Deze week: fg^169 ^0 97 ^0?9 f^5?5 HELP DE SLACHTOFFERS HÜ 139 Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG"" Allerlei Rommelen Natuur Sport Ouderen Lezingen Verkeer Beurs 4 Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 15 juni 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Nieuwe Muziek - Jan Wolff, directeur van de Amsterdamse IJsbreker, en Henk Heuvelmans, directeur van de Stichting Gau- deamus in Amsterdam, hebben zich teruggetrokken uit het bestuur van de Stichting Nieuwe Muziek Zeeland in Middelburg, Wolff heeft het te druk met de IJsbreker en met plannen voor een Centrum voor Moderne Muziek in Amsterdam. Daar naast speelt mee dat de Stich ting Gaudeamus tegenwoordig belast is met het doorsluizen van gelden van het ministerie van WVC naar een aantal podia. Dat maakt het gewenst dat de podia onderling neutraliteit nastreven. Wederzijds bestuurslidsmaat schappen kunnen tot conflicte rende belangen leiden. Oud-wet houder van cultuur in Middelburg G. Schoenmakers zal Jan Wolff opvolgen als voorzitter. A.C. de Bruijn, burgemeester van Valke- nisse, wordt vice-voorzitter. Concert - De christelijke brass band ONDA Middelburg houdt zaterdag 18 juni samen met de brassband St. Rochus uit Pey een concert in de Hoeksteen in Middelburg. Het is een concert in het kader van een uitwisse ling. Eerder dit jaar bracht ONDA een bezoek aan de Limburgse band. Grote Kerk - Het VU-orkest is begonnen aan zijn zomertoernee door Nederland. Het orkest geeft zaterdag 18 juni om 20.15 uur een concert in de Grote Kerk in Veere. Het orkest van de Vrije Universiteit in Amsterdam is opgericht in 1962 als kameror kest. Inmiddels is het uitge- Hof Domburg Domburg, wekelijks Candlelight Bow- lingtoernooi vanaf 12 jaar, inschrijven voor 18 uur bij receptie de Parel, aanvang 20 u. Vismarkt Middel burg, wekelijkse antiek markt, 9 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, bingo 50-plus, 14 u. Jon gerencentrum Midgard Middelburg, tafelvoetbal toernooi, inschrijven per team (twee personen) tot een uur voor aanvang, 20 u. Sportzaal Van Duyven- voorde Oost-Souburg, openbare vergadering Huurderscomité Basco/Schoonenburg- Oost, 20 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonu menten en Zeeuws Land schap, vertrek vanaf bovenste parkeerplaats Delta Expo, 19 u. COC- pand Middelburg, Italiaan se avond, 21 u. Clubgebouw VTV Vlissin gen, bingo en loterij, De Doordouwers, 20 u. Kanaalstraatkerk Oost- Souburg, herdenkings dienst nav. 100-jarig bestaat van Ver. voor Pro testants Christelijk Onder wijs, 17 u. Zaal Rehoboth Oost-Souburg, receptie 100-jarig bestaan Ver. voor Prot. Chr. Onderwijs, 18.15 u. Wijkcentrum Schelde buurt Vlissingen, prijskla- verjassen, 14 u. Stijl dansavond Arsenaal theater Vlissingen mmv. Cartouche. Winkelcen trum Vlissingen, optreden Brabantse Wil met zijn boekorgeltje Benjamin, 13.30 en 16.30 u. Willem lll-kazerne Vlissingen, Ladies Night, Stichting Surant, 22 u. Ned. Herv. kerk Seroosker- ke, openluchtdienst met ds. H. Faassen, koor en muziekgroep Leger des Heils, 19 u. Imkerij Poppendamme Grijpskerke, workshop 'Provengaalse lavendel stokjes maken', informatie 01189-1948. Hof Domburg, wekelijkse rondleiding door kuurcen trum, 11.30 u. Neeltje Jans, wekelijkse excursie Natuurmonumenten en Zeeuws Landschap, ver trek vanaf bovenste par keerplaats Delta Expo, 10 u. Suikerpoort 7 Middel burg, kledingbeurs WIZO- Zeeland, tbv. kinderhuizen in Israel, 9.30 u. Hof Domburg, wekelijks squashtoernooi, inschrij ven voor 11 u, aanvang 13 u. Domburg, energie meditatie-avond, inlichtin gen 01188-3167, 20 u. groeid tot het grootste amateur symfonie orkest van Nederland. Het repertoire bestaat voorna melijk uit laat-romantische muziek van onder anderen Bar- tok, Bruckner, Berlioz en Mahler. Soliste van de avond is violiste Sonja van Beek, winnares van het Oscar Back-concours. Uitge voerd worden de symfonie nr. 6 van Mahler en vioolconcert nr. 1 van Prokovjev. Muziekschool - In de Concert en Gehoorzaal in Middelburg geven leerlingen van de Zeeuw se Muziekschool 17 en 18 juni een uitvoering. Het kinderkoor is te zien en te beluisteren in de operette-musical De Wonderste- nen. Verder presenteren de leer lingen van de klassen algemene muzikale vorming zich met zang en dans. Zij begeleiden zichzelf op een uitgebreid Orff-instru- mentarium. Old-timers - Wethouder Meijers van