IWtWWPt Lezingen SNEL GEBOEKT DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG ZONDAG MAANDAG DINSDAG Cultuur Beurs Natuur Milieu Rommelen Cursus/onderwijs Bijeenkomst Sport Sociaal Allerlei Kerk nieuw en st. joosland Hervormde Gemeente. Zo. 9.30 uur: J. Bezemer. oostkapelle ritthem westkapelle zoutelande apothekenT" V Woensdag 16 maart 1994 DE FAAM - DE VLISSINGER 11 Wat te melden? Postbus 5017, 4330 KA Middelburg Lava - Van onzichtbaarheid naar aanwezigheid is de titel van de laatste lezing, zondag 20 maart, in de LAVA-cyclus over twintig jaar feminisme. De lezing wordt verzorgd door Ilse de Haan en Erna Nijman en gaat over vrouwen in de kunst. Gekoppeld aan de lezing in het Schuttershof theater in Middelburg organi seert LAVA een expositie van vrouwenkunst in het theater café. De expositie omvat foto collages van Barbara Jean, aquarellen van Bea van Leeu wen, tekeningen en schilderij en van Do van Rijn, beelden van Ineke Otte, sieraden van Ulrike Zillner-Krumme en kera miek en sculpturen van Fem van de Berg. Een deel van de expositie zal ook na zondag nog enkele weken te zien zijn. De lezing begint om 15.30 uur en is alleen toegankelijk voor vrouwen. Italië - R.A. Serra houdt voor leden van de Italiaanse vereni ging Dante Alighieri en overi ge belangstellenden een lezing over 'La liguria di levante', donderdag 17 maart om 20 uur in de Zeeuwse Bibliotheek. Serra is arts en onderzoeker en is afkomstig uit de streek waar over hij zal vertellen. Hij toont het typische landschap tussen zee en bergen. De lezing is in het Italiaans, met toelichting in het Nederland. MMM', Bachten Reede Vlissingen, Activiteitencommissie SWO, optreden zanggroep met bingo, 19 u. De Scha kel Middelburg, ds. A. van Santen, dialezing Turkije, van Hellenisme tot Islam, 14.30 u. Open Hof Vlissingen, jaar lijkse ledenvergadering Christelijke Gymnastiekver eniging Oranje Nassau, 20 u. VTV Clubhuis Vlissingen, De Doordouwers, prijsklaver- jastoernooi, 10.30 u. Het Dorpshuis Nieuw en St Joosland, jaarlijkse uitvoe ring ONDA en Jong ONDA, mmv Politie Mannenkoor Zeeland, 19.30 u. De Schuur Oost-Souburg, Len tebal buurtvereniging Van Duyvenvoorde, mmv Week end, 20 u. Govert Flinck- laan 1 Vlissingen, fancy fair en rommelmarkt Vlissingse Schoolvereniging, 10.30 u. De Schuur Oost-Souburg, buurtvereniging Van Duy venvoorde, concert Mando lineorkest 'Con Amore', 15 u. Zeeuwse Bibliotheek Middelburg, Lurv op zon dag, Gerard Brands leest voor uit eigen werk, 16 u. Zeeuwse Bibliotheek Mid delburg, lezing 'Onsterfelijk heid door wedergeboorte', Rozenkruisers Genoot schap, 20 u. Open Hof Vlis singen, bijeenkomst Hobby Computer Club Regio Zee land, 20 u. Petruskerk Vlissingen, Ned. Ver. van Huisvrouwen, modeshow, 14 u. De Scha kel Middelburg, ledenverga dering Nederlandse Christe lijke Vrouwen Bond, afde ling Middelburg-stad, 19.45 u. Middelburg wordt zaterdag 26 maart van 9.30 tot 10.30 uur een zomerkledingbeurs gehouden. Een derde van de opbrengst is voor de peuter speelzaal. Speelgoed - In kerkcentrum de Schaapskooi in Vlissingen wordt woensdag 23 maart van 9.30 tot 11 uur een voorjaars- kinderkleding- en speelgoed beurs gehouden. De helft van de opbrengst is voor Kinderen in de Knel, het kinderprogram ma van de protestantse ker ken. Paddestoel - Peuterspeelzaal De Paddestoel in Oost-Sou burg houdt woensdag 23 maart een kleding- en speel goedbeurs van 19.30 tot 21.00 uur. Ukkepuk - Peuterspeelzaal De Ukkepuk in Koudekerke houdt woensdag 23 maart tussen 14 en 15.30 uur een zomerkle ding-, box-, bed- en buggy- beurs. Poppen - Hobbyisten uit de regio tonen zaterdag 20 maart vanaf 11 uur hun zelfgemaakte poppen, beren en andere cre atieve werken in café de Karo- lingenburcht in Oost-Souburg. Werken van diezelfde