Nieuwe sponsor v.v. de Meeuwen Leerlingkapsters Cosmo winnen kapperswedstijd Ouderen VRIJDAG ZATERDAG MAANDAG DINSDAG WOENSDAG Cursus/onderwijs Sport Sociaal Beurs Allerlei Politiek Gevonden Er op uit Cultuur Buurt/wijk Verenigingen Waterstanden 06-9771 Weerbericht 06-9775 Woensdag 6 april 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 l i a r~i Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Vervoer - De Stichtingen Wel zijn Ouderen Middelburg en Plat teland Walcheren gaan een onderzoek instellen naar de klachten van ouderen, dat het te veel tijd en moeite kost om per openbaar vervoer het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen te berei ken. In het onderzoek zal onder scheid worden gemaakt tussen de stad Middelburg en de diver se Walcherse dorpen. Het onderzoek zal moeten uitwijzen wat de specifieke problemen zijn, zoals de frequentie van de busverbinding, het in- en uitstap pen, de loopafstand naar de bus halte en de garantie van de zit plaats. Begin april wordt in diver se ouderenwooncomplexen en tijdens sociëteitsbijeenkomsten in de dorpen een enquête uitge voerd. Ouderen worden uitgeno digd naast hun problemen even tuele oplossingen te noteren. CFO - De Regionale CFO-groep Senioren/Anders Actieven Gewest Zeeland vergadert don derdag 14 april in de Spinne in Goes, 's Ochtends spreekt lan delijk voorzitter J. de Heer over actuele zaken, 's Middags spreekt L. Phernambucq, direc teur van de Stichting Thuiszorg Walcheren over thuiszorg. Reis - De Algemene Nederland se Bond voor Ouderen (ANBO) houdt maandag 11 april een inschrijfdag voor een vierdaagse reis naar Ootmarsum en Dren the, van 4 tot en met 7 mei. In Bachten Komme kunnen leden en niet-leden van de ANBO zich inschrijven tussen 10 en 12 uur, in Bachten Reede van 14 tot 16 uur. AOW - De ouderenbonden hou den woensdag 13 april een lan delijke protestmanifestatie in het Philipsstadion in Eindhoven tegen de politieke AOW-plan- nen. De ouderenbonden zijn van mening dat verdere koopkracht daling van de AOW niet kan. Het protestprogramma duurt van 12 tot 14 uur. Deelnemers kunnen Nieuwe Vlissingseweg 235 Vlissingen, informatiemor gen La Leche League over afbouwen van borstvoeding, 9.30 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing stoomtreinen in Oost-Duitsland, Ned. Ver. van Belangstellenden in het Spoor- en tramwezen, 19.45 u. Clubhuis Nadorstweg Middelburg, kledingbeurs voetbalvereniging Middel burg, 19 u. Restaurant de Parel Dom burg, Mexicaans thema buffet, 18 u. Miro-terrein Vlissingen, oud papier-actie gereformeerde kerk Vlissin gen, container ZOPC, 9 tot 11.30 u. Hof van Walcheren Koudekerke, Walcheren-Be- velandtocht, Toerclub Wal cheren, 110 kilometer, in schrijven van 8.30 tot 9.30 u. Vaste Burgh Vlissingen, rommelmarkt met diverse activiteiten zoals modeshow en aerobics, 9.30 u. Het Zuiderbaken Middelburg, Wijkvereniging Zuid, voor jaarsbingo, 20 u. De Schuur Oost-Souburg, com puterdag computerclub Het Megaflopje, 10 u. De Schuur Oost-Souburg, dans avond buurtvereniging Van Duyvenvoorde, 20.30 u. De Spinne Goes, Kapasi dans en ontmoetingsavond alleenstaanden tot 45 jaar, 21.30 u. NS-Station Vlissin gen, start VVV-fietstocht rondom Vlissingen olv een gids, 14 u. Kantine De Nood Middel burg, Weefkring Walcheren, dialezing 'Het weven in Fin land' door M. Pieterse-Salla- kari, 19 u. Vrije School Zee land Middelburg, informatie avond, 20 u. Hof Domburg, Domburg, rondleiding Kuurcentrum de Parel, 11.30 u. Ziekenhuis Walcheren Vlissingen, regio bijeenkomst Crohn en Colitis Ulcerosa Vereniging, dr. J. Drapers over het verband tussen deze ziektes en voe ding, 19.30 u. Marnixkerk Vlissingen, evangelisatie zangavond gereformeerde gemeente, onderwerp 'Een grote stad Gods', mmv. Mar- nixkoor, 19.45 u. Hof Domburg, Domburg, squashtoernooi, inschrijven voor 11 uur, aanvang 13 u. Wijkgebouw Het