Vogelspinnen trekken over Walcheren Spelen in Vrouwenpolder Zeeuwse en Chinese kunst samen in Grote Kerk Veere Negende Elfdorpentocht voor Terre des Hommes Ghanese jongeren op bezoek in Zeeland Deze week: 03?4 ^lo.97 Rio Grande wil voor elk wat wils zijn Kunst uit Petersburg tentoon in Domburg De vuile was buiten hangen Park Westduin decor concours hippique Vakantiegangers O?4 ^725 De Verzekeringswinkel van Zilveren Kruis: BEDRIJFSKUNDIG BEKEKEN door drs. R.J.C. Schieman (advertentie) PSYCHOCONSULT Drs. Henk C.M. Hermans WARMLOPEN VOOR DE DUINEN Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Woensdag 27 juli 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Liefhebbers van grote spin nen of mensen die juist eens lekker willen grieze len, kunnen in augustus hun hart ophalen in Dom burg en Zoutelande. Een reizende expositie met honderd vogelspinnen is begin volgende maand in die plaatsen te zien. De vogelspinnen in de exposi tie zitten allemaal veilig achter glas en zijn op die manier goed te bestuderen. De bekendste van de verschillende exempla ren is de zwarte weduwe. Door haar rol in verschillende grie zelfilms heeft de zwarte wedu we een reputatie opgebouwd als een grote zwartharige grie zel. In werkelijkheid is het maar een kleine vogelspin, maar wel een wiens beet in de meeste gevallen dodelijk is. De Mexicaanse Roodpootspin - ook aanwezig op de expositie - ziet er met zijn lange harige poten angstaanjagend uit. In Amerika schijnen juweliers de diertjes in hun etalage te gebruiken om mogelijke inbre kers met succes op andere gedachten te brengen. Toch kan de Mexicaan veilig worden aangeraakt. Het grootste exemplaar in de tentoonstel ling is de Zuidamerikaanse Goliath met een spanwijdte van ruim dertig centimeter. Een vogelspin in de dreighou- ding steekt zijn voorpoten in de lucht, maakt zich groot en toont de kromme tanden. Behalve hiermee probeert de spin belagers ook af te weren door striduleren: het produce ren van een sissend geluid, dat voor een partner in spe juist als lokmiddel werkt. Het derde afschrikmiddel is het bombar deren: het met de achterpoten afstrijken en afschieten van donshaartjes van het achterlijf. In ogen of luchtwegen kunnen de haartjes heftige irritaties en ontstekingen veroorzaken. Ten slotte kan de spin bijten. Hier door komt gif, of eigenlijk spijsverteringssap, in de wond. De gevolgen van een beet verschillen per spin, maar over het algemeen zal een gezonde volwassene een beet overleven. De haartjes van de vogelspin zijn overigens niet alleen bedoeld ter verdediging van de spin. Op voorpoten en tasters bevinden zich reuk- en smaakhaartjes waarmee de spin een prooidier kan herken nen. Met tasthaartjes kan hij de prooi localiseren en de grootte bepalen. Met de dek- haren kan de spin vocht vast houden en zodoende over glas lopen. Op de reizende expositie is ook een spin met een cocon aan wezig. In deze grote witte bal bevinden zich tussen de dertig en tweeduizend eieren. Een moederspin laat haar cocon nooit alleen. Gedurende de zes weken dat het gemiddeld duurt dat de cocon uitkomt, eet ze niet en is ze voortdurend bezig de cocon te verslepen naar drogere, vochtigere, war mere of koelere plekken - afhankelijk van wat zij het bes te acht voor de cocon. Waar schijnlijk ligt hierin ook een verklaring voor het feit dat vrouwtjes na de paring vaak het mannetje proberen op te eten: een laatste maaltijd voor het grote werk gaat beginnen. De vogelspinnen zijn 2 en 3 augustus te zien in het Schut tershof in Domburg en 4 en 5 augustus in Middendorp in Zoutelande. Daarna vertrekken de beestjes naar Renesse, Cad- zand en Breskens. De spinnen worden op hun reis overigens vergezeld door andere griezels als schorpioenen, kakkerlak ken, miljoenpoten en trek- sprinkhanen. Rio Grande. Een Latijnsamerikaanse keuken met voor elk wat wils. Dat is de filosofie achter het begin deze