n miiiiiyi yiwiHAitNullllUnMl. k GEMEENTE MIDDELBURG Zomeravond - beiaardconcerten Ringrijden op Molenwater Afsluiting Arne-kanaal Zomerconcert door Jerusalem Orchestra Verordening Vergunning Bouwaanvragen Milieubeheer Rooien Wegwijzers op Arnestein wm Groente-, Fruit- en Tuinafval in Middelburg voor informatie: bel de GFT-lijn 01180-75322 GLAS HET INZAMELEN WAARD. HUI» IN DE GLASBAK! Week 28 Tafeltje Dekje Wat Hoe Wanneer Woensdag 13 juli 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. De Abdijtoren, of zoals in de volksmond genoemd "de Lange Jan", maakt deel uit van het omstreeks 1150 gestichte Abdijcomplex. Ver moedelijk dateert de met ledesteen beklede achtkantige romp uit de tweede helft van de 14e eeuw. De top werd echter in de loop der eeuwen ettelijke malen door brand verwoest, t.w. in 1416, 1512, 1568, 1712, en 1940. De laatste verwoesting, als gevolg van brand veroorzaakt door het bombardement dat 17 mei 1940 de binnenstad van Middelburg trof, was de meest grondige van allemaal. Men begon echter onmiddellijk met de wederopbouw. Op 8 augustus 1940 gaf het gemeentebestuur aan de architect Jan de Meyer uit Amsterdam opdracht tot restauratie. Bepaald werd dat, op enkele onderdelen na, de toren zijn uiterlijke vorm van de laatste twee eeuwen moest terugkrijgen. De officiële her openstelling vond plaats op 11 juni 1955. In zijn huidige vorm is dc toren een geslaagde combinatie van verschil lende bouwstijlen. Zo is dc boven bouw van de toren barok gebleven, terwijl bijvoorbeeld dc balustrade is terug te voeren op dc renaissance. Bij de wederopbouw van de lantaarn moest rekening worden gehouden met ondermeer de eisen van dc Klokken- en Orgelraad. Zo moest er meer ruimte voor de beiaard worden gecreëerd. Desalniettemin is het geheel ranker en meer doordacht dan voorheen. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 1 berk, 2 lijsterbessen, Westmede. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312. Op vrijdag 8 juli onthulde mevrouw S. Smitskamp, locoburgemeester van Middelburg, om 11.30 uur de nieuwe bewegwijzering voor het Middelburgse bedrijfsterrein Arnes tein. De nieuwe industriële bewegwijze ring is een gezamenlijk initatief van de Middelburgse Redrijvenclub en de gemeente Middelburg. De kosten van het systeem (portalen en straat naambordjes) worden gedragen door de Middelburgse Bedrijven Club en de gemeente Middelburg: de bedrijfsnaambordjes worden door de bedrijven betaald. "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 79 tot en met 24 juli maandag rundergehakt, andijvie, aardappelen dinsdag zuurkool, casselerrib, gest. aardappelen woensdag lamsragout, sperziebonen, rijst donderdag kipschnitsel worteltjes, puree vrijdag gep. schol, gemengde groente, aardappelsla zaterdag bami goreng met kipsateh zondag wat de pot schaft cordon bleu, De klokkenstoel van "de Lange Jan" is geheel uit eikehout vervaardigd. Alleen voor de grootste klok is op 35 meter N.A.P. een aparte stalen luidstoel aangebracht. Deze klok met een gewicht van 5335 kg. is in de beiaard opgenomen en is één der grootste in Nederland. De klokken stoel staat volkomen vrij in de toren schacht. De totale hoogte bedraagt 11 meter. Halverwege, tussen de klokken, is de beiaardierscabinc geplaatst. Hierdoor bereikt het geluid gelijktijdig het oor van dc beiaardier. De beiaard van "de Lan ge Jan" bevat 49 klokken en heeft een omvang van vier octaven. De stemming is "A" met bes en es in het pedaal. De klokken zijn gegoten door dc firma van Bergen te Heili- gerlee, terwijl de speelapparatuur is vervaardigd door de firma Eysbouts uit Asten. In juni 1985 is het carillon weer gerestaureerd, d.w.z. 24 klokken werden vervangen door nieuwe. Ze zijn gegoten door dc firma Eys bouts. Verder werden ook het draad werk en dc klepels vernieuwd. Naast het automatisch speelwerk, dat door middel van korte melo dieën de kwart, halve en hele uren aangeeft, wordt dc beiaard met de hand bespeeld. Het behoeft geen betoog dat bij de handbespcling van het carillon meer nuances kunnen worden aangebracht dan bij het automatisch speelwerk. Op iedere donderdag van 12.00 tot 13.00 uur bespeelt de stadsbeiaar- dier, de heer H.G. van Putten, de beiaard. Naast het beiaardspel op feestdagen wordt door dc gemeente