GEMEENTE MIDDELBURG Dit najaar gescheiden ophalen GFT-afval Maandagavond vergadert gemeenteraad Burgerzaken 's middags dicht Deelname Contacta Kennisgeving Bouwaanvragen Vergunning ii Cliëntenraad Rooien Collecten Week 25 Groente-, Fruit- en Tuin-afval in Middelburg Voor informatie: bel de GFT-lijn 01180-75322 GFT-afval EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF Géén GFT-afval Tafeltje Dekje Stembureau-trouw Woensdag 22 juni 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Komend najaar wordt ook in Mid delburg gestart met het gescheiden ophalen van Groente-, Fruit- en Tuinafval, voor het gemak GFT- afval genoemd. Dat is vanaf dan mogelijk, omdat dan de compostcer- inslallatic in het Sloegebied gereed is. Aanstaande vrijdag wordt in alle brievenbussen in Middelburg een speciale GFT-krant bezorgd met daarin algemene informatie. Dat is de start van een maanden durende campagne. Inwoners van Middelburg worden op deze pagina, in de pers, op bij eenkomsten, maar ook met persoon lijke brieven op de hoogte gebracht van de gevolgen voor hem of haar persoonlijk. Want er wordt nogal wat van iedere burger gevraagd. Groente, fruit- en tuinafval apart bewaren in een spe ciale container of keukenemmer betekent een omschakeling in ieder huishouden, aan ieder aanrecht. Het zal snel wennen, zeker als iedereen meewerkt. Waarom Het is bekend: wc produceren steeds meer afval. Afval moet binnenkort worden verbrand, storten mag niet meer. Verbranden is erg duur en milieuvervuilend. Als je nou bedenkt dat bijna de helft van ons huisvuil bestaat uit GFT- afval. dan is de logische conclusie: haal dat er uit! We kunnen daar bovendien nog iets nuttigs mee doen; GFT-afval levert prima compost. Dat kan thuis in een compostvat en gemeenschappelijk met de GFT-containers. De krant, die u vrijdag thuis ont vangt geeft nog meer informatie over waarom GFT gescheiden gaat worden. Hoe Dat vindt u niet in de krant, want iedere gemeente heeft voor een eigen inzamelsysteem gekozen. Daarbij heeft Middelburg op grond van de ervaringen, die inmiddels al in andere gemeenten zijn opgedaan, gekozen voor een systeem, dat is aangepast aan iedere woonsituatie. Maatwerk dus. Daarbij is rekening gehouden met de opslagmogelijkhe den bij iedere woningsoort en het te tillen gewicht. Meer hierover leest u in een per soonlijk schrijven, dat u binnenkort van de gemeente ontvangt, en op de informatiepagina volgende week. In ieder geval geldt het volgende: GFT-afval in de speciale containers wordt om de 14 dagen opgehaald; De rest van het huisvuil wordt in huisvuilzakken om de 14 dagen in de weken daartussenin opgehaald; Wat niet in een huisvuilzak past is grof vuil. Dit kunt u zelf brengen naar de Stadsreiniging aan de Oude Veerseweg. Het kan ook worden opgehaald (bel 75322); dit kost 20 gulden per keer. Wanneer Wanneer het gescheiden ophalen van het huisvuil dit najaar start, hangt af van de wijk waarin u woont. Middelburg ten zuiden van het kanaal: 5 september. Stromenwijk, 't Zand, Griffioen, St. Laurens: 17 oktober. Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Nieuw- en Sint Joosland, buiten ste gedeelte binnenstad: 28 november. Voor alle drie de fases geldt, dat enkele weken vóór de startdatum de containers of emmers worden thuis bezorgd. U ontvangt hierover tijdig bericht. In het binnenste gedeelte van de bin nenstad blijft voorlopg het oude sys teem bestaan (wekelijks ongeschei den in zakken). Hiervoor is gekozen omdat veel huizen in de binnenstad onvoldoende opslagmogelijkheid hebben. Informatie Binnen de gemeente wordt hard gewerkt aan de technische voorbe reidingen van het gescheiden ophaalsystecm. Medewerkers van de Stadsreiniging, telefonistes en medewerkers van Voorlichting wor den daarnaast in een speciale cursus voorbereid op de vragen, die ze kun nen verwachten. Er wordt een speciale informatie lijn geopend, voor vragen op GFT-gebied: telefoon 01180- 75322. Bij de sectic Voorlichting wordt een etalage ingericht met onder meer de diverse soorten containers, die u daar dan op ware grootte kunt bekij ken. U krijgt zo veel mogelijk informatie thuisgebracht: dil artikel, vrijdag de GFT-krant, volgende week de infor matiepagina. een persoonlijk schrij ven over welk inzamelmiddel voor uw type woning wordt geleverd. Hetzelfde geldt voor de invoerfa.se dit najaar. Mocht u desondanks nog vragen hebben, bel dan 01180-75322. WAAROM Het is bekend: we produceren steeds meer afval. Afval moet bin nenkort worden verbrand en dat is erg duur en vervuilend. De helft van ons afval bestaat uit organi sche afvalstoffen, waar wc prima compost van kunnen maken. Logische conclusie: houdt Groen te-, Fruit- en Tuin-Afval (GFT) apart en maak er compost van. Dat kan thuis in een compostvat en gemeenschappelijk in GFT-contai- ners. HOE GFT-afval in de mini-containers wordt om de 14 dagen in de even weken opgehaald. De rest van het huisvuil wordt in huisvuilzakken om de 14 dagen in de oneven weken opgehaald. Huisvuil, dat te groot is voor huis vuilzakken (grof vuil), kan wor den gebracht naar de Stadsreini ging aan de Oude Veerseweg. Het kan ook worden opgehaald (bel 75322); dit kost 20 gulden per keer. WANNEER Het nieuwe ophaalsystecm wordt in drie fasen ingevoerd. Vanaf 5 september in: Middelburg ten zuiden van het kanaal. Vanaf 17 oktober in: Stromenwijk, 't Zand, Griffioen, St. Laurens. Vanaf 28 november in: Nieuw Middelburg, Klarenbeek, Nieuw- en Sint-Joosland, buiten ste gedeelte binnenstad. Schillen en resten van groenten, fruit, aardappelen Etensresten (jus, vet, botjes, visresten (ook graten), kaas/ broodkorsten Eierschalen Pinda's en noten (doppen) Koffiefilters, koffiedik, theebladeren en theezakjes Snijbloemen, kamerplanten, gras, stro en bladeren Klein snoei-afval en planten, zoals gras uit de tuin (géén grond) As van open haard Asbakinhoud Vogelkooizand Stofzuigerzakken (en inhoud) Honde- en katteharen Luiers Melkpakken en vruchtesappakken Kattebakkorrels Op maandag 27 juni 1994 vergadert de gemeenteraad vanaf 19.30 uur in tic raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is via de toren op de hoek Lange Noordstraat/Markt.' Gehandi capten kunnen van te voren contact opnemen met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voorlichting. Gesproken wordt over de volgende voorstellen-: 1. Vaststelling notulen van de vergaderingen van de raad der gemeente Middelburg, gehouden op 8 en 12 april 1994. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Wijziging Verordening identi teitskaart. 4. Toeristisch Huis Zeeland. 5. 6. Verzamelvoorstel tot het wij zigen van de begroting 1994. Verstrekken krediet van ƒ25.540,- uit reserve sociale vernieuwing t.b.v. preventie project. Vandalisme is een vorm van cri minaliteit, waaraan met name jeugdigen zich schuldig maken en waarbij schade wordt toege bracht aan publieke en particu liere eigendommen, scholen niet uitgezonderd. De kosten gemoeid met het herstel van de toegebrachte schade zijn hoog, terwijl de bezorgde overlast, de onveiligheidsgevoelens en de ergernis niet minder zijn. In het beleidsprogramma van de gemeenteraad voor de periode 1994-1998 wordt aangegeven dat het beleid