Wielemaker bv De Familie Les Girls AANBIEDING "I -UUR Aerschoore 400 m wielemaker werkt in een bruisende stad George Egg David Holder Meneer Minus Comical Horse Schrikkel Flamingo's Desperate Men Ubu Ru estiva I Vlissingen 5 straattheater 30 juli 1994: internationale straattheaterdag Schelde- plein Wolstraat (La Boca) Lange Zelke Kleine Markt 12.00 12.30 13.00 Theater Schrikkel Theater van de Verloren Tijd Mark Yeoman (GB) David Holder (GB) Gezelschap Ronald What Vespa (B) George Egg (GB) Meneer Minus(B) The Flamingo's 13.30 Desperate Rillaer (B) Men (GB) 14.00 14.30 George Egg (GB) The Flamingo's 15.00 Max Vandervorst (B) Hoopal (GB) What Vespa (B) Theater Schrikkel David Holder (GB) Meneer Minus(B) George Egg (GB) Wolstraat (AMZ/ Vanuus) Hoopal (GB) Contre- Pour (F) Oude Markt Bellamy- park 15.30 16.00 Marijke Boon The Universal Flamingo's Roultabi Productions whaf (B' Vespa (B) Marijke Boon Mark Yeoman (GB) Theater Theater van de Verloren Tijd Gezelschap Ronald van Rillaer (B) Desperate Men (GB) Paulo Mayka Theater Popject 'Heksen' Paulo Mayka David Holder Theater Zeilmarkt Schrikkel Vandervorst Paulo Mayka Verloren Tijd 16.30 17.00 17.30 Contre- Pour (F) Theater David Holder Rillaer (B) De Maffia komt op bezoek in Vlissingen. Wanneer de Peetvader, met familie, in zijn prachtige oude auto zijn intrede doet in de stad. zijn de bodyguards van de Don er als de kippen bij om een weg vrij te maken door het publiek. Soms valt er een schot... doch meestal is de Peetvader de held, de weldoener, de vaderfiguur. Deze illusie wordt, met het nodige improvisatie talent. gewekt door het Gezelschap Roland van Rillaer uit Antwerpen. Bij alles wat de vier dames van Les Girls doen, staat maar één thema voorop: de liefde. Of zoals het in hun moedertaal nog veel mooier klinkt: l'amour. Ze dansen, zingen, halen cabareteske Foto boven De Flamingo's foto R. Boers, onder: Friches Théatre Urbain al eerder op het Straatfestival Vlissingen. foto Lex de Meester. ^PECIALt. RW^ Festival aanbieding op vertoon van deze bon Filmrolletje ontwikkelen 4 afdrukken: 12 opnames 9,95 24 opnames 19,95 36 opnames 29,95 Geldig Vm 15 Augustus (HfgfUUB) frtÜGKKyiê) Walstraat 109-111 P Schutlerijstraal 24) Vlissingen 01184 14081 Transport-Lifting Containerservices Afvallogistiek braamweg 10A, postbus 41 - 4370 AA koudekerke tel. 01185-2440 De Engelse clown George Egg beheerst een ijzingwekkende show, waarin mime, komedie en goocheltrucs met elkaar verweven zijn. Hij ver oorzaakt wanorde, maar slaagt er altijd in het publiek aan het lachen te brengen. Zijn trucs omvatten onder meer het steken van een naald in zijn gezicht en het doen van enge dingen met een nietmachine. Hij prikt een hoedepen door zijn tong en haalt stunts uit met een muizeval. Ter afsluiting heeft hij een act met een kleerhan ger die je moet hebben gezien om het te kunnen geloven. Meneer Minus zet zijn creatie Hofnar 2000 neer. Zelf noemt hij zich het charmante resultaat van een hartstochtelijke liefde tussen een pad en een WC-plopper. Als ondermaatse kleerkast is hij niet te beroerd om nog kleinere opdondertjes te grazen te nemen. Met zijn overjarige buggy trekt hij door de stad en steekt de draak met alles en iedereen. Meneer Minus is eigenlijk afkomstig uit het theater, maar dit monstertje gaf er de voorkeur aan improviserend zijn eigen eenzame weg