n Mliihii.M.ic iv GEMEENTE MIDDELBURG Cultureel Gekleurd '94: De Arabische Wereld Autovrije Markt Over de gemeente en solidariteit UITNODIGING Duiven Bouwaanvragen Bouwplan Milieubeheer Multiculturele ontmoetingsdag Stromenwijk - 't Zand Lesmap vandalisme Rooien G- Voetbaltour no oi Collecten Commissies Parkeerbeleidsplan Baarmoeder- Onderzoek Week 14 Tafeltje Dekje Woensdag 6 april 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Van 10 tot en met 24 april 1994 vindt voor de vierde keer het Festival Cultureel Gekleurd plaats in zes plaatsen in de provincie Zeeland. Mid delburg is een van die gemeenten. Cultureel Gekleurd kent dit jaar weer een gevarieerd aanbod van muziek, dans, film, theater, beeldende kunst en literatuur, gemaakt door allochtone en niet-Westerse artiesten. Dit jaar krijgt de kunst en cultuur uit de Arabische Wereld extra aandacht. Niet alleen omdat in onze multiculturele samenleving de Arabische component nadrukkelijk aanwezig is. Maar ook, omdat de Arabische cultuur van oudsher een rijke schakering laat zien van beïnvloeding uit andere culturele tradi ties. Cultureel Gekleurd wil zoveel mogelijk mensen op verschillende manieren kennis laten maken met de cultuur van anderen. Rijk gekleurde ontmoetingen, die het begin van wederzijds begrip kunnen zijn. COS-Zeeland coördineert ook dit jaar weer het festival in Zeeland. In Middelburg worden verschillende activiteiten georganiseerd. Op zaterdagavond 9 april organi seert de Provinciale Turkse Vrou wenorganisaties in samenwerking met het Provinciaal Steunpunt Bui tenlanders een Turkse avond in Ontmoetingscentrum Dauwen- daele. Aan de avond wordt meege werkt door de Volksdansgroep Kavak en de theatergroep ADS. U bent welkom vanaf half acht en de toegang bedraagt 3.-. In de Zeeuwse Bibliotheek aan de Kousteenscdijk worden tijdens Cul tureel Gekleurd diverse activiteiten georganiseerd. Dinsdag 12 april is er om acht uur de Tunesische film Halfaouinc te zien (toegang gratis). Tot op heden is in Tunesië de wereld van de mannen gescheiden van de vrouwen. Deze scheiding gaat zo ver dat elke wereld zelfs een eigen cultureel kader kent. De twaalfjarige Noura wordt in de film geconfron teerd met deze scheiding. Zaterdag ochtend 23 april is er Arabische themaochtend met muziek en kalli- Op zaterdag 9 april organiseert de Werkgroep Sociale Vernieuwing Stro menwijk - 'l Zand in samenwerking met Dewan Rakjat Maluku Selatan en de Wijkvereniging Stromenwijk-'t Zand een multiculturele ontmoetingsdag op het Plein aan de Maasstraat. Naast een informatiemarkt in het kader van sociale vernieuwing hebben, verspreid over de gehele dag, optredens van verschillende muziek- en dans groepen plaats; 's avonds staat voor de jeugd een disco op hel programma. In de aanwezige stand kan kennis worden gemaakt met de verschillende cul turen, die zich ook op een culinaire manier zullen presenteren. Tevens wordt om 11.00 uur de speeltuin aan de Baarsjesstraat 42 op fees telijke wijze heropend door de heer mr. J.A.R.M. Douwes, wethouder van Middelburg. Hel Regionaal Halt Buro Walcheren heeft in het kader van haar preventie- activiteiten een lesmap samengesteld rond het thema vandalisme. Deze les map, die bestaat uit een lessencyclus en een prijsvraag omtrent het thema vandalisme, is toegezonden aan alle Walcherse basisscholen. Het lesmateri aal is samengesteld uit de in opdracht van en in samenwerking met Hall Nederland ontwikkelde lesmap "Laten we het mooi houden". Hen aanvraag voor een rooiverguniting is binnengekomen voor: 3 coniferen, Dauwendaelsestraat; 1 Oostenrijkse den, Beukenlaan; I berk, Schepenenlaan: 1 beuk, I grove den en I meidoorn, Oosterscheldestraat. Voor