maand geopende Rio Gran de in Vlissingen. De samen stelling van de menukaart en de inrichting van de zaak zelf waren onderwerp van vele uren studie om uiteindelijk tot een produkt te komen dat wel aan moet slaan, hoopt de eigenaar/ontwerper van Rio Grande. Het restaurant aan de Nieu- wendijk is gevestigd op de eer ste etage. De tafeltjes bij het raam kijken op de jachthaven. Voor de opgang moet nog een aantrekkelijke afbeelding met een sterke uitstraling worden gevonden. „Die trap is toch nog een beetje een drempel," vindt eigenaar Sam (geen ach ternaam, dat is wel zo eenvou dig, vindt hij). Toch mag hij niet klagen over belangstel ling. Rio Grande mocht al heel wat klanten verwelkomen die 'lekker lang blijven zitten en echt uit zijn'. De verbouwing en inrichting van het restaurant heeft lang geduurd. Er is dan ook over nagedacht. In de nissen in de ruw afgewerkte muren is ruim hartig geciteerd uit Latijnsa merikaanse kunstwerken en monumenten. Zo zijn een afbeelding van een Maya monument en fragmenten uit Spaanse en Portugese schilde rijen te ontdekken. Een kunst matige waterval - die voorzich tig verwijst naar de naam van het restaurant - moet de diepte van de zaak doorbreken. De menukaart probeert uit elk Latijnsamerikaanse land en uit Spanje en Portugal een gerecht te bieden. Zo kan het gebeuren dat min of meer dezelfde gerechten meerdere keren op de kaart voorkomen - vooral gegrild vlees is in veel landen populair - maar klaar gemaakt op typisch nationale wijze zullen ze telkens anders smaken. Als je niet van de Mexicaanse keuken houdt, kun je iets proberen met een Boli- viaans of Argentijns tintje. Zo zal altijd wel iets in de smaak vallen - is de bedrijfsfilosofie. Rekreatiewerk Zeeland organiseert deze zomer diverse activiteiten op de stranden rond en in het dorp Vrouwenpolder. De zomeractiviteiten, uitge voerd onder het motto 'Spelen in Vrouwenpolder', vallen binnen een onder zoek naar het imago van strandbadplaatsen in Ne derland en worden gefinan cierd door de VVV, de Stichting strandexploita- tie, de gemeente en het Sti muleringsfonds Kustaan- pak. In de periode van 23 juli tot en met zaterdag 13 augustus zul len dagelijks minimaal twee activiteiten plaatsvinden. Het programma is gebaseerd op goed weer en derhalve is een groot aantal activiteiten gepland op het strand. De acti viteiten zullen altijd doorgaan, zegt Rekreatiewerk. Bij minder mooi weer zullen ze van het strand worden verplaatst naar het dorp en eventueel naar het dorpshuis van Vrouwenpol der. Verplaatsingen worden kenbaar gemaakt door publi- katieborden op de plek waar de activiteit oorspronkelijk zou plaatsvinden. Rekreatiewerk Zeeland organi seert de uiteenlopende activi teiten in en bij het dorp in opdracht van het Aanjaagteam Vrouwenpolder. Op de stran den Breezand, Zandput, Veer- sedam en Oranjezon worden sportieve activiteiten georga niseerd - als volleybal, zeven kamp, bungee-run en strand- spelen - maar ook avontuurlij ke activiteiten met titels als Spoor van de goudzoeker, Neptunus en Robinson Crusoë. Verder is in het dorp gedurende de drie weken regelmatig het kindertheater Knots Knetter Kindergetetter te vinden en wordt elke don derdag in het dorpshuis een film vertoond. Vrijdag 29 juli worden op het strand Veersedam diverse recordpogingen ondernomen. Maandag 1 augustus is de Vrouwenpolderse Bokaal inzet voor een wedstrijd zandobjec- ten bouwen op het strand Breezand en woensdag 10 augustus verzorgt de brand weer een demonstratie in het dorp. In de katholieke kapel St. Willibrordus in Domburg is tot eind augustus de ver- koop-expositie Art St. Petersburg te zien. Op de tentoonstelling is werk te vinden van veertig kunste naars uit het Leningrad van na de perestrojka. De expositie geeft een beeld van de hedendaagse kunst in St. Petersburg, uitgedrukt in olieverf, grafiek, boekbind- kunst, patchwork, Fabergé-stijl