01184-84316 Verliefdheid taboe voor sporttalent Ruyterfeesten een dag verlengd 3 Jam, Bankgarantie. 1425,- IMONTEL DAimCI-OOL JAnViËR f- axe 21L v jQ- c WONEN IN MIDDELBURG DUBBELSPELENDE CARPENTIER EN MOOI BROEK MAKEN NAAM Waterschappen beslissen over fusievoorstellen Zie pagina 7 Opvallend adverteren op deze plaats met gebruik van steunkleur! Interesse? Bel: Tennistalent? „Zeker weten", voorspelt trainer Serge Carpentier. „Maar hij moet wel rijpen, eigenlijk zelfverzekerder worden". Jurjen Mooi- broek (18) lacht wat verlegen en haalt zijn schou ders op. Afgelopen weekeinde kelderde Ivo Niks hem uit de kwartfinale tijdens de Nederlandse kampioenschappen tennis tot achttien jaar met de score 6-3,6-2. „Ik zal in elk geval laten zien wat ik kan op het Scheldetoernooi eind augustus". PZC WEEKBLADEN flbf Hifi pi de gehele 2e set voor maar 25 cent FOTO VERSCHOORE Respect IMïe goed De Bank van Nederland DËZË WEEK HET OOR 94e JAARGANG NUMMER 33 17 AUGUSTUS 1994 En de vader, die er pakweg twintigduizend gulden per jaar voor op tafel moet leg gen, hoopt alleen maar. Zoals elke ouder dat doet als een nazaat over uitzon derlijke gaven (b)lijkt te beschikken. „Totdat hij internationaal speelt, kost het alleen maar geld", weet vader Harry Mooibroek. Behept zijn met een talent heeft voordelen. „Maar je voelt je wel vaak uitzonder lijk", stelt Serge Carpentier vast, de man die een aantal jaren geleden in de tennisran- king bij de beste vijftig van Nederland behoorde en nu aan zijn come back werkt. „Uit gaan en verkering kunnen eigenlijk niet, tenzij je vriendin begrijpt dat je niet altijd tijd voor haar hebt". Carpentier heeft het aan den lijve ondervonden. Toen de tennisleraar zijn blik ietwat verlegde en de tijd wilde ver delen tussen de tennisbaan en het vrouwelijk schoon, scoor de hij aanzienlijk minder op de tennisbaan. Zo snel als in de overdrive raasde hij uit de top honderd van Nederland. De verkering is inmiddels over, de doelen bijgesteld. Het gevolg: de 29-jarige Zeeuws- Vlaamse leraar van onder meer tennistalenten in Vlissin- gen krijgt vrijwel zeker in 1995 zijn A-status terug en hij pronkt nu (weer) op een plaats die bij zijn capaciteiten past, zo rond de tachtigste. Zijn erva ringen wil hij graag overbren gen op 'z'n maatje Jurjen'. Sinds dit jaar dubbelen ze Oplage: 24.600. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Vlissinger. Totale oplage: 49.000. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: J.L. Saija, tel. 01184-18686. Redactie: Ad Hanneman, 01180-81271 en Liesbet Mallekoote (ai), 01180-81270. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Faxnr. 01180-81215. Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC, Markt 51, 17.00 uur, Postbus 5017,4330 KA Middelburg, tel. 01180-81000 Oost-Souburgseweg 10,17.00 uur. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. 01184-84000. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 170.025 vaak. Jurjen Mooibroek: „Ik ga nooit uit. Hooguit een keer naar de Hooizolder, de disco theek die me nota bene spon sort. Nee. Een vriendin heb ik niet. Geen tijd. Bovendien moet ik volgend jaar Havo examen doen. Dan is de tijd kostbaar". Afgelopen zomerse maanden bivakkeerden Carpentier en Mooibroek vaak buiten Zee land op tennistoernooien. Behalve voor enkelspel, dub belden ze samen. En dat ging zo goed dat het Zeeuwse tweetal hoog op de ranking staat. Zo hoog dat ze in Vlissin gen tijdens het vier-sterren- toernooi wellicht heel voor zichtig op een ereplaats kun nen rekenen. „We willen inder daad laten zien wat we samen kunnen. Zeker in Vlissingen voor een publiek dat o kent", zegt de leraar. De ogen van Jurjen Mooibroek vlam men plots. Eerst luisterde hij schuchter naar wat de anderen met elkaar bespraken. „Ik ga er hier flink tegenaan", verklaart hij zijn inzet voor over drie weken. "ft v m u .