itiliiviÉ llaiÉliiiiêiilklIlinil GEMEENTE MIDDELBURG Wet voorzieningen gehandicapten Uitnodiging afscheid wethouder Inspraak Statenlaan Parkeerbeleidsplan Voorbereidings- besluit Duiven Vergunning Milieubeheer Bouwaanvragen Bouwplannen Verordeningen Treedt op 1 april in werking Parkeer verbod Kantoren gesloten Segeers- weg Sporten Collecten Rooien Ophalen huisvuil Noordweg Commissie Week 13 sggll Woensdag 30 maart 1994 DE FAAM wfm Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Vrijdag 1 april a.s. treedt de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) in werking. Volgens deze wet moeten de gemeenten zorgen voor bepaal de woon- en leefvoorzieningen voor hun gehandicapte inwoners. De gemeenten op Walcheren hebben besloten de nieuwe wet samen uit te voeren. Ze hebben daarvoor 'Maatschappelijke zorg Walcheren' opge richt. Voor de uitvoering van de wet werken de gemeenten nauw samen In verband met de bèëiriding van het wethouderschap biedt het gemeentebestuur van Mid delburg de heer mr. J.A.R.M. foto: J. Wölterbeek. Do uwe s op vrijdag 8 april a.s. een receptie aan. U wordt uitgenodigd deze receptie, die van 16.30 tot 17.30 uur in de Burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden, bij te wonen. U kunt gebruik maken van de ingang bij het bordes aan de Marktzijde. Tijdens de receptie worden geen toespraken gehouden. Voorafgaand aan deze receptie wordt op 8 april vanaf 15.00 uur tijdens een buitengewone openbare raadsvergadering in de Burgerzaal van het stadhuis afscheid genomen van de ver trekkende raadsleden. Dit zijn mevrouw J.E.C. Raas en de heren R.S.H. Epker, A.P. van Mourik, JJ. Korstanje, C.J. Meijer en R. Koper. Inspraak wijziging busroute lijn 57 in de omgeving van de Staten laan Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan het bestuur van de gemeenschappelijke regeling Lo kaal Openbaar Vervoer Middelburg- Vlissingen voor te stellen de route van de buslijn 57 door de Magi- straatwijk te wijzigen. Thans rijdt de bus van lijn 57 over de Statenlaan en verlaat deze bij de J.W. Thibaut- straat om vervolgens via de J. van Rcigersbergstraat en de Van de Pcr- restraat naar de Rcgentenlaan en de Spinhuiswcg te rijden. De voorge nomen routewijziging houdt onder andere in, dat de bus de Statenlaan pas verlaat bij de P.J. Mathiasstraat, via de M. de la Palmastraat, de Bal juwlaan. de Van de Pcrrcstraat naar de Rcgentenlaan en de Spinhuiswcg zal gaan rijden. Door aanpassing In verband met het rooien van iep- zieke bomen en het aanbrengen van nieuwe boomgaten voor de toekom stige lindebomen aan de Kousteen- sedijk en Korendijk zal er lussen 5 en 9 april 1994 een parkeerverbod worden ingesteld. "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 4 april tot en met 13 april maandag runderragoüt, roomsaus, erwten, wortelen, gest. aardappelen dinsdag gegrild worstje, gehakt, tomatensaus, geb. aardap pelen woensdag kasselerrib, zuurkool, aard appelen donderdag kipgehaktballen, koolrabi, gest. aardappelen vrijdag visfilet, milde mosterd saus, spinazie, aardappe len zaterdag nasi goreng, kipsateh zondag wat de pot schaft van deze route kan ook de Erasmus- wijk beter worden verbonden met het openbaar vervoer. Ter hoogte van de H. Huyssenstraat zal alsdan een halteplaats worden gerealiseerd. De hierop betrekking hebbende stukken liggen van 31 maart tot en met 27 april 1994 ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlis- singsestraat 21. De dienst is geo pend van maandag tot en met vrij dag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Gedurende de eerdergenoemde periode van vier weken kunnen belanghebbenden hun zienswijze op het plan kenbaar maken, bij voorkeur door middel van speciale formulieren, die bij de dienst Stadsontwikkeling verkrijg baar zijn. Alle gemeentelijke kantoren zijn gesloten op Goede Vrijdag I april en Tweede Baasdag maandag 4 april In verband met herbestrating van de rijbaan in de Segeersweg is de straat vanaf 5 april gedurende 3 weken in gedeeltes afgesloten. Per I april 1994 zijn de gravelbanen aan de NadorstlNassaulaan geo pend. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor reservering kunt u contact opnemen met afd. Accommodaties, toestel 75342 of 75343. Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een Ituis-aan-huis-col- lecle te houden: Stichting Vogelopvang Midden- Zeeland van 28 maart tot en met april. Een aanvraag voor een rooi vergun ning is binnengekomen voor: 3 ber ken, Lodo van Hamelstraat. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180 - 75312 met de Stichting Thuiszorg Walcheren (Breestraat 15), Postbus 323, 4330 AH Middelburg. Gehandicapten kunnen, ongeacht hun leeftijd, voor diverse voorzieningen in aanmerking komen. Het gaat daarbij grofweg om vervoersvoorzieningen en rolstoelen (tot dusverre verstrekt op grond van de AAW via de bedrijfsver eniging); woonvoorzieningen (woningaanpassingen tot 45.000.-) en inko mensondersteunende voorzieningen op grond van de bijzondere bijstand. Volgende week gaan we op deze pagina op een aantal van die voorzieningen nader in. BESTAANDE GEVALLEN VERVOERSVOORZIENING Degenen die tot dusverre via de bedrijfsvereniging een periodieke vervoers- vergoeding ontvingen moeten inmiddels een brief hebben ontvangen van Maatschappelijke zorg Walcheren. Want de lopende vergoedingen worden beëindigd; nieuwe vergoedingen worden toegekend door de nieuwe organi satie. Wanneer u zo'n vergoeding ontvangt en geen brief hebt ontvangen moet u dat zo snel mogelijk even laten weten. U moet namelijk een aanmel dingsformulier invullen en dat voor I mei indienen. Alleen dan kan de ver goeding per 1 april ingaan. Na die datum gaat de vergoeding pas per datum van ontvangst in. U kunt u schriftelijk melden (Maatschappelijke zorg Wal cheren, p/a Stadhuisplein 2. 4382 LG Vlissinacn) of telefonisch (01 184- 87239). Het rapport "Mobiliteit in beweging", ook wel bekend als het "mobiliteits plan" wordt in vier declplannen uitgewerkt. Deel 1 omvat het parkeerbe leidsplan "Sturend Parkeren". Dit plan is thans in ontwerp gereed en zal, alvorens behandeling door de gemeenteraad kan plaatsvinden, ter inzage worden gelegd. Tijdens de inspraaktermijn van vier weken kan een ieder zijn of haar zienswijze op het plan bekend worden. Tevens zal een informatiebijeenkomst worden gehouden, waar toelichting op het plan wordt verstrekt en waar vragen gesteld kunnen worden. Deze avond wordt gehouden op donderdag 14 april om 20.00 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Concrete informatie omtrent de formele termijn van terinzagelegging wordt volgende week (6 april) gepubliceerd. Rondom het Paasweekeinde wordt het huisvuil als volgt opgehaald: deze week wordt in de vrijdagwijken hel huisvuil al op donderdag (morgen) opgehaald: in de maandagwijken (en de dinsdagwijken) wordt het huisvuil volgende week op dinsdag opgehaald. Op deze dinsdag werken de medewerkers van de Stadsreiniging van 7.00 tot 19.00 uur. De tijden van het ophalen kunnen dus afwijken van wat u gewend bent. Om het ontslaan van zwerfvuil te voorkomen wordt u verzocht uw huisvuil nooit vóór 7.00 uur op de ophaaldag buiten te zetten! Begonnen is met het vernieuwen van de riolering in en herbestraten van een gedeelte van de Noordweg. Het gaat hier om het gedeelte tussen het Hoog landswegje en de Brigdamseweg. Vooraf dient de hoofdtransport en distributiewaterleiding vernieuwd te wor den. alsmede aan weerszijden een electra kabel. Voor de herbestrating is een inspraakprocedure gehouden en afgesloten. De gemeentelijke reaklies op de ingebrachte opmerkingen zijn aan de insprekers bekend gemaakt door middel van een brief. Het totale werk zal naar verwachting eind augustus gereed zijn. De weg wordt voor alle verkeer, behalve voetgangers, afgesloten. De Commissie Bezwaar- en Beroepschriften Middelburg houdt op donder dag 31 maart 1994 een hoorzitting. Om 16.30 uur hoort de commissie de indiener van een bezwaarschrift tegen de weigering van een vergunning voor het plaatsen van een schutting op hel perceel Vlissingsesingel 36. Om 16.50 uur worden een drietal bezwaarschriften behandeld tegen een verleende bouwvergunning voor het maken van een puntdak op een bestaan de schuur op het perceel Amnestylaan 35. Om 17.10 uur wordt een bezwaarschrift behandeld tegen de weigering van een vergunning voor het maken van rondritten met een paardentram. Om 17.30 uur hoon de commissie de indieners van een bezwaarschrift tegen het besluit tot het instellen van éénrichtingsverkeer in de Ter Hoogestraat. Om 17.50 uur tenslotte wordt de indiener gehoord van een bezwaarschrift tegen hel besluit lot hel aanleggen van een voetgangersoversteekplaats over de Poelendaeleweg ter hoogte van de kruising met de Baarsjesstraat. De hoorzitting is openbaar en wordt gehouden in het stadhuis. Inlichtingen kunnen vooraf worden ingewonnen bij de secretaris van de commissie, mevrouw A.C. Beije (lel: 01180 - 75434). De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 maart 1994 een