GEMEENTE MIDDELBURG Maandagavond gemeenteraad Open Monumentendag Middelburg Begroting van de gemeente Zaterdag: dé kans voor nieuwsgierige mensen! WVG Rooien Ophalen GFT-afval Instuif Collecten Huldiging Sportvrouw "Thuis in Middelburg" Inspraak speelplaats Publikaties Week 36 Tafeltje Dekje uw Woensdag 7 september 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Op maandag 12 september 1994 vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bij wonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen: 1. Mededelingen en ingekomen stukken. 2. Wijziging Reglement van orde voor de vergaderingen van de raad en van de Verordening gemeentelijke commissies. 3. Benoeming leden Ombuds- com missie. Door het overlijden van de voorzit ter van de Ombudscommissic, de heer J.J. Tevel. is een vacature ont staan in deze commissie. Voorge steld wordt in deze vacature te voor zien door benoeming van de heer mr. D.F. Vos, thans waarnemend voorzitter, tot voorzitter. Tevens wordt voorgesteld mevrouw P.A. Jasperse-Hoogerheide, thans plaats vervangend lid van de commissie, te benoemen tot lid. Voor het nieuw te benoemen lid van de Ombudscommissie is een externe wervingsproccdure gevolgd. Een sollicitatiecommissie heeft voorge steld in deze vacature te voorzien door benoeming van de heer A.J. de Jonge te Oost-Souburg. De heer De Jonge is werkzaam als hoofd Public Relations en Voorlichting bij de Stichting voor Regionale Zorgverle ning te Middelburg. 4. Vaststelling gemeentejaarreke ning 1993 en de jaarrekening 1993 van de S.S.G.M. 5. Verzamelvoorstel tot het wijzi gen van de begroting 1994. 6. Het vernieuwen van de riole ring in een gedeelte van Achter de Houttuinen. Het riool in het gedeelte van Achter de Houttuinen tussen de Zandstraat en het Domburgs Schuitvlot is der mate slecht dat vernieuwing nood zakelijk is. Dit gedeelte staat op de onderhoudsplanning voor vervan ging van rioleringen in het jaar 1995. Tevens staat dit gedeelte van Achter de Houttuinen op de onder houdsplanning straatwerken voor 1994. Door de dienst Stadsontwik keling is een plan opgesteld voor de aanleg van een plein voor de Klove niersdoelen. Voor de afwatering van dit plein en de daarvoor geprojec teerde rijbaan dient een schoonwatcr riool met een afwatering naar de binnengracht aangelegd te worden. Dit is één van de in het Gemeente lijk Riolerings Plan (GRP) opgeno men milieumaatregelen, waarvoor in het GRP financiële middelen opgenomen zijn. Het is wenselijk om alle werken te combineren en de rioleringswerken samen met de her- bestrating uit te voeren. De afdeling Eigendomsbchccr heeft hiervoor een plan opgesteld. 7. Vaststelling voorbereidingsbe- sluiten. 8. Voorstel tot instemming met hoofdlijnen drieluik R.V.V.P. (Regionaal Verkeers- en Ver voerplan). Inhoudelijk wordt gesteld dat het drieluik van rapporten een juiste weergave is van de problematiek in Zeeland, de bijdrage die vanuit Zee land geleverd kan worden om te vol doen aan de uitgangspunten en de daaruit geformuleerde doelstellin gen van de vervoerregio Zeeland. Of de doelstellingen ook daadwerkelijk gehaald worden is echter de vraag gezien een aantal specifiek Zeeuwse omstandigheden: bereikbaarheid platteland, problemen met handha ving (betaalbaar) openbaar vervoer, handhaving c.q. stimulering toeris tenverkeer naar de kuststrook doch indamming eigen transport van die toeristen tijdens hun verlof door daarvoor alternatieven aan te bie den. verhoging van leefbaarheid ste delijke gebieden en platteland. De gemeente Middelburg is op velerlei terreinen bezig om ver keersmaatregelen beleidsmatig te