Zuiderba ken Middelburg, voorjaars- en zomerkledingbeurs, vrou wencontactgroep Kom uit je Huis, skw de Hayman, 13.30 tot 15 u. zich voor 8 april tussen 9 en 12 uur aanmelden bij de ANBO Mid delburg, 01180-26098. Gospel - In het kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente in Vlissingen treedt zondag 10 april het Internationaal Gospel Koor op. Het koor bestaat uit zo'n dertig leden uit verschillen de landen en van diverse leeftij den. Velen van hen dragen tij dens de concerten hun nationale kleding. Tijdens de dienst van de Pinkstergemeente in Vlissingen zal het koor een aantal swingen de gospels ten gehore brengen. Gastspreker tijdens de dienst is Frans Keiler. De dienst begint om 15 uur. Korenweekeinde - Het inter kerkelijk koor Sameach uit Grijpskerke houdt zaterdag 16 en zondag 17 april een korenweek einde. Aan het weekeinde wer ken Or Tamim uit Terneuzen, Poly Hymnia uit Oud Vosse- meer, Adonai uit Zierikzee en Sameach uit Grijpskerke mee. De koren zingen zaterdagavond vanaf 19.30 uur in de gerefor meerde kerk in Grijpskerke. Zon dag zullen de koren hun mede werking verlenen aan kerkdien sten van de gereformeerde en de hervormde kerk in Grijpsker ke. Het thema van de diensten is Zing met ons mee. Jubileum - Women's Aglow Fellowship afdeling Goes viert 13 april haar tienjarig bestaan. Alle belangstellenden - ook man nen - zijn vanaf 9.45 uur welkom in de Oosterkerk in Goes. Jannie Reverda zal spreken over 'Want Hijzelf is onze vrede'. Women's Aglow Fellowship is een inter kerkelijke wereldwijde organisa tie van christenvrouwen die onder meer als doelstelling heeft 'Gods doel te ontdekken op alle terreinen van het leven en Hem daarvoor te prijzen'. Wie wil deelnemen aan de aansluitende lunch kan zich voor 6 april opge ven op 01182-2835. Kinderoppas is aanwezig. Toorenvliedt - De Tooren- vliedtschool in Middelburg bestaat deze maand twintig jaar. De Toorenvliedt is een school voor voortgezet speciaal onder wijs voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (vso- lom). Ruim tweehonderd leerlin gen van 11 tot 17 jaar uit de Bevelanden, Schouwen-Duive- land en Walcheren vormen de schoolbevolking. Zaterdag 16 april houdt de school een reünie, waarbij het oude schoolgebouw in park Toorenvliedt wordt bezocht. Dinsdag 19 april kun nen alle leerlingen, leerkrachten en ouders de TV 20 Spektakel Show bijwonen in de Stads schouwburg in Middelburg. Hypnose - De Zeeuwse Stich ting voor Toegepaste Hypnose houdt in Middelburg een vervolg cursus Hypnose. De cursus is bedoeld voor iedereen die al ervaring heeft opgedaan met hypnose, maar meer vaardighe den wil ontwikkelen. De cursus beslaat vier avonden en begint 13 april. Tippelaars - Wandelsportver eniging De Vrolijke Tippelaars uit Vlissingen houdt zaterdag 9 april haar voorjaarstocht. Deelnemers starten vanaf het clubhuis van Zeeland Sport in Vlissingen en kunnen vijf, tien vijftien, 25 of veertig kilometer lopen. De start voor de langste afstand is om 9 uur, tussen 9 en 10 beginnen de 25-kilometerlopers en tussen 10 en 13 uur zijn de kortere afstan den aan de beurt. Kraamkliniek - De Dorkas- werkgroep Walcheren houdt zaterdag 16 april een inzame lingsdag voor een kraamkliniek in Albanië. Babydekens, luiers, zuigflessen, handdoeken en der gelijke en financiële steun zijn welkom. Tussen 10 en 14 uur kunnen spullen voor de kraamkli niek worden ingeleverd bij de christelijke school de Schutte in Biggekerke, bijzondere basis school Willibrordus in Zouteian de en de voormalige Klimop- school in Koudekerke. De actie wordt vooraf gegaan door een huis aan huis verspreide folder. Kleding - In gebouw Irene in Oost-Souburg (achter de gere formeerde kerk) wordt wdonder- dag 14 april van 9.30 tot 11 uur een kleding- en speelgoedbeurs gehouden. Speelgoed en zomer kleding (2 tot 12 jaar) kunnen 11 en 12 april tussen half tien en elf uur