gericht moet zijn op het ontwikkelen van een inte graal veiligheidsbeleid, waarbij met name aandacht gegeven Op donderdag 16 juni installeerde mevrouw S. Smitskamp. wethouder van Middelburg voor o.a. sociale zaken, de hernieuwde Cliëntenraad Middelburg. De samenstelling van de Cliëntenraad Middelburg is als volgt: mevrouw M.E.I. Rolaff-Floor - voorzitter; mevrouw J.M. Bordui - secretaris: mevrouw CJ. Heeren - le penning meester; mevrouw G.M. Lootens - 2e pen ningmeester; "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 27 juni tot en met 3 juli maandag lamsragout, sperziebonen, rijst dinsdag zuurkool, varkensschenkel, worst woensdag rundergehaktballen, andij vie, gest. aardappelen donderdag gehaktballetjes, zigeuner- saus, geb. aardappelen vrijdag gep. schol, gemengde groente, aardappelsla zaterdag bami goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft mevrouw A. Cicilia - aandachts functionaris allochtonen. De nieuwe cliëntenraad gaat spreekuur houden op donderdag morgen, voorlopig nog in het gebouw van de basiseducatie aan de Latijnse Schoolstraat 10-12. Men kan ter plaatse inlichtingen inwin nen of telefonisch op het telefoon nummer 16278. Schriftelijke vragen of opmerkingen kunnen worden gericht aan de Cliëntenraad Mid delburg, Postbus 593, 4330 AN Middelburg. De nieuwe cliëntenraad is voortge komen uit het rapport: "Is er een draagvlak voor een Cliën tenraad in Middelburg?". Uit genoemd rapport bleek dat een groot aantal uitkeringsgerechtigden het belang inziet voor een goed functionerende cliëntenraad, in relatie tot de uitvoering van het sociale beleid van de gemeente. Ook het geven van voorlichting ziet de cliëntenraad als een belangrijke taak. Na de zomervakantie zal de nieuwe Cliëntenraad Middelburg actief naar buiten treden. Een aanvraag voor een rooivergun ning is binnengekomen voor: 3 essen, Girsesland; I populier, Pr. W. Alexander straat. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180 - 75312. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-col- lecte te houden: Nederlandse Lever-Darm Stichting van 20 tot en met 25 juni. moet worden aan projecten voor criminaliteitspreventie en socia le veiligheid. Tevens wordt in het beleidsplan tot uitdrukking gebracht dat sociale vernieu wing in alle delen van Middel burg moet worden doorgevoerd, waarbij een wijkgerichte aanpak en maatschappelijke participatie voorop staan. Een project ter preventie van vandalisme in de vorm van een lespakket, naar Nijmeegs voor beeld. past uitstekend in het Middelburgse beleidsprogram ma. 7. Jaarrekening 1993 en liquida tierekening gemeenschappe lijke regeling "Zeeuwse Dag en Avondschöjengemeen- scliap". 8. Het vernieuwen van de riole ring in de Kaaienroute. De riolering van de Koestraat, Varkcnsmarkt. Hoogstraat. Nieuwe Haven, Turfkaai. Hout- kaai, Londcnsekaai, Bierkaai en Rouaansekaai is geïnspecteerd met een videocamera door de dienst Stadsbeheer, vóór de asfaltering van het klinkergc- decltc (Turfkaai; Houtkaai en gedeelte Londense kaai) door de dienst Stadsontwikkeling. De riolering blijkt dermate gescheurd te zijn dat vernieu wen noodzakelijk is. De scheu ren komen voor in de hele kaai enroute. Ook in het rioolgedecl- tc gelegen onder de reeds geas falteerde kaaienroute. De afdeling Eigendomsbchccr heeft een plan opgesteld, waar bij gezocht is naar een methode om de riolering te vernieuwen tegen zo laag mogelijke kosten en zonder veel opgravingen in of langs de bestaande asfaltwe gen, gevels, kabels en leidingen. De methode om deze riolering te vernieuwen is gevonden in reno vatie van binnenuit. Een metho de zonder al te veel hak-, breek-, en graafwerk. De metho de wordt aangeduid met "reli- ning". 