Middelburg jaarlijks in de maanden juli en augustus een aantal zomeravond- beiaardconcertcn georganiseerd. Daartoe worden gastbeiaardiers uit genodigd. Deze concerten hebben plaats op de donderdagavonden van 19.30 tot 20.30 uur: 14 juli - Henk van Putten; 21 juli - Frits Reynaert; 28 juli - AddiedeJong; 4 augustus - Luc Rombouts; 18 augustus - Jos D'hollandcr; 25 augustus - Jaap van der Ende Een compleet programma is ver krijgbaar bij de sectie Voorlichting. Henk van Putten, de stadsbeiaar- Morgen 14 juli speelt de stadsbeiaardier het volgende programma: a) Prcludio b) Allcnianda c) Giga 1. Sonate in f mol 2. The harmonious Blacksmith 3. a) "Bist du bei mir" b) Fuga d mol 4. Prelude nr. I 5. Toccata Jubilante op. 161 6. Dirge 7. a) Fantasia II b) Inleiding, lied en fuga voor beiaard op het oud-Vlaams lied: "Gekwetst ben ik van binnen" 8. Concerto in F dur a) Allegro b) Largo c) Allegro A. Vivaldi (bewerking J. v.d. Ende) G.F. Handel (bewerking J. v.d. Ende) J.S. Bach (bewerking L 't Hart) H. Villa-Lobos (bewerking J. v.d. Ende) Jac. Bonset S. Barber St. Necs A. Vivaldi (bewerking J. v.d. Ende) dier bespeelt het carillon morgen, 14 juli, van 19.30 tot 20.30 uur. Henk G. van Putten, geboren in 1946 te Nieuw-Beijerland. studeer de aan het Rotterdams Conservatori um bij Arie Kcijzcr. Hij behaalde in 1971 het onderwijs- en solistcndi- ploma met de aantekening improvi satie. Aansluitend volgde een verdere scholing bij Anton Heillccr in Wenen. In 1977 besloot Henk van Putten beiaard te gaan studeren bij Peter Bakker van dc Nederlandse Beiaardschool te Amersfoort. Het werd in 1982 uitge- Bewoners van laagbouwwonin- gen en (middel)hoogbouw met gelijkvloerse berging krijgen gra tis een 140 liter GFT-container voor het GFT-afval. (hxbxd: 110 x 50 x 50 cm) Bewoners van (middel)hoog- bouw zonder gelijkvloerse berging krijgen gratis een emmer van 25 liter. Bewoners van hoogbouw en een klein aantal bejaarden woningen krijgen gratis een keukenemmer van 10 liter, die geleegd kan wor den in verzamelcontainers. GFT-afval in de mini-containers wordt om dc 14 dagen in de even weken opgehaald. Dc rest van het huisvuil wordt in huisvuilzakken om de 14 dagen in de oneven weken opgehaald. Huisvuil, dat te groot is voor huis vuilzakken (grof vuil), kan wor den gebracht naar de Stadsreini ging aan de Oude Vccrsewcg. Belt u met 01180-75322, als het moet worden opgehaald. Dit kost twin tig gulden. Bij hoogbouw en bejaardenwonin gen gaat het GFT in verzamelcon tainers, die wekelijks worden geleegd. Het nieuwe ophaalsystccm wordt in drie fasen ingevoerd. Vanaf 5 september in: Middelburg ten zuiden van het kanaal. Vanaf 17 oktober in: Stromenwijk, 't Zand, Griffioen, St. Laurens. Vanaf 28 november in: Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Nieuw- en Sint-Joosland, buiten ste gedeelte binnenstad. Inmiddels hebben alle inwoners van Middelburg een schrijven ontvangen over welk inzamelmiddel voor GFT zij in hun woonsituatie zullen ontvangen. In een aantal gevallen zijn de brieven niet goed geadresseerd. In bovenstaand overzicht kunt u nagaan of u de brief heeft gekregen, die bij uw woningtype past. Ook inwoners, die al composteren in een compostvat, ontvangen een GFT-container. Thuis compostcrcn is de beste oplossing, het is voordelig en levert prima compost voor de tuin. Maar er is nog al wat afval, dat niet in een compostvat hoort, maar wel als GFT kan worden meegegeven. Te denken valt dan aan vet, vlees- en vis- resten, kaaskorsten, etensresten, brood en botjes. Foto: R. O reel Elk jaar worden door de Folkloristische Commissie twee dagen georganiseerd, waarop naar oude Zeeuwse gewoonte de ring wordt gestoken. Dit jaar vindt morgen donderdag 14 juli de eerste ringsteekdag plaats. Hierbij staat het ringsteken vanuit versierde sjeesjes door dames in kleurige Walcherse klederdracht centraal, maar ook paardrijders tonen hun beste kunnen door te trachten vanaf hun ongezadelde paarden zoveel mogelijk ringen aan de lans te rijgen. De sjeesjes rijden vanaf de Branderijmolengang, langs het Noprdbolwerk en het Molenwater weer terug naar de Branderijmolengang. Onderweg wordt viermaal dc ring gestoken. Weggebruikers moeten donderdag rekening houden met wegafzettingen op en om het Molenwater. Parkeren is op