iiiiiiiiÉ Miuftiiiiiéwlllfiiiult GEMEENTE MIDDELBURG Commissies in juni :V I S S I N 6 E N Stadsgewest :M t D 0 t t B IJ R G: uw Four Freedoms Awards Vacature plv. lid Ombudscommissie Jaarverslag Bouwaanvragen Borden stadsgewest Burger zaken gesloten Collecten Overzicht stembureaus Vrijdagavond Markt afgesloten Wedstrijd Opening kinderdagverblijf de Wigwam Week 22 Tafeltje Dekje In het stemhokje Meer informatie Woensdag 1 juni 1994 DE FAAM 5 Wf w Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. 9 juni: Verkiezingen Europees Parlement Begin juni gaat Europa weer naar de stembus. Dan zijn er verkiezingen voor het Europees Parlement. Nederlanders kunnen op donderdag 9 juni hun stem uitbrengen. Op die dag kiezen wij de Nederlandse euro parlementariërs, die ons de komende vijfjaar in Europa zullen verte genwoordigen. Waarom Europese samenwer king? Na de Tweede Wereldoorlog inspi reert de gedachte 'Nooit meer oor log' tot internationale samenwer king. Dat leidt in I957 tot verre gaande afspraken tussen zes landen over economische samenwerking en de vormgeving van een Europese markt. Naast economische samenwerking wordt er ook samengewerkt op het terrein van buitenlandse politiek, defensie, politie en justitie. Het Parlement voor alle Europe anen In de Europese Unie werken nu twaalf Europese landen intensief samen. De Europese regels en het Europese beleid hebben een steeds grotere invloed op het dagelijks leven. Daarom is het belangrijk dat de besluitvorming in een verenigd Europa zorgvuldig wordt gecontro leerd door een democratisch geko zen Parlement. Dat is dan oook de opdracht van het Europees Parle ment, het komt op voor uw belangen in Europa. U heeft directe invloed Ruim een kwart van alle regels, die nu in Nederland gelden, is al van Europese oorsprong. Dat worden er steeds meer. Deze regels zijn vast gesteld door de Raad van Ministers (voor landbouwzaken en landbouw ministers, voor onderwijs de twaalf onderwijsministers, enzovoort). Meestal zijn deze regels voorgesteld door de Europese Commissie, die de Europese Unie van dag tot dag bestuurt. Onze Nederlandse Tweede Kamer heeft weinig directe invloed op de inhoud van die besluiten. Het Europees Parlement heeft dat vaak wel. Het Parlement heeft met het Ver drag van Maastricht meer bevoegd heden gekregen. De leden van het Europees Parlement worden direct gekozen: de Europese burgers krij gen dus steeds meer invloed op het beleid in Europa. Het Europees Parlement beslist mee Sinds het Verdrag van Maastricht kan het Europees Parlement een deel van de Europese wetgeving In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuur lijke Zaken, dinsdag 14 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C". Beijc. telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 16 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schrocvcrs. telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag 20 juni om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M..1. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 21 juni om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walra- vc. telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 21 juni om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf. telefoon 75304. Bovenstaande vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergade ring in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissicsccrctaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 27 juni om 19.30 uur. