76 andere redenen om naar Vlissingen terug te keren AMATEURKUNST 28/29 oktober: Split 12 november: Stichting Dansz 10 december: Cabaret De Kuil 1 april: Groep Papillon BEELDEND THEATER 16 oktober: Green Ginger 23 februari: Theater Poging laat in 'Over and Out' de spinsels van een dagdromer tot leven komen. Een talloze studie van droom en realiteit, een liefdevolle cartoon! 7 april: Fred Delfgaauw 8 april: Chinees Schimmentheater CABARET 25 november: Tim van der Sluijs 1 december: Arno van der Heyden 16 december: Kommil Foo Winnaars CJP-Podiumprijs 1994. Fris. gedurfd, absurdis tisch, origineel en visueel cabaret. 12 januari: Mars Teunisz 13 januari: De Berini's kibbelen zich met Rotterdamse humor door het geplaagde, smeuïge leven. Vette lach, dikke traan. 20 januari: Theo Maassen 27 januari: Kees Torn Bert en Dictus 10 februari: Amsterdams Kleinkunst Festival De voorronden van dit festival krijgen landelijke faam! Eerste ronde met drie cabaret-finalisten. 25 februari: Erven de Wit 2 maart: Reinder van der Naait 10 maart: Amsterdams Kleinkunst Festival Tweede Ronde! 17 maart: Hans Teeuwen scoort in 'Hard Zielig' vooral op persiflage, nonsense en improvisatie. Smile, smile. 24 maart: Het lijk drijft al 20 april: Comedy House zit van kelder tot zolder vol met stand-up comedians. Humor a ia minute, meedogenloos, moeilijk. FAMILIEPROGRAMMA 13 november: Daniel Speer Consort Het 'Carnaval der dieren' bewerkt voor piano en vier trom bones. Met een verteller en kleurrijke dia's. 11 december: De Glazen Ui met een bewerking van de opera van Engelbcrt Humperdinck over Hans Grietje en een teddybeer. 17 december: Frank Groothof is helemaal vol van de combina tie opera en kinderen. Na eerdere successen nu een schitterende bewerking van 'De thuiskomst van Odysseus' van Monteverdi. 15 januari: Nueva Manteca heeft een Cubaans/Braziliaanse versie gemaakt van Porgy Bess. Acht musici spelen Latin estiva I Vlissingen 9 uit in vlissingen Frank Groothof 'De thuiskomst van Odysseus', foto Johan Vigeveno. Met plezier en met trots (zoals de circusdirecteuren zeggen) presenteren wij hieronder het muziek- en theaterprogramma voor het seizoen 1994-1995. Uit in Vlissingen heeft uit het ruime aanbod een sprankelend theaterseizoen samengesteld: met schitterend toneel, cabaret, beeldend theater, familieprogramma's, jazz, klassieke muziek, mime, (pop)muziek en muziek theater. Om het u gemakkelijk te maken hebben wij alle voorstellingen per soort in een praktisch kalendertje samengevoegd. Hang het op, in de kamer, de keuken, het toilet of de gang. U kunt het hele seizoen door nog een abonnement aanvragen. Voor alle voorstellingen en concerten zijn daarnaast in de losse verkoop nog een beperkt aantal kaarten beschikbaar. Te zijner tijd zult u over de start van de kaartverkoop via de media worden geïnformeerd. Het belooft een opwindend seizoen te worden. Wij verheugen ons erop u komend seizoen te mogen ontvangen. haar liedjes (veel top-covers) aan met steeds meer theater. 11 november: Hans Visser 15 november: The Nylons oftewel: four guys, no band. Pakkende eigen nummers, grote covers, a capella. met sterke beat. Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door: Bouwbedrijf Joziasse b.v. Hypotheek Visie Vlissingen 18 november: New Age Concert 10 december: Het Wolga Kozakken Koor 5 februari: Laurens van Rooyen 17 februari: Stef Bos is een veelzijdig kleinkunste naar. Bij zijn zangnummers doemt de schim op van Jacques Brei. 24 februari: Peter Weekers 25 maart: Ten Sharp Band 21 april: Frank Boeijen zwerft tussen popmuziek en chanson, maakt mooie teksten en verrast op z'n nieuwste CD met opgeschoven grenzen en nieuwe wegen. 