GEMEENTE MIDDELBURG Boomfeestdag Inspraak over: inrichting Loskade Bouwaanvragen Verkeer Milieubeheer GELOOFSBRIEVEN, BOMENBESTAND, GEHANDICAPTEN Verslag Wijkavonden Gedeelte Noordweg afgesloten "Dubbeltjes concert Haardhout te koop Collecten Rooien Week 11 Tafeltje Dekje uw Woensdag 16 maart 1994 DE FAAM 5 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door de sectie Voorlichting. Reacties zijn van harte welkom! Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in de Voorlichtingswinkel, Stadhuisstraat 2, telefoon 75450, geopend iedere werkdag van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17.00 uur. Gemeenteraad vergadert Op maandag 21 maart 1994 om 14.00 uur begint de vergadering van de gemeenteraad (voor het laatst in de oude samenstelling) in de raadzaal van het stadhuis. U kunt deze vergadering bijwonen vanaf de publieke tribune, die bereikbaar is vanaf de toren op de hoek Lange Noord straat/Markt. Gehandicapten kunnen van te voren contact opne men met de bodekamer van het stadhuis, telefoon 75402. De agenda en andere stukken liggen ter inzage bij sectie Voor lichting. Gesproken wordt over de vol gende voorstellen: 1. Vaststelling notulen van de vergadering van de raad der gemeente Middelburg, gehou den op 24 januari 1994. 2. Mededelingen en ingekomen stukken. 3. Onderzoek geloofsbrieven. Uit de raad zal een Commissie van Onderzoek worden benoemd die de geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden tij dens de raadsvergadering onder zoekt. De Commissie van Onderzoek bekijkt dan of er wel of geen bezwarende omstandig heden bestaan. De geloofsbrie ven omvatten onder andere de uitslagen van de verkiezingen, een uittreksel uit het bevolkings register en een opgave van onverenigbare betrekkingen. 4. Vaststelling nieuw regle ment van orde voor de verga deringen van de raad. 5. Wijziging van de Organisa tie-verordening gemeente Middelburg 1991. 6. Kredietaanvrage bodemsa neringswerkzaamheden kan torenkavel aan de Buitenrust straat. De Walcherse Bouwunie B.V. is voornemens om een kantoor te bouwen op een deel van de nog braakliggende kavel aan de Bui- tenruststraat/Schroeweg. Alvorens tot verkoop van de kavel over te gaan is de grond onderzocht. Uit het verkennend bodemonderzoeksrapport blijkt, dat de grond aan de Schroeweg- zijde met lood is verontreinigd. Destijds is deze zijde van de kavel waarschijnlijk opgehoogd De Nationale Boomfeestdag wordt dit jaar in Middelburg gevierd op woensdag 23 maart a.s. aan het Erasmuspad in de Erasmuswijk en aan de Sir. W. Churchilllaan in de wijk Klarenbeek. De afdeling groenbeheer van de dienst Stadsbeheer organiseert de plaatse lijke viering. Zij zorgt voor de plantlokatic, het plantsoen en benadert de scholen. Jaarlijks planten ruim 100.000 kinderen een boom tijdens de Nationale Boomfeestdag. Ze planten die bomen langs straten en pleinen in parken en bossen verspreid over het hele land. Daarmee dragen ze hun "boompje" bij aan een groene leefomgeving. De Boomfeestdag wordt georganiseerd door de Stichting Nationale Boom feestdag in samenwerking met ruim 500 gemeenten. In de stichting is een aantal landelijke organisaties vertegenwoordigd op het gebied van bos, natuur, landschap en (natuur) onderwijs. De Stichting Nationale Boomfeest dag streeft naar een goede omgang van kinderen met de natuur in hun omgeving en stelt daarbij de boom centraal. Thema Jaarlijks wordt door de Stichting Nationale Boomfeestdag een thema geko zen. Het thema geeft gemeenten en leerkrachten de mogelijkheid om van uit een zekere structuur met de Boomfeestdag bezig te zijn. Voor 1994 is het thema "Bonten en cultuur". De boom vormt een uitste kend uitgangspunt voor discussies over verschillende gebruiken in verschil lende culturen omdat in veel culturen offers aan bomen worden gebracht. Maar