juwelen, miniaturen, bronzen en houten beelden. Van veer tig kunstenaars zijn in totaal zo'n 250 kunstwerken meege bracht naar Domburg. Ze bie den een overzicht van de kunstontwikkelingen na de perestroika en van de lange tijd verborgen gehouden talenten van Russische kunste naars. Enkele van de deelne mende kunstenaars zijn Vladi mir en Olga Philipenko, Iwan Gurin, Pjotr Reichet en Igor Iwanjuk. In de Grote Kerk in Veere zijn van 30 juli tot en met 4 september twee exposities te zien. De Modern Yunnan Art Foundation en kunste nares Renée Mink expose ren schilderijen en beeld houwwerken. Renée Mink uit Kortgene volg de in de jaren vijftig de Akade- mie voor Beeldende kunst, afdeling mode, in Arnhem. In 1973 ging zij beeldhouwen en sinds 1986 is Mink lid van de Zeeuwse Kunstkring. Ze schil dert aquarel, gouache en krijt. Haar beeldhouwwerken zijn niet figuratief. Als materiaal gebruikt Mink brons, steen, beton, gekleurd marmer en glas. Yunnan is een provincie in het zuidwesten van China, gren zend aan Tibet, Birma, Laos en Vietnam. In dat deel van China wonen veel etnisch niet-Chine- se minderheden. Voor een groep kunstenaars - de mees ten geboren en getogen in Yunnan - is de cultuur van deze minderheden een van de belangrijkste inspiratiebron nen. Allen hebben een traditio nele Chinese kunstopleiding genoten, maar hebben gede gen kennis van niet-Chinese en westerse stijlen. De Modern Yunnan Art Foun dation is in 1992 opgericht door Shen De Kun en J. den Hollander en werkt samen met acht schilders en twee beeld houwers. Een aantal van hen geniet enige bekendheid bui ten China. Sommigen leven en Hemellichaam (marmer en glas) van Renée Mink. werken in Amerika. De modern en westers aandoende schilde rijen zijn vrolijk van kleur. Ze worden hoofdzakelijk gemaakt op rijstpapier. De beeldhou wers gebruiken vaak brons. Het is oorlog in wasmiddelenland. Unilever en Procter Gamble strijden in alle hevig heid om het Europees marktleiderschap. Ze gunnen elkaar het licht niet in de ogen. Geen middel wordt ongebruikt gelaten. Het begint al aardig wat weg te hebben van een 'soap' (in de ruimste zins des woords)! Het begon allemaal op 5 april 1994. Unilever introduceerde met veel tamtam haar nieuw ste vinding: Omo Power, een revolutionair wasmiddel dat zelfs de ergste vlekken als sneeuw voor de zon doet verdwijnen. Unilever dacht met Omo Power een niet mis te verstane troef in handen te hebben. Driehonderd miljoen gulden werd gestoken in de ontwikkeling van het produkt. Een half miljard werd gereserveerd voor de marke ting ervan. Het Brits-Nederlands concern was overtuigd van het welslagen van Omo Power. De man- gaankatalysator - door Unilever om marke tingtechnische redenen tot 'accelerator' omgedoopt - werd met maar liefst vijfender tig patenten beschermd. Daar kwam P&G met geen speld tussen. Daarnaast kon het wasmiddel alleen in een volslagen nieuw type fabriek worden geproduceerd. Dat zou Unilever uiteindelijk een beslissende voor sprong op de concurrentie moeten geven. Toch liep Unilevers sprookje uit op een heuse nachtmerrie. De topmanagers van Procter Gamble zagen de bui al hangen. Omo Power vloog van de schappen en leek snel terrein te win nen op hun stokpaardje, Ariel Ultra. Men zat met de handen in het haar. De frontale aan val van Unilever op de positie van P&G vroeg om een felle tegenactie. En die kwam er. Gesteund door eigen laboratorium-onder zoeken bombardeerde Procter Unilever met agressieve persberichten. Laatstgenoemde kondigde vervolgens aan juridische stappen te ondernemen tegen de aantijgingen van Procter. Procter liet echter onafhankelijk onderzoek verrichten door vooraanstaande instituten zoals TNO. Deze kwamen met soortgelijke conclusies: op hoge temperatu ren wassen met Omo Power leidt na zo'n twintig wasbeurten tot gaten. Het doek leek te vallen voor Unilever. Het grote publiek nam het zekere