VAN DE REE BRILMODE Provincie Zeeland Afval voor compost dat deze bril niet past ziet U voor een goed passende en eigentijdse bril l korte geere 11-13 middelburg tel 01180-15860 Scheepvaartberichten Griek sponsort tennissers Chesterfield Show Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 Afsluiting Maandag 5 september zal het de eerste keer zijn dat in een Zeeuwse gemeente groente-, fruit- en tuinafval (gft-afval) apart wordt opgehaald. In vier maanden tijd volgen de andere gemeenten. Een uitgebreide voorlichtingscampagne gaat van start om de Zeeuwen voor te bereiden daadwerkelijk over te gaan op gescheiden opslag van afval. Fusie waterschappen Gesloten Zeeuwse creditcard Cursus/onderwijs Beurs Cd Kennisgeving Provincie Zeeland i Woensdag 11 mei 1994 DE FAAM - DE VLISSiNGER 13 Nieuws Sluis Veere Van woensdag 18 op donder dag 19 mei, tussen ongeveer 21.00 en 08.00 uur, is de gro te sluis in Veere voor de scheepvaart gestremd. In die tijd wordt onderhoudswerk uit gevoerd aan de noordelijke sluisdeuren. De kleine sluis is in bedrijf. De maximale diepgang in de sluis is 3.50 m. De doorgaande vaart die langer is dan 60 meter of breder dan 7.40 meter moet in de kleine ^juis wel op oponthoud rekenen. In juni is de grote sluis wederom gestremd. Van maandag 13 juni, 09.00 uur, tot en met vrijdag 17 juni, 17.00 uur worden de zuidelij ke deuren gewisseld. Ook dan zal de kleine sluis in bedrijf zijn, waar door dezelfde beperkingen gelden als bij het eerdere karwei aan de noordelijke sluisdeuren. De bebording en het gebruik van de doorvaartopeningen van de Stationsbrug in Middel burg zijn veranderd. Voor de draaibrug in Souburg gebeurt dat half mei. De westelijke hoofddoorvaartope- ning in Middelburg en de oostelij ke tegenhanger in Souburg zijn verplicht voor alle scheepvaart, uitgezonderd de kleine schepen met een diepgang van minder dan twee meter. In Middelburg wordt dat voor de noordgaande scheepvaart aange duid met bord BI en onderbord beroepsvaart. De zuidgaande scheepvaart in Souburg komt be bording met dezelfde tekst tegen. Bij de Stationsbrug moet de zuid- gaande scheepvaart stuurboord- wal houden, bij de draaibrug in Souburg geldt hetzelfde voor de noordgaande scheepvaart. De brugwachter kan de oostelijke nevendoorvaartopening in Middel burg aanbevelen voor zowel de noord- als zuidgaande kleine sche- Woensdag 18 mei is de Nieu we Zuidbeekseweg in Vlissin- gen tussen de Vlissingseweg en de Weijevlietweg een aantal keren gedurende een half uur afgesloten voor het verkeer. De aanleiding daartoe is het aan brengen van een nieuwe asfaltlaag (euroduit). De bushalte aan de Nieuwe Zuid beekseweg blijft beschikbaar, maar het andere wegverkeer wordt via borden omgeleid via de Sloeweg en de Weijevlietweg. Als het weer mee zit, is het karwei in een dag geklaard. Bij ongunstig weer kan de afsluiting ook op don derdag 19 mei nodig zijn. pen. Voor de noordgaande sche pen gaat het om de stuurboord- doorvaartopening. De brugwachter verwijst aan de hand van de vaste bebording D3 en het onderbord "sport". Op bord Cl wordt de bodemdiepte van 2.70 meter op kanaalpeil aangegeven. In Souburg kan de brugwachter de westelijke nevendoorvaartopening aanbevelen voor kleine schepen. De aanwijzingen die daarbij horen zijn eveneens het vaste bord D3 en het onderbord "sport". Ook hier wordt op bord Cl de bodemdiep te van 2.70 meter kanaalpeil aan gegeven. Voor beide bruggen geldt dat de bebording nu in overeenstemming is met