is het dan ook niet vreemd dat wij zelf rond kerst een spar versieren en zingen dat de 'dennetakken' zo wonderschoon zijn? Eerste boom Voor Middelburg wordt de eerste boom. van de 70 wilgen, door wethouder mevrouw S. Smitskamp om 10.00 uur aan het Erasmuspad geplant. Daarna zullen de kinderen van de oudste groepen van de Boomcnburch en de Zec- burch onder begeleiding van medewerkers van de afdeling groenbeheer de overige bomen planten. Na het plantfestijn zullen de kinderen in de Boomcnburch toegesproken worden door de Wethouder, onder het genot van een frisdrank. Op het zelfde tijdstip dat de eerste boom geplant wordt zal in de wijk Kla renbeek één boom aan de Churchilllaan geplant worden door de oudste groep van het Basiskwartier. Deze boom, een grootbladigc linde, is aange boden door een winkelier in de wijk. Ook voor die kinderen is er natuurlijk iets lekkers. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer D. Sakko van de dienst Stadsbeheer. "Tafeltje Dekje" is een acti viteit van de U.V.V. voor ouderen, gehandicapten en diegenen, die (tijdelijk) zelf niet voor een warme maal tijd kunnen zorgen. De maaltijden kunnen iedere maandag tussen 8.45 en 9.30 uur worden besteld. U kunt hiervoor bellen met nummer 01180-38570. Het bezorgen gebeurt ook op deze dag. Menu van 21 tot en met 27 maart maandag gehakt, savoyekool, aard appelen dinsdag rundersaucijs, rode bie ten, aardappelen woensdag hutspot met blokjes rund vlees donderdag kip, aardappelen, groente vrijdag visfilet, mosterdsaus, spi nazie, aardappelen zaterdag Indische vleesschotel zondag wat de pot schaft Met de gemeenteraadsverkiezingen van 1994 voor de deur. heeft de werkgroep "Tot Vooroordelen Ver oordeeld" getracht een dialoog op gang te brengen, waarbij mensen over de vraag: "Kleurrijk: een ver rijking?" van gedachten konden wisselen. Tijdens zes avonden in de wijken van Vlissingen en Middelburg heeft de werkgroep bewoners in de wijken de gelegenheid gegeven te praten met elkaar aan de hand van een in de wijk levend onderwerp. De uit komsten van de avonden zijn samen gevat in een zgn. "wijkboek". Dit "wijkboek" werd tijdens een slotma nifestatie aangeboden aan de burge meesters van beide steden. Dit verslag is in te zien bij de sectie Voorlichting of te bestellen bij: Stichting VMC Zeeland door over making van 12,50 per ex. (incl. verzendkosten) op Postbanknummer 517616, met vermelding van "Tot vooroordelen veroordeeld" of opha len tijdens kantooruren op Dam 3 Middelburg. met grond uit de binnenstad. Tevens is aan deze zijde nog enig puin in de grond aangetrof fen. Uit een historisch onder zoek blijkt, dat er ter plaatse opstallen hebben gestaan. Deze opstallen zijn destijds verwij derd ten behoeve van de aanleg van de Schroeweg. 7. Vaststelling voorbereidings- besluiten. Het gaat hierbij om een perceel in het park Toorcnvliedt door een ontvangst- .en educatieve ruimte van vogel en egelasiel De Mikke; een perceel aan de Piet Heinstraat/De Ruyterstraat voor het plaatsen van een jeugdhonk; een perceel aan de Abeelseweg voor een gemeentelijk slibdepot; een perceel aan de Noordweg 470 voor de bouw van een woning. 8. Opheffen knelpunten inzake bomenbestand binnenstad. De binnenstad is van oudsher rijk aan boombeplanting. Op particulier terrein in de oude stadstuinen komen vele monu mentale bomen voor. Langs wegen, op pleinen en kaden zijn grotere aantallen overwegend jongere bomen. De kwaliteit van deze openbare boombeplanting takelt de laatste jaren ziender ogen af. Op basis van een globale inven tarisatie is vastgesteld dat op een groot aantal lokaties bomen van slechte kwaliteit voorkomen. In veel gevallen betreft het iepen, waarvan al een deel geveld is door het optreden van iepziekte. In totaal zijn ca. 250 bomen aan getroffen waar structurele maat regelen