9. Het vernieuwen van de riole ring en het herbestraten van een gedeelte Molenwater. Het aanwezige riool in dit gedeelte van het Molenwater tussen de Vcrwcrijstraat en de Nieuwe Oosterscstraat is derma te slecht dat vernieuwing nood zakelijk is vóór 2003. Dit gedeelte staat ook op de ondcr- houdsplanning voor straatwer ken voor 1994. Het is wenselijk de werken te combineren, daar toe wordt de vervanging van de riolering naar voren gehaald. 10. Vaststelling voorbereidings- besluiten. 11. Overdracht van eigendom van wegen aan Rijk en Provincie. 12. Eigendomsoverdracht van wegen. 13. Parkeerbeleidsplan "Sturend parkeren". 14. Wijziging Parkeerverorde- ning 1991 en Verordening Parkeerbelastingen 1991 met bijbelbchorcnde tarieven ta bel. Dc uitwerking van het rapport "Mobiliteit in beweging" vindt plaats in vijf onderling samen hangende dcelplanncn. Het eer ste deelplan, dat betrekking heeft op het parkeerbeleid, heeft vorm gekregen in het beleids plan "Sturend Parkeren". In de op 6 juni 1994 gehouden extra vergadering van dc raadscom missie Stadsontwikkeling heeft op basis van een discussienota reeds een oriënterende behande ling van dc nota plaatsgevon den. Men geeft er dc voorkeur aan de uitvoering van dit parkeerbe leidsplan gefaseerd te laten geschieden. Dc -fasegewijze- invoering van dc verschillende onderdelen, zoals het introduce ren van het belanghebbenden- parkeren, noodzaakt tot aanpas sing van zowel dc "Parkccrver- ordening 1991als de "Verorde ning Parkeerbelastingen 1991" met de daarbijbehorende tarie- ventabel. 15. Wijziging Algemene Subsidie verordening Welzijn. 16. Vaststelling voorlopig subsidie Stichting Sociaal Kultureel Werk Middelburg voor 1994. 17. Beschikbaarstellen krediet van 44.000,- t.b.v. realiseren bedrijfsnoodplan. 18. Strategie automatisering. 19. Invoering Spaarloonregeling. 20. Verdeelbesluit 1994 subsidie verordening stadsvernieu wing. 21. Vaststelling Volkshuisves tingsplan. 22. Overdracht bevoegdheden die de gemeenteraad t.b.v. de gemeente als aandeelhouder heeft van de Beheer- en Exploitatiemij. Middelburg B.V. 23. Benoeming leden Raad van Toezicht Stichting Beeldende Kunst Middelburg. 24. Bezuiniging Accommodaties. 25. Vaststelling BIJGM en NMP/NMP+milieu jaarverslag 1993/planning 1994. 26. Uitvoeringsplannen energie beleid. 27. Directeursaanstcllingen fusie- scholen 1-8-1995. 28. Voordracht bestuursleden samenwerkingsschool Nieuw en Sint Joosland. 29. Beschikbaarstellen krediet partiële aanpassing basis school "De Griffioen vlin ders". 30. Rectoraat Stedelijke Scholen gemeenschap Middelburg. Voorgesteld wordt dc heer drs. H.T. Koster uit Coevorden aan te stellen als Rector aan dc Ste delijke Scholengemeenschap. Vernieuwing van de riolering in de Kaaienroute is onderwerp van punt 8. Foto: J. Wolterbeek. Foto: Anda van Riet De serie-verkiezingen van dit jaar hebben we weer achter ons. De opkomst was per verkiezing heel wisselend. Wie er wel altijd zijn, dat zijn de vrijwilligers, die de stembu reaus bemensen. Een van hen is de heer N. Kors. die al bijna dertig jaar te vinden is op een stembureau in Middelburg, meestal in de Casem- brootschool. Een aantal malen werd de heer Kors benoemd tot reserve lid van het hoofdstcmburcau voor de Raads-, Staten- en Tweede Kamer verkiezingen. Nu dc heer Kors Mid delburg gaat verlaten en verhuist naar Bergen op Zoom, alwaar hij zich ook weer aan zal melden als aspirant-stemburcaulid. willen we zijn stembureau-trouw