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 30 juni om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beijc. telefoon 75434. Op vrijdag 10 juni zullen burgemeester J.C.Th. van der Daef van Vlissingen en burgemeester mr. Chr. G.J. Rutten van Middelburg om 11.00 uur aan de Lekstraat te Oost-Souburg een bord met de vermelding "Stadsgewest Vliss ingen/Middelburg" aanbrengen. Hetzelfde gebeurt om 11.10 uur aan de Torenweg te Middelburg. Zij worden aan de belangrijkste in- en uitvalswe gen van de steden Vlissingen en Middelburg geplaatst om bij te dragen aan de bekendheid van het feil dat beide steden een stadsgewest vormen. "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 6 tot en met 12 juni maandag lamsragout, sperziebonen, rijst dinsdag zuurkool woensdag varkenslapje, champignon saus, gem. groente, aard appelen donderdag gehaktbal, jachtsaus, bloemkool, aardappelen vrijdag gepaneerde schol, gem. groente, aardappelsla zaterdag nasi goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft In verband met de verkiezingen van het Europees Parlement is de afde ling Burgerzaken op donderdag 9 juni niet 's avonds geopend. Over dag gelden wel de gebruikelijke openingsuren: van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tol 15.00 uur. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-col- lecte te houden: Nationaal Epilepsie Fonds van 30 mei tot en met 4 juni: A VO Integratie.Gehandicapten van 6 tot en met 11 juni. tegenhouden als het Parlement vindt dat die niet in het belang is van de Europese burgers. Zo heeft het Europarlement het recht om 'nee' te zeggen (vetorecht) wanneer het gaat om handel en eco nomie. En het heeft het laatste woord bij consumentenbescher ming, op onderwijsterrein en langc- tcrmijnplanncn voor vervoer en milieu. Hoeveel Nederlanders zitten er in het Europees Parlement? Op 9 juni kiezen wij 31 Nederlandse europarlementariërs. De Nederlanders zitten niet bij elkaar in het Parlement, ze maken deel uit van de verschillende politie ke fracties. In totaal zitten er straks 567 volksvertegenwoordigers in het Europees Parlement. Daarbij zijn de kleine landen sterk vertegenwoordigd. En groot land als Duitsland (met 81 miljoen inwo ners) heeft immers 99 parlementsle den. Een klein land als Luxemburg (met 400.000 inwoners) heeft nog altijd 6 zetels. Hebben de Nederlanders veel invloed? De stem van iedere parlementariër weegt, natuurlijk even zwaar, maar de Nederlandse leden spelen naar verhouding een belangrijke rol. Zo hebben van de negentien com missies van het Europees Parlement er liefst vier een Nederlandse voor zitter. 270 miljoen Europeanen naar de stembus De verkiezingen voor het Europees Parlement worden in alle lid-statcn van de Europese Unie gehouden. Het Europarlement is het enige par lement ter wereld dat rechtstreeks over de grenzen wordt gekozen. In de tweede week van juni kiezen zo'n 270 miljoen stemgerechtigde Euro peanen 567 parlementariërs. Er wordt niet in heel Europa op dezelfde dag gestemd. Nederland gaat op 9 juni naar de stembus. In IERLAND Aantal zetels 15 Aantal inwoners: 3.600.000 VERENIGD KONINKRIJK Aantal zetels 87 Aantal inwoners: 58.300.000 FRANKRIJK Aantal zetels 87 Aantal inwoners: 57.800.000 SPANJE Aantal zetels- 64 Aantal inwoners: 39.100.000 NEDERLAND Aantal zetels 31 Aantal inwoners: 15.354.000 DENEMARKEN Aantal zetels 16 Aantal inwoners: 5.200.000 BELGIE Aantal zetels 25 Aantal inwoners: 10.000.000 LUXEMBURG Aantal zetels 6 Aantal inwoners: 389.000 DUITSLAND Aantal zetels 99 Aantal inwoners: 81.100.000 PORTUGAL Aantal zetels 25 Aantal inwoners: 9.900.000 ITALIË Aantal zetels 87 Aantal inwoners: 57.000.000 GRIEKENLAND Aantal zetels 25 Aantal inwoners: 10.400.000 LIJSTTREKKERS CDA/Europese Volkspartij Hanja May-Weggen, P.v.d.A/Europese Sociaal democraten Hedy d'Ancona. WD/Europese Liberaal Democraten Gijs de Vries, D66 Jan Willem Bertens, GROENLINKS. Nel van Dijk, SGP/GPV en RPF Leen van der Waal Middelburg is verdeeld in 28 stemdistricten met even zo veel stembureaus. Op uw oproepingskaart staat op welk stembureau u op 9 juni kunt stemmen. Met een sterretje is aangegeven welk stembureau geschikt is gemaakt voor rolstoelgebruikers. 