Deze weck: f^O?4 fSN.84 HÜO.74 heeft h GIRO 550 Open huis bij de Papegaai ^14?7 Allerlei SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG" ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG" Cultuur Bijeenkomst Gezondheid Cursus/onderwijs Buurt/wijk Sport ^1.14 WARMLOPEN VOOR DE DUINEN o.v.v. Ruanda i§S*£ Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 17 augustus 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Scheepvaart - In de periode van maandag 29 augustus tot en met 23 september worden her stelwerkzaamheden verricht aan het betonwerk in de sluizen van Vlissingen. Het scheepvaartver keer dient van 7 tot 17 uur reke ning te houden met een in de grote sluis afgemeerde werk- p.onton van zo'n zes meter breed. Zuiging en hinderlijke golfslag moet zoveel mogelijk worden vermeden. Deze waar schuwing wordt aangegeven •door borden die op de sluishoof- den aan de werkzijde en op het werkponton zijn geplaatst. Transporten breder dan veertien meter moeten zich vantevoren Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bowlingtoernooi, inschrij ven voor 18 uur, aanvang 20 u. Vismarkt Middel burg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Abdijkerken Middelburg, Lange Jan project, wekelijks minicon- cert, 15.30 u. Restaurant De Parel Domburg, buffet 1001 nacht, 18 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bo venste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. Wijkgebouw De Schuur Oost-Souburg, Buurtvereniging Van Duy- venvoorde en Atletica, prestatieloop, 2,5 tot 15 kilometer, 19.30 u. COC-pand Middelburg, COC Midden Zeeland Zomerfestival, Zomer feestdisco met play back optredens, 21 u. Stad huisplein Vlissingen, toe ristische snuffelmarkt, 13 u. Parkeerplaats De Parel Domburg, Domburgse Pa- relmarkt, 14 u. Centrum Vlissingen, Evenementen Commissie Winkelcen trum Vlissingen, optreden Salt Lake Jazz Band, 14 tot 17 u. Neeltje Jans, excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 14 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, L'lmmortelle, wekelijkse workshop met natuurlijke materialen, 19 u., informatie 01189-1948. Hof Domburg, wekelijks mixed dubbel tennistoer nooi, inschrijven voor zon dag 23 u., aanvang 10.30 u. Sportveld Hof Dom burg, wekelijks gemengd voetbaltoernooi, inschrij ven voor 17 u., aanvang 19 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Zomer Uni versiteit Zeeland, debat 'Ruimte voor asielzoekers in Zeeland', 20 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bo venste parkeerplaats Delta Expo, 10 u. Imkerij Pop pendamme Grijpskerke, wekelijkse dia-presentatie 'De imker vertelt', 19.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Zomeruniver- siteit Zeeland, debat 'Bent u goed geïnformeerd?', 20 u. Studiecentrum Oran jezon Oostkapelle, dia-pre sentatie en excursie 'Beleef de zomer in Wal- cherens bos en duin', 13.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 14 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor dinsdag 20 u., aanvang 10.30 u. Sport veld Hof Domburg, weke lijks volleybaltoernooi, inschrijven voor 17 u., aanvang 19 u. Imkerij Poppendamme Grijpsker ke, wekelijkse dia-presen tatie 'Drachtplanten', 19.30 u. Zeeuws Biolo gisch Museum, natuur- en cultuurhistorische rond leiding Oranjerie en Kas teel Westhove, 14 u. Voor af aanmelden. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Zomer Universiteit Zee land, filmvoorstelling 'Het Zeeuwse Licht', 20 u. melden bij de sluis. De kleine sluis is voor de scheepvaart geremd van 29 augustus tot 17 september op werkdagen van 7 tot 16 uur. Het scheepvaartver keer dat gebruik maakt van de grote sluis moet rekening hou den met oponthoud van maxi maal twee uur. Zondag 4 sep tember van 11.30 tot 15 en van 15.30 tot 16.15 uur wordt de doorgaande scheepvaart door het Kanaal van Walcheren door een nationaal zwemevenement gestremd tussen de draaibrug bij Souburg en de Keersluisbrug bij Vlissingen. Inzameling - De Dorkaswerk- groep Walcheren houdt van 29 augustus tot en met 3 septem ber in de gemeente Mariekerke een collecte en inzameling voor hulp aan Armenië. De christelijke hulpverlenings- en mensenrech tenorganisatie wil een of meer voedselstransporten naar dat land opzetten. Armenië is door de oorlog met Azerbeidjan