informatie over deze rooi vergunningen kunt u terecht bij de afdeling Groenbeheer, telefoon 01 180-75312. Op zaterdagmiddag 16 april 1994 zal in de gemeente Middelburg, een "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 11 tot en met 16 april maandag gehaktballetjes in zigeuner- saus en gebakken aardap pelen dinsdag gehaktbal in jachtsaus, bloemkool en aardappelen woensdag gegrillde kippepoot, gemengde groenten en aardappelen donderdag witlofschotel met ham kaassaus en aardappelen vrijdag gepaneerde visfilet, worte len en gestampte aardap pelen zaterdag Indische vleesschotel zondag wat de pot schaft voetbaltoernooi voor verstandelijk gehandicapten worden georgani seerd. Het tournooi zal plaatsvinden op het Nadorst-complex van de voetbalver eniging Middelburg van 13.00 tot 16.00 uur. Aan de activiteit zullen teams deelnemen van de instellingen Vijvervreugd en Veerse Singel uit Middelburg en van de Goese voet- ba lverenig ing SSV'65. Wat is G-voetbal? De "Nederlandse Bond voor Aangepast Sporten (NEB AS)" en de "Nederlandse Sportbond voor mensen met een ver standelijke handicap (NSG)" hou den zich bezig met sport in vele ver schijningsvormen en op diverse niveaus, waaronder ook voetbal. Ze doen dit in samenwerking met de KNVB. De doelstelling hierbij is om daar waar mogelijk en wenselijk het G-voetbal te integreren binnen de bestaande verenigingen van de KNVB. Iedereen is van harte welkom een kijkje te komen nemen bij deze acti viteit. Hel tournooi wordt georgani seerd door Gino van den Broecke, die als ClOS-stagiair bij de sectie Welzijn van de gemeente Middel burg werkzaam is. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis-col- lecte te houden: Nationaal Fonds Kinderhulp van 11 tot en met 16 april. grafie. Tijdens het gehele festival wordt er ook uitvoerig aandacht besteed aan de eigen Arabische col lectie; literatuur, informatie, muzickgcschriftcn etc. Een belangrijke rol in het festival spelen ook de drie asielzoekerscen tra in Zeeland. Op zaterdag 23 april is er in zowel Burgh-Haamste- de. Goes als Middelburg een 'Open Dag' met muziek, hapjes en drank jes uit andere culturen. Op het asiel zoekerscentrum de Eendracht aan de Kruitmolcnlaan bent u welkom van 14.00 tot 17.00 uur. Uiteraard zijn er rondleidingen, maar ook live muziek door Victor Jara. Hun 'mcc- spccl-conccrtcn' zijn voor groot en klein een groot feest. Voor de kinde ren zijn er nog tal van activiteiten die mogelijk gemaakt worden door het Samenwerkingsverband Middel burg-Derde Wereld. Zes Middel burgse organisaties zetten zich tij dens de Open Dag in met activitei ten voor kinderen zoals een spring kasteel. schminken en tekeningen maken. Tot slot is er nog een tweetal beslo ten activiteiten. De schrijfster Geer tje Gort is te gast op De Wcllinghc. In veel van haar jeugdboeken behandelt ze de integratie van kin deren met een allochtone achter- voor studenten van tie Pabo een grond in de Nederlandse samcnlc- lezing over intercultureel onderwijs, ving. De publiciste Marita de Sterck De festivalbrochure met een over houdt in de Zeeuwse Bibliotheek zicht van alle activiteiten is verkrijg- Volksdansgroep Ka vak baar bij de deelnemende organisa ties. de sectie voorlichting van de gemeente Middelburg en de plaatse lijke VVV. Op donderdag 31 maart is in het stadhuis de Intentieverklaring Autovrije Markt Middelburg ondertekend. Namens de gemeente Middelburg is de intentieverklaring ondertekend door burgemeester mr. Chr. G.J. Rutten, de overige onder tekenaars zijn vertegenwoordigers van de volgende ondernemersorga nisaties: Vereniging Ondernemers Middel burg. Raad Nederlandse Detail Han del, Horeca Activiteiten Middel