die dag niet mogelijk. De bussen rijden vanaf woensdagmiddag niet over hel Molenwater. einddiploma reikt. Betrokkene trad veelvuldig op in binnen- en buitenland. Hij won diverse prijzen tijdens internationale bciaardconcoursen. Inmiddels zijn verscheidene concerten via de radio uitgezonden. Daarnaast zijn diverse optredens op plaat en c.d. vastge legd. De beste plaats om naar deze unie ke serie beiaardconcerten te luiste ren is het Abdijplein foto: J. Sinke Henk van Putten is als vaste beiaar dier werkzaam te Middelburg, VIis- singen en Spijkcnissc. Voorts is hij als organist verbonden aan de Nederlands-Hervormde Kerk te Kapelle. Henk van Pulten geeft bovendien nog les aan dc Muziek school Hoeksche Waard. Gedeputeerde Staten van Zeeland en het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Mid delburg. maken hierbij op grond van afdeling 3.4 van dc Algemene Wet Bestuursrecht het volgende bekend. Door dc N.V. Nederlandse Spoor wegen. gevestigd te Utrecht, is bij de provincie Zeeland een vergun ning aangevraagd voor het vervan gen van de beweegbare spoorbrug over het Kanaal door de Oude Arne door een vaste oeververbin ding. Doorvaart vanaf het Kanaal door Walcheren naar Arneniui- den en/of Nieuw- en Sint Joosland (en in omgekeerde richting) zou bij realisatie van dit voornemen onmogelijk worden. Het Kanaal door de Oude Arne, tot het eindpunt in Amcmuiden, is in beheer bij de provincie Zeeland. Dc zijtak naar Nieuw- en Sint Joosland wordt door de gemeente Middelburg beheerd. Dc NS heeft beide beheer ders tevens verzocht om het achter deze verbinding gelegen water aan de bestemming voor het openbare scheepvaartverkeer te onttrekken. Ter inzage De aanvragen met overige stukken liggen vanaf 19 juli t/rn 26 augustus 1994 ter inzage: - bij dc directie Milieu en Waters taat, het Groene Woud I te Middel burg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur, - bij de dienst Stadsontwikkeling van de gemeente Middelburg, Vlissingsestraat 21 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14- 16 uur. ^Tegcn vergoeding van de kosten kunnen afschriften van deze stukken verkregen worden. ^Hoorzitting Op dinsdag 23 augustus 1994 zal er een hoorzitting gehouden worden waarop belanghebbenden hun ziens wijze over de aanvragen naar voren kunnen brengen. Deze hoorzitting vindt plaats in het Dorpshuis te Nieuw- en Sint Joosland. Vccrstraat 2, aanvang 20.00 uur. Bedenkingen tegen de vergun ningverlening en eventuele ont trekking aan het openbare scheepvaartverkeer. Een ieder wordt in dc gelegenheid gesteld om van de aanvragen kennis te nemen en van zijn/haar zienswij ze op deze aanvragen uiterlijk 26 augustus 1994, bij voorkeur schrif telijk, naar voren te brengen. Schriftelijke zienswijzen dienen voor wat betreft het kanaalgedeelte vanaf dc huidige spoorbrug tot en met dc woonbotenhavcn in Amc muiden gericht te worden aan Gede puteerde Staten van Zeeland, post bus 165, 4330 AD te Middelburg. Voorde zijtak naardc haven Nieuw en Sint Joosland dient men deze te richten aan het college van Burge meester en wethouders van de gemeente Middelburg, postbus 61, 4330 AB Middelburg. Mondelinge zienswijzen kunnen naar voren worden gebracht tijdens dc hoorzitting. Van deze hoorzitting wordt een verslag gemaakt dat bij de besluitvorming betrokken wordt. De fluitist Noam Buchman is eerste fluitist van het Jerusalem Symfonie Orkest. foto: Hezi Als onderdeel van een uitgebreide concerttourncc door West- en Oost-Euro pa zal het gerenommeerde Jerusalem Symphony Orchestra binnenkort een vijftal uitvoeringen in Nederland verzorgen. Op woensdag 20 juli a.s. wordt daarbij ook Middelburg aangedaan. Het optreden in de Middelburgse Concertzaal begint om 20.00 uur en het programma vermeldt werken van Felix Mcndelssohn-Bartholdy (Ouverture 'Meeresstille und Gliickliche Fahrt'), Robert Schumann (Tweede Symfonie) en Wolfgang Amadcus Mozart (Concert in G voor fluit en orkest). Solist in het laatste werk is Noarn Buchman. Dirigent is David Shallon. Kaarten voor dit concert zijn in voorverkoop aan dc kassa van dc Stads schouwburg Middelburg en telefonisch te reserveren via (01180)-1 1500. Het Jerusalem Symfonie Orkest werd in 1936 door dc Radio Omroep van het toenmalige Palestina opgericht. Tegenwoordig is het