voor het onzekere. Omo Power bleef op de planken staan. De omzet kelderde. Nu probeert Unilever met een speciaal 06- nummer en een nog intensievere reclame campagne alle onduidelijkheid bij de consu ment weg te nemen. Ook geeft het sinds kort op de pakken aan dat wassen bij hogere tem peraturen niet aan te raden is. Unilever zette hoog in, leek te winnen maar moest uiteindelijk het onderspit delven. Hoe kwam het toch dat zo'n gerenommeerd con cern zulke (strategische) misstappen maakt? Unilever staarde zich blind op het marktlei derschap. Alles moest wijken voor dat ene doel. Het zou verstandiger zijn geweest Omo Power onder een andere naam op de markt te brengen. Dan had Unilever zich gemakke lijker kunnen terugtrekken en was het top merk Omo onbeschadigd gebleven. Nu is het erop of eronder! Ook had Unilever er ver standiger aan gedaan het produkt intensief te testen. Als je toch achthonderd miljoen gul den uitgeeft, dan kunnen die paar honderd duizend aan testen er toch ook wel vanaf? Unilever overspeelde zijn hand en onder schatte de tegenstander. De kamikaze-strate gie bracht het bedrijf uiteindelijk van de regen in de drup. Ruitersportvereniging De Scheldestad uit Vlissingen houdt 12 en 13 augustus in Park Westduin het Veroni ca Concours Hippique. Vrij dag treden de pony's en de B-paarden aan. De zaterdag is gereserveerd voor de hoger geklasseerde paar den. Scheldestad heeft net als vorig jaar Park Westduin - vlak onder de Vlissingse boulevard - gekozen als wedstrijdlocatie. Volgens de organisatie is het terrein ideaal voor een paarde- sport-evenement: of het nu dagen achtereen regent of al lange tijd droog is, het terrein verliest niets van zijn veer kracht, aldus Scheldestad. Vrijdag 12 augustus komen overdag de pony's en de B- paarden aan bod. 's Avonds staat een primeur op het pro gramma: springwedstrijden voor 40-plussers, terwijl in de tent omroep Veronica muziek uit de jaren zestig ten gehore brengt. Zaterdag 13 augustus zullen vervolgens de paarden in de klasse L, M, Z en ZZ de dressuurbanen en de spring- piste betreden. Daar staat de koffie voor u klaar en bent u welkom voor een goed gesprek over de afhandeling van uw nota's, wi j zigingen in uw verzekeringsgëgevens en voor informatie over alle andere verzekeringen van Zilveren Kruis. Speciaal kennismakingsaanbod: elke week een nieuwe verrassing voor iedere nieuwe bezoeker. Onder andere: Ziektekostenverzekering (Q Reisverzekering (Q) Spaarverzekering Zilveren Kruis Ziekenfonds Zilveren Kruis Verzekeringswinkel Londense Kaai 1-5, 4331 JG Middelburg Centrum, tegenover de Koningsbrug Telefoon: 01180- 122 74 VAKANTIEGELUK (2) ledereen heeft zo zijn eigen manier van vakantievieren. Wat de een in zijn vakantie opzoekt, heeft voor de ander weinig met vakantie te maken. Misschien kunnen we zelfs een indeling maken van verschillende vakantiegangers. Een typologie van vakan tiegangers dus. Natuurlijk hebben we daar bij geen enkele wetenschappelijke pretentie. Vakantiepsychologie, misschien beïnvloed door een lichte zonnesteek. Als eerste type de hedonist. De hedonist is tijdens zijn vakantie vooral uit op genot. Hij zoekt een compensatie voor de lasten van het normale leven. Bij het zoeken naar genot laat hij zich door zijn lichaam leiden. In de praktijk komt het erop neer dat hij zich over geeft aan activiteiten zoals zonnebaden, eten, drinken en seks. De hedonisten treffen we vooral aan op stranden, op terrassen, in disco's en andere uitgaansgelegenheden. In veel gevallen doet hij duidelijk van zich spre ken. Hij zorgt nogal eens voor overlast. Dat is tevens de reden waarom onder vakantiegan gers de hedonist een laag aanzien heeft. Toch is zijn pretentie maar erg beperkt. Hij wil zich amuseren, meer niet! De avonturier zoekt tijdens de vakantie voor al de uitdaging. Een zeiltocht naar de kusten van Engeland of Frankrijk, een fietstocht naar