burg, Koninklijk Nederlands Onder nemers Verbond/Nederlandse Christelijke Ondernemers Vereni ging. Centrale Vereniging van Am bulante Handel afdeling Midden- en Noord-Zeeland, Banken en de Kamer van Koophandel voor Mid den- en Noord-Zeeland. De ondertekenaars van de intentie verklaring spreken de intentie uit zich maximaal te zullen inspannen om per zaterdag 15 april 1995 de Markt in Middelburg permanent autovrij te maken. Aan het autovrij maken van de Markt liggen de volgende doelstel lingen ten grondslag: - het beperken van de automobili teit in de binnenstad; - het aantrekkelijker maken van het vcrblijfsklimaat in de binnenstad; - het bevorderen van het onderne mingsklimaat. De intentieverklaring geel t verder in hoofdlijnen weer op welk wijze samen tot een definitieve invoering van een autovrije Markt kan worden gekomen. In de weken voorafgaand aan de Tweede Kamerverkiezingen op 3 mei wordt op deze pagina op verschillende manieren aandacht besteed aan het probleem van de toenemende discriminatie en vooroordelen. Als inleiding hierop geven wc deze weck heel in 't kort een idee van wat de gemeente Middelburg zelf als de eigen verantwoordelijkheid beschouwt op het gebied van mondiaal beleid. Deze verantwoordelijkheid wordt vormge geven door de werkgroep Mondiaal Beleid, waarin naast gemeentelijke ver tegenwoordigers ook mensen deelnemen van organisaties als Amnesty International, het COS-Zeeland (Centrum voor Ontwikkelingssamenwer king). de Raad van Kerken, het IKV. directie Asielzoekerscentrum, enzo voorts. Actuele voorbeelden van gemeentelijk mondiaal beleid zijn: - de ondersteuning van en adhesic-betuiging aan het Middelburgs particulier initiatief de Stichting Konavle, die fondsen gaat werven voor de herop bouw van een school in Konavle in voormalig Joegoslavië: - de ondertekening door het gemeentebestuur van de "Verklaring van open baar rechtsbewustzijn". Deze verklaring is een onderdeel van het World Court Project, een wereldwijde actie ter verkrijging van een uitspraak van het Internationaal Gerechtshof over de ontoelaatbaarheid van kernwapens; - de bijeenkomst die wordt gehouden op woensdag 20 april aanstaande om 19.30 uur in de trouwzaal van het stadhuis. Op deze bijeenkomst doen burgemeester mr. CG.J. Ruttcn en de heer H. Blom. lid van de werkgroep Mondiaal Beleid, met dia's verslag van hun deelname aan de derde wereld conferentie van burgemeesters voor vrede door intergemeentelijke solidari teit te Hiroshima en Nagasaki. Daarnaast geeft de burgemeester een video presentatie van zijn bezoek aan Kaapverdië in het kader van het gemeente lijk project voor ontwikkelingssamenwerking. Wie meer wil weten over het gemeentelijk mondiaal beleid kan bij de sectie Voorlichting een leesmap inzien. Tot slot citeren we uit een notitie over het gemeentelijk mondiaal beleid: "Het proces van de internationalisering van problemen en oplossingen is algemeen en schrijdt onverminderd voort. Voor de gemeente Middelburg, een gemeente die van oudsher verder gekeken heeft dan haar gemeentelijke grenzen en die binnen haar grenzen te maken heeft met verschillende cultu ren, is een dergelijke ontwikkeling een logisch gevolg. Het proces van internationalisering houdt in een besef dat vele problemen waarvoor de mens en wereld zich gesteld zien een internationaal karakter hebben. De zorg voor die wereld houdt voor een gemeente niet op bij haar gemeentegrenzen, zoals die zorg voor een land niet ophoudt bij haar lands grenzen. Ontwikkelingen in de wereld worden steeds zichtbaarder en voel baarder. Dit vraagt om solidariteit: de solitaire gemeente wordt lot een soli daire gemeenschap" In de komende periode vergaderen de commissies