ö&ss V m 'ft Jurjen Mooibroek en Serge Carpentier. Het Instituut Kunstzinnige Vorming in Vlissingen verheugt zich op het komende seizoen. Niet alleen presenteert Kunstzinnige Vorming dit jaar een uitgebreid en veelzijdig cursusaanbod. Ook kijkt het instituut uit naar de lang gewenste verhuizing in oktober naar het Theo van Doesburgcentrum - de voormalige scholengemeenschap Scheldemond. Het Milieu-Informatie en -Educatie Centrum Walcheren verzorgt tijdens twee zaterdagen een fietstocht over Walcheren onder leiding van een WV-gids. De fietsers doen onderweg de historische dorpen Ritthem en Souburg aan. Aan het eind van de tocht zullen de deelnemers een bezoek brengen aan het Milieu-EducatieCentrum de Kloek in Vlissingen, waar de tentoonstelling 'Het Zeeuwse Kleilandschap', aquarellen van Alice Raap en miniatuurschilderingen van Wim Phaff te zien zijn. Verder in deze krant nieuws van provincie en gemeenten en de rubrieken Bedrijfskundig bekeken en Kinderboeken. per foto Goes, Middelburg, Vlissingen, Zierikzee, Hulst, Terneuzen Goes, Grote Markt 7 Middelburg, Lange Geerê 28 Elkaar aanvoelen, eikaars krachten kennen en respect. Dat zijn de ingrediënten voor samenspel in een toch al behoorlijk individuele sport. „Serge serveert vreselijk goed". En: „Jurjen heeft een enorm goeie return". De blik van verstandhouding die volgt na de uitspraken spreekt boek delen. Alleen: „Jurjen tobt nog wel eens over zijn zwakke pun ten. Dat moet hij afleren. Hij heeft zo enorm veel goeie eigenschappen. Hij moet nog leren daarvan te genieten en ze te gebruiken. Als hij dat in de smiezen heeft, gaat hij stuk ken beter spelen. Dan zullen ook zijn zwakke punten verbe teren. Zoiets gaat in de sport vanzelf. Wie overloopt van ver trouwen straalt dat uit". Vader Mooibroek bevestigt dat zijn zoon wat zelfverzekerder zou moeten worden. „Maar hij is nog maar een jaar of zes bezig met tennissen. Jurjen is in alles een laatbloeier. Ik denk dat het allemaal wel goed komt met hem". Hoewel het tweetal successen boekt in het dubbelspel, blijft het enkelspel niettemin boven aan hun prestatiedrift staan. Ondanks hun halve finale in Delden en Almere en een fina leplaats in Leidschendam samen, werken ze keihard aan hun niveau in het enkelspel. Zo goed als dagelijks trainen ze op moeilijke ballen en ontwik kelen de punten waar ze goed in zijn. Heel vaak trainen ze samen. „Voor Jurjen zou het helemaal niet zo ongezond zijn als hij zich wat Ajax-bluf aanleert. Hij kijkt nog te veel naar zijn fou ten". Het vier-sterrentoernooi in Vlissingen van 28 augustus tot en met zondag 4 september geeft het tweetal - en ook andere Zeeuwen - de mogelijk heid om zich voor eigen publiek waar te maken. Car pentier en Mooibroek hebben een wild card gekregen in de singlewedstrijden, waardoor ze in het hoofdtoernooi (vanaf woensdag) aan de bak komen. Met een beetje gelukkige loting zouden ze ver kunnen komen. In het dubbelspel - zo verwachten insiders - wordt in ieder geval rekening met ze gehouden. Bin julder ook wer-is nie goed? U denkt misschien: wat een raar zinnetje! Maar er staat gewoon: zijn jullie ook wel eens ziek? Nooit gehoord dat de Chinezen van een r een I maken? Wel nu, in het woordje wel doet een Walcherenaar het andersom: als er een klin ker achterkomt, kan het 'wer' worden. De r en de I zijn blijkbaar naaste fami lie. 'Nie goed' is de Walcherse uit drukking voor 'ziek' of een toe stand die daar tegenaan ligt. De fase 'boter'amachtig' (slap jes) ben je dan al gepasseerd. Wanneer het je plotseling overkomt - bij voorbeeld als je onpasselijk wordt en kans loopt flauw te vallen - dan zeg je: ik 'oore (word) slecht! Is het een meer blijvend gevoel van onbehagen en kun je er toch mee op pad, dan zeg je: ik bin nie 'êêlemaele wél. In deze betekenis (eigenlijk ook weer: nie goed) kan 'wel' aan het eind géén 'r' krijgen. Er zijn nog meer uitdrukkingen voor wanneer je je slapjes voelt: ik bin geen puupe tabak waerd. Van zo iemand kun je zeggen: die leit vör oud vuul op bed. Maar er blijven natuurlijk veel lopende patiënten, zoals al die mensen die graag een 'siegret- te' opsteken. Die hebben 'een toenge van leer en loengen van teer', aldus een gezegde onder de jongere generatie. Vertaling onnodig, lijkt me! Michiel de Ruyter en Paddeltje bezoeken net als vorig jaar de De Ruyterfeesten m Vlissingen FOTO ANDA VAN RIET De Ruyterfeesten die van donderdag 25 tot en met zaterdag 27 augustus in de Vlis- singse binnenstad worden gehouden, zijn in feite een uitgewerkte copie van vorig jaar. Vooral omdat het programma toen zo goed werd ontvangen door het publiek was een reden voor de