hobbyis ten plus een aantal uit de omgeving van Goes zijn 26 maart vanaf 10.30 té zien in Buurthuis de Pit in Goes. Vrolijke Keet - Peuterspeel zaal De Vrolijke Keet in Seroos- kerke houdt vrijdag 18 maart een kinderkleding- en speel goedbeurs. De helft van de opbrengst is voor de peuter speelzaal. Spullen kunnen worden ingeleverd vanaf 15 maart. De beurs is geopend van 15.15 tot 16.30 uur. Zomerkleding - De Peuter speelzaal in Domburg houdt zaterdag 19 maart een zomer kleding- en speelgoedbeurs van 10 tot 11.30 uur. Pietepeutertje - In peuter speelzaal 't Pietepeutertje in Herman van Veen - Aan de vooravond van een serie optredens in de Verenigde Sta ten en Canada zal Herman van Veen zijn internationale show voorbereiden in België en in de Middelburgse Stasd- schouwburg, waar hij van 10 tot 13 mei om 20.30 uur te zien zal zijn. Vanwege het interna tionale karakter van de show worden enkele liedjes in het Engels gezongen, maar de gesproken teksten zijn in het Nederlands. De cabaretier zal in 1996 weer met een show langs de Nederlandse theaters trekken. Kindertelefoon - In de open bare bibliotheek in Oost-Sou burg is sinds maandag tot 31 maart een tentoonstelling te zien over de Kindertelefoon Zeeland. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de nor male openingstijden van de bibliotheek. De eerste Zeeuw se kindertelefoon is opgericht in 1984. Het aantal telefoontjes van kinderen tot 18 jaar over tal van grote en kleine probele- men stijgt nog steeds. Onge veer twintig vrijwilligers zijn in de provincie van 14 tot 20 uur actief in het luisteren naar en beantwoorden van vragen van kinderen. Kunstbende - Zondag 20 maart wordt in de Middelburg se Stadsdanszaal op feestelijke wijze de tentoonstelling van de Kunstbende geopend. Het feest, met medewerking van de Goese popgroep Kamje- haar en de Middelburgse rap per AK VII, begint om 14 uur. De opening van de tentoon stelling is om 17 uur. Verder verzorgen winnaars van eerde re Kunstbende-voorrondes en leden van de internationaal bekende theatergroep de Dog troep en De Stijle Want een optreden. Koorschool - De Zeeuwse Koorschool in Goes houdt zaterdag 19 maart open dag. Vanaf half tien tot twee uur 's middags staat een team van medewerkers klaar om inlich tingen te geven over zingen in een jongenskoor op de koor school. Een videopresentatie laat het dagelijks koorschool werk zien. Om 10 uur laten de kleinste zangertjes zich horen in een demonstratie. Oosteuropees - In Razzma tazz in Oost-Souburg staat zaterdag 19 maart het Trio Salovje, dat Russische en Roemeense muziek brengt. Het trio bestaat uit drie Neder landers die zich in de loop der jaren op deze muziek hebben toegelegd. Peter Dijksman bespeelt panfluit, domra en percussie. Janita van de Vinne legt veelal de basis voor de arrangementen. Zij is thuis op de accordeon en de Russische varianten: de bayan en de sarotoskaja. Jan van de Hoogt bekwaamde zich onder meer via stages in Rusland op diver se balalaika's. Het optreden begint om 21 uur. nalisme, etnicisme en racisme - zowel in voormalig Joegosla vië als elders ter wereld -, oproepen tot voorbede voor allen die betrokken zijn of getroffen worden door gewelddadige conflicten, en opwekken tot solidariteit met de slachtoffers. Vrouwen - Christenvrouwen uit de regio houden dinsdag 22 maart een open ochtend voor vrouwen in de Getuigeniskerk in Middelburg. Thema van de ochtend is Vrouwzijn in een wereld in nood. Spreekster is Immy de Jonge, die als zende ling in Afrika heeft gewerkt. De bijeenkomst begint om 9.15 uur. Kinderoppas en boekenta fel zijn aanwezig. Neeltje Jans - Een dag voor het begin van de lente, zondag 20 maart, verzorgen Het Zeeuws Landschap en Natuur monumenten om 14 uur een excursie door de duinen van Neeltje Jans. De excursie begint bij het bord van de organisaties in de hoek van de hoogste parkeerplaats aan de Oosterscheldekant van het voormalige werkeiland. De excursie duurt ten hoogste drie uur. KNNV - De afdeling Walche ren van de KNNV houdt in het zicht van de lente drie activitei ten. Zaterdag 19 maart kunnen belangstellenden een excursie maken naar het strand van Rit- them. Daarvoor wordt om 10 uur verzameld op de dijk bij Fort Rammekens. 