01184-84316 BIJNA ZEKER VAN HOOFDSPONSOR VOOR DRIE JAAR J.P.A. Rossël tandprotheticus opvallend adverte ren op deze plaats met gebruik van steunkleur! Interesse? Bel: Van plan zijn en veronderstellen "2ab*r R-C P2C WEEKBLADEN Toekomst Parijs en Euro Disney of Parijs puur: Het kan met de lezersreis van uw krant en Carlier. Zie voor alle informatie, elders in deze krant. i ^SEBIBUO^ ^ODiLB^SS- 94e JAARGANG NUMMER 21 25 MEI 1994 De Vlissingse Lood sensteiger voor het Keizersbolwerk is door de Stichting Behoud Loodsensteiger opgeknapt. Door de plaatsing van hekjes, bankjes en verlich ting is de steiger vriendelijker voor bezoekers geworden. Studenten van de zeevaartschool hiel pen het bestuur met de opknapklus. De Stichting Behoud Loodsensteiger is van mening dat de meerplaats uiterma te geschikt is als wandelpier. De uit 1923 stammende Lood sensteiger kon enkele jaren geleden ternauwernood aan de sloop ontsnappen. Het loodswezen had in de Koop manshaven een nieuwe drij vende steiger in gebruik geno men en de Loodsensteiger werd overbodig. Het Directo raat Scheepvaart en Maritieme Zaken (DGSM) die eigenaar van de meerplaats was zag de pier het liefst verdwijnen om zo hoge onderhoudskosten te Oud-loods Doeke Roos: „Steiger is een attractie voor wandelaars". vermijden. Door ingrijpen van de in aller ijl opgerichtte Stich ting Behoud Loodsensteiger is de steiger voor sloop behoed. De Gemeente Vlissingen is nu tot onderhoud en exploitatie eigenaar van het bouwwerk, van de pier. Oud-loods Doeke genoemde stichting treedt op Roos van de Stichting Behoud als beheerder en is verplicht Loodsensteiger: „De steiger is LTC De Schelde is weer klaar voor het vier sterrentoernooi. Zo'n zestig sponsors hoestten ook dit jaar de benodigde 45.000 gulden op. Hoofdsponsor is Schipper Accountants die goed is voor iets minder dan een kwart van de totale begroting. Het bedrijf heeft optie genomen op de volgen de twee jaar. De finales van dit dames en heren tennistoernooi wordt gespeeld op zondag 4 september. Net als andere jaren krijgen Zeeuwse talenten de kans om zich te meten met de Nederlandse subtop. Nu dit voor Zeeuwse begrip pen ambitieuze tennistournooi voor de zesde keer wordt gehouden, zijn de ambities naar nog mèèr in de ijskast gezet. Enkele jaren geleden DD© IFgmm hoopten de organisatoren onder leiding van schooldirec teur Harry Mooibroek vurig dat hun toernooi aan de Van Woel- derenlaan de status van sateli- te zou krijgen. Daar was welis waar minimaal een ton voor nodig en de banen aan de voel van de boulevard ontoerei kend, maar waar een wil is is een weg, werd geredeneerd. Nu beseft vooral Mooibroek dat het wel prachtig is om een satelite-toernooi in Zeeland te hebben, maar dat er heel veel nadelen aan kleven. Behalve het geld en het feit dat er op meer tennisparken gespeeld moet worden, blijken ook de spelers die inschrijven niet bepaald gasten te zijn op wie Vlissingen en Zeeland moeten wachten. „Het zijn beroeps spelers die het allemaal net niet gehaald hebben. Ze komen naar een toernooi voor het geld. Zijn ze uitgeschakeld dan blijven ze nog een week hangen voor een dubbel. In de tussentijd feesten ze er lustig op los. Misschien dat we nog eens ooit de richting uitgaan van een satelite-toernooi, maar voorlopig houden we ons bij het viersterren A-toer nooi. dat loopt goed". Overigens heeft een groot deel van de kern in de organisatie voor het jaarlijkse tennistref- fen zijn pijp aan maarten gege ven. De technische commissie is helemaal vervangen en NIEUWE KUNSTGEBITTEN Spec, voor slechtzittende gebitten en ingevallen gezichten REPARATIES: klaar terwijl U wacht! Informatie GRATIS Tel. afspraken 01184-14533 HOBEINSTRAAT 52 - VLISSINGEN wordt nu bemand door Paul ten Hacken en Frank Versluijs. Ook de sponsorcommissie heeft nieuwe gezichten gekre gen. Onder meer Mooibroek is daaruit gestapt. Maar het belangrijkste - zo wordt bena drukt - is dat de nieuwe hoofd sponsor uit één bedrijf bestaat, Schipper Accountants en Belastingadviseurs. „We zijn zelf