Deze week: f§io?9 fP2!9 ^3?2 ZATERDAG 24 SEPTEMBER de SNUFFELMARKT... de gezelligste rommelmarkt van Nederland ^495 ^112 Natuur/Milieu Politiek Gevonden SNEL GEBOEKT donderdag vrijdag zaterdag Beurs Sport zondag maandagT dinsdag woensdag" Cultuur Allerlei WARMLOPEN VOOR DE DUINEN ÉÉN DAG SNUFFELEN IN DE ZEELANDHALLEN IN GOES Openingstijd; ZA 9-17 uur Kraamverhuur 01640-57521 INFOLIJN 01640-35916 Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 DE FAAM - DE VLISSINGER Woensdag 21 september 1994 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg 17 Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! .flSSD&h HOY BOLLETJE SAKS UÜMÏiJ per 2 stuks 150 gram 1,78 MILKA CHOCOLADETABLET '^iki alpenmelk, hazelnoot of hazelnoot/praliné tablet a 300 gram 4,39 SPEKLAPPEN naar keuze met of zonder zwoerd, per kilo 9,90 /flpm' PHILIPS SOFTONE LAMPEN pak 3 stuks 7.65 OP OP KING EXTRA STRONG pak a 4 rollen 2,25 OP OP :t^ SUPERMARKTEN Dierenbescherming - De Die renbescherming afdeling Noord en Midden Zeeland is op zoek naar vrijwilligers die zich willen inzetten voor het welzijn van die ren, Enkele plekken waarvoor de Dierenbescherming medewer kers zoekt, zijn het kantoor en info.matiecentrum, de inspectie dienst, voor het ophalen van oud papier en voor de jaarlijkse col lecte. Vrijwilligers kunnen zich melden bij het informatiecen trum in Vlissingen, 01184-16327. Dierendag - Zaterdag 1 okto ber, vlak voor Werelddierendag, houdt dierenasiel Zeeland-Zuid aan de Lange Leenweg in Vlis singen open huis. Tussen 11 en 16 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen achter de schermen van het dierentehuis. Voor de diverse activiteiten die het asiel rond de open dag orga niseert, heeft het asiel de beschikking gekregen over het Miro-terrein in Vlissingen. Daar zijn onder meer vertegenwoordi gers van vogelopvang de Mikke, Reptielenzoo Iguana, Kinder boerderij de Klepperhoeve en het dierenasiel te vinden. Kinde ren kunnen zich laten schmin ken, de Kynologenclub Zeeland verzorgt demonstraties en tus sen het Miro-terrein en het asiel rijdt een paardetram. Toekomst - De WD-afdeling Middelburg houdt maandag 26 september in Hotel Arneville een thema-avond voor alle Middel burgse ondernemers over de vraag 'Heeft Middelburg nog een economische toekomst?' De inleiding voor de avond zal wor den verzorgd door wethouder J. van Dijk-Sturm, fractielid P. de Visser en fractievoorzitter G. van Malland. Daarna volgt een panel discussie waaraan ook burge meester C. Rutten zal deelne men. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Geld - Tussen 3 en 9 septem ber zijn bij de politie in Middel burg de volgende zaken afgege ven: thermostaat (in verpakking); bankpas; handboor; damesbril in wit mapje; twee bromfietsen; buitenlands geld; kentekenplaat; opvouwbare paraplu in diverse tinten paars; bruine portefeuille; klittebandportemonnee met sleutels; sigarettendoos; diverse sleutels; beugelslot. ss sssis; Sportzaal Van Duyvenvoor- de Oost-Souburg, peuter- gym, 9.30 u. De Schelp Domburg, wekelijks schmin ken, 14 u. De Parel Dom burg, bowlingtoernooi, van af 12 jaar, inschrijven voor 18 uur, aanvang 20 u. Zui derbaken Middelburg, kook club 9 tot 12 jaar, 19 tot 20.30 u. Ontmoetingscen trum Dauwendaele Middel burg, club 9 tot 12 jaar, 19 tot 20.30 u. Hof Domburg, kleurwed- strijd, 10 u. Campus de Ruyter Vlissingen, open avond squaredansgroep North Sea Dancers, 20 u. Peuterspeelzaal 't Pietepeu- tertje Middelburg, inleveren kleding voor winterkleding- beurs, 9 tot 10 u. T.C. Romein Domburg, eerste cursusavond Reiki eerste graad, info 01188-3167, 18 tot 22 u. Zuiderbaken Mid delburg, Wijkvereniging Zuid, jeugdbingo voor kin deren van 7 tot en met 12 jaar, 19 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Restaurant de Parel Domburg, Italiaans buffet, 18 u. Peuterspeel zaal 't Pietepeutertje Middel burg, winterkledingbeurs, 9.30 tot 10.30 u. Zwembad Poelendaele Middelburg, open avond Zeeuwse Ver eniging voor Onderwater sport, 19 u. T.C. Romein Domburg, tweede cursus dag