de feitelijk al toegepaste si tuatie. De brugwachter zal het gebruik van de nevenopening laten afhan gen van het scheepvaartaanbod voor de bruggen. Schippers wor den erop geattendeerd door rood danwel groen doorvaartlicht en het variabele bord D3 met het on derbord "sport". De gemeenten Schouwen Dui- veland, Middelburg, Noord Be veland, Reimerswaal en Kapel- Ie bijten in september de spits af met het gescheiden inzame len van gft-afval. Ingezameld gft-afval wordt in Borsele ver werkt tot compost dat vervol gens kan worden verkocht voor gebruik in de landbouw. De afvalberg zal fors slinken als groente, fruit en tuinafval er uit verdwijnen. Voorlichters van de gemeenten Vlissingen, Middelburg, Goes, Ter- neuzen en Borsele en van de pro vincie hebben de koppen bij elkaar gestoken om samen met de coör dinator van de openbare lichamen voor afvalstoffenverwijdering een voorlichtingscampagne op touw te zetten. Het doel van de campagne is de Zeeuwen zo te informeren dat iedereen overgaat tot het ge scheiden opslaan en aanbieden van gft-afval. OLAZ en AVZV (Openbaar Lichaam Afvalverwijdering Midden- en Noord-Zeeland en Afvalstoffenver wijdering Zeeuwsch-Vlaanderen) hebben een half miljoen gulden be schikbaar gesteld voor de cam pagne. Met dit geld is een basis pakket voor voorlichting ontwikkeld dat gemeenten koste loos kunnen gebruiken. Folder en bus Zo is er een folder beschikbaar die ruim voor de invoering van het gescheiden inzamelen moet wor den verspreid. De folder bevat uit leg over het afvalprobleem: de hoeveelheid afval, de gevolgen van storten en mogelijke oplossin gen van de problemen. Een daar van is de gescheiden inzameling. Sommige gemeenten zullen infor matie-avonden gaan houden voor hun bewoners. Gemeenten die daarbij assistentie nodig hebben kunnen dat krijgen. Ter vervanging van, of als aan vulling op, de informatie-avon den kan een informatiebus worden ingezet. De bus is be schikbaar van half augustus tot half december. De praktijk in andere delen van het land heeft uitgewezen dat een bus vooral nuttig is door hem in te zet ten op drukke dagen, bijvoorbeeld marktdagen. In de bus kunnen mensen informatie krijgen, een vi deo bekijken en de kinderen kun nen er een spelletje doen. Vanzelf sprekend moet er iemand van de betrokken gemeente aanwezig zijn om in te gaan op vragen over de precieze gang van zaken in de ge meente. Informatiepakket Als gemeenten de gft-bakken gaan uitzetten bij hun inwoners krijgen de mensen er een informatiepak ketje bij, inclusief een instructiefol der met aanwijzingen voor het ge bruik van de bak. Per gemeente kan dat behoorlijk verschillen om dat er nogal wat variaties aan bak ken zijn: bijvoorbeeld twee aparte containers (een groene voor gft-af val en een grijze voor de rest) of duobakken. Beide soorten zijn er weer in diverse maten. Duidelijk moet worden gemaakt wanneer welke bak wordt opgehaald; daar voor wordt een kalender bijgeslo ten. Op de kalender staat ook ver meld wat gft-afval is en wat niet: zo horen aardappelschillen bij het gft, kattebakkorrels en luiers niet. Duobakken hebben trouwens het voordeel dat geen misverstand kan bestaan over wannneer welk soort afval aan de deur moet wor den gezet. Deze bakken worden wekelijks opgehaald. Radiospotjes op lokale en regiona le omroepen na de zomer comple teren de voorlichtingscampagne. De kwaliteit van de compost is overigens afhankelijk van een goede gescheiden inzameling. Hoe zorgvuldiger dat gebeurt des