te gaan. een spoor van schuddende buiken achter zich latend. Theater Schrikkel. In de Comical Horse Act van Paulo Mayke stelen de Friese hengst Joske en het Russische hondje Malinki de show. Want de glamour van de voorstelling van Mayke wordt op bruuske wijze verstoord door het paard van Paulo. Maar paard en hondje zullen uiteindelijk alle aandacht van het publiek opeisen. Theater Schrikkel verrijkt de Straattheaterdag met een levend schilderij. Jaap Slagman speelt 't Leeft, waarbij hij uitsluitend met behulp van zijn gezicht en zijn handen een intrigerende en ver rassende voorstelling brengt voor jong en oud. De drie muzikanten die samen De Flamingo's vormen, hebben zich gespecialiseerd in Rok en Lol. Ze laten de jaren veertig en vijftig aan het publiek voorbij razen met het Boemeltje van Purmerend en de Bus van Bussum naar Naarden. Maar deze Rotterdammers hebben ook hun eigen liedjes. Ze zingen driestemmig tweetalig en daar tussendoor klinken scheurende saxsoli. Visueel en muzikaal is de voorstelling The Fountain van de sociaal bewogen Desperate Men uit Engeland, maar er zit ook een diepere betekenis achter. De show heeft namelijk de ont heemde mensen in deze wereld tot onderwerp. Het verhaal begint met de feestelijke onthulling van de nieuwe stadsfontcin, maar de absurde gebeurtenissen die zich vervolgens afspelen, zijn zowel tragisch als surrealistisch. The Fountain is een snel bewegend stripverhaal over hoop, bedrog en feest. Georg Egg. De act van David Holder grenst aan het onwaar schijnlijke! Dat wordt nog eens onderstreept door het behalen van de prijs voor de beste solo- act tijdens het Oranjeboom Straatfestival vorig jaar in Rotterdam. Met verbijstering zal het publiek toezien hoe David ingesnoerd in een dwangbuis een minstens twee meter hoge één- wieler bestijgt, om zich vervolgens balancerend van dit ongemakkelijke kledingstuk te ontdoen. De manier waarop dit alles gebeurt, garandeert bovendien dat een hartelijke lach niet uit zal blij ven. David Holder. Met de parade Ubu Ru sluit de Franse theater groep Friches in de Walstraat de Internationale Straattheaterdag af. De makers lieten zich hier voor inspireren door de tekst van Alfred Jarry en de visuele wereld van Joan Miró. Wat men te zien krijgt is een satirische reis van hebzucht en macht, die zich afspeelt in een groteske speeltuin met uit hun krachten gegroeide kinderen en gevaarlijk speelgoed. Het verwerven van macht blijft voor velen het enige na te streven doel. Maar de hele machinerie die Ubu aan de macht houdt, is belachelijk. Want hij richt een bloed bad aan onder de bevolking, terwijl hij zichzelf tegoed doet aan worstjes. En zo verandert de wereld in een poel van corruptie. Dat alles wordt in de parade op talloze manieren aanschouwelijk gemaakt. De Straattheaterdag wordt mede moge lijk gemaakt door: Van Rietschoten Houwens, Wielemaker b.v.; Varel Security Zeeland BV; Bouwbedrijf Kambier bv; Foto-Video Verschoore; Chinees Indisch Restaurant DA-XIN capriolen uit en volharden hardnekkig in hun interpretatie van de Boléro van Ravel. Ze maken er een muzikale komedie van. geheel op hun eigen wijze, waarin de liefde en niets anders dan de liefde de boventoon voert. Enerzijds zijn ze vlijtig, onhandig, ontroerend, eendrachtig en levendig, kortom alledaags gewoon, maar ander zijds...

de Faam | 1994 | | pagina 21