niet onver meld laten. Vanaf I juli is de sectie Burgerzaken, waar u aan de balie terecht kunt voor bijvoorbeeld paspoorten en rijbewijzen, niet meer 's middags geopend. Dc openingstijden zijn vanaf die datum als volgt: van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 13.00 uur en op donderdagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Behalve de al genoemde dienstverlening aan de balie verrichten alle mede werkers van dc sectie Burgerzaken nog heel veel andere werkzaamheden. Hiertoe behoort onder andere het bijwerken van de gegevens in dc Gemeen telijke Basis Administratie persoonsgegevens (vroeger het "bevolkingsre gister" genoemd). Dit moet, voor zover menselijkerwijs mogelijk, foutloos gebeuren. Dezelfde gegevens worden namelijk door tal van instituten buiten de gemeente gebruikt, zoals dc Belastingdienst, pensioenfondsen en de sociale verzekeringsbank. Ook binnen dc gemeente worden de GBA-gege- vens gebruikt voor bijvoorbeeld controle sociale uitkeringen en bij het aan vragen van huursubsidie. Het zal duidelijk zijn dat het bijhouden van dc GBA-gegevcns en nog tal van andere gespecialiseerde werkzaamheden veel tijd vragen en dc mogelijkheid vereisen om dagelijks enkele uren ongestoord te werken. Om dit te bereiken zijn diverse mogelijkheden onderzocht. Een andere organisatie van het werk of een andere taakverdeling bijvoorbeeld. Dit leverde geen goede oplossingen. Beperking van de openingstijden bleek onvermijdelijk. Hiermee wordt tevens bereikt dat tijdens de openingsuren de bezoekers steeds door die medewerker geholpen kan worden, die de benodigde specialisatie bezit. Zo kan, men normaal gesproken, iedereen meteen van dienst zijn. Ook dit jaar zijn de gemeenten Vlissingcn en Middelburg van plan om zich, samen met een aantal bedrijven en andere organisaties uit deze regio, op de bedrijvcncontactbeurs Contacta '94 te presenteren. Deze beurs wordt op 10, 11 en 12 oktober 1994 voor de tiende keer gehouden in de Zeelandhallen in Goes. Er heeft zich reeds een aantal bedrijven aangemeld om aan dit stads gewestelijk initiatief deel te nemen. Als u niet ons wilt deelnemen aan deze beurs, kunt u zich tot eind juni aanmelden bij het Vlissingen/Middelburg collectief. U kunt daarvoor contact opnemen met mevrouw A. Rouwcndal van de afdeling Economische Ontwikkeling en Grondzaken van de gemeente Middelburg, telefoonnum mer 01 180 - 75253 of met dc heer Van Dam van de sectic Economische Zaken van dc gemeente Vlissingcn. tel: 01184 - 87256. De raad van de gemeente Middelburg maakt bekend, dat zij op 16 mei 1994 het besluit heeft genomen tot vaststelling van de 2e wijziging van de Uitkerings- en pensioenverordening wethouders. Het besluit is met terugwerkende kracht op 1 januari 1986 in werking getreden. De raadsbesluit en de bijlagen liggen ter inzage bij de sektie voorlichting van de dienst Middelen, Stadhuisstraat 2. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn bin nengekomen: a. op 8 juni 1994 voor het uitbreiden van de woning op het per ceel Leeuwerikstraat 5; b. op 10 juni 1994 voor het bouwen van een serre op het per ceel Seislaan 2B; c. op 13 juni 1994 voor het uitbreiden van de keuken op het perceel Blauwedijk 35; d. op 15 juni 1994 voor het verbouwen van twee winkelpanden op de percelen Plein 1940 14 en 16. Van 24 juni 1994 tot en met 7 juli 1994 ligt op de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Domburgs Schuitvlot 1. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele beden kingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg.

de Faam | 1994 | | pagina 5