nodig zijn of vervanging te overwegen is. De afnemende kwaliteit en uit val van bomen worden door ver schillende oorzaken bepaald. De belangrijkste zijn: - Bij de aanplant zijn destijds onvoldoende maatregelen getroffen om de bomen van een goede groeiplaats te voor zien. - Door noodzakelijke werk zaamheden aan ondergrondse voorzieningen bevinden beschadigingen van wortels plaats. - Herbestratingen, asfalteringen en herprofilering van wegen geven vaak direct en indirect een verslechtering van de grociomstandigheden (bv. Blauwedijk). - Beschadiging van stammen en verdichting van de bodem door verkeer en parkeren. - Het optreden van ziekten, in bijzonder iepziektc. Dit mani festeerde zich in 1993 heel duidelijk aan de Kousteense- dijk tussen Stationsstraat en Goese Korenmarkt, waar alle bomen verwijderd moesten worden. Vaak treden de oorzaken samen op en vindt er een versnelling van de aftakeling plaats. De iep ziekte, treedt de laatste jaren lan delijk verhevigd op en er is geen bestrijdingsmethode, anders dan het terugdringen van uitbreiding van de ziekte door snel aangetas te bomen weg te halen. Door de ziekte zijn het afgelopen seizoen ca. 100 iepen geveld, waarvan ca. 15 in de binnenstad. Het opheffen van een aantal knelpunten moet met voorrang worden aangepakt. Op enkele markante punten (Kousteense- dijk, Korendijk, Varkensmarkt, Rouaansekaai bij Spijkerbrug) zullen dan bomen teruggeplaatst kunnen worden. 9. Meerjarenprogramma Res tauratie Monumenten 1995- 2000 10. Aanvraag gemeentegaran tie Stichting Centraal Wonen Zeeland. 11. Herziening exploitatie- opzet "Erasmuswijk". 12. Exploitatie-opzet en kre dietaanvragen "Schuttershof straat". 13. Huur perceel grond ten behoeve van restauratie molen "De Koning". 14. Verzamelvoorstel tot het wijzigen van de begroting 1994. 15. Wijziging Verordening Precariorechten en Retribu ties. 16. Vernieuwen riolering in de Seisstraat. In hc't herbestratingsprogramma 1994 is de Seisstraat opgeno men. Voor herbestrating plaats vindt worden de riolen in de stra ten die opgenomen zijn in het jaarprogramma geïnspecteerd. Tijdens de inspectie, met een videocamera, van de riolering in de Seisstraat is gebleken dat het riool dringend aan vervanging toe is. Het ligt in.de bedoeling om de rioleringswerken in het voorjaar van 1994 uit te voeren en de herbestrating in het najaar. In de tussenliggende periode kan de sleuf nazakken. 17. Beschikbaarstellen krediet voor de vervanging van discus- sie-apparatuur raadzaal. 18. Wet voorzieningen gehan dicapten. Op 1 april 1994 treedt de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) in werking. Deze wet draagt aan gemeenten een zorg plicht op terzake van het toewij zen van voorzieningen met betrekking tot wonen, vervoer, rolstoelen ofwel leefvoorzienin- gen. De wet bestrijkt een groot gedeelte van de voorzieningen die voorheen regeling vonden in de Algemene arbeidsongeschikt heidswet (A.A.W.) en de Wet Arbeidsongeschiktheid (W.A.O.). Daarnaast heeft de wet raakvlakken met bijvoor beeld de Algemene Bijstandswet (bijzondere bijstand) en de Alge mene wet bijzondere ziektekos ten, AWBZ (verstrekking voor zieningen). Voor de kosten welke de gemeenten moeten maken bij de uitvoering van de WVG is een regeling getroffen. Op basis van het aantal inwoners ontvangen de gemeenten een bijdrage uit het uitgebreide Gemeentefonds. De verwachting is dat deze bij drage onvoldoende zal zijn als het tot nu toe gevoerde beleid ongewijzigd wordt voortgezet. Dat hangt samen zowel met het feit dat onder andere op de huidi ge vcrvoerskostenvergocdingen aanzienlijk is gekort, maar ook op grond van het feit dat de doelgroep aanzienlijk is uitge breid met personen in de leeftijd ÉflHts Het bomenbestand in de binnenstad ligt onder de loep bij punt 8. Foto: J. Woltcrbcck. vanaf 65 