lliliimiit MlltÉlliVliélillllllllMlIi GEMEENTE MIDDELBURG Dit najaar gescheiden Ophalen GFT-afval Zieke iepen zelf verwijderen Riolering binnenstad wordt gereinigd Vergunning Bouwplannen Bouwaanvragen Milieubeheer R Rooien Voetgangers bewegwijzering Commissie uw Groente-, Fruit- en Tuinafval in Middelburg voor informatie: bel de GFT-lijn 01180-75322 5 Week 26 EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Tafeltje Dekje Géén GFT-afval GFT-afval EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Woensdag 29 juni 1994 DE FAAM Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Misschien wist u het al: Komend najaar wordt ook in Middelburg gestart met het gescheiden ophalen van Groente-, Fruit- en Tuinafval, voor het gemak GFT-afval genoemd. Dat is dan mogelijk, omdat de composteerinstallatie in het Sloegebied gereed is. Afgelopen vrijdag werd in alle brievenbussen in Middelburg een spe ciale GFT-krant bezorgd met daarin algemene informatie. Dat was de start van een maanden durende campagne. Inwoners van Middelburg worden op deze pagina, in de pers, op bij eenkomsten, maar ook met persoon lijke brieven op de hoogte gebracht van de gevolgen voor hem of haar persoonlijk. Want er wordt nogal wat van iedere burger gevraagd. Groente, fruit- en tuinafval apart bewaren in een spe ciale container of keukenemmer betekent een omschakeling in ieder huishouden, aan ieder aanrecht. Het zal snel wennen, zeker als iedereen meewerkt. Waarom Het is bekend: we produceren steeds meer afval. Afval moet binnenkort worden verbrand, storten mag niet meer. Verbranden is erg duur en milieuvervuilend. Als je nou bedenkt dat bijna de helft van ons huisvuil bestaat uit GFT- afval, dan is de logische conclusie: haal dat er uit! Wc kunnen daar bovendien nog iets nuttigs mee doen: GFT-afval levert prima com post. Dat kan thuis in een compost- vat en gemeenschappelijk met de GFT-containcrs. De krant, die u vrijdag thuis heeft ontvangen geelt nog meer informa tie over waarom GFT gescheiden gaat worden. Maatwerk Iedere gemeente heeft voor een eigen inzamelsysteem gekozen. Daarbij heelt Middelburg op grond van de ervaringen, die inmiddels al in andere gemeenten zijn opgedaan, gekozen voor een systeem, dat is aangepast aan iedere woonsituatie. Maatwerk dus. Daarbij is rekening gehouden met de opslagmogelijkhe den bij iedere woningsoort en het te tillen gewicht. Zo zijn er vijf soorten woonsitu aties onderscheiden: Bewoners van laagbouwwonin- gen krijgen een 140 liter mini- container voor het GFT-afval. Deze wordt om de twee weken Een aanvraag voor een rooi verg mi ning is binnengekomen voor: 2 iepen, Loskade; 1 kastanje, Zacharias Jansenstraat; 1 kastanje, Doornlaan; 1 wilg, Granaat; 2 coniferen. Westmede. Voor informatie over deze rooiver gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312. "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 4 tot en met 11 juli maandag witlofschotel met ham en kaassaus, aardappelen dinsdag kipgehaktballen, koolrabi woensdag rundergehakt, spinazie, aardappelen donderdag rundvlees, rode wijnsaus, bloemkool, aardappelen vrijdag gepaneerde visfilet, worte len, gest. aardappelen zaterdag Indische vleesschotel zondag wat de pot schaft geleegd. De inhoud hiervan is vergelijkbaar met de inhoud van 3 vuilniszakken. Daarnaast kunnen zij via een ant woordkaart, die zij binnenkort ontvangen, kiezen voor een twee de 140-litcr container of een com- postvat erbij voor thuis composte- rcn. Hiervoor wordt eenmalig een statiegeld van 50 gulden gevraagd. Bewoners in (middel)hoogbouw- woningen met gelijkvloerse her- ging krijgen ook een 140 liter container. Deze kan dan in de ber ging worden geplaatst. Voor in de keuken wordt een keukenemmer (10 liter) bij geleverd. Via een antwoordkaart kunnen deze bewoners kiezen voor een of twee emmers van 25 liter (inhoud vergelijkbaar met een halve vuil niszak) in plaats van een 140-litcr container. Ook deze worden eens in de twee weken geleegd. Bewoners van (middel)hoog- bouw zonder gelijkvloerse ber ging krijgen een emmer van 25 liter. Bewoners van hoogbouw en een klein aantal bejaardenwoningen krijgen een keukenemmer van 10 liter, die geleegd kan worden in vcrzamclcontaincrs. Meer hierover leest u in een per soonlijk schrijven, dal u binnen kort van de gemeente ontvangt. Alle inwoners krijgen een aan- rcchtbakjc