onderbouwen; genoemd kunnen worden in dit kader de Mobiliteits- studic deelplanncn. Ook wordt in stadsgewestelijk verband gewerkt aan een rapport dat de gewestelijke relaties en verbeteringen daarvan (op verkeersgebied) moet aantonen. Uiteindelijk zijn dit de bouwstenen die Middelburg kan aandragen om prioriteit te vragen voor haar speci fieke problemen en het oplossen daarvan. Om in verschillende werk groepen de belangen van Middel burg te kunnen verdedigen is het noodzakelijk daar actief aan deel te blijven nemen en indien dat nodig mocht zijn daarvoor ook geld uit te trekken. Alleen een actieve vervoer regio kan bewerkstelligen dat "Den Komende zaterdag 10 september wordt in Nederland voor de achtste maal de Open Monumentendag gehouden. Ook in Middelburg is het dan mogelijk een kijkje te nemen in monumentenpanden, die u mis schien altijd al eens van binnen had willen zien! Deze dag wordt georganiseerd door de Stichting Open Monumentendag met medewerking van instellingen als de ANWB, NBT, WVC, VNG en plaatselijke comités. De Open Monumentendag heeft als doel één dag in het jaar iedereen de gelegenheid te geven gratis kennis te maken met het culturele erfgoed van vele steden in Nederland. In de maand september worden dergelijke dagen gehouden in vele Europese landen. Ook in Middelburg en Vlissingcn openen op zaterdag 10 september enkele tientallen monumenten de deuren tussen 10.00 en 17.00 uur. De opengestelde monumenten zijn herkenbaar aan de Open Monumen ten-vlag. Iedereen kan op de Open Monumen tendag in deze gebouwen een kijkje nemen en soms wordt er nog iets extra's georganiseerd: een tentoon stelling of een rondleiding. Tussen Middelburg (Markt) en Vlis singcn (Bcllamypark) rijdt deze dag een antieke muscumbus, die monu mentenbezoekers voor een kwartje "in stijl" heen en weer brengt. De bushalte in Middelburg bevindt zich voor het Stadhuis op de Markt en in Vlissingcn kan men opstappen bij de bushalte aan het Bcllamypark. De vertrektijden vanuit Middelburg zijn: 10.00. 11.30, 13.30, 15.00 en 16.30 uur. Vanuit Vlissingcn: 10.45, 12.15, 14.15 en 15.45 uur. Onder weg wordt er niet gestopt. De VVV-kantoren in Vlissingcn en Middelburg zijn op de Open Monu mentendag geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Bij de sectie Voorlichting zijn gratis uitgebreide brochures verkrijgbaar met informatie over de opengestelde monumenten. In Middelburg zijn de volgende monumenten zaterdag geopend: Stadhuis; Engelse Kerk, Bodenplaats; koopmanswoning 's Hertogen- bosch, Vlasmarkt 51 Kloveniersdoelen, Achter de Hout tuinen; pakhuizencomplex Kuiperspoort; Damplein 1; patriciërshuis Le Baron Chassee, Gortstraat 30; Ramschip De Schorpioen; Pakhuis De Kemel, Kinderdijk 88; Oostkerk; Abdijcomplex, waaronder Nieuwe Kerk, Wandelkcrk en Koorkerk; Zeeuws Museum; Abdijtoren Lange Jan; voormalig Zeeuws Museum, nu notariskantoor, Wagenaarstraat 1 met laatmiddeleeuwse houten gevel (in de tuin): Arrondissementsrechtbank Van de Perrehuis, Hofplein, geopend van 13.00 tot 15.00 uur; Gasthuiskerk, Lange Delft 94: Huis De Sprenck, Scissingel 4; molen Buiten Verwachting in Nieuw en Sint Joosland; Lutherse kerk, Zuidsingel 60; Synagoge, Herenstraat; Dam 61; Balans 17, Provinciaal Depot voor Bodemvondsten. Wandelingen Bij de VVV aan de Markt is een stadsspeurtocht voor kinderen ver krijgbaar en er zijn walkman- en gewone stadswandelingen mogelijk. Onder meer wordt gesproken over de Stadsschouwburg. Haag" oog heeft en houdt voor de Zeeuwse verkeers- en vervoerspro blemen en op basis daarvan ook middelen beschikbaar stelt. 