26 Maart kan een ieder met een scherpe spade zich om negen uur mel den bij firma Den Hollander aan de Vroonweg in Oostka- pelle, van waaruit het halfjaar lijkse prunusrooien in Oranje zon wordt gecoördineerd. Zaterdag 9 april is er een excursie naar Neeltje Jans. Het vertrek hiervoor is om 9.30 uur bij Resto Vrouwenpolder, het verzamelpunt is om 10 uur op de weg links naast het Tops- huis. Waterschap - De Algemene Vergadering van het Water schap Walcheren komt don derdag 17 maart voor het laatst in de oude samenstel ling bijeen. Tijdens de verga dering wordt de 'proef Welzin- ge' voor het eerst geëvalueerd: het proefproject van het water schap ter beëindiging van het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen bij het onder houd van de taluds van water gangen. Het dagelijkes bestuur stelt de Algemene Vergade ring voor door te gaan met de proef, met de aantekening in het vervolg meer rekening te houden met de weersomstan digheden. Waterdag - Voor de tweede keer wordt dit jaar op 22 maart de WereldWaterdag gehou den. Deze dag is door de VN ingesteld om mensen te herin neren aan het belang van schoon en veilig water. Ter gelegenheid van de Wereld- Waterdag zal de tentoonstel ling 'Het water en wij' in het Milieu-Educatie-Centrum in Vlissingen dinsdag 22 maart van 10 tot 17 uur te bezoeken zijn. Voor de kinderen is op 22 maart een leuke attentie bedacht. De tentoonstelling toont op zo'n twintig panelen hoe belangrijk water is voor mens, plant en dier, waar water voor wordt gebruikt, waar het drinkwater van Wal cheren vandaan komt en hoe en waarom wij aan waterbe sparing kunnen doen. De ten toonstelling staat nog tot 1 april in het MIC in Vlissingen en is te bezoeken van woens dag tot en met zaterdag van 13.30 en 17 uur. Milieufederatie - De Zeeuw se Milieufederatie (ZMF) houdt dinsdag 22 maart om 19.30 uur haar voorjaarsledenvergade ring in de Prins van Oranje in Goes. Na het huishoudelijke gedeelte begint om 20.30 uur het themadeel. Daarin wordt allereerst gesproken over de hoofdlijnen van het ontwerp voor een nieuw provinciaal milieubeleidsplan. Vervolgens wisselen de leden met elkaar van gedachten over het thema Milieubescherming op weg naar 2000, waarna een visie op doelen en strategie zal worden geformuleerd. Vertegenwoor digers van regionale natuur- en milieu-organisaties en groepen krijgen die avond een geactualiseerd informatiepak ket over de Wet mileubeheer overhandigd. Volgens de ZMF is een goed inzicht in de wet een 'must' voor iedereen die procedures voor milieuver gunningen actief benadert. Snuffelmarkt - Liefhebbers van snuffelmarkten kunnen zaterdag 19 maart vanaf 9 uur terecht op de overdekte snuf felmarkt in sporthal Baskens- burg aan de President Roos- eveltlaan in Vlissingen. Verkiezingen - Het Educatief Centrum Walcheren (voorheen Basiseducatie) verzorgt, met de Tweede Kamerverkiezingen in het vooruitzicht, in april een cursus waarin informatie wordt gegeven over het stem men, de verkiezingsprogram ma's en de politieke organisa tie binnen de Tweede Kamer. In geval van voldoende belangstelling wordt een excursie naar de Tweede Kamer in Den Haag geregeld, ledereen die een stemoproep zal ontvangen voor deze ver kiezingen kan aan de cursus deelnemen. De lesavonden zijn op maandag 11 tot en met 25 april van 19.30 