jaar met functionele beperkingen. Het beperkte WVG-budgct noodzaakt de gemeenten tot het maken van ingrijpende keuzes. Zaak is ech ter wel om de "pijn" voor de doelgroep zo gering mogelijk te doen zijn. Keuzes, die de Walcherse gemeenten hebben gemaakt betreffen onder meer: een systeem van eigen bijdra gen; wat betreft vervoersvoor zieningen een systeem van col lectief vervoer; bij het toewijzen van voorzieningen in de woon sfeer wordt verhuizing gezien als de belangrijkste; voorzien zal worden in de toewijzing van rol stoelen. Op maandag 21 maart 1994 gaal men beginnen met het vernieuwen van de riolering in en herbestraten van een gedeelte van de Noordweg. Vooraf dient de hoofdtransport en distributiewaterleiding vernieuwd te wor den. alsmede aan weerszijden een electra kabel. Voor de herbe-strating is een inspraakprocedure gehouden en afgesloten. De gemeentelijke reakties op de ingebrachte opmerkingen zijn aan de insprekers bekend gemaakt door middel van een brief. Het totale werk zal naar verwachting eind augustus gereed zijn. De weg wordt voor alle verkeer, behalve voetgangers, afgesloten. De Koninklijke Oratoriumvereniging "Tot oefening en uitspanning" brengt de Johannes Passion op zaterdag 19 maart 1994 om 20.00 uur in de Con cert- en Gehoorzaal te Middelburg. Dankzij het Bomme van de Broeckefonds kunnen gegadigden met een uitke ring voor deze uitvoering plaatskaarten krijgen tegen een zeer kleine prijs (10 cent). Deze kaarten worden verkocht vrijdag 18 maart 1994 van 9.00 uur tot 12.00 uur bij de Dienst Maatschappelijke Zaken aan de Simpelhuis- straal I. Uitgevoerd zal worden: Johannes Passion - J.S. Bach. De medewerkenden zijn: Ellen Bollongino, sopraan, Eleonora Volkert, ah, Ludwig van Gijsegem, tenor evangelist, Frank Fritschy, tenor aria's, Ber nard Kruijsen, bas christuspartij, Henk van Heijnsbergen, bas aria's, Nellie Duin, viola da gamba. Continuo: Tijn van Eijk. orgel, Carolina Dubbeld., cello: Het Dordts Kamer Orkest, dirigent is Jo Ivens. Bij de kwekerij van de Dienst Stadsbeheer aan Overwater is tegen een geringe vergoeding hout te verkrijgen voor de open haard. Voor inlichtin gen kunt u bellen: 01180-75384 éi .'3BCI5 ior- «ri'Niiut'! Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen toe stemming verleend om in de komen de periode een huis-aan-huis col lecte te houden: Nationaal Reumafonds van 14 tol en met 19 maart; SIM AVI van 21 tot en met 26 maart. Een aanvraag voor een rooivergun- ning is binnengekomen voor: 6 lijsterbessen. Jacob Catsstraat. Voor informatie over deze rooiver- gunningen kunt u terecht bij de afde ling Groenbeheer, telefoon 01180- 75312. Foto: J. Sinke Na het gereedkomen van het laatste bouwblok in de Maisbaai zijn de woningbouwaktiviteiten in dat gebied voltooid. Burgemeester en wethou ders zijn in verband daarmede voornemens om op korte termijn over te gaan tot het hcrinrichten van de Loskade. Hiertoe is een herinrichtingsplan ver vaardigd. Belanghebbenden zijn reeds in de gelegenheid geweest hun mening kenbaar te maken over een deel van het plan. Voor het resterende deel van de Loskade, dat is gelegen tussen de Nieuwe Poortstraat en de Touwbaan wordt nu de mogelijkheid van inspraak geboden. Voorts hebben burgemeester en wethouders hel voornemen over te gaan tot de volgende verkeersmaatregelen op de Loskade: 1In het gedeelte van de Loskade, vanaf de Goese Korenmarkt tot de Nieu we Poortstraat, op de strook tussen de rijbaan en het wandelpad, parkeer gelegenheid te bieden aan 6 toeristenbussen in de periode van mei tot 31 augustus. Gedurende de resterende periode mogen uilsluitend personen auto's ter plaatse parkeren. 