organiserende winkeliers om de succesformule te handha ven. Toch zijn er twee opmerkelijke verschillen: de feesten duren dit jaar drie dagen tegen vorig jaar twee en kleuters en peuters worden ingezet om de opening kleur te geven met het oplaten van enkele honderden ballonnen. Alle Vlissingse winkelondernemers zijn ingeschakeld om mee te doen, ook de hore ca die zich op het Bellamypark manifesteert. De Vlissingse modezaken laten hun nieuwe collectie zien tijdens shows en er is een vrij- en snuffelmarkt alsook een antiekmarkt met veiling. De lokale radio laat de bezoekers meezingen bij een kareo- ke-show en op de Zeilmarkt worden authentieke kinderspelen opgevoerd. Net als vorig jaar is Michiel de Ruyter en zijn scheepsjongen Paddeltje in de stad en de zee- kadetten meren aan met De Zaandam. In de Jachthaven zijn hoogaarsen te bezichti gen. Straattheatergroepen en looporkesten zorgen afwisselend voor vertier. De Algemene Vergaderin gen van de vier Zeeuwse waterschappen die gaan fuseren - Tholen, Schouwe- Duiveland, Walcheren en de Bevelanden - zullen eind augustus of begin septem ber een besluit nemen over onder meer de vestigings plaats per 1 januari 1996. Het Bestuurlijk Overleg - de vier dagelijkse besturen - legt de Algemene Vergade ringen in totaal een samen hangend pakket van vijf voorstellen voor. Het eerste voorstel waarover de Algemene Vergadering zich moet buigen is de huisvesting. Het Bestuurlijk Overleg stelt voor het kantoorgebouw Mag nolia in Goes gedurende vier jaar te huren van de gemeente Goes en het vervolgens in het jaar 2000 te kopen voor een bedrag van 12 miljoen gulden. Rekening houdend met techni sche en bouwkundige aanpas singen ter waarde van zo'n 3 miljoen gulden is Magnolia volgens het bestuur de goed koopste en meest geschikte huisvesting die op dit moment mogelijk is. Het tweede voorstel omvat de afspraak de afzonderlijke tarie ven van de verontreinigings heffing van de vier water schappen geleidelijk naar elkaar te brengen. Dat bete kent volgens het Bestuurlijk Overleg dat stijging van de verontreinigingsheffing als gevolg van de fusie niet meer dan twee gulden per jaar mag zijn. Stille reserves, zoals gron den in het bezit van de betrok ken waterschappen, zullen naar het nieuwe gefuseerde waterschap worden overgehe veld en worden gebruikt om de fusiekosten te betalen, luidt het derde voorstel. Het Wegschap Walcheren zal opgenomen worden in het nieuwe waterschap. De Wal cherse gemeenten zullen in dat geval wat betreft de finan ciering van de wegenzorg op dezelfde manier worden behandeld als de overige gemeenten in het beheersge bied. Ten opzichte van het alternatief (de gemeenten voe ren de wegentaak uit) is deze keuze volgens het Bestuurlijk Overleg de meest voordelige voor het waterschap en boven dien organisatorisch logisch: het nieuwe waterschap wordt een organisatie die binnen het beheersgebied overal vier taken uitvoert. Ten slotte wil het Bestuurlijk Overleg dat de waterschappen de provincie Zeeland voorstel len het interim bestuur - dat zal functioneren van 1 september 1995 tot na de waterschaps verkiezingen van maart 1998 - als volgt samen te stellen: Tho len en Schouwen-Duiveland elk dertien, Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland elk achttien hoofdingelanden. Het interim dagelijks bestuur zal bestaan uit een door Gedepu teerde Staten te benoemen voorzitter en tien gezworenen, met een verdeling van twee voor de eerstgenoemde en drie voor de laatstgenoemde waterschappen. ;J Als u zekerheid voor alles kiest, maar ook de schoonheid van natuurlijk leer wenstdan is dit uw bank. Rundleer in optima forma. En met een bankgarantie die ook al niet stuk kan- Leer verkrijgbaar in verschillende kleuren. Af ooi Voor Af aar 2 1/2 2-zits 2995,- Uw gratis Montél-catalogui boordevol exclusief en betaalbaar zilkomfort ligt klaar. Even bellen en u krijgt in snel in de bus. zeeuws-vlaanderen Alle beroemde meubelmerken onder één dak. Elke dag geopend tot 18.00 uur, alleen vrijdags tot 21.00 uur. (let op: zondags gesloten). Tel. 01155 - 62010. Sie Matic Keukenstudio 1e verdieping. START NIEUWE CURSUS. BEL: 01100-20176 01180-38370 01110-15425 i*. TB GOES MIDDELBURG ZIERIKZEE MIDDELHARNIS

de Faam | 1994 | | pagina 1