GROOT KLEIN VOOR De Pinheads Ted Hawkins Bob's Sessieband Doug Duffey On the cover Rita Chiarelli Kamjehaar De drie wijzen Dezz September 80 The Emmerroyts Champagne Charlie Frank van de Berg Friends Chris Daniels The Kings Pretty Poison Le Rue eigen band begon. Muzikaal is hij oor Clifton Chenier. Gatemouth Doug Kershaw en Jimi Hendrix en dat i:$ terug te vinden in zijn muziek, waarmee hij al heel wat zalen op zijn kop heeft gezet! Het Rotterdamse kwartet De Pinheads heeft zich al wat jaartjes bekwaamd in Nederlandstalige skiffle en rock roll. Het viertal hanteert gitaar, contrabas, snaartrömmel en trekzak ter onder steuning van liederen die eerder wereldkundig werden gemaakt door Ria Valk, het Cocktail Trio en de Fourio's. In afwijking tot het vooraf gaande slingert zich daar bij tijd en wijle een Engelstalige Elvis Presley tussendoor. Toen Ted Hawkins in 1982 zijn album Watch Your Step uitbracht, was dat voor The Rolling Stone Record Guide aanleiding om te spreken van One of the Best Rock 'N' Roll Records of All Time. Dat kan je in je zak steken. Na lange tijd in Los Angeles als straatzanger zijn 'songs of hope' te hebben gebracht, opereerde Hawkins aan het eind van de jaren tachtig vanuil Engeland en trad op in Ierland, Nederland, Zweden. Italië, België en Japan. Hij wordt wel vergeleken met crooners als Sam Cooke en Otis Redding en maakt daarbij muziek die een men geling is van country, folk en soul. waardoor het onmogelijk is hem in een bepaald vakje onder te verdelen. Deze singer/songwriter/gitarist, die solistisch optreedt tijdens het Straatfestval, wordt wel omschreven als een van de meest emotionele artiesten van de populaire muziek. Een mededeling voor de trouwe bezoekers van het Vlissingse etablissement Frapo's. waar Bob's Sessieband doorgaans op de dinsdagavond te beluisteren is: ter gelegenheid van het veertiende Rita Chiarelli Straatfestival is de formatie uitgebreid met Chrij tik, die wel wordt omschreven als 'het bee^t uit Breda'. Hij is de vaste drummer van d§ zangeres Deedee Bridgewater en de uit Brooklyn afkomstige blueszanger en mondhH monicaspeler mr G. Wilkinson. De band voelt zich het meest thuis bij een mengeling van jazz funk, soul en rythm blues. De muziek van Doug Duffey belichaamt de geest van het French Quarter van New Orleans, gebaseerd op de tradities van Louisiana rock roll en New Orleans rythm blues. Daarnaast zijn zijn songteksten beïnvloed door Europese poëzie en literatuur. Doug Duffey, die al sinds het begin van de jaren zeventig actiefis. werkte als zanger en als bespeler van piano en key boards mee aan tal van plaatopnamen van ande re artiesten. Hij trad al regelmatig in Europa op, zoals tijdens het Belga Jazzfestival 1992 in Brussel en het Rock Festival 1993 in Leuven. Duffey. die deze zomer een Unplugged-cd uit brengt. komt met een vier man sterke band naar Vlissingen. Sponsors programma Dijktheater Maritiem Restaurant Het Arsenaal Café De Branding Restaurant De Vergeten Balk Café De Sloep Café Vanuus Café The Sound Café Hoppit Café De Concurrent Café Thor Eetcafé De Ruyter Artiesten en Musici biedt een passende oplossing, ongeacht welk evenement u in gedachten heeft. Artjesten Musici ZUID H DEI I A N D f\*tbu>S«n 4.TOKA Middelburg Ttfl.01lK0.-Kt$lfe KwW» De Vlissingse band On the cover werd in 1991 opgericht én bestaat uit ervaren muzikanten die in verschillende groepen actief zijn geweest. Zoals de naam al doet vermoeden, betreft het een coverband, die zich toelegt op het spelen van 'te gekke' nummers uit de jaren zestig en zeventig. Ze komen allemaal aan bot: Stones, Beatles, Bowie, Dylan, Springsteen. Afgewisseld met hier en daar een eigen nummer. Dat wordt dus onvervalste rock 'n roll in het Dijktheater. De Canadese zangeres Rita Chiarelli is in eigen land bepaald geen onbekende meer. Ze beweegt zich op het terrein van de blues-rock en sleepte al menige nominatie voor een Canadese prijs, zoals de Rising Star Female Vocalist Award, in de wacht. Een vergelijking met de legende Janis Joplin dringt zich hier en daar op. In de kranten wordt ze omschreven als iemand die voorbe stemd is een groot muzikaal exportprodukt van Canada te worden, een zangeres die in staat is een heel publiek te biologeren uitsluitend door haar mond open te doen: een dijk van een stem met