Deze week: ^1 #0 Sport Cultuur SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Ouderen Allerlei Gevonden Gezondheid Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! Natuur Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 11 mei 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 15 Weefkring - Weefkring Wal cheren exposeert 11 en 14 mei nog door haar leden geweven werkstukken in een ruimte van het Ambachtencentrum in Goes. Het centrum is onderdeel van het Stadsrecreatiepark de Hol landse Hoeve en is geopend op woensdag en zaterdag van 13 tot 17 uur. Sing-in - In de Rehobothstraat 9 in Oost-Souburg wordt zater dag 14 mei een sing-in gehou den. Onder begeleiding van de groep Verticaal zullen tussen 19.30 en 21.30 uur christelijke liederen worden gezongen. Ver ticaal zal ook een optreden ver zorgen. Filosofie - Het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en de Zeeuwse Bibliotheek hebben prof. Arnold Cornelis uitgenodigd om woens dag 18 mei in de bibliotheek van af 20 uur te spreken over 'Het beeld van de toekomst in de filo sofie - relevantie voor de multi culturele samenleving'. Cornelis is filosoof en hoogleraar sociale theorie van kennis en weten schap aan de Vrije Universiteit Brussel. Hij is promotor en oprichter van het nieuwe Filoso fie en Kenniscentrum als Euro pees Postuniversitair onder zoeksinstituut in Middelburg. Volgens de spreker kunnen de problemen van de multiculturele samenleving worden opgelost langs de weg van de communi catie. 'Communicatie is de manier waarop mensen geza menlijk leren, want ze laten de resultaten van hun zelfsturing aanhoudend aan anderen zien, als voorbeeld of als datgene wat moet worden vermeden.' Tekenen - In de hal van het stadhuis van Vlissingen worden tot en met 30 mei werken geëx poseerd van cursisten tekenen en schilderen van docent Peter- Paul Adriaansens van Kunstzinni ge Vorming Vlissingen (KW). De Centrumplein Hof Dom burg, voorjaarsmarkt met braderie en activiteiten voor kinderen, 11 u. Heer Hendrikshuis, 's Heer- hendrikskinderen, wandel comité Kaspargo, dauw- trappers-wandeltocht, 6.30 u. Centrum San Bao Middel burg, vertoning video Krishnamurti over 'Waar om hebben mensen zoveel problemen', 20 u. Wijkcentrum Scheldebuurt Vlissingen, buurtcontact- middag, met klaverjassen, sjoelen en biljarten, 15 u. Theater De Parel Dom burg, dansavond met muziek van Passé Partout, 20.30 u. Restaurant De Parel Domburg, Mexi caans Themabuffet, 18 u. Camping Scheldeoord Baarland, Stichting Oran jezon, inleiding over Zak van Zuid-Beveland door landschapsecoloog A. Beenhakker, gevolgd door fietsexcursie, 10 u. NS- station Goes, fietstocht olv. Gidsendienst Provin ciale VVV, 14 u. COC- pand Middelburg, COC Midden Zeeland, Carribe- an Night, 21 u. De Spinne Goes, Kapasi, dans- en ontmoetingsavond alleen staanden tot 45 jaar, 21.30 u. Oude Markt Vlissin gen, geraniummarkt, Eve nementencommissie Win kelcentrum Vlissingen, 9 u. De Stenge Heinkenszand, vogelvereniging Aviornis, dialezing over fokpro- gramma Hokko's, ism. Wereld Natuur Fonds, 19.30 u. Hof Domburg, Domburg, rondleiding Kuurcentrum de Parel, 11.30 u. Hof Domburg, Domburg, squashtoernooi, inschrij ven voor 11 uur, aanvang 13 u. De Vier Elementen Middelburg, Soefie-bewe- ging, lezing A. Carp over 'Het glimlachende voor hoofd - enkele Soefie- leringen', 20 u. Geref. Kerk Middelburg, pinkster zangavond mmv. zang koor Walcheren, 20 u. Hof van Walcheren Koude- kerke, Heemkundige Kring Walcheren, lezing H. van Woelderen, o.m. over oud burgemeester van Vlissin gen C. van Woelderen, 20 u. Domburg, reiki-master T.C. Romein, energie- meditatieavond, 20 u, opgave 01188-3167. werken geven een beeld van de mogelijkheden binnen de teken en schildercursussen van KW. Naast het ontwikkelen van tech nische en formele vaardigheden hebben de cursisten zich bezig gehouden met het onderzoeken van verschillende uitdrukkings wijzen. Op het gebied van teke nen en schilderen is voor de deelnemers een leerroute uitge stippeld waarin ze - indien gewenst - vanaf de basis worden begeleid naar een specialisatie binnen het teken- en schilder aanbod. Strijkorkest - Het Strijkorkest van het Brabants Conservatori um in Tilburg geeft vrijdag 3 juni een concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg als afsluiting van een intensieve werkweek waarin het orkest onder leiding stond van de Zweedse dirigent en violist Jan Stigmer Als eerste staat op het programma het Concerto voor strijkorkest van de Zweedse componist Ingvar Lidholm. Daar na is het de beurt aan soliste Marjolein de Wit, die het Concert voor fluit, stijkorkest en basoo continuo in d klein van C. Bach uitvoert. Het programma wordt besloten met de Serenade in E groot van Dvorak. Het concert begint om 20 uur. Gekleurd - Het Festival Cultu reel Gekleurd, dat is gehouden van 10 tot 24 april, heeft in de provincie Zeeland ruim zesdui zend bezoekers getrokken. Cul tureel Gekleurd heeft deze men sen op diverse manieren laten kennismaken met de cultuur van anderen. In twee weken tijd wer den in zes gemeenten, waaron der Middelburg en Vlissingen, 36 activiteiten georganiseerd. Hoogtepunten wat betreft bezoekersaantallen waren de inmiddels traditionele open dagen in de schouwburgen en asielzoekerscentra. Cultureel Gekleurd 1995 wordt gehouden van 2 tot en met 15 april en zal specifiek aandacht besteden aan de cultuur uit het Verre Oosten. Klederdracht - Het Goese bedrijf Gévier en de Stichting Zeeuwse Klederdracht hebben een sponsorovereenkomst gesloten. Gévier bekostigt het verblijf van de Tjechische folklo- regroep Vsacan, die tussen 2 en 12 augustus enkele voorstellin gen zal verzorgen in Nederland en België. Orgelconcert - Voor de twin tigste keer organiseert de Stich ting Orgelcentrum in de zomer maanden een serie orgelconcer ten in de Nieuwe Kerk in Middel burg Het openingsconcert, tradi tiegetrouw op 'derde Pinkster dag' 24 mei, wordt verzorgd door Klaas Jan Mulder uit Kam pen. Van 7 juni tot en met 30 augustus zuilen bekende orga nisten elke dinsdagavond het orgel in de kerk bespelen. Mul der voert onder meer werken uit van J.S. Bach, Handel en Purcell. Alle concerten beginnen om 20 uur. Zomerserie - Het Zeeuws Orkest begint de zomerserie vrij dag 24 juni m de Grote Kerk in Goes en 25 juni in de Grote Kerk m Veere, met het derde piano concert van Beethoven door soliste Marianne Boer Het con cert in Goes begint om 20 uur, dat in Veere om 20.30 uur. Boer studeerde aan de Zeeuwse Muziekschool en het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam. Zij won dit jaar de Zilveren Vrien denkrans van Vrienden van het Concertgebouw en het Konink lijk Concertgebouworkest. Gast- dirigent van de concert-serie is Ernst van Tiel, van onder meer het Amsterdams Promenade Orkest. Barok - Het Barok-trio Bon Ton speelt zondag 15 mei in de Kapel van Sint Maarten in Hoogelande De leden hebben allen gestu deerd aan het Brabants Conser vatorium en bespelen kopieën van authentieke instrumenten: flauto traverso, viola da gamba en de clavecimbel. Zij zullen onder meer werken van Bach, Sweelinck en Couperin ten gehore brengen. Het concert begint om 14.30 uur. Mannenkoor - Het Hardewijks Mannenkoor De Veluwe Zangers en het Middelburgs Mannekoor verzorgen zaterdag 14 mei een concert in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg. Het optreden begint om 20 uur en uitgevoerd worden onder meer werken van Mozart, Verdi en Beethoven. Thuiszorg - De Commissie Welzijn Ouderen Domburg houdt samen met de ANBO Domburg een themamiddag met als onderwerp Thuiszorg. Direc teur L. Phernambucq van de Stichting Thuiszorg Walcheren geeft inwoners van Domburg 17 mei vanaf 14 uur informatie over thuiszorg in het Schuttershof. Onderwerpen die aan de orde komen zijn onder meer wat er van familie en kennissen wordt verwacht, hoe iemand hulp kan aanvragen en wat de hulp kost. Vierdaagse - Wandelsportver eniging de Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen houdt van 16 tot en met 19 mei de 34ste avondvier daagse in Vlissingen. Deelne mers kunnen vijf, tien of vijftien kilometer per avond afleggen. De start is elke avond vanaf club huis Zeeland in Vlissingen. Deel nemers kunnen zich 11 mei inschrijven in het clubhuis van Zeeland Sport tussen 18.30 en 19.30 uur en maandag 16 mei aan het startbureau. De laatste avond worden de wandelaars op het Stadhuisplein in de bloeme tjes gezet en gaan ze onder muzikale begeleiding naar het