Puzzelen en Badhotel winnen Reclame toegelicht In lingeriebranche blijft het koffiedik kijken Gerestaureerd sluisterrein Middelburg weer in gebruik Geen generatieconflict in moeder-dochtershow Pet's Place helpt tafeltennissers Badhotel officieel open Vrouw als inspiratiebron voor nieuwste Slib-deel De prijzen SPORT EN SPONSOR I I Retourtje Parijs a Vanwege de officiële opening (donderdag 22 september) van het Badhotel in Domburg, stelt de directie van het hotel voor lezers van de PZC-Weekbla- den op Walcheren drie prijzen beschikbaar. Die worden verloot onder de goede inzen ders van deze puzzel. Veel ondernemers wor stelen met de vraag op welke wijze ze hun reclamebudget het best kunnen besteden. Om de afweging iets te vergemakkelijken ver zorgen IMK Zuidwest Nederland en PT T Post Mediaservice op dins dag 11 oktober in Motel Goes een bijeenkomst onder de titel 'Een fris se wind door reclame land'. 1e prijs: Overnachting voor twee personen, incluisief een drie gangen diner, een uitgebreid ontbijtbuffet en gebruik van zwembad en sauna. 2e prijs: Een gastronomisch vier gangen diner in het Specialiteiten restau rant, inclusief koffie. 3e prijs: Een drie gangen menu in de Brasse rie inclusief koffie. KRUISWOORDPUZZEL Vliegtickets. Regel 't op het postkantoor Ouderen Cursus/Onderwijs de Faam de Vlissinger UW WEEKBLAD Woensdag 21 september 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Zoais wellicht bekend is, beschikt het hotel over twee restaurants. Een dat betiteld kan worden als chic en in het Badhotel Specialiteiten Res taurant heet en het andere res- tauraat (Brasserie genoemd) Waar de gastronoom niet persé op z'n zondags gekleed hoeft te zijn, maar waar niette min overheerlijke spijzen en dranken worden geserveerd. En dan is er natuurlijk het hotel met prachtige kamers en sui tes. Wie een gooi wil doen naar één van de prijzen dient de oplossing van de puzzel vóór 26 september te sturen naar PZC-Weekbladen, Postbus 5017, 4330 KA in Middelburg. Uw oplossing dient bij voor keur op een briefkaart te wor den ingezonden. P&P 1001 46 35 56 2 28 45 58 43 4 35 19 1 71 23 39 Het pas verschenen deel 66 in de Slibreeks is volgens uitge ver Stichting Kunstuitleen Zeeland een van de mooiste die ooit is verschenen. Het deeltje 'Die vrouwen liefheeft, of haar veracht' bevat middel eeuwse gedichten over de vrouw, vertaald uit het Hebreeuws. De omslag van het bundeltje is opgesierd met een reproduktie in kleur van een vijftiende eeuws handschrift van de Hag- gadah - het verhaal van de joodse uittocht uit Egypte. De middeleeuwse illustraties tus sen de gedichten zijn gedrukt in groen en de teksten zijn gezet in rood. Ook de gedichten zelf zijn vol gens de Stichting Kunstuitleen Zeeland bijzonder: nooit eer der werden vertalingen van Hebreeuwse liefdesgedichten in het Nederlands uitgegeven. De teksten zijn geschreven in de middeleeuwen en een aan tal komt dan ook bepaald niet vrouwvriendelijk over. De bundel is samengesteld, vertaald en van een inleiding voorzien door Resianne Fon taine, Emile Schrijver en Irene Zwiep. Een unicum is volgens de inleiders het enige aan een vrouw toegeschreven midde- leewse Hebreeuwse gedicht, gevonden temidden van dui zenden Hebreeuwse en Arabi sche handschriftfragmenten in een synagoge in Cairo, dat in de bundel is opgenomen. Tijdens de bijeenkomst komen allerlei vragen aan de orde, wat mag het kosten en wat is het beoogde effect. G. Wie- land, regiodirecteur van IMK en B. Flore van Florad marke ting en reclame zullen ingaan op de effectiviteit vari de recla me. R. Sitton, manager van de DM-shop Rotterdam, geeft een toelichting op de specifieke kenmerken van direct mail en de toepassingsmogelijkheden er van. M. Mol van Lagerwey Windturbine bv vertelt over de ervaringen die hij heeft opge daan met direct mail en J. Schiffelers, adviseur van Ter Zake, geeft inzicht in het hoe en waarom van reclame. Deelnemers aan deze avond bijeenkomst dienen dat van te voren te melden (01180- 34264). Ze kunnen gebruik maken van een pendelbus. Welk woord komt er in het balkje? HORIZONTAAL: 1 werkplaats; 6 infectieziekte; 12 versiering; 14 vr. munt; 15 