iiiltMiiiilliiii«iilli«iii(iflllfitiMlI. Jl. GEMEENTE MIDDELBURG Geld voor milieuproject Glogów Begroting 1995 Bouwaanvragen Milieubeheer Bouwplannen Verkeer Bestemmingsplan Extra pagina GFT-afval Publikaties Zwem vierdaagse Collecten Commissies Week 35 Tafeltje Dekje uw Woensdag 31 augustus 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Plannen Hofje Onder den Toren Nu het Hofje Onder den Toren de laatste weken sterk in de publieke belangstelling is komen te staan heeft het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg de behoefte de inwoners van Middelburg te informeren over dit project. Historie gemeentelijk beleid Middelburg vervult een centrum functie voor de regio Walcheren. Onder andere op het gebied van de detailhandel en de volkshuisvesting. In dit kader heeft de gemeente raad van Middelburg gemeend een sterk kernwinkelgebied te ontwikkelen en te behouden. Tij dens de vorige raadsperiode 1990- I994) heeft de raad in het functione ren van het kernwinkelgebied een aantal knelpunten vastgesteld en het college van burgemeester en wet houders met klem verzocht haast te maken met het al langer bestaande plan voor verbetering van het kem- winkclgcbicd, de zogenaamde "8 van Middelburg". In het kader van de "8 van Middel burg" heeft het college van burge meester en wethouders twee speer punten voor ogen, te weten: l. de verbetering van de verbinding van het gebied Lange Delft en omgeving met het gebied Langevie- lc/Gccrc en omgeving: 2. de vcbetcring van de verbinding tussen de Nieuwe Bur» en de Lange Delft. Het realiseren van de "8 van Mid delburg" betekent dus dat ver schillende detailhandelsgebieden worden samengesmolten tot één sterk winkelcentrum. Op deze manier kan de koopkracht voor Middelburg worden versterkt. Onderzoeksfase Het plan "Onder den Toren" ver keert momenteel in een onder zoeksfase. In 1993 heeft een pro jectontwikkelaar belangstelling getoond voor de ontwikkeling van het gebied "Onder den Toren". Omdat het hofje eigendom is van de Woningbouwvereniging Middel burg (WVM) heeft de projectont wikkelaar zich met de WVM in ver binding gesteld. Daar de WVM van mening is dat de woningen van het Op 8 september wordt in Middelburg in de wijken ten zuiden van het kanaal gestart met het gescheiden ophalen van Groente-, Fruit- en Tuinafval, voor het gemak GFT-afval genoemd. Elders in deze Faam treft u een speciale pagina aan met vele wetenswaar digheden over GFT-afval in Middelburg. Wie vragen heeft over GFT kan ook terecht bij: een speciale informatie bus, die staat op donderdag 8 september 's middags op de weekmarkt vóór het stadhuis; zaterdag 10 september 's ochtends bij winkelcentrum "Dauwendaele" en dezelfde zaterdag 's middags bij winkelcentrum "Wclsinge". Op maandagavond 12 september is er in de grote zaal van wijkcentrum Dauwendaele een inloopavond. Deskundigen zijn aanwezig om mede aan de hand van demonstratiemateriaal en een videofilm uw vragen te beant woorden. U bent gewend op deze pagina van de gemeente Middelburg in de Faam en dezelfde dag ook in een advertentie in de Provinciale Zeeuwse Courant publikaties aan Ie treffen over verkeersbesluiten. bouwvergunningen, milieubeheer, verordeningen, bestemmingsplannen, enzovoorts. U ziet ze staan in het meest rechtse gedeelte van deze pagina. Met ingang van I september a.s. komt hierin verandering, onder meer omdat het niet meer wettelijk verplicht is in een dagblad te adverteren. De publicaties staan dan niet meer in de PZC en niet meer op deze pagina, maar op een andere pagina in de Faam samen met de advertenties van de andere Walcherse gemeenten, de Centrale Dienst Gemeentewerken, het Wegschap en het Waterschap Walcheren. De bekendmakingen van onze gemeente zijn herkenbaar aan het gemeentelijk logo. Tevens worden de bekendmakingen opgehangen in het gemeentelijk publi- katiebord aan de geve! van het pand Stadhuisstraat 2 en liggen ze ter inza ge in de gemeentelijke Voorlichtingswinkel. Van 5 tot en met 9 september wordt in het buitenbad van zwembad "Poe- lendaele" voor de 13de maal de