Reiki eerste graad, info 01188-3167, 13 tot 18 u. Ontmoetingscentrum Dau wendaele Middelburg, De Verzamelaar afdeling Zee land, boeken-paperassen en topografiebeurs, 9 u. Halve Maan Oostkapelle, startdag sportvereniging DOK, met diverse demonstraties, 13.30 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ontmoe tingsavond voor 25-plus- sers, 21.30 u. Parkeerter rein De Rotonde Wester- schouwen, start najaars strandwandeling Kynolo genclub Zeeland, 14 u. Jacht - In de Zeelandhallen in Goes wordt van 30 september tot en met 2 oktober de eerste Jachtbeurs Benelux gehouden. Naast stands van overkoepelen de organisaties als de Koninklijke Nederlandse Jagersvereniging en de Vlaamse Koninklijke Sint Hubertus Club, zijn ook vereni gingen als de Nederlandse Ver eniging voor Preparateurs en Handboogvereniging UNO aan wezig. Bezoekers staat een groot aantal demonstraties te wachten, zoals een valkerijde monstratie en demonstraties jachthondentraining, handboog- schieten en vliegvissen. De beurs is te bezoeken vrijdag van 12 tot 22, zaterdag en zondag van 10 tot 18 uur. Badminton - De Zeeuwse Sportraad houdt binnenkort in Goes thema-avonden voor (aan komende) trainers en begelei ders van badmintonclubs. Onderwerpen die aan de orde komen zijn werving, opvang en behoud van nieuwe leden, jeugdbadminton en badminton voor ouderen. De bijeenkomsten worden gehouden 12 en 26 oktober, 23 november en 18 januari in Sportpunt Zeeland in Goes van 19 tot 22 uur. Sluitingstocht - Toerclub Wal cheren houdt zaterdag 1 oktober de sluitingstocht. De tocht is ongeveer 85 kilometer lang en wordt verreden in een gesloten peloton achter voorrijders, met een gemiddelde snelheid van 25 kilometer per uur. Start en aan komst is bij Hof van Walcheren in Koudekerke. Inschrijven is mogeljk vanaf 8.30 uur. Zwemmen - Aan de Nationale Zwemvierdaagse, die van 5 tot en met 9 september is gehou den, hebben in zwembad Poe lendaele in Middelburg 218 deel nemers meegedaan. Zij legden 250 of 500 meter per dag af en zwommen met z'n allen een sponsorbedrag van f 1524,10 bij- elkaar. Het geld wordt beschik baar gesteld aan het Ronald McDonald Kinderfonds. Schaken - De schaakvereni ging Middelburg zoekt nieuwe jeugdleden. Elke vrijdagavond is voor de jeugd van 8 tot 15 jaar een clubavond van 18.45 tot 20 uur in de Schakel in Middelburg. Begonnen wordt met schaakles, aan het slot van de avond wordt een schaakpartijtje gespeeld voor de onderlinge competitie. Nieuwe leden mogen eerst een maand vrijblijvend meedoen. Praktijk voor Paranormale Geneeskunde, Groen van Prinsterlaan 66 Vlissingen, open dag, 01184-66592. Hof Domburg, tennistoer nooi mixed dubbel vanaf 15 jaar, inschrijven in De Schelp, 10 u. De Schelp Domburg, zeerovermiddag, 14 u. Bachten Reede Vliss ingen, themamiddag ANBO, 'Ouderen horen niet alles te slikken', met bingo. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing Internationa le School van het Gouden Rozenkruis, 'De Christelijke Gnosis', 20 u. Sporthal De Belt Oost-Sou burg, Sport en Spel 55+, 11 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 10 u. Kuurcentrum De Parel Dom burg, rondleiding, verzame len bij receptie, 11.30 u. In- en Uitloophuis Vlissingen, Bloemenlaan, wekelijkse ontspanningsochtend, vanaf 9.30 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, vertrek vanaf bovenste parkeer plaats Delta Expo, 14 u. De Schelp Domburg, Indianen- ochtend, 10 u. Hof Dom burg, wekelijks squashtoer nooi, inschrijven voor dins dag 20 u., aanvang 10.30 u. De Parel Domburg, spetter middag, spelletjes onder begeleiding. Sportveld Hof Domburg, volleybaltoer nooi, inschrijven voor 17 u., aanvang 19 u. Diensten centrum voor ouderen Westkapelle, wekelijkse soos voor 55-plussers, 19 tot 22 u. Hof van Walcheren Koudekerke, lezing F. van der Doe, 'Walcheren en de VOC', 20 u. Activiteiten Centrum Vlissingen voor uit keringsgerechtigden, begin cursus Leren Ontspannen, 10 tot 11.30 u. Bachten Komme Vlissingen, Stich ting Welzijn Ouderen Vlis singen, opening seizoen met Betty Lee