boksterm; 17 bijwoord; 18 gedwee; 20 kinderuitroep; 21 deel van de dag; 22 wild zwijn; 24 jaargetijde; 26 grondsoort; 28 snelle loop; 29 loterijbriefje; 30 gewrichtsholte; 32 sleepnet; 33 heer; 34 vaartuigje; 35 zoogdier; 37 voorz.; 38 gangtapijt; 39 appel soort; 41 bakplaats; 42 kleur; 43 roofdier; 47 vat met hengsel; 50 nummer; 52 ongaarne; 53 god van de liefde; 54 laatsleden; 55 ge luk; 57 omslag; 58 zandheuvel; 59 vr. dier; 60 onsierlijk; 62 rode kleurstof; 64 stop; 65 voorz.; 66 onbep. hoofdtelw.; 68 vrij; 69 zuur graad; 70 de dato; 71 zangstuk; 73 vertrek; 75 zonnescherm; 76 Europeaan. VERTIKAAL: 1 veldbloem; 2 laagtij; 3 snaarinstrument; 4 Europe aan; 5 boom; 7 ofschoon; 8 deelgenoot; 9 rijstbrandewijn; 10 mu zieknoot; 11 dagvlinder; 13 bergrug; 16 voorz.; 18 deel van een auto; 19 soort erwt; 21 gasvormig element; 23 voegw.; 24 land streek; 25 kleur; 27 maanstand; 29 stuk stof; 31 onbep. vnw.; 34 knaagdier; 36 krijgsmacht; 38 Europeaan; 40 korte tijdsduur; 44 lijmstof; 45 pl. in N.-Holland; 46 vlaskam; 47 vissersmandje; 48 drietenige struisvogel; 49 doortochtgeld; 51 zuivelprodukt; 54 me taal; 56 frekw. modul.; 59 voorz.; 61 slaginstrument; 63 kloosterzus ter; 64 tabak; 67 gesteente; 69 duinvallei; 71 titel; 72 voorz.; 73 op deze wijze; 74 muzieknoot. vanaf p.p. Informeer naar onze 2750 andere bestemmingen. Telefonisch boeken is mogelijk. Ylissingen. Aagje Dekenstraat 10. tel. 01 IS4 - 175IO Pet's Place uit Vlissingen en Middelburg is de nieuwe kleding- sponsor van een van de jeugdteams van Tafeltennis Vereniging Arnemuiden. Het jeugdteam komt uit in de PupillenAA/elpenklasse, afdeling Zeeland, van de Nederlandse Tafeltennisbond. Op de foto zijn van links naar rechts te zien de teamleden Kevin van Oeveren, Johan Meulenberg, Pieter Zuidijk, Leon de Rijke, Immanuël Cree- mers, coach Robert Steenbeek en sponsor P. Zuidijk. Provincie-commissaris drs W.T. van Gelder is uit genodigd om donderdag 22 september de officiële opening te verrichten van Badhotel Domburg. Dat gebeurt in een besloten bijeenkomst. Om de Domburgers ook eens een kijkje achter de scher men van dit ooit zo ver maarde hotel te gunnen, wordt zondag 25 septem ber open huis gehouden van 14 tot 17 uur. De bezoekers kunnen dan kamers en suites alsook zalen en keuken bezichti gen. Zoals bekend is het Badhotel al open sinds de zomermaanden. Wal to moldon? Postbus 5017. 4330 KA Middelburg Lezingen - De Hogeschool Zeeland in Vlissingen verzorgt in opdracht van de Zeeuwse Senio ren Academie vier series lezin gen voor mensen van 50 jaar en ouder. In het HBO-V-gebouw in Vlissingen worden op de woens dagmiddagen 5, 12, 26 oktober en 2 en 9 november lezingen gehouden over Mozart. Even eens in de Hogeschool worden de woensdagen 16, 23, 30 november en 7 en 14 december lezingen gehouden over Beetho ven.'De derde serie vindt plaats in het Gemeente-archief van Vlissingen en gaat over de geschiedenis van Vlissingen. De eerste bijeenkomst is dondag 6 oktober. De vierde serie wordt gehouden in de HBO-V. Ze begint dinsdag 1 november en besteedt aandacht aan de ethiek in de gezondheidszorg. Informa tie en inschrijving op 01184-' 89230. m i Ada Janse, Roland en Joleen de Wit en Francka Otten. Babymassage - Biodynamisch massagetherapeute Didi van Loon geeft vanaf 22 oktober twee cursussen babymassage, voor kinderen van 0 tot 6 maand en van 7 tot 12 maanden. De cur sus bestaat uit vijf lessen van anderhalf uur op zaterdagoch tend. In de Vier Elementen in Middelburg begint woensdag 5 oktober een cursus ontspan ningsmassage van zes lessen, eveneens onder leiding van Didi van Loon. Voor meer informatie 01180-25526. Onderwijsdag - In de Stenge in Heinkenszand wordt woens dag 28 september de jaarlijkse Zeeuwse Onderwijsdag gehou den. De informatiedag zal door zo'n duizend leerkrachten uit basis- en speciaal onderwijs wor den bezocht en staat in het teken van het milieu. Naast een grote leermiddelententoonstel ling is een aantal workshops georganiseerd rond het thema. De informatiedag begint om 9 uur met een inleiding door M. Margadanth van het onderzoeks- en adviesbureau Mens-Dier- Milieu. Adrie Oosterling sluit de