bij Irene worden ingeleverd. Niet verkochte kleding kan don derdag tussen half vier en half 'vijf worden opgehaald. De helft van de opbrengst is bestemd voor Europa Kinderhulp. Zones - In de gemeentelijke kernen van Koudekerke, Rilland en Westkapelle zijn de afgelopen jaren dertig-kilometerzones inge voerd. De gemeenten proberen hiermee de leefbaarheid en ver keersveiligheid in deze dorpen te bevorderen. In opdracht van het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland onderzoekt Advies- en onderzoeksgroep Beke uit Arnhem nu hoe de inwoners van de drie gemeenten deze zones ervaren. In elke kern is een aantal bewoners geselec teerd om een vragenlijst in te vullen. De resultaten van het onderzoek, die naar verwachting haif juni beschikbaar komen, zijn in de eerste plaats van belang voor gemeenten in Zeeland waar dertig-kilometerzones nog niet zijn ingevoerd. Daarnaast kun nen de resultaten worden gebruikt om de verkeersveilig heid en leefbaarheid in de reeds heringerichte kernen waar mogelijk te verbeteren. Inloophuis - Het Juliana Wel zijn Fonds heeft de Stichting In- en Uitloophuis in Vlissingen een bijdrage van 15 duizend gulden gegeven voor de inrichting van het pand. Het Fonds onder steunt per jaar zo'n honderd pro jecten in Nederland op het gebied van maatschappelijk wel zijn. Jaarlijks gaat het om een totaal bedrag van zo'n twintig miljoen gulden. Portefeuilles - De portefeuilles van de wethouders van de gemeente Middelburg voor de komende raadperiode zijn als volgt verdeeld. Buremeester C. Rutten: onder meer algemene coördinatie, openbare orde en veiligheid, economische aange legenheden, coördinatie samen werking Middelburg-Vlissingen en de gemeentelijke herindeling. J. Dijkstra-Sturm (VVD): o.m. stadsvernieuwing, volkshuisves ting, cultuur, emancipatie, infor- matiseringsbeleid en automati sering. S. Smitskamp (PvdA), loco-burgemeester: o.m. finan ciën, sociale zaken, volksgezond heid, ouderenbeleid en wet voor zieningen gehandicapten. E. van Brummelen-van Wilgen (CDA): o.m. ruimtelijke ordening, infrastructuur, minderhedenbe leid, jeugd- en jongerenwerk, sociaalcultureel werk. W. Ovaa (D66): milieubeheer, onderwijs, sport en accommodaties, mondi aal beleid en jumelages, beheer gemeentelijke gebouwen. Kernwapens - Het gemeente bestuur van Middelburg zal de 'Verklaring van openbaar rechts bewustzijn' ondertekenen. Deze verklaring is onderdeel van het World Court Project, een wereld wijde actie die een uitspraak wil van het Internationaal Gerechts hof over de ontoelaatbaarheid van kernwapens. Origami - Lenie Pieper expo seert van 6 tot en met 26 april werken van origami (Japanse vouwkunst) en kalligrafie (schoonschrijven) in de biblio theek in Oost-Souburg. De ten toonstelling is te bezichtigen tij dens openingsuren van de biblio theek. Pieper woont in Nieuw- dorp en is geboren in Arnemui- den. Daarmee past zij in de doel stelling van de bibliotheek van Oost-Souburg om lokale en regionale amateurs de gelegen heid te geven hun kunstzinnige uitingen te tonen. Tijdens de ten toonstelling zal Pieper regelma tig demonstraties geven van haar kunnen. Multicultureel - De Werk groep Sociale Vernieuwing Stro- menwijk-'t Zand houdt zaterdag 9 april samen met Dewan Rakjat Maluku Selatan en de Wijkver eniging Stromenwijk-'t Zand een multiculturele ontmoetingsdag op het plein aan de Maasstraat in Middelburg. Naast een informa tiemarkt, waar kan worden ken nisgemaakt met de verschillen de culturen, vinden de hele dag optredens va^ diverse muziek- en dansgroepen plaats, 's Avonds staat voor de jeugd een disco op het programma. Om 11 uur 's ochtends heropent wet houder J. Douwes op feestelijke wijze de speeltuin aan de Baars jeslaan. Armband - Bij de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg zijn in de periode van november 1993 tot maart 1994 de volgende voorwerpen