om de enclave Nagorno Karabach al enige tijd afgesloten van toe voerlijnen voor voedsel, medicij nen en brandstof. Zaterdag 3 september kunnen goederen voor het hulpproject tussen 10 en 14 uur worden afgegeven bij CBS De Zeester in Meliskerke, het Dorpshuis in Grijpskerke en de familie Paardekooper in Aag- tekerke. Nodig zijn zaken als zeep, tandpasta, melkpoeder, bloem, bakolie, toiletpapier, kof fie, thee en conserven in blik. Halt - Alle basisscholen op Wal cheren die zich hebben inge schreven voor een lespakket over vandalisme ontvangen dat pakket deze week van het Regio naal Halt Buro Walcheren. Het pakket omvat onder meer een prijsvraag voor de leerlingen. Zij mogen een striptekening maken over het thema vandalisme en hoe dom vandalisme is. De resultaten worden beoordeeld door kinderboekenschrijver Wim Hofman en striptekenaar Cor de Jong. De drie beste tekenaars kunnen een dagje Amsterdam winnen, waar ze een bezoek brengen aan een groot politiebu reau. De dertig beste stripteke ningen worden ingebonden tot een echt stripboek dat vervol gens aan alle deelnemende scholen wordt aangeboden. Uiterlijk 15 november moeten de striptekeningen voor beoorde ling binnen zijn bij het Regionaal Halt Buro Walcheren. Half febru ari worden de winnaars bekend gemaakt. Actief - Radio Actief (Stichting Lokale Omroep Walcheren) viert zaterdag 20 augustus het twee jarig bestaan. Met een speciale zomerbus maken de radioma kers een rondrit over Walcheren. Om 10 uur vertrekt de bus voor de Zomer Tour en passeert onder meer Zoutelande, Westka- pelle, Domburg, Grijpskerke, Middelburg en Vlissingen voor de bus rond 17 uur terug is bij de Radio Actief-studio in Koudeker- ke. Onderweg delen de mede werkers prijzen uit aan hun luis teraars in de dorpen en steden. Tuinfeest - Op het terrein van Verpleeg- en Reactiveringscen trum Der Boede in Koudekerke zal zaterdag 20 augustus het jaarlijkse tuinfeest worden gehouden. De ringrijdersvereni- ging uit Koudekerke sluit dan het seizoen af met de laatste officië le wedstrijd. Verder is er een ambachtenmarkt, een kindervrij markt. een optreden van Der Boedes rolstoeldansgroep en een jeu de boules-wedstrijd door Boules Plesant. De muziek wordt verzorgd door De Tam boerijnen van Vijvervreugd, het draaiorgel van K. de Boer, de boerenkapel Copper en Brass, Vlijt en Volharding, Onda uit Rit- them en de boerenkapel de Deurdouwers. Het terrein is voor belangstellenden van buiten Der Boede geopend van 12.30 tot 17 uur. Lampionoptocht - Evene mentencommissie Domburg Aktief houdt donderdag 18 augustus de traditionele lam pionoptocht met verkleden. Een jury zal de tien mooiste en origi neelste creaties uitkiezen. De prijzen worden rond 21.45 uur uitgereikt bij het gemeentehuis. De optocht wordt vergezeld door de muziekkorpsen Voorwaarts uit Koudekerke en OKK uit West- kapelle. Deelnemers kunnen zich alleen of in groepen inschrij ven en kunnen ook niet-ver- kleed, met alleen een lampion meelopen, fietsen, steppen en dergelijke. Opstellen gebeurt tussen 20 en 20.30 uur op het parkeerterrein van de WV Dom burg. Daar vindt ook de jurering plaats, 's Ochtends om 11 uur is er voor kinderen de gelegenheid om bij Strandpaviljoen De Oase zelf een lampion te maken. open avond, ledereen die wil leren squaredansen of doggen is welkom in Campus de Ruyter in Vlissingen. Zeeuws werk - Joost Heeren uit Middelburg exposeert tot en met 17 september gouaches, cibachromes, gewassen inkt- en met aquarel ingekleurde tekenin gen, pentekeningen en papier knipsels in het Middelburgs Kof fiehuis. Het onderwerp van de werken is Zeeland: van rustige knipsels en prenten van landhui zen tot stormachtige impressies onder de titel 'Zwaar weer'. Monumenten - Tijdens de lan delijke Open Monumentendag zal de gemeente Mariekerke zaterdag 10 september vier monumenten voor het publiek openstellen. Deze monumenten zijn de kerkgebouwen van de Nederlandse Hervormde gemeenten in Meliskerke, Aag- tekerke en Grijpskerke en de korenmolen van Meliskerke, te herkennen aan de gele Open Monumentenvlag. Ze zijn te bezoeken tussen 10 en 17 uur. Gedurende de openstelling zal het orgel in de kerken regelmatig worden bespeeld. Export - De Kamer van Koop handel van Terneuzen houdt 1 september van 14 tot 17 uur een