2. Het parkeren op de Loskade te verbieden buiten de daartoe aangelegde en als zodanig ingerichte parkeervakken. De hierop betrekking hebbende stukken liggen van 17 maart tot en met 13 april 1994 ter inzage bij de sectie Juridische Zaken van de dienst Stads ontwikkeling. Vlissingsestraat 21De dienst is geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 16.00 uur. Gedu rende de eerdergenoemde periode van vier weken kunnen belanghebbenden hun zienswijze op het Plan en op de voorgenomen verkeersmaatregelen ken baar maken, bij voorkeur door middel van speciale formulieren, die bij de dienst Stadsontwikkeling verkrijgbaar zijn. Burgemeester en wethouders van Middelburg maken bekend dat een aanvraag voor een bouwvergunning is binnengeko men: a. op 2 maart 1994 voor het bouwen van een woning op het perceel Noordweg 249: b. op 4 maart 1994 voor het plaatsen van een tuinhuis op het perceel Oude Vlissingseweg 28; c. op 4 maart 1994 voor het bouwen van een dakkapel op het perceel Nieuwe Vlissingseweg 300; d. op 4 maart 1994 voor het vernieuwen van dakkapellen op het perceel Noordweg 377; e. op 7 maart 1994 voor het bouwen van een tuinschuurtje op een perceel volkstuin aan de Oosterse Lageweg (tuin B11 op 7 maart 1994 voor het verbouwen van een garage op het perceel Amnestylaan 68; op 7 maart 1994 voor het uitbreiden van de woning op het perceel Torentrans 213. f. Op basis van afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht maken Burgemeester en Wethouders bekend dat zij het voor nemen hebben om: 1. in verband met de verkeersveiligheid op de Veerseweg een parkeerverbod in te stellen voor de huizen met de huisnum mers 9 en 11. Hierdoor wordt het zicht op de snelheidsremmer ter hoogte van de kruising Veerseweg/Nederstraat/Veersesin- gel gewaarborgd; 2. een 'invaliden-parkeerplaats algemeen' aan te leggen in de Zandstraat, direct achter de taxi-standplaats; 3. een 'invaliden-parkeerplaats algemeen' aan te leggen aan de zuidkant van het Seisplein. Dit als gevolg van het feit dat de Humanistische Bouwstichting voornemens is enkele appar tementen aan de Walensingel (boven het biljartcentrum) aan te passen en geschikt te maken voor bewoning door gehandi capten; De ontwerp-besluiten liggen gedurende vier weken ter inzage bij de dienst Stadsontwikkeling aan de Vlissingsestraat 21. Belanghebbenden kunnen gedurende genoemde periode hun zienswijze met betrekking tot onderhavige zaken naar voren brengen. Tevens kunnen tegen een geringe vergoeding afschriften van de ontwerp-besluiten verkregen worden. Een vergunning ingevolge de Wet Milieubeheer is gewijzigd van: Vitrite Fabriek, Elektraweg 1 te Middelburg. Voor informatie over de inzage en bezwaar (en beroeps-)pro- cedure kunt u terecht bij de afdeling Milieuzaken van de Dienst Stadsontwikkeling, Vlissingsestraat 21, telefoon 01180 - 75241. In de Provinciale Zeeuwse Courant van woensdag 16 maart 1994 staat de officiële kennisgeving. Ter inzagelegging KENNISGEVING verandering inrich ting artikel 8.19 Wet Milieubeheer BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN MIDDELBURG maken bekend dat op 7 februari 1994 is ingekomen de kennis geving van Scheldebouw B.V. te Middelburg voor de wijzi ging van de werkplaats van de inrichting, gelegen aan de Her- culesweg 17 te Middelburg, voor welke inrichting eerder een milieuvergunning is verleend. Ten aanzien van de verandering wordt redelijkerwijs aangenomen dat deze geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, dan wel uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De kennisgeving en alle relevante stukken liggen vanaf heden tot 30 maart 1994 elke werkdag tijdens kantooruren en op don derdagavond van 18.00 uur tot 21.00 uur ter inzage op de afde ling Milieuzaken van de dienst Stadsontwikkeling, Vlissings estraat 21 te Middelburg. Inzage op donderdagavond dient van te voren telefonisch bij de afdeling Milieuzaken te worden aan gevraagd (01180 - 75241).

de Faam | 1994 | | pagina 5