Vier theaters bieden unieke keuze Kunst-expositie tussen de bedden 'Wonderlijk Rijk' in Oostkapelle tentoon Zeeuws Orkest opent seizoen met piano SCHOUWBURG WIL VAN 520 NAAR 700 STOELEN Hans Dulfer in de Piek Zeeuwse rock in Walk-inn 16 JUNI T/M 22 JUNI IN MIDDEN ZEELAND In een oplage van 35 duizend exemplaren is vandaag de Uit-gids voor het theatersei zoen 1994-1995 ver schenen. De gids biedt een kijkje op alle 267 voorstellingen in Mid delburg, Vlissingen, Goes en Zierikzee waar de theaterlief hebber het komende seizoen zijn abonne ment uit kan samen stellen: van spectacu laire totaalprodukties in de Stadsschouw burg tot intieme monologen in het Vestzaktheater. „Dat het publiek in deze regio zoveel keuzemo gelijkheden wordt geboden is uniek in Nederland," meent Gerard Peijs, directeur van de Stadsschouw burg in Middelburg. Onzekerheid Uitbreiden Woensdag 15 juni 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 7 liifls1 DONDERDAG 16 JUNI Stadhuistoren Veere; carillonbespeling Kees van Eersel, 15-16 uur. Catharinakerk Zoutelan- de; 'Luctor et Emergo',20 uur. Irish Pub The Duke Mid delburg; 'The Union Band', 21 uur. Grand Café Arsenaal theater Vlissingen; jazz avond met 'Louisiana Rhythm Boys', 21 uur. Bar American Middel burg; 'The Legendary Undertakers', 22 uur. VRIJDAG 17 JUNI Anders dan in voorgaande jaren wordt de Uit-gids niet meer huis-aan-huis ver spreid, maar alleen toege stuurd aan abonnement houders. Anderen kunnen de gids afhalen bij de VVV's of bestellen bij de Stads schouwburg in Middelburg. De Uitgids is het tastbare resultaat van de nieuwe samenwerking tussen de theaters in de vier steden. Na de opheffing van de stichting Uit in Zeeland besloten de vier een nieu we vorm van samenwer king aan te gaan waarbij de theaters zelf verantwoorde lijk zijn voor hun program- ELLEWOUTSDIJK uSSSSSESSSSéé^ Introdans brengt in de Stadsschouwburg 'Messiah' op muziek van Handel in een choreografie van Ed Wubbe. Foto: Hans Gerritsen. ma, maar door overleg samen een evenwichtig totaalaanbod kunnen bie den. „Het vroeg een beetje lef," ver telde Gerard Peijs vorige week tijdens een persconferentie. „Je moet een stukje van je eigen identiteit opgeven. Maar vroeger was het Uit in Zeeland die dicteerde welke voorstel ling waar werd opgevoerd. Nu doen we dat in overleg." Het was de Stichting Uit op Schou- wen-Duiveland die de kar voor de samenwerking heeft getrokken, vertelt Peijs. Hoe wel de stichting even vreesde dat de door de Stadsschouw burg verrichte diensten (zoals G. Lokhorst, hoofd van de afdeling Algologie van het Rijks Herbarium in Leiden, opent vrijdag 17 juni de tentoonstelling 'Wonderlijk Rijk' in het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostka pelle. Tot en met 4 septem ber kunnen belangstellen den daar kennismaken met de onbekende wereld der wieren en algen. De ten toonstelling neemt de bezoeker mee naar het rijk van onder meer de water netjes, gezaagde zeeëiken en vuuralgen. Algen en wieren behoren tot de oudste levensvormen op aarde. Ze kunnen eindeloos gevarieerde vormen en kleu ren hebben en beschikken over interessante, handige, smakelijke en voor het milieu nuttige eigenschappen. In het Zeeuws Biologisch Museum zijn de mooiste soorten bijeen gebracht. Verschillende algen- soorten uit het zoete water zijn levend te bewonderen. Andere algen