bijeenkomst om 12 uur af. Spreken - De Zeeuwse Volks universiteit verzorgt een inlei dende cursus voor iedereen die wel eens spreekt in het open baar. De opzet van de cursus is praktisch, theorie wordt als ondersteuning aangeboden. De cursus presentatie omvat tien avonden van 19.30 tot 22 uur, te beginnen op dinsdag 27 septem ber in het gebouw van de ZVU in Middelburg. Joleen en Roland de Wit, bekend van kapperszaak Cosmo, hebben een linge riezaak erbij. LinCHérie in de Langeviele in Middel burg is afgelopen week geopend. Naast Joleen de Wit zullen Ada Janse en Francka Otten zowel heren als dames van gepast ondergoed voorzien. Roland de Wit blijft in zijn kapperszaak werkzaam want 'een heer in de linge riebediening is toch nog een taboe'. Als baliemedewerkster bij kap per Cosmo vond Joleen de Wit toch niet dat wat ze echt zocht. Een eigen zaak lag meer in haar richting, maar een pand vinden was nog niet zo gemak kelijk. „De winkelpanden zijn zo belachelijk duur in Middel burg", verzucht de nieuwe eigenares van LinCHérie. „Een zaak beginnen in bijvoorbeeld de Lange Delft is niet te beta len. Gelukkig kwam dit pandje vrij in de Langeviele en kon ik met mijn budget van start gaan". De winkel is volgens het bestaande LinCHérie-con- cept ingericht en is de negen de zaak van deze keten in Nederland. Voor jong en oud is er luxe en betaalbare ondermode te koop. Er is een speciale hoek vrijgemaakt voor meer functio nele ondermode als bijvoor beeld zwangerschapsfounda tion of extra steun verlenende corsetten. Herenondermode is ook vertegenwoordigd bij Lin CHérie. „Ik heb voorzichtig wat pakjes en strakke boxershorts opgehangen voor de heren", zegt Joleen de Wit. „Maar dat ligt nog erg kwetsbaar in Zee land. De mannen hier pakken toch eerder naar wat degelijker ondergoed, de pittige pakjes worden dan bij een postorder bedrijf besteld". Een bijzonder merk voor dames is de collectie van Marie-Jo uit België die een luxe uitstraling heeft. „België is toch bij uitstek een lingerie- land", zegt de Wit, al blijft ze het antwoord op het 'waarom' verschuldigd. Naast de luxe lingerie is er, vooral voor de jongeren, Boobs and Bloo mers: een zuiver katoenen ondermodelijn. Badkleding en kamerjassen completeren de LinCHérie-collectie. „De hele lingeriemarkt is nog steeds in een stijgende lijn", zegt Joleen de Wit. „Maar het blijft wel kof fiedik kijken". De gerestaureerde getijdemo len en spui-, schut- en keer sluis op het sluisterrein aan de Stadsschuur in Middelburg worden dinsdag 27 september door de vier wethouders van Middelburg in gebruik gesteld. Met de herstelwerkzaamhe den is begonnen in januari van dit jaar. De eerste plannen voor de restauratie van dit vol gens de gemeente unieke industrieel archeologisch object dateren al van 1974. Volgens de gemeente heeft het object een educatieve en toeristische waarde en is het een verrijking van Middelburg als monumentenstad. De restauratie van de getijde molen en de spui-, schut- en keersluis is deze maand afge rond. Het object is een over blijfsel van een roemrijk verle den. Het geheel van getijde molen, spuisluis, schut- en keersluis - drie totaal verschil lende functies binnen één object - is volgens de gemeen te in deze combinatie uniek. Rond 1550 wordt in geschrif ten voor het eerst melding gemaakt van een getijdemolen met diverse spuikanalen aan de Stadsschuur. Het totale object is gefundeerd op hou ten palen. Waarschijnlijk is het molenhuis het enige gebouw binnen de veste dat op palen is gebouwd. De schut- en keer sluis dateert uit ongeveer 1750. Deze werd noodzakelijk vanwege de verbinding van de binnengracht met open zee. In 1974 is de sluis drooggezet om onderzoek te doen naar de bouwkundige toestand. In januari is het object afgedamd met stalen damplanken en drooggemalen. Een laag grond en slib, met een dikte van een meter, is uit de bouw put verwijderd. Onder de waterlijn was het metsel- en natuursteenwerk opmerkelijk gaaf. Boven de waterlijn is de natuursteen hersteld met een kunststof mortel en zijn de voegen uitgekapt en opnieuw gevoegd. Diverse instortingen zijn hersteld. Verder zijn de vier oude sluisdeuren vervan gen