te beter is de compost. Maar zit er bijvoorbeeld blik en plastic tussen het gft dan moet de hele lading van de vuilniswagen naar de stort. Als de gescheiden inzameling een maal goed op gang is, komen er open dagen bij de composterings- installatie in Borsele. Bezoekers kunnen dan in ieder geval een zak 'eigengemaakte' compost gratis meekrijgen. De besturen van de waterschap pen Walcheren, Noord- en Zuid-Be veland, Tholen en Schouwen-Dui- veland hebben besloten tot een fusie, zo mogelijk al met ingang van 1 januari 1996. Op deze ma nier ontstaat er 1 waterschap bo ven de Westerschelde. Omdat het opheffen en instellen van waterschappen een bevoegd heid is van provinciale staten, is aan de provincie gevraagd mee te werken aan de fusie. GS stellen de staten voor in te stemmen. Een belangrijk argument daarbij is dat de mogelijkheden om gespeciali seerde krachten in te zetten voor onder meer integraal waterbeheer zullen toenemen. Vrijdag 13 mei, daags na Hemel vaart, zijn het provinciehuis en de gebouwen van de verschillende provinciale directies in Middelburg gesloten. Bestuurders en ambte naren genieten die dag een collec tieve verlofdag en hebben vrij. Maandag 16 mei zit iedereen weer op zijn werkplek en zijn de gebouwen ook weer open voor het publiek. Het dagelijks provinciebestuur wil laten uitzoeken of de zoge heten toeristische Zeeland kaart een haalbare zaak is. De studie gaat ruim 90.000,- kosten. De naam van de kaart is mogelijk wat verwarrend want het gaat hier niet om een fraaie kaart van Zee land waarop voor de toerist be langrijke informatie als attracties, parkeerplaatsen in steden, dorpen en bij stranden, veerdiensten, tele fooncellen, aanleg plaatsen voor boten en dergelijke in een oogop slag zijn te vinden. Nee, het is juist de bedoeling dat de toerist voor al dit soort verschillende za ken gemakkelijk kan betalen, en dat betaalplicht voor bijvoorbeeld aanlegplaatsen en gebruik van an dere gemeenschappelijke voorzie ningen die nu nog gratis zijn, wordt vergemakkelijkt. De kaart is een betaalmiddel die de toerist zich kan aanschaffen en die steeds is te gebruiken bij be talingen voor veel verschillende diensten of voorzieningen. Zeg maar, een soort Zeeuwse credit card. Als alles goed uitpakt zou de kaart in 1996 kunnen worden inge voerd. Vrouwen - In het Hennëtte van der Meyhuis in Middelburg begint vanaf 25 mei een intro ductiecursus Vrouwen-Wonen- Beslissen. De cursus onder lei- ing van Ingrid Brillemans jeslaat vijf woensdagavonden n 20 tot 22 uur. Ti|dens de les- avonden leren de cursisten hoe ze invloed kunnen uitoefenen op het volkshuisvestingsbeleid en de plannen op gebied van ruim telijke ordening. Thema's die worden behandeld zijn onder meer sociale veiligheid en milieu. Zomerfeest - Ter afsluiting van het schooljaar houdt de H.K. van Duyvenvoordeshool in Oost- Jouburg vrijdag 3 juni een 3merfeest. Het feest wordt tus sen 17 en 21 uur gehouden op ]et plein en in de school. Er vordt een rommelmarkt gehou den en er kunnen diverse spelle tjes worden gedaan, zoals ski lopen, stokvangen, reuzensjoel- bak, waterbasket en dergelijke. De helft van de opbrengst van het feest komt ten goede aan de Stichting Europa Kinderhulp. Klanten - Voor ondernemers en hun medewerkers die hun klantgerichtheid willen verbete ren verzorgen de Kamer van Koophandel en het Instituut Mid den en Kleinbedrijf de cursus 'Omgaan met klanten' De cur sus wordt gehouden 6 en 13 juni van 19.30 tot 22 uur in Middel burg. Postzegels - De verenigingen Philatelica en De Verzamelaar houden woensdag 11 mei een avondbeurs in gebouw Bachten Komme in Vlissingen. Tussen 18.30 en 20.30 uur worden onder meer postzegels, ansicht kaarten en poststukken aange boden. 