zijn op papier gedroogd, waardoor het soms net aqua rellen lijken. Sommige zijn door een microscoop te bekij ken terwijl andere zeer grote algen levensecht zijn opge steld. In het kader van deze tentoon stelling verzorgt het Zeeuws Biologisch Museum woensdag 29 juni en 1 augustus een strandexcursie. Tijdens de excursie wordt het een en ander verteld over de gehei men die uit de zee aanspoelen op het strand, zoals bijvoor beeld allerlei wieren en schel pen. Aansluitend bezoeken de deelnemers de tentoonstelling Wonderlijk Rijk. De excursie begint om 14 uur bij de balie van het museum. Vooraf aan melden is belangrijk want er kunnen ten hoogste dertig per sonen mee. Het Zeeuws Orkest luidt het zomerseizoen in met het derde pianoconcert van Ludwig van Beethoven, met als soliste Marianne Boer. Verder worden uitge voerd werken van Wagner, Gade, Smetana en Borodin. Het concert op 25 juni in de Grote Kerk in Veere wordt mede-georganiseerd door de stichting Delta Cultu reel en begint om 20.30 uur. Marianne Boer werd in 1968 geboren in Vlissingen. Na de Zeeuwse Muziekschool stu deerde zij aan het Sweelinck Conservatorium in Amster dam bij Jan Wijn. Vanaf tien jarige leeftijd heeft Boer regel matig als soliste en als bege leidster optredens verzorgd. Onder meer met het Zeeuws Orkest speelde zij in 1985 het pianoconcert van Mendels sohn. Met de fluitist Maurice Heugen vormt zij een vast kamermuziekduo. Marianne Boer heeft bij vele concoursen de eerste prijs behaald en was dit jaar winnares van de Zilve- de abonnementenverwerking) te duur zouden worden, gaf voor Zierikzee de doorslag dat iedere zaal zijn programme ring nu over de hele regio kon verspreiden. Even leek het of de Prins van Oranje in Goes voortijdig uit de boot zou vallen, maar na aankoop van het theater door de Goese gemeenteraad op 2 februari was die onzekerheid uitgebannen. De Prins denkt in samenwerking met de Stads schouwburg en Podium 't Beest het Goese theaterpu bliek met een 'minder risico vol' programma terug te kun nen winnen. Om nog tot een volledige seizoensprogram mering te komen was het ondertussen rijkelijk laat, maar: „De impressariaten weten dat er in deze regio een groot theaterpubliek zit. Ze hebben wat mooie voorstellin gen voor ons achter de hand gehouden en ondanks de tijds druk hebben we een goed pro gramma kunnen samenstel len," zegt Peijs. Volgens de directeur van de Middelburgse Stadsschouw burg profiteert het publiek van de nieuwe samenwerkings vorm. „Het totaal geeft een breed aanbod en op sommige plaatsen biedt de programme ring juist meer diepte. De bezoeker kan zijn abonnement naar eigen voorkeur samen stellen en boeken waar hij wil. Er is geen stad, geen regio in Nederland waar de bezoeker zo'n keuze heeft. Maar ik voor spel dat je dit soort construc ties over vijf jaar veel meer ziet in Nederland. De zalen kunnen niet meer alles zelfstandig boeken." Peijs kijkt met span ning op het nieuwe seizoen vooruit. „Tot nu toe stijgt het aantal theaterbezoeken spec taculair, vooral op het gebied van de kleinkunst. Je gaat je afvragen hoe lang dat nog door gaat. Ook de prijzen stij gen: iedereen wil tegenwoor dig een kleine 'Phantom of the Opera' maken met soms wel zestig technici achter het toneel. Dat is kostbaar." Voor het Vlissingse Arsenaal theater volgt dit jaar de vuur doop. De zaal die