Vlissingen geeft zaterdag 25 juni om 9 uur op het parkeerterrein achter Boulevard Bankert in Vlissingen het start sein voor de Walcherenrit voor old-timers. Het is de achttiende keer dat het Vlissings Aktivitei- ten Fonds deze rit organiseert. Maximaal honderd deelnemers met een wagen of motor van minstens dertig jaar oud konden zich inschrijven. Te zien zijn onder meer de Magirus brand weerwagen van Middelburg en de oude brandweerwagen van Oostkapelle. De old-timers stop pen onderweg onder meer in Middelburg (rond 10 uur bij de Lange Delft), op het parkeerter rein van de Parel in Domburg (rond 13.15 uur) en op de wan delpromenade in Zoutelande (rond half vier). Tegen vijf uur worden de wagens en motoren weer op het parkeerterrein ach ter Boulevard Bankert verwacht. Dierenbescherming - De afdeling Noord- en Midden Zee land van de Dierenbescherming presenteert 16 juni de eerste exemplaren van een zomerfolder en affiche aan L. ter Heide, direc teur van de Provinciale VVV. De presentatie luidt de actie in die de Dierenbescherming deze zomer gaat voeren om er de aan dacht op te vestigen dat dieren bij warm weer niet in een gepar keerde auto kunnen verblijven. Tot voor kort was het voor de afdeling in Vlissingen wegens een tekort aan financiën niet mogelijk deze actie te voeren. Dat de actie nu wel mogelijk is dankt de Dierenbescherming onder meer aan een donatie van de schilder J. de Quelery. Rijkswaterstaat - Rijkswater staat houdt zaterdag 18 juni een open dag in een tent op het Bel- lamypark in Vlissingen. Van 9 tot 17 uur is iedereen welkom. De open dag staat in het teken van honderd jaar duurzame wate rstaatszorg. In de tent zijn ver schillende tentoonstellingen, werkende modellen en grote mechanische onderdelen te zien. Medewerkers van Rijkswa terstaat geven uitleg en buiten de tent staan verschillende spe ciale voertuigen. Tegelijkertijd is de tentoonstelling 'Schipperen op de Schelde' in het Stedelijk Museum Vlissingen van 13 tot 17 uur gratis te bezoeken. Wigwam - De Stichting Sociaal Cultureel Werk Middelburg houdt in de week van 4 tot 8 juli twee bouwspeelplaatsen voor kinderen van 4 tot 12 jaar op het Trefpunt in Nieuw Middelburg en op het Meiveld in Middelburg- Zuid. De Stichting zoekt vrijwilli gers die die week of de week daarvoor willen meewerken. De speelplaatsen staan in het teken van de Indianen. Reünie - Dit jaar wordt her dacht dat er honderd jaar gele den voor het eerst protestants- christelijk lager onderwijs werd gegeven in Grijpskerke. De week van 12 tot 17 juni staat voor de Basisschool in Grijspker- ke geheel in het teken van het jubileum. Woensdag houden de leerlingen een markt in hutten op het schoolplein. Donderdag hou den ze een middeleeuws spekta kel waarbij alle kinderen verkleed op school mogen komen en vrij dag is er een speurtocht in het rond het dorp. Vrijdags tussen 16 en 17.30 uur is er een receptie en 's avonds van 18.30 tot 22 uur een reünie voor oud-leerlingen en oud-leerkrachten. Er is ook een herdenkingsboekje samen gesteld over de afgelopen hon derd jaar. D-Day - In het Roosevelt Study Center in de Abdij in Middelburg is momenteel de tentoonstelling 'D-Day Remembered' te zien. De tentoonstelling is samenge steld door het Roosevelt Study Center in samenwerking met het Eisenhower Center in New Orle ans, het Imperial War Museum in Londen en het US Army Cen ter of Military History in Was hington. De tentoonstelling is te zien tot 1 november. Het Roos evelt Study Center is een weten schappelijk instituut met de grootste Europese collectie bronnenmateriaal over de Ameri kaanse geschiedenis van de twintigste eeuw. Juliana - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Vereniging Edvard Kardelij in Vlissingen een bijdrage gegeven van 15 duizend gulden voor de inrichting van haar accommodatie. Het Juliana Welzijn Fonds steunt per jaar ruim duizend projecten in Neder land op het gebied van maat schappelijk welzijn. Het fonds geeft voornamelijk aanvullende financiële hulp aan projecten die dicht bij de mensen staan. Polen - Pakketten voor vrien den en familie in Polen kunnen donderdag 16 juni tussen 18 en 22 uur worden ingeleverd bij J. Sedee, Sportlaan 18 in Middel burg, of na telefonische afspraak (01180-27748). De pakketten moeten goed verpakt en dicht gebonden zijn en de adressen van afzender en geadresseerde dienen duidelijk leesbaar op de doos te staan. