Provincie Zeeland 1001 PRAKTISCHE CADEAU'S voor de liefste pa... VERSTRATEN F WALHOUTF VERANDA DE KOGEL IS DOOR DE KERK!!!!! ALLES GELIJKVLOERS 'Piemc&v lAVOOWwmode Woonwagenplan in Staten Vermesting en verwijdering DOE IETS AAN LOOPLAWAAl. IN BEROEP Dé verandaspecialist van Z-W Nederland Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Het omvangrijke provinciale milieubeleidsplan Kerend Tij Twee (KT2) is op hoofdlijnen samengevat in een brochure die gratis verkrijgbaar is in het informatiecentrum van de provincie. In AbdijNieuws zal de komende tijd regelmatig aandacht worden gegeven aan onderdelen uit KT2. Vandaag het eerste deel uit een serie. Er is in Zeeland een tekort aan standplaatsen voor woonwagens. Nu er een eind komt aan de bemoeienis van de provincie met het woonwagen- beleid zien GS het wegwerken van dat tekort als sluitstuk van hun taak. Het beheer van de standplaatsen wordt een taak voor de woningbouwverenigingen. (poio£l- SERRES - VERANDA'S - DEUREN - SCHUIF- EN WINKELPUIEN Tel. 01100 - 21221 Fax OlIOO - 21170 Livingstoneweg 44 - 4462 GL Goes Kennisgeving Provincie Zeeland Na langdurige beraadslagingen hebben wij besloten onze beide zaken (Lavooy Premier) samen te smelten en in een nieuw pand verder te gaan. Wij verhuizen beide IN HET NAJAAR naar de hoek van Plein 1940/Korte Geere, waar we u hopen te kunnen ontvangen in onze gecombineerde Dames- en Herenmodezaak in een gezellige, eigentijdse sfeer, zoals u van ons gewend bent. (de Dames hoeven niet meer naar boven!!!), waar we u al onze mooie, vlotte kwaliteitsmerken willen aanbieden. Zoals u zult begrijpen wordt dit een geweldige operatie; om ruimte te maken bieden wij u vanaf heden op onze kollektie ZOMERKLEDING (standaard-artikelen en "Blue Willi's" uitgezonderd) Ook tijdens deze "VERPLAATSINGS-UITVERKOOP" blijft onze bekende service en bediening hetzelfde. Kom en profiteer óók van deze eenmalige, geweldige kans en help ons "ruimen". Wij zijn reeds met onze VERPLAATSING-uitverkoop begonnen U bent van harte welkom bij: Heren en Damesmode Lange Delft 11 Middelburg Woensdag 15 juni 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 13 Abdij Nieuws Net als in de rest van Neder land is in Zeeland de balans verstoord tussen wat er aan stikstof en fosfaat (mest) in het milieu terecht komt en wat strikt nodig is. Algen gaan zich veel te hard vermenigvuldigen waarbij ze ook de zuurstof consumeren. Dan kan het wa ter tot allerminst geurige "groene soep"verworden. Er is in Zeeland ook een na tuurlijke bron van vermesting, namelijk de zoute kwel. Alles bijeen genomen is de kwali teit van het binnenwater qua ver mesting niet zo best. In ongeveer de helft van deze wateren zitten veel te veel algen en vrijwel ner gens zitten we goed met de hoe veelheden stikstof en nitraat. Er is in Zeeland -zo formuleert KT2- sprake van een overmaat aan voedingsstoffen. Ruimte voor nog meer mest is er dus niet. Al leen als minder kunstmest wordt gebruikt, ontstaan in evenredige omvang mogelijkheden voor meer dierlijke mest en omgekeerd. Fei telijk dient het totale mestgebruik te worden teruggedrongen. Als we kijken naar de hoeveelhe den dierlijke mest, waarmee Zee land jaarlijks wordt belast, dan blijkt dat over de jaren heen de ei gen produktie gelijk blijft. De stij ging wordt nagenoeg geheel ver oorzaakt door import. De provincie zal er op aandringen dat de import uit Noord-Brabant via de mestbanken wordt terugge drongen. Met de Belgische autori teiten gaat de provincie overleg voeren. Uitgangspunt van KT2 is dat Zeeland geen "mestoverschot provincie" mag worden. Verwijdering Als er iets is wat in onze consump tiemaatschappij is gegroeid dan is het wel de afvalberg. Momenteel wordt ruim 70 van het Zeeuwse afval gestort. Als dat zo zou doorgaan zijn de stortplaatsen in 1998 vol. Het beleid voor afvalverwijdering is vastgesteld in het derde Provin ciaal Afvalstoffenplan (PAP III) dat al eerder door Provinciale Staten is vastgesteld. PAP III is in zijn ge heel opgenomen in KT2. Preventie (voorkomen van afval), hergebruik, verbranden en storten zijn de hoofdlijnen van dat beleid. Speciale 'preventieteams' zullen zich de komende tijd gaan richten op het midden- en kleinbedrijf en op huishoudens. Om het beleid van hergebruik/ver branden/storten goed gestalte te kunnen geven zal eerst de afval berg moeten worden geselec teerd. Groente- fruit- en tuinafval (gft), af