voor het kleine groen te- en fruit-afval. In ieder geval geldt het volgende: GFT-afval in de speciale containers wordt om de 14 dagen opgehaald; De rest van het huisvuil wordt in huisvuilzakken om de 14 dagen in de weken daartussenin opgehaald; Wat niet in een huisvuilzak past is grof vuil. Dit kunt u zelf brengen naar de Stadsreiniging aan de Oude Vccrscweg. Het kan ook worden opgehaald (bel 75322); dit kost 20 gulden per keer. Wanneer Wanneer het gescheiden ophalen van het huisvuil dit najaar start. hangt af van de wijk waarin u woont. Middelburg ten zuiden van het kanaal: 5 september. Stromcnwijk, 't Zand, Griffioen, St. Laurens: 17 oktober. Nieuw Middelburg, Klarcnbeek, Nieuw- en Sint Joosland, buitenste gedeelte binnenstad: 28 november. Voor alle drie de fases geldt, dat enkele weken vóór de startdatum de containers of emmers worden thuis bezorgd. U ontvangt hierover tijdig bericht. Binnenstad In het binnenste gedeelte van de bin nenstad blijft voorlopig het oude systeem bestaan (wekelijks onge scheiden in zakken). Hiervoor is gekozen omdat veel huizen in de binnenstad onvoldoende opslagmo gelijkheid hebben. Wellicht zou voor één container nog wel ruimte gevonden kunnen worden, maar in de toekomst komt er ook een contai ner voor het restafval, dat nu nog in zakken wordt opgehaald, en dan kunnen in de binnenstad problemen ontstaan. Op de technische moge lijkheden voor gescheiden inzame ling in de totale binnenstad wordt nog gestudeerd. Ik heb al een compostvat Ook diegenen, die al thuis compos- teren, krijgen een GFT-containcr. Een belangrijke reden hiervoor is, dat in de GFT-container meer soor ten afval kunnen worden aangebo den, dan in het compostvat kunnen worden verwerkt. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om botjes, broodresten, (gekookte) etensresten, kaas(korstcn), vet, vis- cn vlccsrcstcn. Informatie Er wordt een speciale informatielijn geopend, voor vragen op G1T- gebied: telefoon 01180-75322. Bij de sectie Voorlichting is een eta lage ingericht met onder meer de diverse soorten containers, die u daar dan op ware grootte kunt bekij ken. U krijgt zo veel mogelijk informatie thuisgebracht: de GFT-krant. deze informatiepagina, een persoonlijk schrijven over welk inzamelmiddel voor uw type woning wordt gele verd. Hetzelfde geldt voor de invoerfase dit najaar. Mocht u des ondanks nog vragen hebben, bel dan 01180-75322. Foto: Anda van Riet Op dinsdag 21 juni stelde burgemeester mr. C.GJ. Rutten van Middelburg op de Markt (ter hoogte van de Burgpromenade) het nieuwe bewegwijze ringssysteem voor voetgangers in gebruik. Door de zwarte palen met groen-witle bordjes kunnen bezoekers nu eenvou dig de weg vinden naar de diverse attracties in de stad en andere belangrij ke plaatsen als het postkantoor en het station. Daarbij heeft men gekozen voor de meest aantrekkelijke wandelroutes. Waarom Het is bekend: we produceren steeds meer afval. Afval moet binnenkort worden verbrand en dat is erg duur en vervuilend. De helft van ons afval bestaat uit organische afvalstoffen, waar we prima compost van kunnen maken. Logische conclusie: houdt Groente-, Fruit- en Tuinafval (GFT) apart en maak er compost van. Dat kan thuis in een com postvat en gemeenschappelijk in GFT-containers. Hoe GFT-afval in de mini-containers wordt om de 14 dagen in de even weken opgehaald. De rest van het huisvuil wordt in huisvuilzakken om de 14 dagen in de oneven weken opgehaald. Hu'svuil. dat te groot is voor huisvuilzakken (grof vuil), kan worden gebracht naar de Stads reiniging aan de Oude Veerse- weg. Het kan ook worden opge haald (bel 75322); dit kost 20 gulden per keer. Wanneer Het nieuwe ophaalsysteem wordt in drie fasen ingevoerd. Vanaf 5 september in: Middelburg ten zuiden van het kanaal. Vanaf 17 oktober in: Stromenwijk, 't Zand, Grif- Hoen, St. Laurens. Vanaf 28 november in: Nieuw Middelburg, Klarcn beek, Nieuw- en Sint-Joosland, buitenste gedeelte binnenstad. As van open haard Asbakinhoud Vogelkooizand Stofzuigerzakken (en inhoud) Honde- en katteharen Luiers Melkpakken en vruchtesappakken Kattebakkorrels Schillen en resten van groenten, fruit, aardappelen Etensresten (jus, vet, botjes, visresten (ook grdten), kaas/ broodkorsten Eierschalen Pinda's en noten (doppen) Koffiefilters, koffiedik, theebladeren en theezakjes Snijbloemen, kamerplanten, gras, stro