vorige zomer open ging moest toen noodge dwongen met een kleine zaal programmering draaien. „Dat is niet gelukkig voor de profile ring van het theater," zegt Klaas Overdam van de Cultu rele Raad Vlissingen. „Wel hadden we toen de mogelijk heid wat dingen uit te probe ren en te experimenteren. Wat dat betreft is het zeker geen verloren jaar geweest." Over dam vertelt dat door in overleg met Goes en Middelburg te programmeren de karakters van de verschillende zalen beter benut kunnen worden. Hij noemt het Arsenaaltheter een 'luxe kleine zaal', vooral geschikt voor kleinkunst, fami lievoorstellingen en geprofi leerd toneel. „Jonge theater makers kunnen in dit soort zalen wat uitproberen. Rond een stuk of tien voorstellingen hebben we de speciale cam pagne opgezet. Abonnement houders worden via het bulle tin Uitgelicht op de hoogte gehouden van vernieuwend theateraanbod." Niet opgenomen in de Uitgids zijn de voorstellingen 'Spelen met je leven' die Youp van 't Hek op 23, 24 en 25 november in de Stadsschouwburg zal geven. In het verleden namen te veel mensen vaak alleen voor zo iemand een abonne ment. Velen moesten dan wor den teleurgesteld en zaten ondertussen met een abonne ment dat ze niet wilden. Daar om reserveert de schouwburg een speciale voorverkoopdag. Voor wie op die dag geen kaartje weet te bemachtigen houdt de schouwburg als alternatief een voorstelling van Freek de Jonge achter de hand. Peijs kondigt ten slotte een aantal veranderingen aan voor de schouwburg in Middelburg. „Allereerst volgen we de lan delijke trend door de kassatij den uit te breiden. Verder wil len we op de plek waar nu de garderobe is een theatercafé maken. En we willen het aantal stoelen in de zaal in twee fasen uitbreiden tot zevenhonderd. Daarvoor presenteren we deze week de plannen aan de gemeente. Als je grote kostba re podukties wilt programme ren is uitbreiden absoluut noodzakelijk." In de eerste fase zouden de zij paden - liefst nog deze zomer - kunnen worden volgebouwd met 75 stoelen. In de tweede fase zou het balkon moeten worden uitgebouwd en wor den de zijloges afgebroken om de zichtlijnen te verbeteren. Ook de luchtkwaliteit zal in de verbouwing worden aange pakt. Volgens Peijs kan de ver bouwing 'budgettair neutraal' worden uitgevoerd. „De theaterwereld en de Culturele Business Club willen een steentje bijdragen. Er zal ook geld van de gemeente bij moe ten. Maar meer stoelen bete kent dat we groter produkties kunnen programmeren die meer geld opleveren. Zo ver dient de investering zichzelf terug." Marianne Boer. ren Vriendenkrans van de Ver eniging Vrienden van het Con certgebouw en het Koninklijk Concertgebouworkest. Gastdirigent van de zomerse- rie van het Zeeuws Orkest is Ernst van Tiel, onder meer vas te dirigent en artistiek leider van het Amsterdamse Prome nade Orkest. De hele maand juni staat in diverse steden en dorpen in Europa in het teken van het eerste Woonkunstfestival. Het initiatief om kunst en interieur samen te presen teren is vorig jaar voor het eerst in Oostenrijk geno men. De Stichting Kunst uitleen Zeeland heeft in het kader van het festival een slaapkamerspeciaalzaak in Nieuwdorp opnieuw mo gen inrichten. De organisatie van het Woon kunstfestival in Nederland is in handen van de Centrale Bond van Woninginrichters (CBW), die het festival naar Nederland bracht. De