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo. De kosten zijn 7,50 per pak ket plus 2,50 per kilo. Korfbal - Korfbalvereniging Seolto uit Vlissingen houdt zater dag 18 juni voor de twintigste keer haar jaarlijkse rommel markt. De markt is te vinden bij het speeltuinterrein aan de Zuid- beekseweg. De verkoop begint om 10 uur. Er zullen ongeveer vijftien kramen zijn met onder meer boeken, speelgoed, plan ten, glaswerk, potten en pannen, kleding en handwerk. ONDA - Muziekvereniging ONDA uit Nieuw en Sint Joos- land houdt zaterdag 18 juni een rommelmarkt-bazar. Vanaf 9 uur worden in de kramen rond de hervormde kerk spullen te koop aangeboden. Om half tien wor den waardevolle antieke spullen bij opbod verkocht. Speciale aan dacht is er voor de verkoop van mooie kleding. Bezoekers kun nen verder deelnemen aan spel letjes zoals sjoelen, stokvangen en koppen gooien. De opbrengst is bestemd voor aanschaf van nieuwe instrumenten. Borstvoeding - In de week van 20 tot 25 juni staat in de Zeeuse Bibliotheek in Middel burg een informatiestand van La Leche League over borstvoe ding. De opening wordt verzorgd op maandag 20 juni om 20 uur door voorzitter G. van Veldhui- zen-Staas, met de lezing Oost- West Borst Best, over het belang van borstvoeding voor moeder, kind en maatschappij. De lezing is toegankelijk voor (aanstaande) ouders, werkers in de gezondheidszorg en andere belangstellenden. De informatie stand is de hele week enkele uren per dag open. La Leche League is een internationale organisatie die sinds 1956 infor matie en ondersteuning biedt via een netwerk van ruim tiendui zend vrijwilligers aan vrouwen die hun baby borstvoeding willen geven. Maaltijdservice - Het experi ment met versvriesmaaltijden dat de afgelopen drie maanden is gehouden op het platteland van Walcheren slaat aan. Van de zestig deelnemende ouderen zijn meer dan vijftig tevreden over de service. Reden voor de Stichting Welzijn Ouderen Plat teland Walcheren om de service voort te zetten, ledereen vanaf zestig jaar die van de service gebruik wil maken kan zich aan melden bij bovengenoemde stichting. Excursie - Het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle verzorgt woensdag 22 juni een rondleiding door Kasteel West- hove. Daarna maken deelne mers een korte wandeling door het bos waarbij onder meer het Romeinse bruggetje, het Gebed zonder Einde en de Witte Wuven aandacht krijgen. Een bezoek aan het Biologisch Museum besluit de rondleiding. Maximaal 25 mensen kunnen aan de rond leiding deelnemen en vooraf aanmelden is dan ook belangrijk. De excursie begint om 14 uur. Ter Hooge - De Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oranje zon verzorgt 21 juni een lezing, een diapresentatie en een excur sie over landgoed Ter Hooge bij Middelburg. Al in 1291 wordt in akten van het landgoed gespro ken. Het natuurgebied rond de buitenplaats wordt tegenwoor dig beheerd door Het Zeeuwse Landschap. De lezing en dia-pre sentatie beginnen om 13.30 uur in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande. De excursie over het landgoed, onder leiding van Richard Struyck, staat rond 15 uur gepland. Neeltje Jans - Elke derde zon dag in de maand juni, juli en augustus is vanaf 14 uur een excursie te volgen door de natuur van Neeltje Jans. De excursie begint bij het bord van de Vereniging Natuurmonumen ten en Het Zeeuws Landschap op het hoogstgelegen parkeer terrein van Delta Expo. Overkant - Toerclub Walche ren houdt zaterdag 18 juni het jaarlijkse 'rondje overkant'. De tocht kent twee afstanden: 75 en 100 kilometer. Start en aan komst is bij Hof van Walcheren in Koudekerke. De tocht gaat per veerboot van Vlissingen naar Breskens, dan een stukje docr Zeeuwsch Vlaanderen en terug naar de startplaats. Inschrijven is mogelijk van 9 tot 11 uur. Ruytermars - WSV Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt 18 juni voor de 28ste keer de Ruy termars over een afstand van 5, 10, 15, 25 en 40 kilometer, van uit het clubhuis aan de Oranje straat. De start van de twee lang ste afstanden is tussen 9 en 10 uur, de overige starten tussen 10 en 13.30 uur. De tocht loopt onder meer langs de Vlissingse boulevards. Inlichtingen bij het secretariaat 01184-18326/16242 of 01180-24919. Wandelmars - Wandelsport vereniging 't Zand houdt zater dag 25 juni in samenwerking met de wijkvereniging Zanddijk- Veere de zevende