tennismaniak- ken", leggen de sponsors Maurice Buijs en Jaap Schip per uit. „Maar dat is niet de enige reden waarom we hoofdsponsor zijn geworden". Het gaat vooral om naamsbe kendheid. „Een accountant mag nog steeds niet onge vraagd een dienst aanbieden. We mogen weliswaar in tegen stelling tot een aantal jaren geleden naar buiten treden, maar we mogen niet zeggen dat we de beste zijn. Met spon soring doe je aan naamsbe kendheid. Dat is het belangrijk ste argument om dit toernooi te sponsoren. Het is een manier om boven te komen drijven". Het Vlissingse toernooi onder scheidt zich door de sfeer, meent Mooibroek. En dat hij niet uitsluitend voor eigen parochie preekt, blijkt uif woorden van waardering voor „de unieke sfeer" van beide hoofdsponsors Buijs en Schip- pér. „Het gaat er lekker infor meel aan toe. Je kunt een praatje maken zonder het idee te hebben dat je met een cliënt of een potentiële cliënt bezig bent. Als je op afspraak ergens komt, heb je toch steeds je werkplunje aan. Bij de tennis banen is dat anders". In hoe verre het zeker is dat het Mid den-Zeeuwse bedrijf voor drie jaar sponsor blijft is afhankelijk van hoe het bevalt. Tijdens het gesprek blijkt dat Buijs en Schipper die slag om de arm hebben gehouden om het eer ste jaar de kat uit de boom te kijken. Buijs: „Als het bij wijze van spreken een week lang regent, zou dat een reden kun nen zijn om te stoppen. Aan de andere kant hebben we ver trouwen in de organisatie van het toernooi". niet alleen een meerplaats voor schepen, ook als wandel- pier is hij bijzonder geschikt. Het is Schitterend om Vlissin gen vanuit de zee te zien. Daar om hebben we de steiger wat aantrekkelijker gemaakt". De veiligheid van de steiger liet nogal te wensen over. Een langs de palen gespannen touw diende als provisorische afscheiding. „De bedrijfs- school van de Koninklijke Schelde Groep heeft mooie hekjes gemaakt die de pier wat vriendelijker en veiliger maken. Door de provincie Zee land zijn een vijftal bankjes beschikbaar gesteld die waren vrijgekomen na de herinrich ting van het Abdijplein in Mid delburg. Lantaarns en nieuwe paalmutsen completeren het geheel", vertelt Roos. De werkzaamheden van de Stichting Behoud Loodsenstei ger zijn nog niet klaar. Twee vlaggemasten en een informa tiepaneel moeten nog worden geplaatst. Ook de exploitatie van de steiger is nog niet hele maal rond. Vorig jaar was een begin gemaakt met rondvaar ten. Rederij Den Breejen uit Zierikzee voer op gezette tijden af met de Wight Prince - een luchtkussencatamaran van de Koninklijke Schelde Groep. Toen het hoogseizoen begon had de Schelde echter andere plannen met het schip waarna de rondvaarten werden gestaakt. Roos: „We zijn nu weer in onderhandeling met een rederij die rondvaarten vanaf de steiger wil maken. Daarnaast blijft hij beschikbaar als reserve meerplaats voor zowel het Nederlandse als het Belgische loodswezen. Als deze zomer Sail in Vlissingen wordt gehouden zal de steiger ook zeker gebruikt worden". Roos ergert zich wel aan de afschrikkende borden die een wandelaar tijdens zijn tocht naar de pier tegenkomt. Tot twee keer toe wordt de bezoe ker erop gewezen dat 'Toe gang op eigen risico' is. „Dat spreekt voor zich. Als ik naar het strand ga en via een steile trap de duinen over moet dan staat daar ook geen bord dat ik de trap op eigen risico gebruik. Het schrikt alleen maar men sen af. We moeten dan ook maar eens kijken of de borden niet kunnen verdwijnen". Di Over instellingen en wat ze hebben te bieden. Daarover informeren die instellingen op onze pagina Voorlichting. Deze keer: Thuiszorg Walcheren over suikerziekte. Educatief Centrum Walcheren vermeldt de voordelen van gebundeld opereren. Vrouw en Werk helpt op weg naar betaald werk, de Janneke Dierxschool heeft nieuwe opleidingen en het Waterschap Walcheren doet van alles uit de doeken over belasting(verhoging). De biologisch-dynamische landbouw in Nederland viert het zeventig-jarige bestaan met een open dag. De vele haken en ogen, het belang van de aarde voor het