Zeeuwse Kunstuit leen, die in haar collectie wer ken van 661 Nederlandse kun stenaars heeft, richtte voor het festival zo'n veertig slaapka mers van de woninginrichting Morgana in Nieuwdorp opnieuw in. Het merendeel nvan de reproducties is ver vangen door echte kunstwer ken. Het door Jan des Bouvrie ontworpen bed is verplaatst en de ruimte is ingericht met olie verfschilderijen van Dave Meijer. Boven het Auping auronde-bed hangt een schil derij van Kees Touw. Ook de kinderkunstuitleen is vertegen woordigd met werken van Dick Bruna en Joep Bertram. Het Woonkunstfestival bij Morgana is nog tot het eind van de maand te bewonderen. Daarna zijn de werken weer te leen bij de Kunstuitleen Zee land. Podium de Walk-inn in Vlis singen presenteert vrijdag 17 juni een concert van Wolfclan Sister met in het voorprogramma In Sick ness and In Health. De zaal is open om 20 uur, het con cert begint om 21 uur. In Sickness and In Health is een nieuwe band uit Vlissin gen. De band speelt pas een half jaar maar weet het publiek wel aan zich te binden, zoals eerder bleek tijdens een gastoptreden op een feest in de Walk-inn. De band speelt voornamelijk eigen nummers in een grunge-achtige stijl. Wolfclan Sister is geen nieuw komer in de Zeeuwse popsce- ne. De band werd opgericht in de herfst van 1991 door ex- Lace Wing gitarist Robin Ver flage en bassist Michiel van Saagvelt. Als zanger werd Pas cal Jakobsen aangetrokken en sinds mei 1994 neemt Jeroen Polderman (ex-A nr.1) het slagwerk voor zijn rekening. Wolfclan Sister brengt gitaar- georiënteerde rock, variërend van melodieuze ballads tot pakkende up tempo-nummers. Sprankelend gitaarspel vormt de back up voor een krachtige leadzang. Wolfclan Sister speelde vorig jaar op het Straatfestival in Vlissingen en onlangs in het voorprogram ma van Normaal. Hans Dulfer en band treden zaterdag 18 juni op in de Piek in Vlissingen. Het con cert begint om 22 uur. Saxofonist Hans Dulfer heeft een nieuwe cd afgeleverd, getiteld Big Boy. Tijdens een promotietoer doet hij ook de Piek aan. Dulfer, ex-directeur van Paradiso, discjockey, muzikant en 'de vader van Candy' zoals hij zichzelf vaak introduceert, speelt al zo'n 35 jaar tenorsax. Óp zijn nieuwste cd speelt hij voornamelijk jazz, maar durft hij ook andere stij len aan. De laatste jaren weet Dulfer jazz, funk, hiphop, hou se, metal en rock tot een zeer eigentijds geheel te vermen gen. De muziek op Big Boy is gecomponeerd, gearrangeerd en geproduceerd door Dulfer, Paul Keuzenkamp en John Hel der. Op twee nummers is ook dochter Candy te horen. Op tweede Pinksterdag was Hans Dulfer met zijn band te zien op Pinkpop. Maar net als Herman Brood speelt de saxo fonist net zo lief in kleinere zalen. Het is niet de eerste keer dat Dulfer in de Piek speelt. In het verleden stond hij er al met het Hans Dulfer/Boris van der Lek quintet en met zijn band Reflud. Galerie 'EIZS', werkgroep 'EIZS'. textielob- jecten, aquarolcn, zijdeschilderingen, patch work. potten, bloemschikkingen en kleding, (t/m 18 juni). GOES Oostkerk Middelburg; orgelconcert door Albert Clement en Margreeth C. de Jong, 20.30 uur. De Walk-inn Vlissingen; concert van 'Wolfclan Sis ter' in het voorprogramma in Sickness and Health', 21 uur. ZATERDAG 18 JUNI Dijktheater Vlissingen; harmonieconcert met 'Voorwaarts', 'Euphonia' en 'Ons Genoegen', 19.30 