Vervoersproblemen ouderen Koersbal 12004 DE FAAM DE VLISSINGER uw wMLU L Leer mij Walcheren kennen Brochure Rustenburg open voor de buurt Jubileum tafeltennisclub MEDEDELING AAN ONZE ABONNEES IN MIDDELBURG ROLHOR RAAM ROLHOR- DEUR V HULPDIENST zeeuwse kabeltelevisie-maatschappij b.v. Donderdag 5 mei tijdens de weekmarkt in Middelburg van 9.00 tot 16.00 uur. §a I? 14e JAARGANG NUMMER 74 "Goed dat ik het weet" VAN DE BONDEN A.N.B.O. U W-Middelburg WIJKPOST DE WOELIGE WERF WIJKPOST HET BASTION Meldpunt Bereikbaar op werkdagen van 9.30 tot 11.30 uur De volgende seniorenkrant verschijnt op woensdag 1 juni ZEKATEL Op basis van de exploitatie-overeenkomst, die Zekatel met de gemeente Middelburg heeft, zullen de abonnementstarieven met ingang van 1 mei 1994 worden verhoogd. Sinds 1989 is het tarief, behoudens de wettelijk opgelegde verhogingen van o.a. BTW en auteursrechten, niet gewijzigd. Thans worden de gestegen kosten voor exploitatie in de tarieven verwerkt. Met ingang van 1 mei 1994 bedragen de tarieven: (tussen haakjes de huidige tarieven) - volledig pakket 19,46 17,87) incl. BTW 10,93 - basispakket ir. P. Stoter directeur 10,63) incl. BTW Tijdens deze markt zijn er diverse aktiviteiten met: Optreden straatartiest Voertuigen "Keep them rolling" (voor het stadhuis) Fotopuzzelspel voor kinderen Kinderrommelmarkt op het Damplein 23 f Woensdag 4 mei 1994 DE FAAM 11 De Seniorenkrant is een uitgave van de Stichting Welzijn Ouderen, Middelburg, Molstraat 13, 4331 SM Middelburg. Tel. 01180-27537. Overzicht van de contact personen van de vrijwilli ge hulpdiensten voor ouderen in de wijken: 't Zand-Stromenwijk: mevr. P.N. den Hollander, tel. 26513, mevr. E. Stroo, tel. 12814. Magistraatwijk: mevr. N. Los, tel. 14398. Dauwendaele: dhr. W. Kuijl, tel. 23918, Nieuw Middelburg: dhr. A. v. Vrouwerf, tel. 26385. Telefooncirkels: Stro- menwijk-'t Zand: mevr. R. Jongerius, tel. 37065, mevr. R. Davidse, tel. 29256. Aanvullend ver voer ouderen en klus jesdienst: St. Welzijn Ouderen, tel. 27537. Omdat signalen waren opgevangen over de voor ouderen moeilijke bereikbaarheid van het Streekziekenhuis Wal cheren is er een onderzoek gedaan naar die bereikbaar heid. Mevrouw Barbara Schotel, HEAO-stagiaire bij de Stich tingen Welzijn Ouderen Middelburg en Platteland Wal cheren heeft door middel van een enquête geprobeerd te achterhalen wat precies de problemen zijn van ouderen die met openbaar vervoer reizen of willen reizen. De Taxi centrale Middelburg b.v. sponsorde dit onderzoek. Donderdag 5 mei om 14.00 uur bingomiddag in verzorgings huis St. Willibrord aan de Bachtensteene. Donderdag 26 mei om 14.00 uur informatiemiddag even eens in verzorgingshuis St. Willibrord. Het onderwerp is de nieuwe Wet Voorzieningen Gehandicapten. Deze wet is in het bijzonder van belang voor 65+ers. Het gaat om vergoe dingen voor het aanpassen van woningen, vervoersvoor zieningen, rolstoelen, enz. Deze bijeenkomst is ook voor niet-leden toegankelijk. Diverse activiteiten: o.a. tafeltje dekje vriendschappelijk huisbezoek handwerken ziekenhuiswerk luisterlezen Inlichtingen: De Boog, dinsdag- en woensdagmiddag tel. 01180-38570 secretaris: 01182-1971 Er zijn enquêtes gehouden in verschillende wooncomplexen voor ouderen in Middelburg en op het platteland van Wal cheren. Bij de wooncomplexen is eerst een gesprek gevoerd met de directeur of zorgcoördi- nator. Daarna is mevrouw Schotel persoonlijk langs de deur gegaan om de vragen te stellen. In de plattelandsker nen is de enquête massaal uit gezet op de diverse sociëteiten of activiteitencentra. De medewerking van de ondervraagden was erg groot; iedereen was vriendelijk en erg geïnteresseerd. Alle oude ren waren blij dat er aandacht De Stichting Welzijn Ouderen Platteland Walcheren verzorgt samen met de Stichting Edu catief Toerisme Zeeland Oran jezon een vakantiestudieweek voor Zeeuwse 55+ers, die eens