Nationale Zwemvierdaagse gehou den. De deelnemers moeten 4 dagen achtereen een bepaalde afstand "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 5 tot en met 7 7 september Maandag Gekruid gehakt, savoye- kool, aardappelen Dinsdag Runderroulade, rode kool, aardappelen Woensdag Varkensschnitzel, spruitjes, gestoofde aardappelen Donderdag Visfilet, worteltjes/doperw ten, aardappelen Vrijdag Macaroni Bolognese Zaterdag Lamsragoüt provengale, sperziebonen, rijst Zondag Wat de pot schaft zwemmen. Na deze 4 dagen zien ze hun sportieve inspanning beloond met een medaille. De Zwemvierdaagse staat nel zoals vorig jaar in hel teken van de actie: "MAAK EEN PLONS VOOR HET RONALD MCDONALD KINDER FONDS". De deelnemers moeten dan sponsors zien te vinden, die hen voor de te zwemmen baantjes sponsort. Dank zij de Ronald McDonaldhuizen kun nen ouders van ernstige zieke kinde ren met hun gezin dicht bij hun zieke kind zijn. Zo'n Ronald McDonald- huis wordt op die manier een "thuis ver van huis". De Nationale Zwemvierdaagse start op 5 september en duurt tot en met 9 september. Vanaf 17.30 tot 19.30 uur kunnen de deelnemers hun baantjes zwemmen. De prijs bedraagt f7,50 (incl. medaille Inschrijven bij de kassa van het zwembad. hofje niet voldoen aan de eisen die tegenwoordig aan de ouderhuisves- ting (gelijkvloers, omvang woning, enz.) worden gesteld heeft de woningbouwvereniging in beginsel besloten onder bepaalde voorwaar den medewerking te verlenen aan de ontwikkeling van het gebied "Onder den Toren". Hoe verder? Definitieve besluiten worden pas genomen na afronding van de onderzoeksfase. De onderzoeksfase is in principe pas afgerond wanneer alle afwegingen zijn gemaakt en procedures zijn doorlopen. Zo maken de projectontwikkelaar, de Woningbouwvereniging Middel burg en de gemeente elk hun eigen afweging op basis van hun eigen verantwoordelijkheden. Voor de Gemeente Middelburg zijn bijvoor beeld de economische ontwikkeling, het volkshuisvcstingbclcid, de ruim telijke ordening, het beschermd stadsgezicht, enz. van belang. De gemeente heeft haar eindconclusie nog niet getrokken. Dit gebeurt pas als alle informatie bekend is en een zorgvuldige afweging van belangen heeft kunnen plaatsvin den. Daarnaast zullen de benodigde procedures moeten worden doorlo pen. te weten: 1de procedure voor een sloopver gunning. De sloopvergunning wordt pas afgegeven wanneer dui- Foto: Anda van Riet. del i jk is dat een architectonisch ver antwoord bouwwerk op de plaats van het hofje komt; 2. de bestemmingsplanprocedure. Voor het verlenen van een bouwver gunning voor een project dat bestaat uit een combinatie van winkels en woningen is een vrijstelling van het bestemmingsplan nodig. In de daar voor voorgeschreven procedure zal de gemeenteraad een besluit moeten nemen (voorbcrcidingsbcsluit) en wordt een ieder in de gelegenheid gesteld zijn of haar mening kenbaar te maken (bezwarenprocedure). Door allerlei perspublicaties zou de indruk gewekt kunnen zijn dat alles al "in kannen en kruiken" is. Dit in geen enkel opzicht het geval. Het college van burgemeester en wet houders onderzoekt een al langer bestaande wens van de gemeente raad. Een definitief besluit zal worden genomen na een uitge breide en zorgvuldige afwegingen van omstandigheden en belangen. Via deze gemeentelijke informatie pagina zult u op de hoogte worden gehouden van de nog komende pro cedures. Het Ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer heeft een bedrag van 128.000,- beschikbaar ge steld aan de Gemeente Middel burg ten behoeve van het milieu project dat deze gemeente in okto ber 1990 is aangegaan met de Poolse zusterstad Glogów. Het milieuproject moet er toe leiden dat de negatieve gevolgen van de in de directe omgeving van Glogów gelegen kopersmelterijen worden verminderd. Het milieuproject bestaat uit vijf fasen. Inmiddels zijn de eerste twee fasen afgewerkt, hetgeen betekent dat men halverwege het project is aangeland. De subsidie van 128.000,- is bestemd voor de der de fase, die mag worden aangemerkt als een belangrijke