uur. De Hoeksteen Middel burg; Brassband 'ONDA' en Brassband 'St. Rochus', 19.30 uur. Grote Kerk Veere; VU- orkest, 20 uur. Minitheater Middelburg; Amateurtheaterschool 'De Ambitie', 'Midzomer- nachtsdroom', 20.30 uur. Strandpaviljoen Piet Hein Koudekerke; 'Lazy River Jazz Band', 21 uur. De Piek Vlissingen; Hans Dulfer met band, 22 uur. ZONDAG 19 JUNI Manhuistuin Goes; har monie 'Ons Genoegen', 12 uur. Verlengde Dishoekseweg Dishoek; harmonieconcert met Voorwaarts, Euphonia en Ons Genoegen, 14.30 uur. Britannia-Watertoren Vlissingen; 'Schelde Loods- enkoor', aanvang 15 uur. DINSDAG 21 JUNI Grote Kerk Goes; Caril lonbespeling Sjoerd Tam- minga, 13.30-14.30 uur. Nieuwe Kerk Middelburg; orgelconcert door Piet Wiersma, 20 uur. WOENSDAG 22 JUNI Ambachtscentrum Goes; Poppentheater Sim Bolus met 'Ei ei, dit ben jij', 14.30 uur. Galerie 'Mi Porti', Projectinrichting van de Nederlandse binnenhuis architecten. Luchcafó Stadhuis. R. Kruitbosch-Somers. handwerktechnieken, geopend di. t/m za. 9-18 uur. Museum voor Zuid- en Noord-Beveland, Johan Melse, 'Stilte over Zeeland', overzichts tentoonstelling. ABN-AMRO bank. Singelstraat 3 en Grote Markt 11/13, schilderijen gemaakt door men sen met een verstandelijke handicap. Stichting PZZ, Marjolijn Hazen, grafisch-, keramisch- en geschilderd werk. Bibliotheek, activiteitscentrum 'De Schal ken'. schilderijen, zijden shawls en *eramiek Kassen TV-toren, Wido Blokland. Tom Claossen en Ralfael Rheinsberg, kunstmani festatie van de Culturele Raad Goes 'De Kas sen'. (vanaf 18 juni). Wijngaardstraat, First Floor, expositie 'The Corridor', (vanaf 18 juni). Molenplein en J.A. van de Goeskade, Fra mework Invitation, stalen constructies, (van af 18 juni) J.A. van do Goeskade/St. Maartensbrug, Trechter 5, 'De Cilinder', (vanaf 18 juni). Grote Kerk, Ronald Debbaut, Jack Willem- son, Margreet Leydekkeren Ilse van Loo. over zichtstentoonstelling 'Goes en Passant'. Magnolia, Jan Snoey, foto-expositie brand bestrijding GRIJPSKERKE 't Zonnehoekje, Kerkstraat 1, Guky en Adn van Hoegee, Zijde-expositie, openingstijden wo. t/m za. 14-18 uur. HOOGELANDE Rondom de Kapel, diverse deelnemers; ten toonstelling buiten-objecten, dagelijks geo pend van 13-18 uur. KAMPERLAND Restaurant Papillon, Lydia Klop-Steendijk. aquarellen en portretten, geopend ma t/m za. v.a. 10 uur, zo. v.a. 17 uur. KATTE NDIJKE Galerie llona, llona Schmit, naïeve schilderij en. U*S Zölner-Krumne. sieraden, geopend za. van 14-17 uur. Galerie Bekenes, Alie Bekenes, diverse tech nieken en onderwerpen. Wolfclan Sister, op de foto zonder drummer Jeroen Pol derman. VLISSINGEN Iguana, Bellamypark 35. levende reptielen, amfibieën en insekten. geopend zondag, maandag en donderdag van 14-17.30 uur, dinsdag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 10-12.30 uur en van 14-17.30 uur. Veerboot Vlissingen/Breskens, Op dubbel deksveerboot ms 'Prinses Juliana' zeven wis- sellijsten met toeristische promotie (beeld van Zeeland als vakantieland). Stedelijk Museum, Schipperen op de Schel de; 150 jaar Scheldereglement, ABN-AMRO bank. Stadhuisplein 6. schilde rijen gemaakt door mensen met een verstan delijke handicap. Podium twee x twee kwadrnad. Lange Zel- ke 91. W.G. Stock. 