door nieuwe. De deuren worden bediend door Holland se kaapstanders. Het sluisterrein is opnieuw bestraat en voorzien van open bare verlichting. Het terrein is alleen toegankelijk voor voet gangers. De verschillende functies van het object zijn in de bestrating opgenomen en met informatieborden gede tailleerd omschreven. Onder de sluis komt nog een voet gangersbrug, op de plaats van de in het verleden gesloopte spinhuisbrug. De sluis wordt nu gebruikt door de twee rond vaartboten in Middelburg. Begin volgend jaar zal door de gemeente een boekje worden uitgegeven over de historie van het monument. Na twintig jaar is de restaura tie afgerond, met bijdragen van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, de provin cie en het stadsbestuur. De restauratie heeft 965 duizend gulden gekost. De herstelwerk zaamheden zijn uitgevoerd onder directie van de sectie bouwkunde van de gemeente lijke Dienst Stadsontwikkeling. Het object maakt deel uit van de stadsvernieuwing in het gebied bibliotheek, belasting kantoor, parkeerkelder, ge rechtsgebouw en de nog te restaureren Stadsschuur 2. het bankiershuis KLEIN KLEIN wil zijn jaarverslagen altijd in kapitaal-letters hebben UMIIM bij den boer drukkers kan dat allemaal middelburg 01180-81000 „Regen of geen regen, de show gaat gewoon door", zegt Sari Maas van modezaak De Spiegel in de Lange Geere in Middelburg. De modeshow met als thema 'moeder en dochter' werd afgelopen zater dag in verband met het slech te weer niet op straat maar in café De Geere gehouden. Een prima sfeer waar koffie en hapjes geserveerd werden en de mode werd aangereikt op een presenteerblaadje. Man nequins van modellenburo Souplesse met als ladyspea ker Ilse Swint toonden de nieuwste herft- en wintermo de van modezaak De Spiegel en lingeriezaak Lady Service. Het thema 'moeder en doch ter' heeft volgens Sari Maas van modehuis De Spiegel niets te maken met het onderscheid tussen deze twee generaties. Juist het feit dat mode 'niets met leeftijd te maken heeft' wilden De Spiegel en Lady Service benadrukken. De mode en lingerie die door moeder en dochter geshowd werden lagen qua uitstraling (en maat) niet ver uit elkaar. Combinatiemode, feestkleding en een sportieve lijn werden getoond, met onder iedere outfit body's en foundation van Lady Service. „Goed zit tende bovenkleding begint bij perfect afgepaste ondermo de". Dat kan Nona Laaser van Lady Service niet genoeg benadruk ken. De foundation en body's die geshowd werden liepen uiteen van lekker en goed pas sende bh's tot body's die als top op broek of rok gedragen kunnen worden. Vaak vervaar digd in voile of tricot met bij zondere details als kragen of colletjes. De wintermode, in het teken van een lange koude winter, valt uiteen in twee delen. De buitenmode, duide lijk geïnspireerd op koude lan den, liet een beeld zien van warme stoffen en breisels in antraciet en bruine tinten. Col berts in patchwork, bouclé mantels en sportieve jacks met gewatteerde sjaalkraag. Brei sels zijn er natuurlijk in de trui met kabel maar ook in combi naties als lange jurk of rok met daarover een lang vest en eventueel een bodywarmer voor de echte koude dagen. Veel laag over laag effecten. De binnenmode, onder meer geschikt voor representatieve functies, bestond uit op het herenpak geïnspireerde com binaties. Bandplooibroek met overhemd en colbert in kleine ruit in dezelfde kleurstelling, soepele deux pièces in unistof- fen of gecombineerd met gedessineerde blouse. Het vest of gilet dat al een aantal jaren een veel gedragen kle dingstuk is, ontbreekt ook deze winter niet. Gecombineerd met colbert of gewoon los in een opvallend gedessineerde stof. Feestkleding is goed ver tegenwoordigd bij de Spiegel en heeft veel aparte details. Fluweel, kant en voile zijn de belangrijkste stoffen. Lange gerende jurken in prinsessen- lijn, voile doorkijkblouses met goud of palleteffecten op crincklerokken, kanten topjes op fluwelen catsuit; kleding die door zijn lichaamsvolgend sil- m houet juist om de perfecte foundation vraagt. En wat is er mooier dan een doorkijkblou- se met een prachtige body eronder!

de Faam | 1994 | | pagina 13