Spanje of bergbeklimmen in de Alpen. De avonturier wil de saaiheid van het leven doorbreken. Het alledaagse leven biedt hem te weinig prikkels. Zo'n avontuurlijke vakan tie zorgt ervoor dat hij er weer een jaartje tegen kan. In de meeste gevallen is hij ook een individualist. Hij mijdt in elk geval het massale en is daardoor ook minder nadruk kelijk aanwezig. In de hiërarchie van vakan tiegangers neemt hij een zeer hoge plaats in. Het is iemand die blijk geeft van veel zelfver trouwen. De cultuurfreak is er vooral op uit om zich tij dens de vakantie nog verder te ontwikkelen. Hij gaat naar verre streken om kennis te maken met vreemde culturen. Een dagje naar het strand vindt hij maar verspilde tijd. Je komt hem daarentegen wel tegen in musea, bij monumenten en tijdens excur sies. De cultuurfreak legt zijn vakanties graag vast op dia's en mag zijn ervaringen graag aan anderen toelichten. Ofschoon de cul tuurfreak vaak iets verhevens heeft, neemt hij in de hiërarchie een middenpositie in. Zijn vakanties zijn voor anderen vaak zo vermoei end! De workaholic vindt vakanties eigenlijk maar niks. Hij zou het liefst door blijven werken. Als hij toch met vakantie gaat, dan neemt hij in elk geval wat werk mee. Zo kan hij tijdens de vakantie het achterstallige werk inhalen. Tijdens de vakantie zorgt hij ervoor telefo nisch bereikbaar te blijven. Voor het geval dat de zaak hem nodig mocht hebben. Voor de andere gezinsleden is de workaholic een ware gruwel. Hun vakantie begint pas echt als hij weer terug is naar zijn werk. De kilometervreter is er vooral op uit om tij dens de vakantie zoveel mogelijk kilometers af te leggen. Zijn favoriete vervoermiddel is de auto. Op zijn kilometerteller wordt auto matisch vastgelegd hoever hij is gereisd. De kilometervreter verstuurt graag ansichtkaar ten. Op die manier kan hij nog meer indruk maken op anderen. Hij onthoudt van zijn vakantie vooral de autowegen, bruggen en tunnels. In tegenstelling tot de cultuurfreak weet hij van de streek zelf weinig af. De dagjesmens houdt de vakantie beperkt tot korte, overzichtelijke uitstapjes. Een dagje naar de dierentuin, daarna naar de Efteling et cetera. De dagjesmens zoekt vooral het amu sement. Hij is 's avonds het liefst weer thuis. Dan kan hij daar weer nadenken over de vol gende trip die hij wil gaan maken. In wezen is hij al met weinig tevreden. Als hij er maar even uit is, dat is zijn devies. De thuisblijver vindt het vooral plezierig dat hij lekker in zijn vertrouwde nest kan blijven. Hij brengt de tijd door met noodzakelijke onderhoudsklussen, barbecuen en profiteren van goedkope aanbiedingen. Hij heeft het vakantievieren nog niet echt ontdekt maar is zich daar zelf niet van bewust. Heeft u zich in de bovenstaande typologie niet herkend? Geen nood. Ofschoon u daar mee misschien een psychologisch raadsel bent, kan het desondanks een goede vakan tie worden. De Walcherse Elfdorpen tocht wordt dinsdag 2 augustus voor de negende keer verreden. De organisa toren van deze recreatieve fietstocht rekenen dit jaar op tussen 3000 en 3500 deelnemers. De opbrengst is zoals gebruikelijk voor een goed doel. Dit jaar is dat een onderwijsproject van Terre des Hommes in Bolivia. De ruim zestig kilometer lange fietstocht voert langs negen dorpen, een stad en een kapel op Walcheren. Bij alle elf stem pelposten kan vanaf negen uur met de tocht worden begon nen. De stempelposten sluiten om 19 uur. De start- en stem pelposten zijn dit jaar gesitu eerd in kerken en worden bemenst door vrijwilligers van organisaties op het gebied van ontwikkelingssamenwerking. Op deze manier kunnen de organisaties zich aan de deel nemers presenteren. De fiet sers op hun beurt krijgen tij dens de tocht de mogelijkheid de diverse kerken, vaak het historisch middelpunt van de Walcherse dorpen, eens van de binnenkant te bekijken. De stempelposten zijn te vin den in de