20 3D Bilder. Milieu-Educatie-Centrum. Korenbloemlaan 5, 'Het Zeeuwse Zeekleilandschap', geopend donderdag, vrijdag en zaterdag van 13.30- 16.30 uur. Galerie Hannelore Meyaard. Hendrikstraat 8, Frank C. Hauser en Walter Weidner. schilde rijen. Bibliotheek, tentoonstelling Sail '94. WEMELDINGE Atelier L. Rijks, Chozeeweg 27, schilderijen, dagelijks WOLPHAARTSDIJK Galerie 'De Hoekweide', Geert Vrijdag, gemengde papiertechnieken. DONDERDAG 16 JUNI •Aihambra I Vlissingen, Naked Gun 33 1/3' 20 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 20 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Cool Runnings' 20 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Blink' 20 uur. •Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. •'t Beest Goes, 'Naked' 20.30 uur. •Stichting Cinema Middel burg, 'The Blue Kite' 20 uur. MIDDELBURG Galerie 't Zeepaardje, Maurice Góth en Sórika Góth, tekeningen, aquarellen, gou aches en pastels. Achter do Houttuinen 50, Martin Richard son, Hologrammen, geopend ma. t/m za van 10.30-17.30 uur Galerie Willem Vader. (L. Noordstraat 56), schilderijen, tel. 01180-29419. Dagelijks geo pend. Atelier Anneke Ruimschotel, Groot Mede 66, 01180-16323, staal- en touwplastieken, geopend na tel. afspraak. Wandelkerk Lange Jan, tentoonstelling over kerken in Middelburg. Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen, Kousteensedijk 7, Middel burg in vogelvlucht. Moubeltoonzaal Jan Alink, Nieuwe Klever- skerkscwcg 17, Joke Nederhand, schilderijen, aquarel, oliepastel en crayon. Galerie Het Gouden Briefke, Margreet Jongh Visscher-De Boer; olieverfschilderijen, Lore Venolir; aquarellen op zijde. Zeeuws Museum, 'Spiegel van de tijd', over zichtstentoonstelling van de verzamelingen die door het Koninklijk Zeeuwsch Genoot schap der Wetenschappen in de 225 jaar van zijn bestaan zijn aangelegd. Zeeuwse Bibliotheek, 'Dorpen op Zuid- Beveland'. Krabbendijke, Waarde, Rilland- Bath en Oostdijk. Artico Galerie, Vera de Deurwaerdere; por tretten en landschappen. Co van Driel; bron zen en portretten in keramiek en brons, Sia Braakman; keramiek, geopend di. t/m za. 10-16 uur. ABN-AMRO Bank, Markt 7, schilderijen gemaakt door mensen met een verstandelijke handicap. Vleethal, Philip Huyghe. installatie. Ramschip 'De Schorpioen', Ria Ruedisucli. beeldengroep 'Opera'. FNV-kantoor, Dam 2. Janita de Jong, 'Het Universum' (kleurpotlood). Delta Nutsbedrijven, Jac Smolders, zeef drukken. Kuiperspoort 22. Leo van Kampen, fotogra fie, openingstijden di. t/m za. 13-17 uur. Zeeuwse Bibliotheek, Guido Legrand. expositie. Multi Colour, Annemarie Verlinden, handgo- weven kleding. Roosevelt Study Center, 'D-Day Remembe red: het verhaal in foto's', fototentoonstelling in het kader van de 50ste herdenking van do geallieerde invasie in Normandié. Concertzaal, Hans Notenboom, aquarellen. Rabobank, Lange Geere 3, Janneke Wessels, textielkunst. Zeeuwse Bibliotheek, 'In het Zeeuwse licht gevangen', fotografie in Middelburg 1842- 1870. (vanaf 17 juni). Zeeuwse Bibliotheek, Marijke van der Windt, schilderijen en acryl op doek. (vanaf 17 juni). VRIJDAG 17 JUNI •Aihambra I Vlissingen, 'Naked Gun 33 1/3' 19 en 21.30 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 19 en 21.30 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Cool Runnings' 19 en 21.30 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Ace Ventura' 19 uur. 