orkest direct ver bonden aan de Israel Broadcasting Authority, dc Israëlische radio, dc Stad Jerusalem, het Ministerie voor Onderwijs en Cultuur en dc Jerusalem Foun dation. In de loop der jaren hebben zulk vooraanstaande dirigenten als Lukas Foss en Gary Bertini leiding gegeven aan het Jerusalem Symfonie Orkest. Daniel Barenboim, Pinchas Zukerman, Schlomo Mintz en Yefirn Bronfman deden er hun eerste stappen op het grote podium en dc huidige chefdirigent David Shallon, leidde het orkest door Europa en zorgde voor de opname van dc altvioolconcerten van Schnittke en Kopytman voor EM1. Het Jerusalem Symfonie Orkest verzorgt een groot aantal abonnements-, jeugd en radio concerten in Jerusalem en omgeving en gaat regelmatig op tournee. Burgemeester en wethouders van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de gemeenteraad tijdens de vergadering van 27 juni 1994 heeft besloten tot wijziging van de Parkeerverordening en de Verordening Parkeer belastingen en de inwerkingtreding daarvan te bepalen op 1 augustus 1994. Laatstgenoemde verordening is inmiddels ter Koninklijke goedkeuring verzonden. Beide verordeningen liggen ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Van 15 juli 1994 tot en met 28 juli 1994 ligt op de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om-een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Singelstraat 18. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van-Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengeko men: a. op 30 juni 1994 voor het verbouwen van de woning en het bouwen van een berging op het perceel Noordbolwerk 27; b. op 4 juli 1994 voor het bouwen van een serre-oranjerie op het perceel Seisweg 138 A; c. op 5 juli 1994 voor het afbreken van een bestaande schuur en het plaatsen van een nieuwe schuur op het perceel Koudekerkseweg 116; d. op 6 juli 1994 voor het bouwen van een dakkapel op het per ceel J.P. v.d. Brandestraat 14; e. op 6 juli 1994 voor het plaatsen van 4 betonnen container boxen op de Loskade op ongeveer 6 meter van de kad emuur. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is aange vraagd door: 1. De Schrijver B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een schildersbedrijf op het perceel, gelegen aan de Arnesteinweg 30 te Middelburg; 2. Dental Middelburg B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een tandtechnisch laboratorium op het perceel, gelegen aan de Arnesteinweg 48a te Middelburg; 3. de heer M.P. van Amrooy te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een ambulante handel in aardap pelen, groenten en fruit op het perceel, gelegen aan de Elektraweg 32 te Middelburg; 4. Plus Paint B.V. te Tiel voor het uitbreiden van een gebouw voor verfopslag en bijbehorende produkten op het perceel, gelegen aan de Arnesteinweg 29 te Middelburg. De aan vraag betreft een revisievergunning. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-) pro cedure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 13 juli 1994 staat de officiële kennisgeving. Terinzagelegging MELDINGEN artikel 8.41 Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen ingevolge de Wet milieubeheer van: 1. N.V. Nederlandse Spoorwegen te Eindhoven voor het oprichten en in werking hebben van een plaatskaartenkan- toor aan de Kanaalweg 22 te Middelburg; 2. Vereniging voor Christelijk Voortgezet Onderwijs op Walcheren voor het in werking hebben van een school aan de Oranjelaan 11 te Middelburg; 3. De heer G.S.G. Nesim te Vlissingen voor het oprichten en in werking hebben van een horecabedrijf genaamd "Chicken Palace" aan de Gravenstraat 8 te Middelburg; 4. "Boogaard kussenspecialist" te Middelburg voor het in wer king hebben van een magazijn aan de Sint Barbaragang 6 te Middelburg. Voor de inrichting genoemd onder nummer 1 gelden de alge mene regels van het "Besluit woon- of kantoorgebouwen milieubeheer". Voor de inrichting genoemd onder nummer 2 gelden de alge mene regels van het "Besluit scholen en opleidingsinstituten milieubeheer". Voor de inrichting genoemd onder nummer 3 gelden de alge mene regels van het "Besluit horecabedrijven milieubeheer". Voor de inrichting genoemd onder nummer 4 gelden de alge mene regels van het "Besluit opslag goederen milieubeheer".

de Faam | 1994 | | pagina 5