1. Bej. tehuis St. Willibrord, Bachtensteenc l 2. de Casembrootschool. Zuidsingcl 128 3. Lokaal Gcr.Gem.-kerk. Segcersstraat "l9 4. Het Verenigingsgebouw, van Cittersstraat 64 5. Eben-Haezcr. Briandlaan 2 6. Jacob Roggevccnhuis, Noordsingcl 106 7. Oranje Nassauschool, Oranjclaan 11 8. De Arneburch, Nederstraat 37 9. De Boomcnburch. Oude Vlissingscweg 40c 10. Dorpshuis, Veerstraat 2 11 Chr. L.T.S., Gen. Eisenhouwcrlaan 25 12. M.A.V.O.-school. Olmenlaan 8 13. Swcrf-Rust, Laurens Stommesweg I 14. De Oosterburch. Hooge Mccstraat 4 15. Torenhoveschool. Kriekenhof 16. Getuigcniskerk, Adr. Lauwcrcyszstraat 6 17. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat I 18. De Beverburch, Baarsjesstraat 45 19. Klim-op school, Grcvclingenstraat 10 20. De Zuidburch. Sant. Radcmachcrstraat 3 21. De Zecburch. Keurhovc 3 22. De Eendragtsburch. Vromoldsland 67 23. Rustenburg, Vrijlandstraat 28 24. De Hoeksteen, ingang Vrijlandstraat 25. De Vrijburch, Gen. Hakewill Smithlaan 15 26. Prinsenhoveschool. Prinsenhovc 5 27. Zuiderbaken. Marcus de la Palmastraat 28. Zeeuwse Bibliotheek, Koustecnsedijk 7 sommige landen wordt op zondag 12 juni gestemd. Op deze datum worden de voorlopige uitslagen bekend. Stemmen voor Europa Iedereen die mag stemmen voor het Europees Parlement en in Nederland woont krijgt een oproepingskaart in de bus. U moet die kaart meenemen, als u gaat stemmen. Maar waar Het stembureau is bij u in de buurt. Waar het precies is. staat op de oproepingskaart. Hei stembureau is geopend van 8.00 uur 's morgens tot 19.00 uur 's avonds. Zie overzicht. Ik ben 9 juni verhinderd Toch hoeft uw stem niet verloren te gaan. U kunt bijvoorbeeld een fami lielid of een goede bekende een vol macht geven om voor u te stemmen. Die personen moet dan wel in het zelfde stcmdistrict als u wonen. Hoe dat werkt staat op de oproepings kaart. In het stembureau krijgt u tegen inlevering van uw oproepingskaart een stembil jet. Hierop staan de lijsten van alle politieke partijen met hun kandidaten voor bet Europees Parlement. U stemt door het hokje van één van de kandidaten rood te maken. U kunt één stem uit brengen. Stembiljetten met meer dan één stem zijn ongeldig. De voorlopige uitslagen wor den in heel Europa op het zelfde monument bekend gemaakt. Dat is op zondag avond 12 juni. Op zaterdag 4 juni worden in de Nieuwe Kerk in Middelburg de Four Freedoms Awards uitge reikt. Deze activiteit vindt in de even jaren in Middelburg plaats en in de on even jaren in New York. De hoge onderscheidingen worden uitgereikt aan mensen die zich hun hele leven hebben ingezet voor de vier vrijhe den: vrijheid van meningsuiting, godsdienst, gebrek en vrees. In verband met deze bijzondere acti viteit zijn op zaterdag 4 juni het Damplein, een gedeelte van de Balans en de St. Pieterstraat niet beschikbaar als parkeerruimte. Voorafgaand aan de uitreiking van de Awards worden de gasten op vrij dagavond ontvangen op het Stad huis. In verband met veiligheids maatregelen wordt op vrijdag 3 juni van 17.00 uur tot 24.00 uur geen verkeer toegelaten op de "gele steentjes" op de Markt. De bussen zullen in die uren omrijden via de Koestraat en de Hoogstraat. De onderscheidingen gaan dit jaar naar: De Dalai Lama, de in ballingschap levende geestelijk leider van Tibet; Marion Griifin Dönhoff, uitgeef ster van het blad Die Zeit; Gerhart M. Riegner, voormalig secretaris-generaal van het Joods Wereldcongres; Sadako Ogata, Hoge Commissaris voor de Vluchtelingen van de Ver enigde Naties; Zdravko Grebo, oprichter van een onafhankelijk radio-station in Sara- jewo. foto: Anda van Riet Op zaterdag 4 juni worden de Na- dorstweg en I'rooyenseweg inge richt als start- en finishpunten voor hardloopwedstrijden. Het verkeer kan hiervan enige hinder ondervin den. Wethouder mevrouw E.M.J. van Brummclen-van Wilgen, opende