op de volgende dagen: Commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken, dinsdag 12 april om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Commissie Maatschappelijke Zaken, donderdag 14 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.J. Schroevers, telefoon 75633. Commissie Stadsontwikkeling, maandag IS april om 19.30 uur. Secretaris is mevrouw M.J. Marcus, telefoon 75286. Commissie Financiën, dinsdag 19 april om 16.00 uur. Secretaris is mevrouw E.C. Walrave, telefoon 75466. Commissie Stadsbeheer, dinsdag 19 april om 19.30 uur. Secretaris is de heer J.A.W. de Wolf, telefoon 75304. Commissie Bezwaar- en Beroepschriften, donderdag 28 april om 16.30 uur. Secretaris is mevrouw A.C. Beije, telefoon 75434. Deze vergaderingen zijn openbaar en worden gehouden in het stadhuis, ten zij anders vermeld. De agenda en andere stukken zijn vanafvier dagen vóór de vergadering in te zien bij sectie Voorlichting en bij de commissiesecreta- ris. Spreekrecht kunt u aanvragen bij de commissiesecretaris. De gemeenteraad vergadert op maandag 25 april om 14.00 uur. Het rapport "Mobiliteit in beweging", ook wel bekend als het "mobiliteits plan" wordt in vier deelplannen uitgewerkt. Deel 1 omval hel parkeerbe leidsplan voor de stad Middelburg "Sturend Parkeren". Dit plan is thans in ontwerp gereed en zat, alvorens behandeling door de gemeenteraad kan plaatsvinden, ter inzage worden gelegd. Tijdens de inspraaktermijn van vier weken ingaande 14 april kan een ieder zijn of haar zienswijze op het plan bekend maken. Tevens zal een informatiebijeenkomst worden gehouden, waar een toelich ting op hel plan wordt verstrekt en waar vragen gesteld kunnen worden. Deze avond wordt gehouden op donderdag 14 april om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. In verband met de beëindiging van het wethouderschap biedt het gemeentebestuur van Middelburg de heer mr. J.A.R.M. Douwes op vrijdag 8 april a.s. een receptie aan. U wordt uitgenodigd deze receptie, die van 16.30 tot 17.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden, bij te wonen. U kunt gebruik maken van de ingang bij het bordes aan de Marktzijdc. Tijdens de receptie worden geen toespraken gehouden. Voorafgaand aan deze receptie wordt op 8 april vanaf 15.00 uur tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering in de Burgerzaal van het stadhuis afscheid genomen van de vertrekkende raadsleden. Dit zijn mevrouw J.E.C. Raas en de heren R.S.H. Epker, A.P. van Mou- rik. J.J. Korstanje, C.J. Meijlcr. en R. Koper. Tijdens een openbare raadsvergadering in de raadzaal van het stadhuis op dinsdag 12 april om 14.00 uur worden de leden van de nieuwe gemeenteraad geïnstalleerd. Portefeuilleverdeling wethouders De portefeuilleverdeling van de wethouders van de gemeente Middel burg voor de raadsperiode 1994-1998 is als volgt: Burgemeester mr. C.G.J. Rutten Algemene coördinatie Openbare orde en veiligheid Economische aangelegenheden Voorlichting Brandweer Coördinatie samenwerking Middclburg-Vlissingen (stadsgewest) Gemeentelijke herindeling Wethouder mevrouw J.C. van Dijk-Sturm (VVD) Stadsvernieuwing Volkshuisvesting o Archief Cultuur Zckatcl Personeel en organisatie Informatiseringsbeleid en automatisering Emancipatie Wethouder mevrouw S. Smitskamp (PvdA), loco-burgemeester Financiën, incl. grondbedrijf Sociale zaken Vormingswerk Volwasseneneducatie Ouderenbeleid, incl. bejaardenoorden Wet voorzieningen gehandicapten Volksgezondheid Coördinatie sociale vernieuwing NV Delta Nutsbedrijven Wethouder mevrouw E.M.J. van Brummelen-van Wilgen (CI)A) Ruimtelijke Ordening Infrastructuur: verkeer, beheer wegen, openbare verlichting, rioolbc- heer