eindpunt. Prestatieloop - Terre des Hommes en Atletiekvereniging Atletica houden zaterdag 14 mei een prestatieloop over vier en acht kilometer, door bos, over strand en duin. De opbrengst komt ten goede aan kinderen in de Derde Wereld. De start is om 14.30 uur bij Camping Dishoek. Jeugdvoetbal - Sportvereni ging Walcheren houdt zaterdag 14 mei in sportpark Bonedijke in Vlissingen een jeugdvoetbaltoer- nooi voor A-, B- en C-|unioren en D-pupillen. Aan het toernooi nemen 22 verenigingen deel met 38 ploegen De eerste wed strijd begint om 10 uur. Fietsdag - De 21ste Landelijke Fietsdag wordt gehouden op zaterdag 14 mei. De routes die zijn uitgezet hebben een recre atief karakter. Onder meer bij de VW Veere en de VW Vlissingen zijn routebeschrijvingen te koop. De route voert zowel langs de' kust als over het platteland. Onderweg kan het agrarisch bedrijf van de familie Aarnoutse in Arnemuiden worden bezocht. Zij zijn de initiatiefnemers van het Zeeuwse Ecobrood. Verder voert de weg tijdens deze Natio nale Molendag langs een aantal molens. Mars - Wandelsportvereniging Willen is Kunnen uit Vlissingen houdt 28 mei voor de 24ste keer een mars rond Walcheren over een afstand van 65 kilometer. Start en finish zijn in het clublo kaal aan de Oranjestraat. De minimumleeftijd voor de deelne mers is 16 jaar. De start is om 8.30 uur, het startbureau is een uur vantevoren geopend. Op hetzelfde moment start vanaf de Willem 11l-kazerne de derde mars Vlissingen-Domburg over 25 kilo meter en de eerste mars Vlissin- gen-Veere over een afstand van veertig kilometer. Sportleiders - Het ClOS-Goes houdt 19 en 20 mei een Inter- ClOS-sportontmoeting voor 2500 toekomstige sportleiders. Zij zullen elkaar bestrijden in een groot aantal takken van sport, onder meer in het Sportpunt Zeeland en op het Goese Meer. Naast het wedstrijdprogramma wordt een recreatieprogramma georganiseerd. Elk CIOS heeft studenten die op nationaal of internationaal niveau presteren. Bij de atletiekwedstrijden wordt bijvoorbeeld deelgenomen door Jacqueline Poelman, derde bij de WK-indoor atletiek. Lensdop - Tussen 22 en 29 april zijn bi] de politie in Middel burg de volgende voorwerpen afgegeven: lensdop van camera; Visa-card; buitenlandse bankbil jetten; zwarte hond; jong katje; NVV-pas en CZ-pas; giropas; herenhandschoen; zwarte col; ABN/AMRO-pas; twee bromfiet sen; bromfietsverzekeringsplaat- je; herenfiets; herenportemon nee; kinderringetje met paars/roze beertje; zilveren scha kelarmband; doverse sleutels, velletje postzegels. Wandelstok - Bij de politie in Vlissingen is in dre maand april het volgende aangegeven: een wandelstok; tas met inhoud; radiocassetterecorder; armband; kinderschoentje; jas; diverse sleutels; brillen; fietsen. Wereldwinkel - De nieuwe opzet van de Wereldwinkel in Middelburg is een succes. De omzet is sinds vorig jaar verdub beld en ook het aantal vrijwilli gers in de winkel is sterk toege nomen Vanaf 1 mei heeft de Wereldwinkel de openingstijden uitgebreid en is nu open van dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 12 en van 13.30 tot 16 uur en tijdens koopavonden van 19 tot 21 uur. Tijdens de vakantie periodes kan de Wereldwinkel voor de diverse stands nog vrij willigers gebruiken. Maatschappelijk - De geza menlijke instellingen voor Alge meen Maatschappelijk Werk (AMW) in Zeeland houden 2 juni vanaf 13 uur een conferentie in de schouwburg van Middelburg, met de titel 'Het AMW tussen kwaliteitsbeheer en gemeente politiek'. De conferentie is bedoeld voor bestuurders en ambtenaren van Zeeuwse gemeenten en voor vertegen woordigers van verwante instel lingen. Op de conferentie wor den inleidingen verzorgd, onder meer over factoren die leiden tot de toestroom naar het AMW. Na een plenaire discussie worden workshops gehouden over kwa liteitsbeheer in het AMW en over de relatie tussen AMW en de gemeenten in Zeeland. Dag voorzitter is J. Douwes. Basco - De afdeling Woon dienstverlening van Woning bouwvereniging Basco in Vlissin gen behandelt tussen 16 mei en 17 juni 's ochtends uitsluitend huursubsidie-aanvragen. Overi ge zaken voor deze afdeling wor den op het middagspreekuur behandeld. Het kantoor van de woningbouwvereniging is vrijdag 13 mei gesloten. Inwoners - Nieuwe inwoners, die zich in een bepaalde periode van het afgelopen jaar in Middel burg hebben gevestigd, kunnen dinsdag 17 mei in het stadhuis kenmnismaken met de bestuur ders van Middelburg. De ont vangst, waarvoor de nieuwe inwoners een persoonlijke uitno diging hebben ontvangen, begint om 19.30 uur. Het officiële deel begint om 20 uur. Na een woord van burgemeester C. Rutten en de wethouders bestaat de gele genheid kennis te maken met de gemeenteraadsleden en direc teuren van diverse gemeentelij ke diensten. Verder wordt een film over Middelburg vertoond en volgt een rondleiding door het gotische deel van het stadhuis. Monumenten - De achtste Open Monumentendag wordt gehouden op zaterdag 10 sep tember. Net als vorg jaar doen 420 gemeenten mee. De lande lijke opening vindt plaats op vrij dag 9 september in Roermond. Zoals elk jaar verschijnt een Open Monumentenkrant. Daar naast wordt bij wijze van proef de informatievoorziening tijdens de monumentendag geautomati seerd. Op de grotere VVV-kanto- ren kunnen belangstellenden via de computer worden ingelicht over Open Monumentendag activiteiten in andere gemeen ten. Het boekje dat ter gelegen heid van de monumentendag verschijnt behandelt dit jaar de beeldhouwkunst op en aan monumenten. Dat sluit aan bij het initiatief van de Stichting Beelden in Nederland, die 1994 heeft uitgeroepen tot jaar van het Beeld in Nederland. Borstvoeding - La Leehe League houdt woensdag 18 mei om 20 uur een bijeenkomst aan de Veerseweg 153 over het oplossen en voorkomen van pro blemen bij borstvoeding. Don derdag 19 mei wordt vanaf 9.30 uur aan de Nieuwe Vlissingse- weg 235 gesproken over 'Waar om kiezen voor borstvoeding'. Voor nadere informatie 01189- 3156/1691. DEN HERTOG BOEREN SLAGROOMIJS bak 1 liter 5,49 |||fe,ZONNATURA KROKANTE MUESLI TROPICAL zak 400 gram 3,79 KING PEPERMUNT .PflBlEXTRA STRONG 4 rollen 2,25 SILAN 3X GECONCENTREERDE WASVERZACHTER natuurfris flacon 500 ml 2,99 VERS STOKBROOD uit eigen bakkerij 400 gram 1,98 ERDE SUPERMARKTEN O) Neeltje - Vanaf half mei organi seren het Zeeuws Landschap en de Vereniging Natuurmonumen ten elke dinsdagmorgen om 10 uur en elke vrijdag om 19 uur een excursie over het voormali ge werkewiland Neeltje Jans. Boevendien is er een excursie op de derde zondag van de maand: 15 mei om 14 uur. De excursies vertrekken van de bovenste parkeerplaats aan de Oosterscheldekant van het eiland. Beestenboel - Het Zeeuws Biologisch Museum in Oostka- pelle houdt woensdag 18 mei een beestenboelmiddag met als thema plant-aardig-heden. Maxi maal dertig kinderen van 6 tot en met 12 jaar kunnen aan de hand van vragen en opdrachten een bloemen/plantenpaspoort samenstellen. De kinderen bekij ken planten van dichtbij, tekenen ze na, vergelijken ze met andere en dergelijke. Daarna knutselen de deelnemers in de educatieve werkruimte. Na afloop krijgen de kinderen een zonnepit mee, waaraan een zonnepittengroei- wedstrijd is verbonden. De bees tenboeldag duurt van 14 toi 16 uur. Vooraf aanmelden is belang rijk. MEER KORTE INFORMATIE ELDERS IN DEZE KRANT Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Do. 10 uur: A.E. de Bruijn. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: A. Spaans. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Do. 9.30 uur: M. Goudri- aan. Zo. 9.30 en 15 uur: J. Maas. Gereformeerde Kerk. Do. 9.30 uur: J. Bakker. Zo. 9.30 en 14.30 uur: C. Bijman. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1. Do. 10.15 uur: Manuputty. Zo. 10.15 uur: van Tuyll. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Do. 10 uur P.H.L. Lo, gez. dienst in de Herv. Kerk. Zo. 10 uur: A.G Baas, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Do. 10 uur: P.H.L. Lo. Zo. 10 uur: A.G. Baas. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Do 10 uur: P.A. den Braanker. Zo. 10 uur: J. Vlaardinger- broek, 19 uur: J. Vlaardingerbroek, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Do. 10 uur: P.A. den Braanker, gez. dienst in de Geref. Kerk. Zo. 10 uur geen opgave ontvangen, 19 uur: J. Vlaardinger broek. HOOGELANDE Laman Frip-Kleinstarink. Ontmoetingskerk, Oos- terscheldestraat, Do. 10 uur: O. Elseman. Zo. 10 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo. 19 uur: Oecumenische Vesper Raad van Ker ken. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: H.J. Schoenma ker. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo. 10 uur: B.J.W. Schelhaas. Wijkgemeente Geref. Bond, (in de Nieuwe Kerk) Do. 10 en 18.30 uur: J. Kooij. Zo. 11 en 18.30 uur: J. Kooij. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: geen dienst. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Zo. 10 en 19 uur: J. Heijnsdijk. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur. A. van Klaveren Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: H Schuurman. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 9.30 uur: E. Laman Trip- Kleinstarink. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J. Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur P. Pouwelse. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Do. 9.30 uur: P. Barle- mento. Zo. 10.30 uur: J.A. Murre. OOSTKAPELLE Christengemeenschap, Zo.: geen dienst. Kapel van St. Maarten. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Do. 9.30 uur: F.C. van Dijke. Zo. 10 en 19 uur: H. Koetsveld. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Do. 10 uur: J.A. Murre. Zo. 10 uur: P.C. Schoonenboom. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Do. 9.30 uur: H. Paul. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Do. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. Zo. 9 uur: St. Spanjer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31Do. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Zo. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Do. 9.30 uur: E.V.E. Wijnands, gez. dienst in de Geref. Kerk. Zo. 9.30 uur: M.J. de Jong. MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25 iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Do. 10 uur: R.G. van dei Zwan. Zo. 10 uur: P. Blokland, 19 uur: C. Brakema. Hervormde Kerk Do. 9 uur: Manuputty. Zo. 9 uur: van Tuyll. MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: H. Wulffraat. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur: Koedijk. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo.: geen dienst. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6. Zo. 9.30 uur: zie Ontmoetings kerk, 19 uur: A. Grootjes. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 en 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozen burglaan 22. Do. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Zo. 9.30 en 17 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: dienst. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf'. De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: A.C. Verweij. Koorkerk, Koorkerkhof. Do. 9.30 uur: B. Ridder. Zo. 9.30 uur: RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 9 uur: J.A. Murre. SEROOSKERKE Gereformeerde Kerk. Do. 10 uur: H.W.J. Faassen, gez. dienst in de Herv. Kerk. Zo. 10 uur: G. War ner, 19 uur: G Warner, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Do. H.W.J. Faassen. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: G. Warner. ST.LAURENS Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Do. 9 uur: St. Spanjer. Zo. 10.30 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Do. 9 uur: C. v.d. Velde. Zo. 10 en 19 uur: C. v.d. Velde. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: J. de Pagter. Oranjepleinkerk, Do. 9 uur: A.P Nauta. Zo. 9.30 uur: dienst, 19 uur: J S. Koops. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1 e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: C. Simons. Martinuskerk. Kerklaan 19..ZO. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. VEERE Gereformeerde kerk. Do. 9.30 uur: W.P. Jansen. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk, 19 uur: R.G. v.d. Zwan, dienst in de Geref Kerk van Gapinge. Hervormde Kerk. Do. 9.30 uur: W.P. Jansen, gez. dienst in de Geref. Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Do. 19.30 uur: Holy Communion. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Eve ning Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J, van der Wal. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur: Rezelman. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Do. 9 uur: H. Mostert. Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: G.F. Overweg. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: J.D. de Boer. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: J. van Veen Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Do. 9 uur: J.W. Glashouwer. Zo 9.30 uur: J.W. Glashouwer. Open Hof. Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: W.M. Maas. De Schaapskooi, Pape gaaienburg, Zo. 9.30 uur: Chr.J. Klei). Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88. Do. 10 uur: Q v.d. Vrie. Zo. 10 uur: N.H.J.E. Boomer. Ter Reede, Zo. 19 uur: C.M. Uijl. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen' Van Dishoeckstraat 534 Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh Za van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za geen dienst Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Do. 9.30 uur leesdienst. Zo. 9.30 en 16 uur: J. Mijn- ders. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o.. Vrijdomweg 1 Zo. 15 uur. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: dienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente 'De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Do. 10.30 uur: J.H. Meijer. Zo. 10.30 uur: H. Mostert. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81. Za 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Do. 9 uur: J.W. Glashou wer. Zo. 10 uur: M. Allewijn. WESTKAPELLE Hervormde Gemeente. Markt 67. Do. 9.30 uur: Spaans. Zo. 9.30 uur: Spaans, 19 uur: Hanekamp. tot 24 uur: N. Kapteijn, Lekstraat 6, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: A.G. Bouw meester, Stationsplein 7, Arnemuiden, tel. 01182- 1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: don derdag: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorps straat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tol, Markt 12. Veere. tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker- ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: donderdag vanaf 8 uur: F. van Eede, de Casem- brootstraat 24, Westkapelle, tel. 01187-1234. van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: P.K. Noorlander. Middelburgsestraat 94, Koudekerke, tel. 01185- 1231. West- en Midden-Walcheren: donderdag, zater dag en zondag: A. Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke. tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: donderdag: N.J.M. Kootstra, Korenbloem laan la, Arnemuiden, tel. 01182-2929. vrijdag: F. Reijnierse, Watertoren 2, Middelburg, tel 01180- 27929. zaterdag en zondag: J.M.D. Rombouts, Langeviele 47, Middelburg, tel. 01180-12882. APOTHEKEN Middelburg: donderdag van 8.30 - 21 uur: Apo theek Welsinge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 23298. van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Paauwenburg, Troelstraweg 2a, tel. 70717. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Hament, tel. 79678. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: M. de Jonge, tel. 16761. DIERENARTSEN ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo.: geen opgave ontvangen. Emmaus-Toeristenkerk. Dishoek. Do. 10 uur en zo. 10 uur. Do. 12 mei t/m wo. 18 mei HUISARTSEN Middelburg: donderdag tot 24 uur S A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. 39933. zaterdag tot 24 uur: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.J.J. Buytendijk, Noordweg 353, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Vlissingen: donderdag tot 24 uur: E.G. Snijder, Burg. van Woelderenlaan 12, tel. 13933. zaterdag tot 24 uur: G. de Greef, Willem Klooslaan 1, tel. 68021. zondag tot 24 uur: W.N. Osterman, de Kempenaerstraat 2, tel. 79791. Visites aanvragen voor 10 uur Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): donderdag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moer straat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. zaterdag Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) donder dag: Driehuis, Gebrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. zaterdag en zondag: Brink, Mean derlaan 326, Middelburg, tel. 01180-11011. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE*blENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389 Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 15