iiiiliiii IUIAihmIIIWma GEMEENTE MIDDELBURG Nu ook voor 65-plussers Weekmarkt Vergunning Bouwaanvragen Bestemmingsplan Bouwplan Milieubeheer Verkeer Kantoren gesloten Markt 15 april 1995 autovrij Commissies Huisvuil Beleidsprogramma Collecten Hof van Tange Aqua-fit Belasting waterschap Wet Voorzieningen Gehandicapten Rondleidingen stadhuis en Lange Jan Week 18 Tafeltje Dekje uw Woensdag 4 mei 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Onroerende zaakbelastingen 1994 Onlangs zijn de aanslagen Onroe- rcnde-Zaakbelastingen 1994 ver zonden. Hieronder volgt een korte toelichting bij deze gemeentelijke belasting. Belastingplicht De onroerende-zaakbelastingen (hierna OZB) worden jaarlijks gehe ven van degene die op I januari 1994: Eigenaar en/of Gebruiker is van een onroerende zaak. Wie in de loop van 1994 verhuist of zijn eigendom verkoopt, dient de gehele aanslag te betalen; pas bij de aanslag voor belastingjaar 1995 wordt hiermee rekening gehouden. Belastinggrondslag De OZB worden geheven op basis van de waarde, die aan de onroeren de zaak in het economisch verkeer kan worden toegekend. De onder deze belasting vallende objecten zijn voorde belastingjaren 1992 t/m 1996 getaxeerd naar de peildatum I januari 1991. De waarde van een onroerende zaak blijft gedurende deze periode ongewijzigd behou dens bouwkundige mutaties, gehele of gedeeltelijke sloop of feitelijke bestemmingswijzigingen. Tarief Op grond van wettelijke bepalingen dient, m.i.v. I januari 1994. het tarief voor de gebruiker en het tarief voor de eigenaar, per volle 3.000,- van de getaxeerde waarde, zich te verhouden als 100 125. Hierdoor worden de tarieven als volgt gewij zigd: gebruiker eigenaar 1994 5,45 ƒ6,80 1993 4,40 7,45 Bezwaar Op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht dient een ondertekend bezwaarschrift te worden ingediend binnen 6 weken na ontvangst van de aanslag en tenminste het navolgende te bevatten: - de naam en adres van de indie nen; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; - de gronden van het bezwaar; Kwijtschelding Dit kan worden verleend indien een belastingplichtige niet in staat is de belasting te betalen, anders dan met buitengewoon bezwaar. Hiervoor zijn landelijke richtlijnen vastge steld. Om voor kwijtschelding in aanmer king te komen dient een aanvraag formulier te worden ingevuld dat verkrijgbaar is bij sectic Voorlich ting. Stadhuisstraat 2 en de aid. Financiële Zaken, Helm 3. Indien u reeds een formulier heeft ingediend voor de aanslag afval stoffenheffing/rioolrecht 1994 en u tevens belastingplichtig bent voor de OZB is het indienen van een tweede formulier niet nodig. Bij de beoordeling van uw aan vraag tot kwijtschelding zal er automatisch rekening worden gehouden met de aanslag OZB. foto: J. Wolterbeek Bevrijdingsdag en ggjgf j, Jji In verband mei Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag en de daaropvol gende ATV-dagen voor de mede werkers van de gemeente zijn alle gemeentelijke kantoren deze en vol gende week gesloten op de donder dagen (5 en 12 mei) en vrijdagen (6 en 13 mei). foto: J. Sinke. In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Stadsontwikkeling, maandag 9 mei om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 10 mei om 16.00 uur. vervalt. Commissie Stadsbeheer, dinsdag II) mei om 19.30 uur. vervalt. Bovenstaande vergadering is openbaar en wordt gehouden in hel stadhuis, tenzij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanaf vier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiese cretaris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 16 mei om 19.30 uur. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 26 mei om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije. telefoon 73434. Rondom Bevrijdingsdag en Hemelvaartsdag wijzigen de dagen waarop Huisvuil wordt opgehaald. Deze en volgende week wordt op donderdag geen huisvuil opgehaald. In de donderdag- en vrijdag-)wijken rijden de huisvuilauto's op de vrijda gen 6 en 13 mei. De gemeenteraad heeft het Beleids programma 1994-/998 vastgesteld. Dit programma geeft in hoofdlijnen het nieuwe gemeentebeleid voor de komende vier jaar weer en vormt daarmee een belangrijke leidraad voor de ontwikkelingen in Middel- "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 9 tot en met 15 mei maandag zuurkool dinsdag gehaktballetjes, zigeuner- saus, geb. aardappelen woensdag kip, gemengde groente, aardappelen donderdag rundergehaktballen, andij vie, gest. aardappelen vrijdag gepaneerde schol, gemengde groente, aard appelsla zaterdag bami goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft burg. Het programma is opgesteld door een speciale werkgroep met daarin vertegenwoordigers van alle politieke partijen die de nieuwe raad vormen. Het Beleidsprogramma 1994-1998 is gratis verkrijgbaar bij de sectie Voorlichting. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-col- lecte te houden: Stichting Heropbouw Konavle van 2 tot en met 7 mei: EHBO van 9 lot en met 14 mei. Op 5, 6, 7 en 8 mei is het Hof van Tange niet beschikbaar als parkeer ruimte door de aanwezigheid van het Staatscircus van Moskou. Op 1 februari j.l. besloot het college van burgemeester en wethouders van de Gemeente Middelburg, na overeenstemming te hebben bereikt met de lokale ondernemersorganisaties, om met ingang van 15 april 1995 de Markt in Middelburg definitief autovrij te maken. Naar aanleiding van voornoemd besluit werd op 31 maart j.l. in het stadhuis van Middelburg een intentieverklaring ondertekend door burgemeester mr. Chr.G.J. Rutten en vertegenwoordigers van een aantal organisaties van Mid delburgse ondernemers. Door het ondertekenen van de verklaring sprak men gezamenlijk de intentie uit zich gezamenlijk maximaal te zullen inspannen om per zaterdag 15 april 1995 de Middelburgse Markt permanent autovrij te maken. Aan het autovrij maken van de Markt ligt een aantal doelstellingen ten grondslag. Zo hoopt men de automobiliteit in de binnenstad te beperken. Voorts hoopt men het verbljjfsklimaat in de binnenstad aantrekkelijker te maken en het ondernemersklimaat te bevorderen. Om gestalte te geven aan deze doelstellingen is door de gemeente een "Projectgroep Autovrije Markt" in het leven geroepen. Deze projectgroep heeft tot taak er voor te zorgen dat de Markt met ingang van 15 april 1995 daadwerkelijk autovrij is. Dat hiervoor een aantal maatregelen moet worden genomen is duidelijk. Om het welslagen van een autovrije Markt te kunnen garanderen is het noodza kelijk om ook naar tal van zogenaamde flankerende maatregelen te kijken. Hier houdt de "Projectgroep Autovrije Markt" zich eveneens mee bezig. Zo moet er bijvoorbeeld gekeken worden naar de volgende vragen: moeten er meer evenementen op de Markt worden georganiseerd? worden er terrassen op de Markt geplaatst? Zo ja, waar? blijft de route van het openbaar vervoer gehandhaafd? hoe gaat de zaterdagmarkt er uit zien? welke verkeersbesluiten moeten er worden genomen? hoe gaat het parkccrverwijz.ingssystccm er uit zien? Om goed en doordacht stil te kunnen staan bij alle facetten die te maken heb ben met het autovrij maken van de Markt heeft de gemeente de "Project groep Autovrije Markt" zo breed mogelijk samengesteld. Zo hebben er naast een aantal gemeentelijke functionarisen ook tal van vertegenwoordigers van In het zwembad l'oelendaele in Middelburg wordt in de hemelvaartsvakan- tie op 9 en 10 mei van 18.45 tot 19.30 uur een "Aqua-fit-happeninggehou den. Ervaren instructeurs presenteren op deze dagen Aqua-sporten: aqua- jogging, -fitness en -trim. Voor inschrijven of meer informatie kan men terecht bij de kassa van het zwembad, telejoon 01180-26451 Deze dagen ontvangen de inwoners van Walcheren een aanslag van de zg. ingezetenenomslag van het waterschap. Dit is het gevolg van de landelijk geldende Waterschapswet, die per april 1994 voor Zeeland van kracht is geworden. Van deze nieuwe belasting wordt een deel van de uitvoering van de water- schapstaken waterkering en waterkwantiteit (peilbeheer) bekostigd. Tol dit jaar werden