toerist in eigen streek willen zijn. De week wordt gehouden van 16 t/m 20 mei in het CNV Vakantie en Conferentiecen trum Bos en Duin, Duinweg 82 te Oostkapelle. Elke dag krijgt een thema; bestaande uit inlei dingen en excursies. Zo is er de dag van het landschap, de dag van de landbouw, de dag van de natuur, recreatie en toerisme, de dag van de stad (Middelburg) en de dag van de kunst (Toorop en Mondriaan). Deelnemerskosten bedragen 150,-, inclusief consumpties, lunches (behalve donderdag) en toegangskaarten. Geïnteresseerden kunnen con tact opnemen met Oranjezon, tel. (01188)1507. Maximaal kunnen 50 personen deelne men. werd geschonken aan de pro blemen met het openbaar ver voer. Ook is gevraagd zelf een oplossing voor de problemen te geven. Aan de hand van deze zelfbedachte oplossingen kan een mogelijkheid gevon den worden om de grootste en meest voorkomende proble men uit de wereld te helpen. Het nieuwe model bus van de ZWN wordt qua in- en uitstap pen als heel goed ervaren. De vloer van deze bus is even hoog als de stoep. Volgens de ondervraagden zijn er in deze bussen wel te weinig zitplaat- Kegiatan apa jang dikerdja- kan oleh Stichting Welzijn Ouderen Middelburg (SWOM). "Jajasan Kesed- jahteraan Orang-Orang Tua Middelburg". Ada dikatakan bahwa masjara- kat kita sudah mendjadi sukar dan sulit. Kadang-kadang ia merupakan rimba di mana kita harus ber- gelut djika kita berkehendaki untuk mendapat barang kete- rangan mengenai: peraturan- peraturan, badan-badan jang berwadjib, prosedure-prose- dure dan surat-surat isian jang sulit. SWOM dapat memberi perto- longan mengenai hal-hal jang sukarsulit ini. Tetapi djuga tn/tj dapat mendekati SWOM den- gan pertanjaan-pertanjaan dan problema-problema dalam bidang perumahan, kegiatan- kegiatan dalam bidang perge- rakan badan untuk orang- orang tua, pekerdjaan tangan- tangan (dan kursus-kursus jang lain), persantapan-per- santapan, pengangtukan dan dinas-dinas sukarela. Tn/nj dapat berhubungan den- gan kami melalui alamat Mol straat 13, telepon: 27537 mulai hari senen sampai hari djumat, djam 8.30 pagi sampai djam 16.00 sore. Een alternatief? sen en is er te weinig houvast. De afstand van een aantal tehuizen tot een bushalte is te groot om lopend af te leggen. Om een zo globaal mogelijk beeld te krijgen zullen de resul taten van het onderzoek per wijk worden opgesteld. De uit komsten worden nog nader uitgewerkt en gebundeld. Het verzorgingshuis Rusten burg heeft per stencil aan de buurtbewoners meegedeeld dat vanaf 18 april de wijkfunc- tie weer nieuw leven is inge blazen. Vanaf die datum zijn bewoners van de aanleunwo ningen en andere oudere inwoners van Dauwendaele en de Magistraatwijk welkom in een aparte huiskamer, waar bezoekers kunnen deelnemen aan een dagprogramma. De huiskamer is van maandag t/m vrijdag open van 10.30 uur tot 16.30 uur. Toestemming vragen is niet nodig, iedereen kan er zo binnenstappen. Rus tenburg geeft u graag meer informatie en heet u van harte welkom. De Woelige Werf is 's morgens geopend van 10 tot 12 uur en 's middags van 13.30 tot 16.30 uur. De volgende activiteiten vin der er plaats: maandagmorgen biljarten maandagmiddag kaarten en biljarten dinsdagmorgen volksdansen dinsdagmiddag koersbal woensdagmorgen damesbiljart woensdagmiddag sjoelen, kaarten, biljarten woensdagavond groep alleenstaanden donderdagmorgen bloemschikken donderdagmiddag kaarten, biljarten derde donderdagmiddag van de maand bingo vrijdagmiddag bridge-club zaterdagmorgen square-dansen zaterdagmiddag herensoos ledereen is altijd welkom voor een kopje koffie of een babbel tje met de gastvrouw of gast heer. Voor het gebruik van de wasserette graag vooraf een afspraak (tel. 23282). Dinsdag 31 mei wordt een bus reis georganiseerd naar Oost Zeeuws Vlaanderen, met als thema 'de geschiedenis van vlas en linnen'. De bus vertrekt om 10.00 uur van het Bastion. In Zeeuws Vlaanderen wordt het streek museum 'De Vier Ambachten' bezocht, waarna in de Rey- naertshof in Hulst de koffie tafel wordt gebruikt, 's Mid dags vindt onder leiding van een gids een rondleiding door de vlasfabriek plaats, wordt een film vertoond over het produktieproces van vlas tot linnen en wordt het eindpro- dukt in de linnenwinkel beke ken. Om ongeveer 18.00 uur is de bus weer terug in Middel burg. Deelnemerskosten zijn 40,- per persoon, alles inbe grepen. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Deelne mers kunnen zich opgeven bij de heer A. van Vrouwerf, Bas tion 42, tel. 26385. Dinsdag 7 juni om 14.30 uur wordt in de wijkpost een zang- dans- en voordrachtfestival georganiseerd. Deelnemers kunnen zich opgeven bij de heer A. van Vrouwerf, Bastion 42, tel. 26385. Deelname en toegang gratis. Een overzicht van de nor male bijeenkomsten is opgenomen in het maand blad, dat iedere dag tussen 13.30 en 17.00 uur gratis verkrijgbaar is in de wijk post. Al voor zo'n 70 mensen heeft de HULPDIENST wat kunnen betekenen. De meeste aanvra gen voor het uitvoeren van klusjes komen van alleen staande vrouwen. Vaak moet wat aan de muur gehangen worden, moet iets in de tuin worden gedaan of die verve lende kraan worden nageke ken. Soms moet een tochtstrip worden aangebracht, al zal dat soort klussen in de komende maanden niet veel meer voor komen. Hoewel dit spel vaak wordt genoemd als het gaat om acti viteiten voor ouderen, weet lang niet iedereen wat koers bal eigenlijk is en hoe het moet worden gespeeld. Koersbal is leuk voor jongeren, maar ook voor ouderen. Het is een sport met veel plezier en enige lichaamsbeweging. Een praatje met de medespelers verhoogt de gezelligheid. Het spel wordt het prettigst gespeeld met 6 tot 14 deelne mers, op een viltmat van 8 bij 2 meter. In het spel zijn 1 klein wit balletje en 8 wat grotere ballen, 4 zwarte en 4 bruine. Dat kleine balletje moet zo dicht mogelijk worden bena derd. Dat lijkt makkelijk, maar de grote ballen hebben een zware en een lichte kant, waar door ze tijdens het rollen van koers veranderen. Vandaar de naam koersbal. Het spel duurt ongeveer 2 uur, met een kwartiertje rust. Voor meer informatie: de heer Bos, tel. 12955 of de Woelige Werf, tel. 23282. /vrijwillige 1 thuiszorg Middelburg Onlangs is de nieuwe Wet voorzieningen gehandi capten van kracht gewor den. Deze wet is een nieuw voorzieningenstel sel voor mensen met een handicap. Over de wer king van deze wet is een brochure verschenen, die heet 'voorzieningen om langer zelfstandig te blij ven'. Deze brochure bevat een verkorte weergave van de nieuwe wet en is gratis verkrijgbaar bij de Zeeuwse Bibliotheek en het Postkantoor. De senioren-tafeltennisclub in de Molstraat bestaat in september 5 jaar. Om de volgende 5 jaar met nieuwe geestdrift in te kunnen zetten is initiatiefnemer en oprichter Louis Roedoe op zoek naar sportieve senioren die de gelederen van de club willen komen versterken. Zowel geoefende als ongeoefende spelers zijn wel kom. Roedoe hoopt op zoveel enthousiaste reacties dat de huidi ge accommodatie op de zolder van Molstraat 13 spoedig te klein zal zijn, zodat de club naar een andere ruimte zal moeten uitzien. Er wordt gespeeld op maandag van 10.30 tot 11.30 uur en op vrij dag van 11.30 tot 12.30 uur. Informatie: L Roedoe, tel. (01180)38038 of Stichting Welzijn Ouderen Middelburg, tel. (01180)27537. cass. breedtes: v. 48 tot 143 cm cass. hoogte: 150 cm prijs v.a.... 71.50 5 JAAR GARANTIE OP HET SYSTEEM! hxb: 205 x 100 cm 215 x 100 cm met ingeweven banen Tevens leverbaar: schuifhordeur voor schuifpui vaste aluminium raamhorren leverbaar op iedere gewenste maat Materiaal ook los verkrijgbaar 's Maandags gesloten Vlissingsestraat 46-48 MIDDELBURG-tel.01180-25589 BEVRIJDINGSMARKT -/MsM O CD 00 CT O F OCQ O IN O Z5 Q. CD N CD Q- E TT Q_ Q_ O" CD o CO CD O.

de Faam | 1994 | | pagina 11