op woensdag 18 mei j.l. kinderdagverblijf de Wigwam aan de St. Jorisstraat 35 te Middelburg. Deze accommodatie vervangt het kinderdagverblijf aan de Eduard Vetermanstraat. Kinderdagverblijf de Wigwam biedt mogelijkheden voor de opvang van twee groepen kinderdagopvang van de Stichting Kinderopvang Middelburg. Kinderen in de leeftijd van 0 - 4 jaar kunnen hier van maandag t/m vrijdag tussen 7.30 - 18.00 uur drie of meer dagdelen opvang krijgen. De Wigwam is een voormalige kleuterschool die. na diverse onderwijsbestemmingen, geschikt is gemaakt voor kinderen in deze leeftijd. Als u meer informatie zoekt over Europa, de Europese Eenwor ding en het Europees Parlement, kunt u bellen met de Eurolijn (06-8392). Dit informatienummer is op werkdagen geopend van 09.00-17.00 uur (40 cent p.m.). Sinds medio 1993 functioneert bij de gemeente Middelburg een Ombudscommissie. Deze commissie heeft als belangrijkste taak het onderzoeken van klachten over het optreden van gemeentelijke orga nen en diensten en het uitspreken van het oordeel of dit optreden wel of niet behoorlijk was. De commissie kan aan dit oordeel aanbevelin gen verbinden om eventuele fouten te herstellen en in de toekomst te vermijden. De Ombudscommissie bestaat uit een voorzitter en twee leden, alsme de een plaatsvervangend lid. Zij worden, op aanbeveling van burge meester en wethouders, benoemd door de gemeenteraad voor een periode van zes jaar. De commissie wordt bijgestaan door een ambte lijk secretaris. De vergaderingen van de commissie vinden overdag plaats, in de regel een keer per twee maanden. Op dit moment bestaat er bij de Ombudscommissie de vacature van Plaatsvervangend lid (m/v) Van gegadigden voor deze functie wordt verwacht dat zij: - interesse hebben voor het functioneren van de gemeentelijke over heid, met name op het gebied van de relatie met de burger; - een brede belangstelling hebben voor mens en maatschappij; - beschikken over goede contactuele eigenschappen. Ervaring met klachtenbehandeling strekt tot aanbeveling. De gedachten gaan uit naar kandidaten op tenminste HBO-niveau. De Ombudscommissie is een onafhankelijk orgaan. Om die reden mogen de leden geen deel uitmaken van of werkzaam zijn onder ver antwoordelijkheid van het gemeentebestuur, noch van een publiek rechtelijk samenwerkingsverband waarin de gemeente deelneemt. Aan het bijwonen van de vergaderingen is een vergoeding verbonden. Eventuele reiskosten worden vergoed. De sollicitatiecommissie bestaat uit twee fractievoorzitters uit de gemeenteraad. Nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de secretaris van de Ombudscommissie, mevrouw mr. A.C. Beijc (tel. 01180-75434). Belangstellenden voor de functie van plaatsvervangend lid van de Ombudscommissie worden uitgenodigd zich binnen 10 dagen na het verschijnen van deze advertentie schriftelijk te richten tot het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, t.a.v. mevrouw mr. A.C. Beije, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Jaarverslag 1993 Ombudscommissie Sinds mei 1993 kent de gemeente Middelburg een ombuds commissie. Deze commissie onderzoekt klachten van burgers over het optreden van de gemeente. Over de in 1993 behan delde klachten is een jaarverslag opgesteld. Exemplaren van dit jaarverslag zijn gratis verkrijgbaar bij de sectie Voorlichting. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn bin nengekomen: a. op 20 mei 1994 voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Schepenenlaan 294; b. op 25 mei 1994 voor het verbouwen van een woning op het perceel Spanjaardstraat 23; c. op 25 mei 1994 voor het plaatsen van twee kunstobjecten op het perceel Kousteensedijk 5; d. op 25 mei 1994 voor het verbouwen van een woonhuis/gara ge op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 120-122.

de Faam | 1994 | | pagina 5