'Blink' 21.30 uur. •Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. *'t Beest Goes, 'Naked' 20.30 uur. •Stichting Cinema Middel burg, 'The Blue Kit' 20 uur. 'Vacas' 23 uur. ZATERDAG 18 JUNI •Aihambra I Vlissingen, 'Naked Gun 33 1/3' 19 en 21.30 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 19 en 21.30 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Cool Runnings' 19 en 21.30 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Ace Ventura' 19 uur. 'Blink' 21.30 uur. •Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. •'t Beest Goes, 'Naked' 20.30 uur. •Stichting Cinema Middel burg, 'The Blue Kite' 20 uur. 'Vacas' 23 uur. ZONDAG 19 JUNI •Aihambra I Vlissingen, Naked Gun 33 1/3' 14. 19 en 21.30 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 19 en 21.30 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Ccol Runnings' 14, 19 en 21.30 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Ace Ventura' 14 en 19 uur. 'Blink' 21.30 uur. •Grand Theater Goes, 'Free Willy' 14 uur. 'Schindler's List' 19.30 uur. •Stichting Cinema Middel burg, 'The Blue Kite' 20 uur. NEELTJEJANS Delta Expo. wisselexpositie: Cartografie, van en over kaarten. Windenergie, tentoonstelling windenergie, dagelijks geopend van 10-17 uur. Delta Expo. tentoonstelling 'Water-, exposi tie over Integraal Water Beheer. OOSTKAPELLE Green White Hotel, buitenplaats lepenoord, Olga Westrate. keramiek. Ko van Driel. beel den. Zeeuws Biologisch Museum, Natuurmuse um West-Overijssel, 'Wonderlijke Rijk', (vanaf 17 juni). Studiocentrum Oranjezon, Schoolstraat 4, Sophie Visser-'Demmink, stillevens en land schappen, geopend ma. t/m do. 10-16 uur. OOST-SOUBURG Watertoren, Teja van Hoften; beelden. Mari- nus van Dijke; schilderijen. Bibliotheek. C. Goudappel, modelschepen. De Zoute Viever, H. Stok. houtschilderingon, P. de Jong, schilderijen. VEERE Gemeente archief Veere. (Markt 5), Veerse verleden. De gilden, archiefstukken, geopend ma. t/m za. 12-17 uur. Grote Kerk, Jits Bakker, beelden en schilde rijen. Museum De Schotse Huizen. Fietje Vaar- zon-Morel. olieverven, geopend ma. 13-17 uur, di. t/m za. 10-17 uur. Stadhuis, 'Een Nederlandse Amerikaan'. leven en werk van Hendrik Willem van Loon. MAANDAG 20 JUNI •Aihambra I Vlissingen, 'Naked Gun 33 1/3' 20 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 20 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Cool Runnings' 20 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Blink' 20 uur. •Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. DINSDAG 21 JUNI •Aihambra I Vlissingen, 'Naked Gun 33 1/3' 20 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 20 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Cool Runnings' 20 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Blink' 20 uur. •Grand Theater Goes, 'Schindler's List' 19.30 uur. WOENSDAG 22 JUNI •Aihambra I Vlissingen, Naked Gun 33 1/3' 14 en 20 uur. •Aihambra II Vlissingen, 'Philadelphia' 20 uur. •Aihambra III Vlissingen, 'Cool Runnings' 14 en 20 uur. •Aihambra IV Vlissingen, 'Ace Ventura' 14 uur. 'Blink' 20 uur. •Grand Theater Goes, 'Free Willy' 14 uur. 'Schindler's List' 19.30 uur. •Stichting Cinema Middel burg, 'The Blue Kite' 20 uur. DONDERDAG 16 JUNI •"De Schelp" Domburg, 'Tekenfilmfestival' 14 uur. ZONDAG 19 JUNI •Aihambra II Vlissingen, 'Bambi' 14 uur. WOENSDAG 22 JUNI •Aihambra II Vlissingen, 'Bambi' 14 uur. r

de Faam | 1994 | | pagina 7