voedsel van mens en dier en de verstrengeling in een gemengd bedrijf worden op Hof ter Linde nabij Oostkapelle uit de doeken gedaan aanstaande zaterdag. De Traditionele Chinese Geneeskunde is vaak een laatste strohalm, maar kan bij eerder raadplegen meer soelaas bieden. Kees Provoost en Ellen Spoor zijn verantwoordelijk voor een kookboek voor aan boord. Ondanks de twee pitten zijn er culinaire hoogstandjes mogelijk. Dies Ie Due en zijn quintet presenteren een cd in de Kloveniersdoelen. Het is het laatste optreden van het ensemble. Op de landelijke Watersportdag zaterdag 28 mei wordt ook de actie 'Zeeland schoon. Dat heb je mooi zelf in de hand' gestart. Helemaal afwijkend van het Nederlands is de betekenis die het werkwoord 'moeten' kan hebben in het Zeeuws. Moeten verwijst dan naar de toekomst, vaak de direkte toekomst. "Wat moe-je gae doee vanaevend Die vraag kan door een spreker van het Nederlands helemaal verkeerd begrepen worden. Zo iemand zou kunnen antwoor den: ik móet helemaal niks vanavond. Maar dat bedoelt een Zeeuw ook niet, eerder het tegenge stelde. Als 'moeten' op deze manier gebruikt wordt, zit er namelijk ook een element in van 'van plan zijn'. Een paar voorbeelden: "Janse moet di aerrepels 'ebbe, g'loo'k" (Jan- se wil daar aardappels gaan telen, geloof ik). "Moe me nie is een ei bakke (Zullen we eens een ei bakken "Wat moete je ete vandaege (Wat gaan jullie vandaag eten Zo krijgt een zin een heel ande re strekking door de toevoe ging van een woord. Dat kan ook gebeuren wanneer het onopvallende woordje 'wè' (wel) in een zin opduikt. Dan is een uitspraak ineens omgezet in een veronderstelling. De spreker is niet zeker van wat hij zegt en verlangt misschien zelfs dat de ander zijn vermoe den bevestigt. "Da bin wè Bel gen." (Dat zijn zeker Belgen.) "Wannes is wè nie goed, 'knè d'n vandaege nog nie geziee." (Wannes zal wel ziek zijn, ik heb hem vandaag nog' niet gezien.) "Die klokke is wè van slag." (Die klok lijkt me van slag, of niet KitiameeH&iccm Stcc&Utup *i¥<wtec<zsie ^eeCewut Organiseert op zaterdag 4 juni de grootste en vrolijkste kraaminfomarkt ooit in Zeeland gehou den. Vanaf 11.00 tot 17.00 uur is iedereen welkom die nader kennis wil maken met ons kraam- centrum en zich wil laten voorlichten over alles wat met zwangerschap, bevalling (thuis en in het ziekenhuis) en kinderen te maken heeft. In 25 verschillende informatiestands kunt u terecht bij o.a. verloskundige, huisarts, verpleegkundigen, kraamverzorgenden, verschillende vormen van zwangerschapsgym, zoals o.a. de praktijk voor haptonomie van Catholijn te Wechel, specialisten op terrein van borstvoeding en voedingsdeskundigen van o.a. Nutricia Nederland B.V. enz... Maar u kunt ook even langskomen om wat ideeën op te doen voor de kinderkamer of om een origineel geboortegeschenk uit te zoeken. Speciaal voor de kinderen zal voor een leuke verrassing worden gezorgd. ^rztenday- 4 üt de tyetoUyevUe i*i 'THiddetêuny (A. Lauwereyszstraat 6) StccAtituf 'ZÏMtecwie ^eeltutd: tel. 01 100 - 32924 HET OOR. Loodsensteiger vriendelijker en veiliger Tennistoernooi Vlissingen houdt voorlopig A-Status Oplage: 24.600. Gratis huis-aan-huis op geheel Walcheren in combinatie met de Vlissingen Totale oplage: 49.000. Uitgave: Provinciale Zeeuwse Courant b.v. Administratie: PZC Oost-Souburgseweg 10, postbus 18, 4380 AA Vlissingen. Advertentieverkoop: L.F. Kuijs, tel. 01180-27524. Redactie: Ad Hanneman, 01180-81271 en Liesbet Mallekoote (ai), 01180-81270. Redactie-adres: Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Faxnr. 01180-81215. Bezorging: 01184-84215. Druk: Vink-Rotadruk b.v., postbus 36, 4570 AA Axel. Druktechniek: offsetrotatie. Sluitingstijd: advertenties vrijdag PZC, Markt 51, 17.00 uur, Postbus 5017,4330 KA Middelburg, tel. 01180-81000 Oost-Souburgseweg 10, 17.00 uur. Postbus 18, 4380 AA Vlissingen, tel. 01184-84000. De Faam en De Vlissinger maken deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huisbladen in Zeeland. Totale oplage: 170.025

de Faam | 1994 | | pagina 1