huis collec te te houden: Nierstichting Nederland van 26 september tot en met 1 oktober; Dierenbescherming van 3 tot en met 8 oktober. huisvuil in uw straat/wijk wordt opgehaald. Ook zijn er adressen van artsen, scholen, enz. in het boekje opgenomen. Omdat "Thuis in Middelburg" jaar lijks verschijnt kunnen alle beschik bare gegevens tijdig worden geactu aliseerd. Toch zullen er ook dit keer onjuistheden in het gidsje staan, bij voorbeeld omdat het secretariaat van een vereniging is veranderd of omdat een bepaalde instelling inmiddels is opgeheven. Wanneer er gegevens van uw organisatie of ver eniging onjuist zijn vermeld, schroomt u dan niet dit te melden U kunt dit schriftelijk doen bij de gemeentelijke sectic Voorlichting, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg; dc wijzigingen zullen dan in de editie 19945/1996 worden ver werkt. Als u de gids niet heeft ontvangen kunt u schriftelijk of telefonisch contact opnemen met bovenge noemde sectie, telefoon 75450. Foto: Ruben Oreel.

de Faam | 1994 | | pagina 5