tot 22 uur. Asbest - Het Innovatiecen trum Zeeland en de Kamers van Koophandel houden don derdag 17 maart in de Zee landhallen in Goes een voor lichtingsbijeenkomst met de tiel Asbestverwijdering, wat mag ik nog zelf doen? Tijdens de bijeenkomst, waar diverse lezingen worden gegeven, kunnen de deelnemers een informatiemarkt bezoeken. Bovendien kunnen vragen worden gesteld aan de aanwe zige deskundigen van onder meer de Arbeidsinspectie, Inspectie Milieuhygiëne en het Innovatiecentrum Zeeland. De voorlichtingsbijeenkomst, die samenvalt met de Bouwbeurs, begint om 13 uur. Personeel - De OVD (Oplei dingsinstituut voor de distribu tie) houdt in de Week van de Winkel informatie-avonden over personeelsmanagement in de detailhandel. Onderne mers in deze branche, hun werknemers en andere geïnte resseerden kunnen zich 21 maart in Motel Goes in Goes laten informeren door deskun digen van GOA, Detam Arbo en RBA over onderwerpen als personeelsbeleid, loopbaan planning en wetgeving op het gebied van arbeidsomstandig heden en ziekte. De informatie avond begint om 20 uur. Opgave en inlichtingen via 076-717540. Bravo - De Stichting Bravo (Bestrijding van Racisme door Activiteiten van Vlissingse Organisaties) houdt zaterdag 19 maart een wandelmars tegen racisme door het cen trum van Vlissingen. Deelne mers kunnen zich om 12.30 uur verzamelen bij het stad huis. Burgemeester J. van der Doef van Vlissingen houdt om 13.15 uur een toespraak, gevolgd door J. van Esch, de voorzitter van Bravo. De wan delmars begint om 13.45 uur. Bij aankomst op het De Ruyter- plein volgt een optreden van de muziekgroep TBS. Ds A. de Nooij houdt om 14.45 uur een toespraak, gevolgd door optre dens van Igor Preznjakov en Heat Wave. Joegoslavië - De Basisbewe ging Zeeland houdt vrijdag 18 maart een informatieve avond in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg over het voormali ge Joegoslavië. Drs. Leurdijk van het instituut Clingendael voor internationale betrekkin gen zal de problematiek in dit voormalige vakantieland bespreken. Mient Jan Faber van het Interkerkelijk Vredes beraad (IKV) zal pleiten voor meer (militaire?) hulp aan de door het oorlogsgeweld gegij zelde burgers. Kees Koning, vredesactivist en bekend als belager van Navo-straaljagers, zal getuigen van zijn motieven maar vooral van zijn betrok kenheid bij het geweld in Joegoslavië. De discussie na de pauze zal worden geleid door Ton Besselink. Twee tol ken zijn aanwezig om eventu ele vragen van ex-Joegosla- ven indien nodig te vertalen. Kleding - Studiecentrum Oranjezon in Oostkapelle begint 11 april met een cursus Kleur, mode en kleding onder leiding van modeontwerpster en docent F. Vroom. De drie lesavonden duren van 19 tot 21.30 uur. Meditatie - In Centrum San- Bao in Middelburg begint 31 maart een cursus meditatie, waarin de meditaties van Osho worden uitgelegd en toege past. Opgave en inlichtingen 01180-16193. Reanimatie - De Stichting Ambulancevervoer Walcheren en de Nederlandse Hartstich ting verzorgen 23 maart en 6 april een cursus hartreanima- tie. De cursus beslaat twee les sen van drie uur. Belangstel lenden kunnen zich opgeven bij D. Gillissen, 01184-17967. Peuterspeelzaal - Peuter speelzaal De Zandvretertjes in Zoutelande houdt zaterdag 26 maart een spelmiddag voor jong en oud in zaal Midden dorp van 13 tot 17 uur. Er wor den een bingo en een verloting gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan de peuterspeelzaal. Noormannen - Deelnemers aan het Schoolvoetbaltoernooi in Westkapelle, op 30 maart en 6 april, kunnen woensdag 23 maart nader kennismaken met het voetbal. Voetbalvereniging De Noormannen houdt die middag van 15.30 tot 17 uur een trainingsmiddag op ter rein Prelaat in Westkapelle. Deelnemers dienen een paar