de kosten hiervan alleen opgebracht door eigenaren van land en/of gebouwen. Nu zullen ook ingezetenen en pachters worden aangesla gen, omdat zij ook belang hebben bij een goede uitvoering van deze water- schapstaken. Het gevolg is dat de eigenaren door deze nieuwe verdeling van de kosten minder gaan betalen. De ingezetenenomslag staal los van de andere waterschapsbelasting: de verontreinigingsheffing, waarmee de waterschapstaak waterkwaliteit wordt bekostigd. Wat betreft deze belasting verandert er niets. De nieuwe belasting voor de categorie ingezetenen heeft alles te maken met de waterschapsverkiezingen die op 2 maart jl. zijn gehouden. Want ingeze tenen gaan meer betalen, maar hebben nu ook meer zeggenschap in liet waterschapsbestuur. Het nieuwe bestuur bestaat voor bijna de helft uit ver tegenwoordigers van de categorie ingezetenen: voorheen was dat ongeveer een kwart. Bij de aanslag (f 52,- per woonruimte over de periode april-dec. 1994) is een folder gevoegd met meer informatie over o.a. de nieuwe verdeling van de kosten, de betalingswijze en de mogelijkheid van kwijtschelding. Voor vragen kunt u ook het speciale nummer voor de ingezetenenomslag bellen: 01180-71555. Vanaf I april is de nieuwe Wet Voorzieningen Gehandicapten gel dig. Zoals wc enige weken geleden al meldden betekent dit onder meer dat ook gehandicapte mensen van 65 jaar en ouder van deze voorzienin gen gebruik kunnen maken en dat gemeenten een grotere rol spelen bij de verstrekking van voorzieningen. Bij de sectie Voorlichting is de fol der "Voorzieningen om langer zelf standig te blijven" verkrijgbaar met daarin een handig overzicht va'n welk voorzieningen bij welke instantie horen. Voor Walcheren vormt de Stichting Thuiszorg Walcheren een centraal loket voor intake en informatie, in Middelburg is deze stichting gehuisvest aan de Breestraat 15, telefoon 01180 - 84000. Speciale spreekuren voor de WVG worden gehouden van maandag tot en met vrijdag tussen 8.30 en 9.30 uur en van 13.30 tot 14.30 uur. belanghebbende organisaties, zoals bijvoorbeeld ondernemersverenigingen. zitting in de projectgroep. Deze vertegenwoordigers zijn: de heren H.M.J. Bogacrt en D. Anbcck namens de Vereniging Onderne mers Middelburg (VOM): de heer Th. J.M. Visser namens de Raad voor Nederlandse Detailhandel (NDH); de heer P.A. Dekker namens de Centrale Vcrcni»in« Ambulante Handel (CV AH); de heer M.W. Tcmmc namens het Koninklijk Ondernemersverbond (KNOV) en de Nederlands Christelijk Ondernemersvereniging (NCOV); de heer A.J.D. van Oostrom namens de Horeca Activiteiten Middelburg (HAM); de heer mr. A.J. van Osnabruggc namens de Banken; de lieer drs. J..I.A.M. Bruurs namens de Kamer van Koophandel (KvK); de heer J. Paauwe namens de Regiopolitie Walcheren. De projectgroep streeft er naar voortdurend goede informatie te geven over het autovrij komen van de Markt. Hiervoor is de gemeentelijke sectic Voor lichting verantwoordelijk. foto: J. Wolterbeek Nu het zomerseizoen voor de deur staat is het weer mogelijk rondgeleid te worden in het Middelburgse stadhuis of de Lange Jan te beklimmen. Tot en met 28 oktober zijn er van maandag tot en met vrijdag doorlopend rondleidingen in het stadhuis tussen 11.00 en 16.00 uur. Wanneer de vol gende rondleiding begint staat aangegeven bij de deur van het stadhuis. Wilt u met een groep worden rondgeleid, neemt u dan contact op met de sectie Voorlichting, telefoon 75450. Voor toeristen, maar zeker ook voor de inwoners van Middelburg is een bezoekje aan het stadhuis beslist de moeite waard! In het gotische gedeelte, dat bestaat uit de Trouwzaal, de hal, het trappenhuis, de raadzaal, B en W- Kamcr en de Burgerzaal waant u zich in een sfeer van eeuwen terug. En dat terwijl het stadhuis na het bombardement van 1940 bijna volledig moest worden opgebouwd. Een knap staaltje restauratiewerk! En wat dacht u van een beklimming van de Lange Jan? Ook dat is weer mogelijk tot en met 29 oktober van maandag tot en met zaterdag tussen 10.00 en 17.00 uur. Zeker bij helder weer is het uitzicht op 48 meter hoogte het beklimmen van de 207 treden dubbel en dwars waard. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de waren markt van donderdag 12 mei 1994 in verband met Hemelvaartsdag, gehou den zal worden op woensdag 11 mei 1994 op de Markt. Middelburg. 4 mei 1994 Burgemeester en wethouders voornoemd. Van 9 mei 1994 tot en met 20 mei 1994 ligt op de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Vismarkt 7-9. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bedenkingen schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergunning zijn bin nengekomen: a. op 20 april 1994 voor het verbouwen van de woning op het perceel Klein Vlaanderen 48; b. op 26 april 1994 voor het uitbreiden van de woning op het perceel Jodengang 24; c. op 26 april 1994 voor het bouwen van een gebouw t.b.v. warmte-units op het perceel Koudekerkseweg 145; d. op 26 april 1994 voor het verbouwen van de voorgevel op het perceel Kerklaan 10. Voorbereidingsbesluit De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 25 april 1994 een voor bereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel aan de Amnestylaan 163, zoals dat is aangege ven op tekening S 238-27 d.d. 28 maart 1994, een herziening van het bestemmingsplan Erasmuswijk wordt voorbereid; b. het perceel aan de Torenweg/Torentijdweg, zoals dat is aan gegeven op tekening S 187-64 d.d. 5 april 1994, een herzie ning van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbe reid. Het besluit treedt in werking op 4 mei 1994 en ligt met het bij behorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het colle ge van burgemeester en wethouders voornemens is met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Erasmuswijk voor de bouw van een woning op het perceel Amnestylaan 163. Tevens maakt hij bekend dat voornoemd college voornemens is voor bovengenoemd bouwplan met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet vergunning te verlenen. Het bouwplan ligt met ingang van maandag 9 mei 1994 tot en met vrijdag 20 mei 1994 voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissing sestraat 21. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder die beden kingen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schrif telijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is aange vraagd door: 1. V.o.f. T.H. en J.H. Alink te Middelburg voor het uitbreiden van een meubelmakerij op het perceel gelegen aan de Nieuwe Kleverskerkseweg 17 te Middelburg; 2. Stichting Delta College Zeeland te Middelburg voor het in werking hebben van een school op het perceel gelegen aan de Nieuwerveststraat 2 te Middelburg; 3. Tandtechnisch Laboratorium Middelburg B.V. te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een tandtech nisch laboratorium op het perceel gelegen aan de Sint Sebastiaanstraat 6 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroepspro cedure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 4 mei 1994 staat de officiële kennisgeving. Burgemeester en wethouders hebben besloten om: 1. de "30 km/u-zone" in de Noordweg uit te breiden met het gedeelte tussen de huisnummers 367 en 383. Deze aanvul lende maatregel verbetert de veiligheid van de gebruikers van de fietsersoversteekplaats. 2. het besluit d.d. 21-12'93 tot het aanwijzen van vier parkeer plaatsen voor vergunninghouders op de Rouaansekaai in te trekken. Tegen deze besluiten kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na de datum van bekendmaking bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een gedagtekend en gemotiveerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens, op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet, de Pre sident van de Arrondissementsrechtbank te verzoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de President van de Arron dissementsrechtbank te Middelburg, sector bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven; dit bedraagt 200,- voor natuurlijke personen en 400,- voor andere dan natuurlijke personen.

de Faam | 1994 | | pagina 5