9. Krediet voor het aanbrengen van een parkeerverwijssys- teem. Bij de behandeling van het parkeer- beleidsplan door de raad in juni van dit jaar is opdracht gegeven aan de dienst Stadsontwikkeling om de mogelijkheden en de kosten van een statisch/dynamisch parkecrvcrwijs- systccm te onderzoeken en daarover voorstellen te doen aan de raad. De gedachte achter het Middelburg se systeem is tweeledig: a. een statisch gedeelte, dat wil zeg gen borden met vaste tekst die dienen om het binnenkomende een garantstelling voor de uitbreiding van het aantal zitplaatsen in Foto: J. Wolterbeek verkeer met bestemming binnen stad te geleiden; b. een dynamisch gedeelte, dat wil zeggen borden met aansturings mogelijkheden die weer kunnen geven of parkeerterreinen en par keerkelders toegankelijk zijn voor te stallen voertuigen. Met dit systeem beoogt men uitein delijk te bereiken: - het beter/sneller geleiden van automobilisten naar parkeerkel ders/parkeerplaatsen; - het terugdringen van het zoek verkeer; - het nastreven van hogere bezet tingsgraden van de kelders; - het (toekomstige) leiden van automobilisten naar overloopter reinen op het moment dat alle parkeerplaatsen bezet zijn. 10. Garantstelling krediet uitbrei ding 80 stoelen Stadsschouw burg. De landelijke ontwikkelingen in de theaterwereld vereisen dat de Stads schouwburg hierin meegroeit, om als theater te kunnen blijven meetel len. Grote theaterprodukties verei sen steeds vaker een minimum aan tal bezoekers dat alleen kan worden gehaald als het aantal zitplaatsen wordt uitgebreid. De directie van de Stadsschouwburg heeft daarom een plan gemaakt voor de uitbreiding van het aantal zitplaatsen. De uit voering van dit plan is in een stroomversnelling gekomen nu de theaterwereld via sponsoring mee wil investeren in de eerste fase van dit plan, te weten een uitbreiding van de zaal met 80 zitplaatsen. 11. Rondvraag. De gemeentebegroting voor volgent, jaar. simpel gezegd het "huishoud boekje van de gemeente", is in con cept gereed. Voor wie belangstelt in de inkomsten en uitgaven van de gemeente kan het interessant zijn de jaarlijkse behandeling van de gemeentebegroting in de herfst van dichtbij te volgen. Tegelijk wordt ook het Meerjarig Beleidsplan van de gemeente behandeld. Het concept van de "Begroting van uitgaven en inkomsten voor het jaar 1995" en het Meerjarig Beleidsplan van de gemeente Middelburg liggen voor inzage of bruikleen bij de sec tic Voorlichting en zijn te koop bij de afdeling Financiële Zaken voor een bedrag van 140,-, resp. 12,-. De concept-begroting 1995 wordt samen met het Meerjarig Beleids plan van de gemeente behandeld in de vergadering van de raadscom missie Financiën op dinsdag 20 september om 19.30 uur in de raad zaal van het stadhuis. Deze vergade ring is openbaar; u kunt spreekrecht aanvragen bij de commissiesecreta- "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 12 tot en met 18 september Maandag Gehaktballetjes in zigeu- nersaus, gebakken aardap pelen Dinsdag Varkenslapje, champignon saus, gesneden groente, aardappelen Woensdag Rund gehaktballen, andij vie, aardappelen Donderdag Gepaneerde visfilet, wortel tjes, gestampte aardappe len Vrijdag Boerenschotel, gebakken aaardappelen, rund, vlees worst, spinazie Zaterdag Indische vleesschotel gado gado, rijst Zondag Wat de pot schaft Ook het monument de Klove niersdoelen is zaterdag gratis geopend. Wet Voorzieningen Gehandicapten Voor informatie en aanmelden: Thuiszorg Walcheren Breestraal 15, telefoon 01180- 84000, telefonisch spreekuur elke werkdag van 8.30 tot 9.30 uur en van 13.30 lot 14.30 uur. Postadres: Postbus 323, 4330 AH Middelburg Contactpersonen bij de gemeente Middelburg zijn de heren WJ. van Kooien (telefoon 75636) en R.W. Westveer (telefoon 75675), Stad huisstraat 2. Bezwaarschriften Zenden aan het bestuur van Maat schappelijke Zorg Walcheren, Post bus 570, 4330 AN Middelburg onder vermelding van "bezwaarschrift WVG". Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: een taxus, Zuidsingel: kastanje, Korendijk: 5 populieren, Noordweg: kastanje, Herengracht; kastanje, Pr. Beatrixstraat; 2 wilgen en 4 iepen, Regentenlaan; 2 berken, Hugo de Grootlaan. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312. Morgen 8 september wordt in Mid delburg in de wijken ten zuiden van het kanaal voor het eerst Groente-, Vanaf 2 september is het weer mogelijk deel te nemen aan de sport- instuiven in de sporthal Kruitmolen op maandag van 13.15 tot 14.45 uur en van 21.00 tot 23.00 uur en op woensdag van 9.30 tot 11.00 uur. Onder deskundige leiding kan een aantal sporten worden beoefend, zoals badminton, volleybal en voet bal en er kan een trimciruit worden afgewerkt. De kosten bedragen 2,50 per keer. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer W.G.J. Caljouw van de sectie Welzijn, telefoon 01180-75674. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-col- lecte te houden: Gezamenlijke Thuisfronten van 5 tot en met 10 september: Nederlandse Organisatie voor de Kankerbestrijding van 12 tol en met 17 september. Fruit- en Tuinafval gescheiden opgehaald in de speciale containers of emmers. Wanneer het gescheiden ophalen van het GFT-afval in de andere wij ken van Middelburg start, hangt af van de wijk waarin u woont. Stromenwijk, 't Zand, Griffioen, St. Laurens: 17 oktober. Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Nieuw- en Sint Joosland, buitenste gedeelte binnenstad: 28 november. Voor alle fases geldt, dat enkele weken vóór de startdatum de contai ners of emmers worden thuisbe zorgd. U ontvangt hierover tijdig bericht. Er is een speciale informatielijn geopend, voor vragen op GFT- gebied: telefoon 01180-75322. Bij dc sectie Voorlichting is een eta lage ingericht met onder meer de diverse soorten containers, die u daar op ware grootte kunt bekijken. Wie vragen heeft over GFT kan ook terecht bij: een speciale informatiebus, die staat op donderdag 8 september 's middags op de weekmarkt vóór het stadhuis; en op zaterdag 10 september 's och tends bij winkelcentrum "Dauwen- daele" en dezelfde zaterdag 's mid dags bij winkelcentrum "Welsingc". Op maandagavond 12 september is er in de grote zaal van wijkcentrum Dauwendaele een inloopavond. Deskundigen zijn aanwezig om mede aan de hand van demonstratie materiaal en een videofilm uw vra gen te beantwoorden. Chemocar De eerste twee weken van septem ber doet ook de chemocar weer dc gebruikelijke haltes aan. U kunt het Klein Chemisch Afval hier dus weer in de milieubox inleveren. ris mw. E.C. Walrave, telefoon 75466. Op 10 oktober worden de Algeme ne Beschouwingen van dc raads fracties over dc gemeentebegroting bij dc gemeente ingediend. Het schriftelijk antwoord van het college van b en w op deze Algeme ne Beschouwingen (de zg. "Memo rie van Antwoord") wordt verzon den op 28 oktober. Vervolgens worden in openbare raadsvergaderingen door de raad Foto: J. Wolterbeek vragen gesteld aan het college over dc Memorie van Antwoord op 2 november (19.30 uur), die door het college worden beantwoord op 4 november (14.00 uur), waama de begroting kan worden vastgesteld. Meer informatie over de inhoud en behandeling van de gemeentelijke begroting 1995 kan worden verkre gen bij de heer