een doorleefde klankkleur. Songs van Rita Chiarelli maakten onderdeel uit van de sound tracks van de films Roadkill en Highway 61. Bovendien is zij een zangeres die zich steeds voor de volle honderd procent inzet, of ze nu voor 20 of voor 20.0 toeschouwers optreedt. Dus dat belooft wat! Ze wordt begeleid door een viermans formatie. Gemiddeld nog maar 18 jaar zijn de vier Zuidbevelandse jongens die samen de popgroep Kamjehaar vormen. Desondanks spelen ze muziek die al behoorlijk volwassen klinkt. Stevige gitaarrock is hun handelsmerk en ze brengen Engelstalige nummers die ze zelf heb ben geschreven, met af en toe een cover van bij voorbeeld Neil Young. De groep trad een keer op in het tv-programma van Paul Haenen en bracht onlangs de debuut-cd POG in YOU uit. Een jive, een calypso, rythm blues, een kase- ko, een ballad, een verzameling van vrolijke deunen, ze staan allemaal op het repertoire van De drie wijzen. Deze drie veelzijdige muzikan ten hanteren daarvoor instrumenten als gitaar, mondharmonika, tenor- en sopraansax, klarinet, schuiffluit en contrabas. De Zeeuwse formatie Dezz is een feestband met een zeer uitgebreid en gevarieerd repertoire, van de Doobie Brothers tot Frank Boeijen. Het gezicht en het geluid van deze coverband wor den in belangrijke mate bepaald door leadzange- res Albertina Vergouwen. Uü de jaren zeventig met een glimlach meer de Havenzangers. Dat belooft September 80, die al jaren regelmatig de Zeeuwse poppodia betreedt. September 80 kent geen sterallures, maar is een groep vrienden die plezier hebben in het maken van muziek zonder concessies te doen aan de commercie. festival Vlissingen 15 Dijktheater De Zeeuwse band The Emmerroyts, opgericlil in 1989, speelt sinds 1992 in de huidige bezetting en hanteert daarbij een muziekstijl die de leden zelf omschrijven als Hard Blues: een eigenwijze mengvorm van gitaarrock en blues. Dubbele solo-gitaarpartijen en een strakke rilmeseksie zijn de belangrijkste kenmerken. Er wordt voor namelijk eigen werk gespeeld, maar ook eigen zinnige covers van ZZ Top en Doctor Feelgoof staan op het repertoire. Drie leden van de Zeeuwse band Champag Charlie namen afgelopen winter in het Vlissingse jongerencentrum De Piek het initia tief tot een grote sessieband: Roots of the blues. Het succes was zo groot, dat een reprise tijdens het Vlissingse Straatfestival geheel op zijn plaats is. Wellicht treden deze avond weer verschillen de Zeeuwse popveleranen, maar ook jonge talenten voor het voetlicht in een muzikaal fes tijn. Blues wordt gezien als bij uitstek geschikt voor sessiemuziek, dus dat belooft een wa avond te worden. De jeugdige, talentvolle jazzpianist Frank van de Berg uit Terneuzen, die zaterdag 30 juli solis tisch is te beluisteren op het Bellamypark. brengt voor zijn tweede optreden tijdens het Straatfestival wat vrienden mee. Een optreden van Chris Daniels The Kings is een ware happening. De uit acht man bestaande groep, waaronder een blazerssekt ie, komt uit Colorado en draait al zo'n tien jaar mee in het Amerikaanse clubcircuit. De band staat garant -voor een prima podiumact, met blues, rock roll, soul, funk, rythm blues, jazz en mengsels van al deze stijlen, bovendien voorzien van de nodige showelementen. Het ziet er naar uit, dat in dit geval gesproken moet worden van een van de toppers van dit Straatfestival, want elders in den lande is reeds bewezen dat deze groep er weinig moeite mee heeft om de massa aan het swingen te krijgen. Muziek die werkelijk staat als een huis, het ene moment ingetogen, het vol gende spetterend van energie. Pretty Poison is een vijf man sterke Zeeuwse bluesrock-formatie die een klein jaar aan de weg timmert. Het repertoire bestaat uit stevige en swingende blues, met nummers van Red Devils en Stevie Ray Vaughan. Ook wordt er gewerkt aan eigen materiaal. De extravagante violist Pierre Le Rue, oorspron kelijk afkomstig uit New Mexico, vormt visueel en muzikaal het middelpunt van een band die een eigenzinnige variant ten gehore brengt op cajun en zydeco. Deze twee stijlen worden ver mengd met een flinke dosis rock, rythm blues en bluegrass. Pierre Le Rue begon zijn carrière ooit ais straatmuzikant in San Fransisco en maakt daarna deel uit van Queen Ida, totdat hij Le Rue foto D. Cooper.

de Faam | 1994 | | pagina 31