mars rond het Veerse meer, een wandeltocht over zestig kilometer. De start is om 9 uur bij het Praethuus in Veere Zanddijk en de route is uit gezet via het schelpenpad over de sluizen van Veere, over de Zandkreeksluizen richting Kort- gene, via Kamperland over de Veerse Dam weer terug. Deelna me is mogelijk vanaf 16 jaar. Verzamelaars - De afdeling Zeeland van de Nederlandse Ver eniging de Verzamelaar houdt zaterdag 18 juni van 9 tot 16 uur een grote verzamelbeurs in Ont moetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. Op de beurs zijn onder meer ansichtkaarten, postzegels, munten, bankbiljet ten, sigarenbandjes en boeken te vinden. Zingen - De commissie Zingen in Middelburg houdt zaterdag 18 juni een koor- en samenzang- avond in de Nieuwe Kerk in Mid delburg. Medewerking wordt verleend door het christelijk gemengd koor Cantate Deo, onder leiding van Peter Eilander en met Marcel van de Ketterij aan het orgel. De meditatie wordt verzorgd door Ds. P. de Jong uit Rotterdam. De zang avond begint om 19.30 uur. Parkeren - De gemeente Vlis singen wil met ingang van 1 juli betaald parkeren invoeren in de Coosje Buskenstraat op het gedeelte van de oprit naar de boulevard. Bewoners, onderne mers en instellingen in dat deel van de straat kunnen voor zestig gulden per jaar een parkeerver- gunning krijgen, die het mogelijk maakt te parkeren in een gebied rond de Coosje Buskenstraat - dus niet op de oprit zelf. De gemeente benadrukt dat de par- keervergunning geen garantie biedt op een parkeerplaats of een eigen parkeerplek. Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! KELLOGG'S HONEY NUT LOOPS pak 250 gram 3,39 HONIG MOMENTSOEPEN pak 4 zakje 1,95 BONDUELLE GROENTE- CONSERVEN 4 soorten kijk in de winkel welke blik 400 gram 1,39 7-UP REGULAR fles d 2 liter 2,79 KIP-GRILL BOUTJE 1 kilo op schaal per kilo 10,90 3 RWANDA BLOEDT ESP 555 In deze actie werken samen: Artsen zander Grenzen, Memlsa, Mensen In Nood, Nederlandse Rode Krols, Novlb, Stichting Oecemenlsche Halp, Stichting Vluchteling, Tearfund, Terra des Hammes, Unlcel Nederland Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: Riepma. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 19 uur: J. Bak ker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Manuput- ty- DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: C.A. West erveen, 19 uur: A.W. Mol. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. zaterdag 19 uur en zondag 10 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: A.C. Verheul, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: W.P. Jansen. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: A.C. Verheul. GRIJPSKERT<Ë Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 19 uur: B. Ridder, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: P. den Braan- ker, 19 uur: B. Ridder. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: A. Spaans-Moolenaar. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 en 10.30 uur: B. de Haan. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 en 10.30 uur: B. de Haan, gez. diensten in de Geref. Kerk. MEUSKERKËP Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. van der Zwan, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: Manuputty. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: Th.J.W. Kunst. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: G.J. Baan. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Br. Blanken. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: C. Rezelman. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigenlskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 en 19 uur: J.S. Koops. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 uur: P.A. Trimpe, 14.30 uur: K. Spoelstra. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: K. Spoelstra. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9 30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse, 16 uur: jubileumviering, koor Sheborim. Ontmoe- tingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 9.30 uur: C.J. Rensink. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: A.C. Verweij. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: O. Elseman. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Nieu we Kerk) Zo. 11 en 18.30 uur: J. Smit. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst. W. Verdouw. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 uur: R. Pip- pel, 19 uur: openluchtsamenkomst in Seroosker- ke o.l.v. R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A. van Klaveren. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: B.J. Eikelboom. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 9.30 uur: K. Hendrikse. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 17 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: A. de Groot. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST.TJOÖSLAND Hervormde Gemeente. mentlo. Zo. 10.30 uur: P. Bar- OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 19 uur: Oostkappel zingt in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A.C. den Hollander, 19 uur: zangdienst. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: leesdiensten. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: P. Barmentlo. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: J van Popering, 19 uur: H.W.J. Faassen, gez. openluchtdienst. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: H.W.J. Faassen, open luchtdienst. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 uur: A.W. Mol, 19 uur: F.C. van Dijke. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: K. Deddens. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal st raat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof, Alexa nder Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: J. van Veen. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: L A. Murre. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: C.D. Bijl. Ter Reede, Zo. 19 uur: A. Spaans-Moolenaar. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za.: 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie. W. Verdouw Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: leesdiensten. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl-Muller. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: K. van Balen. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: R.G. v.d. Zwan. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Wo. 9 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 15 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. Di. 9 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: C. Simons. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Meeuse, 19 uur: Murre. Zuid(praktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moer straat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zondag tot 24 uur: J. Visser, Wachttoren 19, Middelburg, tel. 01180-37431Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: zater dag en zondag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag t/m zondag: W. Spek horst. Weststraat 7, Domburg, tel. 01188-1271. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke, tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: R. Oosterhof, Gerbran- dystraat 176, Vlissingen, tel. 01184-65326. APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, tel. 12066. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: S. v.d. Kaaden, tel. 68791. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: K. Boot, tel. 39865. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.J. Ruys, Stadsschuur 1, Middelburg, tel. 01180-13118. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. Dierenartsenpraktijk Meliskerke: (kleine huis dieren): Kelderweg 1, tel. 01189-2838. OVERIGE DIENSTEN ZOUTELANDE OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L.A. Woltering. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: P.C. Klijnsma, 19 uur: C. Simons. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: P. Barmentlo. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen, 19 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in Gapinge. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: Kleij, jeugddienst. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Zo. 10 uur: J. Sweere. Do. 16 juni t/m wo. 22 juni HUISARTSEN Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 39933. zondag tot 24 uur: S.A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: F.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. zondag tot 24 uur: W. van Ouwerkerk, Gebrandylaan 6, tel. 65498. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400. Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin, Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 16