voor- bereidingsbesluit, als bedoeld in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft vastgesteld voor: a. het perceel gelegen in het park Toorenvliedt aan de Koude- kerkseweg, zoals dat is aangegeven op tekening S 191-19 d.d. februari 1994, een herziening van het bestemmingsplan Toorenvliedt wordt voorbereid: b. het perceel aan de Piet Heinstraat/De Ruyterstraat, zoals dat is aangegeven op tekening S 110-40 d.d. februari 1994, een herziening van het bestemmingsplan Stromenwijk wordt voorbereid; c. het perceel aan de Abeelseweg, zoals dat is aangegeven op tekening S 187-93 d.d. februari 1994, een herziening van het bestemmingsplan Buitengebied wordt voorbereid: d. het perceel aan de Noordweg 470, zoals dat is aangegeven op tekening S 150-43 d.d. maart 1994, een herziening van het bestemmingsplan Sint Laurens wordt voorbereid. Het besluit treedt in werking op 6 april 1994 en ligt met het bij behorende pré-advies en tekeningen voor een ieder bij de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, ter inzage. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat het verboden is in de periode van dinsdag 5 april 1994 tot en met vrijdag 20 mei 1994 van 10.00 tot 17.00 uur één of meer duiven te laten uitvliegen of enige handeling te verrichten, waardoor één of meer duiven kunnen uitvliegen. Het verbod geldt niet op zaterdagen, zondagen en feestdagen en geldt niet voor jonge duiven. Van 31 maart tot en met 15 april 1994 ligt op de sectie Juridi sche Zaken van de dienst Stadsontwikkeling de aanvraag om een vergunning op grond van de Monumentenwet 1988 ter inzage voor het monumentenpand Herenstraat 32/34. Gedurende bovengenoemde periode kunnen eventuele bezwaren schriftelijk en gemotiveerd worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Terinzagelegging MELDINGEN artikel 8.41 Wet milieu beheer Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de meldingen ingevolge de Wet milieubeheer van: 1. Van Westen Bouwmaterialen te Middelburg voor het in wer king hebben van een bouwmaterialenbedrijf aan de Oost- perkweg 7 te Middelburg; 2. De heer P.W. Weststrate te Middelburg voor het in werking hebben van een groothandel in verpakkingsmaterialen de Oostperkweg 20 te Middelburg. 3. De heer R. Serrarens te Middelburg voor het in werking heb ben van een praktijkruimte aan de Seisdam 28 te Middel burg; 4. Coöperatieve Rabobank "Middelburg" B.A. te Middelburg voor het in werking hebben van een kantoorgebouw aan de Lange Geere 3 te Middelburg; 5. De heer T. Wigmore te Middelburg voor het in werking heb ben van een horecabedrijf aan de Langeviele 20-22 te Mid delburg; 6. Vereniging Conditie Verbetering te Middelburg voor het in werking hebben van de inrichting aan de Oostperkweg 25a te Middelburg; 7. Pizzeria Forno Caldo te Middelburg voor het oprichten en in werking hebben van een horecabedrijf aan de Wagenaar- straat 9 te Middelburg; Voor de inrichtingen genoemd onder de nummers 1 en 2 gel den de algemene regels van het "Besluit opslag goederen milieubeheer". Voor de inrichtingen genoemd onder de nummers 3 en 4 gel den de algemene regels van het "Besluit woon- en kantoorge bouwen milieubeheer". Voor de inrichtingen genoemd onder de nummers 5 t/m 7 gel den de algemene regels van het "Besluit horecabedrijven milieubeheer". Nadere informatie omtrent het bovenstaande kan bij de afde ling Milieuzaken verkregen worden, (tel. 01180-75241). Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengeko men: a. op 16 maart 1994 voor het verbouwen/uitbreiden van het dagverblijf op het perceel Segeersstraat 31; b. op 17 maart 1994 voor het wijzigen van een gevel op het per ceel Siloweg 2; c. op 17 maart 1994 voor het verbouwen van de garage/ber ging op het perceel Sint Janstraat 3 C; d. op 18 maart 1994 voor het uitbreiden van de woning op het perceel Grootmede 92; e. op 21 maart 1994 voor het bouwen van een dakkapel op het perceel Prinsenhove 96; f. op 21 maart 1994 voor het bouwen van een woning op het perceel Amnestylaan 165; g. op 21 maart 1994 voor het aanbouwen van een serre op het perceel Laan der Commando's 1; h. op 21 maart 1994 voor het bouwen van een loods bij het autobedrijf RAM op een perceel aan de Voltaweg; i. op 21 maart 1994 voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Duunmede 44; j. op 22 maart 1994 voor het verbouwen van een woning op het perceel Breeweg 35; k. op 23 maart 1994 voor het uitbreiden van de woning op het perceel W. Arondeusstraat 38. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het colle ge van burgemeester en wethouders voornemens is met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: 1. het bestemmingsplan Buitengebied voor de bouw van een woning met garage op een perceel aan de Torenweg; 2. het bestemmingsplan Buitengebied voor een uitbreiding van de in aanbouw zijnde Penitentiaire inrichting aan de Torentijdweg 1. Het betreft een uitbreiding van de arbeids- vleugel; 3. het bestemmingsplan Sint Laurens voor de bouw van een woning op het perceel Noordweg 470; 4. het bestemmingsplan Stromenwijk voor de bouw van een jeugdhonk op de hoek Piet Heinstraat/De Ruyterstraat; 5. het bestemmingsplan Buitengebied voor het aanleggen van een baggerdepot op een perceel aan de Abeelseweg; 6. het bestemmingsplan Toorenvliedt voor het plaatsen van een houten gebouwtje op een perceel in het park Tooren vliedt. Tevens maakt hij bekend dat voornoemd college voornemens is voor bovengenoemde bouwplannen met toepassing van artikel 50, lid 5, van de Woningwet vergunning te verlenen. De bouwplannen liggen met ingang van donderdag 31 maart 1994 tot en met vrijdag 15 april 1994 voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder die beden kingen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schrif telijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat het colle ge van burgemeester en wethouders voornemens is met toe passing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van: 1. het bestemmingsplan Buitengebied voor het verbouwen van een woning annex kantoor op het perceel Langeweg 7 te Nieuw- en Sint Joosland; 2. het bestemmingsplan Beschermd Stadsgezicht voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel Park Overwater 22. De bouwplannen liggen met ingang van donderdag 31 maart 1994 tot en met vrijdag 15 april 1994 voor een ieder ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21. Gedurende bovengenoemde termijn kan een ieder die beden kingen heeft tegen het verlenen van de vrijstelling, deze schrif telijk en gemotiveerd kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 61, 4330 AB Middelburg. Vaststelling verordening bezwaar- en beroepschriften Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 20 december 1993 de Verordening behandeling bezwaar- en beroepschrif ten Middelburg heeft vastgesteld. Deze verordening geeft regels voor de wijze, waarop bij de gemeente ingediende bezwaar- en beroepschriften (met uitzondering van die op het terrein van de sociale wetgeving en personele aangelegenhe den) moeten worden behandeld. De verordering, die in wer king treedt op 1 april 1994, ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie voorlichting. Organisatieverordening De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 21 maart 1994 heeft vastgesteld: 1. Verordening tot wijziging van de Organisatieverordening gemeente Middelburg 1991; in deze wijzigigingsverordening is de verlening van ambtelijke bijstand aan gemeenteraads leden geregeld; 2. Reglement van orde voor de vergaderingen en andere werkzaamheden van de raad. Beide besluiten die met ingang van 1 april 1994 in werking tre den, liggen voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting, bezoekadres Stadhuisstraat 2. Een ieder kan tegen betaling der kosten een kopie verkrijgen. Wijziging Algemene Plaatselijke Verordening Middel burg Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat bij besluit van de raad van die gemeente van 21 februari 1994 de Verordening tot wijziging van de Algemene Plaatselij ke Verordening Middelburg (24e en 25e wijziging) is vastge steld. Deze wijziging omvat verschillende onderwerpen betrek king hebbende op: - de gewijzigde milieuwetgeving en met name t.a.v. de ge luidsbepalingen in horecabedrijven en in recreatie-inrichtin gen; - de sluitingstijden horeca en invoering vestigingsvergun ning; - de Regeling agressieve dieren; - de nieuwe Woningwet en de bouwverordening; - de Rompwet instellingen van weldadigheid; - de nieuwe verkeerswetgeving; - de nieuwe Gemeentewet; - de Algemene wet bestuursrecht; - de woonwagencentra in de gemeente. Deze wijziging van de Algemene Plaatselijke Verordening Mid delburg treedt in werking met ingang van de achtste dag na deze bekendmaking (7 april 1994). De wijziging ligt voor een ieder ter inzage bij de sectie Voorlichting van de dienst Midde len, Stadhuisstraat 2 te Middelburg en bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21 te Middelburg. ft foto: J. Wölterbeek. foto: J. Wölterbeek

de Faam | 1994 | | pagina 5