H.J. Lenscn, afdeling Financiële Zaken, telefoon 01180- 75463. Foto: An da van Riet Wethouder van onder meer sportzaken, de heer drs. W. Ovaa. ontving op dinsdag 30 augustus in het stadhuis dc Middelburgse Irma Heeren. Aanleiding van deze ontvangst was het bijzondere feit. dat Irma Heeren op zaterdag 27 augustus dc Thriathlon Almerc won en daarmee Nederlands Kampioen werd op dc hele Thriathlon. De nieuwe editie van de gemeentelijke informatiegids is er weer. De editie 1994/1995 van "Thuis in Middelburg" glijdt deze week of volgende weck in uw brievenbus. Deze handige wegwijzer, die jaarlijks wordt uitgebracht, bevat een grote hoeveelheid aan nuttige informatie, zoals een opsomming van verschillende instanties en verenigingen. Voorts kunt u er onder andere in vinden wanneer het huisvuil in uw straat/wijk wordt opgehaald. Ook zijn er adressen van artsen, scholen, enz. in het boekje opgenomen. Omdat 'Thuis in Middelburg" jaarlijks verschijnt kunnen alle beschikbare gegevens tijdig worden geactualiseerd. Toch zullen er ook dit keer onjuist heden in het gidsje staan, bijvoorbeeld omdat het secretariaat van een ver eniging is veranderd of omdat een bepaalde instelling inmiddels is opgehe ven. Wanneer er gegevens van uw organisatie of vereniging onjuist zijn ver meld, schroomt u dan niet dit te melden. U kunt dit schriftelijk doen bij dc gemeentelijke sectie Voorlichting. Postbus 6000. 4330 LA Middelburg; de wijzigingen zullen dan in dc editie 1995/1996 worden verwerkt. Als u eind volgende week de gids niet heeft ontvangen kunt u schriftelijk of telefonisch contact opnemen met bovengenoemde sectie, telefoon 75450. In overleg met bewoners van de Erasmuswijk heeft dc afdeling groenbeheer van de Dienst Stadsbeheer een inrichtingsplan opgesteld voor het speelter rein tussen dc woningen aan dc Benensonstraat. Het inrichtingsplan ligt ter inzage bij: Mevrouw Lossie, Benensonstraat 11 te Middelburg; het Wijk Ondersteuningspunt Punt Magistraatwijk in het wijkcentrum het Zuiderbaken, Rcntmeeslerlaan 245 te Middelburg. Iedere dag tussen 9.00 en 12.00 uur; Dc heer D. Sakko van de afdeling groenbeheer van de dienst Stadsbeheer. Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Omwonenden worden in dc gelegenheid gesteld hun mening, opmerkingen en aanbevelingen schriftelijk kenbaar te maken. Hiervoor kan men gebruik maken van een inspraakformulier. Dit formulier kan tot 14 september 1994 ingeleverd worden op bovenstaan de adressen. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u contact opnemen met de heer D. Sakko (tel. 75313). U bent gewend op deze pagina van de gemeente Middelburg in De Faam en dezelfde dag ook in een advertentie in dc Provinciale Zeeuw se Courant publikaties aan te treffen over vcrkcersbcsluitcn, bouwver gunningen, milieubeheer, verordeningen, bestemmingsplannen, enzo voorts. Ze stonden in het meest rechtse gedeelte van deze pagina, op deze plaats. Met ingang van 1 september is hierin verandering gekomen, onder meer omdat het niet meer wettelijk verplicht is in een dagblad te adverteren. Dc publicaties staan niet meer in de PZC en niet meer op deze pagina, maar op een andere pagina in deze Faam samen met de advertenties van de andere Walcherse gemeenten, de Centrale Dienst Gemeente werken, het Wegschap en het Waterschap Walcheren. De bekendma kingen van onze gemeente zijn herkenbaar aan het gemeentelijk logo. Tevens worden de bekendmakingen opgehangen in het gemeentelijk publikaticbord aan dc gevel van het pand Stadhuisstraat 2 en liggen ze ter inzage in dc gemeentelijke Voorlichtingswinkel.

de Faam | 1994 | | pagina 5