3 ;%vXv!vXvX;XvX\vXvX;X^X;XvXvXvXv!vXv XvXvX v.v.v.w.v.v.v.%v.\vX\v>>>. XvXvX Grieks restaurant Rhodos uit Middelburg sponsort sinds énige tijd de kampioenen van de B-poule van het spon- sortennis in Vlissingen. Het team doet sinds september vorig jaar mee aan de competitie in de Jarinohal. Op de foto van links naar rechts: Sophia van Bremen, Maria Ada mopoulos, Marianne de Meurichy, Jannis Adamopoulos, Helma Leunis, Adamos Adamopoulos, Dimos Simantiras. Op de twee de rij: Diana Snijders, Vera Dupon, Moniek van Luinen, Erna Masius en Kitty Knegt. Directie Milieu en Waterstaat Vergunningen Pelt Hooykaas Vlissingen Aanvraag Gedeputeerde Staten van Zeeland geven op grond van artikel 31 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne (artikel 3.44, lid 2 van de Algemene wet bestuursrecht) kennis van het volgende. Bravenboer Scheers Roosendaal B.V. Raadgevende Ingenieurs heeft namens Pelt Hooykaas Vlissingen B.V. bij hen op 26 februari 1993 een aanvraag ingediend om nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunningen in gevolge de Hinderwet en de Wet geluidhinder voor het bedrijf voor de productie van bouwstoffen uit fosforslak t.b.v. wegen- en waterbouw, asfalt- en betonwarenin- dustrie. De inrichting is gelegen aan de Europaweg-Zuid te Vlissingen-Oost, gemeente Vlissingen. Ter inzage Na het volgen van de vereiste procedure hebben Gedeputeerde Staten besloten de gevraagde vergunnin gen te verlenen onder voorschriften ter voorkoming of beperking van gevaar, schade of hinder en geluidhinder buiten de inrichting. De aanvraag, de vergunningen en overige stukken liggen voor een ieder ter inzage van 16 mei 1994 tot en met 27 juni 1994 op de volgende plaatsen en tijden: in het gemeentehuis van Vlissingen op werkdagen van 8.30-12.30 en van 13.30-15.00 uur en iedere woensdag avond van 17.15-20.15 uur (voor inzage op woensdag avond telefonisch afspreken: 01184-87204); bij de directie Milieu en Waterstaat, afdeling Milieubeheer, Het Groene Woud 1 te Middelburg op werkdagen van 9-12 en van 14-16 uur. Beroep Vanaf 16 mei 1994 tot en met 27 juni 1994 kan tegen voornoemde vergunningen beroep worden ingesteld bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, door de aan vrager, de betrokken adviseurs, degenen die overeen komstig artikel 20, 21, 22, 2e lid of 28, le lid onder c van bovengenoemde wet bezwaren hebben ingebracht of door enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de hierboven genoemde artikelen bezwaren in te brengen. De vergunningen worden op 28 juni 1994 van kracht, tenzij overeenkomstig artikel 36 van de Wet op de Raad van State, juncto artikel 8.81 van de Algemene Wet Bestuursrecht een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening is gedaan. Een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorzie ning moet worden gericht aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het Groene Woud 1, postbus 165, 4330 AD Middelburg. I)e originele Engelse Chesterfields koopt u bij Geen Stuntaanbiec Mouse of Engfand dingen Wij zijn altijd al dc goedkoopste, in dc betere i p. wmiai kwaliteit. "«Ut* 3 jaar garantie (ientwvaart 1.1. 4SCiS F.K Kapollchrug tel: IIIUII 2IIH2H (NMI grens llelgie/Huht)

de Faam | 1994 | | pagina 13