uitvoerende fase omdat het voor de eerste maal is sinds de aanvang van het project dat een dergelijk groot bedrag kan wor den aangewend Het grootste gedeelte van het bedrag 100.000,-) zal worden gebruikt voor de verdere ontwikkeling van het ecologisch onderwijs in deze Poolse gemeente. Dit ecologisch onderwijs, waar kort na de komst van het nieuwe bewind in Polen op enkele scholen in Glogów mee werd begonnen, heeft zich vanwege geld gebrek nooit goed kunnen ontwik kelen. Ecologisch onderwijs is met name in Glogów van belang omdat de stad en haar omgeving vooral in de jaren zeventig en tachtig ernstig te kam pen hebben gehad met zware lucht verontreiniging door in de buurt Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-col- lecte te houden: E.H.B.O. Middelburg van 29 augustus tot en met 3 september; Gezamenlijke Thuisfronten van 5 tot en met 10 september. De verwoestingen van de Tweede Wereldoorlog zijn nog steeds zichtbaar in Glogów. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag I september om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers. telefoon 75633. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): overschrijdingsvergoeding onderwijs, Stadsschouwburg, jaarverslag Stichting Beeldende Kunst. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 5 september om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud); regionaal verkeers- en vervoersplan, hofje Onder den Toren. Commissie Financiën, dinsdag 6 september om 6.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Onder meer wordt behandeld (onder voorbehoud): jaarrekening gemeente Middelburg. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 6 september om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de com missiesecretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 12 september om 19.30 uur. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 29 september om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. aanwezige kopersmelterijen en ko permijnen. Veel schadelijke stoffen waaronder lood zijn door deze luchtverontreiniging op en in de bodem terecht gekomen en vormen nu een onomkeerbaar milieupro bleem. Het ecologisch onderwijs heeft dan ook niet alleen ten doel eerbied voor het milieu te ontwikke len en zo er voor te zorgen dat de nieuwe generatie dergelijke milieu problemen zal weten te voorkomen. Het onderwijs is ook nodig om te leren om te gaan met de vervuiling die er al is en op die manier de kans op schadelijke gevolgen daarvan zo veel mogelijk te beperken. Hoe belangrijk het ecologisch onderwijs ter plaatse wordt gezien mag blijken uit het feil dat ook de stad Glogów een zelfde bedrag voor de verdere ontwikkeling van dit onderwijs beschikbaar heeft gesteld. Het resterende bedrag zal worden besteed aan verschillende doelein den. In samenwerking met de plaatselijke medische diensten zal een hereva luatie worden uitgevoerd van alle onderzoekingen, die in de afgelo pen jaren zijn verricht naar het lood- gehalte van het bloed van de school gaande kinderen in Glogów. Indien noodzakelijk zal ook aanvullend bloedonderzoek worden verricht. Uit de aanwezige onderzoeken blijkt wel dat het loodgchalte bij een belangrijk percentage van de kinde ren ernstig is verhoogd. Op basis van de nu beschikbare gegevens kan echter geen relatie worden gelegd tussen het loodgchalte en de speci fieke omstandigheden, waaronder die kinderen zijn opgegroeid (woon gebied, leef- en spcclpatroon. be roep ouders, etcetera). Het zichtbaar maken van deze gegevens zal hope lijk leiden tot een inzicht, welke maatregelen het meest doeltreffend zullen zijn om verdere besmetting voor de toekomst zo veel mogelijk te beperken. Ook zal met behulp van de subsidie een medisch specialist uit Glogów gedurende enkele weken een stage in Nederland vervullen bij een in stantie, die is gespecialiseerd in de relatie tussen milieuvervuiling en medische gevolge daarvan. Teneinde ook voor de toekomst een goed milieubeleid in Glogów te waarborgen zal Middelburg de stad Glogów behulpzaam zijn met het