exportdrempelbijeenkomst in haar gebouw in Terneuzen. De bijeenkomst is bestemd voor ondernemers die overwegen te gaan exporteren/importeren en voor iedereen die de eerste stap pen op im- of exportgebied heeft gezet. In april hield de Kamer van Koophandel de eerste export drempelbijeenkomst. Tijdens de middag in september zullen deelnemers van de vorige bij eenkomst verslag doen van de initiatieven die sindsdien in gang zijn gezet en de resultaten daar van. Verder zal die middag wor den onderzocht of het mogelijk is een netwerk op te richten ter bevordering van nieuwe export initiatieven in Zeeland. Samen - De directies van het Verpleeg- en Reactieveringscen- trum Der Boede in Koudekerke en de Stichting Thuiszorg Wal cheren in Middelburg willen de door hun instanties geleverde 'soorten' zorg structureel laten samenhangen. Dat staat ver woord in een gezamenlijk opge stelde intentieverklaring die de directies gisteren hebben onder tekend. Beide instellingen willen ook onderzoeken hoe samen werking kan leiden tot kwaliteits verbetering van de zorg aan indi viduele cliënten met daarbij een uitbouw van het zorgcircuit. Een gezamenlijke inspanning vraagt ook het verkrijgen van de nood zakelijke (externe) financiering van de samenwerkingsproduk- ties. Bij het ontbreken daarvan zal de samenwerking volgens de beide instanties financieel neu traal moeten zijn. Een stuur groep gaat de in de verklaring genoemde intenties uitwerken. Peuters - Ouders met kinderen van 4 maanden tot 4 jaar kunnen vanaf september in het gebouw van Thuiszorg Walcheren in Vlis singen de cursus 'Muziek op schoot' volgen. De lessen wor den gegeven op zaterdagoch tend en duren drie kwartier. Tij dens de lessen leren ouders hoe ze hun kind een lied presente ren, hoe ze het uitnodigen tot meebewegen en wat de bedoe ling is van het lied. De liedjes gaan over alledaagse dingen en passen bij de leeftijd van het kind. Voor meer informatie 01184-65717 (tussen 10 en 11). Mystiek - De Vier Elementen in Middelburg verzorgt vanaf vrij dag 16 september een cursus van tien lessen over spiritualiteit en mystiek. De cursus kan vol gens de organisatie worden gezien als een handreiking voor geestelijke groei. Behandeld worden wereldleraren, mystici, kosmische wetten en meditatie. Er wordt niet vanuit een specifie ke levensbeschouwing gewerkt. Voor inlichtingen 01180-33491 Nieuwland - Wijkvereniging Nieuw en Sint Joosland viert haar 25-jarig bestaan met een aantal evenementen. Vrijdag 26 augustus om 18.30 uur begint een miniplaybackshow en om 20.30 uur een disco in de feest tent. Zaterdag 27 augustus is de expositie Nieuwland-Niemands- land in de NH-kerk te bezoeken van 9.30 tot 18 uur. Vanaf 9 uur is er ringrijden Achter de Kerk. De molen is de hele dag in bedrijf en de muziekverenigin gen Onda en Jong Onda verzor gen een optreden. Vanaf tien uur kan per tweespan een rondrit door het buitengebied van het dorp worden gemaakt. De brand weerkazerne is het vertrekpunt. Verder zijn er diverse spelen, een poppenkast en vanaf 13 uur een kindervrijmarkt in de Kerk straat. 's Middags treden onder meer het dameskoor en de Volksdansgroep Niewland op Om 20 uur treedt de Zeeuwse troubadour Engel Reijnhoudt op in de feesttent. Afsluitend is er vanaf 21 uur een dans- en feest avond met live-muziek. Skeeler - IJsclub de Poel en atletiekvereniging AV'56 houden zaterdag 20 augustus een skee ler- en loopfestijn op het indus trieterrein Poel I in Goes. Het programma begint om 15.30 uur met een gecombineerde loop- en skeelerwedstrijd in estafette vorm voor duo's. Om 17 uur staat de Mijl van Goes gepro grammeerd (hardlopen). Om 18 uur volgt een skeelerwedstrijd voor de jeugd over vijftien minu ten en een ronde. Sluitstuk van het programma is een skeeler wedstrijd om het Open Zeeuws Kampioenschap voor landelijke B-rijders. Veteranen en dames kunnen ook meedoen. Het is een wedstrijd over 45 minuten en een ronde. Het secretariaat en de kleedkamers bevinden zich in de tennishal van de V. Stuartweg op het Industrieter rein Poel I. Atelier de Papegaai in Arnemuiden houdt zater dag 20 augustus van 10 tot 16 uur open huis. Jaquelie- ne van Holstein verzorgt daar vanaf maandag 22 augustus 's ochtends en 's avonds diverse cursussen. Tijdens de open dag is