Koorkerk/Nieuwe Kerk in Middelburg, de Kapel van St. Maarten in Hoogelande en in de Nederlands hervorm de kerken van Koudekerke, Biggekerke, Meliskerke, Zoute lande, Westkapelle, Aagteker- ke, Oostkapelle, Grijpskerke en St. Laurens. In de routebe schrijving - vooraf verkrijgbaar bij alle Walcherse VVV's - is naast de start- en stempelpos ten een lijst met afstappunten opgenomen. Deelnemers aan de fietstocht kunnen op diver se locaties de fiets even neer zetten en een bezienswaardig heid gratis of tegen geredu ceerd tarief bezichtigen. Af stappunten zijn onder meer het Middelburgse stadhuis en het Fossielenmuseum, diverse molens zoals De Lelie in Kou dekerke en De Noorman in Westkapelle en de Imkerij Pop- pendamme, nabij Grijpskerke. Vorig jaar deden ruim twee duizend mensen mee aan de Elfdorpentocht. Samen brach ten zij negenduizend gulden bij elkaar voor de uitbreiding van een internaat voor boeren kinderen in Thailand. De opbrengst van dit jaar is bestemd voor de aanschaf van onderwijsmateriaal en de aan leg van een schoolplein voor de kleuterschool in Samaipata in Bolivia. De school is kortge leden gebouwd met steun van Terre des Hommes. De Elfdor pentocht wordt financieel gesteund door de gemeenten Domburg, Mariekerke, Middel burg, Veere en Vlissingen en door de provincie Zeeland. Zeven jongeren van de Presbyteriaanse kerk van Ghana zijn op dit moment met een jeugdleider op bezoek in Zeeland. Ze zijn hier op uitnodiging van de Provinciale commissie voor Zending, Werelddiako- naat en Ontwikkelingssa menwerking in het kader van de jongerenuitwisse- ling Zeeland-Ghana. Vol gend jaar gaan de Zeeuwse jongeren op tegenbezoek. De Zeeuwse jongeren en werk groepleden uit de protestantse kerken hebben een drie weken durend programma samenge steld dat steunt op drie pijlers. De Ghanezen maken kennis met de manier van leven van de Zeeuwen en ontdekken overeenkomsten en verschil len met het leven in Ghana. Ze zien wat de Zeeuwse kerken in de zomer voor de toeristen doen en ze maken kennis met de Zeeuwse dijken, polders, boerderijen en visserij. De Ghanesen logeren bij Zeeuwse gastgezinnen. Tij dens de eerste week heeft de groep onder meer een bezoek U maakt vast wel eens een wandeling in de duinen. En ongetwijfeld geniet u dan volop van het mooie landschap en de unieke Hora en fauna. Voor to lang als liet duurt, want het gaat hard berg afwaarts met de duinen Zure regen, waterwinning en massa-recreatie tasten de duinen ih toenemende mate aan. Samen met Stichting Duinbehoud kunt u deze ontwikkeling een halt toe roepen! Steun daarom de Stichting Duinbehoud. Bel vandaag nog voor meer informatie. Telefoon 071 131800/140548. gebracht aan het Lange Jan project in Middelburg. Daar luisterden zij naar een concert van de Zeeuwse koorschool en werkten ze mee aan de mid- dagpauzedienst. Ook de Oos- terscheldewerken werden door de Ghanezen bezocht. Zaterdag kreeg de hele groep een rondvaart op een mossel schip aangeboden. Verder werd meegewerkt aan een Open Huis-avond in Domburg en zal de groep nog kennisma ken met het campingpastoraat op vier verschillende cam pings in Zeeland. Ten slotte brengen de Ghanezen een bezoek aan het asielzoekers centrum in Goes. Bij alle kerkelijke activiteiten vormen de jongeren een gele genheidskoortje dat gospel muziek vertolkt, terwijl het rit me wordt aangegeven met behulp van Afrikaanse instru menten. De uitwisseling wordt 31 juli besloten met een feeste lijke kerkdienst die zowel Nederlandse als Ghanese ele menten in zich zal dragen. De dienst wordt gehouden in wijk- kerk de Hoogte in Goes en begint om 15 uur. FRUTTIS MAGERE VRUCHTENYOGHURT 4 bakjes 125 gram 1,69 ANDRELON SHAMPOO l) diverse soorten flacon 300 ml 6,49 INFASIL DEODORANT roller 50 ml of spray 125 ml 4,99 DR. PEPPER fles VA liter 1,95 MAGER MERQUEZE BRAADWORST per kilo 14,50 SUPERMARKTEN (Tl ro

de Faam | 1994 | | pagina 11