opstellen van een milieubeleids plan. Uiteraard zal dit beleidsplan in hoofdzaak door de medewerkers van de stad zelf op moeten worden gezet. Het draagvlak voor een der gelijk plan zal op die manier aan zienlijk worden vergroot. De kennis, die met het opstellen van dergelijke plannen inmiddels in Nederland is opgedaan zal in de Poolse zusterstad echter ongetwijfeld welkom zijn. Het opstellen van een milieubeleids plan op zich is natuurlijk niet vol doende. Met name ook gericht op de toekomst zal daar ook daadwerke lijk uitvoering aan moeten worden gegeven. Het ministerie heeft echter te kennen gegeven dat voor een vol gende lase van het samenwerkings project in principe gelden zijn gere serveerd om ook daarbij ondersteu ning te verlenen. Het is niet alleen het verleden, maar ook het heden, dat de Poolse stad nog steeds parten speelt. Hoewel in het produkticproces belangrijke ver beteringen zijn aangebracht en in de afgelopen vijfjaar grote investerin gen op het gebied van luchtzuive ring zijn gepleegd, vormen de plaat selijke kopersmelterijen nog steeds een belangrijke bron van verontrei niging. Het was het ministerie van VROM er dan ook veel aan gelegen om in hel samenwerkingsproject ook aan deze kant van de medaille ruime aandacht te schenken. Gezien het zeer gespecialiseerde karakter van deze problematiek is voor dit projectonderdeel de hulp ingeroepen van onze eigen plaatse lijke hasismetaalindustrie, Pcchi- ney Nederland NV te Vlissingen- Oost. De milieudeskundige van dit bedrijf, de heer Andre Dijkmans, heeft inmiddels tezamen met een deskundige van de gemeente Mid delburg een bezoek gebracht aan de kopersmelterijen van Glogów om de problematiek in kaart te brengen en een inventarisatie te maken van de punten, waar het beste verbeteringen kunnen worden aangebracht. In sep tember zullen deskundigen van de smelterijen in Glogów een bezoek brengen aan Pechiney. In het uitwis selingsprogramma zal niet uitslui tend worden gekeken naar de ver vuiling die in de omgeving wordt veroorzaakt. Ook de arbeidsomstan digheden voor de werknemers zelf zullen aan een kritische toets wor den onderworpen. Met het ministerie is afgesproken dat, afhankelijk van de inhoud van het voor Glogów op te stellen milieubeleidsplan en de uitkomsten van het onderzoek bij de kopersmel terijen zelf. de volgende fasen van het samenwerkingsproject met name gericht zullen zijn op hulp aan de stad Glogów bij dc uilvoering van haar milieubeleid. Na uitvoering van dc nu voorliggende fase is nog circa 150.000 gulden van het in principe voor de samenwerking Middclburg-Glogów gereserveerde bedrag beschikbaar. Het ligt niet in de bedoeling dat de subsidie van het ministerie van VROM zal worden gebruikt voor verbeteringen aan de kopersmelte rijen zelf. Burgemeester en wethouders van de gemeente Middelburg maken bekend, dat het ontwerp van de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1995 bij de sectie voorlichting, Stadhuisstraat 2 voor een ieder ter inzage ligt, in bruikleen wordt gegeven en tegen betaling van 140,-, exclusief porto kosten, verkrijgbaar wordt gesteld. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn bin nengekomen: a. op 11 augustus 1994 voor het verbouwen/uitbreiden van de woning op het perceel Koudekerkseweg 163; b. op 22 augustus 1994 voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Briljant 1; c. op 22 augustus 1994 voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Schweitzerstraat 13; d. op 24 augustus 1994 voor het verbouwen van een restaurant op het perceel Kromme Weele 1. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: 1. Dental Middelburg B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een tandtechnisch laboratorium. De inrichting is gelegen aan de Arnesteinweg 48a te Middelburg; 2. Plus Paint B.V te Tiel voor het veranderen vanwege uitbrei dingen van een gebouw voor verfopslag en bijbehorende produkten. De inrichting is gelegen aan de Arnesteinweg 29 te Middelburg; 3. De Schrijver B.V. te Middelburg voor het oprichten en in wer king hebben van een schilderswerkplaats. De inrichting is gelegen aan de Arnesteinweg 30 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) proce dure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 31 augustus 1994 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend: dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Breeweg voor de bouw van vier wonin gen op het perceel gelegen aan de Koninginnelaan 52; b. het bestemmingsplan Groot Industrieterrein voor de vesti ging van een keukencentrum in het pand Grenadierweg 17; c. het bestemmingsplan Buitengebied voor de bouw van een loods voor stro- en hooiberging en stalling/training van paar den op het perceel Boomdijk 1; d. het bestemmingsplan Uitbreidingsplan in onderdelen voor de vestiging van een sportschool in het pand Dampoortweg 29. Tevens maken zij bekend dat zij voornemens zijn met toepassing van artikel 50, lid 6, van de Woningwet vergunning te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 2 september 1994 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaar heeft tegen de uitvoering, zijn bezwaren schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders hebben besloten: de verkeersbesluiten voor de Pottenmarkt aan te passen aan de bestaande situatie (geen inhoudelijke veranderingen); het Erasmuspad aan te wijzen als 'onverplicht fietspad' en het Erasmuspark aan te wijzen als 'voetpad'; het pad tussen de Cassinstraat en de Lutulistraat aan te wijzen als 'voetpad'; het parkeren buiten de vakken te verbieden in de Oude Werfstraat en de Nieuwepoortstraat (gedeelte tussen het woonerf en de Loskade); Deze verkeersbesluiten liggen van 1 september tot 13 oktober 1994 ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht tot 13 oktober 1994 bij burge meester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de President van de Arrondissementsrechtbank verzoeken een voorlopige voorzie ning te treffen. Dit verzoek moet gericht worden aan de President van de Arrondissementsrechtbank te Middelburg, sec tor bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht gehe ven. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeen teraad in zijn vergadering van 22 augustus 1994 op grond van artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft ver klaard dat voor: a. het perceel aan de Koninginnelaan 52, zoals dat is aangege ven op tekening S 181-59 d.d. juni 1994, een herziening van het bestemmingsplan Breeweg wordt voorbereid; b. het perceel aan de Grenadierweg 17, zoals dat is aangegeven op tekening S 160-23 d.d.d juli 1994, een herziening van het bestemmingsplan groot Industrieterrein wordt voorbereid; c. de percelen gelegen achter de Kinderdijk (aan de Dokhaven) en aan de Maisbaai (tegenover het VOC-gebouw), zoals dat is aangegeven op tekening S 195-62 d.d. juli 1994, een herzie ning van het bestemmingsplan Maisbaai wordt voorbereid; d. de percelen gelegen aan de Rouaansekaai (nabij de Spijkerbrug) en aan de Kinderdijk (bij de steiger), zoals dat is aangegeven op tekening S 138-133 d.d. juli 1994, een wijzi ging van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht wordt voorbereid; e. het perceel gelegen aan de Koestraat 7, zoals dat is aangege ven op tekening S 138-131 d.d. juli 1994, een wijziging van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht wordt voorbe reid; f. het perceel gelegen aan het Wegje van Blok, zoals dat is aan gegeven op tekening S 187-100 d.d. juli 1994, een wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbereid; g. het perceel gelegen aan de Boomdijk 1, zoals dat is aangege ven op tekening S 187-104 d.d. juli 1994, een wijziging van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbereid; h. het perceel gelegen aan de Rotterdamsekaai, zoals dat is aangegeven op tekening S 138-124 d.d. 23 augustus 1993, een wijziging van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht wordt voorbereid. Het besluit treedt in werking op 2 september 1994 en ligt met het bijbehorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage.

de Faam | 1994 | | pagina 5