gedankte koelkasten, TV's en was machines, papier en glas moeten worden gescheiden. Gevaarlkijker zaken als chemisch afval en as best zijn onderworpen aan specia le regelingen. Populair gezegd: die mag je in geen geval achte loos aan de stoep zetten. Er is nog veel meer afval te be denken waarvan het eigenlijk jam mer is dat het naar de stort gaat: metalen, textiel en grof tuinafval (hout). Bouw- en sloopafval zou al meteen moeten worden gescheiden, om dat er nog veel nuttige materialen in zitten. De provincie Wil particuliere afval verwerkers, bedrijven en gemeen ten stimuleren om zo actief moge lijk te zijn op dit gebied en zonodig voorschriften uit te vaardi gen. De taak waarvoor de provincie zich heeft gesteld, komt er op neer dat in het jaar 2010 nog maar 10 procent van het afval naar de stortplaats gaat en dat zo'n 70 procent wordt herge bruikt. Als zo'n beleid werkelijkheid wordt, kan de stortplaats Midden- Zeeland (in Vlissingen-Oost) -gere kend vanaf nu- nog een jaar of vijf tien mee. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen is een nieuwe stortplaats voorzien, om dat de huidige bijna vol is. Het informatiecentrum van de pro vincie is te vinden op het adres Abdij 9 in Middelburg, tel 01180- 31400. Vrijdag 17 juni zullen Provin ciale Staten een eindoordeel geven over het Woonwagen plan 1993-2000. Over het plan is al geruime tijd ge discussieerd, onder meer met ge meenten, woningbouwverenigin gen en woonwagenbewoners of hun belangenbehartigers. Als pro vinciale staten hun eindoordeel hebben gegeven kan het plan wor den uitgevoerd. Het is wellicht de laatste keer dat een dergelijk plan wordt bediscussieerd door provin ciale staten. De provinciale be moeienis houdt op omdat de ver schillende onderdelen die met dat beleid hebben te maken gemeen telijke taken zijn. Het meest sterk komt dat naar voren in de huisves ting van woonwagenbewoners. Wonen Met ingang van volgend jaar be staat er geen aparte woonwagen- wet meer. Dat betekent dat het wonen van woonwagenbewoners onderdeel gaat uitmaken van de gewone wet- en regelgeving voor de volkshuisvesting: een regelge ving die voor iedere Nederlander geldt. De uitvoering van de volks huisvesting is een gemeentelij ke zaak. Het realiseren van standplaatsen is dan ook on derdeel van het gewone, regu liere in de vaktaal, beleid voor ruimtelijke ordening. De provincie gaat er vanuit dat ge meenten in hun bestemmingsplan nen zich niet beperken tot het aan geven van de plekken waar wonin gen moeten komen. In de bestem mingsplannen zal ook moeten worden aangegeven waar stand plaatsen voor woonwagens zijn. GS zullen de gemeentelijke be stemmingsplannen daar op toet sen. Op die manier sla je eigenlijk twee vliegen in een klap is de re denering in het provinciehuis: je kunt controleren of gemeenten wel voldoende standplaatsen reali seren en woonwagens gaan meer dan tot nu toe deel uitmaken van 'wonen in de wijk'. Met andere woorden, er is sprake van een minder geïsoleerde ligging van de woonwagens. De woningbouwverenigingen krij gen te maken met uitbreiding van hun werk. Zij zullen de standplaat sen gaan beheren. De achter grond van deze gedachtengang is dat de meeste woonwagenbewo ners een beroep doen op de so ciale volkshuisvesting. En dat is nu precies de taak van de woning bouwverenigingen. Daarin zijn zij gespecialiseerd. Ook voor andere Nederlanders geldt dat ze bij het zoeken naar een dak boven het hoofd op de eerste plaats aan kloppen bij de woningbouwvereni gingen in hun woonplaats. Geen spreiding De wijzigingen in het beleid bren gen met zich mee dat in de prak tijk wordt afgezien van verdere spreiding van woonwagens over het grondgebied van de provincie. Woonwagenbewoners zijn im mers in eerste instantie aan gewezen op de gemeente en woningbouwvereniging waar ze wonen. Het gevolg is dat gemeenten en woningbouwverenigingen er voor moeten zorgen dat er voldoende standplaatsen komen om de na tuurlijke groei op te vangen. Daar voor zijn 117 plaatsen nodig. Ruim zestig plaatsen zijn nog eens nodig ter vervanging van plekken die van slechte kwaliteit zijn. Het 'verlaten van de spreidingsge dachte' sluit overigens aan bij de wens van woonwagenbewoners zelf. Zij hebben er nooit voor ge voeld de eigen woonplaats te moeten verlaten. Net als veel an dere Nederlanders blijven ze het liefst wonen in de vertrouwde om geving, in de buurt van de familie. De vergadering