Selection, 14 u. Mondriaan - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon en de VW Domburg en Oostkapelle verzorgen dinsdag 27 september vanaf 13.30 uur het kunsthistorisch middagpro gramma 'Mondriaan in Dom burg'. Tijdens het programma wordt het verhaal verteld van de ontwikkeling die de schilder Piet Mondriaan doormaakte tijdens zijn verblijf in de kunstenaarsko lonie in Domburg aan het begin van deze eeuw. Het programma omvat een lezing, een wandeling door Domburg en een bezoek aan de 'Tentoonstelling van schilderijen, Domburg, juli- augustus ,1912' in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Dom burg. De lezing wordt gehouden in het Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle. Waterland - In het kader van de Zeeland Cultuurmaand ver zorgt de Stichting Educatief Toe risme Zeeland Oranjezon zater dag 24 september een program ma met de titel 'Zeeland Water land'. Deelnemers worden om 9.45 uur ontvangen in het Stu diecentrum Oranjezon in Oostka pelle en krijgen daar een inlei ding over het thema. Vervolgens maakt de groep een excursie per touringcar over Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland. De excur sie staat onder leiding van Aad de Klerk, historisch geograaf en auteur van diverse publikaties over het Zeeuwse landschap en de Zeeuwse watergeschiedenis. Mondriaan - In het Zeeuws Museum is zaterdag de exposi tie 'Toorop en Mondriaan temid den van hun tijdgenoten' geo pend. De tentoonstelling met werken van onder anderen Mondriaan, Toorop, Jacoba van Heemskerck, Leo Gestel en Mies Elout Drabbe is opgezet in het kader van het Zeeland Mon- driaanjaar 1994 en is te zien tot 15 januari volgend jaar. Naar aan leiding van deze expositie en die in het Marie Tak van Poortvliet Museum in Domburg (eveneens te zien tot 15 januari 1995) ver scheen het boek 'Reünie op 't Duin' onder redactie van Ineke Spaander en Paul van der Velde, met bijdragen van Francisca van Vloten, Hesther van den Donk en Jaqueline van Paaschen. Het boek is onder meer te gebruiken als catalogus bij de exposities. Wie meer toelichting bij de ten toongestelde werken op prijs stelt kan elke woensdag aanslui ten bij een rondleiding door het Zeeuws Museum onder leiding van een van de vier gidsen. De rondleiding duurt ongeveer een uur en begint om 11 en om 15 uur. Gift - Bij gelegenheid van de opening van het vernieuwde fili aal van Albert Heijn aan de Gilde- weg heeft het bedrijf het Vlis- singse colllege van b en w een gift van 2500 gulden aangebo den voor de aanleg van speel- voorzieningen. Het college heeft de gemeenteraad voorgesteld het geld te besteden voor de aanleg van een speelvoorziening op de Karolingische Burg in Oost-Souburg. Bier - De Bierconsumentenver eniging Pint houdt elke derde woensdag van de maand om 20 uur een bierproefavond voor leden en belangstellenden in de Mug in Middelburg. Ton de Bruin van brouwerij De Vaete uit Lewedorp presenteert woens dag 21 september zijn bier. Goud - Blue Spirit Drum Bug- Ie Corps uit Middelburg heeft afgelopen zaterdag tijdens een muziekfestival in Almere de eer ste plaats in de A-Class vero verd. Het festival was de voor laatste krachtmeting tussen de corpsen dit seizoen. Zaterdag 24 september sluiten de Nederland se corpsen hun wedstrijdseizoen af met kampioenschappen in het Nijmeegse Goffertstadion, waar Blue Spirit de tweevoudige Class A-titel zal verdedigen. VVV - D.J. van der Zaag, sinds 1 mei vorig jaar burgemeester van Goes, wordt woensdag 28 sep tember aan het Algemeen Bestuur voorgedragen als nieu we voorzitter van de Provinciale VW Zeeland. Van der Zaag is als enige kandidaat voor het voorzit terschap geselecteerd door een vertrouwenscommissie. Van der Zaag volgt J.B. Ventevoge! op die het voorzitterschap sinds 1989 heeft bekleed en die 26 oktober afscheid neemt. Loterijweken - De verschillen de postkantoren houden tot 6 oktober de loterijweken. Wie tij dens deze weken een staatslot of een Europees lot koopt, heeft altijd prijs. Daarnaast maken spe lers bij alle spelen extra kans op het