gevonden: zilver kleurig dameshorloge; zilverkleu rige revère-speld; zilverkleurige ketting met hanger (stier); goud kleurige armband; diverse sleu tels. De voorwerpen zijn af te halen bij de politie in Middelburg. Bij het politiebureau in Vlissingen zijn tussen 16 en 30 maart de volgende zaken afgegeven: videoband; slot; jonge bruine kat; bril; horloge; oorbel; broche; haarspeld; hangertje; paar schoenen; twee paar hand schoenen; schipperskaart; OV- jaarkaart; vier portemonnees; diverse sleutels. Slechthorenden -De afdeling Zeeland van de Nederlandse Ver eniging Voor Slechthorenden houdt dinsdag 12 april een bij eenkomst in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Logopedis te J. Verkaart zal een toelichting geven op de Totale Communica tie. een techniek waarbij naast spraakafzien ondersteunende gebaren worden gebruikt, die ook voor en door slechthorenden gehanteerd kan worden. Na de pauze vertoont zij een video, waarop toepassingen van deze techniek te zien zijn. Leden en belangstellenden zijn welkom vanaf 14.30 uur. Schelpen - De Werkgroep Natuur- en Milieu Educatie Wal cheren KNNV houdt zaterdag 16 april tussen 10.30 en 14.30 uur een Schelpendag. Belangstellen den kunnen zich verzamelen bij het Zeeuws Biologisch Museum in Oostkapelle. Van daaruit loopt de groep naar het strand, waar schelpen gezocht en levende schelpdieren bekeken worden. Na de middag worden de schel pen nader onderzocht met behulp van een vergrootglas, een zaklamp en een microscoop. Meer inlichtingen en opgave bij de Milieutelefoon 01180-33419. Westhove - Het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle geeft vanaf 13 april tot en met september regelmatig rondlei dingen in Kasteel Wethove, de nabijgelegen Oranjerie en het gebied Westhove in Oostkapel le. Het gebied kent een rijke geschiedenis op cultuur- en natuurhistorich gebied. Staats bosbeheer en de Jeugdherberg verlenen hun medewerking. Tij dens de rondleiding woensdag 13 april wordt het kasteel van binnen bekeken en maken de deelnemers een korte wandeling door het bos, onder meer langs het Romeinse bruggetje en het Gebed zonder Einde. Tevens wordt uitleg gegeven over de Witte Wuven. Ook een bezoek aan het Biologisch Museum staat op het programma. Maxi maal 25 personen kunnen de rondleiding meemaken en vooraf opgeven is noodzakelijk. Esther van de Ende (links) en Angelique Samson. 'Als je haar maar goed zit'. Dat gezegde gold zeker voor Esther van de Ende en Angelique Samson, twee leerlingkapsters van Cos mo Hairstyling in Middel burg. Zij vielen onlangs in de prijzen tijdens een kap perswedstrijd op het Scal- dis College in Goes. De opdracht luidde: maak bin nen vijftig minuten een eigen fantasiekapsel, gebruik makend van föhn- en kniptech- nieken. „Iedere kapper heeft z'n eigen stijl, daarom koos ik voor een jaren-zestigkapsel," zegt Esther van de Ende. Ook de gehele styling van kleding en make-up had ze zelf ver zorgd. Het resultaat werd bekroond met een eerste prijs. Angelique Samson koos voor een modern trendy kapsel, waarmee ze de derde prijs in de wacht sleepte. - Beide leeringen van de Kap- persschool zijn van plan hoge ogen te gaan gooien in de hair- stylingswereld. Omdat de con currentie volgens de twee moordend is, willen Esther en Angelique hun carrière veilig stellen door te proberen in juni ook aan de landelijke Golden- Tulipwedstrijden deel te ne men. Verhuurbedrijf Kerkhove uit Zouteiande is de nieuwe sponsor van het jeugdelftal v.v. de Meeuwen B1 uit Zou teiande. Op de foto staan van links naar rechts leider Leon Minderhoud, trainer Ojang Pattikawa, Martin Maljaars, Lex Vermazen, Jan- Pieter de Vries, Danny Matthijsse, Patrick Jobse, Frank Janse, Marijn Passenier, Ewout Maas, sponsors Pieter en Ella Kerkhove. Zittend (vlnr) Eddy Matthijsse, Wim-Jan Brasser, Wilco Over- gauw, Wiljo Kother, Remi Kruit, Bart Stuurwold, leider Klaas Ver- hage. Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gen. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 en 15 uur: J. v.d. Ketterij. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 uur: D.W. Dondorp, 14.30 uur: A.C. Fey. Volle Evangelie-gemeente ImmanuelWestdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 10.15 uur: mevr. Hoogerwerf. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo.: geen opgave ont vangen. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: H. v.d. Laan. Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: H. v.d. Laan, gez. dienst in Geref. Kerk. GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: R.J. Blokland, 19 uur: C. Simons. Hervormde Gemeente. Zo.: geen opgave ontvan gen. HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: D.E. Hiensch. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 9.30 uur: van der Laan. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 9.30 uur: B. de Haan. Koorkerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: Liturgiegroep. Ontmoetingskerk, Oosterscheldestraat, Zo. 10 en 14.30 uur: O. Elseman. Engelse Kerk, Simpelhuis- straat, Zo. 19 uur: O. Elseman. Thomaskapel, Zo. 9.30 uur: B.J.W. Schelhaas. Oostkerk, Oostkerk hof, Zo. 10 uur: J.E.L. Brummelkamp. Wijkge- meente Geref. Bond, (in de Oostkerk) Zo. 11 uur: C. Snoei, 18.30 uur: J. van Dijk. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za.: 10 uur Bijbelstudie, 11 uur Eredienst, G.A. de Rond. Leger des Heils. Hoogstraat. 20. Zo. 9.20 uur: bid stond, 10 uur: R. Pippel, 19 uur: C. Bijl en R. Pip- pel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: A. van Klaveren en T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk, Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: W. Borgdorff. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: Liturgie groep. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1, elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur. Zo. 10 uur. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo.: geen dienst. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo.: geen opgave ontvangen. Rafaël gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur. Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. NIEUW EN ST. JOOSLAND Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: A.P. Cornet. OOSTKAPELLE Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 en 19 uur: A. Hooimeijer. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: A. Spaans-Molenaar. Gereformeerde Gemeente. Saronkerk. Zo. 9.30 en 15 uur: H. Paul. RITTHEM Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: A.P. Cornet. SEROOSKERKE, MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 en 19 uur: G. Polder man. Hervormde Kerk Zo. 9 uur: Schoenmaker. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: G. Warner, 19 uur: A.E. de Bruijn. Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: A.E. de Bruijn, gez. dienst in Geref. Kerk. ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11. Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur: L. Fabriek. Centrum Middelburg. Segeerstraatkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo.: geen opga ve ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 11 uur: T.J. Postma. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo. 9.30 uur, 14.30 uur: zie Ont moetingskerk. Hofpleinkerk, Zo. 9.30 en 14.30 uur: J.S. Koops. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 9.30 uur: P. Paulus. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 en 16.30 uur: A. de Snoo. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo. 9.30 uur: P.C. Schoonenboom. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10.30 uur: R. Praamsma, 19 uur: K.W. Kakes. straat 2, Zo. 9.30 uur: H. Mostert, 16.30 uur: W.F. Wisselink. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: Chr.J. Kleij. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: G. den Heeten. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J. de Boer. Open Hof, Alexan der Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: R.J. Blauw. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkseweg 88, Zo. 10 uur: R.K. Pastor. Ter Reede, Zo. 19 uur: J.W. Glashouwer. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, G.A. de Rond. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9.30 en 16 uur: C. Harinck. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: F. Keiler. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof. Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente Beréa. Gebouw Beréa, Westerbaan 16. Vr. 19.30 uur: avondmaal. Zo. 10 uur: gezinsdienst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, ,4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: D. van Boven. Lieve Vrouwe Kerk. Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur. Zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J. Bakker, gez. dienst in de Geref. Kerk. WESTKAPELLE zaterdag tot 24 uur: C. Wattel, Amstelstraat 55, Oost-Souburg, tel. 01184-61630. zondag tot 24 uur: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arne- muiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke, Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: R.A.D. van Tol, Markt 12, Veere, tel. 01181-1271. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zouteiande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: A.A. van der Male, Duinweg 59, Zouteiande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag t/m zon dag: B. Bouwense, Valkenisseweg 14, Biggeker ke. tel. 01185-2190. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag en zondag: A.P. de Looff, Badhuis straat 140, Vlissingen, tel. 01184-13881 APOTHEKEN Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. 61593. VERLOSKUNDIGEN OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: L. v.d. Jagt. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 en 19 uur: R.E.R. van Buiren. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur. Zo. 19 uur: J. van Leerdam. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Spaans, 19 uur: Ds. Faassen. ZOUTELANDE Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: P. Boekesteijn. Jfiïf Do. 7 april t/m wo. 13 april VEERE HUISARTSEN Gereformeerde kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse, gez. dienst in de Herv. Kerk. Hervormde Kerk. Zo. 9.30 uur: J. Lukasse. VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1 Zo. 9.30 uur: Postma. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.L.F. Wortel- boer, Korendijk 36, tel. 39933. zondag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30, tel. 39933. Visites aan vragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: E. Kant, Sabalaan 3 tel. 71017. zondag tot 24 uur: J.L.R.H. van Pelt, Julianalaan 7, tel. 12225. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zonder afspraak). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den, Gezondheidscentrum Middelburg- Zuidfpraktijken van P. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: A.L. Hoogveld en R.B.M. Meesters, Korte Noordstraat 61, Middelburg, tel. 01180- 37077. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11 - 12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland, elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis). Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaardèn- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden en Algemeen Maatschappelijk Werk, Thuiszorg Walcheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184- 86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551. Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11 overige assistentie aanvragen 01180-33333.

de Faam | 1994 | | pagina 11