27/28 april: The Flying Pickets bij de liefhebbers van verrassen de arrangementen en spectacu laire a capella zang is dit kwartet zangers al lang doorgebroken. 29 april: Challe MUZIEKTHEATER 20 oktober: Orkater staat voor onrust in toneel- en muziekland. Eigenzinnig, dwars, met creativiteit uit de hogedruk pan. Kortom: performance! 2 november: Theater Kontra-Punkt 19 januari: Jan Rot 3 februari: Gebroeders Flint onderzoekt hoe in de Nederlandse literatuur onze eigen 'La Mama' met haat en liefde in ere wordt gehouden. In proza en poëzie. 4 maart: Margrith Vrenegoor Flying Pickets. TONEEL 29 september: Mug met de Gouden Tand 6 oktober: Compagnie De Koe 7 oktober: Theater Yvonne Lex speelt 'Antigone' van Jean Anouilh, de zoveelste verzie, nihilistischer dan ooit. Theater Yvonne Lex scherpt aan. 26 oktober: Independence 11 november: Drie Vingers 17 november: Het KNS Raamtheater 2 december: Stichting Strooker speelt 'Avondvullend Biesheuvel', verhalen op de grens van lachen en huilen, van gekte en verdriet. 15 december: Theater Teater 28 januari: Toneelgroep Het Volk 16 februari: Toneelgroep Het Volk 30 maart: Compagnie De Koe 13 april: Theater De Korre laat Bob de Moor -de grandioze verteller- alleen met de Uilenspiegelachtige 'Légendes flamandes'. 22 april: Armando en Cherry Duyns voormalig 'Herenleed'-spelers, kunnen niet zonder nieuwe creaties en scherpe dialogen. Trestle Theatre Company 'Windowdressing'. Jazz terwijl Donald Jones vertelt in 'Porgy Bess go Latin'. 19 maart: De Glazen Ui is toe aan zijn 4de kinderopera. Dit keer is 't verhaal van Repelsteeltje speels en artistiek herschapen. 26 maart: Speelteater Gent maakt met 'Mijnheer Bach' diens muziek (de Goldberg- variaties) in de vorm van een sprookje tot een belevenis voor kinderen vanaf 5 jaar. 9 april: Jeroen Henneman bouwde een 'Microkosmos' theater voor kinderen om er Bartóks pianomuziek in te verlevendigen. 30 april: Faulty Optic Engels poppentheater. Hypnoti serend, humoristisch. Over de Grote Uitvinder en zijn vijand Darwin. Mathillde Santing. foto Roy Tee. JAZZ 13 oktober: Astrid Seriese 15 oktober: Madeline Bell gaat met de 'Swingmates' op toemee. Vitaal jazz-theater. repertoire a la Hampton en Goodman. 11 maart: Pirn Jacobs Rita Reys 16 maart: Linda Hopkins is een fabuleus blues-zangeres, zingend met heel haar lijf. met een orkaan van een stem. Een programma vol Black Blue. 8 april: Philip Caterine 19 mei: The Rosenberg Trio KLASSIEKE MUZIEK 18 oktober: Het Zeeuws Orkest 3 november: Cantabilé is een professionele vocal group, die met 'Songs of Love and War' de sfeer van de jaren 1920 tot '40 weer weet op te roepen. 26 november: De Mastreechter Staar 8 december: Het Kleinkoor Toonkunst zingt -met solisten- de Missa Deï Filïi van Zelenka en het Magniticat (BWV 243) van J.S. Bach. 23 december: Kerstconcert Vlissingse Oratoriumvereniging 8 januari: Het Ensemble Wien heeft zich gespecialiseerd in authentiek 'Weens' repertoire. Vier strijkers spelen werken van Strauss, Lanner en Schubert. 9 maart: Het Zeeuws Orkest MIME 11 februari: Trestle Theatre Company heeft een naam op te houden in mime en maskerthcater, in ver haal en decor. Een vrouwe-leven wordt verstoord door verwarren de dromen. Verontrustend goed. 15 april: Mark Kingsford 20 mei: Wouter Steenbergen MUZIEK 28 oktober: Mathilde Santing kleedt in 'Under a blue roof' Frank Boeijen.

de Faam | 1994 | | pagina 25