het mogelijk voor de cursussen in te schrijven. Jaqueliene van Holstein heeft zelf een aantal jaren cursussen gevolgd volgens hetzelfde sys teem als waarin zij nu anderen leert textielschilderen, glas verven, sieraden of huisdeco raties maken en dergelijke. Inmiddels mag Van Holstein zich regioleidster in Zeeland noemen van het gehanteerde cursussysteem. Van Holstein verzorgt ook cursussen die de deelnemers opleiden tot instructeur of instructrice, zodat zij in de toekomst zelf dergelijke cursussen kunnen leiden. Van Holstein verzorgt de cur sussen al voor het vierde sei zoen. Tot voor kort was zij voor lesruimte echter aangewezen op haar zolderkamer. Nu heeft ze een eigen atelier waarin ook ruimte is om de cursusresulta ten ten toon te stellen en om de benodigde cursusmateria len te verkopen. Van Holstein benadrukt dat deelnemers aan de verschillende cursussen niet hoeven te kunnen teke nen, omdat veel decoraties gebaseerd zijn op strijkpatro- nen. Zowel beginners als gevorderden zijn welkom in atelier de Papegaai. Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! ■iRosromi hellema limrarv country cookies kokos of hazelnoot pak 200 gram 2,29 pak en bak pistolets wit of bruin T7 pak 4 stuks 1,89 knorr mix voor ntiila gyros of boeuf bourgouignon per zakje 1,69 illy. gotan thai crackers zakje 75 gram 1,49 moby dick sportschoenen SUPERMARKTEN n RUANDA Het gaat hard bergafwaarts met de dui nen. Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen in toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toeroepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071-131800/140548. M VLUCHTELINGENZORG Postbus 10343 7301 CH Apeldoorn Tel: 055 - 663833 v.-.v.v.v.v.v.v.v.v. .v.v.W'XwXv IvIvIvXvX v>>>>>>>>>Xv>>XvI Xr •X •X-Xv Squaredans - Voor de nieuwe danscursus begint, houdt squaredans- en cloggingroep de North Sea Dancers uit Vlissingen vrijdag 9 september om 20 uur een open avond. Een week later houdt de dansgroep een tweede Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A. Spaans- Molenaar, 19 uur: A.C. den Hollander. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: P. Joosse, 19 uur: Q v.d. Vrie. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Zo.: geen opgave ontvangen. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.P. van de Beid. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 9 uur: S. Spanjer, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 9 uur: S. Spanjer, 19 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: H.J. van Duinen, 19 uur: M.J. Geuze. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: M.J. Geuze, gez. dienst in de Geref. Kerk. HOOGELANDE Christengemeenschap. Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1. Zo. 9.30 uur: B. de Haan. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J. Bakker, 19 uur: J.S. Koops. Hervormde Kerk Zo.: geen opgave ontvangen. MIDDELBURG straat 43, Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: O. Elseman. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: R.H.J. Boeijinge-Akkers. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: J.S. Koops. Engelse Kerk. Simpelhuisstraat, Zo 19 uur: J. Dubbink. Thomaskapel. Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk. Oostkerkhof, Zo. 10 uur: R.C.A. Voorst-Vader. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieuwe Kerk) Zo. 10 en 18.30 uur: L. Wüllschleger. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, J Engelgeer. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo.: geen opgave ontvangen. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: G. Höpf- ner. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 uur: G. Blij- dorp, 17 uur: A. Budding. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: R.H.J Boeijinga- Alders. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk. Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen. Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 16.30 uur: K. van Berghem. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: W. Woning. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur: dienst. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35. Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: Barmentlo. OOSTKAPELLE Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Zo. 9.30 uur: H. Paul, 14 uur: leesdienst, 18.30 uur: H. Paul. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 9.30 uur: gez. dienst in Vlissingen. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur: zien Ontmoetings kerk, 19 uur': C. Brakema. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: P. Paulus, 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: C. Brake ma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. 11.30 uur Evangelisatiedienst, De Vergulde Baars, Baarsjes- Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: L. Wüllschleger, 19 uur: J.F. Ezinga. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J.A. Murre, 19 uur: A.E. de Bruijn. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 uur: leesdienst, 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 10.30 uur: Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G Warner, 19 uur: G. Warner, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo 10 uur: A. den Hollander, 19 uur: G. Warner. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10.30 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 19 uur: P.J. Westerneng. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo 9.30 uur: A.V. de Nooy. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: geen dienst, 19 uur: N.H.J.E. Boomer. Bejaardentehuis "De Zoute Viever". Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk van Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 9.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1Zo. 11.30 uur, Wo. 19.30 uur: bidstond. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J. van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9 30 uur: Ds. Messie. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: H. Mostert. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: G. Kievit-Lamens. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: C A. Schoorel. De Schaapskooi. Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: A.J. Bijl. Ziekenhuis Walcheren Koude- kerkseweg 88, Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Ter Ree- de. Zo. 19 uur: T.K. van Dam. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen dei Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, J. Engelgeer. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdienst Leger des Heils. Dr Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: D. Castel. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: J Rothuizen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.3C uur. Zo. 10.30 uur: Q v.d. Vrie. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: Hofland, gez dienst in de Geref. Kerk. WÈSTKAPELLË Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Spaans, kindernevendienst, 17 uur: Spaans, SOW-dienst in 'Bethel'. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo.: geen opgave ontvangen. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. tot 24 uur: J.F.M. Bergen, Kanaalstraat 89, Oost- Souburg, tel. 01184-61500. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: R. Ubels en M.J.J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. 01189-1212. Domburg, Aagtekerke en Westkapelle: van vrij dag t/m zondag: W. Spekhorst, J.W. Schuurman straat 6, Domburg, tel. 01188-1271 Biggekerke, Koudekerke, Meliskerke en Zoute lande: van vrijdag t/m zondag: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 39933. zondag tot 24 uur: De Vries, Herenstraat 18, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3, tel. 71017. zondag tot 24 uur: B. Bosch, Bad huisstraat 81, tel. 12233. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: J.C. Ponten, Oude Rijksweg, Nieuw- en St. Joosland, tel. 01182-1340. zondag Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: M.H. Rackwitsz, Volder- ij laagte 1, Middelburg, tel. 01180-35688. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Hum- melen, Markt 69, tel. 12134. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg- 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Diender en L.J.J. Schofaerts, dr. Stavermanstraat 57, Vlissingen, tel. 01184-10910. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. Dierenarts A. Meijns, Oostkapelseweg 12, Grijpskerke, tel. 01189-3060. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 16