voetbal-, gym- of basketbal lschoenen mee te brengen en een shirtje, broekje en sokken. Tennis - Burgemeester A.H. Boon van de gemeente Veere zal zaterdag 26 maart het nieu we clubgebouw van tennisver eniging Zer Oirts in Seroosker- ke officieel openen. De tennis vereniging huisde meer dan vijftien jaar in een Spartaans houten bouwkeet zonder dou ches. Het nieuwe stenen gebouw is van alle luxe voor zien. De opening heeft plaats om 19 uur. Zwemmen - Na een grondige opknapbeurt wordt het golf- slag-recreatiebad in Vlissingen zondag 20 maart weer in gebruik genomen. Het Sport- fondsenbad is die dag open van 10 tot 13.30 uur. Een lente clown zal de kleintjes bezig houden door ze te schminken en alle bezoekers ontvangen een traktatie. Kleding - De Kleding Inzame ling Charitatieve Instelling (KICI) haalt maandag 28 maart kledingzakken op in Westka pelle. Bewoners van Westka pelle kunnen die dag voor 9 uur zakken met overtollige schone en in goede staat ver kerende kleding, beddegoed, gordijnen en schoeisel aan de straat zetten. De kleding komt ten goede aan mensen in Roe menië en aan de Stichting Hulp aan Landgenoten in Indo nesië en de Stichting Neder- land-Lesotho. Bloed - Het Rode Kruis in Oost- en West-Souburg/Rit- them stelt iedereen die bloed wil geven daartoe in de gele genheid op 23 maart van 18.30 tot 20.30 uur, in de J.H. van Daleschool in Oost-Souburg. Zeelandbrug - In de ochtend van 17 en 22 maart is tussen 2 en 4 uur de Zeelandbrug als gevolg van werkzaamheden afgesloten voor alle verkeer. Op de toeleidende wegen wordt het verkeer via borden op de stremming geatten deerd en wordt verwezen naar de alternatieve route over de stormvloedkering. Experimenteel - In de gere formeerde kerk in Veere vindt zondag 20 maart een experi mentele kerkdienst met pop muziek plaats. Het idee voor dit soort diensten is voortge komen uit het vele religieuze materiaal dat tegenwoordig in de popmuziekteksten is te vin den. De dienst is een collage van popmuziek, verbindende teksten, zang en verbeelding. Er wordt gebruik gemaakt van muziek van Aerosmith, Metal- lica, Leonard Cohen, Enigma, Paradise Lost en The Scor pions. Het thema is Nachtlicht en de voorganger is ds. Wim Jansen. Noodklok - De kerkeraden in Middelburg geven gehoor aan de oproep van de Raad van Kerken aan alle kerkeraden van de Nederlands Hervorm de, Gereformeerde en Evange- lisch-Lutherse kerken om elke zaterdag (behalve stille zater dag) in de Veertigdagentijd voor Pasen om 12 uur enkele minuten de kerkklokken te lui den. Hiermee geven de kerken te kennen dat ze protesteren tegen alle vormen van natio- Medelingen voor deze rubriek melden voor vrij dag 17 uur, liefst schriftelijk. Postbus 5017, 4330 KA Middelburg. KERKDIENSTEN: do. 17 maart t/m wo. 23 maart. AAGTEKERKE Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.E. de Bruijn, 19 uur: M. van der Poll. ARNEMUIDEN Hervormde Gemeente. Zo. 9.30,en 15 uur: M. Goudriaan. Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 14.30 uur: J. Bakker. Volle Evangelie-gemeente "Immanuel", Westdijk- straat 5-7, samenkomst Do. 20 uur, Zo. 10 uur. BIGGEKERKE Hervormde Kerk. Kerkplein 1Zo. 9 uur: Manuput- ty. DOMBURG Hervormde Kerk. Markt 8. Zo. 10 uur: M. van der Poll, 19 uur: A.E. de Bruijn. Rooms Katholieke Kerk H. Willibrordus. eerste, derde en vijfde zaterdag v.d. maand om 19.15 uur. GAPINGE Gereformeerde Kerk. Dorpsstraat 7. Zo. 10 uur: W.P. Jansen (in de Herv. Kerk), 14.30 uur: C. Bra- kema (gezamenlijke dienst). Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25, Zo. 10 uur: W.P. Jansen (gezamenlijke dienst), 14.30 uur: C. Brakema (in de Geref. Kerk). GRIJPSKERKE Gereformeerde Kerk. Jacob Catsstraat 7. Zo. 10 uur: B. Ridder, 14.30 uur: A.W. Riepma (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: A.C. den Hol lander, 14.30 uur: A.W. Riepma (gezamenlijke dienst). HOOGELANDE Christengemeenschap, Kapel van St. Maarten. Zo.: geen dienst. KLEVERSKERKE Hervormde Gemeente. Dorpsstraat 25. Zo. 9.30 uur: N.H.J.E. Boomer. KOUDEKERKE Gereformeerde Kerk. Tramstraat 31. Zo. 10 uur: E.V.E. Wijnands. Ned. Hervormde Kerk. Dorpsplein 1Zo. 10 uur: B. de Haan. Pinkstergemeente Middelburg. Zo. Evangelisatie- dienst 'Zondag half twaalf', De Vergulde Baars, Baarsjesstraat 43, 15.30 uur. Wo. bijbelstudie, Dam 6, 19.30 uur. Hervormde Gemeente. S.O.W. Nieuwe Kerk, Groenmarkt, Zo.: geen opgave ontvangen. Koor kerk, Koorkerkhof, Zo. 10 uur: gezamenlijke dienst in de Lutherse kerk. Ontmoetingskerk, Ooster- scheldestraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Engelse Kerk, Simpelhuisstraat, Zo.: geen opgave ontvangen. Thomaskapel, Zo.: geen opgave ont vangen. Oostkerk, Oostkerkhof, Zo.: geen opgave ontvangen. Wijkgemeente Geref.Bond, (in de Oostkerk) Zo.: geen opgave ontvangen. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Lange Noordstraat 62, Za. 10 uur: Bijbelstudie, 11 uur: Eredienst, H. Arduin. Leger des Heils. Hoogstraat 20. Za. 14.30 uur: openluchtsamenkomst op de Markt. Zo. 10 en 19 uur: R. Pippel. Lutherse Kerk. Zuidsingel 70. Zo. 10 uur: T.K. van Dam. Nederlands Gereformeerde Kerk. Gebouw Engel se Kerk, Simpelhuisstraat 10. Zo. 9.30 en 17 uur: H. Smit. Vereniging van Vrijzinnig Hervormden en Remon stranten. Koorkerk, Zo. 10 uur: gezamenlijke dienst in de Lutherse kerk. Rooms-Katholieke Kerk. Petrus en Pauluskerk, Lombardstraat 1. elke tweede en vierde zaterdag van de maand om 19 uur, zondag 10 uur. De Hoeksteen, Roozenburglaan 22, Zo. 11.30 uur. Waalse Kerk (Eglise Wallonne). Lange Noord straat 62. Zo. 10.45 uur: J, Chardard. Evangeliegemeente "De Wijngaard". Klarenbeek LTS. Zo. 9.30 uur: P. Millenaar. Rafaal gemeenschap Eleos Walcheren, Olmen laan 8, Zo. 9.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Rey- ershove, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 10-12 uur, Do. van 19.30-21.30 uur. Jehovah's Getuigen Gemeente Middelburg-Cen trum, Dauwedaelselaan 35, Zo. van 16-18 uur, Di. van 19.30-21.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zionskerk, Duinweg 36A. Zo. 10 uur: F.C. van Dijke, 17 uur: R.G. v.d. Zwan. Hervormde Gemeente. Waterstraat 4, Zo. 10 uur: J.A. Murre. Hervormde Gemeente. Zo. 11 uur: R.E.R. van Bui- ren. SEROOSKERKE MELISKERKE Gereformeerde Gemeente Valkenburgstraat 25. iedere zondag om 9.30 uur en 14.30 uur. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: R.G. v.d. Zwan, 14.30 uur: F.C. van Dijke. Hervormde Kerk Zo. 10.15 uur: Manuputty. Gereformeerde Kerk. Zo. 10 uur: A. Hooimeijer, 19 uur: A. Hooimeijer (in de Herv. Kerk). Hervormde Gemeente. Noordweg 3. Zo. 10 uur: H.W.J. Faassen, 19 uur: A. Hooimeijer (gezamen lijke dienst). ST.LAURENS MIDDELBURG Baha'i Gemeenschap Walcheren. Informatie avonden op do. 20 uur, t.h.v. fam. Niesing, Her- berdsland 11 Baptisten Gemeente. Kapel Herengracht 74. Zo. 10 uur. Centrum Middelburg. Segeersstraatkerk, Do. 19.30 uur: G.M. de Leeuw. Zo. 9.30, 14 en 18.30 uur: J.N. v.d. Net. Evangelische Baptisten Gemeente. Damplein 12. Zo. 10 uur. Christelijke Gereformeerde Kerk. Zo. 9.30 en 16.30 uur: J.G. Schenau. Doopsgezinde Gemeente. Doopsgezinde Kerk, Lange Noordstraat 62. Zo. 10 uur: gezamenlijke dienst in de Lutherse kerk. Gereformeerde Gemeente in Nederland. Wester- kerk, Armeniaans Schuitvlot 22. Alle zondagen leesdiensten 9.30 uur, 14 en 18.30 uur. Gereformeerde Kerk. Getuigeniskerk, Adr. Lau- werijszstraat 6, Zo.: geen opgave ontvangen. Hof- pleinkerk, Zo.: geen opgave ontvangen. De Hoek steen, Roozenburglaan 22, Zo.: geen opgave ont vangen. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt).Klein Vlaande ren 75, Zo. 9.30 uur: A. de Snoo, 16.30 uur: J.B. de Rijke. Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Van Cit- tersstraat 69. Zo. 10 uur: St. Spanjer. Gereformeerde Kerk. Noordweg 372. Zo. 10 en 17 uur: J. Vlaardingerbroek. OOST-SOUBURG Kanaalstraatkerk, Zo. 9.30 uur: G.J. v.d. Linde. Oranjepleinkerk, Zo. 9.30 uur: R.E.R. van Buiren, 19 uur: C.A. Schoorel. Bejaardentehuis "De Zoute Viever", Dongestraat 1, elke 1e en 3e zaterdag om 9 uur, zo. 19 uur: G.J. v.d. Linde. Martinuskerk. Kerklaan 19. Zo. 10 uur. Volle Evangeliegemeente Sion, Ritthemsestraat 43 (gebouw De Blazer), Zo. 10 uur: lofprijzings- dienst. Christelijke Gereformeerde Kerk. Kasteelstraat 109. Zo.: geen opgave ontvangen. Doopsgezinde Gemeente. Vrijdomweg 1. Zo. 9.30 uur. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt). De Lannoy- straat 2, Zo. 9.30 en 16.30 uur: C. Bijl. Hersteld Apostolische Zendinggemeente. Wal- straat 23. Zo. 10 en 17 uur. Nieuw Apostolische Kerk. Westerbaan 20, West- Souburg. Zo. 9.30 en 17 uur, Wo. 20 uur. Hervormde Gemeente en Gereformeerde Kerk. St. Jacobskerk, Oude Markt, Zo. 10 uur: C. Simons. Petruskerk, P. Krugerstraat 17, Zo. 9.30 uur: A.G. Baas. Johanneskerk, Bonedijkestraat 165, Zo. 9.30 uur: J. Ende. Open Hof, Alexander Gogelweg 57, Zo. 9.30 uur: Chr.J. Kleij. De Schaapskooi, Papegaaienburg, Zo. 9.30 uur: C.A. Schoorel. Ziekenhuis Walcheren Koudekerkse- weg 88, Zo. 10 uur: L.A. Woltering. Ter Reede, Zo. 19 uur: A.G. Baas. Jehova's Getuigen gemeente 'Centrum Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534. Do. van 19 tot 20.45 uur, Zo. van 10 tot 12 uur. Jehova's Getuigen gemeente 'Souburg Vlissin gen'. Van Dishoeckstraat 534, Zo. van 15.30 tot 17.30 uur. Di. van 19 tot 20.45 uur. Jehova's Getuigen Vlissingen Bossenburgh. Za. van 17.30 tot 19.30 uur. Wo. van 19 tot 20.45 uur. De Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen. Badhuisstraat 161. iedere Zo. 10 uur. Kerkgenootschap der Zevende-dags Adventisten. Bonedijkestraat 163, Za. 9.30 uur: Eredienst, 10.30 uur: Bijbelstudie, H. Arduin. Gereformeerde Gemeente. Marnixplein 41. Zo. 9,30 en 16 uur: leesdienst. Di. 14.30 uur: L. Huis man. Leger des Heils. Dr. Stavermanstraat 39. Zo. 10 uur: C. Bijl. Pinkstergemeente Vlissingen e.o., Vrijdomweg 1, Zo. 15 uur: G. Prakken. Christelijk Centrum Zeeland. Open Hof, Alexander Gogelweg 57. Zo. 14.30 uur. Volle Evangelie Gemeente BerQa. Gebouw BerCa, Westerbaan 16. Zo. 10 uur: samenkomst. Volle Evangeliegemeente 'Filadelfia'. Vrouwen straat 5. Zo. 10 uur: samenkomst. Het Apostolische Genootschap. Singel 190-194. Zo. 9.30 uur, Wo. 20 uur. Evangelie Gemeente "De Blinkende Morgenster". Dr.Stavermanstraat 61Zo. diensten om 10 en 17 uur. Rooms Katholieke Kerk Der Boede. Babbelaar, elke 2e, 4e en 5e zaterdag v.d. maand om 10.30 uur. Zo. 10.30 uur: J. Schot. Lieve Vrouwe Kerk, Singel (nabij stadhuis). Za. 19 uur, zo. 9.30 uur. Ter Reede. Koudekerkseweg 81Za. 17 uur Open Hof (Paauwenburg). A. Gogelweg 59. Zo. 11.15 uur. VROUWENPOLDER Hervormde Gemeente. Zo. 10 uur: J.W. Glashou wer. Hervormde Gemeente. Markt 67. Zo. 9.30 uur: Ds. Brummelkamp, 19 uur: Sinke (jeugddienst). Hervormde Gemeente. Hervormde Kerk, Willi- brordusplein 2. Zo. 9.30 uur: N. Peterse (jeugd dienst). Souburg, Nieuw- en St. Joosland, Arnemui- den. Gezondheidscentrum Middelburg- Zuid(praktijken van p. Kodde, J.C. Ponten, J. Visser): zaterdag: H. Meijer, Kanaalstraat 70, Oost-Sou burg, tel. 01184-61212. zondag: R.G.G. Groot, Dr. v.d. Moerstraat 15, Arnemuiden, tel. 01182-1308. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen van 12.30 tot 13 uur en van 17.30 tot 18 uur. Grijpskerke, Gapinge, Oostkapelle, Seroosker- ke. Vrouwenpolder, Veere en Zanddijk: van vrij dag 18 uur t/m zondag 24 uur: G.C.M. Rullens en M.J.M.E. Mol, Dorpsstraat 2, Oostkapelle, tel. 01188-1276. Aagtekerke, Biggekerke, Domburg, Koudeker ke, Meliskerke, Westkapelle en Zoutelande: van vrijdag 18 uur t/m zondag 24 uur: AA van der Male. Duinweg 59, Zoutelande, tel. 01186-1282. West- en Midden-Walcheren: zaterdag en zon dag: A Stutterheim, Sivertstraat 40, Meliskerke, tel. 01186-1760. TANDARTSEN Spreekuur voor spoedgevallen van 11 tot 12 uur: zaterdag: H. Boot, Roozenburglaan 14, Mid delburg, tel. 01180-15306. zondag: L. Slingen- berg, Roozenburglaan 14, Middelburg, tel. 0118.0- 28420. Middelburg: van vrijdag tot vrijdag daaropvolgend (geopend van 8.30 -17.30 uur): Apotheek Welsin- ge, J. W. Thibautstraat 45, tel. 23298. Vlissingen: van vrijdag tot de vrijdag daaropvol gend (geopend van 8.30 - 17.30 uur): Apotheek Papegaaienburg, Papegaaienburg 24-26, tel. 66345. VERLOSKUNDIGEN Vlissingen en Oost-Souburg: van vrijdag 9 uur tot maandag 9 uur: H. Klompe, tel. 71140. Middelburg: van zaterdag 9 uur tot maandag 9 uur: J. Drijdijk, tel. 26045. DIERENARTSEN Kleine huisdieren: (gezelschapsdieren) zaterdag en zondag: Mw. Driehuis, Gerbrandystraat 151, Vlissingen, tel. 01184-66548. Spreekuren zonder afspraak: za. en zo. 11-12 uur en 17-18 uur. Dierenartsenpraktijk Middelburg: (grote huis dieren) tel. 01180-33803. Visites aanvragen van 8- 9 uur. Dierenartsenpraktijk Oostkapelle: Oude Dom- burgseweg 33A, Oostkapelle, tel. 01188-1443. Behandeling kleine huisdieren op afspraak. OVERIGE DIENSTEN VEERE Gereformeerde kerk. Zo. 10 uur: M. Allewijn (gezamenlijke dienst), 11.30 uur: Wim Jansen (dienst met popmuziek), 14.30 uur: C Brakema (in de Geref. Kerk van Gapinge). Hervormde Kerk. Zo. 10 uur: M. Allewijn (in de Geref. Kerk). VLISSINGEN Anglicaanse Kerk, The Missions to Seamen. Scheldepoort. Zo. 10.30 uur: Holy Communion, 19.30 uur: Evening Prayer. Bethel-Pinksterkerk. Vrijdomweg 1. Wo. 19.30, Vr. 19.30 en Zo. 14.30 uur: lofprijzingsdienst. Do. 17 maart t/m wo. 23 maart huisartsen Middelburg: zaterdag tot 24 uur: J.K. Dominicus, Dam 30. tel. 39933. zondag tot 24 uur: F.L. Berg- hauser-Pont, Herenstraat 18, tel. 39933. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vlissingen: zaterdag tot 24 uur: A. van der Griek, Badhuisstraat 46, tel. 12950. zondag tot 24 uur: A.J. Mijnlieff, N. Beetslaan, tel. 12525. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur voor dringende gevallen 12.30 tot 13 uur en 17.30 tot 18 uur. (zon der afspraak). Vogelopvang Midden-Zeeland, gehele week end 01180-28288. Bureau Vertrouwensarts Kindermishandeling, 01180-28800. Kinder en jeugdtelefoon Zeeland. Elke dag bereikbaar van 14-20 uur, 06-0432 (gratis) Patiëntenplatform Zeeland: 01100-49389. Stichting Bejaarden- (en gehandicapten) Alarm Zeeland. 01188-3404. Stichting "Blijf van m'n Lijf Zeeland": 01184- 14645 (dag en nacht). Bureau Sociaal Raadslieden, Thuiszorg Wal cheren. Middelburg, 01180-84000, Vlissingen, 01184-86400, Stichting Slachtofferhulp Zeeland. 01180- 36108. Stichting SOS Telefonische Hulpdienst Zee land. 01180-15551 Vereniging tegen seksuele kindermishande ling binnen het gezin. Telefonisch spreekuur: van 8.30-9 uur, 01180-13362. Provinciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. 01100-49200. Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD), 01180-37320 en 01184-13240. Meldpunt Kindermishandeling, Raad voor de Kinderbescherming. 01180-35015. Thuiszorg Walcheren, afdeling Kruiswerk, alarmnummer 01184-11877. Thuiszorg Walcheren, afdeling Gezinsverzor ging. Alarmnummer 01184-14444 (pieper 168). Politie-assistentie Walcheren. Noodhulp 06-11, overige assistentie aanvragen 01180-33333. Weerbericht 06-9775 Waterstanden 06-9771

de Faam | 1994 | | pagina 11