winnen van een reis door een slagzin af te maken. Vervoer - Carlier Touringcarbe- drijf uit Middelburg en Taxi Blaakman uit Vlissingen willen samen het openbaar vervoer in het gebied van Goes over Noord- Beveland naar Middelburg ver zorgen. Het vervoer in dat gebied wordt per 1 mei 1995 geprivatiseerd en Rijkswater staat directie Zeeland heeft het project middels inschrijving aan besteed. Carlier en Blaakman werken al samen in het ouderen vervoer, scholierenvervoer en het vervoer in het kader van de WVG. De twee bedrijven stellen in hun aanbieding aan rijkswater staat een meer klantgerichte ver voersvorm voor, met onder meer een afroepbus en een experiment met fietsvervoer, naast ritten met normale bus sen. Honden - Ter gelegenheid van de landelijke open asieldag op 1 oktober houden de Werkgroep Dierenbescherming Vlissingen en de Hondenvereniging Wal cheren HOWA een manifestatie tegenover het asiel in Vlissingen. De HOWA zal diverse demon straties 'gedrag en gehoorzaam heid' verzorgen. Er zal informatie worden verstrekt over de Die renbescherming en er zullen demonstratie Eerste hulp aan dieren worden gegeven. Verder worden tv-opnames gemaakt voor Kids for Animals. Kinderen kunnen voor de camera vertellen waarom hun huisdier het liefste, grappigste of origineelste huis dier is. Kleding - De Stichting Mensen in Nood houdt 28 en 29 septem ber een kledinginzamelingsactie voor de vluchtelingen uit Rwan da. Mensen in Nood vraagt goe de en nog draagbare kleding, schoeisel, dekens en huishoud- textiel. Het liefst ontvangt Men sen in Nood de kleding in geslo ten plastic zakken. Vrijwilligers van Mensen in Nood zullen tus sen 19 en 20 uur aanwezig zijn in de Petrus en Pauluskerk en in kerkcentrum de Hoeksteen in Middelburg. Duurzaam - De Hogeschool Zeeland houdt vrijdag 7 oktober een symposium met de titel 'Duurzaam Duur?' Duurzaam heid als begrip en doelstelling voor economie en ecologie is de rode draad. Wat de consequen ties zijn voor regionaal beleid is de praktische uitwerking. Spre kers zijn C. Böttcher (lid van de Club van Rome), A. Rinnooy Kan (voorzitter van het VNO), C. Colijn (hoofd afdeling milieube heer van de provincie Zeeland) en H. van Heel (directeur Hoechst Vlissingen). Commissa ris der Koningin W. van Gelder is voorzitter. Het symposium wordt gehouden in het nieuwe atrium van de Hogeschool Zee land aan de Edisonweg in Vlissin gen en begint om 10 uur. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Het gaat hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrijdag 17 uur, liefst schriftelijk, Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Do. 22 september t/m wo. 28 september. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo. 10 uur: ds. Bm- nenmarsch. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur R.J. Blok land, 19 uur: R.G. van der Zwan. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur L.T. Witkamp. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: L.T. Witkamp, gez. dienst in de Geref. Kerk GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7 Zo. 10 uur: M. Lorier, 19 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: J.A. Murre, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo. 10.30 uur: dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: C. Kley. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 14.30 uur: G.J. van Pijkeren. Hervormde KerkZo. 10.15 uur: ds. Schoenmaker. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: leesdienst. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Blanken. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 10 uur: J.S. Koops. Hofplein- kerk, Zo. 9.30 uur: W.A. v.d. Berg, 14.30 uur: C. Brakema. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: C. Brakema. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: M.F. de Vries. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo.: zie Getuige niskerk. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: W.A. van den Berg. Thomaskapel, Zo.: zie De Hoeksteen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 9.30 uur: J.A. Murre. Wi/kgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 11 uur: L. Wüllschleger, 17 uur: M. Goudriaan. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, J Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: R. Pippel, 19 uur: J. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: C.A Schoorel. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: A. Bud ding, 17 uur: F. Huisman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: M.F. de Vries. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62 Zo. 16 30 uur: J. Chardard. Evangehegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19 30-21.30 uur NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: P. Bar- mentlo. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: H. Koetsveld, 19 uur: zangdienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: C.F.H. van Tuyll, 19 uur: zangdienst 'Oostkapel zingt'. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: C. v.d. Zanden, 19 uur: J. Bakker. Hervormde Gemeente. Noordweg 3 Zo. 10 uur: M. v.d. Poll, 19 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Geref. Kerk. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: D.E. Hiensch. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A. van Westen, 17 uur: J. van Leerdam. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering, 19 uur: gebedsdienst. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: L.A. Woltering. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: D. Wester- neng. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: D. Westerneng, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Morning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur en Vr. 19.30 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo geen dienst. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: AG. Baas. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J.D. de Boer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: R. Louws. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: G. Kalksma, 19 uur: Vesperdienst. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: H. Hemstede. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: J.W. Glashou wer. Ter Reede, Zo. 19 uur: C.D. Bijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen' Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen dei Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10 30 uur: Bijbelstudie, P. v. Drongelen. Gereformeerde Gemeente. Marmxplein 41 Zo 9.30 en 16 uur: L. Huisman. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J. Rothuizen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 8.30 uur: Zwembad Vlissin gen, doopdienst, 10 uur: gebouw Beréa, samen komst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194 Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: C. Simons. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: C. Kley. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Mesu, 19 uur: Spaans-Moolenaar, jongeren- dienst. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Do. 22 september t/m wo. 28 september HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: F.J. Heere, J.H. Huyssenstraat 15, tel. 39933. zondag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: W.N. Osterman, De Kempenaerstraat 2, tel. 79791. zondag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidlpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moer straat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: H.J. Roelofsen, Stationsplein la, Arne muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noor- la nder, Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185-1231. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. 01180-15306 zondag: D.P. Laver- man. Meanderlaan 218, Middelburg, tel. 01180- 35787. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdljk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: AL Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur. 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 17