Minderhedenbeleid Asielzoekers Sociaal cultureel werk Jeugd- en jongerenwerk Kinderopvang Wethouder drs. W. Ovaa (D66) Milieubeheer, incl. reiniging en groenbeheer Onderwijs Sport en accommodaties Mondiaal beleid en jumelages Beheer gemeentelijke gebouwen. Verspreid over de komende weken ontvangen alle vrouwen in de gemeente Middelburg, die geboren zijn in 19411944, 1947, 1950, 1953, 1956 en 1959 een uitnodigingsbrief van de gemeente om mee te doen met hel bevol kingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. Bij baarmoederhalskanker, vroeg ontdekt en behandeld, is de kans op gene zing vrijwel 100%. Het onderzoek vindt plaats bij de huisarts. Als er vragen zijn over de uitnodiging of het onderzoek kunt u contact opne men met: uw huisarts; de gemeente Middelburg, de heer R. Westveer, telefoon 01180-75675; de GGD Zeeland op maandag en woensdag van 9.00-11.00 uur, tele foonnummer 01100-49472. J. Wolterbeek Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het verboden is in de periode van dinsdag 5 april 1994 tot en met vrijdag 20 mei 1994 van 10.00 tot 17.00 uur één of meer duiven te laten uitvliegen of eni ge handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet op zaterdagen, zondagen en feestda gen en geldt niet voor jonge duiven. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat de volgende aanvragen voor een bouwvergun ning zijn binnengekomen: a. op 25 maart 1994 voor het plaatsen van een deurkozijn met deur op het perceel Rotterdamsekaai 7; b. op 25 maart 1994 voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 588; c. op 29 maart 1994 voor het verbouwen van de garage tot werkkamer en het bouwen van een schuur op het perceel Schweitzerstraat 19. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het col lege van burgemeester en wethouders voornemens is met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht voor het bouwen van een tuin huisje op het perceel Nieuwe Haven 31. Het bouwplan ligt met ingang van vrijdag 8 april 1994 gedu rende 2 weken voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingse- straat 21. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder die bedenkingen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schriftelijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is verleend aan: de heer T.D.R. Smit voor een meubelrestauratiebedrijf aan de Brakstraat 28 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps) procedure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180-75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 6 april 1994 staat de officiële kennisgeving. Terinzagelegging KENNISGEVING verandering inrichting artikel 8.19 Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat op 18 maart 1994 is binnengekomen de kennis geving van N.V. Streekvervoer Z.W.N. te Zierikzee voor de wijziging van de inrichting, gelegen aan de Industrie weg 71 te Middelburg, voor welke inrichting eerder een milieuvergunning is verleend. Ten aanzien van de verande ring wordt redelijkerwijs aangenomen dat deze geen gevol gen heeft voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gun stige gevolgen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De wijziging van de inrichting betreft de uitbreiding van het kantoor en het aanbrengen van een sprinkler-installatie. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen vanaf heden tot 20 april 1994 elke werkdag tijdens kantooruren en op donderdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikke ling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. Inzage op donder dagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aangevraagd (01180-75241).

de Faam | 1994 | | pagina 5