en bladeren Klein snoei-afval en planten, zoals gras uit de tuin (géén grond) Foto: li. EngeI Wanneer de Dienst Stadsbeheer constateert, dat er op particulier terrein een boom met iepeziekte staat, dan kan de eigenaar een brief van de gemeente verwachten met het verzoek de zieke boom te vellen. Dit is helaas de enige moge lijkheid om de verspreiding van de zeer besmettelijke ziekte te voorkomen. Hoe precies gehan deld moet worden na het vellen, kunt u navragen bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312, de heer Ten Klooster. Hoe herkent u de iepeziekte? Midden in de zomer ziet het blad, normaal gesproken, fris en groen. Een zieke iep vertoont plotseling herfstkleuren. Het blad verkleurt naar geel tot bruin en valt af. Dit begint met een tak en kan zich in enkele weken tijd verspreiden over de hele kroon. Kenmerkend zijn de zogenaamde vaantjes: kale takken met nog een of twee verdorde blaadjes aan de uit einden. In Nederland was in 1920 voor het eerst sprake van iepeziekte, welke a.g.v. transporten van icpehout over zee vanuit het buitenland naar ons land is gekomen. Hoe ontstaat iepeziekte? De ziekte wordt veroorzaakt door de schimmel Ophiostoma ulmi. Deze groeit aanvankelijk in de houtvatcn van de bomen. Via de sapstroom verspreidt de schimmel zich steeds verder door de boom. De iep tracht de schimmel tegen te houden door zijn watertransportsysteem af te sluiten. En hiermee richt de boom zichzelf te gronde; bladeren en tak ken verwelken en tenslotte sterft de hele kroon af. Is het een besmettelijke ziekte? Ja, de schimmel wordt bovengronds verspreid door iepespintkevers. Deze zijn 3 a 5 mm groot. Ze leggen hun eieren bij voorkeur in zwakke (zieke) bomen. De jonge kevers vliegen 's zomers uit de zieke naar een gezonde boom. Ondergronds verspreidt de ziekte zich via wortclcontact dat heel veel voorkomt bij straatbeplantingen. Is er een afdoende remedie tegen de ziekte? Nee, een daadwerkelijke remedie voor deze ziekte is niet bekend. Het enige wat men kan doen is. een zie ke boom direct vellen, de bast ver wijderen en afvoeren, zodat verdere besmetting voorkomen kan worden. De Dienst Stadsbeheer laat in de binnenstad momenteel een gedeelte van het gemeentelijk hoofdriool rei nigen. Dit onderhoudswerk, gecom bineerd met video-inspeklies, is regelmatig nodig voor een goede afvoer van het rioolwater. Het riool wordt gereinigd door er een raketvormige "jet" in te bren gen. die zichzelf voortstuwt door water onder hoge druk tegen de wanden aan te spuiten. Onder bepaalde omstandigheden kan er in De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg komt op donder dag 30 juni 1994 bijeen. Om 16.30 uur wordt een bezwaarschrift behandeld tegen het besluit van burgemeester en wethouders, waarbij afwijzend is beschikt op een aanvraag voor een invaliden-parkeerplaats aan de Langevielesingel. Om 16.50 uur wordt een bezwaarschrift behandeld tegen hel besluit van burgemeester en wethouders, waarbij de definitieve subsidie is vastgesteld voor de aanpassing van een woning op grond van de Regeling geldelijke steun huisvesting gehandicapten 1992. Om 17.10 uur tenslotte wordt een bezwaarschrift behandeld tegen het besluit van burgemeester en wethouders waarbij een rooivergunning is ver leend voor 6 populieren achter de Rotterdamsekaai. De hoorzittingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (tel. 01180-75434). het riool een overdruk ontstaan, die vooraf niet te voorspellen is, en der halve moeilijk te voorkomen. Voor bewoners kan dit vervelende gevolgen hebben. Het opgehoopte rioolwater kan mogelijk door de overdruk een uitweg zoeken, en het is mogelijk dat het in omgekeerde richting uw huisaansluiting opge stuwd wordt. Getracht wordt om elke mogelijk heid van overlast uit te sluiten. Bewoners van de binnenstad kunnen daarbij helpen. Sluit tijdens de werkzaamheden uw toiletpot af met het deksel, of als dat er niet is met een houten plaatje, en zet er een gewicht op, bv. een emmer water. Mocht er nu rioolwater opgestuwd worden, dan komt het niet verder dan uw toiletpot. Vervelend natuur lijk, maar niet echt schadelijk. De Binnenstad (begrensd door de vesten en het Kanaal door Walche ren) wordt tot ca. half augustus 1994 gereinigd. Wilt u er s.v.p. voor zorgen dat uw toiletpot alleen tijdens de werkzaamheden in uw straat, afgedekt is. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de Dienst Stadsbeheer, afd. Civiele Techniek (tel. 75334). Van 1 juli 1994 tot en met 14 juli 1994 ligt op de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Binnendijk 3 te Nieuw- en Sint-Joosland. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het colle ge van burgemeester en wethouders voornemens is met toe passing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: a. het bestemmingsplan Buitengebied voor het verbouwen/uit breiden van de woning op het perceel Koudekerkseweg 198; b. het bestemmingsplan Breeweg voor het verbouwen/wijzi gen van een woning op het perceel Leeuwerikstraat 5; c. het bestemmingsplan Sprencklaan voor het wijzigen/uitbrei den van een woning op het perceel Seislaan 2b. De bouwplannen liggen met ingang van vrijdag 1 juli 1994 gedurende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder die beden kingen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schrif telijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengeko men: a. op 15 juni 1994 voor het bouwen van een dakkapel op het perceel A. van Drieilaan 41; b. op 16 juni 1994 voor het verbouwen van een zolderetage met loggia op het perceel Dam 8; c. op 17 juni 1994 voor het bouwen van een schuur op het per ceel Veersesingel 88; d. op 20 juni 1994 voor het uitbreiden van de woning op het perceel Gen. Eisenhowerlaan 32; e. op 20 juni 1994 voor het wijzigen van de voorgevel op het perceel Veersesingel 110; f. op 20 juni 1994 voor het uitbreiden van een dakkapel op het perceel Vlissingse Molenstraat 30; g. op 21 juni 1994 voor het wijzigen van de voorgevelpui van een winkelpand op het perceel Langeviele 36; h. op 21 juni 1994 voor het uitbreiden van de schuur en het aanbouwen van een serre op het perceel Vluchtenburgstraat 19; i. op 22 juni 1994 voor het verbouwen van de woning op het perceel Prinses Beatrixstraat 16. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: 1. Pac Europa B.V. te Middelburg voor het oprichten en in wer king hebben van een fabriek voor pijpleidingen op het per ceel, gelegen aan de Grenadierweg 5 te Middelburg; 2. N.V. Delta Nutsbedrijven te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een warmtekrachtinstallatie op het perceel, gelegen aan de Koudekerkseweg 145 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)pro- cedure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 29 juni 1994 staat de officiële kennisgeving. Kennisgeving besluit Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat zij ingevolge het "Besluit horecabedrijven milieubeheer" hebben besloten zogenaamde "nadere eisen" te stellen met betrekking tot het oprichten en in werking hebben van een nachtcafé op het perceel, gelegen aan de Krommeweele 5 te Middelburg. Naderé eisen De nadere eisen worden noodzakelijk geacht ter voorkoming en beperking van geluid- en trillinghinder vanuit het café bedrijf en indirecte hinder op straat. De nadere eisen zijn gesteld ten aanzien van voorzieningen die moeten worden aan gebracht en gedragsregels die in acht worden genomen. Inzage De beschikking, waarbij de nadere eisen zijn gesteld, ligt van 29 juni tot 27 juli 1994, elke werkdag tijdens kantooruren, ter inza ge op de afdeling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Bezwaren Ingevolge de bepalingen van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden, die het niet eens zijn met deze beschikking, in de periode van 30 juni tot 11 augustus 1994 bij ons college bezwaar maken door het indienen van een schrif telijk, gemotiveerd en gedateerd bezwaarschrift. Degene die bij ons een bezwaarschrift indient kan tevens op grond van artikel 8.81 van de voornoemde wet verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen. Het verzoek tot het treffen van een voorlopi ge voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, EA Den Haag. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Na de beslissing op de ingediende bezwaren kan binnen 6 weken na de dag waarop dat besluit bekend wordt gemaakt beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het besluit wordt van kracht met ingang van de dag na de dag waarop de beroepstermijn ongebruikt is verstreken. Informatie Nadere informatie omtrent het bovenstaande kan bij de afde ling Milieuzaken verkregen worden. f

de Faam | 1994 | | pagina 5