van Provinciale Staten vrijdag 17 juni begint om 10.00 uur in de statenzaal van het provinciehuis, Abdij 10 in Middel burg. De Staten vergaderen in het openbaar. Wie wil kan een plekje zoeken op de publieke tribune om de bijeenkomst (of een deel er van) te volgen. De complete agen da en vergaderstukken liggen ter inzage in het informatiecentrum van de provincie, Abdij 9. Daar is ook een samenvatting van het woonwagenplan gratis verkrijg baar. Wie te ver weg woont om het te halen kan ook even bellen, 01180-31400, om het toege stuurd te krijgen. De hoorcommissie bestemmings plannen houdt donderdag 23 juni twee openbare hoorzittingen. Om 10.00 uur gaat het om het be stemmingsplan Kom Westkapelle van de gemeente Westkappelle. Een inwoner van die gemeente wil niet dat de huidige openbare be stemming van het voormalige postkantoor in de Zuidstraat ver andert in de bestemming verblijfs- recreatie en appartementen. Om 11.00 uur komt het plan d'- Heule van de gemeente Duiveland aan de orde. Ongeveer 12 inwo ners van Nieuwerkerk krijgen de gelegenheid hun bezwaren te ui ten. Zo vindt men onder meer dat de economische haalbaarheid niet tijdig is aangetoond, dat het plan in strijd is met streekplan en Vi- nex, zijn er twijfels over de bere kening van de uitbreidingsbehoef te, dat er geen rekening wordt gehouden met gemeentelijke her indeling, dat woongenot verloren gaat en dat er geen duidelijkheid is over de beheersing van de grondwaterstand. TUINCENTRUM Wfmrnm Veerseweg 124a, 4332 BJ Middelburg. Telefoon 01180 - 12380. Fax 01180 - 15629. Donderdag koopavond. Ruime parkeer-| gelegenheid Alles in één hand: advies - produktie - montage Bezoek onze showroom of bel voor een gratis offerte/schetsontwerp ^^howroom geopend: dagelijks 09.00 - 17.00 uur - Zaterdag 10.00 - 16.00 uur Directie Milieu en Waterstaat Wet milieubeheer Ontwerp-vergunning Elf Atochem Vlissingen BV Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven op grond van artikel 3.19, lid 2 van de Algemene wet bestuursrecht kennis van het volgende. Elf Atochem Vlissingen BV te Vlissingen heeft op 29 maart 1994 bij hen een aanvraag ingediend om een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer voor een nieuwe productielijn ten behoeve van coatings, reinigingsmidde len en industrieel toepasbare producten. De inrichting (fabriek voor de productie van organotin- en organofosforproducten en polymeer harsen) is gelegen aan de Europaweg Zuid te Vlissingen-Oost, gemeente Vlissingen. Gedeputeerde Staten willen de vergunning verlenen met voorschriften ter bescherming van het milieu. Ter inzage De aanvraag met bijlagen, de ontwerp-vergunning met de voorschriften en overige stukken kunnen worden ingezien van 16 juni 1994 tot en met 13 juli 1994 op de volgende plaatsen en tijden: bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg, op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur; in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdag avond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdag avond eerst telefonisch afspreken: 01184-87204). Na 13 juli .1994 tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de vergunning, liggen de stukken ter inzage op bovengenoemde plaatsen en wel op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Bedenkingen Tot en met 13 juli 1994 kan een ieder schriftelijke beden kingen inbrengen tegen de ontwerp-vergunning bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie Milieu en Waterstaat, Postbus 165,'4330 AD.Middelburg. Tegelijkertijd kan een verzoek worden ingediend om persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot en met 13 juli 1994 kan een ieder verzoeken om een gedachtenwisseling over de ontwerp-vergunning (tel: 01180-31984). Hierbij wordt de aanvrager in de gelegen heid gesteld aanwezig te zijn en kunnen mondelinge be denkingen worden ingebracht. Alleen degenen die bedenkingen hebben ingebracht te gen de ontwerp-vergunning en belanghebbenden, die kun nen aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, kunnen later beroep instellen. Het Groene Woud 1, Postbus 165 4330 AD Middelburg. Is burenlawaai voor u een probleem? Doe er dan iets aan. De Nederlandse Stichting C. £41;Geluidhinder helpt bij r\j het vinden van een oplossing. NSG, Postbus 381, J, 2600 AJ Delft. 50% KORTING 4 -r V GORTSTRAAT 32-34 MIDDELBURG TEL. 01180 12508 DONDERDAG KOOPAVOND

de Faam | 1994 | | pagina 14